Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

GPS obojok pre psa - diskusia

autor: off jozef
pridané: 6.8.2011 20:15

Zdravim.


Ake mate skusenosti aku značku by ste poradili pripadne kolko vas to vyšlo?Aky ma dosah a pod..


Dakujem.

počet zobrazení: 80 797
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 537 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off archer, 3.11.2013 o 19:44

ahojte! prikladám kratšiu verziu videa ktoré som nakrúcal pre Fínsku spoločnosť Tracker zaoberajúcu sa vývojom a predajom GPS obojkov pre psov.. toto video vzniklo vďaka spolupráci mužov z viacerých krajín EU (SR, ČR, FI) .. všetkým týmto veľmi pekne ďakujem! odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 3.11.2013 o 11:05

Video o gps zariadení Tracker. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 28.10.2013 o 15:36

cena Astra 320 s dc50 je 749,90e pravdepodobn sa da zohnat aj lacnejsie avsak v roznych internetovych obchodoch nie je pozarucny a poradensy servis. u dc 50 je uz aj detekcia hlasenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 27.10.2013 o 12:07

odkaz Maroš tu je cena od Garminu ale istotne sa dá zohnať aj lacnejšie.serus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 27.10.2013 o 7:20

Kedže som velmi tutu temu nesledoval môžeš mi prosím ta Stopinko povedať cenovu reláciu hentoho Garminu čo máš ty dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 17.10.2013 o 15:08

Od vcera je doma Garmin Astro 320 dc 50. Maximalna spokojnost. Kupene na Slovensku . Obsahuje Topo SR , nahradny obojok bez vysielaca , nahradnu antenu k obojku a antenu vysielaca tzv long range. Manual je velmi jednoduchy , pristroj dobre sedi v ruke . Paci sa mi material z ktoreho je pristroj zhotoveny . Mozem odporucit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 2.10.2013 o 17:44

Vdaka Stefan. Uchytenie som skontroloval. Skusim nanovo sparovanie. Vyzera to ze sa mi to podarilo . Zajtra odskusam v terene a podam spravu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 2.10.2013 o 16:01

Jaro, to podľa mňa nebude tou novou anténou. Chybu treba hľadať inde. Je potrebné rozlišovať spárovanie prístrojov a nadviazanie kontaktu po spustení systému. Najprv by som skontroloval uchytenie antény potom skúsil ich znova, podľa návodu spárovať a potom znovu v teréne odskúšať. V návode sa odporúča psovi nasadiť obojok až po skontaktovaní obojku s Astrom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 2.10.2013 o 12:03

Zdravim vsetkych. Rad by som poprosil o radu. Nakolko som menil antenu psovi na obojku ...doslo k zlomeniu po rokoch , kupil som long range. Problem je v tom , ze mi v terene trva velmni dlho kym sa sparuje signal obojka s prijimacom. Je to aj 30minut . GPS signal je na maxime. Vdaka za vsetky info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 13.8.2013 o 22:21

Takze od dnes mam nove Astro s DC 50. prve dojmy su super. obojok je vhodny pre psov s obvodom krku minimalne 33cm. v najblizsch dnoch porovnam s Dc 40 v terene. DC 40 uz nebudu vpredaji. mame posledne dva kusy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 4.7.2013 o 22:33

dc 50 je bez eletriky. na fb je nova skupina Gps.Lokatory. vesty.....budu tam info o najnovsich akciach produktoch a ich testoch a skusenostiach ako aj riesenie problemov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 2.7.2013 o 11:23

Nazdar takže sa robí dc50 bez elektriky aj snou? tu je link snou: odkaz a ty píšeš že bude bez nej..ak vieš link na nejaké zahraničné fórum tak daj lebo google protestuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 2.7.2013 o 11:07

alpha 100 ma vyhodu v rychlosti procesora, lepsi display, a 2,5 sekundovy update a podla testov trosku lepsi dosah. jej nevyhodou je touch screen , ktory nie je az taky super ako sa o nom pisalo. eletrika je dobra vec ale podla mna nie na durica aj ked v problemovych reviroch s cestami dokazes urobit elek. ohradnik. mne osobne funkcie Astro 320 postacuju a jeho nastupca ircite bude zas o poznanie lepsi a urcite vykonnejsi ako sucasna Alpha. Pravdepodobne aj prichadzajuca dc 50 bude lepsia ako obojok Alphy pravdaze bez eletriky. treba vsak pri dc 50 ratat s pravdepodobne vyssou cenou. z toho pohladu sa sucasna akcia javy ako velmi dobra a vyhodna. ak bude moznost prinesiem zas v niektorom periodiku test novej 50 Ako aj porovnanie so sucasnou 40. velmi zaujimavou je aj nova mapa Bird eye, ktoru mam moznost testovat a zatial len max spokojnost hlavne v reviroch, ktore poznam to poskytuje lepsiu moznost sa zorientovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 27.6.2013 o 15:04

garmin akcia viac cez postu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 20.6.2013 o 16:42

Misko je to sice gps a vycvikac v jednom ale ked som pozeral video kde to prezentuju tak ma to nicim neoslovilo ... ak vyuzijes a potrebujes elektriku na psa tak prosim ak nie tak radsej garmin. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 20.6.2013 o 0:15

kupiť či nekúpiť? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tomino86, 12.2.2013 o 11:42

ak by si chcel pozicat ale Tracker obojky, tak len napis mail na kiska@tgi.sk a ten ich poziciava na vyskusanie. Myslim, ze v okolo Bratislavy to ma aj matulkoh na pozicanie. alebo mne spravu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 10.2.2013 o 16:36

Kto má Garmin astro 320+DC40 v okrese Prievidza,alebo v blízkom okolí? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 30.1.2013 o 11:05

Prosím vás má niekto skúsenosť s vestou Hubík ? odkaz Mal som možnosť tento rok používať mikuta asi 25 nahánok(úplná spokojnosť)Ale stretol som sa s človekom čo chválil túto vestu (hubík)tak ak má niekto skúsenosť sem snou..Dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robitusin, 23.1.2013 o 19:22

vdaka,len bohužial nebolo kedy a na dohladavku pes čakal v ten deň v aute zbytočne..,ale rad by som to skúsil aj mimo v čo najnáročnejšom terene popr.s druhou osobou ktorá by si to počas piršu hodila do vrecka..,no ved uvidíme...;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 23.1.2013 o 8:51

Robitusin mohol si kludne povedat ked som bol v Selciach na spolocnej polovacke. Kludne by som ti ho pozical. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smetko, 22.1.2013 o 22:02

myslím si, že dnes to motaq a BBrit trafili presne. Ja by som ešte doplnil, že žiadne garmin ani tracker to nevychodí. Sedliacky rozum a zdravé nohy sa kúpiť nedajú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robitusin, 22.1.2013 o 21:45

no konečne musím podakovať za seriozne ake,také info a môžem si spraviť o tom obraz,ešte raz dík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo123, 22.1.2013 o 21:44

Astro 320,obojok dc40-cena pred rokom 750 euro.Max dosah doteraz nezmeraný-sučka bola vzdialená max 500m. Výdrž batérie v obojku je 25 hodín-možno aj viac o nejakú tu hodinku,ale nikdy som to dlhšie nesledoval.Baterie v prístroji astro používam nabíjatelné AA vydržia cca 6h,vždy mám pri sebe náhradné.Celý set mám z ČR. Zatial splňuje to čo som od neho čakal.Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BBrit, 22.1.2013 o 21:40

Garmin Astro 220 s obojkem DC 30 a mám i obojek DC 40 používám na barváře asi čtvrtou sezonu.Bez toho,abych neměl zaplý obojek,spárovaný s přijímačem,nabitý obojek a náhradní tužkové baterky,tak dohledávku(po česky dosled)nezačínám.Má praxe s dosahem je taková,že signál může přestat být opravdu i po 500m,kdy ho vyruší terenní vlna,např.kopec,kdy pes přeběhne přes tento kopec do doliny,kdy přijdu na poslední místo kde byl signál (vrchol kopce) a kdy pes je třeba 3-4km v dolině, kdy z kopce dolů do doliny je otevřený prostor,tak v pohodě signál naběhne. I kdyby pes přeběhl přes dvě doliny,kdy mi GPS ukazuje poslední bod,tak stačí vyjít na některý z kopců a signál určitě opět naběhne.Já nevím, proč to tu furt řešíte. Za tu dobu jste GPS mohli mít 20x doma a pracovat s ním. Ostatně, Lesnickaluka,který nemá problémy s výcvikem GPS Astro 220 u něho v kopcích uspěšně používá. Není problém mu napsat a třeba se o své zkušenosti podělí.Tyto názory,že GPS kazí psa,že se pes kvůli GPS nevrací, atd. už jsem taky někde slyšel.Takže na jednu stranu chceme,aby pes vytrvale stavil kus, tzn.několi hodin (i den) od vůce vzdálený x km a na druhé straně se má pes vracet???Ne,má zůstat u kusu,stavit a GPS jako pomocník mi hodně zkrátí hledání psa,kde zrovna kus staví a ne abych x hodin běhal po kopcích a poslouchal,jestli brechá tam nebo tam.Ten názor byl i takový,že už to není taková romantika,jak kdysi,kdy i půl dne takto psa hledali,zatímco pes se zbytečně u kusu vysiloval,respektive jsou dny,kdy dělám i dvě dohledávky za den, další den ráno znova, kdy pes za pár dní po sobě udělá 5-7 dohledávek a má toho plné zuby,kdy GPSkou jeho nehledáním zkrátím čas.Navíc se zkracuje čas dohledávky i pro mě z důvodu potřeby taky někdy pracovat:-))Takže nešpekulujte a GPS, dnes Astro 320 kupte,určitě se vám investice během sezony vrátí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off robitusin, 22.1.2013 o 21:21

bohužial,tu by sa mali predebatovávať klady alebo zápory sled.zariadenia a nie mňa a moje schopnosti pri dohladávkach,aby taký teoretik ako ja v tejto oblasti o nich urobil obraz a poprípade niečo vybral...ale asi pojdem inou cestou-raz vidieť(vyskúšať)lepšie ako sto krát počuť(čítať) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo123, 22.1.2013 o 21:03

Robitusin,ja som sa snažil urobiť pre svojho psa všetko čo je v mojich možnostiach a uznávam, že " všetko čo sa pokaziť môže sa aj pokazí", ale sám pred sebou budem mať čisté svedomie. Ináč uznávam, že každý má iný názor. Nemôžeme byť rovnaký.Mám Astro 320 a obojok dc 40. Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 22.1.2013 o 21:00

robitusin nohy mas v poriadku? ak ti pes zide z dosahu tak si astro zachova jeho poslednu polohu, udries tym smerom do ciziem a ked sa ti pez zase dostane do dosahu tak sa jeho poloha updatuje, neviem ako ty ale ja osobne pri dohladavke necakam v doline a pozeram 4 km za psom ale vacsinou sa pohnem za nim a snazim sa ho dobehnut ak zadrzi zver bude ju treba dostrelit, to zo 4km asi nedokazes, alebo si iny ostrelovac. rovnako ak ti pes ostane poraneny mimo dosah, pohnes sa smerom kde bol posedne a do dosahu ho znova dostanes. tot moj nazor ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robitusin, 22.1.2013 o 20:49

lubo 123 toto berem a o to ide - dal by som aj štvornásobok,keby som bol presvedčený,že pomože v tom najhoršom..,bohužial zatial nie som,bojím sa ,že sklame práve ked to budem najmenej čakať-asi mám choré myslitelské teorie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 22.1.2013 o 20:46

stefa-ja si myslím že ten dosah 3,7 km (sDC40)je super,ja si idem zaobstarať teraz z jari Astro 320+DC40. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo123, 22.1.2013 o 20:43

Robitusin,gps mám hlavne preto, aby som mohol nájsť moju sučku, keď bude ležať zranená a nebude sa vládať vrátiť.Nemám zmeraný dosah pretože sučka neodbieha ďaleko, ale aj tak som investoval dvojnásobok ceny psa, lebo pre mňa je pes priatel a pomocník pri mojej záľube a dúfam, že pri mne sa dožije psej staroby. Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robitusin, 22.1.2013 o 20:40

ale viem!skusenosti nemám žiadne,ale asi viem na rozdiel od niekoho čítať pár komentárov dozadu o používaní "rôznych sledovacích zariadeniach na špič. psoch". Tak ste ich mali lepšie vychváliť,dosahy predlžiť viacnásobne,a potom by som sa aj ja určite na to chytil a teraz zistil že to až taká sláva nie je a pripojil sa k dalším komentujúcim,ktorý sú teraz rozčarovaný... toto je ak sa nemýlim diskusia o niečom (konk.GPS)a podla komentárov ma nič nepresvedčilo o jeho kúpe,asi mi to nevyhovuje,tak prepáč pán kynolog,no a komu to vyhovuje prosím...klobúk dole... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 22.1.2013 o 20:29

Ale nevieš!!! Keď budeš mať toľkoročné praktické skúsenosti s používaním rôznych sledovacích zariadení, ktoré boli používané na špičkových psoch a nie na zatúlaných bundášoch, ako ja, tak potom sa tu budeme môcť baviť na úrovni, zatiaľ tu môžeš rozvíjať len svoje mysliteľské teórie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robitusin, 22.1.2013 o 20:23

napísal som : o tom sa tu ani nejdem baviť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 22.1.2013 o 20:16

robitusin najprv si chceš zaobstarať gps a teraz riešiš ´´zanedbaný výcvik´´ to nieje dovod kúpy gps.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robitusin, 22.1.2013 o 20:04

ja velmi dobre viem čo píšem,a ak si prečítam tie vaše skúsenosti o 600,700,800m (samozrejme viem ,že sa jedná o vzdušnú čiaru...)tak potom neviem o čom sa tu treba dalej baviť Aak prídem o psa s GPS ked ho nemám v dosahu,alebo bez neho je asi jedno nie myslitelia,vlastne nie -prídem nielen o psa ale aj GPS :-) no a o použití mašinky na hladanie zatúlaných tulákov sa tu ani nejdem baviť,to by bolo posledné na čo by som si to kupoval..,páni kynologovia ,pes má hladať vás a nie vy jeho a podporovať zanedbaný výcvik nejakou mašinkou robíte medvediu službu nielen sebe ale aj psovi a plemenu ako takému... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 20.1.2013 o 23:58

Tomino86, naposledy to bolo v oblasti Horný Tisovník - Senné. Kolegove dva psy, vybavené DC 40 a moja suka s DC 30. Obaja sme mali GA 220. Kým moja suka sa mi stratila po cca 750 m, kolegove psy boli na príjme do 3,7 km. Po ukončení poľovačky, keď nám oznámili aj strelci postavení v danej lokalite, že tam počuli hlásiť psy, išli sme tam autom a skutočne tam boli všetky tri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Tomino86, 20.1.2013 o 19:44

stefa, hmm... to teda nie.. alebo mi povedz, kde si to take vzialenosti nameral.marcelbyk napisal vlasne skusenosti, ja poznam velmi podobne vzialenosti z nemecka. @ robitusin, tak si budes asi musiet par (5-10) rokov este pockat, kym niekto nieco super vyvinie a potom cena este padne, aby si nemusel davat za to nehorazne peniaze. stratis psa a zaplatis viac. Ak to chces velke vzialenosti, Tracker ma vyhodu, ale odporucal by som ti to vyskusat v tvojich reviroch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 20.1.2013 o 16:47

Robitusin, Ty si si určite nedomyslel to, čo si napísal, alebo si neuvedomuješ, že tie vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou. Skús si to len zmerať na mape a potom preniesť do skutočnosti a dostaneš skutočnú vzdialenosť, ktorú budeš musieť prejsť. A G 320 s obojkom DC 40 má bez problémov 3,5 - 4 km aj v hornatom teréne s hlbokými dolinami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 537 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM