Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Pomoc vo výbere foto objektívu - diskusia

autor: off arnost-hc
pridané: 5.4.2011 11:39

Zdravim Vas kamarati,


to, ze sa tu riesila tema vyberu objektivu uz niekolkokrat mi je uplne jasne, no aj tak sa stale neviem rozhodnut a neviem k comu sa mam priklonit. Vlastnim zrkadlovku Nikon D7000 a zameriavam sa na fotenie raticovej zveri a vtactva. Neviem sa rozhodnut medzi tymito sklami:


odkaz - SIGMA 120-400mm F4,5-5,6 APO DG OS HSM



odkaz - Sigma 150-500 f5-6,3 DG OS APO HSM



odkaz - Nikon 80-400mm f/4.5-5.6D ED VR AF Zoom-Nikkor



co sa tyka Sigmi 120-400....ohnisko by bolo pre zver postacujuce, pre vtactvo optimalne. Paci sa mi svetelnost a prijatelna cena


Sigma 150-500.....lakave je velke ohnisko a takisto prijatelna cena, no trochu ma odradzuje mensia svetelnost a bojim sa kvality, ostrenia....vaha ani rozmery mi nevadia


Nikkor 80-400.....v porovnani so sigmou je cena dvojnasobna, svetelnost ta ista, no myslim ze kvalita lepsia (aj ked mnoho ludi sa stazuje na pomaly AF, starsia verzia stabilizacie)


dakujem Vam za uzitocne rady, ak mate skusenosti s nejakym objektiv napiste prosim, este raz diky


počet zobrazení: 22 441
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 270 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 8.9.2012 o 13:40

357AS ja som Ti už neraz napísal ,že ak Niečo chcem napísať napíšem to pod vlastným menom nepotrebujem na to Badi.Hawk 3,smymona, anonym ,357AS ani iné podvojné kontá . Je to len tvoj mindrák a výmysel ,že ja mám tiež podvojný nick . Nuž nie som Dušan Sliacky a to Ti potvrdí i admin ak ho o to požiadaš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 7.9.2012 o 21:14

Fotka je na pozeranie,ked si chceš dopisovat máš poštu,pokec,atd.nezasieraj túto tému,tá je o objektívoch,tomu sa nerozumieš,tak neotravuj hlúpostami,na tieto tvoje edkoviny tu nikto nie je zvedavý,tak sa tu nestrapnuj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusansliacky, 7.9.2012 o 20:50

357AS - prečo si si zakazal komentovať svoje neskutočné svetové fotky? čoho sa bojíš? a ja som sa pýtal prvý, takže po mne neopakuj ako opička :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 7.9.2012 o 17:29

Dal som ti tam jednoduché otázky:1.)nemáš ani 1.fotku,prečo ?2.)nemáš svoje meno ,prečo? 3.) nemáš profilové foto,prečo ? Už jednoduchšie sa nedá ak má niekto IQ hojdacieho kona a nerozumie otázkam niet o čom,robíš to edko primitívne a velmi okato,aj decko by to urobilo rafinovanejšie,rýpat môžeš akurát sa zhovaduješ nielen ako edo ale aj ako dusansliacky.Nemám moc času na sprostosti,ked tu píšeš pozri o čom je téma . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusansliacky, 7.9.2012 o 16:37

357 AS - schizofrenik si ty aj primitív. lebo si myslíš, že ja som Edu. Prečo si to myslíš? a ja tu na LZ.sk nerýpem do druhých ľudí okrem teba :-) a prečo stále riešiš druhých ľudí? skús aspoň raz a pravdivo na rovinu odpovedať - prečo nemáš aspoň svoje pravé meno? máš vôbec nejaké? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 7.9.2012 o 15:58

:-DDDDD sranda,vždy ked sa strapníš ako Edo,zmeníš sa na dusansliacky a potom tu píšel dalšie hlúposti o profilovke ktorú sám nemáš ,prečo,hambíš sa za seba ?(daj trebárs v tej červenej bunde od čínana)o fotkách a sám nemáš ani 1.,kde by si ich aj nabral :-DDDD si zaujímavý prípad schizofrenika :-DDDD obe verzie rovnaké,sranda,slabo si si to premyslel,robíš to velmi primitívne a priehladne,čo sa dá čakat ked IQ je také maličké. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusansliacky, 7.9.2012 o 14:02

357 AS, SABUCHA, HAWK atd...: rozmýšľam ako ti to povedať veľmi slušne..... Si proste kus hlupáka. tvoje fotky nemajú nič z toho čo majú mať dobré fotky z prírody, nemajú kompozíciu, ostrosť, formát, skrátka nič. Hráš sa tu na veľkého hrdinu a pritom nemáš ani uvedené svoje pravé meno v profile. prečo ??? máš nečisté svedomie? nemáš ani vlastnú fotku v profile. prečo ??? hanbíš sa za seba? non stop si pridávaš a mažeš fotky, ktoré si možno ani nefotil ty lebo si stále sklamaný, že nedostávaš množstvo bodov, ktoré by si chcel, aby si mohol byť tu na LZ.sk na prvom mieste. a tie tvoje medvede pri lieskach, to už má každý vlastnú mienku, že ako si tam sypeš krmivko a strieskavaš jednu fotku za druhou, ved ty vieš na čo myslím. A ak aj ty raz vyhráš nejakú aspoň malinkú regionálnu súťaž (čo sa nikdy nestane), alebo tvoja fotka sa raz ocitne na obálke časopisu (čo sa nikdy nestane), alebo ti budú vydavatelia písať emaily so záujmom o tvoje fotky (čo sa nikdy nestane), potom môžeš kritizovať niekoho ako je Edu. Tu na tejto stránke si veľký hrdina, ked môžeš písať tie svoje komentáre, ale keby si sa stretol s Edom zoči voči, tak by si sa po... a po.... a skryl by si sa ako potkan do svojej diery. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.9.2012 o 12:14

nikon vyvinul nový živý stabilizátor obrazu odkaz#! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 6.9.2012 o 22:22

Zoom-je rozsah objektívu. Objektív 100-400 má 4-násobný optický zoom-reálne priblíženie pri pohľade do hľadáčika(400mm) 8-krát - výsledná foto(400mm) na monitore v PC 8x1,6(canon) 12,8-krát - ak sa fotilo FULL- FRAME výsledná foto(400mm) na monitore v PC 8-krát. Kompakt 25-400 má 16-násobný optický zoom-reálne priblíženie pri pohľade do hľadáčika 8-krát-výsledná foto(400mm) na monitore v PC je 8x. Z toho vyplýva ak výrobca u kompaktu 25-400 uvádza hodnotu, že má 16-násobný optický zoom NEKLAME-NEZAVÁDZA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 6.9.2012 o 21:48

Lanus a? Podla teba aky zoom ma pevny canon 65mm macro? Ma 5-nasobne zväcsenie,a nie zoom ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 6.9.2012 o 21:45

ferio - Keď klikneš na Edov odkaz tak tam nájdeš aj :Výpočet Zvětšení je charakterizováno jako poměr nejdelší možné ohniskové vzdálenosti objektivu ku té nejkratší možné. Zoom 1x tedy značí, že se jedná o objektiv "bez zoomu", který má zkrátka statický úhel záběru. Zoom 3x je obvyklý u objektivu kompaktních fotoaparátů, také jím disponují setové objektivy zrcadlovek - pro většinu záběrů totiž amatérskému fotografovi vyhovuje. U tzn. ultrazoomů je obvyklý zoom kolem 10x, kvalitní kamery potom zvětšují až 30x. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 6.9.2012 o 21:43

Chlapec si v koncoch :-DDD téma je OBJEKTÍVY,ak chceš písat o potokoch skús stránku Povodie Váhu :-DDDD Možno tam uspeješ,tu si na smiech :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 21:28

Ja sa na tvojich fotkach tiež vždy pobavím Ty lovec medveďov Sabucha. Nezniesol si pravdu musel si zakázať pravdu napísať pod fotky . Teraz si šťastný . Daj pozor na tých holubov čo vám poštu nosia nech sa neutopia v tom potoku kde chemikálie vypúšťate a ešte sa tým chválite . Človek čo perie v roku 2012 v potoku tu bude o etike a estetike písať :-DDD Babka sabuchovie je tiež rovnaký neurotik ako Ty sám . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 6.9.2012 o 21:17

:-DDD no to si ma pobavil :-DDD ty naše čidlo :-DDD a už si zas v koncoch,už si pri potoku :-DDDDDDDDD ako píše ferio,drž sa a bojuj sám so svojimi "vedomostami"ked sa budem chciet pobavit občas mrknem ako tu perlíš :-DDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 6.9.2012 o 21:12

Ja hovorim o zväcseni nie o priblizeni :), ale to uz radsej necham tak, lebo ty zrejme aj toto povazujes stale za to iste, nemam slov, zi vo svojich omyloch dalej, a presviedaj o tom aj inych :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 21:06

ferio zoom po slovensky priblíženie . Po česky přiblížení :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 21:04

Sabucha toto je tvoje estetické cítenie a tvoja znalosť fotošopu . To je tvoje zrkadlo a parketa odkaz Netrep sprostosi o neexistujúcom pohybovom čidle odkaz Mal by si si račej vyprať v potoku dokedy nejde kalná .odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 6.9.2012 o 21:00

Edu zasa si pleties pojmy, tento krat zoom so zväcsenim :) Mal by si si to dostudovat, lebo ako profifotograf potom vyznejes dost komicky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 6.9.2012 o 20:40

Kedy si fotil Nikonom 55-300 ? Na čas 1/6 sec potrebuješ NIKON D7000,drôtenú spúšt a predsklopenie zrkadla,pohybové čidlo máš doma možno na vonkajšej lampe,na NIKONE D7000 také čidlo zatial nie je(škoda) tu vidiet aký si ty praktik,prakticky vieš o NIKONE D7000 PRD :-DDD A taktiež o objektívoch,ja fotím chlapče fotky reálne vo volnej prírode volne žijúcu zver,ty cvakáš napichnutého chrústa ,jelena v ZOO a ked zistíš že tam nemáš žiadne pozadie,len 1 obrovský prepal,tak tam vo votošope drbneš zapadajúce slnko a podobné hovadiny,ja to robit naštastie nemusím.Tu ti už viacerí dali vela X najavo že sa fotografickej technike rozumieš ako koza husliam,občas nájdeš vdačného chudáka čo ti na tie sprostosti naletí,len neviem prečo skúšaš presviedčat niekoho kto sa tomu rozumie viac ako ty a to o véééééla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 18:39

Hawku obe tieto sklá sú v kategórii hračkárske . Na fotenie zveri v prírode je ohnisko 300 málo ak má ešte clonu 5,6 je to bieda . Na tie tvoje cvakance samospúšťou na statíve kde fotíš v časoch 1,6 sekundy to je asi jedno či foťák zaostrí na liesku alebo na medveďa ťažko predpokladať . To záleží ako to tá automatika fotáku spracuje kedže foták je bez fotografa a len si stojí na statíve s pohybovým, senzorom . 55 - 300 sa dá použiť tak ako univerál na bežné fotenie aj ľudí . V paprčkách som držal nikona ba celé mesiace som s ním fotil v Nemecku keď som si nezobral canon poskúšal som objektív 55 - 300 a viem ako fotí . Oproti mojej 100 - 400 profi triedy L je to veľká ale veľka slabota . Čo vie dobre i majiteľ nikona ,ktorý je i tu na lovu zdar a keď potrebuje niečo vážne sfotiť príde si odomňa žičnúť canon :-D s excelentným objektívom 100 - 400 USM IS . Tých objektívov mám samozrejme viacero najviac je tých na makro fotografiu cez canon 100 f 2,8 ,sigma 50 f 2,8 či unikátny canon MP - E 65 s 5 násobným zoomom . K tomuto objektívu nemá nikon žiaden ekvivalent . Nikon má makro max 1:1 . Preto mnoho makristov prešlo od nikonu ku canonu ,lebo ten rozdiel je prevratný . Zastabilizovaná 100 makŕo profi triedy L je vrcholom makro objektívov na svete . Mňa udivuje Sabucha že tu kecáš o objektívoch a píšeš čo si o noch čítal . Ja píšem o tom čo som v praxi vyskúšal neopakujem recenzie ktoré sú iba skrytou reklamou . Ja som praktik Ty si teoretik . Nemáš ani jednu fotku kde by si sa mohol pochváliť technickou kvalitou . To že sa medveď pri žranici sám cvakne je síce fajn .Ohúriš tým poľovníka ,ktorý nevie ako fotka vznikla . Fotografa však určite nie !!! Ale je to len máznutá fotka zlej technickej kvality . Daj fotku aspoň v takejto technickej kvalite ktorú cvakla moja staručká 30D odkaz a potom sa môžeme baviť o objektívoch . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 6.9.2012 o 18:14

"širokorozsahové sklá pokulhávajú",súhlas,ale potom nepochopitelne Nikon AF-S 70-300 VR je kravina ,ale Nikon AF-S 55-300 VR je lepší,tak to dopadne ked niekto nevie čo a o čom píše,autor tohoto žvástu by mal najskôr čo to poštudovat ked už to osobne v paprčkách nikdy nedržal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 16:26

dobrú fotku dokáže urobiť aj stara nokia odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 16:24

širokorozsahove sklá vždy pokulhávajú . Nikon 55-300mm f/4.5-5.6G AF-S DX VR Ti stačiť bude ak budeš šikovný urobíš a tým dobre fotky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasjanus, 6.9.2012 o 16:12

Edu a čo povieš na Nikon 55-300mm f/4.5-5.6G AF-S DX VR stačí to mne ako amatérovi ktorý sa nechce hrať na profíka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 16:06

to je presne tá istá kravina akou fotí 357AS . sklo ktoré má clonu 5,6 na ohnisku 300 je dosť veľká slabota . Tu práve popisuje peterkovac že ta sigma za vela nestojí odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasjanus, 6.9.2012 o 15:52

čo vy na to? SIGMA 70-300mm F/4-5,6 DG Macro ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.9.2012 o 15:39

paprik6 je to presne tak ako si to napísal . Neznamená to však ,že i dokumentačný fotograf by nemohol svoje fotky zlepšiť . Preto moja ambícia na lovu zdar , nikdy nebola prepracovať sa k najlepším 10 či 100 fotografov . Bol som na 1 mieste na fotoservri vivo napríklad a tam to už bolo o kvalite ,kompozícii atď . Momentálne sa foteniu veľmi nevenujem . Kto však o moju radu stojí tomu rád poradím . Poradiť sa dá však iby tým čo o radu stoja . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paprik6, 1.9.2012 o 10:23

Na tejto stránke kvalitu fotky zaujíma asi 30% ludi to sú fotografi a par priaznivcov fotenia.Zbytok chce vidieť parožiska 14,16,18...toraky a môže to byť machuľa aká chce len nech vidno výsady.Ale ved sme na poľovnickej stránke čiže to je v poriadku:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 31.8.2012 o 23:25

Viete čo je najväčšia sranda? Že na 4. mieste je Cinty (super vynikajúci človek a môj kamarát), ktorý tu nie je ani rok, má vložených iba 37 fotiek a nemá ani foťák a nie to ešte nikon alebo canon :-DDDD ... Najlepšie hodnotené fotky má z videí a je na 1. mieste vo videách a vždy aj bude.. No vlastne ups, vlastní malý kompakt nikon, ale odfotil ním len tú diviačicu a pár zhodov... a ešte fotí mobilom Nokia :-DDD On má totál v prdeli riešiť Nikon a Canon :-DDD Ľudia moji a keby ste videli jeho NAJ videá, tak by ste ... a do ... poslali všetkých tých oceňovaných a na piedestál stavaných tvorcov čo vedia pracovať len so skrotenými zvieratami... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 31.8.2012 o 22:03

Sranda je že niekto má aj super objektív 100-400 ,aj canon foták,aj cez 700 cvakancov a nie je tam vôbec a niekomu stačí Nikon 3100 ,70 foto a je tam :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.8.2012 o 21:47

prvá lastovička :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paprik6, 31.8.2012 o 21:42

Ja som v prvej 20tke a mam nikon :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.8.2012 o 21:14

Stačí si otvoriť tabuľu na lovu zadar 20 najlepších fotografov lovu zdar a odrátať koľko z nich fotí canonom a kolko nikonom či iným fotákom . Ja som tam nikon nenašiel ani jeden . 95% je pre canon . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 31.8.2012 o 21:13

Edu, je velka skoda, ze ti ludia , ktorych tu stale dookola omielas, sa nezapajaju do diskusii, aby povedali svoj nazor na problematiku canon vs nikon. Ak prechadzali na canon este za cias nikonackych ccd snimacov, tak ich plne chapem, ale dnes to uz nema zmysel, a popravde pochybujem, ze by prechadzali na canon aj dnes , ak by boli vlastnikmi nikonu.Jedine by som vedel pochopit niekoho, kto by bezvyhradne potreboval pevnu 400-vku od canonu, ktoru nikon nema vo svojej ponuke. A k porovnaniu 300-viek od canonu a nikonu, nikon je tak isto profesionalny objektiv ako canon so vsetkym co k tomu patri, ja som tiez vela porovnaval, cital , pozeral fotografie z jedneho druheho, a nakoniec mi vyslo , ze aj ked nikon nema stabilizaciu( co je pre mna nepodstatne), no ma podla mna kvalitnejsi obraz ako canon, a toto je pre mna najpodstatnejsie. A canon 200-400 je ekvivalent nikonu, a ak si myslis , ze len kôli zabudovanemu telekonvertoru to tak nieje, tak si na omyle... A preco si tak zrazu zmenil nazor na pevnu 400-vku od canonu, ze lutujes ze si ju predal a pod. , ved v minulosti si ju tak zatracoval a teraz ti je luto ze ju nemas? Ty tiez zrejme pises tak , ako ti to momentalne pasuje :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.8.2012 o 20:47

ferio dúfam že rovnako dobre zvážili predaj svojich nikonov i Godi ,petere a mnoho iných ,ktorý prešli ku canonu od nikona . Naozaj zrovnavať canon 200 - 400 s excendrom 1,4 nejde s nijakým nikonom ,lebo žiaden ekvivalent nikon nemá . Ak chceš porovnať tvoju nezastabilizovanú pevnú 300 s canonom tak CANON EF 300mm f/4.0L IS USM toto je ekvivalent v cene okolo 1300€ rozdiel tohoto profesionálneho objektívu je však oproti nikonu veľký najmä v stabilizácii obrazu tá je naozaj veľmi podstatná a umožnuje ísť do menších ako polovičných časov ako bez stabilizácie !!! Cena približne rovnaká môžno pre canon ešte o nejakú stovku menšia ale objektívy diametrálne odlišné . johnturturo i ja som mal redukciu M42 pre canon na pentacone 500 f 5,6 obrazová kvalita oproti canonu 100 - 400 bola diametrálne iná . Kedysi keď som ešte málo vedel o objektívoch som si prečítal recenzie na canon 400 f 5,6 preto som ho kúpil a dlho testoval a porovnával s canonom 100 - 400 . Za dobrého svetla keď čas nebol dlhší ako 1/400 nebol rozdiel žiaden . Robil som výrez a kadečo . Pri časoch 1/200 a dlhších bola obrazová kvalita zastabilizovaného 100 - 400 výrazne lepšia . Pri časoch 1/60 boli foto z pevnej 400 už veľmi zlé neostré zoom 100 - 400 to zvládal ešte výborne . Prúser však nebol iba v chýbajúcej stabilizácii ale napríklad tá pevná ostrila od 350 cm oproti 100 - 400 ostriacej od 180 cm pri fotení vtáctva z krytu je to veľká výhoda . Tretia vec ktorá mi vadila pri pevnej 400 je nemožnosť zoomu čiže keď prišla zver bližšie nevošla sa do objektívu . Následne som pevnu 400 predal a priznávam ,že to bol veľký omyl . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 31.8.2012 o 20:18

A na tu nutnost stabilizatora radsej ani nereagujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 31.8.2012 o 18:58

System som si volil len nedavno, a cuduj sa svete som dal prednost nikonu, a viem aj preco :) A ze pevna 300-vka nieje ziadna vyhra? Je mi z teba na smiech Edu , a musim povedat, ze pre mna to je velka vyhra, mam radsej pevne skla, cize 100-400 by si u mna miesto urcite nenasiel :D A nakoniec spokojny som ja , spokojny si ty , tak to dalej neriesme. A este nakoniec , neporovnavaj nikon 200-400 s canonom 100-400 , to sa neslusi :D Canon uz ma ekvivalent 200-400 f4, no jeho predbezna cena cca 9000€ je dost premrstena oproti nikonu, ktoreho cena sa pohybuje na urovni cca 6500€, ale canon to s cenami v poslednej dobe pekne prestreluje u vsetkych objektivov :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 270 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM