Heming hunting
dnes je piatok,  10. máj 2024,  meniny má Viktória,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:15,  dnes západ slnka: 19:10
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

"PÁN POĽOVNÍK" - diskusia

autor: off fubonaci
pridané: 4.9.2011 8:26

Práve som sa vrátil z lesa (respektíve z poľa) a chcel by som sa s vami podeliť o zážitok s jedným "PÁNOM POĽOVNĺKOM". Odohralo sa to v PZ, ktorého názov neviem ale rozprestiera sa na poliach medzi dedinami Ďanová, Folkušová, Necpaly, v okrese Martin. O 4:00 som prišiel na miesto, sadol som si, vybalil statív a kameru, a čakal. Bola aj nejaká zver ale to v tomto príbehu nehrá rolu. S vychádzajúcim slnkom spoza mňa vyšiel aj automobil SUZUKI GRANT VITARA ZELENEJ METALĺZY a špz MT 781AF. Vystúpil z neho "PÁN POĽOVNĺK" (zrejme psychicky narušená osoba, ináč si to neviem vysvetliť) a začal mi nadávať až sa hory zelenali. Mimo iné som sa dozvedel, že som kokot (tak díky). Neostalo však len pri tom a "PÁN POĽOVNĺK" v záchvate svojej šialenosti popadol môj statív aj s kamerou. Tajne som dúfal, že ním nechce udreť mňa. Moje dúfanie sa našťastie potvrdilo, a tak som ho upozornil, že je to celkom drahá výbava. On na moje slová zareagoval v stýle, že to má v piči alebo také niečo. A v tom momente letel statív aj s kamerou na zem. Tento hod sa mu asi zdal príliš slabý, takže znova chytil moju výbavu a hodil ju druhý krát o zem. Pri dopade som zbadal ako zo statívu odletelo jedno rameno. Zrejme si to všimol aj on a usúdil, že tretí krát už hádzať nebude. "PÁN POĽOVNĺK" však v agresii neprestal a keď už nemal čo hádzať o zem, tak sa zameral na mňa a zaútočil mi na hlavu. Tento útok bol však (zrejme cielene) slabý, za čo "PÁNOVI POĽOVNĺKOVI" taktiež ďakujem a neutrpel som žiadnu fyzickú ujmu. Utrpeli však okuliare, ktoré skončili pokryvené. Ale dali sa vyrovnať, takže v pohode. Následne asi usúdil, že je dostatočne vyventilovaný, nasadol do auta a odišiel. Po celú dobu bola v aute aj druhá osoba, ktorá sa do tohto incidentu vôbec nezapájala a ďalekohľadom prečesávala okolie. Výsledok stretnutia je nepoužiteľný statív v hodnote cca 20 ojry a nepoužiteľná kamera v hodnote cca 250 ojry. O tom, že mi pokazil, tak pekne začínajúci deň sa tu nemusím baviť. Bohužiaľ nemám dôkazy takže "PÁN POĽOVNĺK" ušetrí.


Chcem upozorniť, že po celú dobu som bol slušný, pozdravil som sa, predstavil som sa, povedal som čo tam robím, ani raz som nezvýšil hlas a už vôbec som nenadával.


Mám vyštudovanú SLŠ Liptovský Hrádok a TU vo Zvolene odbor lesníctvo, som veľký fanúšik poľovníctva, divej zveri a prírody vôbec ale nie je mi súdené byť v žiadnom PZ. Tak mi to "PÁN POĽOVNĺK" prepáčte. Ja už budem radšej sedieť doma.

počet zobrazení: 65 455
počet hlasov: 50
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 1.11.2013 o 13:12

viktor. Keby som ťa nepoznal ešte z PID ako mnohí na tejto stránke a nevedel by som, kto si, čosi, do akej skupiny patríš a aký je tvoj všeobecný rozhľad a postoj k problematike najmä v tejto téme, resp. postoj k poľovníctvu ako takému, tak by som sa s tebou do diskusie aj pustil, len by určite nebola produktívna. Tu je jeden tvoj príspevok z PID, google mi ho vyhodil medzi prvými a vystihuje ťa, reagoval si v téme lov líšok "idioti. na tak bezbranne a krasne zviera musite ist s puskou.. co tak ju dobehnut? vrahovia zvierat" A navyše kedže viem, čo je tvojím cieľom a väčšina diskusií medzi tebou a inými skončila vzájomnými urážkami(tvoja prvá reakcia na mňa bola, že som nebezpečný človek :) ), lebo ty si proste niečo chápať odmietal, nebudem mrhať energiou a nenechám sa vtiahnuť úroveň, v ktorej sa ty cítiš ako doma :) Pekný deň a verím- a myslím to úprimne, že s tvojím prístupom nenatrafíš na osobu, ktorá bude labilnejšia a spraví z teba vozíčkara, les býva často bez svedkov a ty si proste chodiaci provokatér. Ja byť tvoja mama, sedíš doma a bojuješ od počítača ako to robíš väčšinu času.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 45

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 3.11.2013 o 19:05

Margot, ak chodi do lesa od detstva z nahravacim zariadenim a potom to vesia na internet tak s tebou suhlasim potom to provokater nie je. Osobne za provokaciu v tomto pripade nepovazujem to ze bol v lese ci na luke, ale to akym sposobom viedol rozhovor, akym tonom a hlavne to, co nasledovalo pocas rozhovoru, t.j. protizakonne nahravanie rozhovoru a nasledne zavesenie na internet.... toto povazujem za cistu a jasnu provokaciu.... netvrdim, ze to bol povodny zamer navstevy lesa, ale ruku do ohna za to nedam, min. bol pripraveny a vopred rozhodnuty, ze ak nieco take nastane bude takto postupovat.... Co sa tyka znasanlivosti navstevnikov lesa, suhlasim treba byt tolerantny voci vsetkym navstevnikom... a mali by byt vsetci navsetevnici tolerantni, takze nie len ziadat od polovnikov aby tolerovali fotografov ale aj, ak sa povazujete za wild fotografov, predpokladam, ze poznate dobu lovu zveri a viete kedy je lov danej zveri pre polovnikov najvacsi zazitok, myslim napr. obdobie ruje, tak treba byt toleranty aj voci polovnikov.... ani teba by nepotesilo keby si mal pred objektivom zver, ktoru pozorujes niekolko dni, stravis pri tom vela casu a v case ked mas zaber najlepsi ti ju niekto z pred objektivu vyplasi len preto lebo on ma pravo chodit vsade kam sa mu zachce.... Netvrdim, ze iny nemaju pravo chodit do lesa... len ked hovorime o tolerancii skusme ju hladat na vsetkych stranach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off apple, 3.11.2013 o 19:04

prečítal som si znovu ten "článok". a neviem prečo, ale nadobudol som dojem, že je tendenčný. aj pri zážitkoch... "Jedného sme dokonca vyhnali z rezervácie, kde sa chystal strieľať jelene, čo je zakázané. Odplašili sme ich a on sa začal rozčuľovať, že sa nevieme správať v prírode." ... zamyslite sa nad tým, či to nie je výmysel.... ale čo čo čakáte od enviromentalistov? ... a aj o vetu ďalej. a paničku fascinovala orešnica, dokonca i tetrov. azlatý klinec: "Barbora: Najnáročnejší bol prechod práve cez Volovské vrchy. Na holých častiach fúkal silný vietor, nevedeli sme, kadiaľ ísť, keďže značky sa nachádzali na pováľaných stromoch. Predierali sme sa húštinou, popadanými konármi, a podľa mapy odhadovali, ktorá dolina je ktorá. Tomuto lesu ublížili lesníci asi najviac." ... a sme doma, však? už aj vám ostatným začína byť tento slovník známy? takže žiadne vzrušo sa nekoná, akurát že si v SME nedali pozor a trochu naleteli.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jarodt, 3.11.2013 o 19:02

Tu je názorná ukážka ako sa vytvára verejná mienka proti poľovníkom, je to vysoko sofistikovaný proces, cielene riadený z pozadia skúsenými profikmi: Napíše sa provokačný článok, patrične spracovaný novinár to zverejní v mienkotvornom denníku, anonymný komparz pozostávajúci z 10-15 vyhulených diskutérov to patrične s poriadnou dávkou empatie voči poľovníkom podporí v diskusii pod článkom a reakcie na seba nenechajú dlho čakať: odkaz Veru, je sa čo učiť od týchto ľudí ako má vyzerať jedná účinná propaganda v praxi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Margot, 3.11.2013 o 18:43

Nuž,treba si uvedomiť,že takto si dotyční priazeň verejnosti skutočne nezískajú.Podľa mňa nie je v poriadku,aby sa namiesto slov ako tolerancia a radosť z prírody skloňovali najčastejšie frázy ako,dávaj si pozor na toho koho stretneš,provokuješ keď ideš ráno do lesa atď...Čo takto vidieť skôr za takýmto "provokatérom" človeka,ktorý chodí do lesa od detstva,trávi v ňom takmer všetok voľný čas a je to pre neho prvotriedny relax?A je to jedno či je to turista,hubár alebo zanietený fotograf.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off elciervo, 3.11.2013 o 17:36

hej,nová forma xenofóbie: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 3.11.2013 o 16:28

Niekdy sa stalo.... v lese nelese boli stromy aj zvieratá ,bolo to všetko krásne ... v jeden den ,ktorý práve pripadal na sobotu boli organizované cyklo preteky cez hory lesy ,všetko bolo zorganizované legálne a podla priam ukážky... až jeden pán polovník si po tichu povedal to je môj les kde si platím prenájom a toto ja nechcem a tak postrhal časť cyklo označenia usmernujúceho pre pretekárou a čo čert nechcel a čo sa udialo ...milí pretekári takto blúdili po lese po cestách necestách a trávili tam viac času ako chceli .... úsmev toho pána bola priam plná nadšenia ale vôbec si neuvedomil , že spravil priam zle ako horšie ..tíí bikeriii ako sa im vraví ,takto pri dobrej zorganizovanej trati mohli len prejst stravit tam doslova minúti a takto tam blúdili a priam boli tam kde nemali... možno plašili zver ...možno jazdili tam kde nemali .... ale bohužial arogancia zvítazila ako aj veľká hlúposť človeka .. a preto výchova a usmernenie ludí v lese ,cez tur..chodníkmi a pod..je dôležitá ,,,preto vravím menej arogancie viac profesionality ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.11.2013 o 13:49

som zdesený z tónu, aký tu nasadili niektorí diskutujúci. žeby nová forma xenofóbie? batuska, lowec - klobúk dole! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fridomf, 3.11.2013 o 13:45

Páni,lovec a batuska,napísali ste to pekne. Predpokladám,že ste rozumí ľudia a dá sa s vami dohodnúť.Ale väčšina nepľovníkov sa správa takto:,,A just by som išiel aj na ďalší deň :D A nemôže mi nič povedať a môžem ísť aj popod posed a neviem ešte kde všade, som občan SR zákon mi to nezakazuje!! (samozrejme ak neplaším zver a nehulákam)´´(lesný muž) A s takími sa nedohodneš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stagstalker, 3.11.2013 o 13:42

Treba si uvedomiť, že nie každý, kto ide do lesa s fotoaparátom je aj fotograf. Rovnako ako poľovníka nerobí zelené oblečenie a puška, ani fotografa nerobí foťák prevesený cez krk. So skutočnými fotografmi prírody (a je jedno či amatérskymi alebo profesionálnymi) nemôžu mať a vo veľa prípadoch ani nemajú normálni poľovníci žiaden problém. Títo fotografi sa totiž v poľovačke vyznajú s rozdielom, že lovia foťákom. Rešpektujú smer vetra, zvyky zveri, používajú vhodnú optiku aj krytie, fotia aj na miestach, kde sa nebijú o pľac s poľovníkmi a preto zver jednak vyrušia minimálne a často o ich prítomnosti poľovník ani nemá vedomosť, prípadne s poľovníkmi priamo spolupracujú. Bohužiaľ mnohí si myslia, že po kúpe foťáku sú automaticky fotografmi, rovnako ako sú ochranármi po zapísaní sa v nejakom občianskom združení či spolku, bez ohľadu nato, či vôbec spĺňajú nejaké odborné kritéria, resp. absolvovali aspoň kurz na úrovni toho poľovníckeho. Odborník odborníka spozná na 100m a je jedno či sa stretnú 2ja poľovníci alebo poľovník a fotograf či ochranár. Nikoho totiž nepoteší "fotograf" pobehujúci po lúke popred posed, resp. chodiaci po lese ako slon, pretože on hľadá vlka či inú zver, pričom o nejakých zásadách pohybu nemá ani páru.Raz, dvakrát to prežije každý, ale v niektorých revíroch sú takéto návštevy na dennom poriadku a to si človek, kvôli takýmto ľuďom fakt nezapoľuje. Pričom keď niekto aj takéhoto "fotografa" či iného "turistu" napomenie a snaží sa mu vysvetliť pohľad druhej strany, arogantne sa bije do pŕs, že on ako občan SR môže všetko, ale práva iných sú mu zároveň ukradnuté. Mnohí tu poukazujete na nepovyšovanie svojich záujmov nad zájmy iných a na jednotnosť práv v lese. V poriadku. Ale potom zaplaťte členské za revír a chodievajte do neho fotiť, ono treba si uvedomiť, že tých práv, navyše pokiaľ nemáte ani právo poľovať, ani nie ste vlastníkmi pôdy máte proste menej. Pridajte si povinnosť, pribudne vám právo. Fotografov rešpektujem, je to krásny a ušľachtilý koníček, nikdy som žiadneho z lesa nevyhodil. Ale vidieť len svoje krivdy a porušenia svojich práv pri strete s poľovníkmi nie je fér, jednak neplatíte za prenájom a jednak máte menej povinností vyplývajúcich poľovníkom z práva výkonu poľovníctva a často si neuvedomujete, že svojím prístupom toto právo iným upierate, napr. áno aj tým, že pokazíte poľovačku. Vy potom škody spôsobené zverou nehradíte, vy sa nesúdite, vy potom nebeháte často aj keď sa vám nechce plniť plán lovu..a už vôbec nie prikrmovať, brigádovať či čistiť les. (česť výnimkám, sú aj dobrovoľníci-nepoľovníci). Tak sa potom nečudujte troška namrzenejším reakciám, aj keď ako som uviedol, je to o ľuďoch a ich prístupe k okoliu, ale aj koníčku samotnému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

off lowec, 3.11.2013 o 13:37

orol... orol, dnes o 13:22 Fotograf sa nemá čo motať zavčasu ráno a večer poľovníkom popod nohy, provokovať a mal by fotiť zver tak maximálne na začiatku revíru. A ak sa mu to máli, sú predsa zoologické záhrady, obory, parky, atď kde môže do sýtosti fotografovať....................... lowec :tvoja odpoved znie viac totalitne prepac za moje vyjadrenie ,automaticky si to vysvetlujem ,že maš zaujem obmedziť v pohybe (skoro ráno či navečer)v lese hubárom,bylinkárom dva prsty hore apropo,chystačom dreva a pod...tak mi to znie dám si otázku aký je rozdiel medzi fotografom a hubárom? Mnohý hubári chodia už za tmy do lesa ?Ved teda zakážme všetkým čo su neni polovníci zákaz vstupu... Neviem či to zle vnímam ale nepolovnicka verejnesť už bez tak má zlý názor v poslednej dobe na polovníctvo prečo niečo zakazovať ,vykazovať nie náhodou skôr vychovávať .... ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off orol, 3.11.2013 o 13:22

Fotograf sa nemá čo motať zavčasu ráno a večer poľovníkom popod nohy, provokovať a mal by fotiť zver tak maximálne na začiatku revíru. A ak sa mu to máli, sú predsa zoologické záhrady, obory, parky, atď kde môže do sýtosti fotografovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 3.11.2013 o 13:06

Pozdravujem Vás dámi - páni... Som polovník , som fotograf ak som na polovačke a mnoho krát sa mi stalo ,že mi niekto vyrušil polovačku ,,,od turistu ,koničkára, hubára ,orientačný beh a veľa veľa pod... nikdy som sa nevedeľ kvôly tomu nahnevať ak zver odbehla príde inokedy ved zver je tam doma mi len na návšteve :)) ... ak porovnávam fotografa a polovníka v love zvery (polovník puškou) ,fotograf s fotoaparátom, dovolím si povedať ,že fotograf to má oveľa náročnejšie dostať sa k zvery (na vzdialenosť a potichu )a spraviť fantastické zábery o ktoré sa potom môže podeliť s ostatními či polovníkmi či milovníkmi prírody ako je osveta polovníctva ,tím chcem napovedať ,že som fotil s polovníkmi či wildfotografmi a nikdy som nemal dojem ,že plašia zver ,dovolím si povedať ,že fotograf je skor duch v lese !! Takže ak niekto skutočne argumentuje frázou vy tu plašíte zver ,,dovolím si povedať treba to aj preukázať prípadnou videodokumentáciou , čo sa týka bezpečnosti ,hmm každý polovník je držiteľom zbrojného preukazu ,domnievam sa každý z nás polovníkov ma dostatok času na to aby vedel čo loví a na čo presne strieľa príp.kam môže jeho gula smerovať v prípade že netrafí !! Niekedy v tedy tam dávno mali naši predchodcovia možnosť polovať na menšie vzdialenosti nakolko polovali s možnosťou brokovnice a tí lepšejší mohli mat aj gulovnicu ,,v dnešnej dobe sa poluje na famozne vzdialenosti na základe výkonným puškám či nábojom ... samozrejme zver má tím aj menšiu šancu ....OK k záveru :predpokladám ,že všetko je to len touto uponahlanou dobou ,,, dnešná doba nám prináša veľa stresu a veľa času trávime v práci ..potom aj sám polovník v rýchlosti využíva chvílky času volna ,príde víkend ,a chce sa vyžiť poľovkou a tu stretáva všetko čo mu v jeho love bráni...Ďávam si otázku či existuje recept na menej arogancie , viac dobrej nálady alebo či chceme niečo čo ma byt tajné o čom by nemali vedieť iný . K samotnej nahrávke ,,ak by nebola ,nediskutujeme , ak mám čisté úmysli (polovník)nemôže mi to vadiť ,musíme sa správať tak ,aby sme sa neskôr za to nehanbili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

off orol, 3.11.2013 o 12:08

„Viac práv" v lese a z toho vyplývajúce prednostné právo má ten, kto je jeho vlastníkom, kto za prenájom revíru platí, kto vykonáva ochranu lesa a komu je zverená starostlivosť o chov, ako aj lov zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Brut, 3.11.2013 o 11:57

batuska nie jeden ale 100 hlasov.Som zvedavý na tie komentáre aj ked to čo si napísal je pravda ktorá je pre niektorých tažko pochopitelna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 3.11.2013 o 11:26

Zial, rozpory medzi polovnikom a fotografom prirody sa budu stupnovat, nakolko obaja maju rovnaky ciel zaujmu. V minulosti foto technika nedovolila fotit v skorych rannych alebo neskorych vecernych hodinach, takze k stretu polovnika a fotografa prichadzalo zriedkavo...jeden chodil do lesa cez den a druhy za sera...a samozrejme v minulosti na celuloid fotilo zvieratka iba niekolko nadsencov...dnes je fotografov prirody mozno viac ako polovnikov a obe skupiny, aj polovnik aj fotograf chcu vykonavat vo svojom volnom case svoje hobby. Lenze polovnik, akosi z historickych dovodov ma pocit, ze svojho konicka moze vykonat iba on, lebo on si za to plati. Je pravda, ze plati za prenajom reviru, ale plati hlavne preto, ze mu spolocnost dovoli lovit zver, ktora je sucastou prirody a tá patri vsetkym. Fototografujem a do prirody chodim uz niekolko desatroci a poznam vela polovnikov a tak isto som vela polovnikov na potulkach za zverou stretol. Nikdy ma nenapadlo sa osocit na polovnika, ktory sa prirutil na terenaku, ze mi vyplasil zver prave vo chvili, ked som chcel fotit... Opak bol skor pravidlom. Ked som dal o svojej pritomnosti vediet, zacal vysluch ako na odeleni stb (cest vynimkam) ... kto som, co tu robim, ze tu nesmiem byt a samozrejme nechybali argumenty, ze on tu chcel polovat a teraz uz nemoze, lebo som mu to vsetko vyplasil, ak okamzite neodidem zavola policajtov, ze sa velmi lahko moze stat ze si ma niekto pomyli z diviakom a podobne. Verim, ze si niektory polovnici akosi nemozu zvyknut nato, ze dnes v lese okrem dalsieho polovnika mozu stretnut i fotografa, hubara, turistu, psickara na prechadzke alebo ornitologa, ktory idu vo svojom volnom case do lesa za svojim konickom, tak ako polovnik. Takze aj napriek tomu, ze sa mi dnes polovka nevydarila, chce to iba trocha tolerancie a nepovysovat svoje zaujmy nad zaujmy inych. Je zaujimave, ze akesi povedomie toho, ze v lese mozem byt iba ja a nikto iny, lebo som polovnik je zauzivane vyhradne iba medzi polovnikmi. Som tak isto i rybar a veru nikdy som sa nestretol s tym, ze by rybar vyhanal z rybnika kupajucich sa rekreantov, lebo on si chce chytit rybu, za nasadu si plati nemale peniaze a oni mu obsadili jeho tutovy flek a vsetky ryby mu plasia. Ak nejakeho polovnika tento moj prispevok rozculi odporucam mu zobrat si miesto pusky do lesa fotoaparat a okamzite pochopi o com som pisal.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 20

off 15domino1, 1.11.2013 o 22:23

viktor čo si chcel dokazať tym že si to tu zavesil? na tej nahravke nieje dokopy nič, s čim by sa každy nepolovnik a milovnik nestretol...otazky typu čo u robiš a že mas davať pozor aby sa nestalo nejake neštastie su normalne a bežne.....akurat sa ti podarilo na seba upozorniť, dotyčny polovnici ak si to všimnu si na teba daju pozor a tak ako ti povedali aj ostatny naraziš....len tak si tipnem že ak naraziš najskor ti rozbiju setko s čim by si ich mohol nahrat a tak rozbiju teba, potom možeš policajtov volať kolko chceš...:D :D :D....a o tom či si hlupy provokater nech si spravy nazor každy sam :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off orol, 1.11.2013 o 22:06

viktormt- však keď sú v hore poľovníci a sa tam poľuje tak už samotná slušnosť káže, aby si sa im tam popod nohy nemotal a nieto ešte provokoval, či vyjednával. Škoda, že miesto toho poľovníka som tam nebol ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hyperon, 1.11.2013 o 22:03

mne to ako zlyhanie logiky nepride, skor iba ako chyba v usudku sposobena nedostatkom informacii. zlyhanie logiky mi pride zapnute audio nahravanie pri pri prechadzke lesom (lukou). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off viktormt, 1.11.2013 o 21:57

vo videu pocujes auto a automaticky tvrdis, ze som bol v lese na aute.. to mi pride ako zlyhanie logiky. zial.. ziadne urazky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 1.11.2013 o 21:46

mily viktormt, tvoja reakcia na moj prispevok odzrkadluje vysku tvojho IQ, da sa aj slusne odpisat ze ty si nebol autom a nie mna hned posielat na psychotesty. jediny komu to tu zjavne nemysli a tie psychotesty potrebuje si zjavne ty, pokial okrem urazania ostatnych ludi nevies nic konstruktivne dat zo seba, tak bars aj slovny utok na moju osobu mi pripada ako ked sa na bitunku prasa trepe po porazke a kope okolo seba. nepoznas ma a napriek tomu mi radis aby som sa dal dokopy. z tvojho youtube odkazu je tu ocividne vsetkym jasne, kto by sa mal dat dokopy, suhajko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.11.2013 o 20:51

divne je akurat to že nemas bann, este raz, normalny slusny clovek nechodi so zapnutym nahravacim zariadenim, si obycajny provokater a skoda s tebou stracat cas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off viktormt, 1.11.2013 o 20:18

nie som vyskereny, nemam ani vyzute.. co reakcia, to vedla.. divne.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 1.11.2013 o 20:15

Načo sa s ním vadíte?On je vyškerený a vy ste nervozny.O to mu ide nechápete to?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 1.11.2013 o 20:06

A ked nie si ani bloger ani provokater co si? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.11.2013 o 20:06

viktor podla mna mas momentalnevyžute, co posiluje tvoje sebavedomie, napriek tomu sa ta 3x pytam ci stale chodis so zapnutym nahravacim zariadenim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off viktormt, 1.11.2013 o 20:00

nie som ani bloger dajte sa vysetrit, psychotici ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 1.11.2013 o 19:53

Viktor (čech) MT - Ty niesi provokatér ale autistický blogér . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 1.11.2013 o 19:52

nedá mi... čože to môže obmedzovať pohyb občana po lese? len zákon! nepoznám obmedzenie súkromný les, ani obmedzenie: poľovný revír. buďme trochu korektní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off soson, 1.11.2013 o 19:48

ake argumenty dosli. stale mas zapnute nahravanie kade chodis ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off viktormt, 1.11.2013 o 19:46

??? dosli argumenty? zacinas urazat hej.. klasika.. nie som provokater. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.11.2013 o 19:43

nie si provokater :-))) normalny clovek nechodi so zapnutym nahravacim zariadenim, aj doma si nahravas ked ma tvoja chut ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off viktormt, 1.11.2013 o 19:40

nie som provokater.. neprisiel som na aute (logika nic?) ak pride naznak narazenia, okamzite volam policajtov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 1.11.2013 o 19:28

Rasto,je to skoro tvoj sused ,kludne nan môžeš narazit:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 1.11.2013 o 19:10

milý viktor keby si tam prisiel aj na kolobezke, si len provokater eto vsjo. :-))) Raz sa Ti to vypomstí, lebo narazíš a to sa skor ci neskor stane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.11.2013 o 19:05

Stagstaker dakujem za vycerpavajucu odpoved. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off fridomf, 1.11.2013 o 19:05

Páni,pre pár zakomplexovaných jednotlivcov´,ktorí nechcú pochopiť,že v hore či lese majú hlavné slovo vlastníci,ktorí sú s pravidla aj poľovníci,budú pribúdať na kraji revírov tabuľky ZÁKAZ VSTUPU SÚKROMNÝ POZEMOK prípadne SÚKROMNÝ POľOVNíCKY REVÍR alebo ešte iný neviem aký zákaz.Podotýkam,že len pre pár zakomplexovaných jednotlivcov,ktorí si myslia,že prerazia hlavou múr a sú presvedčení,že môžu všetko. Toto nám priniesla doba a treba sa jej prispôsobiť.alebo šťať proti vetru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 1.11.2013 o 19:04

Hronec vidis pochopil si a sam si si odpovedal. A na tvoju otazku. Ano mal ale ako si sam napisal aj tak sa stalo nestastie... takze uz vies preco je dobre v case polovania sa dohodnut... a pod casom polovania nemyslim mesiac ale denne hodiny teda skoro rano a podvecer.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off viktormt, 1.11.2013 o 19:00

hyperon - daj sa dokopy suhajko.. ja som neprisiel na aute, to on.. ak ti to nemysli, treba ist na psychotesty, atd ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 1.11.2013 o 18:15

nemal si tam na aute bez povolenia co robit. priestupkov si spravil viacero: jazda bez dokladov a jazda autom po lese bez povolenia. nepoznam nikoho, kto ked niekam (kamkolvek) ide, tak ma pustene nahravanie videa na telefone, pokial nepocita s tym, ze sa nieco udeje. podla mna si tam siel bud s jasnym umyslom vyvolat konflikt, alebo si naozaj tak... "nevedomy"... ale neznalost zakona neospravedlnuje. ten pan ti nemusel dat ziaden kontakt, ked niekto nieco chce, alebo potrebuje, tak si veci poriesi predtym ako nieco spravi, pretoz riesit veci az vtedy, ked je po "funuse", je uz neskoro. tiez poznam ludi co chodia fotit, ale nikto z nich do lesa autom nechodi, nie to este len tak okrem ineho vlkov z auta foti... a co sa tyka toho, ze policajti neprisli - o tom by som ti vedel povedat svoje. policia ma totizto spolupracu s PZ vysostne v "sedacej casti tela", aj ked stale rozpravaju ako radi a ochotne budu PZ pomahat. sam som ich volal niekolko krat a prisli iba jeden-jediny raz; aj to presli okolo mna a ani sa nepristavili, nieto este aby z auta vystupili a spytali sa, co sa deje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 1.11.2013 o 17:59

samozrejme, že nahrávka je nelegálna a nahrávaný pokiaľ nedal súhlas na jej zverejnenie, tak viktorko porušil jeho práva, ktoré chráni občiansky zákonník. Pokiaľ by sa chcel viktorko brániť tým, že nahrával verejného činiteľa pri výkone právomoci, tak ho sklamem, pretože kedže nenastali formálne predpoklady nato, aby dotyčný ako verejný činiteľ konať v rámci právomoci mohol (čiže neboli naplnené podmienky, kedy poľovná stráž môže vykonávať svoje oprávnenia v zmysle napr. § 29 Zákona o poľovníctve), jednal len s osobou, nie s verejným činiteľom. Dám tu ustanovenie OZ, ktoré o tom pojednávajú. O vyhotovení zvukového či obrazového záznamu fyzickej osoby pojednáva Obč. zákonník § 12: ...................................................................... (1) Písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy sa smú vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením. ....................................................................... (2) Privolenie nie je potrebné, ak sa použijú písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky alebo obrazové a zvukové záznamy na úradné účely na základe zákona. ...................................................................... (3) Podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy sa môžu bez privolenia fyzickej osoby vyhotoviť alebo použiť primeraným spôsobom tiež na vedecké a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo. Ani také použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby. ...................................................................... Takto vyhotovený záznam nesmie byť v rozpore s § 11: Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy. Takto natočený dôkaz je neplatný a neuplatniteľný ani pred súdom lebo bol získaný v rozpore so zákonom, tu pridávam jeden rozsudok odkaz stačí si prečítať prvé 4 body- právne vety daného rozsudku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 161-200 z 456 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov