Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aky kaliber zbrane si kupit - diskusia

autor: off mucko
pridané: 30.11.2007 18:32
Prosím vás, poraďte mi aký je najlepší kaliber zbrane do revíru, kde sa vyskytujú muflóny, diviaky, vysoká. Niekto mi povedal, ze 7x64, niekto Springfield, niekto 308W. Som zástancom, aby zver po rane na komoru zostala v ohni a prihliadam na balistiku. Kamarátovi to po 7x64 s SB odbieha do 150 m.Dakujem.
počet zobrazení: 67 066
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 461 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on lanus, 29.11.2013 o 19:50

bohler - Pletieš hrušky s jablkami ;T-72 je "najznámejší" tank v našich končinách ale Zuzana je niečo úplne iné (pre mňa však dôverne známe v kabíne každej jednej som "sedel") : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 29.11.2013 o 19:12

Ja som nevravel ze 30-06 je "mäsiarsky"...len som skonstatoval ze su aj take nazory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 29.11.2013 o 16:11

Bohler, narazal som na .50 BMG alebo 700 N.E ale to len tak na odlahcenie....spravanie zveri po zasahu poznam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 29.11.2013 o 13:36

Arkadius111 - No podľa mňa je "mäsiarsky" kaliber Hornet , práve pre to, lebo neničí divinu !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Arkadius111, 29.11.2013 o 9:13

Ja mam 30-06, samozrejme sa nájde vždy niekto kto bude tvrdiť že tento kaliber je "mäsiarsky", že ničí divinu...ťažko povedať, aj tak záleží hlavne na použitom strelive. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bohler, 29.11.2013 o 8:59

vivatvikend,prepac kamarat, ale tak sa mi zda ze si este nevidel ako sa sprava zver po zasahu....iba ze by si strielal z tanku T 72-ZUZANA ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vivatvikend, 28.11.2013 o 22:36

bohler,su take kalibre co ti to zarucia,len tie pusky su strasne tazke :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bohler, 28.11.2013 o 17:08

Tak to by chcel vela,aby ti zver zostala v ohni.Tobysi musel strielat na hlavu,ale toje nepolovnicke.je normalne ze zver po zasahu na komoru odbieha ci uz zopar metrou alebo trosku viacej...samozrejme ze niekedy zostane i v ohni....no nemoze to byt vzdy pravidlo.Taka raz neexistuje,ktora by ti zarucila,aby ti vsetka zver zhasinala v ohni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 10.11.2008 o 23:19

jaro a čo by si im napísal, nakreslil? akého smjala ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 10.11.2008 o 20:36

Chvíľu som rozmýšľal, či by sa to nedalo aplikovať aj v hore miesto dorozumievacích zálomkov....... či by som "nenapálil" kolegu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 10.11.2008 o 20:34

Páni, vďaka za vysvetlenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 10.11.2008 o 18:39

Jaro1 -tak, ako Ti napísal Iboo. Toto je smiech taký normál :-D (dvojbodka sú oči,pomlčka je nos a to "D" sú ústa na plné vráta sa rehotajúce).Čím viac "D"-čok,tým väčší smiech. Fakt je jeden lepší, ako druhý :-).Aj ja robím gramatické chyby,ale čo niektorí dokážu je až neuveriteľné :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 9.11.2008 o 22:38

jaro1 - to je trojnásobný bohovský rehot :-P ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 9.11.2008 o 21:56

milank, čo je to DDD? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2008 o 20:28

Finist veru treba si dať pozor :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 7.11.2008 o 19:37

Vlákno žije za každú cenu,ale kusy budú kusy vždy. A to som mal trojky zo slovenčiny. A este niečo...z koho,z čoho? s kým,s čím? A pozor na koncovky -ou a -ov :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2008 o 18:52

milank hlavne ,že vlákno žije :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 7.11.2008 o 18:37

:-DDD Jeden lepší, ako druhý :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2008 o 18:03

Záleží či to boli samičky alebo samce :)) A aj to že koľko ich bolo :)

odkaz />
odkaz />
Spelec šak to neber zas tak vážne :) Račej mi vyplň moju otázku :) z 16.39 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 7.11.2008 o 17:53

edu: joj, aj ty mas velky problem s gramatikou, kusi? to by podla akeho vzoru akoze malo byt? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.11.2008 o 16:39

spelec kusi nie kusy:) Osobne tiež tomu slovenčina dávám na frak :) Ale to nie je také vážne :)) Diakritika mi už dlho nič netoto :) A aj fantastická hrubica sa sem tam podarí :)
Vie mi niekto poradiť :
V hore vyli vlci a na lúke vili dievčatá vence . Po obede už nik nev ? l . Výr skalný krúžil nad vodným vírom .Zrazu oba v ? re zmizli .Viac sa žiaden v ? r neobjavil . Krtko začal ryť a mal holú riť .Krtko zvolal R?Ť R?Ť R?Ť . Môžem pokračovať kľudne ďalej . Tak nech si tú Slovenčinu láskavo zrovnajú . A ja ju začnem rešpektovať zo všetkými nezmyslami ,ktoré obsahuje :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 6.11.2008 o 13:55

spelec - vidíš. predkom stačil aj rozšírený 7mm Mauser (magnum? :-) ) lebo mali čas a nelovili zbrklo a za každú cenu. Dneska je neikomu málo aj 300WinMag. Ale je to možné, keď sa poľuje na vlaky :DDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spelec, 6.11.2008 o 9:57

to OO: ty kokso, gramatika ti asi nic nehovori, to by som este na tomto fore prehliadol, ale tie bludy, 8x57 je rychlejsia a ma lepsiu balistiku? u vas chodia vacsie kusy s dvoma kolajnicami na boku, ked ti nestaci 7cka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bodo1948, 5.11.2008 o 20:56

oo tvoje vyjadrenie na mna vplýva,ako keby si bol 3 dni polovníkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.11.2008 o 20:45

30m nepovažujem za odchadzanie zveri . Najmä ak ide po zveri červená súvislá dráha farby . To je u mňa 100% zásah . Niet čo riešiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 5.11.2008 o 20:37

00 - 8x57 JS je rýchlejšia aj s lepšou balistikou ako 7x64 ? čo si porovnával 8x57JS Moeller KJG s 7x64 Prvi Partizan ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 5.11.2008 o 18:15

00. Neuraz sa , prosim. Nepouzivam gul.7x64, ale prave vcera som ju videl v akcii: ,,mensi" 150 kg kanec- v rychlom behu po zasahu na komoru uz len zotrvacnostou presiel 30 m a ten o par kg vacsi, zase na komoru 50 m dole kopcom. V Tvojom pripade bude zrejme chyba v tom kuse ,,medzi puskou a zemou". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 5.11.2008 o 17:38

Edu- ale medzi tvojím spôsobom lovu a spôsobom lovu kolegu OO je velký rozdiel nie ? Ty predsa ako píšeš nepoužívaš SaB :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.11.2008 o 22:43

00 neviem čo si zabil??? To som nepochopil .Ja mám 7x64 aj 7x65 R a neodišlo mi toho z nástrelu veľa zveri . Tipujem 5%.A dohľadal som vždy všetkú . Je fakt že nestrielam S&B a i ten fakt ,že zver nezabíjam. Nie som fajčenie :)) Strielam srnčiu,jeleniu,mufloniu a diviačiu zver radovo mám strelených niekoľko desiatok . Nechapem kam by mal odísť jeleň po zásahu na komoru do 200 m ??? Mne neodišiel viac ako pár krokov . Ani jeden .Podobne ani diviak ani muflon . Nedohladať zver sa mi ešte nepritrafilo a dúfam že to tak i zostane . Možno preto ,že som pozorný pri dohľadávke . Okrem toho nikdy som nepotreboval pri dohľadávke psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 00, 4.11.2008 o 21:46

ja vlastním 7x64 už 12 rok a za ten čas už dosť som sti zabil ale môžem povedať že tie vetšie kusi mi nielen odišli z nástrelu ale boli čo som ani nedohladal a to to isté môže potvrdiť kamarát tiež o svojej 7-ke, teraz rozmíšlám vymeniť za 8x57 do 100 m je aj rýchlejšia aj balistyku má lepšiu a o ranivosti ani nerozprávam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.9.2008 o 20:04

Milanko 12 :))))))))))))))))))
Fero zas to neber tak vážne :)))))))))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fero, 2.9.2008 o 18:58

edu- no comment, odchádzam z tejto stránku, môžeš si tu vyjadrovať svojer bruchabôľe.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 2.9.2008 o 18:33

edu-ty si mal byt spisovatel ale pomylil si si stranku ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.9.2008 o 12:11

Fero politika je to po latinsky po slovensky je to vec verejná. Ak ťa urazilo že som si dovolil kritizovať trapne sčítanie zveri ked snariadením SPZ musi 55000 ludi povinne spočítavať akože zver tak sory cítil som potrebu sa na takýto obrovský nezmysel sa ozavať . Taktiež k veciam iným ktore mi pripadaju bezozmien s čias komančizmu . Keby mi pripominali praktiky inej politickej strany alebo trebars ineho štatu ozvenm sa tak isto . Smutne je však že tebe sa veci ako je jarne sčítanie zveri asi zdajú normálne . Vidiš nejaku politiku ale pritom vôbec nevieš o čom hovoríš . Ked ti vyhovuje všetko čo nám SPZ nariaduje tak tlieskaj ja ti to nezakazujem tak nerozumiem prečo tebe vadí ked sa vyjadrujem k veciam verejným . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fero, 2.9.2008 o 10:36

Edu- mám 56 rokov, nie som a nikdy som nebol u komunistov ani v žiadnej inej strane. Ale nemám chuť tu čítať tvoje politické eseje. Máš pravdu, nemusím to čítať a ani nebudem. Ľutujem iba ostatných, a hlavne mladších ktorí sa tu chcú niečo dozvedieť a vkaždej téme musia čítať tvoje politické komentáre. Toť vsjo. Nech žije politika,LOVU ZDAR!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.9.2008 o 23:18

Demo niekedy treba pravdu povedať aj ked to boli . Strach a peniaze som nikdy nemal :) Inak budeme hniť a trpieť všetci ja to vydržím ale čo zver ???
Peter kacur ved je dobrá nie ?:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterkacur, 1.9.2008 o 22:24

for Edu: daj novú tému, prejde a bude dobrá :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off demo, 1.9.2008 o 21:43

to co tu pisete je sice pekne ale nic sa s tým neurobí.. týchto "členov" vsak nikto nikdy nevylúči a pokojne tam budu do smrti. to že nic pre PZ neurobia to je v poho. hlavne je ze je puška - živiteľka rodiny.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 461 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov