Heming hunting
dnes je utorok,  16. apríl 2024,  meniny má Dana/Danica,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:56,  dnes západ slnka: 18:36
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

NASTREĽOVANIE ZBRANÍ a všetko okolo toho - diskusia

autor: off orol
pridané: 18.11.2011 16:51


Vážení priatelia, ako a akým spôsobom nastreľujete poľovné zbrane? Ako správne korigovať otvorené mieridlá ( mušku a cieľnik) vrátane zámernej zámernej osnovy puškohľadu pri odchýlke zásahov vo vodorovnom a zvislom smere od cieľového bodu? Aký je správny výklad POUČKY „kam puška, tam muška“, resp. „kam muška, tam puška“? Na ktorú stranu sa pohybuje – ide zámerná osnova puškohľadu ( kríž ), keď bočnou korekciu otáčame vpravo? Ak otáčame vpravo výškovou korekciou, ide „kríž“ hore, či dole?

počet zobrazení: 73 199
počet hlasov: 5
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off dreamer4u, 26.1.2016 o 12:45

Zdravim. Potvrdzujem tvrdenie motaq. Laserovy nastrelovac a pod. veci sluzia iba na to, aby sa prva rana dostala hned povedzme na paier o rozmere A4 a nemuseli sme spekulovat ze kde to skoncilo a vystrielat niekolko nabojov nez sa dostane na terc. Proste to setri naboje. Ja osobne som to v zivote nepotreboval. Staci ak sa terc da na cca 30 m a skoriguje sa puskohlad s priezorom cez hlaven. Este sa mi nestalo aby som sa netrafil do terca. takze si myslim, ze zbytocne vyhodene peniaze. Ale je to na uvazennie kazdeho strelca. Asi tolko.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 296 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off urssus, 22.11.2014 o 21:06

Hlavne balistika sa neodcituje :) V kratkej, ale aj prehnane dlhej hlavni dochadza k poklesu energie aj rychlosti strely. V pripade kratkej hlavne nestihne prach plne vyhoriet a preto dochadza k poklesu. V pripade pridlhej hlavne zas prach vyhori uplne, ale strela je brzdena trenim v hlavni. Balisticke hodnoty, ktore ta zaujimaju, sa nachadzaju na krabicke nabojov a aj na stranke vyrobcu a udavaju sa standardne pre 600mm hlaven. Rozdiel v energii aj rychlosti je na polovnicke ucely zanedbatelny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 22.11.2014 o 21:03

agbar: dakujem. takze s 850 pri 650mm hlaven bude 800 pri 600mm hlaven zhruba. a s energiou to bude asi ako? Kolko J dole na 1cm hlavne. Vychadza mi to z 3974 na 3520J ked dam rychlost na 800 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 22.11.2014 o 20:53

Vraj kazdym skratenim hlavne klesa rychlost o 8-10 m/s na 1 cm skratenia. Tiez som tu mal na tu problematiku temu no nikto neuviedol presny vypocet - vzorec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 22.11.2014 o 19:32

Zdravim Vas. Vie mi niekto povedat, ako sa odcituje balistika pri napr.7x64 geco plus 11g. 650mm hlaven V0 850m/s E0 3974J pri napr. 600mm hlaven? Co 1cm to kolko dole s V aj E? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Elo, 27.10.2014 o 8:22

Ano, výška montáže = väčšia vzdialenosť medzi osou hlavne a osou puškohľadu Ti predlžuje ONV (ak napr. uvažuješ max. prevýšenie strely +4 cm). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Daniel8, 26.10.2014 o 20:53

chcem sa spytat aky ma vpliv na nastrelovanie a drahu strely(ONV), ked je os tubusu od osi hlavne 5cm? Pozeral som na Sako balistic a 50mm je lepsie ako 40mm. vyhodilo ako keby plochejsiu drahu letu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 9.7.2014 o 11:08

danielo648 : To si stale na lacnych masovich seriovych puskach pre obycajnych ludi :) pre ako hovoris smotanku mas zbrane napr. z Ferlachu od Fanzoja,Hauptmanna,Borovnika atd. alebo od anglanov Holland & Holland kde obycajna brokova dvojka bez graviru stoji 65 000 libier a tie gravirovane luxusne koncia niekde na 150 000 libier,zakladny gulovy dvojak zacina od 103 000 libier + montaz na optiku za priatelskych 5600 libier + maju obchody kde bezneho okoloiduceho cloveka ani nepustia pozriet, a nie ze este chytit zbran do ruky .. to len na margo toho ze co je draha zbran :) ,a aby sme si mi obycajny Slovaci uvedomili na akom dne prezivame :) a ospravedlujem sa za prispevok kedze je riadne mimo temy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off danielo648, 8.7.2014 o 20:50

fuha tak to by som us asi odpadol stacilo mi dnes ja sa budem radsej podopierat mojou palicou ZKK 270,, a jasne da sa to vyskladat ale to us je pre inu smotanku ja sa medzi takych nepatrim ale cloveku sa nad tym trosku rozum pozastavi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 8.7.2014 o 20:29

daniel "obyčajný" blaser ti viem vyskladať za viac ako 22.000 eur. :-)))) a čo tak flintička za cca 100.000.- Eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off danielo648, 8.7.2014 o 20:11

aka je podla vas draha zbran ,, ja som dnes mal v rukach v jednom mega polovnickom super lacnom obchode vo Svajciarsku zbran za 22 700 frankov normalne som sa spotil a doteras ma z tychto lacnych zbrani ake sme tam mali moznost vidiet boli hlava ,,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 6.7.2014 o 21:14

Urssus: ja som toho nazoru, ze prave do drahej zbrane by som dal nieco prebite, dobru nabojnicu, podla podmienok lovu kvalitnu strelu...urcite niekto v tvojom okoli prebija, a vyladil by ti presny naboj podla tvojej chuti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.7.2014 o 17:01

Urssus- citacia zo zakona je : "pre vlastnu potrebu". Slovicko "LEN" pred textom nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off rado100, 5.7.2014 o 17:04

Ak by si chcel naozaj presné náboje, tak bez tvojej zbrane by to nešlo. K dakomu kto prebíja by si musel aj tak ísť a potom si pod jeho vedením môžeš náboje prebiť aj sám. Tak sa žiadny zákon neporuší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 5.7.2014 o 15:20

No pokial ja viem, prebijat mozno len pre vlastnu potrebu, ci sa mylim? A kedze ja prebijat neviem, mam taky zvlastny pocit pchat do drahej zbrane strelivo za ktore mi nik negarantuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 4.7.2014 o 22:52

Pandur: ja viem ze slo o srandu...ale co by som robil s tymi nabojnicami...ale uz je to asi uchylka laborovat si a skusat strelivo do pusky a potom ten pocit zadostucinenia, ked to ide do jedmej diery. Ursus: preco myslis, ze je obtiazne, dostat sa k prebijanemu strelivu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 4.7.2014 o 21:53

som rád ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 4.7.2014 o 19:54

Hekler ...uz som bol mimo, co mi u teba neslo, no R to vyriesilo.! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormoran666, 4.7.2014 o 18:05

jager68 a namreh vasy otcovia boli dobry komunisti ked kupujete naboje po 70 evri chudaci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 4.7.2014 o 8:49

no len tak mimochodom, strelivo 7,62x54 sa nedá kúpiť lebo sa nevyrába neexistuje .... (((: R ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Baikal, 4.7.2014 o 1:30

no, to ma nejak znepokojuje, to aby som na tento rok radsej zmenil strelivo, lebo s RWS si na G200 vykonnostnu triedu neobhajim ... :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 3.7.2014 o 22:19

Turbiak: viem o tom RWS volali sme spolu a nie si jediny co mu to rozhadzuje... Neviem kde je chyba...ostaneme asi len pri tom nasom vyladenom do svojich zbrani. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off namreh, 3.7.2014 o 22:08

Načo beriete kormorán666 vážne.Podla mna a jeho prejavu je to decko ktoré má zábavku z toho ako tu niekoho vytáča.Typujem ho max na 13 rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 3.7.2014 o 22:05

Každá zbran je len tak presná,ako presné strelivo do nej dáme,aj ked presnost nie je to jediné,čo od polovnej zbrane očakávame.Je úplne zbytočné viest tu diskusie,aká je IZ-ka zbran.Ak si ju dotyčný vyladí na seba,dá upravit spúšt,príp.pažbu a podarí sa mu nájst pre nu vhodné strelivo,alebo laboráciu,ak si prebíja,tak mu može ako pracovná zbran dobre slúžit.Avšak zase glorifikovat ju tu štýlom ala kormorán666 mi pripadá nie príliš vhodné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off rado100, 3.7.2014 o 19:40

Jager ja by som tie Ižky až tak neodsudzoval. Je to flinta dorob si doma to je pravda, ale ak sa s ňou pohráš a dáš jej strelivo na mieru tak líšku trafíš aj cez 200 metrov. Sám ju mám tak viem o čom hovorím. Samozrejme za tie peniaze krásavicu nečakaj. Ospravedlňujem sa nechcel som ďalej rozvíjať túto tému je to len taký môj postreh. Kormorán niekedy aj vedieť písať nie je na škodu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.7.2014 o 18:30

kormoran 666 jasne...kludne si to s nim dam na 300M ja Browning 7RM a KJG a ten tvoj čarostrelec s tým drevom a užasným Barnaul-om..lepsi bude urcite v množstve dymu čo mu vyleti z hlavne..ak sa ten kus nepodareneho železa da nazvať hlavňou. dovolim si tvrdit,že sa nechyta. flinta co stoji tolko ako 2 kr.dobreho streliva nemôže byť a ani nie je dobrá.. a ak su tie zázraky také ako tvoja gramatika...tak šaliem z tej flinty už teraz...-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kormoran666, 3.7.2014 o 18:16

Jager68 TREBA VEDIET STRIELAT A NIE PYSAT ZNAMY JU MA A DOKAZE ZNOV ZAZRAKY ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 3.7.2014 o 17:18

ursuss-chcel si asi napísat rozptyl.Jager 68-netvrdím,že to bola katastrofa to EVO,ale z oboch zbraní to nebolo nič slávne.Ešte u toho M98 by som to chápal,aj ked s CDPchodil na 100m do 3cm,ale Rossler po zábehu,tam som prekvapený.Najprv som si myslel,že tá 8-ka a lahká strela nejdú do kopy,ale ked som náhodou mrkol do druhého boxu,tak hned žiadali,či sa na to nejdem pozriet,lebo RWS ID 12,7g hotová katastrofa-7cm,podarilo sa mi to stiahnut na 5cm z 5 rán,ale aj tak to je bieda.A neišli ani z toho Rosslera,ani zo SAUERu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.7.2014 o 16:08

Bleiker..neviem..ale mam kamosov co tiež nastrelovali strelivo s EVO...a dost problem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 3.7.2014 o 16:06

Kormoran666 to je trosku ,,draha" palica do fazule alebo hrachu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off urssus, 3.7.2014 o 15:38

Ja som bol tiež prekvapený pri nastreľovaní novej zbrane s optikou, že s niektorými typmi streliva doslova nebolo možné dosiahnuť uspokojivý sústrel. Jednalo sa konkrétne o RWS. Problém však je, že sám prebíjať neviem a inak sa dostať k prebíjanému strelivu je obtiažne však? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kormoran666, 3.7.2014 o 10:20

KUPTE SI IZ-18 7.62X54 A STRELIVO BARNAUL 13.2g A BUDETE VSETCI SPOKOJNY. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Turbiak, 3.7.2014 o 9:55

Poslednu dobu riesim rovnake problemy , majitelia akosi ,,nevedia,, nastrelit svoje ci uz nove alebo pouzivane pusky , ich predpoklad bola rozsypana optika no nakoniec sa ukazalo ze na vine bolo tovarenske strelivo :) este u Sellier Bellot mozno cakat 7 cm rozptyl na 100m , ale u RWS EVO 12 cm na 100 m to uz je fakt dost :) - zbran CZ 557 30-06 millos : Vies sam ze presnost je o tom ze najdes urcitu fazu kmitu hlavne , cize presne navazena navazka este nic neznamena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 3.7.2014 o 9:51

miloš vieš, že si robím prdel :-))))), ale zase mne ide z obyčajného taliana dobre aj továrenské NASTREĽOVANIE ZBRANÍ a všetko okolo toho - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 3.7.2014 o 8:18

Pandúr: Skoro som ti tu niečo odpísal....ha,ha,ha...kašlem na továrenské, zase ma to utvrdilo...a ako píše aj Bleiker, soudruzi z RUAG-u asi udelali chybu a asi aj soudruzi z firmy SAKO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 2.7.2014 o 22:21

chlapci, keby ste si kúpili poriadne flinty :-))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 2.7.2014 o 21:58

A pre toto nekupujem tovarenske strelivo. Pred mesiacom som si kupil dve skatule Sako Super HH 180gr, kvoli nabojniciam, lebo ine nic od Sako nemali, a s tymito hilznami sa mii najlepsie robi a ze ich vyskusam v puske. Nove Sako 85 v 300wm ich nechcelo nejako stravit. Cudoval som sa. Rozptyl 6cm. Prach som prevazil, bol naladovany pomerne presne na tovaren. Tak som ich vsetky vyklepol , upravil hilzne, natlacil Nosler BT a ide to jednou dierou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 1.7.2014 o 21:41

No tak už vieš ujo Bleiker prečo som sa dal na prerábanie sustrelu na guľovej kozlici ktorý bol robeny na 19gr TUG.jedna seria do 5 cm na 100m v jednej rovine dalsia krabička na 50m cca 15 cm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 1.7.2014 o 20:59

Inak neviem,či to je náhoda,ale dnes som v NR nastreloval na 2 zbraniach 3 puškohlady-všetko 8x57IS a ako s M98 tak aj s Rossleru išlo CDP uplne bez problemov,ale nastrelit EVO GREEN 9,0gbola fuška,na 100m ledva 4 cm z 3 rána potom vždy nejaký úlet okolo 6cm.A aby toho nebolo málo ,tak vo vedlajšom boxe RWS ID tiež v 8x57-pohroma.Bud je to náhoda,alebo sa v Ruagu nemali svoje dni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 12.5.2014 o 14:14

Väčšinou je to priletované tvrdou pájkou, v Žabokrekoch máš dobrého puškára p. Remeníka tel. 0902542311, skús mu zavolať a dohodni sa s ním aby Ti odstránil pevné mieridlá. Osobne by som sa do toho sám nepúšťal, lebo môžeš napáchať nezvratné škody. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LESLOV, 12.5.2014 o 13:53

Vsak ja viem ze na niektorych zbraniach byva skrutka ale tam nie je a clovek potrebuje demontovat musku a aj cielnik uplne od hlavne. Tak vyzera to ze jedine asi odbrusit az po hlaven. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 296 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM