Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

GRANULE pre psa - diskusia

autor: off jozef
pridané: 6.10.2011 20:46

Dobry Den hladal som aj v predošlich diskusiach ale nič potrebujem poradiť granule pre štena slovenskeho kopova ma 4 mesiace.dajte aj link Dakujem

počet zobrazení: 30 760
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-158 z 158 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Stopinko, 9.10.2011 o 13:38

Martin - Jelsovec, ak je nutne aby gravidna suka dostavala primerane mnozstvo selenu , hodnotu ktoru uvadzas ( 0,1- 0,2g), tak tento obsah ziska napriklad zo 100g hovadzej pecene, 200g vajecnych cestovin, alebo jedneho celeho vajicka. Tym ze je nutne aby bol viazany selen s vitaminom E nevidim ziadny problem , pretoze napriklad take vajicko obsahuje tuk v ktorom je vitamin E pri traveni rozpustny. Nakolko mam material rozboru produktov v oblasti sportovej vyzivy ( proteinove produkty napr.) viem ake odychlky su mozne ohladom nutricnych hodnot na papieri realne. z 10 testovanych produktov bol len jeden ktory mal nadnormu ako bola uvadzana na etikete , dva boli v norme a zbytok mal odchylku 10- 30% pod stanovenu hodnotu na etikete. Preto beriem uvadzane hodnoty len ako informacne nie ako smerodatne ;) Beriem ak niekto uvazuje o krmeni granulami s casovych dovodov resp. financnych. Mna mesacna strava pre dva psy ( 27kg a 15kg) vide na 60eur za maso, 9eur za cetsoviny alebo ryzu , 2-3 eura za zeleninu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 8.10.2011 o 17:20

goret,ale to je o niecom inom.tak isto je to fenomen tejto doby.skor je to dosledok toho,ze male deti sa drzia dobre,ze nie v sterilnom prostredi a imunitny system sa nema na zaklade coho formovat,kedze vo vseobecnosti to je komplex mechanizmov v organizme ochranujuci voci patogenom prostredia.a urcitou mierou sa na tom mozu podielat aj potraviny.ale to je na inu debatu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 8.10.2011 o 16:15

mam 4 skoro mesacnu borderku , pouzivam RC a odkedy jej vvypadli prve zuby aj biocal , suto tabletkove vapnikove doplnky , sem tam konzervu a nejake maso ... a vsetko jej chutí :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.10.2011 o 15:45

growler, skúpa aj počet alergií u detí a tie granule nejedia. Obviňovať za súčasný zdravotný stav psov práve granule mi pripadá nefér. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 8.10.2011 o 14:59

myslim,ze vtom jedinom sa zhodneme,pokial sa tu neobjavi konkretna studia,kde budu obe formy(granule,surova strava) porovnane ohladne vyzivnosti,tak to bude stale na tej urovni.co sa tyka tej stravitelnosti mucok.to vsetko co si spomenul je pravda,len hadam mi nechces tvrdit ,ze mucka zo psenicneho,kukuricneho,"masoveho", ... odpadu s olejmi a tepelne znicenymi vitaminmi pri vyrobe mozu organizmu poskytnut to iste ako potravinarska kvalita tychto surovin?stravitelnost 95%?akurat tak na obale.tebe pride ako prirodzene selmu krmit potravou,kde vacsinou ako hlavny zdroj zivin(energie) su obilniny?ja pouzivam surove maso,ryzu,cel.cestovina,ovsene vlocky,acid.mlieko,tvaroh,vajcia,zelenina ... gravidna suka verzus selen a podobne.moznosti je dost,specialne vit.doplnky,ktore su urcene pre konkrente pripady.potraviny (zelenine,mliecne vyrobky,...),staci podavat stravu bohatsiu na konkretne prvky.to je caro surovej(prirodzenej) potravy,nikdy neobsauje len jeden prvok,ale je to komplex roznych zivin a tym,ze clovek krmi pestrou surovou stravou a nie jednotvarnou nemusi taketo veci nijak extra riesit.to je len fenomen tejto doby.do psa sa tlacia granule z potr.odpadu,kde hlavna zlozka energie su obilniny,tuky-oleje,koli tomu potom treba vytvarat specialne vit.doplnky,bud samostatne,alebo ako sucast specialnych granul aby sa aspon nejak zabezpecilo co ten pes potrebuje.a kazdorcne na veterinach stupa pocet psov s alergiami koze,potravinovej intolerancie,chronicke infekcie, ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 8.10.2011 o 11:55

Tipovat mozeme akurat tak vysledky zapasov Rangers,btw Majo dal v noci gol...ja ti mozem napisat,ze je tov 60%,stopinko napise ze 0% a kym jeden z nas nepride s padnym argumentom je to stale bavenie sa na urovni jozibaciho.a na to mame rovnaky nazor...co sa tyka surovin - vedlajsie produkty potravinarskeho priemyslu savzdy pouzivali na krmenie.obilniny su lacnym a dobrym zdrojom urcitych latok a nevidim dovod ich nezaradit do krmnej davky.problem je vsak v tom,ze vacsina spotrebitelov necita vyziv tvrdenia ani na potravinach,nie to este na nejakych granuliach.a poton au prekvapkani.co sa tyka mucok - ty si biologie znaly,preto ti nemusim vysvetlovat o co ide v procese travenia - prijem makromolekul,ich rozklad na zakladne jednotky,absorbcia a opatovne znovu zabudovanie do vlastnych makromolekul.u muciek su tie povodne makromolekuly rozbite na uplne elementarne casti,takze ich stravitelnost sa pohybuje niekde okolo 95%.to je chyba?ty pouzivas na pripravu krmiva ake suroviny?vazne by som to xcel vediet,bez ironie...k tym kuch.vaham - dam ri priklad - grav. Suka potrebuje zhruba 0,1-0,2 mg selenu denne.zabezpecis jej hoakym sposobom?komercne vyrabanou min.zmesou?premixom?ak ano,tak ich zlozeniu na obale veris?odhladnuc od toho,ze Se musi byt v urcitom pomere k vit.E,aby bol biologicky ucinny,ten zase musis kombinovat s ostatnymi lipofilnymi vit.,atd,atd.a to sme len pri jednom mikroprvku,kde su este zvysne,kde su amk,esencialne mastne kyseliny,vitamin,atd....a toto xces vsetko zvladnut na kuchynskych vahach?odvazne tvrdenie,len ci je aj uskutocnitelne.pavian,karol - oka,realny pohlad na vec... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off karol123, 8.10.2011 o 4:20

Pridám sa a súhlasím s Jelsovcom, o kŕmení psov je toľko teórie, že až ,ani ja som sa nevedel rozhodnúť, aby som mu dal psíkovi čo najlepšiu stravu, ani na človeka neplatí na 100% čo má jesť, "každý kohút chváli svoje perie"... mám kopova 3 roky a som spokojný z granulami, sem tam mu pridám aj mäso, jozef, nechcem robiť reklamu značke, ale je možnosť stať sa členom KCHSK a máš aj zľavu na krmivo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 8.10.2011 o 2:17

Roky používam Pronatur pre malé plemená (síce to nie nič moc, len taká stredná cesta ceny a kvality), ktoré tvorí tak max 30% stravy, zvyšok mäso, ryža, ovsené vločky, ktoré 1x týždenne doplním surovým vajíčkom a raz začas rybím tukom, na zábavu surové väčšie kosti... Nerobím z kŕmenia vedu, kvalitu stravy vidí človek priamo na psovi ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 7.10.2011 o 19:50

ano a v kolkych znackach granul boli tie mnozstva ako su uvadzane na etikete?kolko znaciek granul robi granule zo surovin potravinarskej kvality? dovolim si tipnut 5-10% zo vetkych?vacsinou su to suroviny potravinarskeho odpadu(nevhodne pre potravinarke ucely).ani vysoka cena nieje zarukou,ze to tak nieje.zakladnu zlozku tvoria obilniny(mucky) a potom rozne masove mucky,ktore opat pozostavaju z odpadu kafilerii (nohy,koze,vnutornosti,....).tie obilninove polozky su vacsinou tak jednotlivo rozpisane v zlozeni ,ze na "prve" miesto etikety sa dostava masovy podiel aj napriek tomu ,ze podiel obilnin je vyssi.k tomu nejake % zivin,vitaminov znicenych ich tepelnou upravou.aby to dostalo vyraznu vonu nastrieka sa to roznymi olejmi.nestaci aby krmivo obsahovalo potrebne mnozstvo zivin,dolezitejsie je aby boli obsiahnute v biologicky hodnotne stravitelnej forme pre organizmus(nieje bielkovina ako bielkovina). miska takychto granul nemoze poskytnut to iste ako miska surovej(prirodzenej) stravy.o tom ma nepresvedci asi nikto.dalej zastavam nazor,ze ja na kuchynskej vahe poskladam biologicky hodnotnejsiu davku ako ty vysypes z vreca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 7.10.2011 o 19:14

A este k tej prirode...vacsina z nas chova psy,vysoko specializovane na urcitu cinnost,ktore boli slachtene a dovolim si tvrdit,ze by vo volnej prirode neprezili,resp.nedokazali by sa uspesne rozmnozovaj.to,ze najprimitivnejsi organizmus je ten najzivotaschnopnejsi plati aj z pohladu vyzivy.nielen pausalne ako evolucna dogma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 7.10.2011 o 19:08

Growler,ty robis 8 rokov kulturistiku,mojou pracou je overovanie krmiv a doplnkovych latok,ich testacia a vplyv na produkcne ukazovatele.takze ver zase ty mne,ze ked napisem ze zostavenie krmnej davky nie je len o poznani triady bielkoviny-tuky-sacharidy s nadstavbou vapnik + fosfor,viem o com hovorim ja ;).iste su krmiva,ktore su dobre len na kurenie,ale tvrdit ze doma,na kolene urobim vyvazenu davku vo vsetkych ukazovateloch je pre mna tazko akceptovatelne.davat napr.rybu bez UHT upravy,vzhladom na vysoky obsah alergennych amk.je rivnakou chybou ako zle urobene granulky.oroblem samozrejme nastat nemusi.ale moze.stopinko,nepoznam tvoj pripad do detailov,neviem sa k nemu vyjadrit.napis aj cez PM.inak,ja netvrdim ze varenu stravu nie.akodoplnok ku kvalitnym granuliam moze byt.to som vsak uz napisal aj predtym. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 7.10.2011 o 18:27

Jelsovec, ak mas cas nakukni sem odkaz. Nakolko som skoro prisiel o psa len preto ze jeho strava pozostavala vylucne z granul , tak som ich odporcom. Nie je az taka alchymia urobit psovi kvalitne zlozenie potravy. Nieje to o nic zlozitejsie ako pre cloveka. Staci vymenit pomer sacharidov a tukov v opacnom pomere ako u cloveka. Zdielam Growlerov nazor. Nasi stari dedovia sa drzali pomeru 4g bielkovin , 4g tuku a zbytok boli sacharidy tj 2g na kilo vahy psa. Ako si napisal granule setria cas ... to je asi jedine pozitivum granul. No v mojom pripade jedavam ja domacu stravu tak mi nerobi problem prichystat ju aj psom hoc mam len 2. Byt v psej kozi nechcel by som pocas celeho zivota zrat gulicky s prichutou hovadzieho alebo nejakej ryby. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 7.10.2011 o 16:56

to su vsetko problemy,ktore su skor caste pri krmeni s granulami,vdaka ich obsahu roznych foriem mucok tepelne spracovanych.co su pre psa skor neprirodzene faktory (casto krat alergeny)sposobujuce rozne zdravotne tazkosti... to uz trosku prehanias.tak isto ani v prirode sa nikto nehra na stotinky.vies v priemre kolko toho maso obsahuje,tych 10g hore dole nehra ziadnu rolu.robim 8 rokov kulturistiku,tak trosku viem ocom hovorim.tak isto im vazis granule,tak neviem vcom vidis problem.ked im davas varenu stravu ako doplnok,tak ratas a vazis presne kolko teraz granul dat a kolko tej surovej/varenej stravy aby sedeli amino a dalsie prvky na desatinky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 7.10.2011 o 16:37

Peniaze - kopec problemov psov vo vyssom veku (pocnuc od zubneho kamena,cez intolerancie krmiv,alebo ich zloziek ci tvorby oblickovych kamenov )su priamo ovplyvnitelne,ak nie zapricinene nevyvazenostou krmnej davky v mladsom veku.potom sa vrazaju peniaze do liecby.a velke peniaze...co sa tyka zostavovania krmnej davky - xces mi povedat ze mrazene separaty ktore kupujeme su jasne identifikovane?ci divina,ktoru im davas - ma ju analyzovanu a vysperkujes si krmnu davku az na hodnoty napr.mikeoprvkov,ci aminokyselin?ak toto robis,tak klobuk dolu,ale ja to necham na ludi z komercnej sfery. ja si neviem predstavit ze by som pri mojich 6 psoch kazdemu na mikrogramy pocital a navazoval krmivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 7.10.2011 o 16:21

Jelsovec trosku sa myslis.cas mozno setria,ale peniaze?otom pochybujem.dalej co sa tyka zlozenia stravy.na nete mas XY nutricnych tabuliek,ktora cast akeho masa kolko coho obsahuje,tak isto na krabiciach,sackoch od vlociek,ryze,cestovin,tvarohov,vajec ... mas presne ake nutricne hodnoty na 100g ma dana potravina.takze vysledok je dost presny co sa tyka zlozenia zakladnych zivin v danej potrave a mas aj isty ich povod.u granul si byt isty nemozes,ak obsahuju 30g bielkovin,akeho povodu skutocne su tie bielkoviny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 7.10.2011 o 16:01

Growler,cudujem sa ze clovek s tvojimi vedomostami si dovoli tvrdit taketo,slusne poviem,mylne infirmacie.kolko chovatelov psov pozna vyzivove poziadavky pre jednotlive kategorie psov,nehovoriac o speci poziadavkach pre vykon a plemeno.ale to nie je problem,tieto veci sadaju najt na nete za par minut.problem je s analyzou krmnych surovin.pokial to mam robit na 100%,tak musim poznat vsetky vstupne udaje o surovinach,z ktorych robim zmes.to je nerealne.a robit to systemom-dam trosku masa,to su bielkoviny,trosku cestovin,to su sacharidy trosku mrkvy a pol lyzicky roboranu je takaista alchymia,ako hladat sposob vyroby zlata z olova ...druha vec je ze neveris vyzivovym tvrdeniam na obale granul,ale o tom ta ja presvedcit nemozem. Varena strava ano,ale ako doplnok ku granuliam,tie setria cas a v konecnom dosledku aj peniaze... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 7.10.2011 o 15:49

Osvedcilo sa mi krmivo od fa Saurus. 28/18 PUPPY. Krmim s nim viac ako desat rokov. Je to krmivo pre dorastajuce stenata, kotne a kojace suky. Dobre ho prijimaju aj travia. Krmim s nim male aj velke plemena. 15kg balenie neakych 35eur. V case polovaciek pridavam 30/20 ENERGY. Od toho isteho vyrobcu. Pridavam postupne do povodneho a za neakych 14 dni az 60-70%. Takisto po nakych troch mesiacoch pomaly, pozvolna vysadzujem. Granule zvhlcujem vyvarom z mäsa a kosti z diviny poskodenej vystrelom. Popripade vlaznou vodou. Kazdy druhy den surove vajce. Kto prechadza na iny druh krmiva je dobre pre kazde zviera, prechadzat nan postupne.(aj 10-14dni). Nezabudnut na odcervovanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off erik70, 7.10.2011 o 14:13

Presne tak....No už sme sa truším troška vzdialili pôvodnej otázke a téme..:-)! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.10.2011 o 14:06

Erika, poznáme, .. a potom ťa s nevinným pohľadom oblizne, pričom mu z kútika ešte visí myší chvostík, ale Jozef má 4 mesačné šteňa :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off erik70, 7.10.2011 o 14:00

Nooo veď keď sa podarí tak aj hlodavec je dobrý.Kazan si občas v poli niečo ulovi:-)! Teda myšičku myslím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.10.2011 o 13:56

Ak naši predkovia dali psovi mäso, tak jeho pôvod zvyčajne poznali. Ale tie psy i tak veľa mäsa oproti inej strave nepojedli a ak, tak častejšie to bol hlodavec, ktorého si sami ulovili, než mäso od gazdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off erik70, 7.10.2011 o 13:53

Goret aj ja som dlho váhala pokiaľ som si ho objednala...ale keď mi prišlo tak som sa tešila ako keby som ho mala jesť ja:-))! Je pekne, čisto zabalené a viem si presne podľa váhy psíka nastaviť jeho dennú dávku.A môj pes mi konečne začal priberať a osvalil sa. Nechcem tu nikomu nič vnucovať ani nikoho prehovárať. Len mojim psom táto strava vyhovuje...Každý psík je iný a každému sadne niečo iné...hlavne aby mu strava vyhovovala a bol zdravý. To chceme asi pre našich psích pomocníkov všetci! Ja neodsudzujem ani granule ale bohužiaľ môjmu ďáblikovi skrátka nerobili dobre... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 7.10.2011 o 13:50

neviem co je v mletych "masach". konkretne z tadial som bral lososa,hovadzie neviem s cim a to boli rozne velke odrezky.nemusis brat zrovna z tadial,moznosti mas,len treba vediet ,kde hladat napr. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.10.2011 o 12:47

growler, aká to može byť hovädzina (vraj) čisté mäso za 0.90 euro/kg ?? Obávam sa, že to bude skôr čistý krvavý loj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 7.10.2011 o 12:15

goret ktora cast - neber to osobne - ti pride,ze zaujmovou skupinou je mysleny vlastimidurick? mam moznost takeho isteho zdroja ako hocikto iny na SR z tohto fora. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.10.2011 o 12:01

growler, ak by Vlasto zarábal na ľudskej hlúposti alebo nevedomosti, pravdepodobne by sem dal odkaz na krmivo, ktorým by to robil.Ty možno máš zdroj vhodných surovín, Vlasto zdá sa, že nie, a ja určite nie. Ak sa mi občas niečo pritrafí, tak to potvorám spestrím, ale prevážne sú odkázané na granule. U mňa to nie je nedostatkom vedomostí, ani času, ale vhodných surovín z dôveryhodného zdroja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 7.10.2011 o 11:24

vlastimidurick nic v zlom a neber to osobne,ale to co si tu popisal je take robenie z komara somara aby opat nejake zaujmove skupiny zarobili na zmanipulovanosti hlupich ludi.nasi predkovia chovali tiez psov,nemali ziadne specialne granule pre rozne stadia vyvoja psa,pracovneho vytazenia,vitaminove doplnky,specialne odborne vedomosti a aj tak bez problemov fungovali.myslim,ze clovek so zakladnymi vedomostami kolko coho (bielkoviny,tuky,sacharidy) ma strava obsahovat pri konkretnej hmotnosti a zatazeni psa su uplne postacujuce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 7.10.2011 o 10:47

Jozef, ja som tiež dlhoročný majiteľ psíkov a toto je nekonečná téma. Pozri si na dogfóre a ak máš čas , tak preštuduj názory aj odborníkov.odkaz. Vieš, to krmivo musí konkrétnemu psíkovi sadnúť. Nedá sa to zovšeobecniť pre každého jedinca. Šteniatko do jedného roka potrebuje pre vývoj iné, potom dospelý jedine, pracovný pes atď. Podstata je v tom, aby to psovi chutilo, v brušku dobre strávil ( odovzdalo telu jednotlivé výživné zložky), pes mal dobrú stolicu... Účinky a výsledok potom vidíš na spokojnosti psíka, stavbe tela, kvalite srsti, zubov .... Zámerne nespomínam značky krmív !! Za 18r. chovania psíkov sme aj veľa vyskúšali a sme ustálený v kŕmení psov na niečom. Varená strava je super, ale vieš odbornejšie namiešať do nej aj vytamínové zložky ??? To chce skúsenosť, prax a hlavne odborné vedomosti. Dúfam, že som Ťa aspoň trocha usmernil...Určite chceš mať spokojné, krásne a zdravé zviera !!! Kynológii zdar. Prajem veľa šťastia :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 7.10.2011 o 10:06

kasli na granule a zacni psika krmit kvalitnou surovou stravou.ked si prepocitas naozaj kvalitne granule a surovu stravu,tak zistis,ze ta to vyjde minimalne rovnako ak nie lacnejsie. odkaz a mas istotu co ten pes naozaj zerie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off erik70, 7.10.2011 o 7:44

Duško, samozrejme že musí byť aj príloha a všetko ostatné. Samotné masko nestačí! A ešte dobre padne veľa dobrej zeleniny, ovocia a tiež ryby, jogurty, tvaroh, acidofilné mlieko, vločky a veľa iných správne nakombinovaných veci, mňam:-)! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.10.2011 o 7:33

Eričko, surové mäsíčko je parádička, ale psíček nie je až tak vyslovený mäsožravec ako napr. mačička a preto mu mäsíčko dobre padane s prílohou (cestovina, ryža) v pomere 1:1, i oblohou (zelenina). Jozef, dobré granule majú okrem látkového zloženia, deklarovaný aj obsah hlavných zložiek, tzn. nemajú napísané iba % bielkovín, ale aj napr. % a druh mäsa, % ryže a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off erik70, 7.10.2011 o 7:14

Keď už granule tak také, ktoré nezaťažujú tráviaci trakt psíka a prospievajú mu napr.odkaz Ale aj tak si myslím a môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti /aj zo skúseností iných kynológov/, že najlepšie "granule" je surové masíčko:-)! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 7.10.2011 o 6:40

Tu je nieco o vyrobe granul, mozno vas to bude zaujimat odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 7.10.2011 o 5:47

niekdena nete som čital že RC použiva nejake nevhodne konzervačne latky neviete niečo o tom či to je len blud ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bulldog5, 7.10.2011 o 0:03

Ja kupujem len odkaz a som veľmi spokojný, psovi chutia, má skvelú srsť, kondíciu a dopĺňam to konzervou tejto značky odkaz. Veľká spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 6.10.2011 o 23:37

pre šteňa odkaz pre dospeleho psa odkaz pre zaujímavosť na porovnanie cien odkaz a odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 6.10.2011 o 22:08

odkaz v celku podarene krmivo, kvalitou sa vyrovná Royalom a cenovo je na tom omnoho lepšie:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 6.10.2011 o 21:15

ja som daval mojmu kopovovi Royal Canin ..su drahšie ale kvalitne.. ale ak pojdeš do dobrých chovatelských potrieb tak ti poradia kvalitne granule ktore su lacnejšie ako caniny ... nech sa dari psikovy ... Kopovom Zdar !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-158 z 158 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov