Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

laser svetlo Lasergenetics ND-3 alebo ND-5 - diskusia

autor: off semjan
pridané: 28.3.2011 14:10

ma prosim vas niekto skusenosti s tymi laserovymi svetlami?


ak ano, skuste napisat ze aky je rozdiel medzi nimi a hlavne ak mate skusenosti s osvietenim diviacej zveri, ako na to reaguje. dik

počet zobrazení: 33 800
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off pepies, 30.3.2011 o 22:57

Luboš múdro vravíš...všade naokolo je svetlo povinné len u nás zakázané...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 126 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 31.3.2011 o 0:09

Marco ja vidím hlavnú výhodu odstrelu zveri selektívnym spôsobom . Potom správným zamierením a potom neodstreliť kolegu . Buď lovíme selektívne alebo sa iba na to hráme . Keď chcem doma chovať husi a mám ich 50ks nebudem po tme v noci vyberať tú nevhodnú do chovu . To je logické ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 31.3.2011 o 0:03

robi sa to aj u nas ale ja zastanca baterky nie som je to take rychlo rychlo.radsej si pockam a ten vystrel si vychutnam,jedinu vyhodu tam vidim niekoho nedat dole ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.3.2011 o 0:02

ále zrušili sme povinné jarné sčítanie :-D poznám pachatela čo to po tých desatročiach zrušil :-D pre nelogičnosť a sprostosť . Ano bol to môj návrh :-D a tak zrušíme aj svetlo do hodiny po západe snaď . Ak to správne vyargumentujeme ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 23:55

marco riešilo by o to čo sa aj tak robí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 30.3.2011 o 23:51

ono by to aj tak moc nepomohlo lebo zver bi si vytvorila asociaciu ze za svetlom nasleduje vystrel,niektore criedy tak reaguju aj teraz preco asi,ono by to vyriesilo skorej nocne videnie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 23:51

Dano Lipšic nie je hlupák podľa môjho názoru .Vzdelaný a mudri človek. Ano ako minister sa však národu musí zodpovedať čo urobil aby sa neopakovala Devínska . Zatial sú to iba chaotiké návrhy ! Všetko sa utrasie a bude to ok . Sám som Danovi napísal svoj názor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 30.3.2011 o 23:39

U nás sa budeme resp. budú radšej zaoberať naši mocipáni psychotestami, ako nejakým "hlúpym svetlom". Inak to chápem, povolením svetla pri love v novelizácii zákona by sa tak pán... nezviditeľnil,ako už spomínanými psychotestami... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 23:33

prisvietenie je nezakonné tak si nezakonne svietime :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 23:32

nene pandur bod nech je v šere ale , dohladavať pri svetle je nezákonné ! Treba pekne po tme v lese :-D ! Alebo nechať naduť :-D do rána :-D lubos2 vidím ,že máš logické myslenie stotožňujem sa ! Buď lovíme selektívne a máme možnosť rozpoznať čo je čo alebo len tak skúšame :-D potom je tam kolega neposlušný a vyvrhuj ho v tých nervoch aby sa nezaparil !!! Netvrdím že treba loviť celu a každú noc . Keby bolo však povolené prisvietit si hodinu po západe bolo by to logické !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 30.3.2011 o 23:10

Marko to potom nemusí mať na puškohľade ani bod :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 30.3.2011 o 23:07

ja som si kupi za euro blikatko na bicikel a prisil som si ho na rukav pri pleci a ked sa presuvam tak to mam vzdy zapnute na trvale svietenie a musel by to byt retard kto by to nevidel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 30.3.2011 o 22:57

Luboš múdro vravíš...všade naokolo je svetlo povinné len u nás zakázané... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off lubos2, 30.3.2011 o 22:54

je úplne jedno aké svetlo budete používať, pokiaľ má zver v súvislosti so svetlom negatívnu skúsenosť(streľba) bude odbiehať vždy! A pokiaľ ide o to či použiť-nepoužiť svetlo pred streľbou, tak jednoznačne použiť. Radšej sa na 100% presvedčiť, ako potom banovať... PS: je to len môj názor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off premvadasz, 30.3.2011 o 22:43

lowec to čim si vnadil slivovicou? ja si vždy svietim ked vecer idem z posedu aby ma neodbachli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 30.3.2011 o 22:37

jager68 .. zrejme vieš posúdiť ako to je pri dohladávke diviaka real,neviem si predstaviť dohladavku bez baterky v ruke ,aj ked je ten najlepší spln ,,vzniká taktiež tien a myslieť si, domnievať sa ,je podla mna velmi málo, nie som zástanca lovu pri svetle ,v iných krajinách pomocou svetla pozorujú resp, lepšie selektujú jedince ,kto zažil na polovačke ,že mu počas splnu prišiel človek na vnadisko ,alebo kukuricou či lesom zmení názor .Ja osobne som to zažil ,a bezpečnosť je pre mna prioritou.Tak ako píše Edu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 30.3.2011 o 19:28

jager68 :-D vraj je lepšie zastreliť kolegu ako použiť svetlo :- D odkaz Mňa zaujalo ,že pred rokom si už raz pomýlil kolegu s diviakom ale trafil ho len do ruky . Premýšlam keby bol mal o 1 promile viac nemusel ho vôbec trafiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 30.3.2011 o 19:09

Zbytocnosť......naco vam je svetlo???.ked mate dobru optiku a mesiac???? Len nepište vsetci ako to mate na pozorovanie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 19:00

tu sme niečo podobné rozoberali odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lowec, 30.3.2011 o 15:55

Osobne doporúčujem Tiablo A9 s červeným filtrom = rovnaký výsledok reakcie zvery ako laserové svetlá . tiablo A9 89 euro v základe dosah svetla 300m filter 20 euro zoom parabola = dosah svetla do 400m 25 euro . Prečo práve Tiablo A9 , poslúži Vám ako bežná baterka s vynikajúcim dosahom ,po doplnení takt. káblu je použitelná ako taktická baterka, s použitím červeného filtru eliminuje špičkový tok svetla a šok pre zver na min. takz. pozorovací moment. Ja osobne preferujem jednu poriadnu baterku mať pri sebe ako 5 rôznych . Moja skúsenosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 15:48

snipko ale mám neboj . Aj so zázračnými filtrami červenými ,modrými,ultrafialovými :-D laserovo neviem akými :-D všetko je to iba reklama ktorá nemá absolútne žiadne opodstatnenie . Ešte prezradím tajomstvo . Diviak vidí presne to isté svetlo čo človek . Takže ak to zelené svetlo čo ho predajcovia nazvali laserom či kúzlom nevidíš nevidí ho ani diviak . To ,že ti neodskočili na to prídeš časom . Nie iba mne odskakujú . Okrem iného tú skusenosť čo mám ja opísalo v inej podvojnej teme hneď niekoľko užívateľov tohoto kuzelneho svetla . A to sme ešte pred časom verili ,že diviak nevidí červené svetlo :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off snipko, 30.3.2011 o 13:39

Edu- asi nemáš praktické skúsenosti s ND-3 keď toto tvrdíš. Súhlasím jedine s tým že filtre na baterky su blbosť. Jedine filter modrý-ultrafialový je fajn. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.3.2011 o 7:52

Je to uplná ptákovina velé zelené tzv:-D laserové svetlo :-D Diviak odskakuje rovnako po bielom ako i po červenom ako i po zelenom . Ako som spomenul nie každý- Srnčia stojí môžeme svietit čímkolvek. Keby som bol predjca a robil by som si z inzercie na lovu zdar internetový obchod tiež by som chválil do neba výhodnú cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xwolf, 29.3.2011 o 23:49

Výhodná cena na laser ND-3: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 29.3.2011 o 22:15

Mám skúsenosti so Srnčou jeleňou, diviačou zverou a medveď. Zatiaľ mi žiadna s tejto zveri neodskočila keď som zasvietil ND 3. Som Zatiaľ spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.3.2011 o 14:10

Áno po každom svetle diviačia zver odbieha, respektíve nemusí odbehnúť ale vidí ho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semjan, 29.3.2011 o 7:18

dakujem, ale viem kde sa to da zohnat alebo kupit. zaujimaju ma skusenosi ci diviaca zver odbieha ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 28.3.2011 o 21:19

toto je ND3 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 28.3.2011 o 20:10

nd5 je vačšia,ťažšia, silnejšia a bez príslušenstva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off semjan, 28.3.2011 o 19:53

vysoka a srncia nereaguje, diviaka nemame odskusaneho ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.3.2011 o 19:49

diviak reaguje na svetlo rôzne . Raz odskakuje inokedy nie . Tie zelené čarovné svetlá červené filtre a neviem aké vynálezi z kozmu sú iba trik na predaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lampa G 25 Laser (autor: Miro5).

off Edu, 13.1.2011 o 17:52

podobne ako lowec :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lampa G 25 Laser (autor: Miro5).

off foro, 13.1.2011 o 17:48

Lampa G 25 je použitelna iba ked nie je mraz ani nepomož ju zaizolovat ako mi radili v obchode .Podla mna to nemamá nič spoločne s nahradov nočneho videnia škoda 285€.Je to iba obchodný tah. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lampa G 25 Laser (autor: Miro5).

off horvathm, 22.12.2010 o 20:56

Nakonec som si ten nd-3 laser kupil asi pred tromi tyzdnami a zatial nebanujem.Svieti dobre aj dialkovy vypinac funguje fajnovo potichu.Kolegova g25 cvaka pri zapinani jak zapalovac zipo.Teraz uz aj sam uznal ze g25 je len taky smejdik.Skusenost z lesa je taka ze diviaky to nerusilo a dalo sa pekne vyberat.Ja k tomu este idem dokupit nabijatelne baterky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lampa G 25 Laser (autor: Miro5).

off lowec, 25.11.2010 o 23:26

aby som vám nebral ilúzie ,napišem to v podobnom znení ,kúpite si príklad výkonné laserové ukazovatko 100mw farba zelená príklad , výkon a dosah tohto laseru je úchvatna 3 km ale : laser nie je čip ako led čip lampy ,životnosť laseru je omnoho nižšia a kratšia ako led čip použivaný svietidlách ,dávam si otázku využijem taký dosah ako je 1 km ? ja osobne zvažujem cena verzus výkon ,spotreba ,životsnosť,účelovosť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lampa G 25 Laser (autor: Miro5).

off horvathm, 25.11.2010 o 19:41

Moj kamarat kupil g25 lampu,ale teda nic moc to neni podla mna.Len taka bakelitova tycka a chcu za to 285 euro.Potom ked sme neskor pozerali nd-3 laser, tak bol dost prekvapeny.Oproti g25 lampe uplne ine vypracovanie, nd-3 laser ma kovove telo a davaju k tomu aj poriadne kovove montaze.A este nd-3 laser stoji o 35 euro menej.Tak dufam ze ju dostanem pod stromcek akoze uz teraz :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lampa G 25 Laser (autor: Miro5).

off lowec, 23.11.2010 o 14:45

Keď som videl 1 x reklamu na uvedený model, usmial som sa ,prečítal som si určité parametre , zavolal som kamarátovi tu v SR tak i canada,šwédsko a chcel som vedieť ich názor ,vysvetlili mi princíp toho svetla ako aj dosť divnú životnosť uvedeného svetla "ich skúsenosť" o ktorej som sa nedočítal v ponuke ale budiš ved záruka je určite 24 mesiacou ,v skratke : zver reagovala tak isto na uvedený model , ak ho budete používať v jesených časoch keď je opar " hmla " zver tak isto reaguje na uvedený model,ak ho mám porovnať s inými dostupnými svetlami s nasadeným filtru ako je červený či zelený = výsledok je rovnaký . Najlepšie Vám to napísal v skratke "GOTREK " posledná veta , súhlasím . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lampa G 25 Laser (autor: Miro5).

off gotrek, 23.11.2010 o 13:54

Včera som autom svietil na šesť kusov vysokej asi minútu a ani sa nepohli. Na diviaky som už viac krát svietil aj normálnou baterkou a niekedy odišli ale väčšinou ostali. Ono to bude tým ako je zver naučená. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lampa G 25 Laser (autor: Miro5).

off snipko, 23.11.2010 o 9:42

Súhlasím s Edu. Skôr si ale myslím že zver ktorá je navyknutá na svetelné zdroje z áut a okolí miest a obcí, tak na toto svetlo ale nie len na to svetlo ale každé či už halogén, xenón, či led bude reagovať inak ako zver žijúca v horách ktorá s so svetelným zdrojom ešte nestretla alebo len ojedinele. A to už nehovorím o tom že nech to bude akákoľvek zver, raz keď sa na ňu pri hocijakom svetle strieľalo resp. má so svetlo zlú skúsenosť bude reagovať úplne inak. Každý si domyslí ako. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 126 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov