Heming hunting
dnes je pondelok,  20. máj 2024,  meniny má Bernard,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:03,  dnes západ slnka: 19:22
IBO výpredaj

Rada kupa zbrane - diskusia

autor: off borat54
pridané: 23.2.2011 14:22

Dobrý deň.

Som tu noví a potreboval by som od vás skúsenejších radu akú guľovnicu si kúpiť na začiatok.

počet zobrazení: 42 393
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-280 z 342 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 24.2.2011 o 23:46

netvrdim, ze ci sa stalo, len komentujem, ze po technickej stranke to zdovodnenie bolo logicke a spravne. ci to naozaj nastalo zial neviem nebol som pri tom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 23:41

motaq môže sa stať aj nemusí a kto vie či sa aj vôbec stalo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 24.2.2011 o 22:30

Edu najprv poriadne citaj potom rozmyslaj a potom nieco napis. Ja som nepisal, ze sa to bezne stava na blaseroch, ked si pozries moj prispevok tak jediny krat som tam spomenul blaser ked som napisal, ze to nie je nic nove a ze sa to stavalo aj na inych zbraniach. rovaka vec sa moze stat aj na mauser zaveroch ale tam je potrebna mensia sila tak ako to bolo popisane v tej odpovedi. fyziku neojebabres a mozes mat aj 500 blaserov alebo cohokolvek. nik tu ale netvrdi, ze je to pravidelne sa opakujuca zavada, ktora sa bezne vyskytuje u blasera. je vela faktorov co to ovplyvnuju, strelivo, kaliber ... Ale stat sa to moze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 24.2.2011 o 22:24

Vaše informace je správná. Podobné případy jsem několikrát opakovaně řešil. osobně nepovažuji informace Dr. Ing. Jiří hanáka za nejspolehlivější. Dr. Ing. Jiří hanák ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 22:11

dede možno mi neuveríš ale ani padanie listov do schránky nespôsobuje vietor . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 22:10

Orol táto debata mi náramne pripomenula jednu debatu kolegu poľovníka,ktorý mi chcel silou mocou dokázať že jeho škoda 105 je po všetkých stránkach lepšia ako môj mercedes e classe :-D Škoda ,že nemá google mohol tam niečo vyhladať o poruchách značky mercedes . Keby nenašiel mohol by sám pridávať otázky prípadne vystupovať ako poškodený majiteľ :-D nepodarku od tejto značky :-D Kruci v čom to môže byť ,že mojim kamarátom sa táto závada nikdy nestala na guľovnici blaser R93 ??? Kto vie možno sa stáva iba virtuálne :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 24.2.2011 o 22:09

EDU- viem, že je niečo v prírode teda u stromov dané, (nechcem sa tu mimo tému o tom rozpisovať) a padať môžu počas celého roka listy do schránky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 21:55

Máme tu však praktickú skúsenosť orla s českou guľovnicou kde sa mu vraj bežne zasekávali náboje . Tak presedlal na spolahlivejší GB . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 21:53

dede niekomu nepomôže ani google na to aby pochopil ,že lístie nepadá pre to lebo je vietor . Ono by totiž logicky padalo celoročne na to nepotrebuješ google. Možno si raz všimneš ,že lístie padá na jeseň a zamyslíš sa či je to jesenným vetrom . Motaq Ty si to tak popísal ako že mal si 100 blaserov a bežne sa Ti stávali veci ako ,že nešiel záver ako v roku 1888 :-D Pre mňa sú bežné veci z praxe užívateľov ktorých poznám desiatky a nestalo sa to nikomu !!! To ,že tu nejaký virtual píše ako skákal na kliku . Motaq písať o tom ako som pod utajeným nickom skakal na kliku je diametrálny rozdiel ako na tú kliku skákať naozaj. Osobne si myslím ,že normálny človek by to neurobil ani by ho taká blbosť nemohla napadnúť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 21:45

Orol prvý odkaz je ohladne poďakovania na druhý odkaz a tretí je iba otázka a odpoveď že pan Hanák má výhradu :-D .Neprezentuj to prosím ako tri poruchy zbraní . Osobne by som to neprezentoval ani ako niečo 100% istého. Takých otázok ako sa mi zasekol Blaser a šlapal som na kliku nakladiem do roka Hanákovi 1000!!! Tiež som videl magora ,ktorý chcel dokázať ohladne blasera ako urve ten zlý podla neho priamoťažný záver a dokáže tak svetu aký je labilný .Upchal hlaveň dialkovo odpálil zbraň :-D hlaveň samozrejme rozdrapilo a záver vydržal :-D tak to odprezentoval ako slabú hlaveň na blaseroch :-D Konkurencia je sviňa vec :-D Samozrejme pri tých tisícoch blasrov predaných v EU ako i všade na svete môže prísť i k poruche . Osobne by som nemal obavu ,že mám nespolahlivejšiu zbraň ako čz alebo zetku :-D a podobne. Predsudky pána Hanáka sú niekedy dosť humorné :-D Niekedy až chudák boha so žialom pomieša . "Bohužel výroba Brno Super byla ukončena koncem, 90. let. Dr.Ing.Jiří Hanák " škoda ,že mu nedošlo prečo tú výrobu zastavili :-DDDDDDDDDDDDD Asi nestačili vyrábať :-DDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 24.2.2011 o 21:39

Edu to co bolo popisovane v tej otazke p. Hanakovi a to co odpovedal p Hanak je technicky mozne a principialne to tak funguje (ja mam na p. Hanaka tiez svoj nazor ale tentokrat to zdovodnil logicky a technicky spravne) . a nie je to nic nove co by sa zacalo vyskytovat teraz u zbrani Blaser. Podobne sa stavalo aj na starych zbraniach s priamotaznym zaverom. a naozaj pomaha len hruba sila. ci niekto slapne na kluku zaveru alebo nie, no ako inak by si ten zaver otvoril? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 24.2.2011 o 21:37

Edu- Google dokáže kadečo aj padanie listov... čo tá kvalita Blaser R 93 ... ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 21:17

dede tak to som zase o niečo múdrejší . Ja som si myslel ,že lístie opadáva nástupom nižších teplôt procesom odumierania klesajúcim účinkom cytokinínov /rastinných hormonov/ klesajúcou kyselinou abscisovovej následným rozkladom chlorofylu. tzv. katabolizmus chlorofylov .Nedalo mi musel som odbočiť od temičky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 24.2.2011 o 20:55

EDU-ohľadom vierohodnosati odborných vyjadrení p. Hanákom boli aj na iných fórach tiež negatívne komentáre. ...lístie padá aj vplyvom vetra... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 20:45

Nakoniec sa dozvieme že najhoršie zbrane v europe sú blaser zbrane :-D ešte k tomu od pána Hanáka :-D Citujem ho : za dobu svojí existence se Blaser R 93 stal jednou z nejrozšířenějších kulovnic v Evropě. Stal se dokonce tak populární, že se vyplatí například výrobcům zaměřovacích dalekohledů vyrábět zaměřovače specificky upravené pro tuto zbraň. A nejsou to žádní druhořadí výrobci – například Zeiss nabízí zaměřovače, kde je rozsvícení záměrného obrazce ovládáno magnetem uloženým v hmatníku pojistky kulovnice Blaser R 93. Puška prokázala, že je přesná, spolehlivá a hlavně velice rychlá. R 93 se prostě stala nedílnou součástí nabídky špičkových opakovacích kulovnic. Ale vývoj jde dál a firma Blaser si chce svůj náskok a pozici na trhu udržet. Na začátku roku 2010 představila nástupce své legendy – opakovací kulovnici R8.odkaz :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD dede lístie na jeseň opadá a nepotrebuje k tomu ani vietor.Takže všetko je možné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 24.2.2011 o 20:24

mam tiež svoj názor na Dr. Hanáka, čítal som pár jeho recenzií. U nás bol jeden pán farát o ktorom sa hovorilo, že za sto korún aj koňa pochová. To si ja myslím o Dr. Hanákovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 24.2.2011 o 20:17

EDU- bez vetra sa ani lístok nepohne, chudáčik Blaser R93 resp. jeho záver. Asi bude naňom najkvalitnejšia len tá hlaveň...Lothar Wlather. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 24.2.2011 o 20:14

dakedy mi to pripada ako keby tu niektori strielali z orechovej pažby :D striela hlaven a nie kresba na krasnej orechovej pažbe v prevedeni lux. CZ,AZ, TIKKA,Remington,Browning.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 20:09

pandur1 osobne by som mal všetkých presviečať aké je výhodné mať guľobrokovnicu a jedine sabatti :-D Našťastie netrpím týmto syndromom. Súhlasím s tebou odporučil by som rossler pre jeho výborný pomer ceny a kvality. Orol blaserman zadávajúci otázky pre pána Hanáka mal pánovi Hanakovi zodpovedať i aké strelivo použil .Či prebíjané atď. Tiež je otázka či zadávajúci vlastní blaser naozaj??? Podľa mňa je to blb nedocenený vlastniaci nejakú haraburdu :-D zadávajúci humorné otázky ako šlápl na kliku blasera :-D To by zrejme normálny človek neurobil preto predpokladám ,že zadavateľ otázky ani blaser nikdy nedržal v ruke. Mám x kamarátov ktorý majú blaserov a v ťažších kalibroch ako je WM300 zatial s tým nikto nemal žiaden problém :-D keď je to tak ako tvrdí dr.Hanák logicky by sa to malo stať podľa jeho vysvetlenia na každej zbrani R93. Nuž mali by sme si nakúpiť superbrná GB 60 ročné alebo len Brná a nie blaser :-D Čo je samozrejme humorné :-D:-D:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 24.2.2011 o 19:59

MSmarian, no čo povieš na stanovisko p. Hanáka a na jeho POSLEDNÚ VETU? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 24.2.2011 o 18:55

Borat, čo si si vybral? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 24.2.2011 o 14:55

Edu by určite poradil toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 24.2.2011 o 14:09

Borat ak mas 2000 Eur na zbran tak to mas taky siroky vyber, ze je tazko radit, najlepsie spravis ked si vyskusat zobrat do ruky kazdu jednu, ktoru by si zvazoval, tak ako napisal EDU za tu sumu sa da vybrat vela kvalitnych zbrani, je to aj o tvojich sympatiach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 24.2.2011 o 14:08

Ešteže nedostal vzteklinu, to by bolo horšie...borat54, pri 2000 e za zbran sa môžeš rozhodovať na základe subjektívneho pocitu k značke/modelu. štastnú ruku,vyber dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 24.2.2011 o 14:08

Edo ale tvoj posledný odkaz ďaleko, ďaleko presahuje 2.000 E a to nerátam tu zeissku. Počítam, že tem komplet v atache stojí cca 10-12.000 E. :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 24.2.2011 o 13:59

orol to si si dost dovolil, to si teraz zliznes :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 24.2.2011 o 13:57

Rozčilil se a dostal VZTEK :-)) tiež ma zaujala najmä posledná veta. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 24.2.2011 o 13:49

Súhlasím p. EDU. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 13:37

dede kto má finančné možnosti dať za guľovnicu 3 toľko a viacej ako za rosslera ,chce mať priamoťažný záver riešenie je Blaser R8 alebo merkel helix . Rossler má hlavne tak ako i blaser od Lothar Walther čo je záruka kvality . Všetky tri zbrane majú možnosť dokúpenia si hlavne iného kalibru . Výhody sauera žial nepoznám oproti helixu či R8 žiadne . Určite i sauer je dobrá zraň.odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 24.2.2011 o 13:19

samozrejme aj iné značky, , Edu, zabudol som na kufríčky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 13:17

dede aj merkel helix je tu aj manlicher,remingtom seven a mnoho iných značiek . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 24.2.2011 o 13:12

okrem naj Blaser R 93 je tu aj SAUER... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 24.2.2011 o 8:42

Borat54, došetri si ešte 300 EUR a radšej si kúp Blasera, v štandarde. Kaliber, všetky spomínané kalibre sú osvedčené. Ak vezmeš kaliber od sedmičky hore, chybu neurobíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 24.2.2011 o 8:18

Ked len cisto gulovnicu tak do 2000eur jednoznacne Sauer 202 Classic. Chod pozri si pusky v predajni, omakaj, vyskusaj poistku, chod zaveru... a ...vyber si. A cim menej plastu tym lepsie...to sa netyka pazby samozrejme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 8:10

No vidíš ja som ti poradil kvalitnú rooslerku do 2000 sa Zmestíš aj v lux dreve zlatou spúšťou, montážou a kvalitným puškohladom Carl zeiss , docter , nikon atd. ČAsom máš možnosť dokúpiť si iné hlavne napríklad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 24.2.2011 o 7:39

Servus chlapi zvrtla sa tu riadna debata ako vidím. No do tých cca 2000€ by som chcel iba pušku to je bez montáže a optiky ale chcel by som vo fakt odskúšanom kalibri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2011 o 0:22

Marco2204 toho professional doporučujem omaknuť budeš veľmi prekvapený . Na tie pogumované časti sa priam prilepíš . Samozrejme ten plast je brutal sila žiadna hračka . To sú plasty prešli vývojom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 23.2.2011 o 23:34

nedrzal som ani plastoveho blasera,ani marlina takze neviem posudit,len som chcel poukazat aj na druhu stranu cenovej ponuky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-280 z 342 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM