Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Rossler Titan 6 Lux vs Tikka T3 hunter - diskusia

autor: off PETAJKO
pridané: 23.6.2011 22:22

Uvazujem nad kupou jednej z nich. Bol by som velmi rad, keby ste sa podelili o vase skusenosti prip. vase nazory a postrehy. Zajuima ma hlavne kvalita materialov a spolahlivost. Za prispevky dakujem!

počet zobrazení: 21 178
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 78 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off borgeo, 29.3.2020 o 10:34

Reakcia na príspevok od emo1, 29.3.2020 o 9:30 :
Pokiaľ viem tak aj Optilock robí k svojim základniam rôzne výšky krúžkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off emo1, 29.3.2020 o 9:30

Majitelia tikku t3x hunter alebo battue. Ak máte original montáž optilock a 56tkovy puškohĺad, koľko je miesta medzi hlavňou a puškohĺadom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarcelG, 31.3.2018 o 19:46

Rossler Titan 6 alebo tikka T3 - Aké máte skúsenosti s rossler??? Stále sa vám stáva že sa vám zasekne záver alebo nevystrelil nabojnica alebo to rossler už odstránil??? A aké máte skúsenosti s tikka T3??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gigi222, 20.6.2015 o 19:01

Mám už druhu tikku t3 hunter(prvá 8x57js,druha 30 06),dnes pri nastreľovani novej 30 06 prišlo veľké sklamanie-pušku som nenastrelil!udernik nedokáže odpáliť náboj!naboje sako arrowhead 2 a s&b spce.s prvou som bol max.spokojny,ale tuto 30 06 idem reklamovať!odpali na 3 až 5 krát! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 15.12.2011 o 19:55

aj ja ťa pozdravujem, LOVU ZDAR! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 15.12.2011 o 15:16

Snipko, neodsudzujem Titan ako zlu zbran. Poukazal som len na odretie puzdra zaveru. Funkcnostou ma vobec v nicom nesklamala, bola a je aj maximalne presna. Pozdravujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off snipko, 15.12.2011 o 14:55

nofi: ja som predal dosť Rosslerov a musím si zaklopať že zatiaľ som nemal ani jednu reklamaciu. Možno je to náhoda, možno šťastie. Uznávam že zliatina v tomto prípade nie je na tom dobre, ale netreba Titana kôli pár závadám hneď odsudzovať a tvrdiť že je to zlá zbraň. Akceptujem že je foto zväčšené. Na druhej strane kôli malému odretiu to netreba brať ako fakt že puška je nekvalitná len preto že má niektoré časti zo zliatiny. a v neposlednom rade tu nejde o chybu ktorá by znemožnila funkčnosť zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 14.12.2011 o 23:44

Snipko, to je tvoj nazor. Ja som zakladal zaver vzdy primerane. Ak si sam nevyskusas pri akej najmensej zatazi sa to deje, tak mi neuveris.Ako tu uz spominali ini, stava sa to uz pri nastrelovani a naslednu reklamaciu neuznaju kvoli zlemu zaobchadzaniu??!! Ale ak je clovek zvyknuty na zaobchadzanie s kovovou zbranou, tak si bude tazsie zvykat na zliatiny a na extra jemne zaobchdzanie s nou. Este raz zdoraznujem, fotka je zvacsena a prisvietena bleskom. Pri normalno zvacseni si to ani nevsimnes. Tu ti posielam link na moj inzerat predaj Titana. Fotene z dialky, nic si na zbrani nevsimnes!! odkaz Vsimnis si spickovy stav tej pusky v detailoch. Ani to puzdro zaveru nevidis, kym ho nevytiahnes, nezvacsis a neodfotis. Pozdravujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off snipko, 14.12.2011 o 22:51

nofi: aj ja akceptujem tvoje tvrdenie, ale keď sa ti stalo prvy krát že si pri zakladaní záveru ako vraví ty "ťukol" o hranu puzdra záveru a zistil si že si ho poškodil, tak nechápem prečo si si nabudúce nedal väčší pozor a záver zakladal opatrne aby nedošlo k poškodeniu. Tu je jasne vidno že ti to bolo jedno ako zakladáš záver, keď si to ešte 19krát po sebe zopakoval. Je to iba môj názor ale poviem ti že keby som ja pri zakladaní záveru poškodil púzdro, alebo je jedno akú časť zbrane, tak si nabudúce dám sakra pozor aby som to už nezopakoval. Nie? Alebo by som bol taký bohaý že sa na to vykašlem a kúpim druhú pušku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 14.12.2011 o 19:30

Snipko, akceptujem tvoj nazor, ale tvoje "zarucene" tvrdenie ze som si znicil a nevazil zbran si vyprosim. Kludne ti poslem foto celej zbrane v detailoch aby si mi veril, ze som sa o zbran "staral a staram". Motaq ma spravne doplnil (dakujem), deje sa to, ked vytiahnes zaver uplne vonku. A staci naozaj len slabsie zavadit o hranu puzdra zaveru pri vkladani zaveru a je tam viditelny odtlacok. Tento moj postreh na zliatinu Titanu tu nie je prvy a asi ani jediny a posledny na tejto stranke. Ak sa zamyslis nad foto, tak foto je zvacsene. Na prvy pohlad to vyzera horsie ako v skutocnosti. Vobec som netvrdil, ze Titan je zly. Ja som len poukazal na "zliatinu". Inac, v mojom okruhu sme mali Titan 3ja, 2ja ho uz predali. Ja som si kupil inu zbran, ktoru pouzivam ovela intenzivnejsie ako Titan, staram sa o nu rovnako a je bez jedineho skrabanca na puzdre zaveru. Prajem vela uspechov a Lovu Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 14.12.2011 o 18:16

snipko len si to trosku nepochopil, to poskodenie nevzniklo pri posune zaveru ako takom ale po tom ako bol zaver vytiahnuty uplne von(napr. kvoli cisteniu zbrane) a naslednom zalozeni, ked si nedas pozor a tuknes o tu hranu tak to moze vzniknut, nofiho zbran nie je prva co to mala. to ti na predajni asi nenastalo, lebo ak len zakaznik skusal chod zaveru tak to nastat nemohlo. aj ked otvoris zaver 500 krat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MartinHudak, 14.12.2011 o 18:14

3006sprg ja poľujem 12 mesiacov z roka len 1 mesiac tak mi to zatial stači na všetko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 14.12.2011 o 18:09

nofi: toto vidim prvý krát že niekto tak dokáže doslova zničiť a nevážiť si vlastnú zbraň. Je to na zamyslenie. Potom by nebolo veľa neg. reklamy na Rosslera ked sa to jednému stane a hned je to automaticky že sú takéto "kazové"Rossleri všetky.Mal som dvoch rosslerov na predajni dosť dlho na to aby som zistil či je toto čo si ty odfotil možné urobiť po 20 tich posunoch záveru. A to veľa ľudí skúšalo v obchode práve chod záveru...Netvrdím že to nie je možné ale nie po tak málo posunoch záveru ako píšeš. Ako každý tovar má svoje opotrebenie ale veľa závisí od spôsobu ako s ním narábaš. V tomto prípade to bolo isto neodborne a nešetrne.. Ja hovorím tak, že zbraň charakterizuje aký je majiteľ.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 14.12.2011 o 17:34

jasne neviem ktore dilino okrem teba pouziva gulovy automat ako univerzalnu a jedinu zbran... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MartinHudak, 14.12.2011 o 17:25

PETAJKO odkaz a maš postarane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gotrek, 14.12.2011 o 10:06

Sako je super ale stojí raz toľko a je aj problém ho zohnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 14.12.2011 o 9:28

Keď "poctivé železo" tak by za pohľad "možno" stálo aj toto : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rado100, 14.12.2011 o 8:05

Presne toto som mal na mysli. Tá hrana je dosť ostrá tak stačí naozaj málo. Proti rossleru nič nemám je to slušná flinta,ale ja mám radšej železo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nofi, 13.12.2011 o 23:05

Pridavam nazornu ukazku ktoru spominal rado100 z vlastnej zbrane: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brano11, 13.12.2011 o 21:51

Vlastním rosslera v kalibri 308Win už pol roka a zatial maximálna spokojnosť.Je to veľmi presná zbraň,strielam Norma Vulkan 11,7g.Záver som dával veľa krát von a žiadna chyba sa nevyskytla.Poistka je absolútne nehlučná a spúšt primerane jemná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 13.12.2011 o 16:12

rado100 tiež ďakujem za názor . To sú skúsenosti z prakxe.Snipko tebe Tiež ďakujem za názor človeka ,ktorý vie viac a mal možnosť vyskúšať .rado100 iba moj nazor - Pri jemnom ani veľkom ťuku sa zaver neto ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 13.12.2011 o 14:38

Nastreľoval som obe zbrane. Presnosť vynikajúca u oboch strelivo federal w308 speer hot core. Napináčik lepší u tiki, poistka u rosslera. Tika vyzerá skôr ako pracovná flinta, rossler vyzerá trochu luxusnejšie. Telo záveru zo zliatiny mi veľmi nesedí. Po ukončení streľby majiteľ čistil hlaveň a keď vkladal záver späť, jemne ťukol do hrany puzdra záveru. Zliatina sa už pri jemnom ťuku deformovala a vznikla tam malá lesklá ploška,takže ja osobne puzdro záveru radšej s kovu. Vymeniteľnosť hlavní je dobrá vec, ale ak niekto chce dve guľovnice tak asi nie približne rovnakého kalibru to asi nemá zmysel. Ja mám 308win, 223rem, 45-70govt a to asi do jedného rosslera nedám. Obe zbrane sú na svoju cenu veľmi dobré, ale mne sa viac páči tika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovecmiro, 13.12.2011 o 11:36

Mal by este niekto niake názory ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 8.12.2011 o 18:28

Edu: nejaký čas som pracoval v poľovníckom obchode a všetko čo sa dalo som j prakticky testoval v teréne či už zbrane, strelivo, optika baterky... no proste kadečo. Takto som mohol naozaj objektívne a pravdivo odporúčať alebo neodporúčať konkrétny druh tovaru zákazníkom. A poviem Ti že mnohý to fakt ocenili... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.12.2011 o 17:55

snipko dakujem za podelenie sa s praktickymi skusenostami. To je najcennejsie v debatach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 8.12.2011 o 15:32

Ja Tikku mám, ale ak by som sa mal znova rozhodnúť, tak ešte nejakých 300-400 eur došporím a pokukujem po Manlicherovi alebo ešte viac priplatiť a ísť do Blasera, Mausera,...Inak povedané, strieľať sa dá aj s IŽ kou, aj CZ tou, ide o to, na čo človek má, veď žijeme len raz, tak prečo si ho neurobiť krajším. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 8.12.2011 o 15:31

Mal som moznost niekolko dni testovat tieto zbrane: Rossler Titan 6 standart v kal. 7x64 s Meopta Artemis 2100 3-12x50 s čer. bodom a Tikka T3 Hunter v kal.7x64 s Delta optical Titanium 2,5-10x56 SF a tiež Tikka T3 Lite v kal. 6,5x55SE s Meopta Artemis 2000 6x42 s osn.č.1. čo sa týka kvality spracovania sú tieto zbrane na tom rovnako, možno môj subjektívny pocit je lepší v prospech TIKKA T3.Všetky časti fna zbrani jednej aj druhej fungovali naozaj perfektne, hladko a bez problémov. Zasa môj pocit je lepší čo sa týka napináčika pri Tikke ako pri Rossleri. Tak isto aj ohľadom zásobníka je myslím podľa mňa lepší Pri Tikke. Presnosť hodnotiť je myslím u obidvoch na vysokej úrovni, zvlášť je vynikajúca pri kal. 6,5x55SE. S kvalitným strelivom je možné dosiahnuť rozptyl na 100m 1cm. Pri Kal 7x64 s pušky Rossler ako aj Tikka je rozptyl skoro rovnaký. S bežným továrenským strelivo aké som použil Prvi Partizan 11,2g SP som na 100m dosiahol do 2,5cm. Podotýkam že som nepoužil pevný stojan, ale vrecká s ryžou a v druhom prípade dvojnožku Harris + vrecko s ryžou. Váhou je na tom lepšie Rossler 2,9kg bez puškohľadu. Tak isto sa mi pačila postka na Rossleri ktorá mala 3 polohy. Ak najväčšiu výhodu u Rosslera vidím možnosť výmenných hlavní. Takže ak by som si ja mal vybrať z týchto dvoch zbraní, rozhodoval by som sa nasledovne: Keby som mal vlastniť iba jeden kaliber tak by som volil Tikka T3, ak by som ale plánoval vlastniť viac guľovníc a aj kalibrov tak zvolím Rossler Titan 6. Čo sa týka prevedenia tak to je myslím každého osobná vec či standart alebo lux či prípadne v plaste. Toľko moje praktické poznatky. O tom že som týmito zbranami aj ulovil pár kusov vysokej a srnca nebudem písať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lovecmiro, 8.12.2011 o 14:12

zdarvim .. tato diskusia mierne odbočila od povodnej temy a možno by bolo dobre keby sa k nej vratila.. rad by som sa dozvedel aky mate teda nazor na tieto dve zbrane ? ..podlna ma su to porovnatelné zbrane ale ja som viac zastancom rosslera! .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rado2404, 24.7.2011 o 12:48

podla mna montaz a tubus nie su robene na to aby vydrzali nejake pady mas na nich davat pozor a nie hadzat o zem...ak sa to uz stane tak je podla mna jedno z coho to je ...aj tak sa to doserie...pardon za vyraz a tento clovek chcel poradit s vyberom zbrane a nie ci mu vydrzi montaz pri pade ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 5.7.2011 o 16:38

Belson: kazdy podla moznosti a svojej odbornosti :) ja frezu nemam, a popravde by som to ani na nej nevedel urobit ale je to urcite lepsie ako trepat epoxid, ale robil som to uz na 4 puskach a je to v pohode.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 5.7.2011 o 12:15

Ďakujem.....je to tak, ako som si myslel. Preferujem líznutie záveru na fréze a potom už len tmelenie, či už Acraglassom alebo iným frasom :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 5.7.2011 o 10:34

jou mozem byt konkretnejsi odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 5.7.2011 o 9:27

peter1985, včera si napísal, citujem:......"je podstatne pod listu urobit epoxidove lozko aby pri dotahovani nedoslo k ohnutiu celej listy.....". Môžeš byť konkrétnejší? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on lanus, 5.7.2011 o 9:14

peter1985 - Všetko čo sme popísali je dôležité ;najdôležitejší je však ich vzájomný súlad,lebo aj "reťaz sa vždy roztrhne na najslabšom ohnivku"! (Čo sa duralu a ocele týka každý má inakšiu tepelnú rozťažnosť aj mechanickú odolnosť čo môže spôsobovať bimetalický efekt a "kvalita" je aj pri naj presnejšom spracovaní "fuč"!). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 4.7.2011 o 22:22

Lanus: dobre si precitaj svoj prispevok 11:58 ale nechcem sa hrat na slovicka to ze montaz je ocelova a tubus dural je fuk , neviem alelo z toho co si napisal som nepochopil co si tym vlastne myslel jedine mi vyslo ze porovnavas material, ja som chcel povedat ze pdostatnejsia je kvalita a koncentricita a presnost spracoania ako to , ze je montaz kovova a tubus z duralu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 4.7.2011 o 19:50

peter1985 - presne to čo si napísal je zosúladenie !!! smutné je len to,že nevieš "ako sa volá to čo máš v chalupe" a hlúpe,že to nazývaš blbosťou !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off peter1985, 4.7.2011 o 18:59

"zosúladený aj materiál tubusu puškohľadu z materiálom montáže" to je ako co za blbost, skor ide o to ako je ta montaz v rovine , ci nepne puskohlad a nesposobi jeho ohnutie a poskodenie mechaniky, ci su jednotlive skrutky dotiahnute pod rovnakym momentom, to ci duralovy tubus puskohladu vydrzi pad je o kvalite materialu toho puskohladu a tubusu a taktiez ide o samotny pad, ja mam svoje montaze z duralu 6061 T6, tak weaver listy ako aj kruzky,ak si clovek kupuje remington 700 a jeho klony tam je podstatne pod listu urobit epoxidove lozko aby pri dotahovani nedoslo k ohnutiu celej listy atd atd ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 4.7.2011 o 12:40

tak ako hovoríš lanus správne si to napísal treba aby korešpondovala montáž a to i so zbraňou .Žiade nahrážky ani vylepšenia . Tu treba dodržať to čo je na čo určené ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 4.7.2011 o 11:58

Pri páde zbrane je dobré mať "zosúladený aj materiál tubusu puškohľadu z materiálom montáže" ! Kvalitná oceľová montáž môže síce pád vydržať,ale duralový tubus puškohľadu už jednoducho nie a škoda je niekoľkonásobne väčšia !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 4.7.2011 o 8:35

impaler, vysvetli mi prosím, čo znamená telo s horčíkom. lebo v biológii si to viem predstaviť, ale u výrobkov f. Sauer som sa s tým stretol len pri krátkej guľovej Sig Sauer 22 LR Mosquito. dík za odpoved ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 78 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM