Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

GRANULE pre psa - diskusia

autor: off jozef
pridané: 6.10.2011 20:46

Dobry Den hladal som aj v predošlich diskusiach ale nič potrebujem poradiť granule pre štena slovenskeho kopova ma 4 mesiace.dajte aj link Dakujem

počet zobrazení: 30 751
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 158 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 18.10.2013 o 17:17

Netuším čo autor myslel pod "neustále zaťažené", ale napr. po 3 dňoch aktívnej práce v pohone, potom počas nasledovných 4 dni dobrý pes dostatočne zrelaxuje a zas bude nadržaný makať ako sa má. Stravovacie návyky meniť netreba, stačí po poľovačke psa oriadiť, zvýdatniť večeru a dopriať kľud a náležitý oddych. Na výdatnenie večere je dobrá napr. ryba v oleji, ale aj vajce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stopinko, 18.10.2013 o 10:28

Pato, vsak bude na Teba pozerat, ze preco ju trestas. :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 18.10.2013 o 7:17

Ja výlučne chovám len mäsom!V dávnych dobách kde boli granule!?Psy žrali len to čo im majitelia dali z poľovačiek a z domácnosti a nebola im žiadna chyba!Akurát teraz mám prichystané granule pre suku,lebo na Tatranskom pohári nebudem môcť varit mäso. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stopinko, 18.10.2013 o 6:50

Ja napriklad ziadne akurat dvihnem psovi prijem tuku. ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adoxxx123, 17.10.2013 o 22:39

granule pre poľovného psa -

Zdravím rád by som vedel čím kŕmite psov počas obdobia spoločných poľovačiek ,keď sú psi neustále zaťažené a pracovne využívané. Zaujímalo by ma aké granule používate ,akej značky ,poprípade recepty s vareného mäsa. Ďakujem


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slotik, 20.2.2013 o 10:25

je to pre stredne a velke plemena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 20.2.2013 o 10:18

Chlapi uz som to tu pisal je jednoduchy vzorec na to ako psa krmit ci uz surovou alebo varenou stravou bez pouzitia granul. Cely vzorec je 4g bielkovin na kilogram vahy psa, 4g tuku... Podotykam vacsina tuku musi byt zivocisneho povodu ( psi zaludok nieje prisposobeny travit velke mnozstvo rastlinneho tuku), zvysok su 2g sacharidov. Nezabudajte ze pes nieje clovek a ako zdroj energie nevyuziva sacharidy ale tuk. Staci vziat do ruk vyzivove tabulky a psovi urobite jedalnicek ako lusk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 19.2.2013 o 20:29

MMasska lebo moj je v poslednej dobe zvlášny ked mu dám granule len ovoniava a odbieha od nich pritom ide o kvalitné granule asi sa na to vykašlem a pojdem do barfu jak ty a ešte aj srsť mu dosť padá..neviem no v piatok ideme k veterinárovi.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 19.2.2013 o 19:39

Jozef,dakujem za poucenie :DDDD. U psikov su na prvom mieste alergie na roztoce,potom na ektoparazity,dalej su tzv. alergie z krmiva,hoci to nie su alergie v pravom slova zmysle,ale intolerancie na urcitu zlozku krmiva,najcastejsie bielkoviny a potom,vynimocne sa vyskytnut senna nadcha. Ale predpokladam,ze ak so psom behas cely rok vonku,nebude so senom problem...pokial ma psik intoleranciu na urcity protein,je uplne jedno ci to zerie v granuliach,alebo v surovom. poznam psika,co ma alergiu na vajecny bielok,iny na psenicu. Vsetko mimo tychto ingriediencii im vyhovuje na 100%. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 19.2.2013 o 19:38

prejavovalo sa to tak ze sme mali kozne problemi zavse sa objavila Tyloma interdigitale a raz do tyzna zvracanie a nechutenstvo prehrievanie sa organizmu a podobne. s tylomou som sa vysporiadavali asi najdlksie a kozne problemi sme vyriesili vetericynom v spreji ale veterinarnou radou a musim napisat ze je to bomba na kozne choroby,na rany proste na vsetko poranenie.Barf krmim viac ako pol roka a snazim sa kombinovat vsetko ale nemozem davat surove meso lebo mame precitliveny zaludok a tasie to zvlada ale vraj to moze byt este stoho ako som ho prakticky otravoval kuracinou: a krvne testy nam vysli neskutocne dobre a o mnoho lepsie ako ked som ho krmil granulami renomovanych znaciek! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 19.2.2013 o 19:28

MMasska ako sa prejavovala tá potr.alergia na granule s obsahom kuracieho masa..?Len to nejedla alebo boli aj príznaky?Ono BARF je všeobecne známe že je najlepšia volba a nieje to v podstate ani drakšie ako granule len chce mať na to čas...Recepty na BARF si čerpal z netu či len skúšaš čo jej pasuje?Porovnanie granule-BARF jak guláš v kotlíku a zo sáčku :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 19.2.2013 o 18:50

growler asi tak pred necelim rokom sme mali debatu ohladom krmenia a ja som propagoval granule a kombinaciu mesa a ty stravu BARF a teraz s odstupom casu a po roznych testoch som prisiel na koren problemu!! a to znie potravinova alergia a alergia na kuracie meso, a kedze skoro kazde granule obsahuju kuracie meso tak som to stopol a zacal som krmit ako si radil ostatnym ty.Kedze som si nechal 6 mesiacovna skusku takehoto krmenia a po dalsich testoch ktore sme absolvovali mozem smelo vyhlasit" MAL SI PRAVDU"!!! uz nikdy viac ziadne granule uz len surova zelenina s olivovim olejom a meso ale to ja musim obvarit to je jedina zmena ale ostatne je vsetko ako si pisal takze aj ked z odstupom casu tak ti velmi pekne dakujem! Pisem ti to aj osobne aj verejne do diskusie GRANULE ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 19.2.2013 o 18:32

Jeslovec neviem prečo sa čudujete ohladom alergie psa na seno(nie slamu)..lúčne seno obsahuje vela druhou kvetou kt. sa počase rozdrvia na prach ako piše lanus,preto je vhodnejšie asi slama to je z jednej rastliny a bez kvetou...pacenko neviem kde je to prehánanie o starostlivosť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 19.2.2013 o 18:21

slotikto je pre velké plemená... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off slotik, 19.2.2013 o 16:43

ja som mojmu daval aj davam tieto odkaz tieto su pre štena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 19.2.2013 o 16:13

Slama je podstatne lepší izolátor ako seno ,naviac je aj pružnejšia a menej sa drví na prach ako krehké seno ; čiže treba presne tak spraviť ako napísal goret !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 19.2.2013 o 16:08

starám sa o svojich psov tak ako sa sluší a patrí,ale zase preháňať to netreba ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 19.2.2013 o 16:01

:DDD ak by mal mat pes alergiu na seno,tak potom preco nie aj na roztoce v starych latkach? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 19.2.2013 o 13:15

Alergie alebo niečo pod. nehrozia? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.2.2013 o 11:37

lepšia je slama, ale nepopučená (nelisovaná) - treba zabehnúť na pole a nabrať si za kombajnom a pred uskladnením nechať presušiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 19.2.2013 o 11:28

skúšal som im dávať hrubé vetrovky,deky,periny,matrace,koberce ale najlepšie je aspoň podla mňa to seno..ked si prispôsobíš búdu tak aby ho čo najmenej vyťahovali von,tak máš po starostiach...podla potreby im to seno meníš a nemusíš sa strachovať kolko ti z vetrovky,deky alebo koberca pes odjedol ;) moja kopovka si na nich tiež velmi rada zgustla... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 19.2.2013 o 10:51

Komplet zateplena buda s predsienou to ,ma len stale mi zerie veci co mu tam dam, seno nechcem dávať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 19.2.2013 o 8:53

Tak ako píše Hunter. Zateplená búda s predsieňou a suché seno ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hunter243, 19.2.2013 o 8:19

Na otvor handru nedávame, búda je dvojmiestna, otvory nie sú proti sebe, takže von stavač nevidí, vetrať sa musí. Búda je komplet zateplená 10cm polystyrénom z oboch strán obitý tatranským profilom, steny, podlaha, strecha. Ako postieľku dávame krásne vysušené lúčne voňavé seno, tak na výšku 40 cm, ani ho nie je z neho vidieť, tak sa "zakutá" a čudujte sa, do mesiaca ho zožerie ako "vysoká" a stále do kola a dokola... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominik.t, 19.2.2013 o 7:30

ja davam slamu je to teplejšie ako handra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 18.2.2013 o 21:52

yegi má pripatú na vchode handru aby nefúkalo len neviem či mu mam dať preč tie handry čo niekedy žuje a aj prehĺta... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 18.2.2013 o 20:11

dávam im tam hobliny, deky,či podobné handry zvykne dcéra pripínať na vchod... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 18.2.2013 o 20:01

Nechcem zakladať novú tému tak len otázočka:dávate psom do búd (svetre,deky..a pod) Niekedy ju dlho žuje a odtrhnuté kúsky zie,chcem mu dať všetko preč len holé drevo zostane nebude mu to vadiť bude to ok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 5.11.2012 o 16:16

no acana patrí pod orijen.. acana je vlastne nižšia rada orijenu.. orijen je údajne to najlepšie čo sa dá bežne v europe zohnať.. ide o kanadské krmivá.. ja už mám doma tie fitnessi.. uvidím.. ale orijen patrí medzi mojich horúcich favoritov!!!!!... budem psa sledovať jak prijal tie traineri a uvidím.. ak to bude naprd.. tak pôjdem do orijenu.. alebo ešte ma napadlo.. FirstMate.. tie sú vraj tiež velmi dobré.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 5.11.2012 o 13:55

Archer alebo tieto teda odkaz kukám fóra sai treti den a už mi stoho hrabe.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 5.11.2012 o 13:43

archer ked som mu dal acanu pupy mal riedku stolicu ale chutili mu :) chcem skúsiť asi znova acanu a to tieto nevies či to niekto skúšal? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 5.11.2012 o 13:14

no neviem prečo by neboli.. myslím že za vyskúšanie to stojí ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 5.11.2012 o 12:38

Archer dik ale uz som si to precital a ti fitnes co chces aj pre dvojrocneho kopova by boli vhodne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 5.11.2012 o 10:58

takýchto komentárov je k tým fitnesskám kopec: "Na doporucenie od kamosky sme vyskusali Mojmu NO i bradacke velmi chutia, hovienska su o.k. , srst im akosi opeknela, takze som maximalne spokojni". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 5.11.2012 o 10:47

odkaz pre jozefa! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 5.11.2012 o 10:46

odkaz... čo je na tom blbosť? poukazuješ na malý podiel masa? aj mne sa to zdá veľmi málo.. no vraj kľúčové slovo v tomto prípade je to fitness.. neviem.. vyskúšam ich.. kúpim jedno 13 kg vrece a uvidím.. nepočul som nič zlé.. nemám dôvod pochybovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 5.11.2012 o 10:35

A ešte toto má zaujíma odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 5.11.2012 o 10:29

archer 40percent ryža?nejaká blbosť nie?Ja asi rok dávam tieto .. odkaz nemáte skúsenost? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 5.11.2012 o 10:08

včera som prešiel nejaké fora a pár ludom volal.. tak rozhodol som sa že vyskúšam trainer fitnes 3 jahna a ryžu.. počul som len chválu.. a nestoja veľa.. vyskúšam to mesiac dva ak bude zle kúpim niečo inšie.. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 5.11.2012 o 9:48

Zatial nie,ale asi ich vyskúšam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 158 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM