Heming hunting
dnes je štvrtok,  9. máj 2024,  meniny má Roland,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:17,  dnes západ slnka: 19:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Rada kupa zbrane - diskusia

autor: off borat54
pridané: 23.2.2011 14:22

Dobrý deň.

Som tu noví a potreboval by som od vás skúsenejších radu akú guľovnicu si kúpiť na začiatok.

počet zobrazení: 42 280
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 281-320 z 342 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 23.2.2011 o 23:27

Marco2204 nie je plast ako plast . Skus si chytit do ruky blaser profesinal a hned prídeš na to aký to je plast. Má jedinú nevýhodu oproti drevu a to je že plast nie je drevo všetky ostatne hladiská sú iba výhodou . Sokolik AZ je pekná puška chýba jej však hlaveň Lothar Walther ,zásobník , tiež je poriadne ťažšia ,nemá možnosť dokúpenia si ďalšej hlavne a také drobnosti čo proste rossler má premakané . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 23.2.2011 o 23:20

alebo zvol iny extrem v myslivosti som raz cital clanok ako si autor objednal s usa gulovnicu marlin za 9000 kč s plastovou pazbou,a na strelnici zistil ze ta jeho lacna gulovnica ma rozptyl pod dva cm,ocom sa nesniva ani vychyrenejsim znackam,a plastove pazby robi aj blaser a nikomu to nepripada divne,a ked sa pozrem ako mi vyzera pazba na gb po 10 rokoch chodenia po polovackach,tak by som ju prijal aj ja ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sokolik, 23.2.2011 o 22:36

Edu, čo máš s p. Teremovou, keď tie Rossler-ky stále vychvaľuješ? Nie je to zlá puška, ale...?!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sokolik, 23.2.2011 o 22:31

Ešte ponúknem na výber AZ 1900 : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.2.2011 o 21:48

posed33 Ti povie niečo o tikke :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 23.2.2011 o 21:42

súhlasím, aj keď ani tikka nie je zlá kvalita cena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.2.2011 o 21:39

pandur1 samozrejme podľa každého vôle . Mne sa páči tiež aj v štandart verzii. Podľa mňa je to výborný pomer kvality a ceny pre rossler. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 23.2.2011 o 21:24

Luxus ešte beriem, ale prečo je rozdiel medzi luxusom a exklusivom vyše 100 E, keď tam je rozdiel len v lícnici. Inak ja som mal pekné drevo aj v štandarte, trochu som to upravil a bolo super. A štandart mi aj lepšie sedel ako lux, nejako mi vyhovuje rovná pažba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.2.2011 o 21:23

pandur1 ved ja som to pochopil . Len mne sa nezdá nejako obzvlášť veľa za Rossler TITAN-6 Luxus Pažba pri modele LUXUS je z vzácneho cudzokrajného dreva a stojí 1020€ oproti štandartu za 860€ odkaz samozrejme sú i iné drevá odkaz Za drevo sa platí všade . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 23.2.2011 o 21:11

Edo ja som nemyslel že je predražená puška, ja som mal roslera a bol som sním spokojný, ja len poukazujem na to že v štandarte stojí cca 860 E a v exklusive 1.150 E príp. FS 1.350 E a drevo nie je viac ako 4. Ja som poukázal len na to, pretože iný rozdiel ako v dreve tam nevidím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.2.2011 o 21:04

pandur1 v čom sú predražené pažby na roosleri oproti iným guľovniciam ?O tých 150€ v luxusnom prevedení to je veľa ? V štandarte si kúpiš rooslera za lepšie peniaze ako čezetu. Máš však diametrálne lepšiu ,krajšiu ,presnejšiu,jemnejšiu zbraň za nejakých zhruba 850€ odkaz s hlavňou od firmy Lothar Walther ktorá robí pre blaser hlavne. odkaz Tak isto ako je to pri moderných guľovniciach blaser či merkel i pri rossleri je možné časom si dokúpiť inú hlaveň . Takže ja by som medzi čezetou ,ktorá nezaznamenala vážnejší pokrok celé desaťročia a rosslerom vôbec neváhal a rozhodol by som sa pre rosslera . O puškohľadoch teraz nechcem písať na to sú iné vlákna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 23.2.2011 o 20:31

do 2.000 E - Tikka T3 980 E, montáž ERA schwenk 230 E, a myslím že za 790 E kúpiš už kvalitnejší puškohľad. A ešte by som išiel do Edovej verzie s Roslerom buď štandart al. luxus. Aj keď ja si osobne myslím, že na rosleri sú veľmi predražené pažby. Ak máš 2.000 E len na pušku tak ja by som išiel do tohoto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 23.2.2011 o 20:30

Ak si nenarocny co sa tyka zbrane tak si kup normalnu CZ550, alebo CZ555, normalny sedmickovy, alebo osmickovy kaliber, na to poriadnu ocelovu montaz a optiku. Celkovo sa zmestis v pohode do tych 2000eur. A nešpekuluj, lebo prespekulujes...CZ ti pri normalnom pouzivani, cisteni a pod vydrzi roky... Ak chces chodit do lesa, do pohonu, po kriakoch s Blaserom R93, kup si ho, alebo mozes aj R8, popripade Sauera 202...vsetko su to gulovnice na "zaciatok"... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.2.2011 o 20:20

S kúpou guľovnice sa určite neponáhľaj. Radšej si došetri a kúp si skutočne kvalitnú zbraň. Odporúčasm Ti to z vlastnej skúsenosti. Mal som CZ550, po niekoľkých rokoch používania som ju predal a kúpil som si Blaser R93. Ak by som to urobil hneď mohol som ušetriť tie peniaze, o ktoré som CZ550 lacnejšie predal. Kaliber Ti doporučujem 9,3 x 62, sedmičkové kalibre, osmičku alebo 308WIN. Na optike určite nešetri. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.2.2011 o 20:10

všetko záleží od toho koľko si schopný investovať euro do takej zbrane .Ak máš 150 € kúp si ižku jednotku. Ak 800€ kúp si nádherného rooslera lahučkého 2,9kg .odkaz Ak máš 2500€ kup si blasera R8 alebo merkla helix . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.2.2011 o 19:29

Ak to ma byt do 2000 aj s optikou tak by som isiel osobne do tikky t3 hunter, optika docter classic pripadne by som nejake peniazky prilozil a zobral docter unipoint alebo Schmidt a Bender. Ak to ma byt jedina zbran tak by som zobral variabil aspon x50 a pripadne ak aj na spolocne tak k tomu kolimator, montaz taku aby bolo mozne skladat optiku bez potreby nastrelovania, napr schwenk. Kaliber osobne 7x64 alebo .308win ale to je kazdeho osbne rozhodnutie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.2.2011 o 19:18

Guľovnica s montážou a optikou = cca 4000,- EUR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.2.2011 o 19:09

Na optike sa ušetriť nedá. Tam jednoznačne rozhoduje kvalita. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.2.2011 o 19:08

Lacomaco, ďakujem za opravu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacomaco, 23.2.2011 o 18:49

MSmarian je to v poriadku s tým "nový" ale aj v tvojom prípade by som poopravil slovo doporučujem a nahradil ho slovom odporúčam :-). Inak pripájam sa k tvojmu názoru. Odporúčal by som poriadne pouvažovať aj o optike. Nie len o značke ale aj o zväčšení a priemere. Z toho potom môže byť zrazu vyššia cena ako cena priemernej guľovnice. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 23.2.2011 o 18:43

tých 1500-2000 už aj s montážou a optikou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 23.2.2011 o 17:53

Ahoj. Ak si tu nový, tak "nový" sa píše s "Y". Ak si tu sám, čiže jedná sa o jednotné číslo. Ak by ste tu boli noví viacerí, jednalo by sa o množné číslo a v tom prípade by si mohol napísať "noví" Doporučujem Ti kúpiť si hneď kvalitnú pušku. Ak si kúpiš nejakú haraburdu na začiatok, budeš ju musieť predať zo stratou a nakoniec si kúpiš kvalitnú pušku. V konečnom dôsledku kúpou kvalitnej guľovnice ušetriš dosť peňazí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 23.2.2011 o 17:43

Treba - cenovú reláciu pušky zadať, v akom revíri - či poľnom, lesnom, zver ktorú budeš loviť, a na akú vzdialenosť, má to byť tvoja jedna jediná guľovnica, alebo ich chceš mať viac. A každopádne treba aby ti ostalo aj na kvalitnú optiku. Osobne si myslím že zbraň by mohla byť priemerná, ale na optike si daj záležať, časom pri používaní to oceníš. Aby si nedal na Sauera 202 optiku Tactical, Tasco, a podobne...:D :D :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 23.2.2011 o 16:35

ta cca by to mohlo byt tak do 1500-2000€ a poľovať sa bude zväčša na vysokú a diviaky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.2.2011 o 14:37

a nezabudni uviest max. cenu, aby si sa nedozvedal, ze si mas kupit napr. blaser ked mas vo vacku 1000 Eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 23.2.2011 o 14:29

Takato tema tu uz je /a nie jedna/. No ked napises aj druh lovenej zveri, sposob lovu, vzdialenost strelby,........., uvidís, aká zvada sa tu strhne....každá líska bude chvalit svoj chvost :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off Edu, 12.3.2009 o 13:33

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off bavorak, 12.3.2009 o 13:19

chlapci viete co mi mozte:O) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off Edu, 12.3.2009 o 10:37

dusab :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off dusab, 12.3.2009 o 8:57

No ako bavorak uz si si vybral? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off iboo, 12.3.2009 o 0:00

ivkej - jednotky meniť nemôžeš,ale na SK je možné všetko :)) chapeme sa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off ivkej, 11.3.2009 o 20:07

jaaa vim bohumile ale musel som tú veľkosť palca prispôsobiť tej tridsiatke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off iboo, 11.3.2009 o 19:57

čo tak 8mm-06, podla mňa ešte vhodnejšia ako 30-06, alebo 338-06, ešte lepšia vecička.Ak neikto odsúdi 30-06 tak je maximálny ignorant, veď kto iný ako velký Pán springfield (teraz myslím kaliber .30-06) je praotec a otec všetkých naších dnes bežných kalibrov... ivkej len pre ilustráciu opravím tvoj výpočet, správen má byť 0,3 * 25,4 = 7,62mm , diameter strely je ale 0,308*25,4 =7,82mm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off Edu, 11.3.2009 o 19:55

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off bodo1948, 11.3.2009 o 19:51

300 Pegasus...alebo,50BMG,určite spadne...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off Edu, 11.3.2009 o 19:42

Bodo čo vieš akú zbraň na jeleňov :)))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off bodo1948, 11.3.2009 o 19:39

Aha už viem..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off ivkej, 11.3.2009 o 19:16

jasna, od streliva moc, moc záleží...... no aj môj starý otec má uhorskobrodskú kozlicu 12brok a 7x65R gulu :) pekna zbraň...ale aj tak by som si dokúpil springfielda... :Dno vieš, nemám ani takého konkrétneho nič voči amerike, je tam aj pekne, no pc a mobil a iné veci čo si spomenul za to im môžeme byť vďačný, aj keď by to niekto o pár rokov zavideol u nás aj bez nich...no ide mi o tú ich vychcanosť vo vojne a podobne...ale nerozoberajme to...nie som na nich tak zaťažený aby som bol nejako moc proti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off Edu, 11.3.2009 o 18:57

Ivkej mne je jedno ja ti nevnucujem aby si bol amerikanista . Len keby si chcel zahodiť všetko čo je z USA a začal počítačom ,netom ,mobilom cez lieky,pristroje a skončil až pri tej guľovnici veľa by ti toho nezostalo :) spr. je guľovnica taká ista ako 7x64,w 308 alebo moja 7x65 R presnosť a sila sa dá výrazne posunúť kvalitným strelivom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie najvhodnejsia zbran na lov jelenou (autor: bavorak).

off ivkej, 11.3.2009 o 18:49

ja viem že je to storočná zbraň......však zbraň bola zavedená do výroby v roku 1906 ak sa nemýlim...preto je aj 30-06, ak sa nemýlim 30-označuje vývrt hlavne(30x0,254-palec je 7,62 ak si na to všetko dobre pamätám) a 06 je rok zavedenia do výroby teda 1906 však? no nie som až tak celkom zasa naladený voči amerike :) neboj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 281-320 z 342 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM