Heming hunting
dnes je streda,  24. apríl 2024,  meniny má Juraj,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:41,  dnes západ slnka: 18:47
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Montaže na CZ 527 -550 - diskusia

autor: off bady
pridané: 11.12.2007 8:23
Zdravim, vie mi niekto poradit zhaňam montaž s podhľadom na CZ 527 rybina 16mm. Uhersky brod to robi, ale bez podhľadu.
počet zobrazení: 22 906
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bady, 14.12.2007 o 10:56

Fero. dik za skusenosti. montaž s podhaľdom potrebujem aby som zvyšil nadstavbu na puskohľad nakolko sa dotýka mieridla .. ta gulovnička je kratšia hlaven ma len 470 a meopta 6x42 je dlhšia a tak chcem technicky puskohlad nadvihnut. pravdepodobe sa stým musi pohrať zdatný puškar tak ako spominal bodnarik..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hornet22, 6.8.2010 o 12:01

prečo nevymeníš len krúžky na nový ďalekohľad ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off uhrineki, 4.8.2010 o 20:17

Ja by som o niečom vedel,len neviem aku klapkovu montáž by si chcel.Su dva druhy,kríďelková a lebo zaklapovanie zo spodu.Kríďelkovú mám,ale len na Zeisku.Jinak ta puška bude podľa roku Ztka a dal by som tam puškohľad z približne te doby kedy bola vyrobená zbraň.Keby si mal zaujem tak sa mi ozvi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 4.8.2010 o 8:18

Poraď sa so zbrojárom čo z tohto odkaz by sa tam hodilo najlepšie. Mňa takto klapka vyšla 240EUR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 4.8.2010 o 7:21

z-ka je povojnova gulovnica. kazdopadne je to velmi podobna zbran. kazdy sa moze pomylit. ale o tom som nechcel diskutovat. Puskar urobi, ale za aku cenu. to si mozem kupit aj novsiu zbran a "hotovo". mal som ponuku za 16.000 czk. tak hladam lacnejsiu alternativu :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lukxus, 1.8.2010 o 19:48

Dať si ju jedine vyrobiť u puškára. (neviem , ale v r. 1933 ešte ZG nevyrabali. Boli len Z ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter65, 30.7.2010 o 11:15

Klapkova montaz -

Vie mi niekto poradit kde zohnat klapkovu montaz. Chcem si na starsiu ZGcku (r.v.1933) dat iny puskohlad ako je original a nechcem natrusit zbran v jej povodnom stave. Dakujem vestky za rady.

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 12.6.2010 o 23:17

mate niekto leupold qr na cz 550 alebo cz 537??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 6.5.2010 o 15:22

cosar skus pozriet tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 6.5.2010 o 15:18

zial to neviem, a napisal si im ze chces objednat mozno zareaguju rychlejsie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 6.5.2010 o 15:16

motaq, nevieš, či aj nejaka ina f. ktorá ponuka tieto montáže v podobných cenách? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 6.5.2010 o 15:06

tak to neviem, ja som problem nemal mne odpisali bez problemov, tak neviem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 6.5.2010 o 14:58

motaq
písal som im už 3 emailyv priebehu týždňa a vobec nereaguju, neviem prečo.
Skúsim ešte volať, niekedy buduci týždeň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 6.5.2010 o 14:24

cosar, zial tuto montaz som nemontoval ani ja nakolko som musel zobrat zakladne pre puskara lebo na CZ nie su original. Skus sa opytat na odkaz ci ti nevedia poradit, z mojej skusenosti su dost ochotny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 6.5.2010 o 14:10

motaq ano, myslim Leupold QR,m zaklad som našiel, je dvoj dielny - Model QR Steyr SBS Classic Mannlicher 2-pc
a tiež krúžky - QR 30mm High Ext Rings Gloss
všetko zo stránky polovnaoptika.sk
nemontoval som ešte takytzo typ montáže, tak neviem či to zvládnem, či je to nejaky špecialny postup. nemaš s tým skusenosti ako na to? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 6.5.2010 o 13:44

cosar, ktoru montaz myslis? Leupold QR? treba pozriet ci su original zakladne na mannlicher a podla toho, osobne by som to zveril minimalne niekomu kto ma s tym skusenost alebo puskarovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 6.5.2010 o 13:42

iboo, to som nasiel aj ja a dokonca sa mi z MAK aj ozvali montaz sa da objednat priamo u nich a stoji 134 E, ale nasiel som aj alternativu od Henneberger za cca 70 E, objednal som tu tak uvidime, co som nasiel nejake diskusie tak Henneberger montaze su vraj OK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 6.5.2010 o 13:05

Mám v pláne kúpiť na stayer mannlicher kaliber 9,3 x 62 tuto montáž, ake mate s ňou skusenosti?
Montoval to už niekto? su s tým problémy? Može niekto napísať ako si ju možem namontovať sám? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 6.5.2010 o 9:26

nenašiel,ale našiel som katalógový list výrobcu MAK, od neho by to nešlo objednať ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 5.5.2010 o 20:51

iboo ty si tam nieco take nasiel lebo ja nie, ale aj tak dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 4.5.2010 o 16:19

neviete mi niekto poradit kde by sa dal kupit adapter na Docter Sight II urceny pre montaz Leupold QR, robi ho napr. MAK, za radu vopred dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirogalas, 8.2.2009 o 20:35

Tak po prvé to nie je schonauer,lebo ten má delené puzdro uzáveru. Polotovar takej montáže kupiš u Duriančíka vo Zvolene. Aj na schonauerku.Puškár to len dopracuje a začierni. Vyjde to surové okolo 8 tis ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off msabi, 5.3.2008 o 15:33

Pocuj moj dedo ma taku istu ak chces tak ti to nafotim aby si vedel ako to vizera a ties si myslim ze ti to dobri puskar bez problemov vyrobi dalsim riesenim je prerobit montaz ktora sa pouziva na zbran brno98 tu dostat kupit a este nieco na tychto puskach je original puskohlad KAHLES-HELIAVIER ktori je pevnou sucastou montaze aspon tak to je na dedovej ak budes mat zaujem o tie fotky napis my do posty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tommi, 5.3.2008 o 15:00

dobry puskar nemoze mat problem s vyrobou klapky to tychto zakladni...a myslim size by sa dalo dohodnut aj na rozumnej cene... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 14.2.2008 o 7:40

Chlape neviem ci o tom vies (predpokladam, ze ano), ale na tych fotkach nieje mannlicher. Na Mannlichera by si nasuvnu montaz asi nedal, kedze tam je ina kluka zaveru. Tam je to uplne iny system. Ak tam chces dat klapku ako bola povodna tak to uz asi nezozenies. Jedine ak dat vyrobit a to ta vyjde mozno tolko kolko cela gulovnica...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VH11, 13.2.2008 o 22:12

Klapková montáž - Zháňam klapkovú montáž na guľovnicu Mannlicher Schonauer 8x57 JS. Je na nej spravená predpríprava. Viď. fotky vo fotogalérii priečinok zbrane s názvom Manlicher a Klapka. Jedná sa o staršiu zbraň. Vo väčšine puškarstiev mi radia prerobiť patent na násuvnú, pretože je to atypická výroba. Ja by som však nechcel zasahovať do zbrane aby nestratila hodnotu. Vedel by mi niekto poradiť či existuje takáto montáž a či sa dá niekde zohnať? Pretože výroba vraj stojí ako polka zbrane, alebo mám predsalen dať prerobiť celý patent. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 27.1.2008 o 21:04

damian - niesom puskar, ani rezbar, neviem odkial to ams ze som "tam" chodil na skolu. Vedomosti o tom mam, v strojarstve som pracoval aj v ramci skoly, venujem sa elektrotechnike. Jediny problem je , ze nemam "veci" na brunirovanie a ani tu spajkovacku, ktorou sa to spajkuje (udajne je to nejaka specialna, vraj plynova, v zivote som ju nevidel), odporovou spajkovackou sa to udajne neda, plamenom alebo oblukom zvarat to nechcem, kvoli pnutiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off damian, 23.1.2008 o 21:59

iboo tkze aj ty si puskar alebo si dalsi odbor co tam mali (umelecky rezbar ) ked si puskar tak co si to neskusis spravit sam vedomosti o tom by si mal mat . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 23.1.2008 o 19:11

pan Dusan Baca graviruje mojmu strykovi Brno super Express uz 1,5 roka, nema absolutne cas na nieco vacsie, vacsinu casu venuje nozom a bruskam. Som s nim v kontakte, jeho vnuk bol moj spoluziak na strednej. Jeho by som vylucil, nakolko potrebujem mat robotu hotovu do 2 tyzdnov. aj som mu pisal mail, neozval sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off damian, 23.1.2008 o 16:51

iboo a Pan Dusan Baca? skusal si sa s nim porozpravat? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 23.1.2008 o 16:49

Az teraz som si všimol,že potrebuješ zletovat hlavne.Máš ih už úchytené z výroby ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bodo1948, 23.1.2008 o 16:46

Iboo mozno by som ti vedel stým pomoct ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 23.1.2008 o 16:22

uz som s nim bol v kontakte, prebrali ame aj mozne aj nemozne, aj ako by sa z ruskeho gulobroku dalo urobiť brno super :-) ale problem je v tom, ze hladam puskara co najblizsie, a z LV/ZA je to do TT daleko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off damian, 23.1.2008 o 15:14

iboo tvoj problem by mozno vedel odstranit tento clovek odkaz no sice ho nepozam ale na nete je velmi dobre hodnoteny.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 23.1.2008 o 14:37

damian - ja potrebuje napevno zletovat hlavne na ruskom gulobroku podla mojich poziadaviek v jednom bode, to je vsetko ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off damian, 23.1.2008 o 14:10

na kaliber 7,62x39. strielam len sportovo a preto podhodlie je prvorade. podla mojho nazoru montaz ci uz stranova alebo klasicke ocka je najlepsia taka ktora sedi tvojej postave. predpokladam ze poznas levicanov, tak si to taj vyrobit niekomu v tlmacoch alebo niekomu do mochoviec. ale najprv si na internete najdi nieco co je podobne tvojim predstavam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 23.1.2008 o 12:30

damian - na aky kaliber si to montoval ty ? je sice pravda ze niektori puskari od radosti nevedia co by zapytali. Ja teraz hladam nejakeho skor strojara (puskara zhanat na zletovanie ejdnej blbosti na flinte s ami zda zbytocne), hadam zozeniem. Nevies poskytnut fotky vyrobku ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off damian, 23.1.2008 o 0:31

nastaruj auto cad a navrhni si vlastnu, ja som si ju nakreslil a dal som si to vyrobit. V ziadnom sope nemali taku ako som chcel mal som jednoduch nestandartne poziadavky. chel som aby mi pasovala prene na moju postavu :) smola bola ked mi povedal jeden puskar ze ma bude stat okolo 4 000 a tak som sa kaslal na puskara a dal to vyrobit znamemu a za dva dni som to testoval na strelnici :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off riskopl, 3.1.2008 o 13:57

Keď si kúpiš pušku za 20-30 tisic a puskohľad za 6-20 tisíc, tak nerob žiadne nadstavby a daj si spraviť aj poriadnu klapkovú montáž. Stojí okolo sedem tisíc a budeš ju mať urobenú na mieru na celý tvoj poľovnícky život. A nevyhadzuj peniaze za niečo čo sa tvári že je montáž a stojí 1000-2000 korún. Oceníš to po 10 rokoch keď zistíš koľko si ušetril na tom, že nemusíš nastreľovať pušku po každom náraze puškohľadu o zem, alebo inú prekážku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM