Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ste za zrušenie SPK? - diskusia

autor: správca admin
pridané: 27.4.2011 21:58

Ste za zrušenie SPK tak ako to navrhuje Slovenský lovecký a ochranný spolok PRIBINA (odkaz) v ich aktuálnej petícii? Chceme sa zapojiť a podporiť zrušenie SPK? Aký je Váš názor na danú problematiku? Ďakujem.

počet zobrazení: 31 394
počet hlasov: 8

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 227 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 18.5.2012 o 10:22

Mňa by zaujímalo prečo je nutné posielať nejaké peniaze do protiústavnej SPK ?Respektíve čo s tými milionmi v SPK robia? Aký to má osoh pre Slovenské poľovníctvo ??? A ešte ma zaujíma : Ako je možné ,že 90 rokov sme dokázali na Slovensku žiť bez SPK??? Zrazu ju tak veľmi potrebujeme ?,Je až nutná ako i platenie členského ??? Tiež ma zaujíma prečo tento protiústavný paškvil niekto vymyslel ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.5.2012 o 9:51

no len už toľko nerozprávaj, napíš nám, že máš dôkaz, že pribina nezaplatila čosi do komory a už aj budeme vedieť, za čo dali podnet na vylúčenie. a ten dôkaz daj sem, nech to všetci vidia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.5.2012 o 9:42

Pri zbieraní odpadu sa stretnúť nemusíme, a môžeme si dať vedieť, keď to urobíme. Teraz treba zistiť, kto bude ekologicky aktívny a kto ekologicky potešený :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.5.2012 o 9:28

ani som nevedel, že je naša.. strácam už prehľad... nooo ja len aby som vedel, kde ťa hľadať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.5.2012 o 9:11

akú priehradu máš na mysli? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.5.2012 o 9:05

o vyzbieranie PET fliaš a iného bordelu okolo našej priehrady, nech je aspoň trochu osohu z tejto debaty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.5.2012 o 9:00

no naschvál! a sám si povedz o čo! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.5.2012 o 8:59

Najčastejšou motiváciou bývajú peniaze, tak ak už si mám tipnúť, asi to bude za nehradené príspervky do komory. Chceš sa staviť?? O čo?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.5.2012 o 8:56

no ale vážnejšie. všetko máme v zmysle zákona, akurát naše názory nie sú v zmysle stanov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.5.2012 o 8:48

ako vieš že nie za názor? veď sám píšeš, že ani my nevieme, teda ani ty... :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.5.2012 o 8:35

za aký iný názor, veď sám inde píšeš, že nevieš za čo to vylúčenie je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.5.2012 o 8:09

rozumiem. takže zákonný postup je návrh na vylúčenie za iný názor. tak si to myslel? alebo pozastavenie vydávania PL pre členov pribiny za to, že si súdruhovia mysleli, že nemáme dobrú poistnú zmluvu, hoci bola v naprostom poriadku a dodnes nie je spochybnená nikým? a prečo ten istý postup neuplatnili voči spz, kde je realitou neúčinná zmluva? ale máš pravdu v tom, že postupujú zmysle stanov, ktoré zakazujú iný názor, než že spk je večná ako lenin a každý, kto má iný názor než súdruhovia z prezídia, bude vyhodený - rozumej: zrušíme mu poľovný lístok, i nájomnú zmluvu, u poľujúcich vlastníkov možnosť užívať vlastný revír. to nepopieram. len či to náhodou nepopiera základné ludské práva? . ...a ešte poprosím tých rukojemníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.5.2012 o 7:55

ale veď oni vám to zákonné právo neberú, ani ja vám ho neberiem, mne sa len nepáči akým, podľa mňa demagogickým, spôsobom ste ho využili. A všimni si, že oni (rozumej kancelária SPK) majú moje sympatie, práve preto, že to nenechali tak ... že sa ich to dotklo a povýšenecky to neprehliadli. Mnoní si myslia, že kľudne mohli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.5.2012 o 7:32

ušlo mi niečo? prebieha nejaká súťaž o miss sympatia? dokonca sa už hodnotí? ....... a ani jeden fakt, ktorý som uviedol si nedokázal spochybniť, prstom ukázať, že nemám, nemáme pravdu. aké nátlakové akcie, ja neviem o žiadnych. petícia? zákonné právo je nátlakom??? a kto je rukojemníkom, to mi prosím vysvetli. ja tu vidím len podvedených, násilne organizovaných, totalitné stanovy spk, spz, útlak, nezákonnosť, výpalníctvo a osobný prospech pár jednotlivcov. ale s tým rukojemníctvom prosím vysvetliť prednostne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.5.2012 o 6:16

tak si ich bráňte, ale bez rukojemníkov, na úrovni faktov, a nie vášní a budete sympatickí aj mne :) Mne sa nátlakové akcie bridia, lebo ak sa pomocou nich aj dosiahne nejaký úspech, tak je zvyčajne krátkodobý a diskutabilný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.5.2012 o 16:08

nerozumieme si celkom, naše aktivity boli a sú naprosto legálne! to, že stanovy spk boli a sú mimo zákon, nie je naša chyba a že nás chcú podľa takých ustanovení trestať za iný názor... čo dodať, a že spz v rámci petície vyvíjalo aktivity mimo zákon, tiež nie je náš problém. takiež súčasné aktivity prezídia spk sú mimo zákon... to už nie je vážne, ale už sranda, s tým môžeš súhlasiť? a z spz som sa skutočne vyhodil sám, v zmysle §8 tuším. a prečo? kvôli podvodom. ale to vieš. a zopakujem už neviem koľký krát, dovtedy som bol na členstvo v spz naozaj hrdý. no realita ma dostala. a neviem, prečo nás označuješ za útočníkov, keď si len bránime základné práva? my sme komoru, ani do komory nechceli.... a vedeli to dopredu všetci. dá sa to zdokumentovať. na nás bolo spáchané násilie a stále je páchané. dokonca štátnymi orgánmi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.5.2012 o 15:05

Aj obrana voči nej je legálna, ale chápem, že útočníkom nevonia :) a zdá sa mi, že z SPZ si sa vyhodil ty sám :) Ale radšej už v obhajbe obranného kroku SPK voči SLOS končím, aby niekto nenapadlo, že sa mi páči v akom je SPK v súčasnosti stave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.5.2012 o 14:45

petícia je legálnym, zákonným spôsobom k vyjadrovaniu stanovísk. ak by sme konali ináč /a hlavne kde?/, tak by sme boli v zmysle stanov - totalitného znenia - vyhodení. v tom reálnom čase, reálnych podmienkach to bola jediná možnosť. nik nechcel počúvať, ani vláda, ani parlament, ani komora.. nik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.5.2012 o 14:43

Nie, vy len tlačíte na pílu. Ja som tú petíciu nepovažoval za rozumné, ale za silové riešenie a nedivím sa, že sa SPK proti nej bráni. Osobne by som kancelárii SPK skôr zazlieval, ak by sa nebránila :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.5.2012 o 14:32

možno som nepochopil dobre. my páchame násilie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.5.2012 o 14:30

držím palce :) mne je jedno koľkým, ja len, že násilie plodí násilie, tak nech sa potom nikto nečuduje a nerobí zo seba svätého ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.5.2012 o 14:26

ale iste, petícia napriek zastrašovaniu - naprosto v rozpore so zákonom - ukázala, čo si o tom myslia ľudia. nás nie je toľko, koľko bolo platných podpisov...... a za všetkým si stojím, čo je v nej napísané. nič sa nezmenilo, len vieme viac, dôvody pribúdajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.5.2012 o 14:24

a ešte niečo dodám, v tom uznesení z februára si všimni, ako popisujú nezákonný stav v spz a špekulujú, za nich! no a ako radia, ako ,,obísť,, zákon. neobídu! a napadne otázka, prečo spz nevylučujú na základe doslova zákonných dôvodov...????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.5.2012 o 14:24

dnes ma nenaserieš :):):):) / :(:(:( ak ma pamäť neklame, tak niekto to strašne brojil proti SPK a veľkohubo sa oháňal petíciou za jej zrušenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.5.2012 o 14:18

goret, prijmi to takto: spomínaní funkcionári si nezaslúžia ani za mak úcty. ich výčiny sú na úrovni šaškovania, ak to nazvem slušne. pozri si stránku spk, prezídium informuje a rok 2012. tam máš ďalší výtvor ohľadom nášho zrušenia. hnevať sa na nich? nie, ako sa môžeš na šašov hnevať? nemôžeš, lebo zabávajú. tak ako nás bavili uznesením rady spz, otvorený list lebockého... repertoár majú už bohatý. alebo: je hrôza, že takí ľudia sú tam... vyber si, ja som skôr za šašov. ...... uisťujem všetkých, že pribina nemá ambície byť novou totalitnou a jedinou poľovníckou organizáciou. a nespomínaj spz v súvislosti so zmluvou, je to nekorektné voči čitateľom. a tiež nesúhlasím, že my likvidujeme spz. nie! zlikvidovalo sa samo, sami si schválili znenie zákona aj na rade... aj ten krik, aký máme dokonalý zákon máme znel z spz, nie od iných....a zas len spz ten istý zákon znovu a znovu nedodržalo. svoj vlastný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.5.2012 o 13:56

jozef, ak by aj terajšie PZ ako samostatné PO už neboli pod SPZ, ty ako fyzická osoba stále môžeš byť členom SPZ, napr. z dôvodu poistenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 17.5.2012 o 13:49

Apple nemyslel som vašu zmluvu, myslel som činnosť proti SPK, o tom liste hovorím, toto tu nerozoberaš. Prečo? Goret: ak by sa aj podarilo nejak zlikvidovať SPZ, nemyslím si že pribina by bola najväčšou PO, nakoľko určite sa najde spôsob ako združiť ľudi do nového SPZ si myslím. Načo by chcela byť pribina najväčšou PO? iba že by boli za tym €? zeby? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.5.2012 o 13:37

Jednou z charakteristických vlastností poľovníka by mala byť trpezlivosť a už som sem napísal, že Snem SPZ je o mesiac. Urážaj si koho chceš, nadávaj do šašov komu chceš. Tiež som už sem napísal, že si u mňa obyčajný zádrapčivý oný-izé, ale teraz máš +++ za správanie sa v doline, tak si to nepokaz, aby si na budúce nepotrebol záchrannú vestu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.5.2012 o 13:34

goret, zádielska nie je dôvodom k zániku spz, to rozhodne nie. tá je na otvorenie očí, akých ste si demokraticky navolili, ako rešpektujú zákon, ako vyžierajú vlastnú organizáciu, o ich morálke.... a len náhodou sú to tí istí, čo ,,riadia,, komoru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.5.2012 o 13:27

trochu si ma rozveselil, nič v zlom. komora nás už v minulosti likvidovala ... vraj máme zlú zmluvu! no a ukázalo sa, že jednak to nemajú čo hodnotiť, a tiež, že zmluva je OK. ten istý orgán má teda hodnotiť aj zmluvu spz... a čo robia? vylučujú nás zas, šašovia. no v tom to nie je. a dám ti k zamysleniu, či sa na taký malý priestor zmestilo všetko ohľadom pytliackeho revíru a legalnosti spz. a ešte si tam chcel i komoru? porozmýšľaj skôr, či naše tvrdenia sú pravdivé, alebo nie. konšpirovať, či to alebo ono prvé, a prečo je zbytočné. výsledok je len jeden. komora je nelegálna. spz je nelegálne. vety si zoraď ako chceš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.5.2012 o 13:26

Jozef, SLOS a SPZ si nie sú v SPK seberovné, určite nie v počte delegátov na Snem SPK. Čo myslíš, ak by SPZ zanikol, ktorá PO by tu bola najväčšia?? Inak nemyslím si, že by kauza "Zádielská dolina" viedla k zániku SPZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 17.5.2012 o 13:12

SPK riadi činnosť (Stanovami) svojích PO. A apple to vie, lebo keď smerovali proti komore, dostali list od SPK, že porušujú stanovy a zrazu pribina proti komore nevystupuje, tak si našla SPZ, seberovnú PO. Vzhľadom na to SPK a SPZ sú dve rozne ,,orgánizacie" myslím si, že diskusia, ktora sa tu rieši od reportérov by mala byť inde, nemyslíš admin? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.5.2012 o 12:57

jozefpetr, ak porozmýšľaš, tak tú priamu súvislosť nepochybne nájdeš..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 17.5.2012 o 12:49

Mám otázku: Prečo sa v téme ,,Ste za zrušenie SPK?" rozobera poľovnícka organizácia jedna z 1300 cca existujúcich? nemalo by toto mať svoju temu? ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.5.2012 o 9:42

v ČR už inovovali: dovtedy sa chodí s krabicou na víno, až sa pretrhne :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.5.2012 o 7:30

goret, iná ľudová múdrosť vraví: dovtedy sa chodí s krčahom po vodu, kým sa ucho neodtrhne...... a neviem, prečo by mala byť pribina nejakým strážnym psom. obrátim tvoju pozornosť na timurovcov v akcii, kde naprosto poza chrbát vystrájajú ako besní psi. odkaz treba si otvoriť zápisnicu a čítať bod 13 a ku bodu 14. v bode 13 už vo febrári prezídium SPK konštatuje nezákonný stav, vraví ako ho treba obísť. súdruhovia sa verejne priznávajú k činnosti, ktorú možno kvalifikovať aj veeeľmi zaujímavo. no a v uznesení 14/2012 je to máš jasne. bez výzvy, varovania, teda v rozpore so všetkým možným ústredný výbor rozhodol a dáva konať! nepochybujem, že za zvukov internacionály a so zaslzenými očami uprenými na vlajku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 17.5.2012 o 7:20

zaujímavé, že druhý krát je na youtube bloknuté video. takže použijem odkaz na STV od edu. odkaz reportáž začína cca od 9 tej minúty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.5.2012 o 5:55

Ľudová múdrosť vraví, že čo nás nezabije, to nás posilní a i z reportáže vyplýva, že SPZ si našiel v SLOS skutočne dobrého strážneho psa, po anglicky watch-dog. Prepokladám, že to bude fungovať i opačne a pripeje to k skvalitneniu našeho poľovníctva. Snem SPZ je o mesiac a na programe je aj zmena stanov. Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 16.5.2012 o 23:12

všetky lehoty uplynuli... no mafia vraví, že kontrola nebude... vieš, v akom štáte môže zo zákona zodpovedný úradník vyhlásiť, že kašle na zákony? a napr. zachytili ste niekto, kde v stanovách hľadať štatutára spz? alebo že by lebocký poprel, že si revír platí z peňazí členov? a kto verí tomu, že tam poľujú domáci? skutočnosť je taká, že môžu poľovať len malej časti, inde vstup zakázaný... atd atd... proste bezočivý klamár... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 227 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM