Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Rada kupa zbrane - diskusia

autor: off borat54
pridané: 23.2.2011 14:22

Dobrý deň.

Som tu noví a potreboval by som od vás skúsenejších radu akú guľovnicu si kúpiť na začiatok.

počet zobrazení: 42 195
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 321-342 z 342 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off Edu, 11.3.2009 o 18:34

ivkej vypni PC je to americký vymysel ,tiež net podobne ako seriova výroba aut a stovky nobelových cien ktoré putovali do USA . Teda ak máš na mysli amikov nás europanov a ine narody ktoré sa aklimatizovali do tejto novej krajiny .A nie indianov :)
Možno ked vyrastieš a nebudeš dieťa pochopíš inak veci .
2 500 000Slovakov žije v USA . Mimochodom môj otec je američan tiež moja sestra sa narodila v amerike . Možno ťa neprekvapí keď ti poviem že krajina ktorej som občan je europska únia a práve europska unia má svojho najlepšieho ekonomického a vojenského partnera USA . Museli Ti dosť ublížiť keď ich tak veľmi nemáš rád :))
Dokonca tak veľmi že si až kaliber znenavidel za pár minut kedy si ho ešte chválil do neba :))) 7,62 x 63 je starý vojenský storočný kaliber oproti W 308 nevidím žiaden prínos pri love ani jelenov ani jelenou. Ale o tom sa je ťažko baviť s 15 ročným decom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off ivkej, 11.3.2009 o 18:11

tiež by som to vysvetlil(či pre teba odborne, alebo nie) ako nejaký pocit istoty.....a hlavne sily...a zo všetkých zbraní ma zatiaľ springfield zaujal.......ani krásny Winchester 308 s ručne vyrezávanou a vypaľovanou pažbou ma tak nezaujal ako starý "obšúchaný" springfield, ktorý si čo to už pamätal...no je v ňom háčik :D springfield zaviedli na trh amíci ktorích ja moc nemám v láske :D:D okrem springfielda a amerických svalov(automobilov letiacich od 60. rokov-dodge camaro a podobne) nemám rád z ameriky nič....jedine ešte jeden nôž čo mám odtiaľ....falt to nemuísm...ale springfield je tak dobrý že je to vínimka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off iboo, 11.3.2009 o 14:26

bodo1948 - a veď nevieš? neikde som čítal o 30-06 že "najmä mladí začínajúci polovníci považujú 30-06 za akýsi symbol istoty a prebytku energie na našu zver". jeho údajne poväčšinou devastačné účinky na slabšiu a menej vitálnu zver dodávajú pocit víťazstva, odhodlania na lov našej najťažšej zveri. S takouto formuláciou charakteristiky springfielda absolútne nesúhalsím, ja sa na vec pozerám z pohladu prebíjača a mám na 30-06 vyhradený, zvlášť špeciálny názor. To, že ja považujem 30-06 ža veľmi vhodný náboj na prebíjanie v širokom rozsahu striel a energii je pre širokú polovnícku verejnosť pojem absolútne nepdostatný (lebo nemajú také možnosti aké mám ja).Napriek tomu s ivkejom súhlasím,z toho dôvodu, ktorý som popísal vyššie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off Edu, 11.3.2009 o 14:03

Mne sa páči ,že si na konci tých jeleňov aj zavábil ou ou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off bodo1948, 11.3.2009 o 14:00

Ivkej tak čo si taký upatý nanho.Vysvetli odborne,keď ho tak brutálne chváliš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off ivkej, 11.3.2009 o 12:59

ani môj ocko ani dedko nemá springfielda....tak nehovor ak nevieš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off dusab, 11.3.2009 o 8:43

A hlavne vyber taku gulovnicu co striela dopredu... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off Edu, 10.3.2009 o 23:37

Ja doporučujem Canon 40 D + Canon 100 - 400 USM IS L
Môžeš loviť po celom Slovensku a páliť dávkami aj na čriedu :)) Ulovok môžeš lubovolne predávať koľkokrát chceš . A loviť môžeš dokola jedeho a toho istého jeleňa .

Odpoveď na otázku je :

Na lov jeleňa je možné použiť na Slovensku iba jednu zbraň a tou je GUĽOVNICA !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off bodo1948, 10.3.2009 o 22:47

Mám ho aj ja,a preto kedže som toho vyskúšal už dosť,nikoho nikdy nebudem tlačiť do konkretneho kalibru.Keď vydím otázku tohto typu,stále si poviem,že kašlem na to,že to tu bolo už 158 krát povedané a furt sa dám vtiahnuť do kolotoča.Len toto ma fakt zarazilo,že 29 ročný polovník,ktorý urobí skúšku z polovníctva,získa svoj prvý polovný lístok sa pýta akou zbraňou má loviť vysokú,to ako bez urážky sorry Bavorák,ale to je možno len pre mňa----- silná káva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off iboo, 10.3.2009 o 22:10

bodo1948 - ale veď 30-06 máš aj ty,mám s ním skúsenosti aj ja a súhlasím. Ale nič to nemení na fakte tvojej konštruktívnej kritiky, to je veľký problém slovenskej polovníckej odbornosti. Ale chápeme sa. A podstatnú vec tu ajtak nitko ennapísal - ...že základom je trafiť! pak stačí aj hornet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off bodo1948, 10.3.2009 o 21:35

Ivkej to preto lebo .30-06má aj ocko aj dedo,aj xy tvojích známych,a iné nepoznáš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off ivkej, 10.3.2009 o 21:33

hehehe čo tým chceš povedať? ja to študovať nemusím....ja som povedal springfield a hotovo.....aj keby osm študoval aj tak bude springfield u mňa číslo jedna.....až na jeden jeho háčik :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off bodo1948, 10.3.2009 o 21:26

Všetko od 270 win do 9,3x62.Presnejšie 270win7x57,7x64,308win,3006,300wm,7mmRm,8x57JS,9,3x62. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off fatran, 10.3.2009 o 21:13

ivkej začni študovať poľovnícke strelectvo aby si sa v 29 rokoch ked budeš poľovníkom nemusel pýtať akú zbraň na lov jeleňov si máš vybrať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off ivkej, 10.3.2009 o 21:11

radšej si mu mohol poradiť, nech si vyberie springfielda :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off fatran, 10.3.2009 o 20:59

Súhlas s Bodom Bavorak ak máš ozaj 29 rokov si poľovník a pýtaš sa akú zbraň na lov jeleňov tak tu je odpoved jeleňa ulovíš oštepom lukom kušou pištoľou guľovnicou brokovnicou lasom guľometom samopalom.takže výber je široký len si vybrať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off ivkej, 10.3.2009 o 20:32

jednoznačne 30-06 :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off bavorak, 10.3.2009 o 20:26

bodo1948- no mozno primitivne polozena otazka ale predsa,nie kazdy musi mat veskere vedemosti nemyslis???
ale neodpovedal si na otazku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off iboo, 10.3.2009 o 19:55

bodo1948 - a ty mu odporúčaš akú pušku? aby sme sa držali témy ! :o)))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off bodo1948, 10.3.2009 o 19:17

No Bavorák neuraz sa ,ale takú otázku nato,že si polovník,ako uvádzaš vo svojom profile,by som ti typol 10 rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off sony, 10.3.2009 o 18:36

son toho isteho nazoru,gulov.opakovacku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off iboo, 10.3.2009 o 14:19

doporucujem gulovnicu opakovaciu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 321-342 z 342 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov