Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

puškohľady Pentaflex - diskusia

autor: off Rimo
pridané: 27.9.2011 14:28

Vaše postrehy, rady a skúsenosti s touto značkou. Ďakujem

počet zobrazení: 21 282
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 71 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lanus, 1.8.2017 o 17:52

lesnicek - Záleží aj od účelu použitia ; teoreticky má parametre lepšie ten Nikko , ale kde je skutočná pravda sa môžeš dozvedieť len ich priamim porovnaním vlastnými očami ; ( doporučujem však radšej aspoň na trojnásobok ich ceny dosporiť !!! ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lesnicek, 1.8.2017 o 13:33

Ktorý z nich je lepší poradte ? - Chcem vas poprosit o radu ktory z puskohladov je lepsí Nikko Stirling Diamond 3-12x56 alebo Puškohľad Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI.Dakujem za radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 10.11.2014 o 18:27

pokial viem tak aj tactical drží dobre nástrel...ale že by práve to bola záruka kvality ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter68, 10.11.2014 o 13:19

Dobrý výber za tú cenu... a na tej 8x57 by to nemalo robiť žiadny problém Pentaflexy pokiaľ viem dobre držia nástrel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Daniel8, 3.11.2014 o 13:17

Tak predsa ten s ED sklami si vybral. No potom napis, ako si spokojny v praxi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 3.11.2014 o 9:56

problem mat nebudes. udrzi to. na ceskych forach niekomu tamojsi dovozca pisal ze do 9,3 to vsetko zvladne bez problemu. dokonca kdesi na rumunskom, alebo bulharskom eshope som v popise nasiel pisane do .375H&H. ja to mam (ale verziu 3-12x56) na 7x64 a zatial drzi bez problemu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off prdo, 3.11.2014 o 9:14

Dobrý den , už som aj rozhodnutý pre tento puškohlad odkaz len sa chcem spýtať udrží to nástrel na guľovnici 8x57? Nebudem stým mať problém? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Daniel8, 17.10.2014 o 10:24

No ved rozumiem. Ide o to poradit "prdovi" sa rozhodnut, aky puskohlad si ma vybrat. Aj tak to konecne rozhodnutie bude len a len na nom. Len som napisal skusenost s ED sklami aj ked pozorovacieho dalekohladu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 17.10.2014 o 10:15

Daniel8: mam Pentaflex 3-12x56 s ED sklami, nie je to zle, ale ked porovnam obraz s napr. KONUSom, ktory som mal iba par dni (hned sa na nom pokazila enlektronika :( ), a je v podobnej cene, tak uz len ten Konus mal krajsi obraz. ten pentaflex ma farby akoby take zašednute. bohuzial som optiku potreboval hned a cas na dosetrenie niecoho lepsieho nebol,tak som ho zobral. nastrel to zatial drzi (vystrelenych zatial iba cca 20 ran), pozeral som cez to aj vnoci pocas splnu, aj za sera - nie je to najhorsie, ale samozrejme ze cim vacsia tma tym mensie zvacsenie. od zvacsania 8 ide svetelnst rapidne dole. ale zas za tie peniaze som ani ziadne zazraky necakal. osobne, keby mam cas na dostetrenie, tak by som uz radsej isiel do niecoho lepsieho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Daniel8, 17.10.2014 o 9:29

Neviem sa vyjadrit ani k jednemu,lebo ich nemam, ale ked uz, tak by nebol mozno zly tento :odkaz Mam Fomei 8x56 leader s ED sklami a vidim s nim naozaj velice dobre. Mozno by bol lepsi ale aj cenovo na urovni Bushnellu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off prdo, 16.10.2014 o 22:31

Ďakujem za názor každému ale stále neviem či ten pentaflex bude dobrá voľba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 13.10.2014 o 18:02

Máš pravdu niektoré lacnejšie puškohlady mali aj na prvom stupni veľmi intenzívny jas osvetleného bodu. Mne to robil aj meostar 7 x 56 preto som musel novú baterku nechať svietiť dva dni a potom to bolo už v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xchipsy, 13.10.2014 o 15:22

Peter, ale já jsem bod neporovnávala ani s Deltou ani s Meoptou, ale čistě subjektivně "na oko". No ale když už jsme u toho porovnávání, tak sice mám Meoptu starší (tj. Artemis 2100), ale oproti Pentaflexu mám s jejím červeným bodem celkem takovou zkušenost - při horších světelných podmínkách - že "Vidím prase, rozsvítím bod, následně vidím bod, ale nevidím prase". Ne tedy tak doslova, ale ten bod mě tam vyloženě ruší. S tím zorným polem u Zeisse jsem to napsala trochu nešikovně, myslela jsem to tak, že to na mě bylo všechno prostě malé - když jsem zvyklá na 3-12x56, tak 4x32 a ještě s tlustým T bylo dost "nepříjemné". Věřím, že někomu nemusí tenhle puškohled vyhovovat - souhlasím, že to "na náročnosti uživatele" jak píšeš. Proto jsem napsala, jaké důvody mě ke koupi vedly, až budu chtít lovit pouze v noci v lese divočáky, tak určitě nekoupím Tasco, Hakko apod. :-) Ale jestliže s kulobrokem lovím tak, jak jsem napsala, nedám na něj sklo za 30 tisíc :-) A na to, že jsem právě přehnané nároky neměla, tak mě zmíněný Pentaflex velice příjemně překvapil. (Jinak o Deltě jsem taky uvažovala, ale nevyhovovala mi osnova - jen nitkový kříž - jsem zvyklá z Meopty na tu tečku i při zhasnutém bodu a tak jsem chtěla mít obě optiky se stejnou osnovou) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 13.10.2014 o 14:03

Erika ak ma chceš presvedčiť že stará zeiss jena 4 x 32 má malé zorné pole tak to určite nie je pravda. A čo sa týka veľkosti osvetleného bodu tak pentaflex sa v žiadnom prípade nedá porovnávať s Deltou ani Meoptou....je asi 3 x väčší. Ja by som to zhrnula asi tak že je to na náročnosti užívateľa. Moji kolegovia po predaji pentaflex prešli dvaja na Deltu titanium a jeden Swaro. A čo sa týka svetelnosti...ked idem kupovať puškohlad v cenovej relácií 250 Eur tak nemôžem mať prehnané nároky. Inak penký článok a držím ti palce pri dalších polovačkách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xchipsy, 13.10.2014 o 11:51

No, nevím, zda kolegové, kteří vyjádřili negativní názor, zmíněný puškohled vůbec vlastní (nebo vlastnili), spíše je to takový názor "odhad" bez vlastní zkušenosti.. Já ho mám, takže si dovolím malé posouzení. Kromě kulovnice, kterou využívám z 90% pro lov černé zvěře (zbylých 10% na srnčí, pokud si pro něj "potřebuju sáhnout" na větší vzdálenost než 100-130m), lovím s kulobrokem Uherský Brod v ráži 7x57R/16. Původně na něm byl puškohle Zeiss Jena 4x32, který mi absolutně nevyhovoval - malé zorné pole, malé zvětšení a osnova "tlusté Téčko", prostě pravý opak Meopty, kterou mám na kulovnici. Chtěla jsem tedy pochopitelně optiku novou a měla jsem na ni několik jasných požadavků: 1. variabl (jednak zvyk z Meopty, druhak si myslím, že je to lepší než pevné zvětšení) 2. maximálně x 50 (na kul. mám x 56 a to už mi na "štíhlý" Brod připadalo moc "dělo") 3. světelný bod 4. osnovu jako má Meopta, kterou mám na kul. tj. kříž a uprostřed tečka, která zůstává viditelná i při zhasnutém bodu 5. zadní ohnisková rovina, protože opravdu není příjemné mít při zvětšení např. 10x na srnci na vzdálenost třeba 150 metrů místo malé tečky tenisák :-) Všechny tyto parametry splňoval Pentaflex (a tuším ještě nějaký Docter). Jelikož s kulobrokem lovím z 99% pouze srnčí zvěř a lišky, tj. se jedná o lovy ráno, navečer, na sněhu, za měsíce, na šoulačce (zbylé cca 1% jsou naháňky), nebyla pro mě nezbytným požadavkem extrasuprová světelnost (jednak u nás černá zvěř pouze přechází v době řepek a kukuřic - jsme převážně polní honitba - druhak jak už jsem uvedla na tyto lovy chodím s kulovnicí) a hlavně se mi nechtělo dávat za optiku několik desítek tisíc. Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI jsem zakoupila v září roku 2012, nastřelen byl na tři rány (přičemž ta třetí byla víceméně pro ověření, že druhá nebyla náhoda :-) a od té doby drží nástřel BEZ nutnosti korekce, a to vozím zbraň "volně loženou" na sedačce auta a jezdím po "vytlučených polňačkách". Nejsem žádným extrémním střelcem, lovím s kulobrokem okolo 10ti kusů ročně (srnčí, liška, výjimečně černá), vzdálenost od cca 20ti kroků (liška brokem) po cca 120 metrů (srnec letos). Co se týče mých dosavadních zkušeností s touto optikou. Zorné pole je dostačující (ve 100 metrech 3,29 až 12,73), bod je příjemný a neoslňující (bohatě postačuje stupeň 1 nebo 2), obraz ostrý. Někomu nemusí vyhovovat tzv. autofokus (nemá klasické doostřování jako např. Meopta, ale jen dioptr.korekci). Už na cca 20-30 kroků při zvětšení 2,5 lze v pohodě lovit na naháňce aniž by byl puškohled "plný prasete" (ikdyž, toto nemohu objektivně posoudit, jelikož jsem ulovila pouze tři selata cca 35kg, z toho dvě stála a třetí šlo spíše rychlým krokem nebo pomalejším klusem, takže nevím, jak by to vypadalo, kdyby šlo o šedesátikilového lončáka v trysku :-) Co se týče světelnosti, tak přestože jsem neočekávala zázraky, tak ani tady není Pentaflex žádným šmejdem, mám s ním uloveny dva kusy černé (poprvé jsem šla na lišku a podruhé jsem neměla patrony do kulovnice, tak jsem musela s KB), lončačku na vzdálenost lehce přes 100m (dva dny po úplňku, měsíc za mraky, solidní viditelnost) a 15kg sele na cca 80m (čtyři dny před úplňkem, na vnadišti stín stromů, poměrně "mizerná" viditelnost). Podtrženo a sečteno, za ty peníze je puškohled nad očekávání, takže záleží, za jakých podmínek budete převážně lovit. Pokud potřebujete optiku na lov hlavně v noci za nízké viditelnosti, asi bych doporučila spíše nějakou "dražší" značku (Zeiss, Docter, Swaro..) Pokud však budete lovit podobně jako já, tj. za "běžné" viditelnosti, rána, večery, sníh atd atd.. pak není důvod puškohledu nevěřit. Dobrou volbu a Lovu zdar. puškohľady Pentaflex - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 13.10.2014 o 10:01

zopár mojich známych sa ich už šťastlivo pozbavovali....nástrel držia ale opticky je to slabota. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Daniel8, 12.10.2014 o 18:27

Veru tak! Aby si za rok nekupoval novy puskohlad dvojnasobne drahsi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter68, 12.10.2014 o 14:09

Niekedy stojí za to priplatiť si... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Baikal, 12.10.2014 o 13:03

na Pentaflex zabudni, v IBO obrovska reklama a nemaju ani kus, tak ti budu aj tak ponukat Vortex, uz niekolkokrat som sa stretol s tym, ze nieco relativne dobre a cenovo zaujimave megasporpagujeme, ale nakoniec ta budeme ukecavat na kupu niecoho o par desiatok eur drahsieho, takze na Cazorlu ani nemysli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter68, 12.10.2014 o 12:11

Skús pozrieť Vortex Crossfire II 3-9x50 za tú cenu je to naozaj výborný puškohľad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off prdo, 24.9.2014 o 16:12

Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI vs. Bushnell Elite 3200 3-9x50 -

Chcem sa Vás spýtať na tieto puškohlady poprípade poradiť iný nie vo veľmi väčšej cene.



Ďakujem


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off selma, 15.12.2012 o 17:54

Ahoj kamarade,mam PENTAFLEX 2,5-10x50IR osazeno na ZG-47 raze 7X57.montaz weaver lista je sice trosku drachzi u nas asi 2000kc.ale oplati se.tubus ma 30mm tak ze co vidim v dalekohledu tak vidim v pentaflexu parada.za tu dobu jsem ulovil 17ks cerne a 6ks srnci zvere a ani se nehnul verim mu,s pozdravem LOVU-ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 15.12.2012 o 14:16

Zdarek... skus si pozriet diskusiu na českom fóre, získaš tu celkom slušné informácie o Pentaflexe odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Skorcik30-06, 15.12.2012 o 12:39

puškohlad Pentaflex -

Chcel by som sa opytať tych skusenejších,aky mate celkový nazor na puškohlad Pentaflex ? Jeho kvalita ? Jeho ponuka na trhu je za vyhodnu cenu,tiež som počuval že kvalita je zodpovedajuca,len značka neznama,tak preto by som chcel vedieť či mate snim skusenosť ?? Mam gulovnicu 8x57 JS a nechcem aby sa mi po rane rozsipal...dakujem ...

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.5.2012 o 11:07

ešte je tu za pár šupek 300 € možnost objednat z USA odkaz Netvrdím že to je špička ale nie je to ani pentaflex. Jarodt tých 300€ mesačne to je naozaj extrém i tých 400 :-D Po pravde si myslím že polovica poľovníkov opakujem poľovníkov zarába viac ako 600€ v čistom samozrejme . Ano nástupný plat býva dosť slabota to je fakt . Ja som nebol zamestnaný viac ako 15 rokov ,takže iba z toho súdim ako som počul .Mimochodom ten kamoš čo si kupil toho pentaflexa má cez 3000€ mesačne :-DDD Takže nebude to na tom kolko kto zarobí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 3.5.2012 o 22:23

jarodt suhlas, tie peniaze hraju velku ulohu, len je otazka ci ak kupi clovek nieco lacne naozaj usetril, poznam par pripadov kedy cloviecik kupil prvy krat lacnu "kvalitnu" vec a v tom lepsom pripade po relativne kratkej dobe predsa len kedze musel kupil tu drahsiu kvalitnu vec, v tom horsom pripade kupili znova lacnu "kvalitnu" vec .... v tomto pripade jednoducho plati nie som taky bohaty aby som si mohol kupovat lacne veci .... ale drzim palce majitelom pentaflexov, hawkov a pod aby im ich spokojnost vydrzala co najdlhsie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 3.5.2012 o 22:16

Poľovníctvo na Slovensku má svoje ľudové špecifiká. Treba si uvedomiť, že možno polovica poľovníkov zarába 300-400 € a pre nich je dať za puškohľad 250 € už celkom majland. Dať niekoľko mesačných platov za Zeiss je nemysliteľné, ani na západe nedá isto poľovník s priemernou mzdou niekoľko mesačných platov za puškohľad. To nie je, že nechce, proste ináč sa nedá, ale aj tak súhlas s motaqom a pod Deltu Opt. Titanium by som už určite nešiel odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 3.5.2012 o 21:50

no ja nechcem hanit ziadnu znacku ale podla mojich skusenosti nic co stoji 1/3 - 1/5 ceny nicoho co je urcitej kvality tak to nikdy nemoze dosiahnut rovnaku kvalitu, cize puskohlad za 200 Euro nikdy nebude taky ako puskohlad za 600 - 1000 Eur. Cenu kvalitnych materialov nijak neoklames. takze podla mna su to vyhodene peniaze, dnes tie puskohlady mozno vyzeraju dobre ale co bude za 5 rokov??? Najlacnejsia optika do ktorej by som sa osobne pustil je Delta Optical rad Titanium, ale aj to len vtedy ak by som naozaj musel obratit kadych 10 eur v ruke dvakrat....ale kazdy nech si kupi co chce... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 3.5.2012 o 21:43

jarodt :-DDD glen první vlašťovka :-DDD .Kamoš si to kupil na 7x64 v nejakom prevedení tuším 42 svetlo :-D Keď on si nedá poradiť :-DDD . On vie všetko najlepšie :-DDD nejako nemôže nič trafiť stále :-DDD ale vidí to veľmi pozitívne :-DDD sú ludia čo mali zeiss jena potom kupili tasco neskôr edemberg ,tactical teraz sa radujú z pentaflexu :-DDD Bude to drsné . Každopádne pentaflex vie potešiť dva krát .Prvý keď si ho majitel kupi a druhý ked sa mu podarí ho zbaviť . Uf to za takú cenu 300 dolarov je lepšie kúpiť si toho bushnela 3-9 x 40 dávajú k tomu ešte aj montáž aj guľovnicu Remington Model 770 v kalibri 300 Winchester Mag :-DDD odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 3.5.2012 o 16:16

A čo čakal? Mne stačí ked vidím kto to predáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 1.5.2012 o 22:28

Dnes som bol túto tragédiu,ktorú si kolega zavesil na .30-06 Spr.zasrelovať ,je to TOTAL šmejd vydržal 3 rany a zdochol-prestal reagovať korekčný mechanizmus.Zajtra to ide reklamovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 1.5.2012 o 22:18

Pentaflex, Hawke je čína jak vyšitá, akurát ten prvý prebaľujú v Španielsku a druhý v Anglicku ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 1.5.2012 o 21:28

Edo ale šak pentaflex je španiel :)))) irónia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 1.5.2012 o 21:22

majko82 nebud si tak istý že ten pentaflex nerobia v číne :-D Pepies si ma pobavil :-D dôchodci to zjedia aj z navijakom . To je vždy vzácna korisť obchodníkov :-D zavedzu ich zadarmo na obed a predaju hrnce za 3000€ a dôchodci sa radujú :-D Ked to kričí z časaku a bije do očí že pentaflex a záruka špička :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 30.4.2012 o 15:51

Kahles to už je samozrejme iná trieda, ale v cenovej relácii okolo 400 Eur by som skorej volil niečo takéto takétoodkaz .Predsa len dávať na gulovnicu optiku za 240 Eur sa mi moc nepozdáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 29.4.2012 o 22:12

tak zase z iného hľadiska je pentaflex asi o trošku lepšia voľba ako edenberg , odeon, tactical a iné čínske a filipínske ,,mašinky,, môj názor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 29.4.2012 o 21:17

Ináč k Téme ja som Puškohlady Pentaflex naordinoval našim dochdcom a su spokojny pre toho ktorý strielal celý život Zeisskou 4x32 bude sa zdat Pentaflex ako Swarovski. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Eriann, 29.4.2012 o 21:05

Kahles je Kahles...určite iná kvalita ako Pentaflex. Dobre si urobil! Nie každý má na ozajstnú špičku akou sú Zeiss, Smith@Bender, Docter, Swarovski,či Kahles alebo Nikon, ale aj stredná trieda už ponúka celkovo dobrú kvalitu za prijateľnú cenu. Ale je pravda, že aj špičkovú kvalitu vyrábajú len ľudia, a ako dobre vieme, aj my sme omylní, takže chybička pri výrobe sa môže ,,vloudit,, aj tým najlepším značkam. Takže sa treba dobre rozhodnúť do čoho chcem investovať. Veď kvalitný puškohľad stojí pomaly toľko,čo špičková zbraň.Ale kupujem ho na čo najdlhšíu dobu, a chcem sa na neho po celú dobu používania spoľahnúť, tak aby tá investícia stála za to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 23.4.2012 o 14:12

hunterik a aký Kahles presne to maš,,,??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 71 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov