Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

NASTREĽOVANIE ZBRANÍ a všetko okolo toho - diskusia

autor: off orol
pridané: 18.11.2011 16:51


Vážení priatelia, ako a akým spôsobom nastreľujete poľovné zbrane? Ako správne korigovať otvorené mieridlá ( mušku a cieľnik) vrátane zámernej zámernej osnovy puškohľadu pri odchýlke zásahov vo vodorovnom a zvislom smere od cieľového bodu? Aký je správny výklad POUČKY „kam puška, tam muška“, resp. „kam muška, tam puška“? Na ktorú stranu sa pohybuje – ide zámerná osnova puškohľadu ( kríž ), keď bočnou korekciu otáčame vpravo? Ak otáčame vpravo výškovou korekciou, ide „kríž“ hore, či dole?

počet zobrazení: 74 430
počet hlasov: 5
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dreamer4u, 26.1.2016 o 12:45

Zdravim. Potvrdzujem tvrdenie motaq. Laserovy nastrelovac a pod. veci sluzia iba na to, aby sa prva rana dostala hned povedzme na paier o rozmere A4 a nemuseli sme spekulovat ze kde to skoncilo a vystrielat niekolko nabojov nez sa dostane na terc. Proste to setri naboje. Ja osobne som to v zivote nepotreboval. Staci ak sa terc da na cca 30 m a skoriguje sa puskohlad s priezorom cez hlaven. Este sa mi nestalo aby som sa netrafil do terca. takze si myslim, ze zbytocne vyhodene peniaze. Ale je to na uvazennie kazdeho strelca. Asi tolko.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 300 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
správca MMasska, 22.8.2012 o 8:40

BLEIKER konecne si to pochpil proste to nema zmysel! edu si tvrdi svoje a nik ho nepresveci je to skoda ale je to tak na strelnicu nedojde a neukaze vsetkym ze ma pravdu aj tak mu kopec truhlikov co o tom prd vedia a staci im aby trafili na 50m A4 zlaka na svoju pravdu a dalej siry svoju demagogiu svojej pravdy a vies co je najhorsie ze on sam tej pravde very! takze skoda drat klavesi a pustat sa vtomto smere snim do debaty. ale v inych veciach ma celkom triezve a rozumne myslienky ale v balistike je defekt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 22.8.2012 o 8:14

Edko-ak si oblečieš zas nohavice,do ktorych si pustil,ked som ta vyzval na priamu konfrontaciu,tak sa ozvi,v opačnom pripade,je pod moju uroven stracat s tebou čas a reagovat na tvoje stupidne provokacie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2012 o 23:15

Možno im to bude divné na polícii a opýtajú sa ma prečo ako člen klubu športovovej strelby polície nenavštevujem bezplatnú strelnicu ? :-D Ale pochybujem ,že sa ma takú kravinu niekto z polície opýta . Každopádne za opýtanie nič nedá :-DDD Bleiker Ty si stvorený eštébák alebo je tvoj apa vojak z povolania ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2012 o 23:06

BLEIKER tak policajti čítajú že napíšem že gulovnicu si v revíri nastrelujem ? Nebuď detinský keď napíšem že doma v obyvačke tak zajtra som bez zbrojáku :-D U suseda na povele on má totiž 58 m dlhý poval . Nefúka tam a tak . Mne sa nevyhrážaj nemám to totiž rád :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 21.8.2012 o 21:29

Edu-už som ti viackrat hovoril,že ak si niečo šlahneš,tak nepíš,ale ved tvoje bla bla tiež o niečom svedčia,zvlášt pri tých dvadsiatich krabičkách,čo si v živote odstrielal,No a to by ma ešte zaujímalo,kde si tu tvoju humporu overuješ,ked nie na strelnici.p.s Pozor čo napíšeš,čo ty vieš,či to nečítajú aj policajti?!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 21.8.2012 o 19:57

edumusim ta sklamat ale ja nestrielam cez pevne mieridla mam 2 desiatky zbrani ale puskohlad dole nedavam zo ziadnej tak naco pevne mieridla nastavovat? Neboj nepotrebujem flexku ani zvaracku ako si tu avizoval! Sedim na posede ale nedalo mi ti neodpisat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2012 o 16:21

zekon ja netvrdím , že sa tá odchýlka nemohla stať i keď 6cm a 16cm je naozaj rozdiel. Mňa zaujíma prečo tá odchýlka nastala ? Predpokladám ,že sa to dá zdôvodniť . Ja som žiadnu bočnú odchýlku nezaznamenal ako ty pri prebíjanom strelive . Respektíve neriešim rozptyl a centimetrovú nepresnosť na 50 m Prepokladám ,že máš toho viacej odstrielaného do terča ako ja . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2012 o 16:15

Orol ja nie som odborník na zbrane a strelivo . Iba som písal aké mám praktické skúsenosti . Ak tu niekto píše ,že po zmene streliva mu guľovnica začala strielať 16cm do prava zaujímalo ma prečo sa to udialo ? Veľmi podrobne a odborne prispel Belson ,ale tiež sa nestotožnil ,že by strelivo robilo bočnú odchýlku 16cm . To však neznamená ,že sa to nemohlo naozaj udiať . Ja si však myslím ,že to bolo spôsobené buď montážou alebo puškohľadom . Ak by bolo realne že by boli rozdiely v desiatkách cm . Pevné mierdlá by boli nezmyslom . Nastrelovače by boli tiež nezmyslom i keď majú svoje odchýlky sú založené na osi hlavne . odkaz Tých verzí ktoré sú drahšej cenovej kategórii je veľa ako i tých lacnejších a menej presných . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 21.8.2012 o 15:42

chlapi už tú diskusiu dosť dlho sledujem a snažil som sa aj kde čo prekúsnuť aj som si hovoril, že sem nebudem prispievať, lebo nakoniec aj tak človek vyzerá ako debil a ten čo všade bol a všetko vie aj tak nebude akceptovať iný ako jeho názor, ale tak aspoň raz : EDU, prípadne OROL ja viem že to spochybníš a nebudeš tomu veriť a určite ma presvedčíš, že mám niečo zlé a pod. ale proste je to tak ako ti tu napíšem... pri nastreľovaní alebo kontrole nastrelenia naflákam do terča v podstate z každého druhu streliva čo mám doma je jedno či to je originál náboj alebo môj prebíjaný, pri prebíjaných výškové odchýlky nemám žiadne čo je môj cieľ a stranové tak do 2cm problém nastane vtedy ak do terča strelím toto odkaz upozorňujem na to, že som to robil už asi 3x takže to nie je žiadna náhoda - zásahy od stredu vždy +/- 6,5cm v ľavo a 7 cm nad stred tj. v 10 hodín, najprv som sa tomu čudoval myslel som že som to strhol ale rozptyl na trojlístok tak asi nie a keď sa to opakovalo aj pri ďalšej návšteve strelnice tak už som vedel kde bude nasledujúci zásah s týmto podotýkam originál nábojom... neskúmal som to prečo je to tak mal som len jednu krabičku čo som dostal od kamoša čo strieľa odstrelovačku ale je to tak... ďalej sa do diskusie zapájať nebudem, ale verím tomu, že reálne sa aj inému takéto niečo môže stávať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.8.2012 o 15:30

Edu, pýtal som sa nastreĺovača zbraní, ako je to s "horizontálnymi" zásahmi z GUĽOVNICE na 50m pri zmene streliva ( tak, ako znela debata ). Tvrdí, že s odchýlkami zásahov 10-20cm do "bokov" z GUĽOVNICE !! ako to tu niektorí tvrdia, sa zatiaľ nikdy v živote nestretol. Vyzerá to Edu, že máš pravdu. P.s- malokal. je niečo iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.8.2012 o 14:53

S tými otvorenými mieridlami atď si to "zaklincoval", bravó :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2012 o 13:24

MMasska prosím ťa napíš mi ako nastreluješ na svojej guľovnici pevné mieridlá?Ako ich upravuješ na každé strelivo ? Koľkokrát do roka ich preveruješ ? Aké zmeny si na nich vykonal ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 21.8.2012 o 13:08

Ja by som sa chcel opýtať ctených humoristov,lingvistov, ako sa potom nastreľuje gumapuška ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 21.8.2012 o 12:50

a je to tu zasa edu bla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-blabla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-blabla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-blabla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-blabla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-blabla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-blabla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-blabla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-blabla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-blabla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-bla bla-bla-blabla-bla-bla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2012 o 12:02

Belson samozrejme nejde mi o slovíčka . Preto som uviedol že keď niekto nepoužíva puškohľad a striela cez pevné mieridlá neviem ako rieši skutočnosť ktorú uvádza že zmena streliva spôsobí že zásah bude 20 cm hore a 16cm do prava ? Osobne to nepovažujem za reálnu odchýlku a závada rozhodne nemôže byť v strelive . To by zbrojár musel riadne mega mieridlá vyrobiť . Samozrejme každé strelivo má odchýlku ,ale nie desiatky centimetrov . Preto môže mať poľovník zbraň nastrelenú aj bez puškohľadu alebo s puškohľadom . Tam vidím priestor pre hladanie odchýlky v montáži a puškohľade . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 21.8.2012 o 10:54

Edu zase zažil srážku s Rozumně Uloženou Myšlenkou :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 21.8.2012 o 10:25

Najnovšie sa nám tu objavujú experti na lingvistiku a sémantiku. Edu tu nie je prvý, ktorý má zdroj zábavy z toho, že sa predsa nenastreľuje zbraň, ale puškohľad. Ak by sme mali byť presní, nastreľuje sa sústava zbraň-puškohľad. Ale pretože puškohľad je po namontovaní súčasťou zbrane a ešte som nevidel puškohľad, ktorý by strieľal, pokojne môžme hovoriť zjednodušene o nastreľovaní zbrane. Kto to takto nevníma, sú tu dve možnosti. Buď si na poľovačku berie nastrelený puškohľad (prípadne aj so zbraňou), alebo nasilu hľadá nejakú chujovinu na zádrapku....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.8.2012 o 9:34

BLEIKER musíš si ich dokúpiť keď chceš zbraň nastreliť . Ak chceš iba puškohľad nastreliť nepotrebuješ mechnické mieridlá :-DDD Tie mechanické si dokúp do foroty aby si mal mušku aj 5mm ale kúp si aj 20cm dlhú na závit a kúp si aj takú čo bude 20cm trčať a 16cm bude na pravo na konci vychýlená .Aby si ukojil svoje balistické vášne :-D vždy keď budeš meniť to strelivo priprav pilník v tvojom prípade račej flexu keď budeš tú mušku opracovávať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 21.8.2012 o 8:54

Bleiker idem kupovať toto odkaz potom sa zastav a niečo ti tam navarím--:))) ale elektródy si musíš priniesť:DDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 20.8.2012 o 20:49

Aj ja si chcem nastrelit zbran,ale tá moja nemá otvorené mieridlá,tak fčuleky čo mam spravit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.8.2012 o 20:36

MMasska možno každý mesiac piluješ z mušky potom zas na nu naletovávaš a tak . Teda za predpokladu že nastreluješ zbraň nie puškohľad . Vieš prečo má zbraň pevné mieridlá a kam smerujú ? Preverenie zbrane aspoň raz za sezonu považujem za samozrejmosť i keď nemením strelivo . Väčšina bude vykazovať odchýlky nebude to však strelivom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 20.8.2012 o 19:33

edu si king :-DDD podla teba a tvojich kriviek staci jeden puskohlad raz za zivot nastrelit a ci tam das RWS lapuu normu S&B alebo cigaretu vsetko bude lietat +-1cm to je uzasne si koprfild :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.8.2012 o 23:14

ano je to tak máte pravdu vo všetkom a všetci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 10.8.2012 o 22:16

tthunt ked som sluzobne strielal s 50 BMG co mala hlaven hrubu ako ludska ruka a vazila zbran 17kg to lietalo presne tak isto iny vyrobca streliva iny prach zapalka napln v inu 1000sekundy opusti gulka hlaven inou rychlostou inac ide v poliach drazkach to vsetko ma za nasledok ze gulka poleti inak a inak sa sprava do vzduchu a inu vnutornu balistiku aj vonkajsiu proste vsetko toto ma to za nasledok a ked to niekto nevie pochpit tak to ani nepochopi a skoda drat klavesnicu mal som nastrielani prvu vykonnosnu triedu nepovazujem sa za excelentneho strelca skor lepsi priemer ale co pisem to mam potvrdene z vlasnej praxe tak mozno sa len ja a par odvaznych musim doucit strielat ako edu a spol! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 10.8.2012 o 22:11

Isty cas som mal Blaser R93 SEMIWEIGHT 6,5x55, priemer hlavne 19mm (bezny priemer hlavne je od 15mm pri kombinovanych po 17mm pri gulovniciach). Samotny inzinier z Blaseru mi tvrdil ze mam vyskusat rozne strelivo od roznych vyrobcov a vraj budem prekvapeny ako to hruba hlaven SEMIWEIGHT bude na strelnici ukladat. Stalo sa a bol som naozaj prekvapeny. 5 roznych striel od 3 vyrobcov a na 100m, nastrel zhruba do 5cm s cimkolvek..Vo vseobecnosti sa to da zhrnut tak ze hrubsia hlaven lepsie stabilizuje strelu a presnost je podstatne lepsia. Samozrejme ze z beznej loveckej hlavne bude rozne strelivo lietat roznymi smermi :-) Doteraz som nemal presnejsiu zbran. Taktiez presnost nebola ovplynena do takej miery zohriatim hlavne ako u beznej hrubky hlavne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 10.8.2012 o 15:00

Správne Bleiker, veru sa naučte strieľať, aby sme Vás s Edu nemuseli v budúcnosti pri možnom stretnutí kdesi na strelnici trošku "vycvičiť" :-o)) P.s- je to samozrejme pravda, že "strely" rôznych výrobcov môžu "lietať", resp. aj lietajú tak, ako Ste to správne popísali. Je to známy "jav" pri nastreľovaní zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 10.8.2012 o 13:38

No vratili sme sa spat k téme,čo je fajn.Ale je to fakt strata času.ako v tejto téme,tak aj o tom začiernenom krčku nábojnice.A ZEKON,POACHER,MMaska,Mrlian a BLEIKER-VY SA NAUčTE STRIELAT, a nestrielajte s každým strelivom inak,asi sa vam krutia pažby,laufy,alebo čo ,to predsa nie je možné :) :) :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 10.8.2012 o 10:24

Neviem prečo strácate čas, nevidel tak neverí a kto vyskúšal tak v tom má jasno odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 10.8.2012 o 9:43

No fakt by som si rád nechal od teba vysvetliť Edu, prečo strely "renomných" výrobcov, ako sú RWS, alebo Hirtenberger , Blaser a dokonca aj SaB (ktorého možno nepovažuješ za renomného), ale z mojej zbrane skutočne lietajú aj s bočným rozdielom okolo 20 cm. Streľba bola vykonaná zo stojana a zámerný bod skontrolovaný aj iným človekom a iný človek aj strieľal so zhodným výsledkom ako ja. Chybu optiky môžme vylúčiť keďže sústrel striel od jedného výrobcu je výborný a druhého tiež, len jeden ho má asi 15 -20 cm vzdialený od druhého. Ak vystriedam náboje rôznych výrobcov po sebe, každý ide tam kde ostatné od toho istého výrobcu. Včúl čakám vysvetlenie. Toto bol môj prvý dôvod , kvôli ktorému som sa začal zaujímať o prebíjanie ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 9.8.2012 o 23:47

edu nedas za pravdu nikomu preto skoda debatovat iba ak pre druhych ty si mozno daco stoho vezmu a poucia sa!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 9.8.2012 o 23:42

Edu, je to moja a mmasskova vlastná skúsenosť, aj keď strelivo jedného kalibru má rovnakú gramáž u viacerých výrobcov, tak je použitá iná technológia výroby strely, iný prach (množstvo, kvalita, laborácia,...) takže je úplne logické, že horizontálna a vertikálna odchýlka tam bude. Samozrejme nebavíme sa o rozptyle pri jednotlivých typoch streliva, to bude u kvalitného streliva okolo 2 cm. To že si sa "zavzdušnil" ukazuje, že si to nikdy nevyskúšal. Alebo si naozaj myslíš, že napríklad puška kalibru 8x57IS nastrelená strelivom SPCE 12,7g bude takisto strieľať i so strelivom Blaser CDP 12,7 g keď, ako ty tvrdíš, je v balistických tabuľkách obidvoch nábojov uvedené prevýšenie +2cm na 50m pri nastrelení na ONV? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BR-RADKO, 9.8.2012 o 23:17

Všemocný boh Edu, kmitá ti hlaveň pri výstrele ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.8.2012 o 23:00

MMasska dám pokiaľ mi ten niekto podloží svoje tvrdenia argumentom . Ak mi zargumentuješ prečo by mala strela jedneho výrobcu z hlavne strielať 20cm do prava ako od iného rád sa nechám poučiť . Čo sa týka balistickej krivky tá vzniká gravitáciou . Ako vzniká tá bočná to si nechám rád vysvetliť . Teda pokiaľ nie je chyba v zbrani ako vyosený puškohľad atď. alebo v strelcovi ,ktorý strhava atď. To však nie je chyba streliva . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 9.8.2012 o 22:24

edu vies co je najhorsie ze teba nik nepresveci ja som ti pisal ako sa nastreluje o com bola aj tema a ze odchylky horizontalne aj vertykalne su normalne potom si sa zacal hadat ze je jedno aky vyrobca streliva je a aka gulka ze vsetko ti to lieta presne bez nastrelenia potom si sa obul do tych ktory prebijaju naboje a furt takto dookola a nedas sa presvedcit nikomu ze moze mat aj niekto iny pravdu a nie ty ja viem o tom je diskusia ako si mi uz pisal ale niekto si stoho zoberie ponaucenie ked mu to nejaky odbornik poda ale ty NIE cim to je? mozno si vsemocny boh ci? :-DDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.8.2012 o 21:41

zekon ja ti verím a nechcem spochybňovať tvoje kvality . Ale nie je prebíjač ako prebíjač . Podľa zákona ani pri svetle strielať nemôžeš a určite sa nájde poľovník čo i svetlo má na guľovnici :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 9.8.2012 o 21:09

EDU veď v pohode nehádam sa :-) ale keď ti poviem že celú zimu sa venujem len nábojniciam tak tomu nebudeš veriť - kalibrovanie, pranie, skracovanie, sústruženie lôžok, rozmeranie krčkov, rozváženie do skupín, leštenie zápalkovanie to nabitie je už len sranda ak máš odskúšanú navážku a nemusíš hľadať, ale tá príprava je prplačka... jáj a zabudol som, ja náboje nepredávam, lebo by mi to nikto ani nezaplatil a za druhé veď podľa zákona ani nemôžeš... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.8.2012 o 20:59

zekon ja nepochybujem o tvojich kvalitách . Nezosobňuj si to na seba . Ja nemám žiaden komplex ten majú ľudia čo píšu v debate že majú na 3006 čierny krčok ľudia čo sa im prebíjané náboje v automatoch zasekávajú či v blaseri pripekajú prípadne im nejde záver dovrieť . Pýtajú sa že s origoš fabrickým strelivom sa im to nestávalo a majú dilemu ,že či to náhodou nemôže byť tým doma robeným strelivom . Na takú výrobu treba mať nie len vedomosti ale i prax . Tú každý nemá ani tie vedomosti a možno ani tie matrice ktoré majú ako tak z nafúknutej nábojnice urobiť ako tak podobnú na originálu prípadne ju treba orezať aby bola približne taká ako tá origoš . To každý prebíjač nerobí a mnoho ich ani nečistí tie nábojnice . Veď dnu sa nikto nebude pozerať . Jednemu sa podarí vytlcť zápalku dobre inému troška na krivo a z maličkostí potom vznikajú veľké veci . Neverím ,že doma kontroluješ vlhkosť v miestnosti či tlak vzduchu prípadne prašnosť a iné veci ,ktoré maju muničky dotiahnuté do absolútneho detailu. Kto bude plniť doma náboje pre iných nie pre seba bude sa snažiť vyrobiť takýto náboj čo najlacnejšie ak ho chce predať . To je logické . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 9.8.2012 o 20:45

EDU ty máš nejaký nábojnicový komplex tuším :-) ja mám nábojnice z leštičky také čisté ako zrkadlo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.8.2012 o 19:53

BLEIKER možno Federal stiahol nejaké strelivo pre nepodstatný detail . V tom je rozdiel medzi pivnicovým prebíjačom . Ten napíše na stránku ,že by chcel prebíjať čo k tomu potrebuje a už sa nakupujú vážky a iné komponenty . O pár dní sa už vyrážajú zapalky a sype prach do starých špinavých nábojníc ešte sa osadí strela a už striela celá dedina lacné a podľa prebíjača špičkové strelivo . Nič sa nesťahuje z obehu sem tam sa to niekomu pripečie sem tam sa zasekne automat ale puká sa ďalej .Možno sa časom naučí čo sa na nábojnici naťahuje čo predlžuje ,že nábojnicu treba i vyčistiť a iné veci o ktorých možno nemá ani šajnu .Potom kupujúci vypisuje že má nejaké zčmúdené náboje v 3006 :-D a podobné humorné veci sa dejú . Dokedy je to len humor niekomu zaver nerozbije čelo tak je to ešte v norme :-D Chlapci sa ihruškajú na muničku. odkaz Sellier a Bellot má v dnešnej dobe i kvalitné strelivo . I keď SPCE strižná hrana je naozaj to najhoršie čo som mohol vyskúšať to je fakt . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-200 z 300 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov