Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Montaže na CZ 527 -550 - diskusia

autor: off bady
pridané: 11.12.2007 8:23
Zdravim, vie mi niekto poradit zhaňam montaž s podhľadom na CZ 527 rybina 16mm. Uhersky brod to robi, ale bez podhľadu.
počet zobrazení: 22 875
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bady, 14.12.2007 o 10:56

Fero. dik za skusenosti. montaž s podhaľdom potrebujem aby som zvyšil nadstavbu na puskohľad nakolko sa dotýka mieridla .. ta gulovnička je kratšia hlaven ma len 470 a meopta 6x42 je dlhšia a tak chcem technicky puskohlad nadvihnut. pravdepodobe sa stým musi pohrať zdatný puškar tak ako spominal bodnarik..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-103 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off bady, 14.12.2007 o 10:56

Fero. dik za skusenosti. montaž s podhaľdom potrebujem aby som zvyšil nadstavbu na puskohľad nakolko sa dotýka mieridla .. ta gulovnička je kratšia hlaven ma len 470 a meopta 6x42 je dlhšia a tak chcem technicky puskohlad nadvihnut. pravdepodobe sa stým musi pohrať zdatný puškar tak ako spominal bodnarik.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off Lumir, 14.12.2007 o 8:27

Na montazi-jednodilna,ocelova podhled mam.Jelikz provadim dosti casto se psi dosledy cerne,podhled vyuziji pri dostrelovani na kratsi vzdalenost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 13.12.2007 o 18:46

Bady kazdy sikovnejsi puskar ti urobi montaz podla tvojej potreby ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 13.12.2007 o 17:31

Ked som kupoval montáž,pred 16 rokmi ,tak som zháňal len s podhľadom.A čuduj sa svete, ešte ani raz som ho nepoužil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.12.2007 o 14:15

fero - s tou farbou to bolo dobre, podobnu situaciu zazil moj bratranec na GB Brno super. Moj otej strielal bazanty taky istym gulobrokom na silvestrovskej bez problemov cez stary ZF 4/S a nebol problém. V tom shope to maju asi fakt mierne pomylene. A zakaznik si zas musi hladat cestu sam.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fero, 13.12.2007 o 11:50

Bady vidím, že v tom Faktory arms sú ozaj „odborníci“. Čo veta to nezmysel. „Francjozefovská posedlost velkými puškohledy s okulárem 50/56 ikdyž je to přežitek, který nemá žádné fyzikální
opodstatnění“. Potom majú medzery vo fyzike aj optike, s čím ísť potom v noci na diviaky, podľa nich zoberieš puškohľad 4x20 na vzduchovku, potom uvidíš akurát veľké .....vieš čo. Neviem ako je to v Čechách, ale náš zákon hovorí, že pri love v noci na diviaky, okrem iného, musíš mať dostatočne výkonnú optiku. „220/223 R sa prakticky k lovu nepoužívají „ - najviac používané kalibre na lov srnčej a škodnej, výborná balistika aj na dlhé vzdialenosti.
Ten tvoj 7,62x39 v súčasnosti zákon zakazuje používať na raticovú (sparkatu) zver aspoň tu na Slovensku, aj keď viem, že sa používa a ešte s vojenským celoplášťom a viem si predstaviť to množstvo postrieľanej a nedohľadanej raticovej zveri.
Ospravedlňujem sa, že som odbočil od témy, ale nedalo mi nereagovať.
Súhlasím s danielom, podhľad v podstate nemá zmysel. Zásada je, že os puškohľadu má byť čo najbližšie k osi hlavni. Poľujem niekoľko desiatok rokov, moja skúsenosť z mladších dôb, keď som strieľal podhľadom, puškohľad mi rozbil obočie a hneď bola aj farba.HE,HE. Zamierenie cez puškohľad je presnejšie. Nemusíš mať obavu, že podstrelíš. U väčšiny kalibrov pretína zámerná teda os puškohľadu dráhu strely vo vzdialenosti 25 až 35m.(napr.W308-35m) u teba konkrétne 7,62x39 pri nastrelení na 100m ,8g strela os puškohľadu 4,5 cm od osi hlavne úsťová rýchlosť okolo 700m/s sa bude strela križovať so zámernou vo vzdialenosti cca 32 m. Zriedkavo sa dostaneš ku zveri bližšie ako 30m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off daniel, 13.12.2007 o 9:32

Bady, tiež som na každú zbraň dal montáž s podhľadom. Poľujem (aktívne) už pár rokov, no ešte som podhľad nevyužil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bady, 13.12.2007 o 8:08

Dik Iboo...momentalne mam na 527 duralovu dvojdielnu montaz este po otcovi s maloražky ale nie som s tym spokojny.. nafotim ti to ako to vyzera.. preposielam ti mail ktory som dostal od Faktory -arms.com
"Problémy s kulovnicí CZ-527 FOX jsou dva. Ten první je, že se jich
prodává málo a nevyplatí se seriově vyrábet montáže na tento
typ. Druhý je v tom, že má krátké pouzdro závěru, takže otočná,
švenk montáž se na ni nedá použít. V Česku i na Slovensku pořád
dožívá Francjozefovká posedlost velkými puškohledy s okulárem
50 / 56, ikdyž je to přežitek, který nemá žádné fyzikální
opodstatnění. Tato puška se vyrábí buďto v cal. .222 / 223 Remington
nebo 7,62x39. První dva kalibry se prakticky k lovu nepoužívají,
kvůli nedostatečnému výkonu na spárkatou zvěř a náchylnosti
na odklon střely vlivem počasí a překážek v dráze střely. Cal.
7,62x39 je použitelný do max. 120m a tam je velký puškohled zbytečný.
Pokud někdo trvá na snímatelné, klapkové= suhlské montáži, klidně
mu ji uděláme. Je to ale 50. hodin práce = 20.000,- CZK. Daleko jednodužší
a levnější je pořídit si dvojdílnou montáž = kroužky dural
s ocelovými uzamykacími klapkami. Vyjde to na 725,- CZK a dá se použít
puškohled do objektivu 50. "
Vies uz ked zainvestujes do zbrane tak nech to uz aj vyzera k spokojnosti.. takze budem patrat nadalej mozno sa raz podari. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.12.2007 o 1:27

bady- klikni na odkaz : odkaz /> ja som si kúpil tú prvú na malorážku 16mm, na CZ 527 ti bude stačiť. Jedine žeby tá vyobrazená bola nejaká duralová (ale to čo mám doma je oceľ), po víkende ak chceš ti môžem poskytnúť foto. jeden kamoš ju má na cz 527 .223 Rem a plná spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 13.12.2007 o 1:22

bady - mám skúsenosť s duralovou montážou, ale stou myslím českou. mal som ju na malorážke, a to ej myslím jediné miesto kde sa hodí, no už ani tam ju nechcem vidieť (strhol som šróbik v závite ri upevňovaní na zbraň). Tie materiály, ktoré používa US armáda sú lahké zliatiny, sem tam aj duraly, ale to je dural na systém lietadiel a podobne, niečo vysoko pevné a lahké zároveň. Nedoporučujem na guľovnicu u nás bežne dostupný dural, nie ze tepelného,a le pevnostného dôvodu. Východiskom pre tvoj problém je aj montáž na zákazku. Myslím si, že CZ 527 nieje natolko delo (aj v prípade 7,62x39) že by tam nestačila dvojdielna montáž (tú zoženieš pomerne rýchlo a lahko). Ale ak chceš stoj čo stoj jednodielnu, tak to budeš mať (ak chceš aj ten podhlad) podla mňa trošku tažšie, ale verím že aj takáto zaujímavosť sa vyrába, len, ako som spomenul-ešte som o nej nepočul. Stále nechápem ako je možné že ti to tam nepasuje. Už máš doma nejakú montáž, ktorá ti je nízka? Ak áno , urob z toho prosím nejaké foto, mrkol by som sa na to, vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bady, 12.12.2007 o 21:32

Iboo neviem, maš skusenosti s duralovou montažou? Nie je nachylná na zmenu teploty? Budem mat asi menši problem zohnat ocelovu montaž. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 12.12.2007 o 14:25

bady - preštudoval som si cenník, a jedinú montáž, ktorú som našiel na CZ 527 je "duralová jedno a dvojdílná" . chceš použiť duralovú montáž? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bady, 12.12.2007 o 8:34

Lumir vdaka, ta stranka je super, myslim že aj iboo tam najde to čo hľadá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lumir, 12.12.2007 o 8:11

Nevim ovsem zda to delaji na sinu 16 mm cau. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lumir, 12.12.2007 o 8:09

Tak se me tu jednodilnou montaz s podhledem do opakovacich kulovnic podarilo najit.Vyrobce udava pouziti do prumeru tubusu sedesat ctyri mm,takze pro Badyho puskac bez problemu.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 12.12.2007 o 1:06

bady - ak nahodou najdes jednodielnu montaz s podhladom tak mi daj prosim ta link,a lebo mi prosim posli obrazok, taku som este nevidel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.12.2007 o 21:55

bady nemas ten puskohlad prilis vpredu ? nestaci posunut dozadsie? riesenim je aj odmontovat cielnik mieridla. alebo potom sa pokukat po vyssej montazi.ja som kupil takuto montaz v NR u Fraňa, stala pred 5 mesiacmi cca 780 sk, je dost vysoka ( ma tusim aj podhlad) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bady, 11.12.2007 o 19:53

Podhlad trochu zvýsi nadstavbu na puškohľad. Mam Meoptu 6x42 a momentalne mam problem, nakolko vonkajší priemer tubusu naraža na mieridlo a tak potrebujem zdvihnút puskohlad montazou s podhľadom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 11.12.2007 o 18:25

na co ti je podhlad na CZ 527 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lumir, 11.12.2007 o 14:06

Mrkni odkaz odkaz je zde i puskarstvi tak si myslim ze by to nemel byt problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bady, 11.12.2007 o 13:02

Zabudol som pripmenut že ide o celkovu montaz nie delenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bady, 11.12.2007 o 10:35

Dik za podnet Lumir prave na tej stranke toho majú akurat dost ale s podhľadom a s rybinou 16 mm tam nič nie je. Aj tak vdaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lumir, 11.12.2007 o 8:37

Zdravim skus se podivat na odkaz neco najdes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-103 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM