Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Rossler Titan 6 Lux vs Tikka T3 hunter - diskusia

autor: off PETAJKO
pridané: 23.6.2011 22:22

Uvazujem nad kupou jednej z nich. Bol by som velmi rad, keby ste sa podelili o vase skusenosti prip. vase nazory a postrehy. Zajuima ma hlavne kvalita materialov a spolahlivost. Za prispevky dakujem!

počet zobrazení: 21 200
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-78 z 78 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 3.7.2011 o 20:49

impaler samozrejme ked niekto potrebuje balistickú vežičku a ďalkomer nech si to kúpi . Peniaze sú na to aby si ludia kupovali čo potrebujú . Neviem posúdiť či pri páde vydrží viacej oceľ alebo nejaká zliatina . Každopádne by mala tvrdosť montáže zodpovedať tvrdosti zbrane . Sú na to nejaké tabuľky a preto sa nedoporučuje vyrabať montaž z kadečoho a už vôbec nie hliníkov atď . ako bolo zbykom na kolene ako fušky. Roosler má presne určenú montáž kde sa netreba ničoho obávať môže tam mať človek akúkoľvek ťažkú optiku . Samozrejme ked to padne na betom z 2 metrov môže sa stať kadečo :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off impaler, 3.7.2011 o 19:40

Edu, pises trochu mimo. Jedine co som napisal, je, ze ked uz investujem tolko penazi na zbran, mam peniaze aj na taku optiku, cize ked chcem tak si ju kupim, ale horcikove telo ma obmedzilo. To mi vsak nikto nepovie. Ty tu zdovodnujes, ze dialkomer a balisticke vezicky nie su potrebne. To je tvoj nazor, ked to niekto chce alebo potrebuje tak nech si to kupi.Chcel som tym len povedat, ze aj ocel je niekedy lepsia. Osobne by som ju uprednostnil. Aj pri tvrdsom pade vydrzi montaz viac ako na horciku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2011 o 19:26

Nevidím žiaden prínos balistickej vežičky a diaľkomera pre poľovanie na Slovensku . Do 300 m je zbraň nastrelená v ONV presná natoľko ,že nejakých 5 cm sa dá i odhadnuť . Na nič je človeku ďialkomer ak nevie zásadu že pri strelbe z kopca sa mieri nižšie a pri strelbe do kopca tiež nižšie . Koľko nižšie už poľovníkovi nevyhodnotí ani balistická vežička ani diaľkomer tiež nie nadmorskú výšku a mnohé iné prvky ktoré majú vplyv na presnosť strelby na extrémne vzdialenosti . To musí vyhodnotiť už iba mozog poľovníka a jeho znalosti o balistike . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off impaler, 3.7.2011 o 16:13

canisdirus súhlasím s tebou a s tou líškou :) Myslím, že v tejto dobe by si mal každý kúpiť zbraň na základe toho koľko je ochotný investovať a ktorá sa mu najviac páči. Kvalita je porovnateľná pri väčšine zbraní počnúc ČZ-tami. Edu-čezety sú zbrane, ktoré ti vydržia tak dlho ako aj sauer, pri bežnom poľovaní. A áno oceľ je oceľ, napr. na sauer s horčíkovým telom nemožeš dať optiku tažšiu ako cca 600-700 gramov, teda ZEISS s diaľkomerom je passe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 3.7.2011 o 15:58

canisduris ja rossler ani nepredávam ani nevlastním a chválim ho tiež :-D Lebo je to absolútny nepomer kvality a ceny . Ano rossler svojim spracovním kludne môže konkurovať puškám nad 2000€ to je fakt.Mimochodom výborná voľba i kaliber. Nech sa Ti darí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off canisdirus, 3.7.2011 o 12:25

Mám Rosler Exclusive 308W skoro 3 roky a mám vystrelených cca 200 nábojov.Maximálna spokojnosť s funkčnosťou aj povrchovou úpravou.Žiadna"námaha"pri prebíjaní a žiadna hrzda.Brunír vyzerá veľmi poctivo.A nástrel na 100m z ľahu s oporou do 1 Eurovej mince.Keď do toho spomeniem vstavaný napináčik a možnosť na kolene vymeniť hlaveň za iný kaliber,nenapadá mi lepšia a vhodnejšia puška,teda hlavne kôli tej hlavni.Verzia Excluzive je navyše asi najkrajšia,s krásnou kresbou dreva,pekne vyrezanou lícnicou,pozláteným napináčikom a tradičým poľovníckym vzhľadom.Ten kto sa nevyzná by si pomyslel že je to puška za 2000 Eur :-).Proste paráda.Ale...každá líška svoj chvost chváli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 3.7.2011 o 10:57

ja neviem ci je na CZ tatrovacka ocel, ale kvalitna uz bola...to mam aspom z pocutia.....proti haenel nemam nic, za tu cenu stoji za povsimnutie, len mi napadne pripomina designom anschutz...len to je troska ina ketegoria....spust som si vyskusal osobne, je perfektna, na priblizenie tu odkaz ulzenie kovu do hlinikoveho lozka v pazbe v standarde jej mozu vacsina inych flinti tisko zavidiet.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 3.7.2011 o 9:58

Edu - nič v zlom,ale s "tatrováckou oceľou" si to pohnojil ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2011 o 0:09

xxxx treba kupiť čezetu v pravej tatrováckej oceli :-D srať na pol kila záveru hlavne že je ocelová šak to je sila taká oceľ :-D čo to rakúšania vymýšlajú oni tomu nerozumejú čo je oceľ :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 2.7.2011 o 10:49

myslím, že sa páni inžinieri v suhle inšpirovali týmto odkaz, ale kopia na originál nemá......tá spúšť a hliníkový beding je ozaj luxus... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 2.7.2011 o 10:21

PETAJKO - a čo takto rozšíriť výber o odkaz ?! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gugo, 2.7.2011 o 9:06

Ja mam Rosslera 6 lux uz 6 rokov v kalibri 8x68s a mozem len povedat ze nebanujem ked som ju kupil,tisko mi ju zavidia aj kolegovia co ma odhovarali od kupi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.7.2011 o 8:40

PETAJKO v čom sa Ti to zdá kvalitnejšie od rosslera? Ak tak v dvojnásobnej cene tejto zbrane v štandarde, väčšej váhe nemožnosti výmeny hlavne za pár stoviek .Čo má lepšie hlaveň či napináčik alebo pažbu či montáž ? Alebo nebodaj záver? Konkretizuj mi jednu výhodu tejto zbrane? Stojí mimochodom dvojnásobok ako rossler ,ktorý je v štandarde za 750€ oproti 1300€ za browning . Ano sú samozrejme i lepšie zbrane najmä s priamoťažným záverom ako má merkel helix či blaser R8 a mnohé iné zbrane ratájúce sa na tisíce či desattisíce euro . Bežný poľovník ktorý striela pár desiatok nábojov za rok nepostrehne žiadnu výnimočnú kvalitu hlavne kde používa práve rossler špičkového výrobcu Lothar Walter.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PETAJKO, 1.7.2011 o 23:50

A čo vy na to odkaz. Toto sa mi zda kvalitnejsie v provnani s Rossler Tit. exclusive. Alebo sa mylim? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.6.2011 o 20:22

HubertusVonHohenlohe je to iba môj názor na rosslera nikomu ho nevnucujem .Kto chce môže si kupiť aj jednotku IŽ . Dr. Hanák nie je jediný čo testoval guľovnicu rossler . Takže napríklad RNDr. Peter Jabrocký píše odkaz prípadne fórum odkaz a mnoho iných článkov v nemčine . Ja som popísal iba moju praktickú skúsenosť s touto zbraňou . Kto chce z nejakých dôvodou tikku alebo inú zbraň nemám žiadnu výhradu .odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 29.6.2011 o 18:25

táto je na predaj odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 29.6.2011 o 17:40

letmý pohľad na ich stránky-fakt špica......vedel by som si predstaviť na tom ich závere postavenú flintu....no inšpirácia fakt dobrá :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 29.6.2011 o 17:22

ee netreba, v podstate dotiahnes hlaven momentovym klucom cez ten prstenec tzv. "barrel nut" inak je to firma z nemecka ktora aj ponuka cele stavby na T3 zaveroch, ma Tikka custom shop , howa custom shop, ziadny US vzdialeny trh odkaz Komunikacia je trosku horsia maju vela prace ale doplnky posielaju do tyzdna zbrane. su spickou v Europe, Roedal ma vlastny zaver, bral som od nich vela veci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 29.6.2011 o 17:17

tak to sa mi páči...treba na tú výmenu puškára alebo si to dokáže vymeniť aj obyč. užívateľ?.....inak zaujímavé info. ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 29.6.2011 o 17:06

vymenne hlavne su aj pre Tikku odkaz v podstate system ako na savage ale su drahe kedze ide vacsinou o BR alebo varmint konturu a komoru s uzkym krckom atd. atd. ... moj osobny nazor tikka pevny robusny maximalne jednoduchy uzaver, rosler ma viac ozubov co je v podstate vzdy priestor pre nerovnosti vo vyrobe ako jednoduchy pri 2 zubom , porvrchovka by mohla byt lepsia, s tym hrdzavenim ak sa niekto nestara o zbran tak casom sa najde hrdza aj tam , to plati pre reminton tikku howu a rossler, o zbran sa treba starat- akukolvek , dostupnost doplnkov Tikka ich ma uz skoro viac ako Remington 700 :D 4 druhy plastovych krytiek na zavere 4 druhy kluk zaver- 15 druhov pazieb Mcmillan zbroyar , roedale, PSE atd atd , kovove zasibniky a zasobnikove systemy xy- znaciek weaver zakladni so sklonom bez alebo dvojdielnych zakladni ustove brzdy bez potreby zavitu na hlavni atd atd ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off HubertusVonHohenlohe, 29.6.2011 o 16:41

V Myslivosti 7/2011 píše Dr.ing Hanák recenziu na guĽovnicu Rössler, myslím, že sa v redakcii trochu "sekli" a zreprízovali článok z vlaňajšej Myslivosti (myslím, že to bolo číslo 7/2010)... Edu, aby si mal ďalšie zdroje pri tvojej chuti radiť :))) čím nechcem haniť celkom dobrú guľovnicu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.6.2011 o 16:33

skus si rosslera omáknuť v obchode nejakom na živo a uvidíš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 29.6.2011 o 16:32

xxxxx veď ja sa nehádam, len tam to mám najbližšie. Oni ju kupovali ešte cez Detex, ja som to skúšal tiež minulý rok ale po pol roku sľubov som to vzdal ... Tak teraz to skúšam cez hunters.sk koncom júla by ju mali mať na sklade, tak sám som zvedavý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 29.6.2011 o 16:26

edu nehádam sa, možno nejaký nepodarok z času na čas vyskočí, ale osobne som tie zbrane videl po niekoľkých rokoch používania a nič som si na nich nevšimol, chalani ich len chválili ak by bolo niečo zlé určite by mi o tom niečo povedali, najviac ma na tých zbranich prekvapil dokonalý a hladký chod záveru, s CZ - tou som to nemohol ani len porovnať, radosť prebíjať :-) Rossler nepoznám, tak sa k nemu nemôžem vyjadriť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 29.6.2011 o 16:25

2 jardot:....tak tí kámoši by ti mali poradiť, že tikka sa dá kúpiť i na viacerých mistach na slovensku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxxxx, 29.6.2011 o 16:09

ten kto podlieha predstavám o vzhľade loveckej flinty stredoeurópskeho regionu sa prikloní k rosslerovi.....s hrdzavením tikky to nebude až také dramatické, jej presnosť rešpektujú na celom svete......nie kažý využíva možnosť výmeni hlavne pri rossleri....inak sú to zbrane na rovnakej úrovni.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.6.2011 o 15:51

jarodt sú spokojný lebo nedržali rosslera :-D mať možnosť dokupiť si za 250 euro inú hlaveň je dosť veľká výhoda oproti tikke . posed 33 tikku uspešne vratil do predajne lebo mu povrchovo uplne skorodovala . Skus sa poinformovať povie ti :-D To ten super matroš čo nekoroduje :-D U mňa jednoznačne rossler . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 29.6.2011 o 15:24

závidím kámošom, ktorí majú Tikky, sú veľmi spokojní a nemenili by ani za podstatne drahšie značky, len problém je zohnať ich, našiel som stránku, kde sa dajú zohnať na objednávku hunters.sk ale len v kalibroch 308 Win a 30-06 Spring. Teda zrejme najpredávanejšie kalibre, len sa neviem rozhodnúť, ktorý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PETAJKO, 26.6.2011 o 1:08

motaq: presne na to som narazal, ze bude mat hlucnejsi prejav a pekny plamenomet je z toho :) s tym rozpylom s tebou suhlasim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semo, 26.6.2011 o 1:06

ak chces vyberat len z tych dvoch vyrobcov tak jednoznacne tikka matros lepsi presnost ok len ako to maju taliani tak to nejak seru s brunirom na hlavni viem o par kusoch co chytali aj hrdzu mal som ju aj ja spokojnost len ,,,hrdzavela,,,tak som ju predal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.6.2011 o 20:58

PETAJKO, co sa tyka toho co si pisal, tak kratka hlaven rozptyl a presnost strelby na bezne polovne vzdialenosti (do 200 m) nijak vyrazne a badatelne neovplyvni. co moze byt pri takzvanych dlhych nabojniciach ako si to nazval je to ze vystrel bude hlucnejsi a moze nastat jav ze bude vidiet vacsi plamen po vystrele, ale zalezi od kalibru a od streliva. Ale mas prevdu v tom ze napr. .308Win je pre 51cm hlaven konfortnejsi a vhodnejsi kaliber. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 25.6.2011 o 20:39

či veríte či nie, tikka T3 hunter, zeiss classic diatal 7x50, vlastnoručne prebíjane strelivo, podpora pieskové vrecká v ľahu, 5 rán 6cm/200m ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off impaler, 25.6.2011 o 18:00

PETAJKO to nie je celkom pravda, budes mat o nieco vacsi rozptyl, ale pochybujem, ze strielas jelenici do oka na 200 metrov. Ber tikku, je pekna o kvalite sa neda bavit pretoze aj ceska zbran je bezporuchova. miko browning nie je kvalitovo vyssie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miko, 25.6.2011 o 11:43

Na tvojom mieste, by som išiel aj do Browningu, cenovo tak isto ako Tikka, ale kvalitovo niekde vyšie, .... odkaz- odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PETAJKO, 25.6.2011 o 1:13

motaq: ak ti mozem poradit, pre hlaven kratku 51 cm tak jedine 243 win, 308 win,...proste v kalibroch s kratkou nabojnicou. Ja to chcem tiez s kratkou hlavnou a docital som sa ze dlhe nabojnice ako 7x64, 30-06,... a magnumove kalibre su pre klratke hlavne, nie celkom dobra volba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Discover5, 24.6.2011 o 10:39

Mám Rossler Titan 6 Lux. Mám to v kalibri 8x57 JS. Zatiaľ maximálna spokojnosť. Nemôžem porovnávať s Tikkou, lebo som ju ešte nedržal v ruke, ani s nej nestrieľal.Keď si zoberieš, že výjde asi o 250 € viac, ako CZ, tak neni o čom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 24.6.2011 o 9:14

tikku mám asi 7 rokov, vynikajúca puška za tie peniaze ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.6.2011 o 23:02

Tikka zaujima aj mna, vela ludi hovori ze je to velmi dobra volba, ja by som chcel hlaven 51 cm... ma niekto skusenost, aky kaliber ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-78 z 78 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM