Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aky kaliber zbrane si kupit - diskusia

autor: off mucko
pridané: 30.11.2007 18:32
Prosím vás, poraďte mi aký je najlepší kaliber zbrane do revíru, kde sa vyskytujú muflóny, diviaky, vysoká. Niekto mi povedal, ze 7x64, niekto Springfield, niekto 308W. Som zástancom, aby zver po rane na komoru zostala v ohni a prihliadam na balistiku. Kamarátovi to po 7x64 s SB odbieha do 150 m.Dakujem.
počet zobrazení: 67 222
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 461 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 1.9.2008 o 21:06

Horarstevo Ty si to zvladol isto na 100 % nezvladli to však tý krčmovy polovnici čo si spominal aj pre tieto dôvody nechcem byť ani len v jednej funkcii nech si ich užiju tý čo sa o funkcie hadaju mne je výborne ako radovemu členovi .Prave to sú veci na ktore treba upozornit a ktore nie su v poriadku ale je ich velmi vela na rozpisovanie . členov stale pribuda tý novodobý zbohatlici sa chovaju minimalne tak ako tý s čias minulých nesmrtelny a všemocný. A čo zver ??? Vyrdží takýto tlak ???
K hospodarovi tolko . Viem že tie hlasenia a plany chovu a lovu píše aj viem aké presne mám tiež skušku poľovníckeho hospodára . Len som chcel povedať tolko že v jednom PZ to stačí robiť jedna osoba a v inom to nezvladne celý výbor aj s pridavnými funkcionarmi :) Je to v tom že niekde ho maju ako profesionala za to zaplateneho a tak by to aj malo byť za pracu treba dať primeranu odmenu . Nuž keď niekto chodi loviť pod vplivom a hrubími brokmi a ma taký vzťah k zveri treba snim von . Takeho člena netreba . Pruser je ked bude takých nadpolovična väčšina potom ho budu včemocne obhajovať aby niečo na nich nepovedal .Nuž teda nech je tej zloby a hluposti pachanej na zveri čo najmenej a nech tu žije ved čo budeme fotiť ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 1.9.2008 o 17:49

Mam stastie, ze nepolujem v PZ, ale v rezijnom reviri a to je nieco uplne ine. No robil som hospodara v PZ a poviem pravdu, vzdal som sa funkcie i clenstva kvôli nezvladnutelnosti ,,krcmovych polovnikov"- do zaverecnej v krcme, potom hrube broky, svetla a podme.... No poznam aj zdruzenia (a Ty tiež) , kde si ziju ako jedna rodina. Nemysli si , ze v tej Hôrke tiez nevykazuju 10 schodzi do roka (ak SPZ chce, tak nech ma), ze nepopisu tony hlaseni (ak SPZ chce, tak nech ma), ze nemaju vsetkych tych predsedov, podpredsedov, podpodpredsedov,... (ak SPZ..........), ze nemaju dvojdnove jarne scitanie (ak SPZ.....). Len Ty nevies, ze hospodar po veceroch vsetky tie hlasenia pise (prip. ich ma v PC a meni datumy...) Polovne zdruzenie je take, ako si ho kto urobi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 1.9.2008 o 17:37

Ked u nas zavadzam po reviri členov na štant mam problem takých ako je Peter Kucharovic alebo Jožo kucharovic potom vôbec pozbierať kedže absolutne nepoznaju Biele karpaty ani hranice revíru . Som im povedal že im na buduce zavesím zvonec na krk aby sa nepotratili ako sa pár krat stalo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.9.2008 o 17:31

Horarstevo ja so SPZ nezaťahujem komančov len konštatujem že ich tam sila sedi tak potom aj to polovnicke hospodarenie vyzera ako to komunisticke . Volený hahaha nebud smiešny . Ved aj za bolševika boli volby či nie ??? Dufam že boli zvolený jednomyselne ! :) Ja nezaťahujem nikoho nikam konkretne veci ktore mi vadia som popisal
1absurdita jarneho sčitavania zveri !
2selektivita polovice iba samčej raticovej zveri + nasledná antiselekcia samičej zveri.
3 Skornatený prezamestnaný aparat monopolneho SPZ .
Tak teraba na tieto veci reagovať nie len na tragikomediu komančizmu . Tá je za nami ale tieto veci tu mame teraz a budeme mať i do buducnosti ak teda chceme robiť zo seba šašov i nadalej verejne vyhlasovať že sme boli rátať dva dni zver napríklad ako i vela iných hluposti . Rozdavanie metalov ,diplomov ,kryštalov a rôzdne zjazdy uplne trapne veci sa riešia vlastne skoro nič . Aparat mame ako by sme mali riadiť zemegulu :)))))))))) Ked sa to niekto boji povedať ja to poviem nemam s tým problem hlavne ked nemusim klamať .
K tomu že treba to robiť lepšie to máš pravdu . Len moja otazka znie potrebuje napriklad naše 23 členne združenie toľko funkcí . Aj ti odpoviem potrebuje!!! Vieš prečo ???
Lebo obrovitý skornatený moloch SPZ to vyžaduje .
Preto potrebujeme :
1 hospodara
1predsedu
1kontrolora
1tajomnika
1finančneho hospodara
1kynologickeho referenta
1 streleckeho referenta
4 veducich usekov
Chýba už len politický aktivista a sme kompleto !!! :)))))))
Aparát jak má byť dufam že som nezabudol na nejake dôležite funkcie ktore si počas roka priebežne vymýšlame veduci polovačiek ,veduci brigad,veduci veducich a ich zastupcovia zastúpených zastupcov . Všetci sú veľmi potrebny a nenahraditený . Všetci su odmenovaný od bodov až po metale ,vyznamenania,diplomi a ine smiešne vecičky :) Všetci sa hrnu na zjazdy a podobne srandovne vecičky aby si zajedli nejake chlebíčky a ako si už spomenul jednomyselne odhlasovali tých slobodne volených funkcionarov SPZ tak ako Putina v Rusku . Treba popisať tony papiera a vysedavať po schôdzach to je to podstatne v našom polovnictve . V Hôrke som bol na polovačke tam maju jedneho hospodara žiadne schôze 100% zakrmenie reviru na vyrade asi 25 diviakov Po polovačke zábava posedenie pri gulaši . Žiadne skupinky žiadne papierovanie ani funkcionarčenie . Polovačka bola odborne vedená lesnikom všetko šlapalo ako má . To bol môj zažitok s polovačky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off horarstevo, 1.9.2008 o 16:38

Edu. Tiež si myslim, že už do každej temy zatahujes: komančovia, nedostatok, sudruhovia,...... čo sa stalo? Venuj sa radsej polovnictvu. A ked uz si pri ,,organoch PZ, SPZ,....tak tí su snad volení, či nie?! Ked nevyhovuju, prec s nimi. Nestaci sa len stazovat na hospodara, predsedu,.. treba to robit lepsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.9.2008 o 15:48

Fero si ex komanč ? Ked sa ťa to tak doklo ? Ja som ťa nenútil čitať nemusel si !!! S polovníctvom ma spoločne niečo SPZ ako stara skostnatela komunisticka chobotnica jej nariadenia typu jarneho ščitavania zveri ked sa tvarime že sme sudržný a ratame zver nasledne vykažeme absotutne nezmyselne čisla zväčša nadsadene samozrejme umyselne ,vymeny trofeji ako i premeravanie parožkov a nasledne tresty taktiež nevšímavosť pri love samičej zveri kde už netreba nič premeravať . Taktiež rozdavanie metáááálov ,diplomov a vyznamenaní pripadne slzička dojatia na zjazdoch a podobných komunistických hovadinách . Taktiež aparat SPZ a jej system padajuceho hovna vykazuje minimálne dosť podobnu tragediu ako vykazovala KSS v časoch komunizmu . Minimalne toto su veci na ktore som chcel poukázať keď sa to tebe nepáči fero prípadne som Ti vošiel do živého vyjadrením že komunisticka strana bola zločinecka organizacia ako i bola za to ja nemôžem . Treba sa pozrieť na vec triezvo potlesky a hlasovania typu babkového divadla máme uspešne za sebou našťastie a v severnej koreii ani na cube nežijeme tak sa musíme zaoberať aj vecami verejnými . Nie sedením na komančských schôdzach ale poukazovaním na chyby ,vylepšovaním dobrého a zahrabyním hnileho . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fero, 1.9.2008 o 8:12

Edu & company bežte už do prdele s tým politikarčenim. Ak toho nemáte dosť v TV, radiu, novinách, tak si otvorte portál o politike, tam sa môžete odbavovať. Myslím, že tu nemá nikto chuť čítať vaše siahodlhé traktáty ktoré nemajú s poľovníctvom nič spoločné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 28.8.2008 o 22:56

Edu - s tým 300WM ešte trochu pridaj ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 18:49

milanko12 mi si tu derieme klavesnicu a mucko sa tula niekde po horách s novučičkým blaserom win 300 magnum aby mu zver neodchadzala :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 28.8.2008 o 18:25

tipujem ze 30-06 asi to najsilnesie:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 16:14

Jasne ja som dve klavesnice zodral a Mucko ani nepovedal aku zbran si kupil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 28.8.2008 o 16:10

Kúpil si zbraň a už kašle na nás. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 28.8.2008 o 14:43

all-pozrite sa kedy bol mucko naposledy prihlaseny 8.6.2008 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MieN, 28.8.2008 o 14:20

Nečítal som od začiatku, takže snažil som sa a prišiel s krížikom po funuse...Nevadí. Ale tiež by si mohol radšej niečo o poľovačke, mám taký dojem, že už je tiež po funuse...
A v inej téme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 14:02

K akej teme ved mucko ma už gulovnicu skoro rok kupenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 14:01

Jaro otvor si štatistycký urad a pozri si tabulku rozvodovosti budeš velmi prekvapený čo tvrdíš totiž nie je pravda . Ešte si zabudol že porodnost klesa . Nuž aj ta kles ked maju ženy dostupnu antikoncepciu neboj sa v blahobite letanoviec tam neklesa . Ono totiž pôrodnosť je v chudobe vždy najvyšia čiče romovia ,černosi v afrike atd alebo v časoch hospodarskej krízi bolo mať 14 deti normalne .Bezdomovcov bolo aj za bolševika hojno ,aj alkoholikov ,taktiež samovrážd a utekov za hranice . Ja ti dam otazku ked tak obhajuješ komunizmus prečo tie miliony ľudí s takeho fantastickeho systemu utekali preč? Prečo tý zubožený robotníci neprišli sem dôstojne žiť ??? Vo vezeni maš bezplatne bývať ,máš pravidelnú bezplatnú stravu ,nemusíš platit teplo ,maš prácu ,si ochraneny pred drogami , máš zdravotníctvo zdarma proste dokonalý komunizmus . Zdá sa ti to dôstojný život ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MieN, 28.8.2008 o 13:46

Vráťme sa ale k téme, Mucko, o tomto už bolo aj na iných fórach popísané hafo. Podľa mňa sú všetky tieto kalibre balisticky veľmi podobné, drobné nepodstatné rozdiely možno odstrániť vhodným strelivom. O tom, či zver ostane v ohni, rozhoduje množstvo okolností, asi najskôr dobrý zásah, potom konštrukcia strely a jej rýchlosť pri zásahu a asi aj nejaké iné menej predvídateľné okolnosti súvisiace so zverou ( jej stres, kondícia, tvrdosť na ranu apod... ). To samozrejme pri streľbe na a zásahu komory. Po zásahu na prednú komoru ( cez lopatky, či ramenný kĺb) akoukoľvek loveckou strelou ťažko niečo odíde, ak áno, tak na malú vzdialenosť, cenou ale býva väčšie poškodenie diviny. Požiadavky na strelu asi pozná každý a asi nie je jednoduché vyrobiť strelu s vysokou ranivosťou s nie príliš vysokým hydrodynamickým efektom, s ktorá by odovzdala maximum energie, prestreľovaľa kvôli farbeniu a nepoškodzovala divinu a po zásahu ktorou by teda najskôr mohlo dochádzať k efektu zlomenia v ohni. V poslednom čase z tých nie príliš drahých asi hodne ľudí začalo používať Normy a počuť dosť chválu oproti S&B. Tiež si myslím, že vyššiu ranivosť ( okrem iného) možno dosiahnuť aj väčšou hmotnosťou a priemerom ( jasná tendencia za posledné roky a nie pre nič za nič), takže by som k uvedeným rážam pridal 8x57 JS ( moja srdcovka, predtým som mal 7x64 ) a 9,3x62, balisticky opäť žiadny problém, ak nestrieľaš 200+. Z tých, čo si uviedol, preto najskôr 308win (krátky záver, množstvo laborácií a druhov streliva), Springfield ( podobne ) a 7x64, ale rozdiely sú minimálne. Hlavne s kvalitnejším strelivom, ako S&B. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 28.8.2008 o 13:27

Edu, určite s Tebou s veľa vecami súhlasím, ale na niektoré mám aj svoj názor. Čo z toho, keď je tu ZÁPAD ( obchody sú plné všetkého), keď si (tipnem) 50-70 % obyvateľstva, nemôže pomaly dovoliť dôstojne žiť? Nevidíš tie priepastné rozdiely? Nevidíš štatistiky rozvodov, samovrážd, bezdomovcov? Nevidíš na uliciach ľudí s tvárou s utrpením? Nebudem ďalej ale poviem to takto. Zdravý nechápe chorého a bohatý nepochopí chudobného. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 13:27

Síce načo by bol televizor ked v nom bolo velke H :))))))
Podobne to bolo s rádiom :)))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 13:25

Ano Jaro ako si povedal stačilo mať znamosti a dostal si nenavratnu pôžičku . Nuž ked maš znamosti tak dostaneš aj VSŽ za jednu korunu aj dnes to je fakt . Neviem aký je pekný dom ani kde si zobral tu sumu . Na dvesto tisic sa pracovalo tak dlho ako dnes na 2000 000 za čo sa da kupiť slušný dom tiež. Kedže sme tu 40 rokov devastovali ekonomiku musime teraz nanovo budovať štat . Jaro a kolko stali bežne veci na to si nespomínaš ??? Rifle ,chlieb ,kurča ,pračka ,chladnička, prezradím ti že približne 10 nasobok dnešnej ceny . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 13:13

Nuž ako som povedal odkedy sa majú možnosť ľudia slobodne rozhodnúť kto im bude vladnuť 98 % sa vyjadruje že nechce komunistov !!! To sú fakty !!! Kto im ide hodiť hlas je to jeho voľba . Nemám však pocit že by ludia išli voliť to čo nechcú . Akože povedať že komunizmus bol ekonomicky na tom lepšie ako je voľný trh je zvrátenosť . Ako i odvolavať sa na vek . Ja som v komunizme žil 21 rokov viem o čom hovorím . Možno preto statisíce ľudí utekalo s toho blahobytu na západ do normálnych štatov lebo sa tu mali tak dobre že tu vydržať nemohli :)))))))) Mali by sa obhajovači zamyslieť nad vecou prečo ludia neutekali zo zapadu do komunistických štatov ??? Prečo neprišli tý vykorisťovaný robotníci do nášho blahobytu ??? Prečo s krajín postihnutých komunizmom utekalo miliony ľudí von a ani jeden dnu . Asi tu niečo nebolo v poriadku alebo sa mýlim ??? Takže taka je realita ked sa ľudu pýtaju chcete aby nás viedla KSS je odpoveď podla najnovších prieskumov 99,5 NECHCEME !!! Jediná vec ktorá bola za bolševíka lepšia ako je dnes bola tá že sme boli mladší !!! :))))))))) To potom človek prehliadne aj elektrinou napustený ostnač na hranici nevadí mu že všetky namestia su ošarpane špinave plne odpadkov,že v obchodoch je velke H chybaju zakladne vecia ako je hajzlak,vložky,mäso neserie ho že sa neda kupiť nabytok napriek tomu že stoji nekresťanske peniaze zhruba 10nasobok ako dnes ,nevadí že si na auto nejaký rôčik musi počkať v poradovníku nejaký ročik ,vychodný nemec na trabanta 18 rokov ,nevadí že tie komunistické plechove škatule vypadaju komicky ani to že stoja take neuveritelne peniaze že normálny človek si na tu škodovku ani nemôže ušetriť .Proste to nebolo možné . Aj preto bolo na slovensku aut asi 20x menej ako je dnes ked si auto kupi ktokolvek. Taktiež nevadilo že komunisticke škatule žrali nekrestansky drahy bezín 12,5kčs stal super v roku 1988 ktoreho mimochodom nebolo a stali sa naň ako inak rady niekolko hodinové vlastne tie sa stali skoro na všetko na banany ktore samozrejme boli v predaji maximalne par dní pred vianocami ,na nabytok ,na televizori prosto skoro na všetko . Pochopitelne najdlkšie rady stali pred TUZEXOM tam sa čakalo niekedy aj v noci aby si človek ktorý si podvodom zakúpil komunisticke poukážky zvane bony a ich hodnota bola 1 bon - 1 kčs samozrejme že trh fungoval a vyprofiloval cenu aj na tento bezcenný papierik s razítkom datumu platný rok .Cena sa vyšplhala na 5 násobok :) Za to si mohol kupiť nadšený slovačisko napríklad rifle ktoré boli majetkom v tejto zvratenej doby . Taktiež nas nesralo že sa učíme v škole uplne hluposti o dejnach ,občianskej nauke až po brannu výchovu :) Neštvalo nas ani to že nas mužov okradli o dva roky života hnitim na takzvanej vojne kde sa polroka pracovalo kto to nevydržal sa podrezal alebo otravil po pol roku sa už len ležalo a hnilo :) samozrejme jeden den v týždni bolo politicke školenie mužstva kde sa mazali mozgy politicky :)) Nuž nepomohlo :) Naše zdravotníctvo TZV. zadarmo bolo tiež na vysokej urovni :) Bez pristrojoveho vybavenia ako i kvalitných liekov . Použivali sa 3 druhy antibiotík acylpirín a par lacných hlúpostí .To že mäso sa dalo kupiť len s ťažkosťou bola samozrejmosť ako u všetkého . Čo sa týka cestovania v pohode stačil jeden čedok v okrese všetkých stihol vybaviť . Teda mna nie lebo mna nepustili ani do madarska :)) No pár vyvolených tužiacich po najšpatnejšom mori na svete tj bulharsko za nekrestanske peniaze pustili tam si mohli ludia overiť že su na svete ešte väčši žebráci ako su v našej krajine tj bulhari a rumuni . Zhliadnuc zubožených rumunov s grčami penazí za ktore si mohli kupit velke H kedže oproti nam mali obchody uplne prázdne :) Nemali šancu na kysle pomaranče s cuby pred vianocami ,hrdzave plechovky džusu pirveta ,pedro žuvačky plne cukru a iné komunistické dobroty .Prosto chceli si kupiť čokolvek aby sa zbavili bezcenných komunistických papierov konzistencie toaletneho papiera . Zatial čo zbedačený narod žebral o chlieb alebo cigaro .Sudruh čaučesku behal po polovačkach alebo sa premaval v svojich vyzlatených palacoch. No mali sme šťastie komunizmus bol aj v horších prevedeniach ked sudruh stalin nechal vykapat hladom miliony ukrajincov alebo mreli hladom v koncentračných taboroch tipu gulag . Mojich 1200 korun ktoré som bral na výplatu stačil tak akurát na prežitie respektíve ani to nie . Ale kedže bolo v obchodoch velke H tak človek nemal čo kupovať farebný TV primaš stal toklo že sa nan šetrilo v lepšich rodinach roky podobne sa šetrilo na pračku,chladničku atd samozrejme že nie len nekrestanska cena bola štrapacia potom prišli uplatka a zhananie spotrebiča . Uplacalo sa uplne všade bola to sučasť života .Tak sme si tu žili v špinavých uliciach vyvoleny sa vozili v hrdzavých škodovkach a byvali v šedých nevkusných škatuliach . Práve pre tieto dôvody miliony ludi s komunizmu utekalo a do takejto pakarne nikto neprišiel . Takto si to pamätam ja! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 28.8.2008 o 12:41

Edu, ja Ťa len doplním, že zamestnaný bol každý, ( v trestnom zák. bolo zakotvené príživníctvo ). Nemusel byť ten, ktorý preukázal prostriedky na svoju obživu. Požičky hlavne z FKSP ( a iné ) boli úplne normálne a nenávratnú pôžičku až do výšky 150 000 korún dostali ľudia, ktorý v strane neboli. A pri troške známosti a šikovností si mal pekný dom za 200 000korún. O iných, hlavne kladoch za socializmu ( aj záporoch ) sa nejdem rozpisovať, bolo by to na dlho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.8.2008 o 12:24

Áno, som starší a tie dobré doby si dobre pamätám. Ináč súhlas s Tebou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MieN, 28.8.2008 o 11:50

Potom musíš byť starší, ak si tie doby pamätáš, z niektorých príspevkov cítiť mladosť, neskúsenosť, dosť jednostranné a kategorické vyjadrenia ( ešte aj anarchizmus cítiť ). Nič nie je také jednoduché a čiernobiele. Hlavne veci, ktoré sa týkajú 5 miliónov ľudí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.8.2008 o 11:39

Rozumiem Ti dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MieN, 28.8.2008 o 11:35

Tak takúto kvázidemokraciu určite väčšina ľudí nechcela. Tento bordel demokraciu prípomína len veľmi zďaleka a vyhovuje, by som povedal, len 20-30%, medzi ktorými sú šikovní, voči tým nič nemám, ale aj darebáci, hajzli, špekulanti a podobné typy, a že je ich dosť, stačí sa poobzerať, len tí môžu využívať výhody demokracie, ostatní sú na tom tak, alebo horšie, ako vtedy. A demokraciu nezmenia jedny ani dvoje volieb, jej úroveň je odrazom mentálnej a etickej úrovne národa. Takže si počkáme 100 a možno viac rokov. A bordel to prinieslo aj do poľovníctva, ani si nechcem spomenúť na dobu pred 25 rokmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 28.8.2008 o 11:12

Zo Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy ináč !!!!!
A naviac mi aj sovietska zmrzlina stále chutí, len už ju nekupujem, lebo má málo smotany. Ale za socíku ruská zmrzlina mala svoj šmrnc, to musíte uznať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2008 o 7:52

Nerozumiem čo má spoločné demokracia /čiže slobodne rozhodnutie sa ľudu kto nám bude vladnuť /s vraždami???
To akože keby sa za nás rozhodoval sovietsky zväz tak by vrah nebol vrahom? Fakt je že po otvorení hraníc k nám prepukol organizovaný zločin ešte vo väčšej miere aku tu bol za bolševíka ked sa o nom nemohlo pisať ani hovoriť čim menej informovaný človek nadobudol pocit že tu neexistuje. Paradoxne najväčšie svinstvo mafie,drogy a špinavosti sem prudia nie s USA ani západnej eu ale zasa len z darebackych komunistických štatov ako sú mafie rusko a jeho satelitne štaty drogy rusko ,albansko,afganistan,venezuela,columbia atd. K tým cenám hej davala sa nenavratná pôžička 10 000 to bolo tak pol automatickej pračky :)) Pri mojom plate 1200 sk mesačne samozrejme s bolševickým syndromom od nevidím do nevidím +8,5 minimalnej pracovnej doby ktora je dnes 8h +výmysel doby pracovne soboty :)) Že mal každý pracu je lož poznám x ludi ktorí za komančizmu nepracovali jeden príklad pani Tinková toho času dôchodkyňa s moravského lieskového neodpracovala za celý život v komunizme ani jednu hodinu . Bola prosto doma na dedine pracoval iba jej manžel . Samozrejme že o takých veciach sa písať nemohlo na čo dohliadalo množstvo cenzorov tlače ak sa daju tak nazvať tie komicke veci ktore musel každy akože čítať :) Taktiež sa nemohlo o tom hovoriť v TV ak sa tak dá nazvať jeden politický kanal vysielajuci par hodin denne sovietske dokumenty + druhy asi dve hodiny vysielajuci akože šport :) Taka bola informovanosť a kultura . Malo kto vie že jeden bon tj. komunistický papierik mal hodnotu 1 kčs aj ked trh s neho urobil uplne odlišnu cenu 5 x vyššiu bolo zakazane kupovať trestným zakonom ako ho i predávať napriek tomu sa kupoval a skoro každý občan v Čssr spachal tento trestný čin . K cene domu poviem toto rodinný domček vrchná časť typu OKÁl stal s vybavením podkrovia za bolševíka 370 000 KČS + približne 200 000 spodok + stavebný pozemok a ostatné upravy. Máme ho postavený tak mam prehlad o tom kolko čo stalo . Samozrejme že som nan neušetril s platu 1200kčs ktore som bral ale s 25 000 sirotského dôchodku s USA :) Ono kto vedel kde čo šlohnuť a bol v správnej partii mohol nadobudnuť dom aj iným spôsobom. Pripadne isť na dovolenku k balatonu ,bulharska alebo cigánom do rumunska čo bolo za vladara čaučesku životu nebespečne .Kedže tam teroristicka organizacia sekuritate /komunisticka tajna služba/ podobna našej štb mala vraždenie nepohodlných na dennom poriadku .Mamonar zatial vraždil v oborách tisíce medvedov chovaných granulami :) V dnešnej dobe ked ma každý človek samozrejme iba ten čo chce slušne byvanie ,auto a na dovolenku cestuje 3000 000 ludi po celom svete sa odvolavať na krasu komunizmu mi príde scestne !!! Ono výsledok je vlastne prejavený vo voľbách komu čo pasuje a vyhovuje . Doba ked si nemohla žena kupiť vložky na menzes a nebolo čím vytrieť predel je za nami tak by sme sa už mohli spamätať a nestrielať S&B ani neplakať za našou fantastickou komunistickou stranou ktorá spôsobila zrutenie našej krajiny hlavne po stranke ekonomickej ako i po strankach ostaných. I to je nasledok že odkedy si môžeme slobodne zvoliť stranu ktora nas bude viesť nikdy sme si ešte od 1998 nezvolili aby nás viedla KSS. Nie len na slovensku ale vo všetkých krajinach česko,polsko,madarsko,rumunsko,nemecko,bulharsko atd . Ktoré zažili zločineký režim komunizmu ktorý stal ľudstvo cez sto milionov životov . Fašizmus 60 milionov aj takéto zverstva vie človek na seba vymysieť . V Leopoldovskej väznici panuje komunizmus tak komu sa cnie stačí niekoho zavraždiť a bude mu dožičená pravidelná strava ,bezplatné ubytovanie a plná zamestnanosť . Príjemný pobyt v komunizme želám ostnatý drat isto nebude vyznavačom komunizmu prekážať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gabrielSO, 27.8.2008 o 11:38

Edo-tých 0-19 ročných som myslel tých čo sa narodili po roku 89 ,nebolo to myslené na teba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alfa, 27.8.2008 o 8:44

milanko12, máš pravdu. Edu môžeš založiť novú tému na politickú debatu. Mne demokracia v SR nevyhovuje, lebo to ani nie je demokracia. Tie vraždy na dennom poriadku, zadĺženia na celý život, ceny v obchodoch až ťa obracia koľko si prihadzujú na výrobnú cenu, tvrdý kapitalizmus v práci keď mesačne musíš odrobiť aj 250 hod. Deti vidíš pomaly len na fotkách. U nás nemáš tej práce, aby si si vyberal. No a otvor si ústa - povedz svoj názor v práci, tak máš hneď padáka. Povedz ho niekomu do tváre, tak môžeš byť rád že ťa neodbachne. Je doba, že sa musíš byť ticho alebo sa strkať stále niekomu do r..i, alebo kradnúť aby si prežil. Alebo založiť nejakú práčku pre neidentifikovateľné skupiny. Platí staré známe: ak chceš s vlkmi žiť - musíš s nimi vyť. Nechcel som sa pôvodne vyjadrovať k tejto téme, ale už sa to tu opakuje častejšie. Netvrdím ale, že za socíku bolo všetko správne. Ublížili určite veľa nevinným, aj môjmu otcovi - vyšetrovania, súdy, presuny, sťahovania. No keď porovnávam, to čo som zažil ja, povedali mi rodičia aj starý rodičia, tak to boli aj napriek tým udalostiam staré zlaté časy. A o pár rokov povieme možno aj na tento režim - staré dobré časy. Dosť o politike, je to iná téma. Ak o politike, tak v novej téme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 27.8.2008 o 6:55

Naviažem na Milanka. Chlapci nechajme politiky. Poďme poľovať. Venujme sa radšej tomu, čo nás spája a nie tomu, čo nás rozdeľuje. Že za bývalého režimu bolo svinstva vyše hlavy a dnes máme kvázi "demokraciu"... a podobné sprostosti, nikomu z nás nepomôžu a nepomôžu ani dnešnému poľovníctvu. Vráťme sa ku kalibru 7x64. Je to dobrý kaliber Mucko, ale nie je len SB. Kto šetrí na nábojoch ten neušetrí. Myslím, že niečo podobné písal aj Edu. Preferovať ale jeden kaliber pred druhým je zbytočné. Komu tento, alebo iný obdobný kaliber nevyhovuje, tak tomuto nebude vyhovovať ani 12,7 mm guľomet ani 30 mm kanón. Zbytočný nadbytok energie mi pripadá ako taliansky tank proti bosým habešanom s lukmi a šípmi. Ale predsa mi nedá poznamenať k tým stranám. Obyčajný človek potrebuje pre svoj život iba dve strany. Malú a veľkú. Ostatné strany sú podvod a fraška. Politika je tým pádom najvyššia forma kriminality. Venujme sa preto radšej poľovačke... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off milanko12, 26.8.2008 o 22:11

neviem co je debat o komunizme alebo o polovnictve....v komunizme aspom mal kazdy robotu do roboty si proste chodit musel kazda mlada rodina sio postavila dom alebo dostala byt dostavali sa nenavratne pozicky a vecsina ludi si bola rovna....dnes???v robote ta idu zodrat ked pride na vyplatu nikto nema peniaze ...mlady sa musia zadlzit na cely zivot aby mali na dom alebo byt ...a novodobych zbohatlikou co oklamali ludi le az moc ale sikovnym patri svet ci ako sa to hovori....a preco nikto nechce komunizmus?lebo uz je ta stara generacia prec a mlady su moc rozhyckany nato aby im niekto riadil zivot ...takze asi ta doma mala nieco do seba....a ked polovnicky zakon vznikal nebola doba ako dnes bol robeny na inu dobu potrebuje upravy to vseci vedia ale ked sa sal dodrziavat doteraz a polovalao sa tak isto ako inokedy myslim ze sa da dodrziavat aj nadalej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 26.8.2008 o 19:33

Gabriel v roku 1989 som mal 21 rokov v kolíske svojho otca som sa nekolisal lebo svojho otca som nikdy v živote nevidel . Emigroval v roku 1968 do Usa ako statisice iných. To že komančov tu stale mame v iných tričkách viem aj ja . Žial s tým už nič nenarobim . Ani necitim nenávisť alebo potrebu sa pomstit. Je to za nami treba kračať do predu !!!Napríklad takto :
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 26.8.2008 o 19:11

Výborne vysvetlenie toho čo bolo,a poučenie toho čo je a čo není demokracia, ale možno tým 0-19.ročným,ktorý pred rokom 89,sa kolísali v hojdačke svojho otca.Ja som tiež nebol komačom, poctivo pracujem od roku 82,a ten rozdiel nikomu nechcem vnucovať ,nenásytne prasce boli za komačov a aj po 19-rokov existujú,len v tričkách iných farieb. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.8.2008 o 18:52

Jaj a demokraciu sa netreba učiť .Demokracia čiže vlada ľudu spočíva v tom že si ľud našej krajine slobodne zvolí v slobodných volbách strany ktoré mu najviac podla volebného programu vyhovujú . Učiť sme sa mali akožedemokraciu od ZSSR tam sa písali hesla o našich okupantoch SOVIETSKY ZVäZ NÁŠ PRIATEĽ A UČITEĽ !!!

To bol výsledok vladnucich poprdákov :))))))

Neviem kto tu nabáda k nezákonnému lovu ???
Lovecccc napísal že je zlý zakon že na ulovenie srnčej zveri stačí hornet Nikoho nenabadal aby protizakonne používal hornet na lov srnčej zveri.
Ja som napísal samozrejme s ironiou že na ulovenie stači oko alebo brokovnica mimochodom v komunizme sa mohol tento nehumanny lov brokovnicou používať legalne. Ked pytliak chyti srnu do oka znamena to že ju ulovil tak isto ako ked ju pytliak uloví brokovnicou . Nikto tu však nepovedal že je to spravne alebo sa má tento spôsob používať . Ked niekto napíše na stranke odkaz že na usmrtenie človeka stačí muchotrávka zelená .Neznamená to však že ju doporučuje konzumovať alebo že ju niekomu pripravý na večeru . To je rozdiel pootáčať si koment podla toho ako to komu vyhovuje nie je podla mna vôbec vhodné či je to komanč alebo demokrat na tom nezáleží . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.8.2008 o 18:35

Samozrejme že vtedy bolo pre niekoho lepšie a pre niekoho horšie . Rozdiel je len v tom že vtedy sme museli trpieť jedinú stranu a nemohli sma sa rozhodnúť ktorá strana nam bude vladnuť kedže bola jedina ktora sa nielen musela voliť a nesmela kritizovať ale bola všemocná. Nikto ju napriek tomu že sa jednalo o zločineckú organizaciu potlačajúcu ludske prava a slobody rovnako ako fašizmus neodsúdil ba ani za miliony vyvraždených ľudí vlastne nik nebol odsudený ani strana postavena mimo zákon ako sa to urobilo s fašizmom. Možno časom príde i k tomuto kroku až sa ľudia preberú. Nemal som na mysli našu KSS ktorá bola už iba tragikomické spoločensto vedené prestarnutými dôchodcami :) to bolo len o uplatkoch,chlebičkoch a bábkovom hlasovaní :)))) . Komu táto strana vyhovovala a komu nie sa môžeme dozvedieť v slobodných volbach ked 98% voličov povie nechceme mať vo vláde komunisticku stranu to je pre mna najpresnejšia odpoved ľudu tejto krajiny voči bývalemu režimu a jeho veducej totalitnej strany . To je zrkadlo tam sa treba pozrieť koľko % ludi sa chce vrátit do minulosti :) A nie len na Slovensku . Politika je všetko okolo nás preto sa ju nedá nevnímať ani o nej nehovoriť . Naštastie dnes mi to už nemôže nik zakázať ani ma za to zatvoriť do väzenia ako sa mi to stalo pred novembrom 1989. Ale nie to som chcel riešiť ale hlavne to že tieto trapne bolševické obyčaje pretrvavaju v polovníctve ale i v iných odvetviach dodnes a su to naozaj tragikomicke vecičky ,štruktúri a nezmyslenosti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 26.8.2008 o 17:45

Edo ,to čo bolo a teraz je ,je pre niekoho lepšie a veľa ľudi horšie,nerozvádzajme to,pretože to tu absolútne nepatrí,zákon o poľovníctve zatiaľ platí hoci,nie som takisto jeho zástancom ale snažím sa ho dodržovať do prijatia už sľubovaného nového,aj potom bude veľa tých ktorým sa to,či ono nepáči,nevyhovuje,ale aby niekto verejne napádal svojimi výrokmi o zastrelení,o nezákonom spôsobe lovu zveri tak to je sila, a veľmi mi to pripomína štát z ktorého sa mame učiť demokraciu.Viac k tomu niet čo dodať,verím že sa vrátime k začiatkom tejto stránky,a budeme jeden druhého rešpektovať hoci z jeho prejavmi nesúhlasime nato je diskúsia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.8.2008 o 15:34

milanko ja som jednoznačne za lov srnčej zveri v medziach zakona a keby zákon povoloval loviť brokovnicou . Tak i napriek tomu budem loviť gulovnicou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 26.8.2008 o 13:27

ja osobne byt vami sa tu moc nechvalim porusovanim zakona nikto sa tu sice k nicomu konkretnemu neprizna ale tieto diskusije citaju aj nezainteresovany a potom maju mylnu predstavu o vsetkych polovnikoch .... a verim tomu ze tu chodi vela polovnikou co sa nestotoznuju s nazormi ktore sa tu zacali prezentovat...ked chce byt niekto zaujimavy a pise ako jeho kamarat hornetom lovi srnce tak asi inteligenciou neprekypuje take veci by mali ostat "doma" ale kazdy ma svoj nazor.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.8.2008 o 12:56

40 rokov komunizmu a bratské riadenie ZSSR a RVHP na nich a ver mi že ich obehneme bez problemu :) .My sa musíme porovnávať s krajinami postihnutými komunizmom čiže desatročia zvratených cien,podpultových tovarov ,ideologickeho hladania vnutorných nepriatelov v orade s ostnatého drátu .Ved čas ked nepohodlný ani nemohol gulovnicu vlastniť neni zas tak daleko. Nebolo to však pravidlo v prospech polovníctva len pravidlo vyvolených. Taktiež je absurdné aby nejaka partia rozhodovala o tom či ten či onen bude môcť vykonávať právo poľovníctva alebo mu to zakážu.Jarne sčítanie kmeňových stavov myslím tým tie trapne 2 dni rátania zveri /nie celoročne usekove pozorovanie / taktiež schodze absurdne a trápne atd.to sú všetko molochy komunizmu ktoré ešte stale tlačíme pred sebou ako káru plnú blbosti a ludskej zavisti . Možno sa raz spamätáme a budeme polovať aj bez systemu komunistickeho padajuceho hovna ONV-KNV-MNV a iné obecne zbytočnosti ktoré nám žial v polovníctve stale pretrvávajú ba dokonca sa niekomu zdaju aj normálne :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 461 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM