Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia

autor: off rado857
pridané: 21.11.2011 16:31

Strelivo Geco vaše postrehy a skúsenosti s praxe. Dakujem

počet zobrazení: 78 001
počet hlasov: 4
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 16.11.2015 o 23:09

Odpoveď na TikkaHunter, 16.11.2015 o 18:38 > Bol som oslovený aby som sa vyjadril aj ja, tak napíšem svoj názor: V prvom rade je veľká škoda že to strelec nepofotil. Namor676 to laicky napísal veľmi stručne a jasne, ja dám okolo toho trochu omáčky. Hneď po smrti sa zver začína rozkladať doslova niekoľko minút po zlyhaní životných funkcií. Po zástave srdca nastáva stav algor mortis, smrtiaci chlad. Telesná teplota klesne každú hodinu o 1,5 stupňa Celzia, kým nedosiahne vonkajšiu teplotu. Krvné škvrny v prvých okamihoch po smrti začne úradovať gravitácia. Regulovaná cirkulácia krvi sa zastaví. Kým väčšina pokožky ostane smrteľne bledá, ťažké červené krvinky sa presunú do tých častí tela, ktoré sú najbližšie k zemi.Výsledkom sú fialové škvrny v spodnej časti tela (napríklad zver leží na pravom boku ), známe ako livor mortis. V tele sa hromadí oxid uhličitý a krv sa stáva kyslejšou. To spôsobí, že bunkové steny prasknú a enzýmy sa začnú nekontrolovateľne uvoľňovať do tkanív. Čiže ak v svaloch už neprúdi krv, tak už klasický hematom nenastáva.Potom nastáva rigor mortis posmrtná stuhnutosť . Ja tvrdím, že to nenastalo pri ťahaní, ale to spôsobila strela. Prečo?: výsledkom je že zver bola durená a krv bola nahromadené v svaloch a po náraze guľky nastal balónový efekt hydrodynamicky tlak , čím viacej tekutín v svalových vláknach tým väčší. Preto aj po takejto rane zver ostala v ohni, doslova explodovala. Nastal hemoragicky efekt a krvných riečištiach a to bol následok aj smrti. Zjavné by to bolo aj na pľúcach Keby to bolo po ťahaní tak by sa hematom nenachádzal len po rebrách, ale aj na lopatkách, stehnách, chrbte proste všade tam kde sa dostala do styku s kamením a ťahanou plochou. Stalo by sa to ak by sa zver ťahala hneď po ulovení, ešte teplá a napumpovaná krvou. Toto čo sa stalo v tomto prípade je zhoda náhod, už som to sám pozoroval vo viacerých prípadoch. Preto napríklad v Afrike je zver tvrdšia na ranu lebo jej svalové vlákna neobsahujú toľko vody a hydrodynamicky efekt je o poznanie slabší. To len na vysvetlenie . Lovcovi želám Lovu zdar a nabudúce to foť všetko čo sa dá, ľahšie sa to potom objasňuje.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-240 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off Hirko2, 27.6.2013 o 12:19

používam geco už tretiu sezónu aj spolu s ocom a niekoľkými priateľmi a ešte sme nemali negatívnu skúsenosť s týmto strelivom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off agbar, 27.6.2013 o 7:05

nejaké nové skúsenosti s geco plus? Čo so prečítal na českých fórach, tak to nie je nic moc. Tiež by ma zaujimalo v 308 w. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco 7,62x39 tvrdá zápalka - CZ 527 (autor: Toxi).

off luBOSSco, 22.5.2013 o 22:30

Pri nastrelovani kamosovho Rem770 v .30-06 sa mi to stalo. Tiez prvykrat v zivote na Geco TM nabojoch. Zlyhalo asi 5! ks. Predavac povedal, ze sa mu stazovalo viac ludi. Minuly mesiac, asi rok nato som nastreloval bratrancovu CZ550 7x64 na SellBell SPCE a jeden tiez zlyhal. V oboch pripadoch som skusal aj opakovane spustenie no bezvysledne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Geco 7,62x39 tvrdá zápalka - CZ 527 (autor: Toxi).

on lanus, 21.5.2013 o 21:43

Na predmetnú tému je tu : odkaz toho celkom dosť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Geco 7,62x39 tvrdá zápalka - CZ 527 (autor: Toxi).

off jumbo1111, 21.5.2013 o 19:28

Mne sa to práve že stalo. S 20 tich nábojov mi nevystrelilo 5. U iných sa mi to nestalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco 7,62x39 tvrdá zápalka - CZ 527 (autor: Toxi).

off martines, 20.5.2013 o 22:30

ani u mňa sa nič také nestalo, či už 7x64 alebo 30-06. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco 7,62x39 tvrdá zápalka - CZ 527 (autor: Toxi).

off marco81, 20.5.2013 o 21:55

ja s nimi strielam uz vyse roka a nic take sa mi nestalo. pre mna super naboj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off steyr, 29.10.2012 o 14:33

nerobí Geco náhodou odnož RWS?, nepodceňoval by som to. kúpil som si krabicu aj ja(30-06) i kamarát(8x57) keď sme zastrelovali puškohľady minulý piatok, lebo bolo LACNEJŠIE!!! ako SB, a bez pochyby lepšie, ZG 47 - 8x57 a Steyr Mannlicher 30-06. s Gecom prvý pokus na 50m do jednej diery. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

on martinh, 29.10.2012 o 13:59

Tak první dvě zkušenosti s Geco plus v ráži 308 W. První: sele kňourek 25 kil vyvržené. Vzdálenost 50 m, vstřel 4cm za lopatkou střela šla šikmo , výstřel před slabinami - vyhřezlé střevní kličky. Prase leželo 40 m od nástřelu. Druhé - sele kňourek 15 kg. Vstřel 5 cm za lopatkou na žebro. výstřel na žebrech (výstřel 2x2cm). Vstřel abysolutně nepodlitý, výstřel minimálně.Sele zůstalo v ohni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

on lanus, 9.10.2012 o 20:09

Jager68 - Ja Ťa od CDP ani od Normy neodvádzam,len ma pobavila Tvoja otázka .( Plus-ky majú správny "jáger-lok ",takže vôbec nebudem prekvapený keď sa osvedčia !!!). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off Jager68, 9.10.2012 o 19:55

lanus...obrazky su pekné...ale ja ostanem pri CDP alebo Norme... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off mibe74, 9.10.2012 o 19:54

kup si hornady a mas pokoj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off Eriann, 9.10.2012 o 19:51

Martin, nuž bolo by dobré keby si sa časom podelil o svoje skusenosti s tymto strelivom. Vela ludi je s Gecom spokojny, vela ludi na to repta a nie su spokojny. Mozno sa to strelivo chyti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

on lanus, 9.10.2012 o 18:26

Jager68 - Aby si bol v obraze kuk : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off Jager68, 9.10.2012 o 14:13

martinnh...to len AKOŽE su nové..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

on martinh, 9.10.2012 o 12:30

Tak jsem koupil Dvě krabičky Geca plus. Jsou to nové střely tak uvidíme, podle popisu se jeví, že by mohly být dobré. Tak uvidíme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off Eriann, 8.10.2012 o 10:19

Ak chces vyborne strelivo tak naozaj skus Sako Hammerhead, robia ho do vacsiny beznych kalibrov,finska kvalita a precizna vyroba, pricom cena je na urovni toho geca. S gecom plus chybaju objektivne skusenosti, nakolko je to celkom nova strela. Vraj je lepena, s expanzivnou dutinkou, aspon tak mi to pripada. Nuz stalo by to za vyskusanie. Naco vsak riskovat, ked exiastuju aj lepsie naboje. Inak spominany Accubond patri medzi absolutnu spicku.Sam som ich pouzival a 100 % spokojnost. A to som dost narocny :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

on martinh, 7.10.2012 o 17:59

Lapuu bych koupil ale nikde ji tu nemají, a jet pro to přes sto kilometrů se mi nechce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

správca MMasska, 7.10.2012 o 17:37

ser na geco nech tam laboruju co chcu je to len o maly stupen lepsie ako vse S&B nemas velky cenovy rozdiel kup si racej sako hammerhend alebo lapua mega a ked chces spicu za dobre peniaze tak nosler accubond ale nehac peniaze a cas do geca lebo je to SKODA PENEZ!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter-adjunkt, 16.1.2012 o 12:03

Střelivo Geco používám asi již 4 roky v ráži 30 - 06, dříve jsem stříel RWS bohužel živit ze studentských příjmů se to nedá.Střílel jsem s Gecem vysokou , srnčí , mufloní, siku a černou musím říct , že střela má vynikající rozklad drtivá většina zvěře zůstává v ohni.Pokud odejde vždy perfektně barví a neodchází daleko.Musím říct perfektní střelivo za perfektní cenu kupuji krabičky po 50 kusech a nemám nejmenší problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 8.1.2012 o 17:10

používam geco v kal. 7x64 ... zatiaľ som nemal absolútne problém cca 10ks diviakov (všetko v ohni), niekoľko kusov vysokej holej .. taktiež všetko v ohni odbehol mi len jeleň cca 80m ale celou cestou pekne farbil .... a muflonka jedna ostala v ohni a jedna prebehla asi 10m ... spokojnosť aj s cenou a aj poškodzovanie diviny je optimálne .... toľko moje skúsenosti s týmto strelivom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 6.12.2011 o 11:06

kaparo to už jsi v deseti letech pobíhal po lese s kulovnicí ?asi někde kecáš buď tady a nebo ve svém profilu:-) jinak k přesnosti geca v 308 to je dobrá munice na střelnici když se ještě sežene 50kusové balení tak to je tréning za pakatel a do 3cm se vejdu pomalu na každou třírannou položku na 100m což je na moje ruce paráda a při lovu od toho nečekejte zázraky je to obyčejný poloplášť teď začaly laborovat i další střely tak uvidím jestli to nevyzkouším až dostřílím oryxe ale asi to bude dýl trvat ještě mám 2,5 krabice a funguje parádně :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaparo, 5.12.2011 o 23:48

Lovu zdar.Dusab nemám veľkú skúsenosť.Poľujem len 10 rokov a nastreľoval som pre našich chlapov za dva roky okolo 20-30x.Sám mám 7x64 Zetku kde som začal s SB ale používam RWS ID a posledné roky IMPALU LS na škodnú,(s podperou vlčiak alebo líška cez dolinu cca 250- 280 m).Geco som kúpil pre zaujimavosť ako polo RWS za dobrú cenu.24 11. som písal že neprestreľuje. Neviem ako vám ale mne nad 100 m ťašieho kusa cez komoru s rebrom veľa krát neprestrelý. A čo sme dohľadali väčinov bola strela rozletená alebo vyzutá,preto som sa vrátil k RWS ID. V benelli argu .308 je mojím favoritom na pochôdzke NORMA NOSLER BST 9,7 a na štande VULKAN 11,7.Jednou z mála striel je vulkán , sako a nosler v tomto kalibri dostatočne účiný na ťašieho jedinca(neznášam dohľadávky a ostrostrelcov s .223 na diviaki by najradšej uviazal na farbiarsky remeň keď sa dohľadáva,hoci väčinou vraj strieľajú na jamku za ucho.). Trocha som odbočil je to môj názor nikomu ho nevnucujem len píšem posledné skúsenosti a s pánom Jurčom sme tiež naháňali strelu geco .308 po terči a ten držal viac pušiek ako ja videl. Pre rada857 kaliber 8x57 je dosť účinný s čim koľvek ale olovo v žalúdku hoci aj cez pusu nechutí preto ako vravia chalani za kvalitu sa platí a na ostro toľko nevystrelíš. Na strelnicu zober čo je najlacnejšie ak nenastreľuješ.Pre zaujimavosť ročne z guľovníc na strelnici bez malokalibrovky vystrieľam okolo 150 kusov 7x64,500 kusov.308W a 2000 9x19.Lovu zdar.Houg. toľko som ani frajerke nepísal.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 5.12.2011 o 22:05

Tak tieto plašte ma zaujali,myslím plusy a minusy,či ta ocel nederie dražky a tak dalej.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 5.12.2011 o 17:12

Gecá do 8-ičiek majú na rozdiel od menších kalibrov nie tombakový ale oceľový plášť ,preto ich porovnávanie nie je celkom "košer" ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter123, 5.12.2011 o 17:01

používam geco 8x57 asi rok v zbrani stayer manlicher krátka hlaveň 51 cm. S presnosťou som nadmieru spokojný. Výhoda:skoro identická balistika s RWS ID CL.Strelené cca 20 ks, väčšina v ohni. Dosť devastuje zverinu. Pri nájdených strelách celistvosť a kompaktnosť strely, žiadna fragmentácia, deformácia v tvare hríba. Chcelo by to trochu ťažšiu strelu. Celková záver cena +kvalita veľmi dobrý. Vo svojej cenovej kategórii veľmi dobré. RWS,NORMA sú jasne niekde inde, ale aj cenou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pindo233, 5.12.2011 o 13:24

Používam Geco v .30-O6 Spr. Vynikajúca presnosť,slabučký spätný ráz,dobrá cena.Ale na môj vkus dosť poškodzuje divinu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 5.12.2011 o 12:22

ja používam prvého partizána v 243W a nedám naň dopustiť , ešte som nedohladával nič , najviac mi odbehol jeleň aj to len 15m ,takže vysoká spokojnosť a nemám dôvod meniť strelivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 5.12.2011 o 12:22

Nie je zlé....ale ani dobré. Prečitajte si niekedy Wild und Hund,Pirsch atd atd., Geco je nemecke strelivo ale hodnotené je mizerne aj medzi nem. polovnikmi.U nas je take fajn pre jeho cenu. horarik 01...viem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 5.12.2011 o 11:15

Jager68: to že niekomu sa strelivo Prvi Partizan, Igman, Geco neosvedčilo v jeho zbrani neznamená že je to hneď zlé strelivo. Myslím že žiadne strelivo nie je zlé, sú iba zlý strelci. V tom bude problém... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off horarik01, 4.12.2011 o 22:48

Jager68 píšem o presnosti a nie o účinku.Používam RWS ID. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 4.12.2011 o 21:14

ešte chýba S&B ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 4.12.2011 o 21:06

Same extra hviezdy...Geco,Igman, Prvi Partizan...naozaj špička. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarik01, 4.12.2011 o 20:58

kaparo pozri si moje fotky a uvidíš čo dokáže Geco. Je to veľmi presné strelivo.Strieľal som ním takmer rok(cca 10krabíc)a bolo to OK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 4.12.2011 o 18:12

kaparo kolko pusiek si uz nastrelil? Pises ako keby si mal s Gecom 30-rocne skusenosti. To, ze tvojej CZ-550 "nechuti" Geco je problem tvojej zbrane nie streliva. Vo vseobecnosti je Geco povazovane za velmi presne strelivo, aj ked s nie velmi dobrym ucinkom na zver, aj to neplati pre kazdy kaliber. Zober inu zbran kalibru 7x64 a tvoju CZ, porovnaj a potom tu nieco napis...a nezovseobecnuj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off snipko, 4.12.2011 o 8:02

kaparo: treba si uvedomit ze kazdej puske "chutí" iné strelivo. V tvojom prípade jej "neberie" GECO. Ja mám tiež 7x64 a meoptu 7x56, zbraň ZKK 600 a GECO z nej ide naozaj super. Na 100m do 2,5cm.Skús Prvi Partizan, ten sa mne tiež osvedčil, ale jedinu nevyhodu mal že viac ako ostatne zanášal hlaveň.Skús normu alebo RWS. Možno prípadne i IGMAN niekto na nich nadáva niekto ich chváli. Odporúčam poskúšaj a sám prídeš na to čo je pre tvoju pušku najlepšie.Ja to skúšam do dnes a zatiaľ som skončil u GECA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaparo, 4.12.2011 o 1:16

Dnes sme na meoptu 7x56 nastrelovali pätrocnu cz 550 7x64 gecom.Zabil som dve hodiny nahananim puskohladu po terci a vystrelenim 24 nabojov z dvoch baleni a to nevravim o pohlade kolegu na mna.Stastie ze mal u seba stare poloplaste SB kde na treti vystrel na 80m to slo do dvojcentovky.Po prechode na geco ich znova rozhadzovalo v polkruhu 16 cm.Okrem toho ze su mäkke a vyzuva ich,jak som minule pisal zistujem ze su aj šiti.A vy carostrelci co behate s metrom na nastrely,nebudu tie velke odskoky vasov chybov ale asi strelivom.Po dnesku zbytok patronov geco radsaj hodim ako vystrelim verim ze skorej neco zhasne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 29.11.2011 o 21:35

Súhlasím s tebou FOXMEN, preto kupujem RWS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 29.11.2011 o 10:16

"to pucikt".....nezlob se na mě kolego,ale prase po zásahu na zadní komoru( a nebo játra ),nemůže přestat barvit když je durch prostřelené......natož aby si udělalo 1.5 km......to fakt jako ne,to je pak střelivo ůplně na h....,těch prasat už jsem ulovil tolik že nemusím o tomto problému nějakým způsobem polemizovat........pokud někomu geco sedí....je to v pořádku.......mě prostě ne..!!!! jenom pro zajímavost....je třeba zajímavé že GECO je německý střelivo.....ale v žebříčku prodávanosti v německu se nedostal ani do první desítky...ono taky za 25 kcz(1 euro).....to nemůže být žádný převratný,světoví extraprvotřídní náboj....zlatej VLAŠIMSKEJ SPCE se střižnou hranou za stejný peníze! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 25.11.2011 o 19:56

v 308 jeden lončák 45 vyvržený na 100m v klusu a nikdy více bez barvy dobrých 50m a to měl prostřelený zvonek a chycený plíce po ráně vyrazil jak raketa tak jsem ho raději ještě vzal na hlavu když zpomalil to se mi po silvertipu nikdy nestalo škoda že není k sehnání :-( za ty prachy je to super munice odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 201-240 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM