Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ste za zrušenie SPK? - diskusia

autor: správca admin
pridané: 27.4.2011 21:58

Ste za zrušenie SPK tak ako to navrhuje Slovenský lovecký a ochranný spolok PRIBINA (odkaz) v ich aktuálnej petícii? Chceme sa zapojiť a podporiť zrušenie SPK? Aký je Váš názor na danú problematiku? Ďakujem.

počet zobrazení: 31 499
počet hlasov: 8

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 227 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off apple, 28.5.2012 o 17:32

samozrejme... no ja len pre ilustráciu iný príklad. teda v PZ SPZ sa na základe akej právomoci podpisovali zmluvy o nájme revíru? pokiaľ taký právny akt máš vykonať, tak musíš byť k tomu oprávnený, keďže PZ SPZ majú právomoc len delegovanú, teda nie sú právnickými osobami. kde nájdem to vydelegované právo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 28.5.2012 o 15:20

apple, nie PZ SPZ, ale Ústredie SPZ podpísalo zmluvu a v tom je celý problém, nakoľko ústredie je len organizačnou jednotkou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.5.2012 o 13:25

pre rozmýšľajúcich zopakujem príspevok a poprosím o odpoveď : je tu veľa členov spz, a viem, že mnohím toto celé nevonia. a tiež viem, že vďaka ,,výchove,, v spz mnohí nepoznáte ani vlastné stanovy. presvedčme sa: na základe čoho, akého ustanovenia stanov si PZ SPZ podpisovalo nájomné zmluvy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.5.2012 o 10:41

Ktosi znalý a skúsený povedal, že chlapom si dovtedy, kým udržíš meč a moč. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.5.2012 o 10:38

ja sa z teba fakt poštím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.5.2012 o 10:32

Na čo sa tu zase hráš? Kto si, že si myslš, že len ty máš právo prezentovať svoje názory? Ľudí by si nemal podceňovať. Aj keď je sprovoti ľahké osvojiť si názor, ktorý sa ľúbi, napr. že všetci hore sú skorumpovaní a nenažratí, hlavne tí najvyšší. Časom sa ukáže a ľudia prídu i sami na to, že to nie je tak úplne pravda, ako bolo sprvoti servírované. Aj tí hore sú len ľudia, i oni majú právo na omyl, tak im neberme možnosť omyly napraviť a dať veci do poriadku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.5.2012 o 10:21

od srdca: neotravuj. ak nemáš čo k veci, tak aspoň mudruj. kto je aký, sa už párkrát ukázalo. tak neotravuj. mňa už do spz nedostaneš. a úprimne, nestojím o tvoj obdiv. vyplakávaj sa na inom hrobe, tu si vedľa. ničím korektným si neprispel, a len o to stojím, nie o tvoj alebo niečí iný obdiv. zrejme toto ti je zaťažko pochopiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.5.2012 o 10:16

rozumiem :) tak nech si to s tebou tí, ktorých označuješ za poľovníckych nevzdelancov, patrične užijú. Ja ti vzhľahom na veci, ktoré si o mne verejne nadrístal, aby si ma, a teda aj moje názory znevážil, veriť nemusím a teda ťa ani za to, čo predvádzaš obdivovať. Mne je jasné a na vlastnej koži vyskúšané, prečo sú ti médiá a masírovanie mozgov laickej verejnosti také blízke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.5.2012 o 10:02

je tu veľa členov spz, a viem, že mnohím toto celé nevonia. a tiež viem, že vďaka ,,výchove,, v spz mnohí nepoznáte ani vlastné stanovy. presvedčme sa: na základe čoho, akého ustanovenia stanov si PZ SPZ podpisovalo nájomné zmluvy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.5.2012 o 9:53

goret, ja si riešim veci, ktoré sa ma týkajú. a že spz má v stanovách veci, ktoré sa ma bezprostredne dotýkajú, za to nemôžem. že spz núti členov iných PO ku nim, dokonca i ľudí bez PL, to som si nevymyslel. že ma lustruje, dokonca na orgánoch štátnej správy, že ma ohovára atd, atd.. to nie je staranie sa o seba? že v tejto republike vládne mafia, a nie zákon, to som si tiež nevymyslel. tak sa spamätaj, a používaj hlavu na myslenie a nie ako plavák. zádrapčivý? a čímže zadrapujem? a ,,naším regionálnym zástupcom,, ???? ja nie som zástupca žiadnych ,,naších,, spzeťákov, hoci pre nich robím dosť. nemáš odpovede, tak zas vymýšľaš a špekuluješ, zas len neopodstatnené a hlúpe osobné útoky. to sú tvoje argumenty. a rgo je také, aké si si zvolil, nič na tom nezmení fakt, že sú takí. veď popíš o ich dobrých skutkoch, ale lepšie by bolo, aby si nad tým porozmýšľal a bezhlavo sa nezastával podvodníkov. tak porozprávaj, z akej organizačnej zložky spz máte predsedu rgo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 21.5.2012 o 9:02

Odhliadnuc od aktuálnej debaty som jednoznačne za zrušenie SPK! Za tú krátku dobu svojej existencie už stihla pár krát preukázať svoju neschopnosť, za nemálo našich peňazí! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.5.2012 o 8:53

"je dojemné, ako ťa trápia veci iných" Akých iných :) kto z nás dvoch je členom SPZ? apropo, ako veľmi ti stále vadi, ak si ja stále dovolím tvrdiť, že nie všetci z vedenia našej RgO sú takí, ako ich s obľubou vykresľuješ na verejných poľovníckych fórach? A aký si ty, ktorý sa pýšiš, že nie si len hovorcom, ale aj našim regionálnym zástupcom SLOZ Pribina? Ak máš pocit, že si v niečom vzorom, tak podľa mňa iba v zhoväďovaní a zádrapčivosti. Pozdrav Bubaka 007, ty náš Novov :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.5.2012 o 8:05

je dojemné, ako ťa trápia veci iných. ba dokonca vieš, kde sa majú veci riešiť. pardon, kde ich majú riešiť iní. tak aspoň porozprávaj niečo z domáce pôdy, ako bolo na sneme rgo, koho zástupcu ste si zvolili do čela, prečo odišla stará garda atd. mám za to, že aj takéto skúsenosti povzbudia ostatných verných. a aj aké principiálne stanoviská zaujal snem. netreba sa dívať len po iných, a ukáže sa, kde sú červení makoví strašiaci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.5.2012 o 7:42

"nech súdi verejnosť a média" Tak nás pánboh opatruj spomenúc na ostatnú novelu zákona. "a nech zasiahnu európske inštitúcie" Ktoréže by to mali byť a ako by mali zasiahnuť ?? Asi opäť ide len o robenie budáka. Uznávam, že strašiak v maku má efekt, ale len krátkodobý na tých, ktorí ho nepoznajú. Aj ja si myslím, podobne ako Lanus, že veci treba riešiť tam kde sa riešiť majú a pri uvedomení si ich dôležitosti aj dajú. Uvedomení si vlastnej zodpovednosti za vlastný osud a z toho plynúcej sily. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.5.2012 o 0:51

tá sekavá hudba v tom odkaze na stránke spz to je úmysel k tej ruskej reklame či iba ďalší nezmysel ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 20.5.2012 o 22:48

nooo, vyjasnieva sa, aj mne ten odkaz nešiel tak, ako mal.... tak sa ospravedlňujem. k tým súdom: ako môže súdiť niekto, kto je závislý na tom, koho má súdiť? takže im neverím!!!! a mám tu nejaké veci, ktoré nerobia dobré meno súdom, ani prokuratúre. ak to niekde dáme, tak na medzinárodnú úroveň, nech súdi verejnosť a média. a nech zasiahnu európske inštitúcie. no nebudem predbiehať, ešte je jedna šanca, ak nebude využitá, tak to naberie spád. už nie je na čo čakať. mafia sa prezentovala verejne, vysmieva sa zákonu a spravodlivosti. nepoznám vaše závery zo snemu, dúfam že ste tam nemali delegátov z iných právnických osôb, ale len z PZ SPZ. a že ste preberali aj nezákonnosť existencie spz, počínajúc delimitáciou, stanovami, atd. no každá dobrá správa poteší, ak ste sa zaoberali aspoň komorou. a máš pravdu, inde je to tak. stačí že delegát povie, že je všetko ok.a je po všetkom. a ide sa po starom ďalej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 20.5.2012 o 21:35

pandur1 a ďalší ktorí májú problém so správnym otvorením odkazu ,ešte jeden z IE : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 20.5.2012 o 21:10

lanus aj mne to prvý krát otvorilo len nejakú prvotnú stránku SPZ a až teraz, keď som to otvoril tak tam bolo o sneme :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 20.5.2012 o 21:10

apple - ja som dal odkaz aktuálny ,alebo chceš čakať až na snem SPK ?! Neviem ako inde ale v našom okrese na sneme zaznelo "výpalníckým praktikám" rozhodné nie ! Pokiaľ je to inde inak tak na vine sú všetci čo náležite nepriložili ruku k dielu; zostáva im ešte jeden opravný pokus !!! lebo domáhať sa pravdy na našich súdoch je nielen zdĺhavé ,ale žiaľ aj úsmevné !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 20.5.2012 o 15:38

lanus, vo všetkej úcte, odkaz si dal na spz... to akože iniciátor a jediný ovládajúci komoru má urobiť čo? kontrolovať sám seba???? alebo na nelegitímnom, nelegálnom pripravovanom sneme prijať čosi, uznesenie, či čo? možno som len zle pochopil odkaz. spz je mimo zákon už od roku 1993 minimálne. po prechode na nový zákon nespochybniteľne, darmo budú pajáci mudrovať. a že ani ministerstvo sa nechystá konať svoju povinnosť zo zákona, nič nemení na veci. nezákonnosť a mafiánske konanie štátnych úradov nemožno zakrývať za nejaké vyhlásenia, že spz je v registri a pod. v normálnej krajine, dokonca i za socializmu by takíto úradníci leteli z úradov. a ak si myslia, že to môže rozhodnúť len súd, tak nech rozhodne. ale nie na slovensku!!! ......................... komora za nič nemôže... za všetko môžu ľudia. samozrejme. pozri, ako konajú. príkladom nech sú ti okresné snemy spz. nič sa nezmenilo!!!!!!!!!! a kto to tu bude trpieť donekonečna? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Cembra, 20.5.2012 o 14:29

Ja som za !! :) su to darmožrači..!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.5.2012 o 12:16

Osobne si myslím ,že sa nič nezmení . Toľko môj názor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 20.5.2012 o 11:00

apple - Komora za nič predsa nemôže ! všetko je len v ľuďoch ! Pokial sa v nich nespraví náležitá inventúra , všetky pokusy o zmenu sú zbytočné a kontraproduktívne !!! (Tu je jedinečná šanca :odkaz ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 20.5.2012 o 8:00

bez výhrad! štát sa jasne prezentoval, že za zachovanie totality a bezprávia spraví všetko. no nemyslím, že sa mu to podarí. stále je dosť slušných ľudí, ktorým to nie je jedno. a pribúdajú ďalší, ktorí sa zbavujú strachu. ako vravíš, hekler, takúto komoru nechceme! ak komoru, tak ako službu, ktorá nám bude pomáhať, a nie sa vyhrážať a vyhadzovať! a bez tých, ktorí sú tam dnes, ani jeden z nich nespravil nič pre dobro veci!!! na inom fore som už dávnejšie napísal, že bude treba dať k náhrade všetko, čo títo ľudia z komory vycicali. jednoducho zosobniť, lebo konali vedome a niektorí dokonca s nadšením. teraz sa už nemôžeme zastaviť a nenecháme sa oblbnúť, že nejaká nová forma súčasnej komory je to pravé makové a s tými istými nomenklatúrami. spk musí ísť do likvidácie so všetkými právnymi následkami. a premýšľajme, ako si vybudovať niečo nové, také, čo budeme chcieť a bude robiť to, čo chceme a potrebujeme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 19.5.2012 o 21:07

Hekler na hrad, ale teraz vážne si to vystihol, oni tu majú byť pre nás a nie my pre nich. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 19.5.2012 o 18:43

Mám navlas zhodný názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 19.5.2012 o 18:31

riešenie je podľa mňa jednoduché, zrušiť SPZ (možno už de jure ani neexistuje),zrušiť aj SPK a koncipovať úplne novú SPK, (ale nie ako súkromnú zárobkovú firmu ktorá vyciciava vlastných členov na dovolenky a poľovačky vedenia, niekedy aj s manželkami), ale "stavovskú" poľ. organizáciu, zastrešujúcu činnosť a práva poľovníkov, nič viac ani menej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1