Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Geco - a rozne druhy ich striel - diskusia

autor: off rado857
pridané: 21.11.2011 16:31

Strelivo Geco vaše postrehy a skúsenosti s praxe. Dakujem

počet zobrazení: 78 334
počet hlasov: 4
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca MMasska, 16.11.2015 o 23:09

Odpoveď na TikkaHunter, 16.11.2015 o 18:38 > Bol som oslovený aby som sa vyjadril aj ja, tak napíšem svoj názor: V prvom rade je veľká škoda že to strelec nepofotil. Namor676 to laicky napísal veľmi stručne a jasne, ja dám okolo toho trochu omáčky. Hneď po smrti sa zver začína rozkladať doslova niekoľko minút po zlyhaní životných funkcií. Po zástave srdca nastáva stav algor mortis, smrtiaci chlad. Telesná teplota klesne každú hodinu o 1,5 stupňa Celzia, kým nedosiahne vonkajšiu teplotu. Krvné škvrny v prvých okamihoch po smrti začne úradovať gravitácia. Regulovaná cirkulácia krvi sa zastaví. Kým väčšina pokožky ostane smrteľne bledá, ťažké červené krvinky sa presunú do tých častí tela, ktoré sú najbližšie k zemi.Výsledkom sú fialové škvrny v spodnej časti tela (napríklad zver leží na pravom boku ), známe ako livor mortis. V tele sa hromadí oxid uhličitý a krv sa stáva kyslejšou. To spôsobí, že bunkové steny prasknú a enzýmy sa začnú nekontrolovateľne uvoľňovať do tkanív. Čiže ak v svaloch už neprúdi krv, tak už klasický hematom nenastáva.Potom nastáva rigor mortis posmrtná stuhnutosť . Ja tvrdím, že to nenastalo pri ťahaní, ale to spôsobila strela. Prečo?: výsledkom je že zver bola durená a krv bola nahromadené v svaloch a po náraze guľky nastal balónový efekt hydrodynamicky tlak , čím viacej tekutín v svalových vláknach tým väčší. Preto aj po takejto rane zver ostala v ohni, doslova explodovala. Nastal hemoragicky efekt a krvných riečištiach a to bol následok aj smrti. Zjavné by to bolo aj na pľúcach Keby to bolo po ťahaní tak by sa hematom nenachádzal len po rebrách, ale aj na lopatkách, stehnách, chrbte proste všade tam kde sa dostala do styku s kamením a ťahanou plochou. Stalo by sa to ak by sa zver ťahala hneď po ulovení, ešte teplá a napumpovaná krvou. Toto čo sa stalo v tomto prípade je zhoda náhod, už som to sám pozoroval vo viacerých prípadoch. Preto napríklad v Afrike je zver tvrdšia na ranu lebo jej svalové vlákna neobsahujú toľko vody a hydrodynamicky efekt je o poznanie slabší. To len na vysvetlenie . Lovcovi želám Lovu zdar a nabudúce to foť všetko čo sa dá, ľahšie sa to potom objasňuje.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off zdenislav1, 26.2.2015 o 18:50

Geco teilmantel - Máte niekto skúsenosti so strelivo 7x57r Geco Teilmantel 10,7 g ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 19.2.2015 o 22:27

Zdravim Vas. Nejake nove skusenosti s plusom v 7x64? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 4.1.2015 o 20:40

Po dlhších úvahách a radách od kamoša som prešiel v kalibri 30-06 na Geco plus.Dúfam,že budem spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mateso, 12.12.2014 o 8:51

Mal som krabičku Geca TM nie plus do 7x64 strelených asi 15diviakou jeden Jelen ostatok som minul. Jelen strelený za lopatku cez srdce zostal v ohni. čo spomínam diviaky taktiež ostavali v ohni až na jedneho . Strelený za behu cca 120Kg priestrel za lopatkou cez pľúca výdatne farbil na obe strany od nastrelu cca 15-20m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hyperon, 12.12.2014 o 0:06

ja toto strelivo pouzivam iba kratko, presnost vyborna, zatial streleny jeden srnec na cca 100m, odbehol asi 15m za vydatneho farbenia, strielane bolo zo sikma na pecen a strela na vystrele presla lopatkou. poskodenie takmer ziadne, lopatka rozbita asi na 4-5cm a krvou podfuknuta blana - v porovnani s vulkanom - geco podfuklo o dost viac, ale to na divinu vplyv nemalo, zoskrabal som to nozom. este som s tym strelil jednu lisku asi na 50m, tiez strelena zo sikma na krk a vyslo to cez pecen, koza nebola takmer vobec rozbita - na vstupe dierka a na vystrele asi 6cm "trhlina". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 11.12.2014 o 20:41

slavomir: A to farbenie je naozaj take slabe? Kolko odbieha zver po zasahu na komoru? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slavomir, 11.12.2014 o 20:39

Používam ho v 7x64 asi 6 mesiacov strelený srnec a diviačia zver. Presnosť veľmi dobra, strela veľmi šetrna k poškodeniu diviny, slabšie farbenie, ale to mi vyhovuje pre tréning psa. Za tento čas geco plus osobne hodnotím kladne. Predtým som vyskúšal viac striel naposledy sako arrowhead II presnosť super, ale poškodenie diviny mnoho krát katastrófa. Cena skoro o polovicu lacnejšia v prospech geco plus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 11.12.2014 o 20:20

cena okolo 26€ ako kde... ale tie ucinky a poznatky su zatial chabe v 7x64 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef20, 11.12.2014 o 18:24

to by zaujimalo aj mna.a aka je cena? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 8.12.2014 o 16:46

nejake nove poznatky v 7x64 s touto strelou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off BettinsoliCombo308win, 24.9.2014 o 10:01

mam geco plus, 308win, ulovenych zatial cca 20ks raticovej, od jednotiek srncov cez vysoku po dospelé diviaky, vsetko bez problémov, poškodenie diviny minimálne, slabšie kusy prestreluje, vacsie bud. prestreli, alebo zostane pod kožou (5 krát nájdený pekný hríbik), pre mňa výborný náboj,určite nebudem meniť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off 17LABUZNIK17, 4.9.2014 o 17:18

mam geco plus v 308čke (manlicher luxus). Skúsenosti: poškodenie zveriny 80% prípadov minimálne (vstrel rovnaký ako výstrel). Prosnosť veľmi dobrá. Negatívum - poranená zver menej farbí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off gulomet, 2.9.2014 o 12:28

Ano chalpy , to presne Plusko :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off TikkaHunter, 2.9.2014 o 10:27

tak, tak, borza222 sa dobre pýta, gulomet myslíš GECO PLUS? lebo to, čo popisuješ som počul o GECU TEILMANTEL... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off borza222, 1.9.2014 o 23:06

gulomet a myslíš geco plus ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off gulomet, 1.9.2014 o 22:06

Dobry . Ja mám tiez v osmicke, ale uz len na skodnu. Vo vysokej som uz mal viackrat naozaj velky bordel :( . Prestnost je naozaj prekvapucuja, ale mne to nejak nevyslo. Dufam ze vám to bude fungovat ako by to malo. Lovu Zdar :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off borza222, 1.9.2014 o 21:53

ano v osmičke je v pohode....ale v osmičke je asi všetko dobré...rozhodujúci bude účinok pri rýchlejších kalibroch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off TikkaHunter, 1.9.2014 o 14:49

Zdravím prívržencov GECA, našiel som na youtube jeden zaujímavý pokus. má dve časti; tu: odkaz a tu: odkaz. Ja mám Geco plus v 8x57 JS, zatiaľ strelené 2 diviačatá a obe ostali v ohni. Presnosť tu: odkaz Zatiaľ hodnotím veľmi veľmi super! Súhlasím s názorom, že je to lacnejšia verzia Vulkanu, tiež má odomňa jedno bezvýznamné plus v tom, že na špičke netrčí olovo, ktoré by sa nabíjaním/vybíjaním deformovalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off polovnikrv, 1.9.2014 o 9:03

Geco Plus v 7x64 totaalne zle vysoku mi to vobec neprestrelilo ani vacsie kusy diviacej na prasata a srnciu zver ok...neviem ako sa to sprava v 308 ale asi podobne...v 7x64 ako univerzalna strela fakt nie to uz radsej sako hammerhead :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off hyperon, 31.8.2014 o 14:06

dnes som si zastreloval pusku na Geco Plus v 7x64 a ide mi to rovnako ako Norma Vulkan. presnost vyborna - dierky sa v terci prekryvali. napriek tomu ze ma Geco este o takmer 200J viac oproti Norme, tak sa mne osobne zda, ze kope o kusok menej ako Vulkan. ked sa mi s tym podari nieco ulovit, dam fotky do ucinkov streliva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off borza222, 29.8.2014 o 14:07

vieš ono to nie je len o padaní v ohni, ale hlavne o šetrnosti k zverine ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off chegal, 28.8.2014 o 15:51

S Gecom som maximálne spokojný. Používam ho v ráži 7x57R a doposiaľ mi 80% zveri ostalo v ohni. ostatné nájdem do 100 m od nástrelu zhasnuté. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie GECO Pus 7x64 (autor: pipo82).

off hyperon, 28.8.2014 o 8:20

fanda, ten winchester moze by super, ale osobne nemam info o tom ze by sa seriovo vyrabli aj pre 7x64 :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie GECO Pus 7x64 (autor: pipo82).

off fanda, 27.8.2014 o 22:53

Ty plusy nejsou špatný, ale winchester power point nemá v této ráži konkurenci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie GECO Pus 7x64 (autor: pipo82).

off subaru, 27.8.2014 o 14:44

ja som ho pouzival 3 roky. Zhrniem to: Strelivo presne, tazsia zver nefarbi vobec alebo skoro vobec. Väcsinou bolo krvacanie do vnutra. Pravda je, ze kus daleko nikdy neodbehol, ale zase ani nikdy neostal v ohni. Aj znacenie kusa po rane bolo slabe az ziadne. Polujem v reviry na diviaciu, jeleniu, srnciu zver. Sporadicky polovacky na muflona a daniela. Devastacia diviny uplne v pohode. ziadna paseka. od agusta som presiel na Sako Hammerhead. Zatial ale este nemam s nim ziadne vazne skusenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off borza222, 27.8.2014 o 14:12

Geco plus mi v praxi veľmi pripomína Norma vulkan (takmer zhodné vlastnosti) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie GECO Pus 7x64 (autor: pipo82).

off sako80, 26.6.2014 o 7:59

Moji zákazníci si veľmi pochvaľuju do 7x64 Sako 11g Hammerhead ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie GECO Pus 7x64 (autor: pipo82).

off hyperon, 25.6.2014 o 22:12

ma niekto nejake novsie skusenosti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie GECO v 7x57 Target, 10,7g??? (autor: horrby).

off rado100, 30.10.2013 o 11:33

Prečítaj si české fóra tam je toho o Gecu spústa. Dočítaš sa tam napríklad že Geco TM je vlastne to isté ako Geco Target. No osobné skúsenosti s Gecom nemám tiež som sa to len dočítal:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie GECO v 7x57 Target, 10,7g??? (autor: horrby).

off hyperon, 30.10.2013 o 11:20

prakticke skusenosti nemam, ale myslim, ze nazov TARGET hovori za vsetko. alebo max na lisky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie GECO Pus 7x64 (autor: pipo82).

off horvathm, 14.10.2013 o 19:58

Môj kolega tiež používa GECO plus v sedmičke, ale skusenosti má naopak len dobre. Podla neho je to podobné jako Oryx, gula drží pokope a prestreluje. hyperon a patos91 vy dvaja ste si to náhodou nepomýlili s občajným GECOm? Lebo to čo píšete pasuje práve na ten pôvodný náboj s obyčajným poloplašťom. Ten nový Plus je niečo iné tam je jadro prilepené k plašťu - bondované ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie GECO Pus 7x64 (autor: pipo82).

off pepies, 14.10.2013 o 18:07

patos91 napis tu na nick MMakra chlapec tych S&B Energy par krabic má a rad ti ich za symbolicku cenu odpredá,a ja ti s nimi prajem vela zábavy.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie GECO Pus 7x64 (autor: pipo82).

off patos91, 14.10.2013 o 16:15

ja pouzivam toto strelivo do 7x64, a presne ako uviedol kolega hyperon, jadro sa oddeluje od plasta a zvykne sa triestit pri naraze na kost. par krat sa mi stalo pri srncej, ze kus mal tri diery v sebe. vystrel, vystrel a jedna vedla vstrelu od ulomku. tiez pri naraze na kost dost velmi podbehuje krvou a znehodnocuje maso Ale na drhej strane zver po nej ostava v ohni (hlavne srncia a lanstiaky) alebo pri odbehnuti silne barvi. Prave uvazujem o kupe streliva Sellier Bellot - eXergy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie GECO Pus 7x64 (autor: pipo82).

off hyperon, 12.10.2013 o 13:50

osobne skusenosti nemam, ale tiez som nad nim rozmyslal, no po precitani skusenosti na roznych forach som isiel radsej do Normy Vulkan a s tym som spokojny (az na tu cenu). na toto Geco dost ludi pisalo chvalu, ale tiez, ze sa moze oddelovat plast od jadra a v niektorych pripadoch ze to aj dost fragmentovalo. nazory sa roznia. mne to pripada ze je to dost zavisle do serie. vyskusaj uvidis, mozno ti zapasuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off Hirko2, 28.6.2013 o 4:51

áno rozumiem ale mal som aj upresniť že som reagoval na prvý príspevok od MMasska ... tak sa teda ospravedlňujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off bakchus, 27.6.2013 o 16:32

Mam staru gulovnicu 30-06 a mal som problem ze pri klasickych poloplastoch sa mi deformovala spicka pri castom nabijani a vybijani (co je u mna denne a aj viackrat). Ako dobra alternativa sa mi javila GECO EXPRES, aj koli cene. Ja totiz nie som vykendovy polovnik a miniem dost vela nabojov na to aby som rodinu ukratil o vela penazi za nejake normy alebo lapua. Vystrelil som ich asi 120 a som spokojny. Pouzivam ich aj do gul. dvojaku 30-06 aj do opakovacky 30-06. Pouzival som aj partizany, SaB, PMC, ale aj lapua. Rozdiely su podla mna neumerne k cenam streliva. GECO je podla mna slusny kompromis. Ak niekto na to ma nech si kupi RWS alebo Norma. Iste je to kvalita. Ale potom netreba polovat ani z ZKK alebo CZ ale len so sauerom a blaserom. Myslim ze velakrat BOHOVE PREPLACAME ZNACKU! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off lanus, 27.6.2013 o 13:44

Hirko2 - Je síce pekné,že si to upresnil,ale ak je to tak ako píšeš ,tak je to mimo témy !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off Hirko2, 27.6.2013 o 13:32

pričom si vždy berieme naraz tak po 200ks z jednej serie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off Hirko2, 27.6.2013 o 13:31

ja s kamarátom strieľam softpoint 7x64 10,7g/165grs ... otec target 30-06 11,2/170grs ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Geco Plus (autor: martinh).

off lanus, 27.6.2013 o 12:52

Hirko2 - Nieje Geco ako Geco ; veľmi pochybujem že používate už tretiu sezónu nové strely a to Plus resp. Expres ?!?!?! ( Pri posudzovaní účinkov treba vždy napísať aj kaliber a v prípade viacerých hmotností striel predmetného tipu aj tú ! ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 269 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel