Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Montaže na CZ 527 -550 - diskusia

autor: off bady
pridané: 11.12.2007 8:23
Zdravim, vie mi niekto poradit zhaňam montaž s podhľadom na CZ 527 rybina 16mm. Uhersky brod to robi, ale bez podhľadu.
počet zobrazení: 22 858
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bady, 14.12.2007 o 10:56

Fero. dik za skusenosti. montaž s podhaľdom potrebujem aby som zvyšil nadstavbu na puskohľad nakolko sa dotýka mieridla .. ta gulovnička je kratšia hlaven ma len 470 a meopta 6x42 je dlhšia a tak chcem technicky puskohlad nadvihnut. pravdepodobe sa stým musi pohrať zdatný puškar tak ako spominal bodnarik..

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off spravca-lovuzdar, 7.12.2021 o 16:57

Reakcia na príspevok od Alda007, 7.12.2021 o 13:35 :
Prepáčte toto je diskusia ak sme to tu nechali a budeme to tolerovať, zmení sa to na inzerciu. Poprosím predaj, dopyt smerovať na inzerciu . Ďakujeme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alda007, 7.12.2021 o 13:35

Príspevok bol administrátorom (spravca-lovuzdar) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off lanus, 12.5.2021 o 16:15

lipty - Delty majú dlhý predný kúžel a preto tam pasuje táto montáž : odkaz Zober flintu aj s optikou do predajne a vyskúšaj ; v prípade potreby Ti tam hneď vymenia krúžky za vyššie (málokto to však potrebuje !!! ) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lipty, 12.5.2021 o 15:14

Reakcia na príspevok od Daniel8, 16.2.2015 o 21:33 :
dobrý deň podarilo sa vám to nejako vyriešiť? Tiež som kúpil na ZKK 600 puškohľad delta optical 2,5-10 x 56 a mám rovnaký problém potreboval by som nejako posunúť hore puškohľad lebo mi tam tie mieridlá zavadzajú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 2.3.2016 o 21:04

Násuvná montáž na rybinu je dobrý system, zajtra si idem po pušku aj s montázou na 30 mm tubus. Puškár prerovnal rybiny spravil svoju montáž. Aj na S202 mám dorobené základne s rybinou + jednodielna montáž a funguje to dobre. Zverný spoj na rybine je riešený inak ako u fabrických pre CZ 550, a je to suprovné. Rybiny priamo s fabriky bývajú dosť často nesúbežné a šregom k osi hlavne - jedna zbraň čo mám info bola až tak, že puškohlad stranovo na konci a ešte stále 30 cm mimo stred na 100 m . Montaže na CZ 527 -550 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off strednyjozo, 2.3.2016 o 19:29

Ja som montáž tiež upravoval je to na mojej 223r ak som chcel čo najnižšiu montáž a trochu lepší puškohľad tak musela ísť muška. Po malých úpravách to vyzerá takto Montaže na CZ 527 -550 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off borza222, 4.9.2015 o 22:01

lanus to napísal uplne presne, ale násuvnej montáži by som celkom neveril pri opakovanom zhadzovaní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 4.9.2015 o 15:06

martin6 - Keď už Kozapácku otočnú montáž tak jednodielnu ! ; mal by ju však montovať puškár !!! ( resp. zručný zámočník) lebo jej prednú základňu treba po nasunutí do drážky na púzdre záveru aj zvŕtať a narezať dva závity M 3,5 mm pre upínacie skrutky . Ďalej bude treba nastaviť správny "upínací odpor" a nastreliť !!! ČZ 550 majú (na rozdiel od ZKK) dostatočne vysoké mech. mieridlá umožňujúce ich použitie aj pri použití otočnej montáže; dá sa to aj pred kúpou v predajni jednoducho odskúšať !!! Stále však nevidím dôvod na zbytočné starosti a náklady aj jednodielna násuvná montáž ak správne pasuje tak sa dá opakovane zhadzovať,robí to tak dlhoročne veľa ľudí !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off martin6, 4.9.2015 o 12:11

Jednodielnu či dvojdielnu? Keď sa zhodi puškohlad sa sú cez základne montáže vidieť mechanické mieridlá? Ako sa celkovo ta montáž upevňuje na zbraň? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 4.9.2015 o 8:02

Múm otočnú od Kozapu asi 4 roky a funguje spolahlivo, nemusíš sa jej báť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin6, 3.9.2015 o 23:10

Jednna sa o kaliber 7x64. Videl som už otočnu montáž od kozapu ale neviem... Mne sa hlavne jedná o to , že keď dám dolu puškohlad na spoločnú poľovačku a za dva dni pôjdem na posed a nahodim si puškohlad aby som si nemusel overovať nástrel. Potrpím si na dobre nastrelenú flintu. Ako sa upevnuje weaver lišta? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 3.9.2015 o 22:19

Mal by si uviesť ráž na akú to chceš. Mal som Leupold QR no smola mám 9,3x62 a to je na tú montáž už dosť - zodral som ju . Na kaliber s cca do 4000 J by bola úplne výborná a aj nástrel by držala. Zhodenie a nahodenie bez nutnosti kontrolného nástrelu - z loveckého pohľadu vplyv na presnosť zanedbatelný. Na 6,5 mám innomount a ten ide priamo do rybiny a upína sa bez použitia náradia . Alebo potom púškár - montáž priamo na rybinu a imbusák do vrecka a to mám na S202 a drží jak sa patrí. :-))))) Potom ešte weaver lištu - overená klasika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin6, 3.9.2015 o 18:12

Montáž - Dobrý deň,
Čas spoločných poľovačiek sa nám pomaly ale isto blíži a tak sa neviem rozhodnúť čo a ako. Vlastním guľovnicu CZ 550 a na nej mám jednodielnu násuvnú montáž a puškohlad 2,5-10x50. Keďže sú u nás pomerne husté porasty tak by som chcel nejakú rýchloupínaciu montáž aby som mohol podľa potrevy zodiť puškohlad a použiť mechanické mieridlá alebo nahodiť kolimátor.Zaujímajú ma hlavne praktické skúsenosti s rýchloupínacími montážami a ich spoľahlivosťou čo sa týka držania nástrelu. Ďakujem lovu a lesu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alex, 17.7.2015 o 16:18

Dobry,chcel by so na cz584 gulobrok montaž bez podhľadu , budu pasovať aj tie čo na zh 300,a B 500? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valo7319, 16.7.2015 o 20:35

montaz a puskohlad - Zdravym chcem sa opytat, ze ked mam na puske schwenkovu montas recknagel a nanej kruzky tridsiatky, a ked si kupim druhy puskohlad s tridsiatkovym tubusom staciho nastrelit alebo treba daco aj nastavovat?

Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 17.2.2015 o 20:13

No ja mám sústruh aj frézu, určite by som nič nebrúsil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 17.2.2015 o 10:09

uhrineki, dnes o 7:14 toto som mal na mysli,vzal si mi to z jazyka-je to asi najlepšie riešenie,s tým brusením (aj keď to ide len na vzduchovku)neviem či tam budeš mať po obrusení kruh(a či sa ti budú dať spojiť krúžky bez toho aby si nepoškodil zavity)Mysli na to,ak to budeš formovať podľa prípravku,znova tam dostaneš uhol,nie rovinu.A podla mňa najjednoduchšie by bolo omotať páskou puškohľad na miestach kde idu kružky a hotovo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Steyr6554, 17.2.2015 o 7:42

uhrineki-toto riesenie ma tiez napadlo ako najjednoduchsie, ale nemam rad zbytocne medzikusy.Teraz som to ratal, rozdiel v odvode je 10,65mm.Z kazdej stycnej plochy obrusim presne 2,65 mm a mam priemer 22. Ohladom toho prefrezovania montaze Vas asi budem kontaktovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 17.2.2015 o 7:14

Steyer 6554 nevidel som tu montáž, ale najjednoduhšie by bolo do Krúžkov 25,4 vyrobiť prsteň na priemer 25,4 mm a vnútorný priemer 22 mm a ten rozrezať na poli a cele to skompletovať. Už som niečo také robil. A rybinu prefrezovať z 11 mm na 13 mm pre dobrého puškára malina. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Steyr6554, 17.2.2015 o 7:13

tibor112-Ja som to myslel tak, ze obrusim stycne plochy z kruzkov tam, kde na spajaju skrutkami, aby som zmensil obvod kruzkov. Nie je tam az taky velky rozdiel v obvode. To si vyratam. Materialu je tam dost, konkretne na tom type montaze, ktory planujem pouzit. Potom podla presneho pripravku vyrobeneho na sustruhu na priemer 22 mm ich prisposobim. Nie som idiot, ktory chce robit z vacsej diery mensiu. To len pre upresnenie. Ide mi iba o to aby to bolo presne v ose s hlavnou, pripadne to nejako skorigovat ak by to islo sikmo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tibor112, 16.2.2015 o 21:57

Daniel8,ja som to obrusil,aj pri tubuse,aj pod krúžkom,mam rovnaku montáž,no Meoptu.Medzi cielnik a tubus som nalepil trocha leukoplastu aby tlmilo naraz,to iste aj pod krúžkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 16.2.2015 o 21:47

Steyr6554-keď obrusiš krúžky 25,4 na priemer 22,daj vedieť,pripadne aj pridaj foto,Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Daniel8, 16.2.2015 o 21:35

Jdine, co mna napada je, vyssie kruzky ktore ale nevyrabaju. Maju len jednu vysku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Daniel8, 16.2.2015 o 21:33

Vladenko, to mi moc nepomoze. Montaže na CZ 527 -550 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 16.2.2015 o 21:29

nie si prvý, treba zraziť tie predné hrany, aby to netlačilo na tubus puškohľadu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Daniel8, 16.2.2015 o 21:28

Mam taky problem. Zohnal som orig. ZKK montaz povodne na zeiss ddr a objednal 30mm kruzky. ked som to isiel kompletovat, prisiel som na tento problem, ze sa mi mostik dotyka tubusu a nejde uz nikam posunut. Ako nato? Montaže na CZ 527 -550 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dede, 14.2.2015 o 21:42

Palči 30 06 myslím si, že aj pri inej činnosti,, z väčšej diery, menšiu neurobíš ,, fyzika nepustí ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off palo3006, 14.2.2015 o 9:15

Steyr6554 myslim že brusenim z vačšej diery menšiu nespravíš a kedže puškohlad nema horizontalne nastavenie kríža tak to musíš riešít montažou a v tvojom pripade asi len dat vyrobit presne na mieru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Steyr6554, 14.2.2015 o 8:31

Zdravim, potreboval by som poradit ohladom atypickej montaze.Ziskal som stary puskohlad Falke Germany 2,5x17.Vyrobca Shmidt Bender.Chcel by som ho osadit do montaze.Je tu ale jeden problem.Ma to tubus 22mm.Chcem to dat na vzduchovku, velmi sa tam hodi. Rybina je 13mm, slavia 630. Napadlo ma kupit ocelovu montaz Brno na ZKM 452 a obrusit kruzky 25,4 na priemer 22 a montaz roztiahnut Z 11 mm na 13mm.Alebo poradte nejake ine riesenie.Ten puskohlad je na svoj vek v naozaj super stave a ma nitkovy kriz, tak je ho skoda aby iba tak lezal skrini. A este nieco, ma to iba vertikalny posuv.Dakujem za pripadne rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on adam70, 12.2.2015 o 18:17

Zdravím, neviete o niekom kto by dokázal upraviť prípadne vyroviť novú suhl montáž, s krúžkami. ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 25.12.2014 o 21:56

ZKK-čky na začiatku výroby mali cieľnik sklopný ;čiže problém s cieľnikom (keďže na flinte je predné pútko remeňa na hlavni) nemusí byť. Celý "projekt" však treba dôkladne ekonomicky prehodnotiť !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 25.12.2014 o 21:04

v podstate sa stotožňujem s tým čo písal uhrineki, nechal som to asi pred 7 rokmi prerábať na ZKKčke u p. Krutého postup je taký, že ti vyrazí to čo tam máš a dá tam platničky a nanovo vyfrézuje rybinu je to dobré riešenie pomerne jednoduché a relatívne lacné. Ja som tam dal následne montáž od Kozapu jednodielnu keby som to nemal potrebu občas zhadzovať kvôli spoločným poľovačkám tak by to bolo OK lenže asi po roku praskla jedna bočná platnička a bolo po montáži, následne som kúpil FAO a tá bola bez problémov, otec ju má dodnes a nástrel to drží bez problémov... S tým puškohľadom je to tak, že 56 s nízkou montážou tam nedostaneš resp. dostaneš ale musíš vyraziť preč mieridlá, 50 je bez problémov... Po tomto celom sa len ponúka otázka či nie je lepšie to celé predať tak ako to je a nekúpiť si niečo iné... / po úprave to vyzeralo takto / Montaže na CZ 527 -550 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on adam70, 25.12.2014 o 19:22

Dakujem pozrem si to, chcem kupovat novu meoptu. No uvidim ako sa rozhodnem. Dakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 25.12.2014 o 18:02

Adam ako som ti pisal optimalne riešenie za prijatelnú cenu pre teba neexistuje este sa pozri na odkaz obcas sa tam vyskytne optika novšia ktorá by sa ti tan dala prisposobit a osadit lebo mi pripada scestne že podla vsetkeho chces jazdenu Meoptu co stoji cca 300 eur a do prerábky a montaze musis investovat cca 150 eur ak nie viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on adam70, 25.12.2014 o 17:35

no pôvodné rybiny nemám a rozmýšlam nad meoptou 3-9x50, hľadám nejaké optimálne riešenie za primeranú cenu, samozrejme aby to aj držalo nástre nie niečo čo bude poletovať po každom výstrele. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off uhrineki, 25.12.2014 o 10:46

Ten zadok potrebuješ vyhodiť von a dať tam kus železa (presne podľa tej drážky) a to presne ofrézovať podľa original rybiny. Potom to bude treba načierniť aby to nesvietilo. Pokiaľ môžem poradiť montáž, tak jednodielnu kovovú napr. typ ZEISS(cena cca 100-120€). Pokiaľ nemáš kúpený puškohľad, tak by som z montážou bez podhľadu nešpekuloval, lebo keď tam dáš napr. Meoptu 3-12x56 a nízku montáž, tak ju tam k vôli predné optike nenasadíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off agbar, 25.12.2014 o 1:32

Ak mas origo rybiny na tej zkk tak tam daj mostik zkk origo, ak zozenies tak ten starsi, co ma doraz za predonou rybinou, k tomu kruzky 25 -30 a mas vystarane. X krat odskusane a nastrel to drzi aj po zlozeni montaze. Tie nove od Od Kozapu na cz 550 - zkkk 600 ani radsej neskusaj. Tot moj nazor! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on adam70, 24.12.2014 o 23:55

omlúvam sa ale pridaním fotky sa zrejme vymazali predošlé príspevky. No rády by som zmenil optiku ale zbraň som kúpil s totu montážou a pôvodné lišty nemám neviem či sa to dá niekte zohnať alebo aký je postup, rád by som tam dal mostíkovú montáž bez podhľadu čo najnižšiu, ale nepoznám žiadneho puškára ani nikoho kto by mi vedel poradiť čo je výhodnejšie v pomere cena/kvalita a čo sa vlastne dá spraviť. ak by ste vedele bom by som rád za každú radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on adam70, 24.12.2014 o 23:29

klasická montáž za klapkovú - Mám ZKK 600 s klapkovou montážou, chcem zmeniť optiku ale klapková montáž nemá krúžky, neviete aký je postup ak by som chcem zmeniť montáž za klasickú ? Montaže na CZ 527 -550 - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin82, 2.12.2014 o 8:28

poradte rýchloupinaciu montáž na CZ 550 poprypade aj nejaké skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov