Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

strelivo NORMA,RWS,BLASER..... - diskusia

autor: off lesnik76
pridané: 28.2.2011 14:10

Týchto diskusii už je založených strašne veľa...no mám z toho guláš ,pretože každy si ,,svojho boha chváli"...chcel by som vediet názory a porovnania čo je najvhodnejšie do 7x57..ale len z tychto druhov Norma Oryx,RWS ID,Blaser CDP,..a takisto do 7x64..či je lepsia Norma Oryx alebo vulkán,...blaser CDP,..alebo RWS Evo,.. RWS ID,...?..dakujem...(prosím, nič iné nespominajte a držte sa len tychto značiek a ráži,aby nebol z toho zase guláš ,ale dalo sa z toho vyjsť)

počet zobrazení: 45 414
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 120 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off dzino, 10.3.2011 o 21:55

jedno z najlepšich EVO ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 10.3.2011 o 20:10

Aj RWS EVO je dobré strelivo. Ale mam s neho zmiešané pocity , uvidíme časom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2011 o 19:00

frido ten komentár z 18:45 som naozaj nepochopil :-DDDD Ano Norma je ok strelivo a ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.3.2011 o 18:58

frido kto Ti povedal ,že nemám s touto najhoršou najnepresnejšou a nejnekompaktnejšou strelou na trhu skúsenosť ? Ja si pamätám dobu keď bola na trhu SPCE a potom ešte ten srandovný poloplášť bez tej komickej hrany 9 g od S&B . Vtedy sme ju strielali všetci . Haniť ju nemusím. Nemám prečo .Ak máš rád v guláši kopa plechov vyžúvať, podliatu divinu a nepresnú strelbu tak ju strielaj naďalej. Podľa tvojho vyjadrenia asi toho veľa nemáš vyskúšaného v strelive . Ja som vystrielal striel SPCE niekoľko stoviek možno i okolo 1000 nábojov . Toľko k tej skúsenosti . Mylíš ,že je to málo skúseností ? Samozrejme ,že túto strelu už roky rokúce nepoužívam a veľmi dobre viem i prečo používam Normu a RWS . Je zaujímavé aké máš veštecké schopnosti ohladne mojich skúseností so strelou SPCE :-DDD . Pred rokom 1989 nemal poľovník možnosť výberu .Bol rád keď dostal krabičku niekde pod pultom za úplatok nie to si ešte preberať a už vôbec nie používať strelivo od naozajstných špičkových značiek . Také nič neexistovalo. Poľovník bol rád keď mu niekto prepašoval katalóg zo západu kde mu zostavalo iba vypliešťať oči na veci ktoré nikdy nevidel ani netušil na čo sa len môžu používať :-D Našťastie rozumný človek si môže dnes i vybrať, ak nie je z rodu držgrošov hladiacich na pár centov za kvalitný náboj . Skúšal som mnoho značiek i striel a pokojne môžem vyhlásiť strelu SPCE za to najhoršie čo som mal kedy možnosť odskúšať . Nikomu samozrejme môj názor nevnucujem .Každý má hlavu na krku . Najmä staršie ročníky sú uzavreté konzervy ,ktoré chcu auto škoda ,guľovnicu jedine českú ak sa dá tak aspoň 60 ročnú a stelivo nemajú prečo meniť tiež . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off frido, 8.3.2011 o 18:45

Diviak 100kg strelený strelou oryx na vysokú komoru ostal v ohni kaliber bol ale 308w. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off frido, 8.3.2011 o 18:41

pre Edu:Edu keď nemáš skúsenosti so strelou SPCE od S@B tak ju nehaň keď s ňou budeš mať skúsenosti až potom sa vyjadruj k danej otázke.Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 8.3.2011 o 14:35

MSmarian- prasa bolo na komoru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 4.3.2011 o 18:17

JA používam od normy Nosler partition a vulkan velmi spolahlivé strely . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 4.3.2011 o 15:49

Vseobecne je vyborna strela Nosler Partition aj Accubond.Laboruje ich Norma.Aj CDP-ečko je vyborna dvojjadrova strela. Každý nech laduje to,po čom nemusi alebo len minimalne dohladava.V 6,5x65R mam ovela pozitívnejšie skusenosti s CDP ako s KS od RWS. Zdravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 4.3.2011 o 12:39

Prasa muselo byť strelené na mäkko, a to by odbehlo vždy. Ja si osobne myslím, že EVO je omnoho lepšía strela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 1.3.2011 o 13:48

Používal som v 7x64 EVO a tiež sa mi stalo že prasa dosť ďaleko odbehlo. Osobne si myslím že vulkan je lepší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2011 o 13:26

lesnik76 skúšaj čokolvek len už nie 11,2 SPCE sellier a bellot. Od S&B ma zaujalo toto: odkaz Pre zaujímavosť získaš v kalibri 7x57 rýchlejšiu strelivo a silnejšie pri dopadovej energie ako pri použití kalibru 7x64 S&B SPCE !!! A to je dosť podstatný rozdiel ! Praktickú skúsenosť s touto strelou však nemám . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnik76, 1.3.2011 o 13:13

rozhodol som sa do 7x57 Normu oryx,kedze tam toho na výber nieje veľa,a do 7x64 skusim ten Vulkán alebo Evo....určite lepšie ako SB spce 11,2g.......myslím že budem spokojný...a stým odbiehaním maš EDU pravdu...ja som tiež zažil že v jeden den srnec na 30 metrov s prestreleným srdcom odbehol ešte 60 metrov a v druhý den taky isty prípad a ostal na mieste..takže to záleži od rozných inych činitelov,proste každy kus toho isteho druhu može reagovať inač.. Dakujem Vám,nech sa každému darí,nech to padá,a aj to dohľadavanie patrí k poľovačke a má svoje čaro....Lovu Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2011 o 10:35

Mne osobne takto odbehol srnec zasiahnutý na srdce strelou sierra z kalibrom 8x57 JS . Museli sme ísť pre psa až sme ho dohladali bol 200m od nástrelu . Následne jeleň zostal na mieste v ohni neurobil ani krok. Takže ako som uviedol všetko je špecifické. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 28.2.2011 o 23:06

je to tak, zažil som to. Lenže nebolo to na komoru ale na mäkko. Evo je nevyspytateľná strela jeleň cca 180 kg streleny na komoru a odbeh ako keby nič bez farbenia. Nakoniec dohľadaný po 60m a poškodenie ako by ho vlak zrazil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 28.2.2011 o 22:59

ja som ani nenapisal ze odbieha 100 metrov ale ze niekedy odbehne do 100 metrov...niekto neveri ze zver ubehne s prestrelenym srdcom 150 metrov..ale sam som bol toho dvakrat svedkom pri jelenovi .. a inokedy padne ako podtata.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 28.2.2011 o 22:47

to:michal89, dnes o 19:51 až také bežné to nieje, že zver po komorovej rane odbieha cca 100m, keď vyskúšaš veľa striel v jednom kalibri potom uvidíš, aká strela je pre daný kaliber najlepšia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnik76, 28.2.2011 o 22:40

a čo poviete na Normu Oryx v 7x57-čke???.....do 7x57 nieje až taký široký výber streliva AKO DO 7X64...Takze asii ten oryx by som volil do 7x57...alebo potom blaser CDP....v 7x64 rozmyšlam nad vulkánom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 28.2.2011 o 20:42

Do 7x57 bych ti doporučil Blaser CDP a myslím,že budeš příjemně překvapený.Já sice využívám více jiné ráže(30-06,243W),ale toto střelivo je podle mě v současnosti do 7x57 asi nej...To je můj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 28.2.2011 o 19:51

ono je uplne bezne ked zver po komorovej rane odbehne niekedy aj do 100 metrov..ak by to uz bolo viacej tak potom by ste mohli hladat chybu v strelive ale ak chcete aby vam vsetko padalo na mieste tak potom odporucam 700 nitro expres :D :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 19:46

dzino aj ja som mal takú skúsenosť ale nie z evo strelivom ale norma oryx a RWS ID classic . Takže v strelive to nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzino, 28.2.2011 o 19:38

Edu to bola len skusenost ťažke kusy v ohni strelene s evo a malé si odkrača ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 19:16

muaythai budeš určite veľmi spokojný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 19:16

dzino toto iste sa mi stalo s prasaťom na minuloročnej spoločnej polovačke . Strielal som normu oryx tiež na komoru asi na 40 m odišlo asi 100m a bez farbiara by som ho ani nebol našiel. Pred minulý rok sa mi stalo presne toto isté strelou RWS ID classic tiež na spoločnej poľovačke v Zbrotke . Prasa dostalo na nízku komoru ale to sa dalo dohladať po snehu nebol problém odišlo asi 70 m . Boli však i zásahy na komoru ťažších kusov tým istým strelivom a padli ako podťaté. Každý zásah je špecifický. Určite ten odchod 70 m nemá na svedomí evo strelivo . Toľko môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzino, 28.2.2011 o 19:04

Aj ja som už vyskušal viacero druhov nabojov ale najviac som spokojný s RVS EVO ktoré strielám v kalibry 7x65R.Strielam EVO tri roky a možem potvrdiť že skoro všetko ostava v ohni.Lesnik76 mne sa to stim prasaťom naozaj stalo.Strelil som ho na pár metrov na komoru a odbehlo ešte 70.Je to velmi kvalitné strelivo ako napisal Edu najlepšie strelivo na trhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off muaythai, 28.2.2011 o 18:57

ja som tiež teraz na 7x57R prešiel zo S&B na Normu.... uvidíme ako sa mi bude strieľať, lebo tých Selierov už mám dosť... rýchlo sa rozbíjajú na steble trávy.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 28.2.2011 o 18:41

škodia sami sebe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BystraLovec, 28.2.2011 o 18:30

Keby len dedkovia tak pohoda ale veľa aj mladých ľudí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 28.2.2011 o 18:29

to je tým, že dedkovia ani netušia, že okrem S&B existuje aj iné strelivo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BystraLovec, 28.2.2011 o 18:26

A čo tak skúsiť strelivo od Hornady ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 18:21

BystraLovec nech hľadajú ďalej :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 18:20

lesnik76 treba si uvedomiť ,že každý zásah je iný . Nie je pravda ,že by po evo odchádzala zver . Podľa mňa je to najlepšie strelivo na trhu . Ale to je zase iba subjektívny názor . Ak vyhovuje iné treba strielať iné. Mimochodom ja strielam Normu oryx a RWS ID classic . Dosť presná bola i sierra od S@B ale tú už roky nepoužívam. Najhoršiu skúsenosť mám od s&b SPCE nekompaktná strela dosť nepresná a plašť máš potrhaný kade take po mäse. Toľko moje skúsenosti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BystraLovec, 28.2.2011 o 18:18

Veľa poľovníkov z nášho združenia hlavne starších používa strelivo S&B a nesťažujú sa hľadajú chybu v kalibri :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 28.2.2011 o 18:12

V niekolkých diskusiách som opisoval skúsenosti s RWS EVO. V každom prípade doporučujem vyskúšať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnik76, 28.2.2011 o 17:54

dakujem Edu,a aj vám ostatným...stretol som sa ešte z tým že napr.prasa strelené na komoru na 30 metrov z RWS EVO,odišlo od miesta nástrelu ešte dosť veľa,a že 150kg kanec strelený na komoru na 100m. neurobil ani krok,a to ževraj je tým že pri malých kusoch na blizku vdialenosť nestihne ta strela odovzdať patričnu energiu,a malá zver ako napríklad prasa odbehne ešte dosť veľa...je to pravda??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 611igor, 28.2.2011 o 16:04

Strieľam RWS EVO 7x64 som úplne spokojný, divina nieje nadmerne poškodzovaná, zver ostáva v ohni. Taktiež používam aj RWS TIG, myslím, že sú obe tieto strely veľmi kvalitné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 15:08

Ešte k tej strele EVO RWS Evolution Najnovšia strela z vývojovej dielne RWS. Strela je jednojadrová s veľmi presne vyváženou tvrdosťou oloveného jadra a takmer dokonalým tvarom strely. Plášť strely je postupne zosilnený smerom k zadnej časti strely s veľmi pevným dnom. Plášť má strižnú hranu a hlboký prelis kvôli uzamknutiu jadra v plášti. Okrem tejto fixácii spojenia jadra s plášťom je celý povrch jadra a plášťa spojený veľmi originálnym a revolučným spôsobom na báze zvlneného vnútorného povrchu strely a plášťa (tzv. power bonding), čo zabezpečuje spoľahlivé udržanie celistvosti strely i pri náraze na hrubú kosť a úplne eliminuje možnosť vzniku črepín, ktoré by znížili ranivosť a zväčšili rozsah poškodenia. Špička strely je chránená medenou krytkou kvôli ochrane strely pri nabíjaní, zlepšeniu aerodynamiky a taktiež kvôli zabezpečeniu riadeného hríbovitého rozkladu strely. Zaujímavým aspektom je skutočne dokonale riadený rozklad strely po určitý stupen, kde už ďalej nedochádza k deštrukcii strely ani pri náraze na veľmi tvrdú kosť, kde iné strely svojou prílišnou deformáciou, prípadne úplnou deštrukciou strácajú veľkú časť svojej energie. Strela Evolution tak prejavuje vynikajúcu presnosť s účinným predaním energie. Svojimi vlastnosťami sa jednoznačne jedná o strelu novej generácie.odkaz Střely RWS Evolution Dotaz č.: 1336 Otázka: Rád bych se zeptal na Váš názor při porovnání střel dvoujaderné Nosler Partition a RWS EVOLUTION. Zajímalo by mě přesnost, ranivost a škála použití. Dále bych se chtěl zeptat zda máte nějaké informace o laboraci této střely. Dle informací které jsem měl možnost sehnat se laboruje pouze asi ve 3 průměrech. Osobně by mě zajímala laborace 338 250gr. Tazatel: Odpověď: Střela Evolution je střela nové generace z produkce německé muničky RWS.Jedná se o jednojadernou, pplášťovanou střelu, která má speciálním způsobem provedeno spojení jádra s pláštěm. Výsledkem toho spojení je, že jádro se v žádném případě nežádoucně neoddělí od pláště a to i v případě značné deformace střely při nárazu na tvrdou kost. Špička střely je kryta krytkou z tenkého tombakového plechu, který chrání špičku před poškozením např. při nabíjení do nábojové komory atd. Střela na zkušebně z rozptyloměru dociluje přesnosti 2,6 - 2,8 mm a to dokonce při 10 ranách na 100m. Tímto výsledkem se střela Evolution řadí k nejpřesnějším loveckým střelám vůbec. Po zásahu cíle střela prodělává hřibovou deformaci s výrazně vysokou zbytkovou hmotností 80 -90 %. Použití střely je universální. Má vynikající ranivý účinek na černou zvěř nebo i na vyjímečně tvrdou zvěř jelena sika. U menší zvěře jako srnčí, koloouch atd, prodělává jen menší deformaci a výstřel bývá jen o 2 - 3 x větší než vstřel. při zásahu kosti je výstřel samozřejmě větší, ale ze zkušenosti mohu potvrdit, že max klem 5 cm. Zvěřina kolem výstřelu je naprosto čistá bez podlitin. Střela Evolution se zatímvyrábí jen v průměrech 7 mm, 7,62 mm, 8 mm.a 9,3 mm. Dr.Ing.Jiří Hanák odkaz Toľko k recenziam. V našom PZ strielajú RWS EVO všetci blaseristi :-D Na srnčej malá devastácia na ťažkej zveri veľká devastácia . Asi najmodernejšia strela na trhu . Samozrejme je i drahšia.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 28.2.2011 o 14:40

podľa dostupných recenzií na internete i podľa praktických skúseností kamarátov do 7x64 (7x65R) je najlepšie strelivo Norma Vulkan 11g, na druhom mieste RWS ID 11,5g a Blaser CDP 10g. Do 7x57R je podľa skúseností najlepšie strelivo Geco 10,7 ale v iných kalibroch sú výsledky tohto streliva veľmi nevyrovnané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 28.2.2011 o 14:29

Do 7x64 je super Norma so strelou Nosler Accubond.Aj 10,5g ID-čko od RWS je o.k. Do 7x57R???tam by som dal nieco od RWS. CDP je tiež celkom slušne strelivo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 14:24

Podľa mňa je najlepšie s menovaných RWS Evo. Úplne najhoršie strelivo je s&b SPCE. S tým najlepším je to realtívne samozrejme . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 120 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM