Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

NASTREĽOVANIE ZBRANÍ a všetko okolo toho - diskusia

autor: off orol
pridané: 18.11.2011 16:51


Vážení priatelia, ako a akým spôsobom nastreľujete poľovné zbrane? Ako správne korigovať otvorené mieridlá ( mušku a cieľnik) vrátane zámernej zámernej osnovy puškohľadu pri odchýlke zásahov vo vodorovnom a zvislom smere od cieľového bodu? Aký je správny výklad POUČKY „kam puška, tam muška“, resp. „kam muška, tam puška“? Na ktorú stranu sa pohybuje – ide zámerná osnova puškohľadu ( kríž ), keď bočnou korekciu otáčame vpravo? Ak otáčame vpravo výškovou korekciou, ide „kríž“ hore, či dole?

počet zobrazení: 73 920
počet hlasov: 5
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dreamer4u, 26.1.2016 o 12:45

Zdravim. Potvrdzujem tvrdenie motaq. Laserovy nastrelovac a pod. veci sluzia iba na to, aby sa prva rana dostala hned povedzme na paier o rozmere A4 a nemuseli sme spekulovat ze kde to skoncilo a vystrielat niekolko nabojov nez sa dostane na terc. Proste to setri naboje. Ja osobne som to v zivote nepotreboval. Staci ak sa terc da na cca 30 m a skoriguje sa puskohlad s priezorom cez hlaven. Este sa mi nestalo aby som sa netrafil do terca. takze si myslim, ze zbytocne vyhodene peniaze. Ale je to na uvazennie kazdeho strelca. Asi tolko.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 300 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepies, 1.7.2014 o 21:41

No tak už vieš ujo Bleiker prečo som sa dal na prerábanie sustrelu na guľovej kozlici ktorý bol robeny na 19gr TUG.jedna seria do 5 cm na 100m v jednej rovine dalsia krabička na 50m cca 15 cm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 1.7.2014 o 20:59

Inak neviem,či to je náhoda,ale dnes som v NR nastreloval na 2 zbraniach 3 puškohlady-všetko 8x57IS a ako s M98 tak aj s Rossleru išlo CDP uplne bez problemov,ale nastrelit EVO GREEN 9,0gbola fuška,na 100m ledva 4 cm z 3 rána potom vždy nejaký úlet okolo 6cm.A aby toho nebolo málo ,tak vo vedlajšom boxe RWS ID tiež v 8x57-pohroma.Bud je to náhoda,alebo sa v Ruagu nemali svoje dni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 12.5.2014 o 14:14

Väčšinou je to priletované tvrdou pájkou, v Žabokrekoch máš dobrého puškára p. Remeníka tel. 0902542311, skús mu zavolať a dohodni sa s ním aby Ti odstránil pevné mieridlá. Osobne by som sa do toho sám nepúšťal, lebo môžeš napáchať nezvratné škody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LESLOV, 12.5.2014 o 13:53

Vsak ja viem ze na niektorych zbraniach byva skrutka ale tam nie je a clovek potrebuje demontovat musku a aj cielnik uplne od hlavne. Tak vyzera to ze jedine asi odbrusit az po hlaven. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 12.5.2014 o 13:51

Pri niektorých zbraniach to stačilo nahriať alebo tam bola skrutka ak nie tak odfrézovať alebo pracne obrúsiť a nebolo by odveci nanovo počierniť..Popýtaj si referiecie z okolia na schopného puškára!Držím palce! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 12.5.2014 o 13:47

Vie mi niekto poradit ako na trvalo odstranim zo zbrane musku a aj cielnik? Kedze nie su priskrutkovane tak neviem ci to jedine odbrusit alebo ako to dostat z hlavne. Dakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namreh, 4.4.2014 o 19:54

BLEIKER neviem nechcem klamať, my sme strielali vo vedlajšom boxe.To som zaregistroval preto lebo majitel flinty bol dosť jedovatý a mladý Frano dosť kmital.Zaujalo ma to a vysledkom bol prekvapený každý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 4.4.2014 o 18:57

Ja som pred tyzdnom nastreloval svoj Merkel v 30-06. Rws uni 200gr. mali rozptyl cca. 15 cm, hornady sst 165 gr. priblizne to iste. Uz som sa bal ze je nieco v neporiadku zo zostavou a potom som skusil norma oryx 180 gr. a na 100m sustrel 1 moa ako uvadza vyrobca. Potom som skusil rws uni 180gr. A sustrel na 100 m od 0,5 cm po 2 cm. Asi len treba skusat a najst co pusku chuti najviac, aj ked je to drahe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 4.4.2014 o 18:57

namreh,to čo uvádzaš,nie je prvý prípad u RWS,ale nedovolím si tvrdit,že je to chyba muničky.Mám však vo svojom zošite pár záznamov,kedy Prvý Partizan chodil v 308 uplne suprovo a RWS boli nepoužitelné.Vždy to však bolo u uplne nových zbraní,s použitou som toto nezaznamenal.Aký to bol kaliber?No a potom daj do nemeckej mašiny krmenie z Germany... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 4.4.2014 o 18:38

Bol som svedkom nastrelovania sauera 202 fungel nový na strelnici u Frana v Nitre.RWS ledva chytali terč a rozhadzoval na všetky strany.A odsudzovaný SB išiel dierka do dierky.A teraz baba raď.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Daniel8, 4.4.2014 o 18:04

Sako Hammerhead NASTREĽOVANIE ZBRANÍ a všetko okolo toho - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 4.4.2014 o 18:02

Zdravim Vas. Mam ZKK 600 7x64, Chcel som pouzivat Sako Hammerhead 11g a kupil som si len tak do terca Sellier a Bellot 11,2 spce. Takyto bol vysledok z nastrelovania za rovnakych podmienok z nastrelovacieho stojana. Dakujem za postrehy NASTREĽOVANIE ZBRANÍ a všetko okolo toho - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 13.7.2013 o 8:11

nemcekma-ahoj,skutočnost je len ta,ktora je overena v praxi,ostatne je len konšpiračna teoria.Predstav si,aka by bola balistika nudna,keby sa spravala tabulkovo.Ale chvalabohu tomu tak nie je a musime si do toho papiera vystrelit-preto nas to bavi.A ked nastreluješ rozne zbrane a rozne kalibre s roznymi laboraciami,tak sem-tam sa vyskytne aj takyto pripad.To chce byt nad vecou a usmievat sa..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 13.7.2013 o 8:03

Aj pri studenej rane,aj pri 2 ranach po sebe stale ta ista stranova odchylka s rozdielom do 2cm .Tak som to jednoducho "nacvakal"-zeiss ZF6-a overil jednou ranou.Nastrelene cca 1cm nad zamerny bod a stranovo na chlp.Kamarat striela max do 120m,najčastejšie do 100m.Jeden fakt je,že po tej Norme mu išli tažšie vytahovat nabojnice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 13.7.2013 o 8:01

BLEIKER, Priateľu, dobrá skúsenosť pre teoretikov ale skutočnosť je o inom. Pozri si môj príspevok z 22.8.2012 o 14:00. a reakcie naň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.7.2013 o 22:04

Na 50 m má výška neprekvapuje, viac boky ( 17cm ). A aký bol konečný záver nastrelenia ? Či Ste to ešte nedokončili? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 12.7.2013 o 21:39

Jedna skusenost z dnešného nastrelovania optiky kamarátovi na nové strelivo-zbran ZH 204-7X57R,mal nastrelené na SB-11,2g,ktoré chodili na 50m 1cm nad zámerný bod.Po nabití Norma ORYX 10,1g-výškovo 7cm nad a 17cm vlavo.Po každej rane vychladnutie hlavne a vyčistenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 30.8.2012 o 22:37

nič, bola to reakcia na stíhačku o 13:47 ak si prehliadol, ale zrazu si rýchli ako guľový blesk, správne, len tak ďalej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 30.8.2012 o 16:25

Čo má lietadlo spojené s touto témou? Prosím okamžitý STOP písania mimo tému! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 30.8.2012 o 15:04

tak to si dobre zavalil, CIA má takéto lietadlá a aj ich používa, a National Security Agency (NSA) alebo po slovensky Národná bezpečnostná agentúra nie je vojenským spravodajstvom ale najutajovanejšia informačno-bezpečnostnú službu USA. Vznikla oficialne 4. november 1952. Existovala však min. 10 rokov skôr len sa jej existenciu darilo tajiť. Potom čo začali stavať novú centrálu vo Fort Meade to už nešlo. Jej úlohou je zhromaždovanie a analýza cudzích komunikačných prostriedkov z celého sveta a taktiež zodpovedá za bezpečnosť komunikácie vlády a prezidenta USA voči prípadným podobným pokusom iných štátov, teda je to v podstate kozmická a technická rozviedka a kontrarozviedka, odpočúvajú všetko a všade kde môžu, s komunistami a schôdzami ma nenasieraj, nepoznáš ma, len tak mimochodom podobnú službu majú aj rusi, volá sa FABSI a budujú aj ASPOS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.8.2012 o 14:58

Hekler to som nevedel že cia má taketo lietadlá :) každopadne som sa pobavil čo ta na stranickych schôdzach učili za kraviny. Mimochodom vojenské spravodajstvo usa je NSA :) ani to však nemá takéto lietadielko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 30.8.2012 o 14:13

prečo by riskovali život pilota, pošlú tam bezpilotné lietadlo riadené z centrály CIA a vytlčú všetko okolo a pechota čo príde skontroľovať mrtvych ich ešte aj oští ...ale nič sa nedeje lebo ten moč pochádza z nositeľov svetovej demokracie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.8.2012 o 13:47

Hekler nemusia dnes stačí zamerať sùradnice s poslať udaje do stìhačky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 30.8.2012 o 13:30

každá bola konštruovaná na iný účel ale hľavne na streľbu na iné vzdialenosti a ciele, niekedy porovnávaš neporovnateľné, dragunovku si odnesie odstrelovač sám na pleci, CheyTac-ku mu musia doviesť na stanovisko vrtuľníkom alebo OT-čkom ...(: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.8.2012 o 16:41

miso111 zase v tom okúkavaní rusi robili čo mohli ale asi to bolo málo . Za bratov by som ich nepovažoval skôr za okupantov a otrokárov . Pri zbraniach ako CheyTac pôsobí dragunov naozaj ako deduško :-D dosť smiešne :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 23.8.2012 o 16:40

jasnééé, len si kopnite..... :))) ... edu, a tú škótsku výčapnú máš prečo vo fľaši od rumu? :-----) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 23.8.2012 o 16:16

:)))...na Slovensku máme podstatne viac štatistických charakteristík ako len rozptyl :))) ...ale u toho SVD-čka by som bol so sústrelom ozaj opatrný. Možno bratia rusi vyrobili tajne aj viachlavňovú, len ja o tom neviem :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.8.2012 o 13:16

miso111 máme tu i rozptyl na Slovensku . Apple to je škotsky wizour nie rum :-D Mám pocit že ma chce veľa ľudí odbachnúť keď ma všetci na strelnicu volajú :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.8.2012 o 12:05

:))) už som potichu... tak po zbere mu to ukážem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 23.8.2012 o 11:32

jen blbni edu tě vezme za slovo a polámou se ti rajčata když když ji budeš chtít vzít na střelnici :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.8.2012 o 7:33

miso111, ospravedlňujem sa, terminológiu ovládam, trochu som to tu chcel len odľahčiť. edu, rád ti to ukážem, aspoň dorazíme tú tvoju večne nedopitú fľašu rumu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 23.8.2012 o 5:30

Chlapci pozor na terminológiu!!! V slovenčine sústrel a nástrel nie je to isté! :))) Nemám šajnu ako sa dá u SVD dosiahnuť sústrel, keď má iba jednu rúrku. Toto nie je hra zo slovíčkami! DOŠTUDOVAŤ lebo Vám to zas niekto vytmaví :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.8.2012 o 2:00

apple nespochybňujem ižku . To len na snajperskej stránke písali že dragunova nemožno dostať pod 1,5 MOA na 100m . Ja som to neskúšal . odkaz citujem " Jen pro informaci, sovětské odstřelovací pušky Dragunov, v průměru nedosahují lepšího soustřelu než 1,5 MOA. Prosím nenechte se mýlit tvrzením, že něčí puška střílí např. na 300 m s jinou přesností než na 100 m jen proto, že výrobce zaručuje 1 MOA na 100 m. Ona ta puška střílí stále stejně, ale výrobce ji testuje v tunelu, za kontrolovaných podmínek, na 100 m" Preto ma prekvapuje že ižka jednohlavňová je presnejšia ako dragunov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 22.8.2012 o 20:40

tak veru.. a ešte aj ižku spochybňuje.... edo, rád ťa pri potulkách privítam a ukážem sústrel do 3 cm na 100m v stojane. a ak chceš, i do rúk ti ju na chvílku požičiam, aj streliť ti dám. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.8.2012 o 20:29

hej a dost !!!!!!!!!!!!!!! toto je k teme? edu zasa vedies zabo mysie vojny len aby sa dalo hadat toto nieje diskusia! WWrrrrrrrrrrrrr uz sa to ozaj neda ani citat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 20:23

zhruba by som zostal pri tom že 22 ohnisko 1600mm približujú 2 x /zoom slovensky priblíženie /:-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 22.8.2012 o 20:14

Edu - Na tom tvojom odkaze v stati "Výpočet" nájdeš toto :"(Profi širokoúhlý objektiv Olympus má ohniskové vzdálenosti 11-22 mm - zoom 2x, zatímco existují i objektivy s ohniskovými vzdálenostmi 800-1600 mm - zoom též 2x" (Ako vidíš kúpil si to z "vlastnej zbrane" !!!) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 19:50

Zoom(česky - přiblížení) je jeden z parametrů objektivu, jež značí schopnost objektivu přibližovat. Zoom(česky - přiblížení) lze též nahrazovat digitálně na úkor kvality obrazu.odkaz Pisálek je zrejme predajca foťáčikov s uvedenými nezmyslami . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 300 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov