Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

poradte mi nejaky fotak pre zaciatocniky - diskusia

autor: off polovnik10
pridané: 7.3.2011 9:56

chcel by som kupit nejaky fotak cena do 300 euro aj nejkay draksi popripade kupeny z ruky aby mal dobre priblizenie atd .. Dakujem

počet zobrazení: 12 072
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-117 z 117 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Ondrik, 25.5.2011 o 12:22

Mne sa tiež pozdáva ten canon sx 30is. Síce to najdlhšie ohnisko bude asi veľmi málo využiteľné, ale ,,čo je doma to sa počíta,,:) Krátke ohnisko 24mm poteší:) 14mega, f2,7 je v pohode:) tiež HD video sekvencie a celkom pekný dizajn. No a značka ,,Canon,, na blesku je snáď zárukou akej takej kvality:) Ak by som si niekedy kupoval nový kompakt tak asi tento, alebo nejaký Lumix. Na zrkadlovku sa ešte necítim:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 25.5.2011 o 12:07

Edu absolutny suhlas,pokial sa clovek nenauci citat histogram a nepochopi ako ma strimovat clona,expozicny cas a ISO,tak aby ten histogram nebol orezany na oboch krajoch,tak nikdy s toho nebude pekna technicka foto. Ano objektiv je zaklad kazdeho elektronickeho oka.Edu pre mna je najdolezitejsia svetelnost,uz kadejake chyby aberacie a zaoblovania ma az tak netankuju. Edu poviem ti jedno,ja ked som v horach nemam chut vlacit len 3kg v DLSR tele a sady setovych objektivov.Mininalne ked sa zrubem niekde na skalach,mam skodu ako svina.Vies my tu nemame roviny,ako v Trencine,my mame vazny teren:) Uz cakam na kompakty s vymenitelnymi objektivmi a APS-C cipom (ako asi Sony XV05 ).Ja mam high-end compakty canon G12 a chcem nejaky ultrazoom(neviem sa rozhodnut medzi Fuji,Canon SX30) Ja rad fotim krajinky na mojich vyletoch,nakolko milujem hory,ale bojujem z neduhom,ked mam polovicu oblohy a hory,kopca v zabere.Efekt je,ze na lese nevidno nic a obloha je prepalena a biela.Viem ze to suvisi z velkym dynamickym rozsahom jasov.Riesenie je fotit v HDR rezime(treba stativ),alebo teraz neviem edu mozno ty vies, pouzit prechodovy filter.To len tak naokraj diskusie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.5.2011 o 19:47

Chlapci s tou zrkadlovkou príde i veľké sklamanie pokiaľ neinvestujete poriadne peniaze do kvalitného objektívu zrkadlovka je na nič. Okrem toho treba ovládať minimálne základy fotografie softvér a mnoho iných vecí . Sám foťák fotky nerobí !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ado, 23.5.2011 o 11:06

este chcem dodat ze ten moje bude na predaj chcem uz prejst na zrkadlovku, urcite sa dohodneme za slusnu cenu ak ma niekto zaujem, je kupovany koncom februara v TN vo Fotolabe v OC MAX, mam ku nemu komplet prislusenstvo krabicu + zarucny list pridam aj nabijacie baterky a 4GB kartu,vsetko je v 100% stave zodpovedne udrziavane, ak ma niekto zaujem piste do tejto diskusie alebo postu, pripadne odpoviem na otazky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ado, 23.5.2011 o 10:59

duso ten Fuji HS10 mam, priblizenie je naozaj dost velke, sak kukni moje foto a uznaj sam zrkadlovke sa to nevirovna ale urcite to na zaciatok staci nastavenia ma plne manualne ako pri zrkadlovke, zoomujes na objektive co je dost prakticke atd. myslim si ze by sa snim dali porobyt aj pekne fotky len sa treba poriadne pohrat z nastaveniami a tak, osobne som snim spokojny na to ze je to kompakt tak je to dost slusna masinka a teraz uz je aj za schopnu cenu, ale ako vravim vzdy je to o skusenostiach a sikovnosti, pre zaciacocnika super fotak, odporucam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 23.5.2011 o 1:03

Nasiel som velmi zaujimavy ultrazoom (35X priblizenie) v cene 300 euro - Canon SX30, odkaz Dovolim si tvrdit,ze pri dobrom svetle sa to da pouzivat ako digitalny dalekohlad. Dalsim favoritom je Fujifilm HS10,ktory ma vynikajucu citlivost a dokaze odfotit rychlu sekvenciu obrazkov a zachytit rychly pohyb. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 10.5.2011 o 22:58

Preboha ale fotoaparat treba udrzovat,cistit (ofukavaci balonik,lenspen,mikrovlaknova handricka) a pouzivat krytku objektivu...zaprasenie si viem predstavit niekde pri foteni na sahare a nie v nasich lesoch.Skutocne mas taku zlu skusenost? Nemyslis,ze to nejde riesit?Ano panasonic moze byt,ale jednoducho nema parametre canonu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.5.2011 o 6:12

každopádně SX ... nebrat, do půl roka se zapráší, do dvou let se žačínají vypínat s chybovou hláškou a reklamace není možná, soudruzi z Canonu jsou vychcaní jak mraky u těchto kompaktů. Solidní reklamační jednání probíhá spíše u Panasoicu, proto bych volil v ultrazoomu raději tuto značku. Nikdo si nechce kupovat foták JEN na dva roky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 10.5.2011 o 2:50

Ado no uznavam svetelnost toho objektivu je skvela,ale necudujem sa,ked to je Leica (top objektivy).Avsak citlivost cipu ISO1600 by mohla byt lepsia,ale za tu cenu mozno.Je tam digitalne stabilizacia obrazu ale radsej pri 18x zoome by som pouzil stativ. Ja som,ale zaryty Canonak,avsak ultrazoom Canon PowerShot SX1/SX10 uz ma horsi F az 5.7,alebo Nikon Coolpix P90 (f5.0),ale lepsiu citlivost.Ale opat je to mierne nad rozpocet. Stale zdoraznujem citlivost,pretoze moja skusenost je ze zver sa zacina hybat,tzn povstane zalahnuta zo zemi spravidla pred zapadom slnka,vecerom.Treba si uvedomit,ze pri tom F4.4 treba pocitat iba s 25% svetla ako pri F2.8 pri nulovom zoome a ked sa k tomu prida menej citlivy cip lacnejsieho fotoaparatu tak bud musime mat dlho otvorenu zavierku (potom stativ) a tym risk,ze pohybujuca zver bude rozmazana. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ado, 9.5.2011 o 9:08

duso2 ale polovnik10 pisal ze chce nieco do 300e a aby ten fotak mal dobre priblizenie, takze predpokladam ze chce fotit aj zver na dialku, a tie co si uviedol ty, nemaju az take ohnisko aby nafotil zver v prirode, mozno tak vo zvernici, a ich cena je myslim vyššia ako 300e aspon ta G12ka. Pochopitelne nespochybnujem kvalitu tych fotakov su to dobre masinky ale tak na fotenie rodinnej dovolenky :D, skor by som mu poradil Panasonic Lumix DMC-FZ38 ktorí ma ohnisko 27-486mm(35mm) a f/2.8-4.4 co je podla mna velmi slusne a cena noveho je menšia ako 300e. Iba moj nazor :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 9.5.2011 o 0:31

Vazeni niekedy zasnem ked citam niektore vyplody.V prvom rade ak niekto,kto je zaciatocnik nerozumie co je svetelnost objektivu,kompenzacia expozicie,histogram,ISO,priorita clony a vobec fotenie v manuali,tak zrkadlovka ala Canon EOS alebo Nikon s dobrym objektivom je pre neho vyhodene peniaze. Zaciatocnikom doporucujem,zacat studovat a prejst kvalitnym kompaktom s moznostou manual rezimu,kde sa nauci vyuzivat horeuvedene parametre. Poniektori tu zatracujete spickovy kompakt Canon G12.Neviete o com hovorite.Je to fotoaparat s horcikovym telom (ziadny plastak) s ktorym sa za malo muziky da zahrat vela.Ano ochrana pred prachom neni jeho silna stranka ale neni to neriesitelna vec. Dalsie dobre kompakty s podobnymi crevami ako G12 su G11,S95,S90 (ten je skutocne do vrecka s vykonom G12ky,ma F2.0 objektiv),od Panasonicu LX5 (s dobrou svetelnostou F2.0 az F3.3) alebo Leica.Ostatne je ausus. Ked sa bavime o canon G12/S90 s vynikajucou citlivostou (ISO3200 a v low light s mensim rozlisenim az 12800,pretoze je tam velky CCD cip).Citlivost znamena menej sumu. Dalej ultrazoomy,kazdy by mal vediet ze so zoomom pada svetelnost objektivu (podla toho aky je kvalitny objektiv).Potom treba citlivy senzor.Cim vacsi senzor tym citlivejsi (aspon min. 1.1/7,alebo APS-C v zrkadlach ala EOS 60/50D atd.) Kto si kupi lacne zrkadlo Canon 1000D tak verte mi ze s G12kou urobim lepsie foto.Ak zrkladlo od Canonu tak dvoj (semi-profi),alebo jedno cislicovy (profi) EOS. Zver zacina spravidla vychadzat s bliziacim sa serom,cize dalsi dovod preco citlive fotoaparaty so svetelnymi objektivmi a ziadnym ultrazoomom.Este dodam moji favoriti G12 a S95 maju HD video s HDMI,ktore sice nejde zoomovat pocas nahravania,ale je na to riesenie,ktore vyzaduje trosku pocitacvych znalosti.Dufam,ze som aspon niekomu pomohol pri rozhodovani. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nemcekma, 3.5.2011 o 15:51

Skús Panasonick DMC FZ 45,mam ho od decembra 2010 a plna spokojnost. ma 14,1megapix. 24x opticky zoom. Pre nas začiatočnikov bomba! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.5.2011 o 10:53

Hugo moja zrkadlovka má čip cmos . Zrkadlovka canon 300 d má čip ccd . Ano správne si to pochopil kompact napríklad canon 12G urobí kvalitnejšiu fotografiu ako moja zrkadlovka so seťákom objektívom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 2.5.2011 o 21:41

To mám tomu rozumieť tak, že fotoaparát s CMOS alebo CCD snímačom urobí lepšiu fotku ako DSLR? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.5.2011 o 23:18

hugo mýliš sa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 1.5.2011 o 8:23

Možno sa mýlim, ale pri zlom svetle je jedno, či máte kompakt, alebo zrkadlo. Ak však chcem z fotky robenej za rovnakých podmienok "vyťažiť" viac, tak tu sa mi zdá lepšie fotiť zrkadlom. A dobré fotky sa dajú robiť aj objektívmi za cca 150€, napr. Tamron, či Sigma. Osobne si myslím, že aj takéto objektívy pre bežného používateľa stačia a dajú sa s nimi robiť dobré fotky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.4.2011 o 20:00

zrkadlovku určite pre začiatočníka nedoporučujem . Zrkadlovka bez kvalitných objektívov nie je správna voľba . Kvalita fotografie záleží v prvom rade od kvalitného svetla potom od fotografa a až v poslednom rade od foťáku . Vyfotiť príroda sa dá takto odkaz i s 4 mpix compactíkom minolta . Myslím ,že technická kvalita je v poriadku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hugo, 27.4.2011 o 20:30

ja by som v tej cene radšej doporučil zrkadlo,hoci aj z bazáru. Prešiel som z kompaktu na zrkadlovku. Je pravda, že zatiaľ sa ešte len učím, ale môžem povedať, že kvalita fotiek sa nedá porovnať. Ide hlavne o to, na čo chceš fotoaparát používať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ado28, 26.4.2011 o 21:40

Ja som si teraz urobil radosť týmto: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fito99881, 8.3.2011 o 19:42

Aj ja by som ti poradil nejaky kompakt..Kompakty nepoznam takže ti presne poradiť newiem ale na 100% su kúp nejaky kompakt pre začiatočníka držim palce aby si si dobre vybral.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 8.3.2011 o 19:30

chlapi ja si aj tak myslím, že kto vie upletie aj z hovna bič a kto nevie môže mať v ruke aj neviem aký foťák a ......, keď napr. zoberie Edu do ruky môj FUJI tak budu fotky vyzerať tako ako dal odkaz z jeho kompaktom a naopak môžem mať Edovu zrkadlovku aj s tou 600vkou a fotky budú vyzerať tak ako moje. Môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2011 o 18:14

tu je canon 35 x optický zoom .CANON PowerShot SX30 IS odkaz si myslím ,že už nad 15 x je to o ničom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2011 o 17:03

pandur1 uplne dostačujúca mašinka čo si kúpil . Tých značiek kompaktov je viacero aj zrkadloviek . U zrkadiel jednoznačne kralujú dve značky a to je canon a nikon . U kompaktov by som tiež asi zostal pri týchto značkách aj keď panasonic vybavený kvalitným sklom leica ,sony Carl zeiss ,ako i ostatné idú stále dopredu .Technicky kvalitná fotka sa dá urobiť aj kompactom . Ja mám taký konica minolta Z3 sa volá . Má 4 mpix a 12 x zoom . Dajú sa aj z takej krabičky 6 ročnej robiť veľmi slušné fotky .odkaz odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jakub11111, 8.3.2011 o 15:29

ja som si kupil panasonic dmc fz38 a som snim velmi spokojny. No nikedy sa mi zda ze aj 18x opicky zoom je malo ale daju sa snim urobiť dobre fotky zvery...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 8.3.2011 o 15:00

pandur1: Máš pravdu, když mrknu do tvé galerie, tak prostě není potřeba vymýšlet něco extra. Takovéto momentky si jednou za čas necháš vytisknout ve velikosti 9x13 a je to úplně super. Kdybys ovšem byl takový ten nadšený magor, postižený plížením po čtyřech v obilí zasraný od hlíny po celém těle, co potřebuje dostat zvěř na 10m a vytisknout si to na zeď ve formátu A3, tak bys časem zjistil, že ten foták není dostačující a hledal bys něco lepšího. Je to prostě o tom, uvědomit si, co od toho očekávám a kdo se umí perfektně dostat ke zvěři, tak udělá taky dobré snímky a nepotřebuje k tomu zrcadlo, zároveň ale musí počítat s tím, že technická stránka fotky nebude plnohodnotně srovnatelná se zrcadlovkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 8.3.2011 o 14:51

Zigi možno ten Fuji nie je kvalitná značka, ale zatiaľ som spokojný a na moje fotenie mi určite postačí, ono keby som mal tak ako hovorí Edu 1000 Eur tak určite kúpin niečo kvalitné, čo však bohužiaľ nemám. Ale ja raz vyhrám športku :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 8.3.2011 o 14:47

jj se zrcadlama je to jinak, tam jsou opravdu jen dvě značky, ale u těch kompaktů je toho více ... ale fuji to mi zní jak nějaké jídlo v čínské restauraci, už proto bych to nechtěl :-) Záleží prostě od toho, co chceš fotit, jestli zvěř na dálku a chceš si to přiblížit, tak věřím, že ty 4 značky co jsem uvedl jsou asi nejznámější a nejčastěji kupované, pak jsou ješně nějaké ty fuji, sony, kodak a možná s tím jdou udělat také krásné snímky, ale už to není tak časté a hůře se k tomu hledají informace, kdyžto např. olympusy má každý, tak máš velkou možnost porovnávat fotky a vyhodnocovat si to pro sebe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 8.3.2011 o 14:37

Aj keď Edu mi poradil ten panasonic čo som dal odkaz, bohužiaľ financie naň nevyšli a kúpil som toto odkaz, zatiaľ som urobil len zopár fotiek, ale zatiaľ som spokojný. Rozdiel medzi nimy bol len v objektíve, čo je však asi najdôležitejšia čas fotoaparátu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2011 o 14:31

Ano Zigi9 stotožňujem sa s tebou . Tiež som za kompaktný aparát pre začiatok celkom určite . Neskôr keď bude mať niekoľko tisíc euro môže uvažovať o zrkadle . V zrkadlovkách sú iba dve značky pre mňa Canon a Nikon . Ktorá je lepšia je povedať ťažko . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 8.3.2011 o 14:28

já bych pro začátek bral nějaký ultrazoom (né zrcadlovku), ale rozhodně už né od Canonu, takže nějaký PowerShot SX, G určitě nekupuj, bo jednání firmy při reklamaci je naprosto otřesné, výsměšné a neprofesionální. Navíc při běžném focení v přírodě se ti do takového foťáku dost napráší, protože to soudruzi od Canonu neumí pořádně smontovat, aby to bylo těsné a po necelých dvou letech ti to začne psát chybu a vypíná se to. ----- Pak už přichází do úvahy známé Olympusy s obrovským zoomem a tedy i velkým přiblížením, ale tak nějak mě ten jejich zoomový extrém odrazuje, takže je tu ještě nějaký ultrazoom od Panasonicku a nakonec nějaký od Nikonu. Nikony vůbec neznám a ten panasonic, ten je podle mě jednodušší na ovládání a v porovnání s ostatními ultrazoomy ta kvalita obrazu nebude zásadně horší, vesměs je to pro amatéra všechno stejné a dostačující a přibližuje to, což je jeden z tvých požadavků. Ceny ultrazoomu od Canonu jsou vyšší než jiné ultrazoomy a při tak malém rozdílu obrazu bych raději pošetřil peníze a koupil ten panasonic nebo nikon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 8.3.2011 o 14:24

OPRAVA ....CANON 55-250 IS . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2011 o 14:23

hawk3 to všetko vieš zohnať do 300 euro ? Polovník 10 chcel mať dobré priblíženie . 55 - 200IS je 4 násobný optický zoom . Crop faktor by som do toho nemiešal . Canon 12G stojí síce 450€ ale po clonu 4 má svetlo 2,8 čo je super . Som si istý ,že zver odfotená canonom 550 D + CANON 55-200 IS urobí horšiu fotku ako Canon G 12 . Odhliadnuc od toho že to zrkadlo bude minimálne 3 x drahší ako Canon G 12. S 300€ vo vrecku by som ani nepomýšlal na zrkadlovku . Ba ani na dobrý použitý objektív :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 8.3.2011 o 14:23

Ja nie som odborník ale myslím, že aj tento je dobrý odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 8.3.2011 o 14:17

Poto m by som mu poradil CANON 55-200 IS + nejaký základák a má na začiatok pokoj.Nejak začiat treba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2011 o 13:59

lowcek a potom s tým 700 eurovým holým telom mu čo ďalej poradíš ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2011 o 13:58

Zrkadlovka nie je celkom určite pre začiatočníka . Na zrkadlovku treba dozrieť. Fotením compaktom ,napozerávaním fotiek iných vzdelávaním sa na špecializovaných fotoserveroch a následným publikovaním aspoň 6 mesiacov. Taká obyčajna zrkadlovka canon 550 ťa bude stáť okolo 700 € toľko isto ja nejaký zoom objektív . Samozrejme budeš potrebovať aj brašnu kam ten velký foťák dáš to je ďalších 100€ tiež budeš potrebovať statív s hlavou teda ak chceš fotit zver to máš ďalších 200€ nejaký náhradna baterka CF kartička zopár filtríkov grip a iné veci potrebné k foteniu ďalších 200 - 300 € Takže sme sa v základe dostali na nejakých 2000€ to je dosť rozdiel oproti tvojim 300€ . Keď to všetko budeš mať doma zrazu zistíš ,že nevieš ako to použiť .Ako si dovážiť bielu ,koľko cloniť ,ako pracovať so svetlom ako s prioritou času ako zvoliť správne iso a mnoho a mnoho iných vecičiek . Nasere ťa to a foťák zostane v šuflíku . Ešte dodám ,že som popisoval iba objektív na zver napríklad 120 - 400 . Samozrejme ,že ak chceš fotit rodinu akcie ľudí makro a iné veci potrebuješ ďalšie objektívy a samozrejme ďalšie stovky euro :-D následne ďalšie filtre a mnoho iného . Prirovnal by som to asi k tomu ako keby chcel dedko kalkulačku a ty mu dáš laptop že si to tam niekde nájde :-D .Ja by som ti poradil univerzál canon G12 napríklad odkaz možno ťa odradí zoom iba 5 x ale viac ako 10 x je k ničomu . K tomu sa dá kupiť telepredsádka a môžeš fotit kvalitnou mašinkou . odkaz máš i video a super luxus univerzálny foťák za 450€ odkaz druhá možnosť si je zakúpiť klasiku s 10 x zoom za 120€ odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowcek, 7.3.2011 o 14:22

canon 550D je dobry cena noveho nejakych 700eur ale z ruky by bol aj za 400 eur mozno... po prípade Canon 500D... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-117 z 117 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel