Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zeiss Duralyt 3-12x50 VS Meopta Meostar R1 3-12x56 RD - diskusia

autor: off PETAJKO
pridané: 28.5.2011 18:01

Zaujima ma provnanie tychto puskohladov, ak mate niekto nejake skusenosti, tak sa s nimi prosim podelte! Halvne ma zaujima DURALYT, lebo je v podstate novinka na nasom trhu. za komentare dakujem!!!

počet zobrazení: 36 608
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-79 z 79 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 22.2.2012 o 16:38

rozdiel je v sklach, duralyt ma slabsie skla ako classic, rozdiel su antireflexne vrstvy...aj napriek tomu je duralyt dobra optika... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off m98, 22.2.2012 o 14:59

sako80- len v osnove to nie je. Duralyt nemá T*. Classic aj Victory T* majú. A pre niečo ju tam majú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 22.2.2012 o 11:30

Zavolaj na Moravu Kozapákom,dá sa dohodnúť cena za 3-12x50 Duralyt s osv.osnovou pod 900 EUR a chalan od nich Ti to prinesie aj domov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 22.2.2012 o 11:16

zeiss classic má osnovu v 1 zobrazovacej rovine a duralyt v 2. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 22.2.2012 o 9:16

Sako80 je nejaký rozdiel medzi Zeiss Duralyt -Zeiss Clasic ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 22.2.2012 o 4:36

tu niet o čom premýšľať odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.2.2012 o 0:39

Gargano súhlasím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 21.2.2012 o 22:00

Tiež poznám paru ľudí, aj napriek tomu, že to je dobrá optika, ktorí oľutovali kúpu Meostaru, najmä pre pričasté reklamácie a najmä po tom ako sa na trhu objavil Duralyt - bezproblémová vynikajúca optika. Podľa mňa geniálny ťah konštruktérov a hlavne marketingu Zeissu, ktorý významným spôsobom zasiahol do strednej triedy puškohľadov. Holt bude to mať Meostar veľmi ťažké a predpokladám, že ak sa bude chcieť presadiť a udržať v tejto konkurencii musí spraviť jediné - výrazne znížiť cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gargano, 21.2.2012 o 21:24

podla mna je zeiss zeiss, je to svetová značka, ten si nedovolí spraviť šmejd, možno že je lacnejsí, najnižšia rada ale urcite ma dobrú mechaniku v porovnaní s meoptou, zeiss si nemoze dovolit problémy aké má meostar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 9.6.2011 o 20:44

pandur1 asi nevieme obaja správne internetovať :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 9.6.2011 o 20:19

Edu ja som sem tiež skúsil dávať odkazy zo Zeissu a vždy to hodilo na odkaz tú stránku ako tebe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.6.2011 o 19:41

Dušan a čo s tým odkazom ? Ja by som tento skúsil odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 9.6.2011 o 7:46

Edu, pozeral si sa už cez odkaz ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.6.2011 o 23:29

Ja netvrdím že Leupold je nejaká podradná značka . Každopádne od zeiss a swaro má naozaj ďaleko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 5.6.2011 o 23:11

Zeiss,Swaro,Sch&Bender,Kahles...pri tychto znackach a porovnatelnych modeloch nasimi očami rozdiel nespozorujeme.Je to len o sympatiach k tej ci onej znacke. lovec 84 .. mas pravdu.Audi sa spolahlivosťou TOYOTE nemôže vyrovnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 5.6.2011 o 21:40

a čo Leupold? kvoli objektivite, by sme ho tiež mali zaradiť do svetovej špičky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.6.2011 o 22:16

horarik01 ok poho . Nech je všetko v tej skupine 1,2 .Ale meopta ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 3.6.2011 o 22:10

Edu povedal by som že SB, kahles a potom je dosť veľká medzera než by som zaradil nikon a docter to je ako by si povedal, že audi a toyota je na tej istej úrovni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarik01, 3.6.2011 o 21:21

Edu ten S&B by som zaradil k tým prvým dvom.Je to tiež špičková optika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.6.2011 o 16:59

Carl zeiss ke najpredstížnejšia značka tejto planety ktoré sekunduje swarovski optik potom nie je dlho nič a ide ďalšia trieda Kahles,S&B,Docter,Nikon potom ide tretia trieda kde môžeme zaradiť i meoptu .Porovnávať meoptu s najlepšou značkou na svete asi nie . rezenzie a kritiky na nete sú často iba konkurenčným bojom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 3.6.2011 o 11:14

JA som pouzival Meoptu Artemis 3000 6r na magnum kal. a ziaden problem.Doteraz ju ma kamarat na flinte.Dovolim si tvrdit,ze to bol jeden z najlepsich modelov tejto znacky.Akonahle presli na tzv. Meostar..zacali sa im kopiť problemy.Vadná mechanika,potom nedržala osnova atd atd...teraz by som neriskoval pustiť € za Meostar.Ale nekupil by som ani Duralyt..ked Zeiss tak uz Victory..radsej pockat a doložiť chechtaky.Kvalitna optika na cene nestraca.Asi nikde neplati taka priama úmera o cene a kvalite ako pri optike. Zdravím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 3.6.2011 o 10:11

Mne zas nevyfučala a spoľahlivo slúži, rovnako ako mojemu kamarátovi a ďalším poľovníkov v našom združení, či inde v SR a v ČR. Čím samozrejme nechcem povedať, že je to najlepšia optika na svete. Aj keď je horšia ako zeiss, určite patrí medzi tie lepšie a kvalitnejšie (s veľmi dobrým pomerom kvalita - cena). Edu, a to ti vyfučali tri rozličné meopty alebo jedna trikrát, keď si ju reklamoval a oni ti ju opravili a znovu naplnili? či tá meopta necíti tvoje antipatie a negatívnu energiu voči nej a preto sa tak kazí? :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 3.6.2011 o 9:56

preasne o tychto negativny skusenostiach som hovoril, aj ked co ja viem tak to vacsinou boli puskohlady artemis (napr. 7x50, ci 3-12x50). a pre porovnanie duralyt a artemis uz neplati to co pre porovnanie duralyt a meostar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.6.2011 o 9:34

Meopta mi 3 x vyfučala a nakoniec padol kríž :) zhodou nahod dolkovi tiež , nick loveccc taktiež a milanovi kuchtovi taktiež . ŽE by náhoda tejto super značky ? :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 2.6.2011 o 22:16

pan Hanak toho uz popisal hodne :-). osobne som spominanu neostrost v tom puskohlade nezpozoroval. Co ale mozem potvrdit, v tomto pripade bude na tom meostar o trosku lepsie co sa tyka svetelnosti za sera. jednak je to 56 objektiv, na druhej strane zeiss sam priznava, ze antireflexne vrztvy v rade duralyt nie su na takej urovni ako vo vyssich radoch puskohladov zeiss. to je dan za to, ze je ten puskohlad za taku cenu za aku je. na druhej strane mnohy vedia ako na tom meopta dokaze byt co sa tyka samotnej kvality.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 2.6.2011 o 21:09

Jednoznačne Meopta. Dokonca i v komerčnej prezentácii od jedného odborníka tento pripustil neostrý obraz na okraji v puškohľadoch Zeiss Duralyt. Ospravedlňoval to tým, že pri puškohľadoch je najdoležitejšia stredová - zameriavacia časť. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bulldog5, 2.6.2011 o 21:00

Edu myslím si, že si to prirovnanie celkom netrafil, alebo možno som to ja zle pochopil. Skôr by som teda porovnával Mercedes A-class a Škoda Superb a ak by som sa týmto riadil, tak by som jednoznačne volil toho Superba, teda Meopta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.6.2011 o 20:30

semjan zase tak veľký rozdiel medzi mercedesom a škodou v roku 2011 nie ! Či ? myslím ,že v tej optike je to rozdiel oveľa ale ovela väčší! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 2.6.2011 o 8:21

EDU, trosku si to prehnal, ale na to som v tvojich prispevkoch zvyknuty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.6.2011 o 23:18

v pripade meostaru by som povedal ze je to superb. osobne som celkom milo prekvapeny z duralytu. nie je sice na zbrani ale som ho dnes skusal za sera a celkom som bol prekvapkany. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.6.2011 o 23:09

škoda je to české a mercedes to nemecké :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.6.2011 o 23:07

Edo len este musis upresnit co je mercedes a co skoda. nie kazdemu to bude jasne s tvojho prispevku :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.5.2011 o 22:24

mercedes Eclasse & škodovka fabia asi tak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.5.2011 o 15:56

nie vzdy to musi platit, ze ak je najvyssi rad od isteho vyrobcu a najnizsi rad od ine, tak nie vzdy ten najvyssi bude ovela lepsi. Aj ked t tomto pripade, bude asi meopta nepatrne na tom lepsie. jednak je rozdiel v objektivoch a na druhej strane meostar patri medzi tie lepsie puskohlady na trhu. najlepsie je vsak to mat moznost vyskusat a porovnat lebo dovtedy su to vsetko len teorie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 30.5.2011 o 9:46

lepsie spicku od meopty ako nieco slabe od zeiss moj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PETAJKO, 30.5.2011 o 1:06

semjan ako vidis pandur1 porovnaval 42mm s 50mm a nevidel rozdiel! Pytam sa preto, lebo su v v skoro rovnakej cenovej ralacii. Od meopty je to najvyssia rada a od zeiss-u je to zasa "najnizsia" rada, preto si myslim, ze mozu byt porovnatelne. Ale ak porovnas zanacky zeiss vs. meopta, tak si myslim, ze nie je nad cim rozmyslat, ale aj tak mi to vrta v hlave a neviem sa rozhodnut :) Za dalsie prispevky dakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 29.5.2011 o 9:22

semjan má pravdu, duralyt som ešte neskúšal, ale podľa mňa v tomto porovnaní, bude na tom o trochu lepšie meopta, aj keď, ja mam S&B 6x42 a porovnával som to z artemisom 3-12x50 na zväčšení 6 a v svetelnosti som nevidel rozdiel (porovnávané za šera) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 29.5.2011 o 8:29

preco porovnavas 50mm a 56mm?? miesas hrusky s jablkami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-79 z 79 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM