Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

poradte mi nejaky fotak pre zaciatocniky - diskusia

autor: off polovnik10
pridané: 7.3.2011 9:56

chcel by som kupit nejaky fotak cena do 300 euro aj nejkay draksi popripade kupeny z ruky aby mal dobre priblizenie atd .. Dakujem

počet zobrazení: 12 036
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 117 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off berny96, 16.8.2011 o 22:54

zdravím, ja som tiež začiatočník a kúpil som si Canon PowerShot SX30 IS,som sním nadmieru spokojný 14,1 Mpix a Optický zoom 35 x ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.8.2011 o 17:41

lubo125 vyrez robit mozes ked vsak budes potrebovat 300dpi neviem kde ich potom zoberies . Ospravedlnujem sa za dikritiku klavesnica mi to nedovoluje. jozef tieto utrazom fotaky su dost podobne . ten panasonic je dobry samozrejme . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 16.8.2011 o 0:08

Zdravim chcem kupit tento fotak čo myslite dobra volba ? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duch, 4.6.2011 o 19:23

niekedy rezat nemusís niekedy ano zivot je o prekvapení ja som sa neucil nie vzdy kvalita snímky ukáze ten pravý okamih ale naozaj to musi byt to naj:) co sa týka objektívu a fotáku kazdý fotí co najkvalitnejsie s tým co má a na co má:) takze je tazko diskutovat to je naj to je super len co s toho ked 95% normálnych ludí si to nekupi.... to len mi lesný šialenci:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 4.6.2011 o 17:43

Hasselblad H4D-200MS,ten má 200mgp a môžeš vyrezávat ako rezbár,len nájst počítač na ktorom by si to dokázal spracovávat :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 4.6.2011 o 17:33

Lubo125,Ano mas pravdu,no len si zabudol dodat ze tych 18mpx treba aj niecim kvalitnym nakrmit,a to uz zvladaju len profi objektívy:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.6.2011 o 14:59

edu povec mi ktory fotograf prirody hlavne zvierat neroby vyrez ? jedine taky čo ma 600mm obiektiv alebo foti zver v zajati .... len pre porovnanie ja mam 300mm ohnisko a 18mpx a ked spravim vyrez prisluhujuci zveceniu 400mm ohniska ziskam to iste čo ty s D40 na 400mm ( cize v urcitom smere je uzitocne mat tich mpx zopar viac ) :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.6.2011 o 10:33

pre bežného fotografa ktorý nerobí výrez sú 3mpix habadej . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 4.6.2011 o 0:16

Duch pocul som,ze ma dynamicky rozsah 15EV a rozlisenie 120Megapixelov:)Chcel by som mat take zrkadlo:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.6.2011 o 17:26

ano g 12 je špička compakt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duch, 3.6.2011 o 10:25

hosi najlepsí fotoaparát je ľudské oko len vymysliet ako uloziť snímku s neho na disk :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 20:51

Edu ale ja ti nepochopim,preco sa do takeho Panasonicu Lumix dostane Leica objektiv,ktore je spickovy. Lesny muz: Ja mam G12 a fotim aj vreckovou S95kou,ktora ma okrem objektivu tie iste creva ako G12ka v tenkom puzdierku s F2.0.Ma horcikove telo,ziadny plastak.Zboznujem ten fotak,na to ze sa da nosit vo vrecku,odfoti vela.Je to moj "pocket DLSR",ktory so mnou vsade cestuje na dovolenky a udajne ma sony CCD obrovskeho formatu 1/1.7 (!!! tento velky cip si vsimnite vsetci pri 10Mpix !!!) Vytecne fotky s toho lezu v baroch,v pritmi.Ma spickovu citlivost.Dovolim si tvrdit lepsi kompakt a drahsi je uz iba Leica. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.6.2011 o 19:11

Canon a nikon kraľujú v digitálnych zrkadlovkách .To že carl zeiss vyrobil nejaké sklíčka pre sony neznamená ,že canon a nikon sa trasú . Carl zeiss je i v každej nokii .Špička je samozrejme i Mamiya a nemôžem nespomenúť sigmu odkaz Každopádne však 99% profíkov fotí canonom a nikonom . Je preto veľa dôvodov . Práve preto by som zostal i pri výbere kompaktu práve pri týchto dvoch značkách . Sú naozaj dosť po predu pred inými značkami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 2.6.2011 o 18:16

Ak sa môžem spýtať, čo to máš za model? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 15:25

Niekde na dpreview som cital,ze moj model ma Sony.Ja sa tomu iba tesim.Sony je spicka co sa tyka CCD. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 2.6.2011 o 15:18

Duso2 fakt neviem kde si zobral že Canon má snímače od Sony. Nikon má snímače od Sony a nie Canon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 14:13

Dobre valdo,necham ta v tom,ja viem ze moj model ma vynimocne sony ak neklamu experti na foto forach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 2.6.2011 o 14:11

to je jedno, len pekne vidieť, že sú si tie kompakty podobné, len vycapia iné logo...niečo ako wolkswagen a škodovka..to isté v inom obale:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 2.6.2011 o 14:10

Ešte raz a po lopate. CANON má svoje snímače, to znamená,že si ich všetky vyrába sám. SONY vyrába snímače pre NIKON. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 14:06

Ondrik podotykam AJ,podla mna ma aj vlastne aj SONY. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 2.6.2011 o 14:04

Takže Canon má v sebe snímače od Sony? No pekne. Čím viac sa prikláňam ku kúpe sony dsc hx 100, hlavne tie video sekvencie mi nedajú spávať...full HD 50p :) a fotky tiež nebudú na zahodenie. Už je asi rozhodnuté:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 2.6.2011 o 14:03

tá 50 sa už dávnejšie nepredáva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 13:53

Ado je to opacha,nic pre mna.BTW o tom Fuji vazne uvazujem.Taka canon S95 ma na najkratsom ohnisku spickovych F2.0,ale videl som najaky panasonic s F1.8 a Leica objektivom. Pre Odndrika Canon G12,S95 ma Sony CCD cip,bolo spomenute vo foto komunitach na nete ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ado, 2.6.2011 o 13:36

naproklad Panasonic FZ50 na najdlhšom ohnisku ktore je 420mm ma f/3.7, je to super fotacik a da sa zohnat za neakych 200e odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 2.6.2011 o 12:42

aj ja by som mal rad f.1 či 2 na najkratšom ohnisku a na tom najdlhšom, povedzme 400 mm hodnotu f.4 ale také hodnoty asi bežné kompakty dnes nedosahujú :) Zrejme kupim ten Sony, doteraz som fotil zo sony dsc h7 a bol som spokojný...ako tak čítam tak Sony dodáva ,,črevá,, do fotoaparátov svetových značiek:) Podla mna je segment kompaktných fotoaparátov vyrovnaný: sony, panasonic, nikon, canon...v segmnente zrkadloviek vládnu asi iba 2 značky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valdo35, 2.6.2011 o 12:35

pre duso2,to kde si sa dočítal,"Canon pouziva sony cipy,mozno aj Nikon" CANON má svoje snímače!!! A kde píšeš možno, tak tam je skutočne spolupráca, pre NIKON vyrába čipy SONY :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 2.6.2011 o 11:40

trochu to robí šum, ale ak je dobré svetlo tak to fotí obstojne :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 11:26

Japonci su dobri,len za malo penazi je malo muziky...no co uz budes tam mat trosku sum:( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 2.6.2011 o 11:17

bodaj ho, aj s japoncami :-))), ale čo by som chcel za 130 euriek :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 11:11

Pandur tych 3.8 som myslel na najvacsom priblizeni,tzn najuzsom zoome.Tam je problem.V zakladnom najsirsom zoome je to takmer vzdy fajn. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 11:09

Uvedom si ze zmena F z 1 na 1.4 (podobne 2.0 na 2.8,podla rady) je iba polovica svetla (50% strata),ktora sa dostane na CCD/CMOS cip. Panudur neni to dobre.Ja mam F2.0 v najkratsom zoome a radsej by som mal F1.4,alebo F1.0 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 2.6.2011 o 10:41

ved ten sony má na najkratšom ohnisku f2,8, to je dobrá hodnota. čo sa týka hodnoty na najdlhšom ohnisku samozrejme hodnota narastá, čo iné však čakať? nemožem očakávať, že ten objektív pri ohnisku 800, bude mať f. 4:) pandur....f3,1 nie je dobré. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 2.6.2011 o 8:46

takže keď mam F 3,1-5,8 malo by to byť dobré? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 0:25

Ano je,ale pozri si F cisla na najsirsom a najuzsom zoome.Cim nizsie na tom uzsom,tym viac premakany objektiv.Ak je jeho hodnota pod 3.8 (na nejakych mensich zoomoch) tak je to spicka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 2.6.2011 o 0:18

Sony = Carl Zeiss objektívy. Carl Zeiss = kvalita, teda aspon by to mohlo platiť. či? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 0:17

Pozri Canon pouziva sony cipy,mozno aj Nikon.Pre panasonic robi objektivy spickova Leica,ktora je vlastne konkrenciou panasonicu.Ked mozem povedat za mna,tak v tej elektronike by som az take rozdiely nevidel,ale vzdy bude samostatna kapitola optika objektivov a mechanicke zalezitosti.Tam sa vzdy znacky lisia.Ked mozem spravit poradie tak Leica-Canon/Nikon-Panasonic/Fuji a samsung apod.Je to ale cele dnes nejak premiesane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 2.6.2011 o 0:08

viem že sony nie je žiadna ,,foto značka,, ale tak dnes už majú všetci k dispozííci najmodernejšie technológie a tak si myslím, že v kategórii kompaktov je to dost vyrovnané..sony, canon, nikon, panasonic sú asi na jedno kopito. či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.6.2011 o 0:06

Hm co ti ja vim karle,Exmor je vychytavka,ale sony nema nejake moc premakane fotaky.Full HD maju predsa aj ine znacky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 1.6.2011 o 23:53

páni odborníci a čo hovoríte teda na ten kompakt od Sony (dsc hx 100) oplatí sa to kúpiť? Inak má to snímač CMOS Exmor R. Viem, že to najdlhšie ohnisko asi nikdy nevyužijem, ale nikdy nehovor nikdy!:) mne sa hlavne páči nahrávanie videa vo full HD (Full HD 50p) a fotky to hádam nebude robiť najhoršie...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.6.2011 o 23:19

Edu dik za komentar,uz som sa zlakol,ze travis hodiny nad Raw-om. Petere,ta citlivost neni len o sume,ale aj o dynamike jasu EV.Myslim,ze najlepsie fotaky maju EV10 (najslabsi a najsilnejsi jas 1024krat rozdiel),stale 32 krat menej ako ludske oko s EV15. Vsak kazdy profi povie ze honba vyrobcov za pixelami u mensich cipov je holy marketink a prznenie to co bolo dobre u stareho modelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 117 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov