Heming hunting
dnes je utorok,  7. máj 2024,  meniny má Monika/Róbert,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:19,  dnes západ slnka: 19:05
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

GPS obojok pre psa - diskusia

autor: off jozef
pridané: 6.8.2011 20:15

Zdravim.


Ake mate skusenosti aku značku by ste poradili pripadne kolko vas to vyšlo?Aky ma dosah a pod..


Dakujem.

počet zobrazení: 80 673
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 537 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Hugo9, 2.12.2014 o 21:27

Zdravím, nevie niekto nahodou na Akej stranke sa da aktivovať ta Funkcia hlasenia na obojok Dc-50 ? Za akukolvek radu budem vdačný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasjanus, 23.10.2014 o 22:46

Take nieco som uz pocul od viacerych ale neviem co robit nechcem riskovat pokutu.Kto ma s tym viac skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 23.10.2014 o 21:43

Nemal by si ale osobne nepoznám človeka čo tento poplatok zaplatil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tomasjanus, 23.10.2014 o 14:17

Ono to funguje len ci to mozem pouzivat ked nemam zaplateny poplatok na telekomunilacnom urade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 23.10.2014 o 6:33

Skus ho zapnúť a uvidíš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasjanus, 22.10.2014 o 23:13

Garmin astro 320 - Mozem pouzivat garmin ked som este neposlal ziadost na telekomunikacny urad? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 18.1.2014 o 13:02

Tak problém vyriešený, ďakujem všetkým ktorý mi poradili jak na fóre tak v pošte. Chyba bola v softwere, napriek tomu že som ho aktualizoval na prvý krát neprijal najnovšiu verziu a bolo ho potrebné aktualizovať dvakrát, predchádzajúca verzia nepodporovala spoluprácu s DC50. Ešte raz ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 18.1.2014 o 5:39

Skus si aktualizovat soft, pripoj gps k pocitacu cez usb, chod na stranku vyrobcu a malo by sa ti zariadenie sparovat a následne stiahnur soft. Mal som ten isty problém. Uz to slape. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 17.1.2014 o 22:20

Mám nasledovný problém, po poruche obojka DC40 mi tento mal byť vymenený za nový, tak som využil možnosť doplatiť si novší model DC50, avšak tú nastáva problém s komunikáciou s Astro 320, keď sa snažím pridať nového psa tak astro mi stále vyhadzuje žiadna komunikácia s obojkom. Neviete náhodou v čom by mohol byť problém? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 14.1.2014 o 12:52

garmin zasurobil akcie na podporu predaja pre obe verzie. teda Astro 320 s dc 40 aj s Dc 50. viac info do spravy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 24.12.2013 o 23:38

pred rokom bola ina situacia. dnes odporucam G verzi, nasu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off matulkoh, 24.12.2013 o 23:37

neoplati. usetis len v pripade, ze mas niekoho v USA ten to kupi a doveze v batozine bez cla. objednaval som gps z usa pred skoro mesiacom este o nemam, to sa nemoze stat u nas. prijde novy vyrobok, obojok a zas kupujs cez mlaku. mna teraz vysla us verzia dc 40 na 198e. pozrite za co sa predava u nas teraz. tu to mas zo slovencinou s ofi mapou. a ked sa ti to po..... tak posielas na vlastne naklady tam aj spat. americke verzie, starsie modely sa stanu postupne nepredane resp. za zlomkovu cenu lebo trh sa zaplni scond hand G verziami. a pozor nie je eu ako eu na FB som dal zoznam krajin a frek. co tam pouziva astro. dalej poradenstvo a pozarucny servis bud ho mas s nasou verziou zadarmo alebo platis a hned to mas u nas lacnejsie. a este doba servisu. Us sati po.... v novembri a si dopolovalResp az na dalsiu budes mat. u nas je na to mesiac, ale z pravidla 10dni a menej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jaruj88, 24.12.2013 o 15:48

takdze sa to oplati ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 23.12.2013 o 23:14

Overiť kompatibilitu u predajcu nemá zmysel nakoľko predajca u nás má EU verziu a ak chceš dovezieš si ´´USA´´ verziu...čiže potom len dokupuješ obojky podla toho kde si sa rozhodol astro kúpiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off theCat, 23.12.2013 o 21:33

Kupoval som GPS Astro pred rokom na jar . Bola to americka verzia . Ak som si na jesen dokupil dalsi obojok Dc40, nevedel som ho sparovat. Predajca zistil, ze slovensky obojok a americky prijimac nie su kompatibilne a vymenil mi ho za iny. Teraz je na polovackach plno chlapov so slovenskymi verziami, ktore si nemozem pridat na moj prijimac. Odporucam overit si kompatibilitu u predajcu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 22.12.2013 o 16:23

Počítaj však s tým, že každú reklamáciu budeš musieť posielať za mláku! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 22.12.2013 o 15:08

Bude ti to fungovať len si zožeň našu mapu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jaruj88, 22.12.2013 o 9:46

mam moznost zakupit GPS DC-50 z ameriky ale neviem ci to tu bude fungovat mate skusenosti z dvezenim GPS zo zahranicia ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 17.11.2013 o 10:55

Dakujem štefan takto si predstavujem objektívne hodnotenie GPS je vidieť že si skusený polovník a kopoviar a netáraš len naštudované sprostosti ktoré napíše výrobca.Podla tvojho popisu si človek dokáže spraviť usudok o tom ako asi funguje tento prístroj a o vhodnosti zakupenia pre konkrétnu lokalitu.Prajem vela uspechov a dodatočne gratulujem k 2.miestu na MAR-Kopovom zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.11.2013 o 10:52

zlepšenie príjmu signálu od psa by sa malo dať dosiahnuť nielen "dlhou", ale lepšie smerovou anténou na strane vodiča ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 17.11.2013 o 6:29

Mal som možnosť behom pomerne krátkej doby odsledovať funkciu dosahu nového Astra a detekciu hlásenia u DC 50. Pri bežnom používaní v olistených mladinách a pre Slovensko priemernej konfigurácii terénu so striedaním dolín a hrebeňov pri použití krátkej antény je dosah 2,5-3 km bezproblémový. Po výmene antény za dlhú sa táto vzdialenosť predĺžila na 4,3-4,5 km. ( Pre prax však musím zdôrazniť, že na danej poľovačke z prítomných psov okrem mojich súk ani jeden nešiel tak ďaleko a jedná sa skôr o extrém, ako o typický príklad.) Detekcia hlásenia je do 600-800 m bezproblémová, po tom sa zväčšovaním vzdialenosti stále viac slabne, až po prekročení kritickej vzdialenosti sú síce psy stále na príjme, ale už detekcia nefunguje. Ďalší faktor, ktorý významne ovplyvňuje dosah je aj počasie. Toto mi potvrdil aj kamarát kopoviar z Kanady, ktorý bol prítomný na jednej z týchto poľovačiek, že pri zamračenom, hmlistom počasí s nízkou oblačnosťou sa dosah o poznanie skracuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off cevar, 16.11.2013 o 19:07

Ja som dnes prvý krát skúšal 320 na mojej suke a funkcia hlásenia sa mi spustila sama aj v slovenčine, aj samotné hlásenie som si mohol odsledovať dnes tri krát (zrejme keď asi po 1 min.pes stojí na mieste a hlási). Pracovný rádius suky 400 - 900 metrov v mierne kopčitom teréne (Lesy Topoľčianky)stále bola v dosahu. Len v hlbších dolinách signál prichádzal s opozdením. Inak celkom zaujímavé zariadenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 16.11.2013 o 7:24

funkcia sa spusta podla typu psa, ktory je zadany na zaciatku pri konfiguracii gps, nasledne ako pes s gps zastane tato hlaska sa spusti automaticky funkcia hlasenia sa nespusti automaticky s novym firmwarom ale treba ju aj manualne spustit a nastavit. Ale to by mal vediet tvoj prdajca ako aj spravnu konfiguraciu gps. toto vsetko urobim gratis pokial gpsbolo zakupene v mojej firme inac je to za poplatok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off woodimpex, 15.11.2013 o 14:56

Ok.matulkoh aspoň mi povedz na čo a pri čom spustí pes funciu najdena korisť.Detekciu hlasenia treba nový sof. ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 15.11.2013 o 14:22

nie je detekcia hlasenia je na funkcia. ten kto ti to predal by ti mal povedat ako spustiti tuto funkciu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off woodimpex, 15.11.2013 o 4:39

Nove astro 320 a dc50 je už doma,chcem sa spítať je tam ikona najdena korisť je to vlastne detekcia hlasenia? A ako ste riešili antenu na obojku je dosť dlhá pes ju ma chuť dočiahnuť.V terene vyskušame prvý krát v sobotu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.11.2013 o 19:03

Top produkt s GPS produktov!! Dobre viete ako som to myslel...Proste to najlepšie čo trh ponúka!Ak konverzácia pôjde smerom akým ide nemá to tu vôbec význam.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mlsrb, 10.11.2013 o 18:51

jozef nuž ked to nebude dokonalé tak ja veru taku vec nechcem,polujem s kopovmi vela rokov bez GPS a prežijem to aj bez GPS dalej.Za tie peniaze si kupim x vecí ktoré pri polovačke potrebujem viac a funguju na 100%.A poprosím ťa nepoužívaj slovo top produkt ked nefunguje ako top produkt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.11.2013 o 17:39

mlsrb tak ak sa vám dá čakať čakajte ja som si vzal zatial dva top produkty na trhu a použivame tie..hádam nebudem čakať rok dva kedy príde na trh niečo lepšie a už teraz vám poviem že ani to nebude dokonalé!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mlsrb, 10.11.2013 o 16:24

Téma je GPS-pre psa a nie vesta.A preto budem pokračovať v pôvodnej téme a bohužial musím povedať že ani jeden z vás ma dostatočne nepresvedčil o tom že GPS funguje spolahlivo a 100%.Pevne verím že výrobcovia postupne odstránia nedostatky a možno o rok-dva naozaj vyrobia spolahlivu vec ktorá bude fungovať aj v našich podmienkach a nielen okolo BA.Radšej si počkám ako si kupiť GPS ktoré funguje len čiastočne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mitko, 10.11.2013 o 14:59

ja sa vôbec nedohadujem,ani náhodou nemám tú tendenciu...,píšem len a len veci čo sa praxe a skúseností týkajú kvôli tomu,že ma veci okolo poľovníckej kynológie zaujímajú...a v žiadnom smere nie som ani proti novinkám,pokiaľ sú prakticky využiteľné a lepšie,ako klasika,resp.lepšie ako nič. To snáď môžem,veď ide o diskusiu a o vecnú diskusiu...a to je fakt pravda,že na "ochranný overal" pre psa mám svoj názor,ktorý som už odôvodnil...Takže NÁM prajem veľa príjemných zážitkov so psíkmi a čím najmenej ich zranení,či už s ochrannou,alebo bez nej...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.11.2013 o 10:54

nivo dakujem za teba že aspoň niekto normálny čo sa nebráni pokroku!A som rád že máš takýto prístup!Finist Ebenovi by nepomohla v tom druhom prípade ale to je asi logické ked ide o hlavu,no v tom prvom by to chytila veta išlo asi o slabinu a stehno...abba zas zlý príklad na porovnanie...a mitko s vami sa tu nebudem dohadovať vidím že názor ste si spravil! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 10.11.2013 o 8:53

Finist to je dobře,že to máš spočítané kolik stojí dneska veterinář.Je jasné,že v oblasti hlavy nepomůže žádná vesta,ale jinde se úraz vysoce eliminuje.Mě osobně jde kromě peněz za ošetření(i když to mě taky sere)hlavně o to,že já mám svoje psy velice rád a když trpí oni tak trpím i já.A co je hlavní jsou nepoužitelní na delší dobu když jsou rozbití.Přijde doba,kdy tu vestu a také nějaké GPS bude mít naprosto každy,jak v Něměcku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mitko, 10.11.2013 o 6:46

Jozefe,Jozefe ty si nedáš říííct? Tá fotka čo si pridal 9.11.2013 20:34 akože na objasnenie, to je úplne, že bŕŕŕŕŕŕŕŕŕ......,nejdem sa o tom rozpisovať viacej,bolo o tom popísané v inej diskusii myslím,že dosť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 9.11.2013 o 23:31

Keď je psovi súdene nepomôže mu ani vesta aj keď za tie peniaze čo ma stáli tieto operácie by som si kúpil štyri také vesty nepomohli by ani jednému. odkaz- odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off abba1, 9.11.2013 o 23:25

jozef ak si niekedy športoval, skús zabehnúť stovku oblečený v obleku a bez, či to bude rovnaký čas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozef, 9.11.2013 o 22:44

abba mýlite sa používam no nie tú značku čo je na foto...práca stafikov ktomu sa vám nebudem rozpisovať vidím že názor ste si už vytvorili sám..a to na základe foto za čo máte môj obdiv!woow ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off abba1, 9.11.2013 o 22:36

jozef robíš reklamu niečomu, čo sám na svojich psoch nepoužívaš, nemajú ju ani na jednej fotke, ani na jednom videu. Ten vymódený zápasník si nájde diviaka sám, alebo mu ho nájde kopov? Vydrží v tom behať celú poľovačku, alebo ho vozíte, len na priamy zápas? Ďakujem neprosím, neverím, že v tejto veste bude hľadať, v húštine bude neobratnejší a ak je to zápasník vyfasuje viac ako dobrý durič bez vesty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 9.11.2013 o 20:37

Foto 220959 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 9.11.2013 o 20:34

Fotka slúžiaca na objasnenie problematiky viest pre psov... GPS obojok pre psa - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 537 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM