Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Pomoc vo výbere foto objektívu - diskusia

autor: off arnost-hc
pridané: 5.4.2011 11:39

Zdravim Vas kamarati,


to, ze sa tu riesila tema vyberu objektivu uz niekolkokrat mi je uplne jasne, no aj tak sa stale neviem rozhodnut a neviem k comu sa mam priklonit. Vlastnim zrkadlovku Nikon D7000 a zameriavam sa na fotenie raticovej zveri a vtactva. Neviem sa rozhodnut medzi tymito sklami:


odkaz - SIGMA 120-400mm F4,5-5,6 APO DG OS HSM



odkaz - Sigma 150-500 f5-6,3 DG OS APO HSM



odkaz - Nikon 80-400mm f/4.5-5.6D ED VR AF Zoom-Nikkor



co sa tyka Sigmi 120-400....ohnisko by bolo pre zver postacujuce, pre vtactvo optimalne. Paci sa mi svetelnost a prijatelna cena


Sigma 150-500.....lakave je velke ohnisko a takisto prijatelna cena, no trochu ma odradzuje mensia svetelnost a bojim sa kvality, ostrenia....vaha ani rozmery mi nevadia


Nikkor 80-400.....v porovnani so sigmou je cena dvojnasobna, svetelnost ta ista, no myslim ze kvalita lepsia (aj ked mnoho ludi sa stazuje na pomaly AF, starsia verzia stabilizacie)


dakujem Vam za uzitocne rady, ak mate skusenosti s nejakym objektiv napiste prosim, este raz diky


počet zobrazení: 22 475
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 270 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off johnturturo, 31.8.2012 o 14:19

Tiež som fotil s tým Pentaconom 500/5,6. ťažký ako sviňa ale fotky celkom ok. Použival som ho aj s redukciou bajonetu canon bud na kinofilmovú alebo digitálnu zrkadlovku. Mám ho stále doma. No do Nikonov sa nevyznám vôbec, ale zdá sa mi, že Nikon nevyrába objektívy so stabilizátorom. Veru pevné drahé sklá od Nikonu bez stabilizácie používať na wildlife... to už chce majstra... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.8.2012 o 9:44

johnturturo tiež som mal pentacon 500 bol však o clone 5,6 vypadal takto nejako v rukách mojej veľmi ale veľmi dobrej priateľky Danky odkaz Miro Zumrík fotil velmi často v oborách a 99% šeliem medveď ,rys, vlk pochádzalo z Bavorského lesa . Miro nie len dobre fotil ale v čom bol neprekonateľný je to ako vedel fotky predať . Súhlasím ,že dobré fotky sa dajú urobiť i so sigmou 150 - 500 ba i ultrazoomom v rukách šikovného fotografa ,ktorý vie čo to ako pracovať so svetlom . Súhlasím ,že kde je šero a tma nemôže vyzniknúť dobrá fotografia .Dobrá fotografia a úlovok zveri fotákom vo volnej prírode sú dve uplne iné veci . ferio práve pre to že nikon nemá alternatívu zoom sklam ako je canon 100 - 400 USM IS L si musel hladať niečo čím sa dá zver fotit . Ten pevný nikon nie je žiadna výhra . Jeho cena sa pohybuje približne na tej úrovni ako u canona 100 - 400 profi triedy L . odkaz Treba si však povedať že je to len ohnisko 300 nie 400. Objektív nemá oproti canonu 100 - 400 stabilizáciu obrazu čiže nedá sa ísť do časov ako u canona . Posledná nevyhoda je že si proste nemáš možnosť upraviť zoom keď je zver bližšie . Takže pevnu 300 za nekrestansku cenu bez stabilizácie s montovaním kadejakých TC konvenktorou ,ktore stoja nemalé peniaze by som nechcel ani náhodou . Ano samozrejme i nikon má zoom sklo napríklad 200 - 400 dokonca i zastabilizované a o jednu clonu lepšie na tom ako canon 100 - 400 . Tu je však ten rozdiel v cene canon kupiš za 1300 € kým na toho zastabilizovaného nikona potrebuješ 7400€ odkaz . Takže zase slepá ulička u nikona . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 30.8.2012 o 21:34

Edu, daj nejaky tip na porovnanie cien dvoch obdobnych objektivov , kde je nikon 2x drahsi, dost ma to zaujima :) Momentalna situacia je asi taka, ze nikon sa momentalne viac oplati, ako canon odkaz A k teme, nikon ma na wildlife za normalne peniaze pevnu 300-vku f4, som jej vlastnikom asi dva tyzdne a musim povedat ze je paradna (aj ked som sa s nou zatial moc nevyhral ) a vrelo odporucam kazdemu nikonistovi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 30.8.2012 o 20:43

lesny muz: ked je šero a k tomu aj zamračené, tak končí 99% všetkých objektívov :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 30.8.2012 o 20:31

Johnnaturo: spraviť fotku za dobrého svetla je jedna vec a spraviť kvalitnú fotku za šera je druhá vec, kde ta sigma skončí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 30.8.2012 o 12:15

A tí skôr narodení čo už začali v 70.rokoch čítať Poľovníctvo a rybárstvo, Myslivost atd. si možno pamätajú na výborné snímky už v tej dobe od dnes už neznámeho fotografa Jána Betíka. ZAčínal fotiť vo svojich 18 rokoch a v dobe, ked M.Zumrík atd. (samozrejme nemyslím to v zlom) ešte ani nevedeli čo je to foťák, robil fotky ako hrom. Tento nenápadný chlapík bol lesník a fotil s ťažkým penta six-om a pentaconom 500/4. každý kto držal v ruke túto zostavu, vie aká je to váha. A tento fotograf fotil len v prírode a bez statívu !!!! všetko z ruky !!! Žiadne obory, sokoliarsky vedené dravce, len čistá divočina. Jeho fotky by mu závideli aj v tejto dobe mnohí naši fotografi prírody. škoda len že dnes mu vážna choroba už nedpovoľuje ani len do prírody ísť. Nikoho som nechcel uraziť ani nič podobné, len som chcel poznamenať, že nie je všetko len o drahej fototechnike a hádkach typu "môj objektív je lepší" a "canon je lepší než nikon" a pod. ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 30.8.2012 o 12:00

tiež používam sigmu 150-500 a som s ňou veľmi spokojný. mal som už aj zopár fotiek v rôznych časákoch aj na obálke.. A posielam aj fotky do svetových súťaží napr. Trierenberg Super Circuit alebo Al-thani Award, a mal som fotky aj v záverečných kolách i výstavách z týchto súťaží. jasne, že canon 100-400 L IS je lepší, napr. pri letovkách divích kačíc - tak to už chce fakt suprový a rýchlyy objektív. Ale nie je pravda, že Sigma 150-500 je nejak pomalá, v pohode som s ňou fotil aj tak rýchleho dravca akým je sokol lovecký. Treba si ale uvedomiť, že canony L sú už objektívy pre profesionálov, a je na Slovensku nejaký profi fotograf prírody, ktorý sa tým živý na 100%? O žiadnom som nepočul, viem akurát o R.Stachovi v ČR. Pre človeka, ktorý si chce len tak fotiť zvieratá v prírode a sem tam niečo uverejniť na webe alebo v časáku, tak je sigma veľmi dobrá voľba. Jasne, že ked niekto na to má, tak si môže nakúpiť drahej fototechniky kolko len chce. A poznám aj ja zopár fotografov, ktorí majú canony ako delá, sedia doma na zadku a kukajú na webe kedy sa kde objavý nový workshop, aby si mohli zafotiť sokoliarsky vedené dravce a zvieratá v obore. O prírode toho veľa nevedia a ked sa dostanú do wildlife fotenia do poriadnej divočiny a prírody tak sú v sračkách. A poznám aj fotografov čo majú lacnejšie, ale dobré objektívy a robia výborné fotky. Ale rozdiel je v tom, že oni stávajú o 4:00 hod ráno, v prírode sú nonstop a na WS nechodia. A ked už aj R. Stach mi povedal, že sigma 150-500 je veľmi dobrý objektív a on bol príjemne prekvapený veľmi dobrou kvalitou výsledných snímkov, tak to už asi niečo na tom bude... R.Stach niekedy používal aj sigmu 170-500, na ktorú už naozaj skoro každý nadával a on s ňou bol fotiť aj Severnej Amerike bobry: odkaz tak už asi každému dôjde, že nie je všetko len v objektíve ale aj v schopnostiach a vedomostiach fotografa. Ešte odkaz čo dokáže Sigma 150-500 v rukách výborného fotografa prírody: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.8.2012 o 10:00

spinger pokulháva v danej cenovej kategórii . Čiže za obdobné sklo ako od canonu zaplatíš aj 2 x toľko v tej istej kvalite . K tej clone 5,6 podrobnejšie ju popisuje Rosťa Stach v knihe fotolovy . Niečo sa píše i tu odkaz . Pri prečítaní si parametrov napríklad u Samyang 650-1300mm f/8-16 IF MC pre Nikon odkaz ti hneď musí byť jasné ,že to bude katastrofálne sklo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off springer, 30.8.2012 o 9:39

edu,nikon nijako nepokulhava iba ma velmi vysoké ceny :) ma genialnu 40 makro a 85 /f1,8 a zoom objektívy niesú najlepsie aj ked 12-24 je vydareny kus no teleobjektív pre bezneho smrtelníka asi nie uznam že magicka hranica svetla 5,6 je fajn ale vtactvo môže a aj bude fotiť na 8-11 ale do lesa ako píšeš nad 5,6 ani nemusí nosiť ale naštastie mame aj polia a lúky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.8.2012 o 9:08

springer v danej cenovej kategorii je pre nikon sigma 150 - 500 tiež riešenie . Tých riešení je pre nikon menej ako pre canon . značka nikon nie je o nič horšia ako canon pokulháva však ten výber skla respektíve nikkor nemá alternatívu ako canon 100 - 400 USM IS L . Nikon 80-400mm f/4.5-5.6D ED VR AF Zoom-Nikkor je na to naozaj dosť biedne . Drahý a zlý . Ohnisko 300 bude pre fotenie zveri málo u novej sigmy . Faktom je že je tu možnosť použitia TC 1,4. Tc sa dá použiť iba do magickej clony 5,6 číže by sa zmestila . Všetko nad clonu 5,6 je už mimo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off springer, 30.8.2012 o 8:35

edu, nikon 180 /f 2 nema nič spoločné s sigmou 150-500 ale je fakt rýchla reagoval som na svetelnosť a clonu a arnost-hc hlada objektív na nikon D 7000 a zhodou okolností som ho kúpil ako nahradu za D 90 takže pisať mu ktorý objektív od canonu je dobrý nieje odpovedou na jeho otazku fotografia Ti ide,nieje pochýb že Ta to baví a venuješ sa tomu ,ja už iba okrajovo lebo pri 2 psoch to už nejde a určite nebudeš namietať ak poviem že pri ohnisku 400-500 už nieje rýchlosť ostrenia uplne najdôležitejšie kritérium aj ked poteší ja by som svoju sigmu nepredal lebo v danej cenovej kategorii nesklame ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.8.2012 o 8:12

springer nefotím so sigmou 150 - 500 . Mali ju dvaja moji kamaráti sem tam sme si vymenili objektívy ja som dal 100 - 400 USM IS profi triedy L na vyskúšanie obaja potvrdili ,že po všetkých stránkach je oveľa ale oveľa lepší 100 - 400 samozrejme i drahší . Obaja predali .A kúpili canon 100 - 400. Našťastie mali canon pri nikone niet totiž čo kúpiť ako obdobu canona 100 - 400 v danej cenovej kategórii . Na tú rýchlosť som si naozaj nevedel zvyknúť pri tej sigme . To je slimačina . Sú však všakovaké trubky odkaz Čo má spoločné pevný nikon 180mm/2f s vysokorozsahovou bigmou ktorá má na ohnisku 500 clonu 6,3 to netuším . Vlasto správne si to popísal stotožňujem sa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off springer, 30.8.2012 o 7:42

EDU nemyslím že by som sa mýlil so svetelnostou a priclonením a neviem prečo píšeš o sigme ako pomalej ked s nou nefotíš mam aj sigmu 105 macro a ta je pomala ale 150-500 určite nie a ak chceš porovnavať rychlosť skus nikon 180mm/2f a uvidíš Filmové alebo fotografické objektívy umožňujú meniť clonové číslo objektívu prostredníctvom clony, ktorá zmenšuje efektívny priemer vstupnej šošovky. Údaj o svetelnosti objektívu potom určuje, aké najnižšie clonové číslo sa dá na objektíve nastaviť. Typické hodnoty clonového čísla fotografických objektívov sú pri maloformátových fotoaparátoch od 1,4 do 5,6 a pri bežných formátoch od 4,5–5.6 do 16–22 a pri objektívoch pre veľkoformátové fotoaparáty do 46–64. Pri danej ohniskovej vzdialenosti, nízke clonové číslo znamená väčší svetelný tok vnikajúci do objektívu, čo umožňuje veľmi krátky expozičný čas na úkor nízkej hĺbky ostrosti. Naopak, vyššie clonové číslo znamená menší svetelný tok, čo si vyžaduje vyššiu citlivosť filmu a/alebo dlhší expozičný čas, zvyšuje však hĺbku ostrosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off batuska, 30.8.2012 o 0:34

tazka tema :-)...ale myslim, ze sa tu prekryva niekolko malych nedorozumeni...suhlas, ze zoom je pomer medzi min a max ohniskovou vzdialenostou... Za standardny objektiv sa povazuje ten, ktory na matnicu prenesie priblizne rovnaky obraz, ktory je najviac podobny vnimaniu ludskeho oka...to sa priblizne rovna uhlopriecke cipu/policku...pre full frame je to asi 50mm pre format 6x6 80mm a pre APS-C je to asi 43mm, takze priblizenie alebo ak chcete zvacsenie s tym zatial nema nic spolocne. Priklad - ak s formatom 6x7 a objektivom 80mm odfotite nejaky objekt a to iste odfotite s APS_C s objektivom 43mm v oboch polickach bude odfotene priblizne to iste, co sa tyka obsahu. Dolezite je, ze oba cipy zachytili celu scenu z laveho az po pravy okraj priblizne tak, ako ju vnimalo vase oko - a to je meritko pre urcenie standardneho objektivu. Druha otazka je, ci objektiv zmensuje alebo zvacsuje. Tu sa udomacnil ako standard objektiv o ohniskovej vzdialenosti 50mm pre fullframe z jednoducheho dovodu. Objekty na ktore sa divame okom cez hladacik sa nam javia rovnako velke ako ked sa na ne divame mimo neho - objektiv o ohniskovej vzdialenosti 50mm voci nasemu vnimaniu objekty ani nezvacsuje ani nezmensuje a nie len to, dokonca na fullframe cip zachyti i celu scenu tak, ako ju vidi ludske oko. Je to objektiv, ktory vidi svet rovnako ako ludske oko pri fullframe formate - a tak vznikol standard od ktoreho sa odvija clenenie objektivov na sirokouhle, standardne (asi by sa mali volat normalne, aby sa nemylil dojem s pojmom)a teleobjektivy. Musi byt samozrejme splnena jedna zasadna podmienka - ak chceme zisti ci nas objektiv vidi veci tak ako nase oko nesmieme nikdy robit prepocet ohniskovej vzdialenosti voci velkosti cipu. Ohniskova vzdialenost je jasne napisana na kazdom objektive a tak aj plati a tym, ze ju prepocitame na velkost cipu, tym ju nezmenime. Ak nasadime objektiv 300mm na kinofilm a potom na format 6x6 a odfotime z rovnakej vzdialenosti napr. strom, na oboch negativoch bude na milimeter rovnako velky, takze v tomto pripade ma Edo pravdu. To, ze su pre nas lichotive prepocty ohniska voci cipu je len taky maly sebaklam - vzdialenost prvej cocky od matnice je stale rovnaka!!! Moze zato nepomer fullframe a APS_C cipu, kde pomer kvality zobrazenia fullframe cipu voci APS_C cipu je mensi ako pomer ich uhlopriecok. Takze si vlastne myslime, ze APS_C cip je zmenseny fullframe a preto musime kazdy objektiv o toto zmensenie predlzit... Takze zhrnutie: - pomenovanie standartny objektiv splna iba ten, ktoreho ohniskova vzdialenost sa rovna uhlopriecke cipu... - ci objektiv zvacsuje alebo zmensuje urcuje iba jeho ohniskova vzdialenost a porovnava sa voci stanovenemu standardu a to je ohnisko 50mm... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 29.8.2012 o 22:45

lanus,on má svojich teorií viac,v jednom seriáli sa to volalo Cvachoviny,tu sú to Edoviny :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.8.2012 o 21:33

lanus čakal som ťa .predávaj aj pána boha veleb vystrelený patron . uf lanus kus !!! no admin skus to premerať. aby sme sa teda dozvedeli ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 29.8.2012 o 20:58

Edu,uz by si fakt s tym mohol prestat, o ake zavadzanie vyrobcom podla teba ide, ked zoom bude stale len podiel maximalneho a minimalneho ohniska? Ako pise lanus nespajaj hrusky s jablkami, a to v tomto pripade zoom s priblizenim alebo s väcsenim, to su dve uplne rozdielne vlastnosti, ktore ty spajas nepochopitelne dokopy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 29.8.2012 o 20:27

Edu - Prestaň už konečne písať tie nezmysly ! Aj keď napíšeš príspevok na 30 strán aj tak zoom zostane zoomom a nestane sa "priblížením" !!! "Oficiálna optika" niečo také jednoducho nepozná a ty sa tým neustálim "papagájkovaním" len strápňuješ !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 29.8.2012 o 20:07

Taký šrot ako je sigma 100-300 f4 a za tie peniaze by som vôbec nechcel za tie prachy mám krásny kus canonu 100-400 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.8.2012 o 19:05

springer žiadne kúzlo od tej drahej sigmy nečakaj . Za tu cenu kúpiš canon 100 - 400 a to je iný profi level ako sigma 100 - 300. sigma 150 - 500 nemá vôbec rýchle odtrenie ba naopak je pomalá ako slimáčik máčik oproti canonu USM . Nemýl si priclonenie a svetelnosť objektívu to sú dve uplne iné veci . Ospevovaniu v recenziach nekladiem namenší dôraz je to iba skrytá reklama !!! Ospevoval sa v časákoch aj puškohlad edemberg :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.8.2012 o 19:01

Presnejšie je to ohnisko 48 . Žial i na fotoservroch sa mýlia . Keď ohnisko násobia napríklad crop faktorom 1,6 ktoré majú poloprofesionálne zrkadlovky . Robia to preto lebo ohnisko 50 ktoré sa tiež nazýva základné je základným pri Full frame čiže čipe s veľkosťou 36×24 mm . Veľkosť čipu však nemá na tzv. priblíženie žiaden vplyv je to iba zmena zorného uhlu. Preto sa vyrobcovia pretrčajú s kompaktnými fotákmi a píšu optický zoom 40 násobný a podobné hlúposti lebo ho mylne a úmyselne myslne počítajú z rozsahu fotoaparátu neberúc zretel na základné ohnisko . Všetko čo je pod základné ohnisko je vlastne vzďaľovanie ako keď sa pozrieš do triedra z opačnej strany . Odtial nemožno rátať priblíženie . Po takých to výbočtoch berú výrobcovia za základ dolnú hranicu ohniska čiže začne od 10mm - 400mm tak výrobca napíše že na ohnisku 400 bude zoom slovensky priblíženie 40 násobné . Lenže ohnisko 400 bude ohniskom 400 či to bude zoom objektív alebo to bude pevná 400 !!! Čiže priblíženie bude stále iba 8 násobné čo je celkom slušné . Sklamanie užívateľa je potom na mieste keď sa ma opýta koľko krát ti približuje ten biely objektív? Odpoviem 2 až 8 krát . Po porovnaní s fotkou jeho kompaktu však zistí že niečo nie je v poriadku . Bud klamem ja alebo výrobca :-D Výrobca však použil iba vyhýbavú odpoveď a zaobalil svoje tvrdenia pod rúško ťažkých výpočtov aby zmiatol kupujúceho užasným zoomom . Zoom a rozsah sú však dve uplne odlišné veličiny . Ohnisko 50 zostáva naďalej základným a tak to i zostane či sa bude meniť čip full frame ako sa už i mení a zväčšuje alebo nebude . Veľa fotografov sa ide doslova po full frame potrhať . Full frame je dobrá vec ale treba na to riadne výkonné objektívy inak bude sklamanie prevelike od dof počnúc a silnou vinetáciou v rohoch končiac . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 28.8.2012 o 21:57

Edu s tou informáciou že každých cca 50 mm ohnisko môžem počítať 1x zväčšenie si ma potešil, tiež som to nevedel a zaujímavá informácia na približnú predstavu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off springer, 28.8.2012 o 21:36

vlastním sigmu 150-500 5,6-6,3 a dovolím si tvrdiť že na fotenie vtactva je to velmi vydarený kus rýchle a prene ostrenie a clona 6,3 myslím že nieje sa čoho bať v letnom období mam clonu až na 8-11 a zver v lese nepoužitelne polia lúky vo svojej cenovej kategorii je to fajn sklo ale sigma sa podaril 100-300 f4 asi by som siel do tohto je dosť ospevovaný a cena je ešte prijatelna cca 1200€ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2012 o 16:45

tomasjanus za málo .Poradiť sa dá len tým ktorí o radu stoja . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasjanus, 28.8.2012 o 15:52

dakujem za radu Edu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2012 o 15:49

tomasjanus 55 - 200 je priblíženie 4x . To je dosť málo . Je to ako keby si sa pozeral cez trieder 4 x 32 a pohľad zvečnil ako foto . Na ohnisku 400 je priblíženie alebo zväčšenie 8 x čiže je to asi niečo také ako keby si sa pozeral cez trieder 8 x 50. To sa už niečo dá vidieť . Realny pohľad ludského oka je ohnisko 50 od toho sa začína počítať zoom čiže ohnisko 100 je 2x zväčšenie ohnisko 150je 3x zväčšenie ohnisko 200 je 4 x zväčšenie atď To len na margo aby si si to vedel prakticky predstaviť . Ďalšia dôležitá vec je svetelnosť označovaná číslom clony atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.8.2012 o 15:43

Nikon 80-400mm f/4.5-5.6D ED VR AF drahý a veľmi nepodarený objektív mäkkej kresby . Nedoporučujem . Sigma 150-500 f5-6,3 DG OS APO HSM široký rozsah a prekročenie magickej clony 5,6 na 6,3 robí ohnisko 500 dosť biedne . Takže bigma mňa neoslovila tiež . SIGMA 120-400mm F4,5-5,6 APO DG OS HSM podľa mojich skúseností najlepšia voľba z troch spomenutých . Výborná kresba i obrazová kvalita . U mňa jednoznačný víťaz z troch spomenutých objektívov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasjanus, 28.8.2012 o 15:38

mne ide hlane o ruju mam dobre miesta kde mam jelenov na 80 - 120m takze je malo aj 300mm? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off parohac222, 28.8.2012 o 15:34

na 150 metrov je málo aj 300mm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasjanus, 28.8.2012 o 15:33

Potreboval by som radu som amatér a mam nikon D 3100 a chcem sa spýtať či mi stačí na fotenie na 150 metrov objektív nikkor 55 - 200 mm? Ďakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 24.7.2012 o 23:03

veľmi pekné fotky, ten odkaz... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.7.2012 o 21:57

Dnes som mrkol galeriu fotenú sigmou 120 - 400 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 11.5.2012 o 16:27

Edu: 1000 % PRAVDA!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.5.2012 o 11:46

johnturturo nakopat do prdele po stranke technickej či kompozičnej takého fotografa akým je 357AS nie je naozaj nič ťažké :-DDD To zvládne i človek mobilom . On totiž trpí mnohými utkvelými predstavami že keď si kúpi telo nikona za 2000€ bude mu stačiť objektív za 150€ :-DDD Preto tie fotky vypadajú tak ako vypadajú . Jeho mnohé neopodstatnené strachy ako fecebook fobia a iné jeho humorné duševné stavy budú už asi len senilitou . Každopádne keď píše o obrazovej kvalite canon 1000 tak jeho mnohonásobne drahšieho nikona tá malá 1000D prechčí hocikedy . Toto je zopár foto mojej frajerky bývalej . odkaz odkaz odkaz o takej obrazovej kvalite môže tento pán s jeho hračkárskym objektívom iba snívať :-D Nikona si netreba kupovať lebo šum sa dá pridať i v softe :-DDD Canon 1000 D je na výstupe presne to isté ako moja 40D . O nič viac o nič menej . To že má foťák o nejaký bod ostriaci menej a že za sekundu urobí o jednu snímku menej to sú uplné kraviny pre deti . Sigma 120 - 400 je výborný objektív to ohnisko 150 - 500 na tej clone 6,3 je už dosť ale ak je na to svetlo funguje to spolahlivo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 9.5.2012 o 16:07

uč sa, uč sa od neho :-)))))) odkaz tento 14 ročný chalan ťa so svojimi fotkami v pohode nakope do prdele a schová do vrecka ako nič :-)))))) máš sa ešte veľa čo učiť :-))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 9.5.2012 o 15:41

tento mladý a šikovný chalan tiež fotí so sigmou 150-500, pozri aké parádne fotky má odkaz, ty o takých môžeš iba snívať. čo keby si sa išiel k nemu trochu priučiť? :-))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 9.5.2012 o 15:38

a čo teba do toho s akým črepom ja fotím? :-) ale zdá sa mi že ťa moje fotky veľmi zaujali, ked ich tak dôkladne prezeráš, super, mám radosť. ked si taký šikovný typni si či je to canon alebo olympus. črep ako črep, nie? :-)))))))))) škoda že taký premúdry a dokonalý človek ako si ty neporadí nám všetkým z čím fotiť, veľmi radi si necháme od teba poradiť, tak do toho :-))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 9.5.2012 o 14:48

Ja viem aj bez p.Stacha ako biedne fotí spomenutá Sigma a hlavne na ohnisku 500mm pri clone 6,3 a tiež viem čo dokáže rsp. nedokáže Canon 1000D.A je mi smiešne ako tu trepeš ako aj exif pod tvojimi fotkami,že : OLYMPUS IMAGING CORP. model CANON 1000D :-))) čo to máš vlastne za črep,Canon či OLYMPUS ? :-)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 9.5.2012 o 1:08

pre 357AS: napíš p. Stachovi ako som ti doporučil a potom sa smej :-DDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 270 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel