Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zeiss Duralyt 3-12x50 VS Meopta Meostar R1 3-12x56 RD - diskusia

autor: off PETAJKO
pridané: 28.5.2011 18:01

Zaujima ma provnanie tychto puskohladov, ak mate niekto nejake skusenosti, tak sa s nimi prosim podelte! Halvne ma zaujima DURALYT, lebo je v podstate novinka na nasom trhu. za komentare dakujem!!!

počet zobrazení: 36 610
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 79 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mirek68, 2.12.2021 o 2:23

Dakujem za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Martin270, 2.12.2021 o 0:50

Meopta i Meostar mě zklamali 3x!!Zeiss conqvest V6 mě zklamal taky...nová optika měsíc dobře střílela poté si střílela jak chtěla....puškohledy na hovno s prominutím ...Když Zeiss tak normální řadu např.Victory, když Meostar tak radši Docter!!!!Nikdy mě ani známé nezklamal a cena podobná ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CT308W, 30.11.2021 o 22:58

Reakcia na príspevok od mirek68, 29.11.2021 o 11:54 :
Meopta MeoStar R1r 3-12x56 RD s poruchov mechaniky som ho reklamoval 2 krat az nakoniec mi vratili peniaze. Za mna tolko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirek68, 29.11.2021 o 11:54

Zdravím páni co hovoríte na Puškohľad Meopta MeoStar R1r 3-12x56 RD ? Nejake rady skusenosti kto ma aka je spokojnost....dakujem velmi pekne vopred ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 19.10.2017 o 15:53

Meostar R1r klasika, veľmi obľúbený puškohľad na celom svete pre svoje vlastnosti, ale minulý týždeň som sa konečne dostal k testu meostar R2 2,5-15x56 vs. conquest 2,5-15x56 a môžem povedať že súdruhovia z ČR si dali na rade R2 záležať....opticky super, klikanie presné, len jedna nevýhoda zmenšilo sa zorné pole. Zeiss Duralyt 3-12x50 VS Meopta Meostar R1 3-12x56 RD - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sipik, 13.4.2013 o 22:58

Mám Duralyt na guľovnici. Chcel som ho prehodiť na guľobrok a na guľovnicu dať niečo podobných kvalít za podobnú cenu, ale čierne. Lebo k povrchovej úprave pažby sa to viac hodí. Vzal som zas Meostar, k tomu Nikon Monarch E 2,5-10x56 SF IL a spomínaný Duralyt a šup ho do revíru. Výsledok: Nikon: Ako trubka od alobalu. Fakt. A za zníženej viditeľnosti žiadna ostrosť, slabá svetelnosť. Osv. bod (zelený) oslňuje od začiatku, na 2. stupni už svieti celá osnova. Červený je za šera nepoužiteľný - celé zorné pole je červené :-( Bol som strašne sklamaný. Meostar: super svetelnosť, ostrosť. Duralyt: to isté, ale osv. bod je lepší za šera (tmy) a tiež použiteľný za dňa na spoločnej poľovačke. Výsledok: Mám doma druhý Duralyt, aj keď bol drahší ako Meostar. Farba - nefarba. Na guľobrok sa hodí a na guľovnici si na to už zvykám. Hlavne nech to dobre triafa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 29.8.2012 o 12:00

lanus, ale na artemise 1,5-6x42 som to nepozoroval a takisto S&B Klasic a ešte pridam aj Deltu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 28.8.2012 o 21:34

Jav čo uviedol jarro308 bude pomerne častý tzv. "rúrkový efekt",ktorého rozsah sa dá stanoviť výpočtom (u 2-8x42 Duralyt sa bude prejavovať až do zväčšenia 3,3x !) a má ho samozrejme aj Meostar ako aj ďalšie variabilné puškohľady podstatne "zvučnejších" značiek !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 28.8.2012 o 18:10

Z mojich skúseností, určite radšej Meostar ako duralyt. Ale aj tu platí pravidlo, že z X kusov jeden bude zmätok, či už pri puškohlade za 250 Eur alebo za 2500 Eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 28.8.2012 o 18:07

jaro a presne toto isté má aj HTčko. Myslím si, že ak "vyvalím" za kuker 2500 eur, tak by som mal dostať obraz ostrý od najmenšieho po najväčšie zväčšenie ( a u mňa to platí aj pri duralyte). Tu nejde o to že to vadí alebo nie. V zeisse o tom vedia a kašlú na to. Možno po pár reklamáciách, ak ich vôbec niekto pre takúto "banalitu" bude reklamovať sa pohnú. Ja by som už teraz nový zeiss nekúpil. S&B Hungaria line 6x42 v porovnaní s duralytom 2-8x42. Zeiss sa nechytal, síce porovnávané len cez deň. Skúška za šera bohužiaľ už nebola možná, nakoľko pri nastrelení puškohľad po 5 ranách išiel na reklamáciu. Takže asi toľko k súčastnému zeissu. Bohužiaľ môžem sa vyjadriť len k týmto dvom typom, clasic, varipoint a victory som nemal možnosť vyskúšať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jarro308, 28.8.2012 o 13:05

Este k tej neostrosti obrazu pri duralyte.. nie je to celkom spravne popisane mal som moznost porovnat duralyt 2-8x42 a varipoint 1,5-6x42, tu neostrost som spozoroval len pri najmensom zvacseni akonahle som to priblizil na trojku alebo stvorku nic take som uz nespozoroval inak obraz je perfektny. A nemyslim ze by to mohlo pri dvojnasobnom zvacseni nejak vadit aspon mne osobne urcite nie. V porovnani s varipointom ma duralyt trochu iny farebny otien, varipoint je cez den svetlejsi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 25.8.2012 o 17:22

Na duralyt sa vykasli-skus radsej zobrat meoptu ZD 3-12x50-tieto vojenske poskohlady su skusane kazdy kus a az tak opusti tovaren. a su konstrukcne trosku inak vnutri riesene-podstatne lepsie. odkaz 56-skovy objektiv je velky a zvysuje vahu puskohladu. pritom 50-tka a 56-stka maju pri pozorovani zhodne zorne pole ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 25.8.2012 o 14:37

prebijanie.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kanarik1, 25.8.2012 o 14:11

Hmm google. Diki za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kanarik1, 25.8.2012 o 13:31

Poradíte kde sa dá kúpiť tento puškohlad najlacnejšie Meopta Meostar r1r 3-12x56 RD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2012 o 0:43

Meopta sa po 40 rokoch letargie prešlapovania na mieste bez vývoja tiež preberá k životu a v dnešnej dobe je už i konkurncie schopná . Nie to to špička tú hrajú Zeiss swarovski a čiastočne leica v strednej triede určite obstojí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off laik, 21.8.2012 o 20:07

Myslivost 8/2012, str. 36 Jiří Hanák ... Meopta dnes patří mezi špičku a i konkurence nejvěhlasnějších značek s Meoptou musí počítat. Důkazem je, že prestižní časopisy pokud testují optické přístroje, například německý Pirsch, potom mezi testovanými výrobky kromě značky Zeiss, Leica, Swarovski, Steiner a dalších špiček nikdy nechybí Meopta. Osobně toto uznání nezávislých odborníků nazývám podle příměru z afrických lovů. Meopta byla prostě zařazena mezi „velkou pětku“. ...Meostar R1 má denní propustnost 94 % a soumrakovou 92 %. Vynikající je malý rozdíl mezi denní a soumrakovou propustností a především jejich celková absolutní výše. Meostar se těmito hodnotami zařadil mezi špičkové přístroje a je po právu porovnáván jen s výrobky nejvěhlasnějších značek. ...Celkově lze hodnotit puškohled Meostar R1 za vynikající a porovnatelný s nejlepšími značkami v rámci světové produkce. Pro Meostar je výhodou výrazně příznivější cena. ----------------------------------------------- Každy nech si vytvorí svoj názor, ale tie komentáre nie sú ďaleko od pravdy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 21.8.2012 o 16:43

peterzh ja som písal o skúsenosti 5 poľovníkov ktorým vyfučala meopta 7x 50 a trom sa následne utrhla osnova . Zhodov náhod som poznal práve tých 5 a všetci pochodili rovnako ako ja . To asi nebude o náhode ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 8.3.2012 o 12:23

Čo sa svetelnosti týka, tak bol o chlp lepší.Tvrdil to aj otec a nevedel, čo má v ruke, sám má meoptu. Neviem, či je rozdiel v ich antireflexnej úprave, možno v určitých podmienkach budú na Duralyte vznikať odrazy a na Classicu nie, neviem. Ja som si pri tomto splne nevšimol nič, ale možno inokedy, inde... Ovládanie červenej bodky je šikovnejšie u Classicu, ten väčší (56) mal aj balistickú vežu - pre tých, čo radi strieľajú ďaleko :-) Akurát ten zväčšujúci sa kríž je pri najväčšom zväčšení už trocha hrubý, ale pri 6-ke je rovnaký ako u Duralytu, pri menšom zväčšení je tenší. Ale za takú "nízku" cenu nemôže byť každý z nich 100%-ný. Ak nechceme riešiť takéto dilemy, treba si kúpiť Victory Diavari FL. Ale to by som musel predať auto a vymyslieť si rozprávku pre manželku ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 8.3.2012 o 10:15

nechcete niekto moj Classic 3-12x56, idem si kupit Duralyt a este aj usetrim :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 8.3.2012 o 8:21

sipik: takže podľa teba je Duralyt lepší ako Classic.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 8.3.2012 o 1:41

Vcera (2 dni do splnu mesiaca) som bol na posede s Zeiss Duralyt 3-12x50, Zeiss Classic Diavari 2,5-10x50 , taky isty Zeiss, ale 56-ka a spominanym Meostarom. Hodinu som cez ne kukal, vysledok bol ten, ze Duralyt podaval najsvetlejsi obraz. Meostar sa mi zdal troska ostrejsi - kontrastnejsi, ale tmavsi. Predtym ako som siel do reviru, som ich porovnaval cez okno z 2. poschodia po zapade slnka az do tmy (cca tristvrte hodiny). Prisiel ku mne otec, vnutri uz bola tma a nevedel, co za puskohlady to mam, ale ked ich vsetky zo trikrat vyskusal, povedal: tento je najlepsi. Bol to Duralyt. Otec nosi dioptricke okuliare, ja mam vraj 100%-ny zrak. Meostar a Duralyt maju priblizne rovnake zorne pole, dalsie spominane Zeissy ho maju vacsie. Nevyhodou Meostaru je jednoznacne kriz - hrube ramena, nitkovy kriz zanikne, bodka je zas velka. Duralyt ma rovnako ako aj Meostar osnovu v 2. rovine, takze sa nezvacsuje, ale Duralyt ma ovela jemnejsi kriz ako Me, a ked je bodka vypnuta, vobec ju nevidno, vidite len pretinajuce sa ramena kriza. Ostatne 2 Zeissy mali kriz v 1. rovine (zvacsujuci sa, ale aj tak dostatocne jemny a bod bol viditelny v strede kriza aj ked bol vypnuty). Nevyhodou Duralytu je trochu menej prakticke ovladanie osvetlenia, aj ked aj na to sa da zvyknut, farba je tiez dost nekonvencna... Tak, ci onak, ja som si ho po vcerajsom teste k ij lepsie puskohlady, ale tento vzhladom na svoj pomer cena/vykon je podla mna vyborny. Je to low-end od Zeissu, ale prekvapi. Na zaver chcem ale dodat, ze rozdiely medzi spominanymi puskohladmi boli skutocne minimalne, takmer zanedbatelne. Pre polovnicku prax su vsak typicke situacie, ked rozhoduju okamihy a detaily, a prave tam tie rozdiely boli viditelne v prospech v tejto teme porovnavaneho Duralytu. Snad som pomohol tym, ktorych sa to tyka, nie je to moj nazor, je to moja skusenost. Aj tak, ked mate tu moznost, vyskusajte si tie veci, aj tak ma kazdy ine oko a moze mu vyhovovat nieco ine. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 24.2.2012 o 20:50

Edu a o schmidt bender a kahles si nepočul? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 17:06

sú zameraný na poľovníkov ktorí dajú od 300€ odkaz až po tísíce ! Každopádne stojí za zamyslenie či si je lepšie kúpiť 5 puškohľadov 5 značiek po 300 € a hodiť ich do koša alebo jeden poriadny za 900 - 2000 € ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterzh, 24.2.2012 o 16:44

Edu maš pravdu. Zeiss a swarovský sú úplne niekde inde. A hlavne sú zameraný na inú vrstvu poľovníkov. Nam bežným musí stačiť aj meopta, alebo iné značky :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 16:29

peterzh meopta nevyrába tak kvalitné puškohľady ako zeiss !!! Inak by puškohľady zeiss boli za niekoľkonásobnú cenu nepredajné !!! Puškohľady prechádzajú tiež vývojom ! Ten je u každého výrobcu iný . Preto swarovski a zeiss hrajú prvé husle na trhu a potom je ďaleko nič ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 16:26

peterzh v dobe keď som ja kupoval meoptu si bol ešte dieťa! Na trhu nebolo toho veľa na výber . Snáď ešte seadler s téčkom ako kôl . Preto som sa rozhodol pre meoptu . Okrem toho bol som obmedzený finančne !!! Meopta sa mi zdala celkom slušná vec za tie peniaze .Poradiť mi tiež nemal veľmi kto. V časakoch fachala masívna reklama na tasco a edemberg neskôr na tacticat ! Osnova meopta ma dostala . Mám rád presnosť a jemnosť a tú som u Fraňa dostal v tej dobe najlepšiu od meopta značky . Pevné ohnisko som chcel tiež ! Dnes možno 8x56 by som volil pre postriežku . Keby som nerobil chybičky bol by som Harry Poter ako ma tu jeden komunistický pahrobok nazval :-DDD Nemám problém popísať svoje chybičky ako i úspechy . Kto sa chce poučiť zoberie moju radu ako radu . Kto nechce musí prejsť ohňom sám . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterzh, 24.2.2012 o 16:03

Edu a prečo si si kúpil predtým meoptu, prečo si si nekúpil Zeiss ? Ja som mal aj Zeiss a utrhnul sa mi kríž. Tiež by som si už Zeissku nemal kúpiť, keď som mal sňou problém ? :) Myslím že meopta vyrába kvalitné puškohlady ako aj Zeiss. Ale máš pravdu, Zeiss je Zeiss. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 15:07

ferdo treba napísať i pod fotkou svoj názor . Mne to ľudia robia bežne . odkaz Ak ma niekto nazve" Všemožný a ako inak najmúdrejší chlap z lazov s veľkým objektívom tu ide súdiť ľudí??????? Úbohé ty stroskotaný lovec zámerne nepíšem poľovník." len preto ,že som mu na jeho staré super brno napísal svoj názor mysliac si ako je utajený .Nedalo mi napísať mu viac !!!Finko sa totiž domnieval že je tajnáš nad tajnášov :-D K meopte som napísal svoje praktické skúsenosti . peterzh s Meostarom R1 nemám praktickú skúsenosť . Nenabral by som odvahu po skusenostiach s meoptou 7x50 si toto zakúpiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 24.2.2012 o 14:52

no, ja mám duralyt cca 3/4 roka... skúsenosti - cez deň z neho vidieť lepšie ako v noci, niekolkokrát mi spadol a nerozbil sa, kríž sa pri strelbe neodtrhol, náplň ( dusík, či čo za inertný tam je ) nevyfučal, červený bod je naozaj červený a baterka zatiaľ drží ( myslím tú v puškoľade, nie tú druhú )...čiže treba pozrieť zahraničné fóra, kde tých majiteľov bude asi viac. Súhlasím s pánmi lanus a motaq - lepšie raz zahryznúť, ako 100 krát lízať cez sklo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 24.2.2012 o 13:47

No to je tu niekoho specialita, a ked nevie kam z konopy, tak zacne splietat svoje pravdy na inom mieste(napr. pod inou fotkou), tam kde nema oponenta. Asi mu robi dobre, ze mu nikto neprotireci a konecne ma pocit, ze ma pravdu a aky je vsevedko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterzh, 24.2.2012 o 10:25

Každý tu hádže odkazy, ale nikto nepíše vlastné skúsenosti :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterzh, 24.2.2012 o 10:11

Edu, ty máš možno skúsenosti so starou meoptou, ale nie s Meostarom R1, či ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 23.2.2012 o 23:55

pepies - si typickou ukážkou porekadla "kto mečom bojuje, mečom zahynie". Ale tak v pohode, o nič strašné okrem pravopisu predsa nejde... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.2.2012 o 21:25

vlahor1, duralyt je na trhu zhruba rok tak neocakavaj, ze ti niekto povie ci sa kazi alebo nekazi, tych puskohladov na slovensku bude predanych max. niekolko desiatok kusov, co poznam ja majitelov tak su s nim max spokojny....ale u optiky je to presne tak ako napisal lanus. nie kazdemu musi sadnut rovnaka optika... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 23.2.2012 o 15:03

pepies, ale asi aj "s" tvojho....:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 23.2.2012 o 14:03

Vlahor,Štúr by mal s tvojho pravopisu veľkú radosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlahor1, 23.2.2012 o 9:25

nechcem sa nikoho dotknut zeis je urcite vinikajuci ale pysete len ako sa meopta kazi a nikdo nenapysal skusenosti s zeis je to novinka tak asi s nou nema nikdo skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 23.2.2012 o 8:32

Pri porovnávaní optiky veľmi záleží aj na kvalite zraku !!! používateľa; napr. u mňa sa prejavoval pri Duralyte akoby mierny "igelitový závoj" na rozdiel od brilantného obrazu v Meostáre . Čiže z tohoto vyplýva,že optiku (i babu) si musí každý vyskúšať sám ; inak sa môže dočkať nepríjemného sklamania !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 79 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov