Heming hunting
dnes je utorok,  7. máj 2024,  meniny má Monika/Róbert,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:19,  dnes západ slnka: 19:05
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

NASTREĽOVANIE ZBRANÍ a všetko okolo toho - diskusia

autor: off orol
pridané: 18.11.2011 16:51


Vážení priatelia, ako a akým spôsobom nastreľujete poľovné zbrane? Ako správne korigovať otvorené mieridlá ( mušku a cieľnik) vrátane zámernej zámernej osnovy puškohľadu pri odchýlke zásahov vo vodorovnom a zvislom smere od cieľového bodu? Aký je správny výklad POUČKY „kam puška, tam muška“, resp. „kam muška, tam puška“? Na ktorú stranu sa pohybuje – ide zámerná osnova puškohľadu ( kríž ), keď bočnou korekciu otáčame vpravo? Ak otáčame vpravo výškovou korekciou, ide „kríž“ hore, či dole?

počet zobrazení: 74 166
počet hlasov: 5
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dreamer4u, 26.1.2016 o 12:45

Zdravim. Potvrdzujem tvrdenie motaq. Laserovy nastrelovac a pod. veci sluzia iba na to, aby sa prva rana dostala hned povedzme na paier o rozmere A4 a nemuseli sme spekulovat ze kde to skoncilo a vystrielat niekolko nabojov nez sa dostane na terc. Proste to setri naboje. Ja osobne som to v zivote nepotreboval. Staci ak sa terc da na cca 30 m a skoriguje sa puskohlad s priezorom cez hlaven. Este sa mi nestalo aby som sa netrafil do terca. takze si myslim, ze zbytocne vyhodene peniaze. Ale je to na uvazennie kazdeho strelca. Asi tolko.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 300 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 22.8.2012 o 19:32

lanus odkaz ano priblíženie bude 1,2 konečne si to pochopil . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.8.2012 o 19:20

Edu - Zle čítaš !!! ten "pisálek" napísal,že bude zoom 5x a nie ,že také veľké bude "priblíženie" !!! to bude samozrejme 60:50=1,2x !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 22.8.2012 o 19:13

vždy čosi padne veď sme poľovníci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 22.8.2012 o 19:11

Edo zabil si novú profilovku. Pred fotením padol aj nejaký ,, povestný džontík ,, ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 19:04

durko to máš potom dobré to máš zhruba tak ako dragunov ten striela zhruba do 1,5 moa respektíve 4,5 cm na 100m odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 18:54

lanus zakladne ohnisko je aj zostane základným !!! Ak myslíš full frame tak nemá žiaden vplyv na zoom !!! Iba na zorné pole . Mohol si fotit aj sto rokov ale pravdu nemáš ! odkaz takú volovinu že na ohnisku 60mm bude niečo 5 x priblížené môže napísať iba pisálek ,ktorý zrkadlo asi nikdy v ruke nedržal . Vždy sa začína počítať zväčšenie od ohniska 50 to ostatné je zmenšenie ako keď sa do triedra z druhej strany pozrieš . Je jedno či je to objektív 8-50mm alebo 35-50mm alebo rovno 50mm všetky budú mať na ohnisku 50 nulové priblíženie ako keď sa pozrieš cez trubku . Či už väčšiu alebo menšiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.8.2012 o 18:34

Edu - ja som s klasickou optikou fotil podstatne skôr ako ty;mám ešte na pamiatku aj nejaké zrkadlovky (Praktica LTL a Pentacon six + výbava ). Keďže moja sestra bola profesionálna fotografka tak som sa mal kde priučiť,takže si na tlačenie volovín do hlavy nájdi nejaký vhodnejší objekt ! Základné ohnisko kinofilmu má síce vplyv na subjektívne "vynímanie priblíženia" ale nie na oficialnu definíciu zoom-u !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 22.8.2012 o 18:25

Edu zase máš zbytočné pochybnosti.Už sme to tu preberali že po tých úpravách na tej IŽ-ke sa dá streliť dosť slušne. A práve to GECO z nej lieta najlepšie a na 100 m. do kruhu 7 cm neni problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 18:11

durko ked strielaš z jednotky ižky a ešte na 150m tak to sa nečuduj . To všetko vysvetluje . Teraz mi je už všetko jasné . Pochybujem ,že sa ižka dá nastreliť na 100m do 10cm kruhu . To bude naozaj nemožné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 18:09

lanus stale žiješ v tom istom omyle . Absolútne ignoruješ ohnisko 50. To je totiž realny pohľad ľudského oka od toho sa odvíja priblíženie . čiže ohnisko 100 je priblíženie 2 x ohnisko 150 3x . Keby si niekedy držal zrkadlovku vôbec o tom nepochybuješ . Mýliš si zorný uhol a miešaš hrušky s jablkami . odkaz Tvoj obrázok bol zmazaný preto lebo podobné fotky terčov maže za radom správca . Mohol si ho pridať sem odkaz a pridať odkaz ,lebo sa tváriš ako by som ti ten obrázok ja zmazal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 22.8.2012 o 18:04

durko neboj sa nemáš.u 243 Win je to normalne,všeobecne v praxi sa odchýlky viac prejavujú u rýchlejších ráží ako u pomalých,navyše 6,8g je už na twist 10 vela a neutiahne to,ale zas prax pri nastrelovaní ukázala,že zrovna ZKK s touto gramážou nemali problém.To GECO nech ti nie je luto-je to hnoj a do mojej hlavne má zákaz-REMINGTON 700VLS-AJ ked so stupanim 9 aj niečo nemá problem to ustabilizovat.MMaska-bežne sa mi stáva,že po odstránení tej neštastnej skrutky sa u ZKK hlavne v kalibri 30-06 pri nastrelovaní zlepší rozptyl. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.8.2012 o 17:59

durko - Tu sa nejedná o smolu ,ale o štandardnú vlastnosť Iž-iek t.j. že ťažko zvládajú zdvih hlavne pri výstrele ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.8.2012 o 17:51

Edu - Tie prepočty vôbec neboli čudné a práve preto boli odstránené !!! (Popisovali profil dráhy strely u guľovnice s výškou optiky 5cm majúcou prevýšenie 3cm vo vzdialenosti 50m a jeho následok vo vzdialenosti 100m !) Čo sa týka definície zoom-u tak tu je taká ako tvrdím ja : odkaz a tvoja definícia je kde uverejnená ?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 22.8.2012 o 17:22

Edu už je to pasé je to 20 rokov. Ale aj najnovši priklad Federal Nosler® Partition® Vital-Shok® 6,5g a GECO 6,8g na 100 m. 15 až 18 cm rozdiel výškový.Možno že mám len ja takú smolu?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 17:02

som rád že mám nenormálnu guľovnicu :-D a po zmene streliva mi nestriela 20cm hore a 16cm do prava . Lanus nemám byť na čo nafúkaný ani zaslepený . Ja som popísal iba vlastnú skúsenosť . Škoda že si ušiel z debaty kde si za boha nechcel pripustiť že digitalny foťák ktorému ohnisko končí na 500m má zoom - priblíženie - zväčšenie alebo nazvi to ako chceš vždy len 10x tiež si nechcel ustúpiť a dával si nejaké čudesné prepočty tak ako tu 5 + 3 a neviem čo ešte . Potom kto je tvrdohlavec ?Durko mal si to spätne preveriť so strelivom spce a zistil by si či odchýlku spôsobuje zmena streliva ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 22.8.2012 o 16:44

BLEIKER- SPEC 11,2 Siera 11,35. Bol som velmi spokojný zo Sierou a viac som iné neskúšal. Kupil som 100ks. jednéj série a pušku som po rozpadnutí združenia predal aj z krabicou nábojov.Hlaven bola volná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.8.2012 o 16:39

BLEIKER viem kam mierys ci skrutka neodtlasa hlaven alebo nenarazi na skrutku pri vystrele mmmmm je to otazka le ked S&B sam od seba lieta kade tade to mohlo robyt ze nastrel s tymi nabojmi robyl ten velky rozdiel podla mojich skusenosti je to max na 150m 6-8 cmna 100m 4-5cm bokom a to je normal pri hociakej vymene naboja znacky gramaze typu streli atd ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 22.8.2012 o 16:26

durko-dobrý príspevok,ale chcem sa spýtat,či sa jednalo o rovnaku vahu oboch striel,ako aj či si sa potom spatne nevrátil aspon 3 ranami k SPCE,pre overenie,že ten rozdiel je skutočne taký,lebo sa priznám,že s takým rozdielom som sa ešte ani ja nestretol.i ked na 150m to je možné.Ešte jedna otázočka k tomu ZKK-čku-prednu skrutku spajajucu hlaven s pažbou tam máš,alebo ti hlaven volne kmitá?dik za odpoved ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.8.2012 o 15:36

edu to priznavam ze som ho prehliadol ale to na veci nic nemeni ja nemam problem priznat chybu to len teba nik nepresveci a neuznas ze sa mozes mylit co je na skodu.!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.8.2012 o 15:16

Edu - Tvoj pôvodný komentár k tabuľke ako aj ten súčasný plne potvrdzuje ,že balistické tabuľky nevieš čítať,ako aj ,že vo svojej nafúkanosti a zaslepenosti sa odmietaš čokoľvek naučiť ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 15:11

MMasska ako to že si prehliadol durkov komentár ?:-D Zase si nepozorný :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.8.2012 o 15:05

OROL :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.8.2012 o 14:20

MMaska (10:39), napredkladaj mi neodôvodnené výzvy. Vyjadril som sa ( 10.08.-15:00 v druhej časti ) a preto nechcem poznať to, čo už dávno poznám. P.s- v názve oslovenia osoby aspoň v mojom prípade píš pre budúcnosť veľké "T", vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 22.8.2012 o 14:00

Chlapi, nedá mi zase nezareagovať. Tých 20 hore a 16 do prava som uviedol ja, ale musím sa opravit, nie na 100 m, ale to bolo na 150 m z pevného stojanu. A je mi jedno, kto si o tom čo myslí. Ja som uviedol len to, čo sa mi stalo pri zmene streliva z SPCE na Sieru v cal. 7x64 ZKK600. A zodpovedne môžem prehlásiť, že sa mi ešte nestalo, aby mi strielala puška rovnako s nábojmi rôznych výrobcov. A rozdiely na 100 m 20 cm úplne v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 13:59

To je fakt . Ja chodím tam kam chcem nie tam kam nechcem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.8.2012 o 13:51

edu ale aj tvoje prazne reci k tejto teme sa tej nule rovnaju dokonca by som povedal ze - 5 su uplne mimo!!! :-DDD ked ti to tak mimo aj triafa ako keca tak sa nedivim ze nechces ist na strelnicu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 13:31

MMasska výpovedná hodnota fotky terču sa rovná nule . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 13:30

lanus a čo dokazovala tvoja tabuľka ??? Dokazovala že strelba z guľovnice ktorá bude mať puškohľad 40mm nad osou bude strelať na 50 presne tam kde na 100m . Tvoje doplnenie tabuľky dokázalo že Gb sa puškohľadom 60 mm nad osou hlavne bude mať rozdiel na 50m jeden centimeter na 80m 4 milimetre a na 100m žiaden . To bolo tie obrovské odchýlky ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.8.2012 o 11:02

mne mazal pravidelne terc kde som uviedol ako striela sako hammerheand oproti accubondu aj vyskovo aj stranovo s GB proste spravca foto si zmysli ze to nieje vhodne a sunda to a pritom chcu aby to bola stranka zaujimava a poucna a das praktycku ukazku a hned to oddrbe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.8.2012 o 10:48

MMasska - Nič si neprehliadol !!! predmetná téma ako aj fotografia s balistickou tabuľkou Normy boli jednoducho vymazané!!! (Bolo v nich totiž priveľa dôkazov o niekoho "múdrosti" !!!) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.8.2012 o 10:39

orol Poacher, to bol v teme vykrik do tmy ten sa uz nikdy do temy nezapojil a ineho som tu v teme okrem edu nevidel napisat take cislo 16-20 cm by to mohlo robit podla mojho odhadu na 300m ale pochop realne ze bocna odchylka je mozna zo zmenou streliva aj sa to deje su to dajake 4-5cm na 100m tak ako vyskova aj stranova proste je to tak a nespochybnujte zbran ani montaz ani puskohlad ak edu nechce prijat vyzvu na strelnicu tak ju primi ty a dokaz nam ze sa to nedeje ja osobne donesiem zbrane aj zasponzorujem strelivo 5 zbrani 5 roznych znaciek streliva iny vyrobca gramaz atd strielat budes na 100 m stojan a 10 nabojov a dokazes vsetkym ze ty a edu mate pravdu ! co ty nato? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.8.2012 o 10:21

Napr. 10.08.- 9:43 ( tretí riadok ), ale je toho viac. Hľadaj, nájdeš. ( súčasne mimo témy myslím pri fotke GB, nie som teraz hneď istý ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.8.2012 o 10:15

orol kto a kde napis kto pisal a kedy nech si to pozriem tych 20 cm na 50m ako to tu tvrdite mozno som to prehliadol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.8.2012 o 10:08

MMaska, písalo sa aj o 20 čísel "doboku" a myslím si práve to Eduarda vytočilo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 22.8.2012 o 9:58

edu zasa tvoja demagogia skade si nabral tych 16cm do boku? ja som presiel diskusiu dozadu a nenasiel som to tu kto to povedal okrem teba? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 9:48

Ja by som len doplnil Belsona má tam maličkú chybu ak na gumipuške nič nevychýliš a strielaš stále presne do stredu pri kamienku inej farby rovnakej hmotnosti a rovnakej rýchlosti zrazu kamienok začne svojvolne lietať 16cm do prava a 20cm hore . Balisticky sa táto odchýlka nedá vysvetlieť ale po konzultácii s Vatikánom sa zisilo ,že ide o tzv. sily pekelné ,ktoré strelu ovládajú . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.8.2012 o 9:41

aaaaaaa dnes davate zabrat :-DDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.8.2012 o 9:34

Belson - Veľmi výstižné a vtipné ! Škoda len,že ten čo by si to mal zobrať najviac "k srdcu" to vo svojej bezmedznej nadutosti a hlúposti vôbec nepochopí !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.8.2012 o 9:17

Belson :-DDDD SI ZABILLLLL :-DDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 22.8.2012 o 9:11

dede (včera o 13:08) - Gumipuška ako extrémne nebezpečná zbraň je ženevskou konvenciou zakázaná, preto skúsenosti s nastreľovaním nie sú. A tak narýchlo zvolanému konzíliu stredoeurópskych puškárov (nebolo to vo Ferlachu) nezostávalo iné, ako operatívne jeden prototyp vyrobiť. Dúfam, že nie je na závadu veci, že sa nastreľovalo bez kaleidoskopu. V kamarátovej pivnici s dĺžkou 58m sme zistili, že ak vychýliš parôžky gumipušky o 16cm doprava a 20cm dohora, triafaš na 50m stred. A to bez ohľadu na váhu kamienka a dĺžku a napínaciu silu gumy........Alibistická doložka: Vzhľadom k tomu, že ide o super zakázanú zbraň kategórie AA, vyrábate ju a experimentujete s ňou len na vlastnú zodpovednosť! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 300 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov