Heming hunting
dnes je štvrtok,  9. máj 2024,  meniny má Roland,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:17,  dnes západ slnka: 19:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Rada kupa zbrane - diskusia

autor: off borat54
pridané: 23.2.2011 14:22

Dobrý deň.

Som tu noví a potreboval by som od vás skúsenejších radu akú guľovnicu si kúpiť na začiatok.

počet zobrazení: 42 281
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 342 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MSmarian, 28.2.2011 o 17:28

Borat, už si si vybral? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 15:50

ferdo táto diskusia nebola jediná kde sa prejavil Belson. A ja nie som jediný koho urážal. Preštuduj si staršie príspevky . Samozrejme že tak ako každý i ja pridávam vlastnú úvahu .Od toho je fórum . Môj názor neprezentujem ako objektívny . Kto nechce nemusí ho čítať nikoho nenútim . Ak tu bola téma niekomu dokazovať že je hlupák všetko je v najlepšom poriadku .Ty si tiež toho k téme veľa nepovedal :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off misko11, 28.2.2011 o 15:48

Ak si pod drevom myslel triedu v standard verzii, tak okrem toho je rozdiel aj pazbe. R8 ma americky typ pazby - je rovna. Okrem toho je prepracovanejsia v oblasti pistolovej rukovate. je to o subjektivnom pocite, ale mne osobne sa R8 o dost lepsie drzi v ruke a lepsie mi sedi. Technicky: 1.) vyberatelny spustovy mechanizmus(spolu so spustou) na poziadanie vsak nie. 2.)Hlaven ma v mieste ulozenia navyse ozub medzi skrutkami - lepsi prenos sily, ulozenie 3.)Zaver je prepracovany, mohutnejsi ako na R93. Okrem toho ze dosadacia plocha je asi o 30% vacsia ako na R93, pri uplnom rozovreti je dosadacia plocha takmer kolmo na os hlavne, co ma za nasledok lepsi prenos sily na zaver.(u R93 tomu tak nebolo, neznamena vsak ze to bolo zle, jednoducho na R8 je to vraj lepsie) ostatne veci su uz len blbosti......aspon podla mna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 28.2.2011 o 15:24

Jedna vec ma zaujíma aký rozdiel je medzi R8 a R93 okrem dreva ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 28.2.2011 o 15:12

Edu - nic proti tebe, ale na Belsonovom prispevku nevidim, ze by "nas" oznacoval ze sme hlupaci. V jednej casti toho prispevku sice trochu naznacuje, ze hlupak si TY, ale to len velmi okrajovo.:))) Vies ono niekto to ma nastudovane a vie vyplodit aj vlastnu uvahu, nazor a najma podelit sa o realnu skusenost a iny zase dobre pozna klavesovu kombinaciu Ctrl+c a Ctrl+v. Nemusis to tu skratka prehanat s tym osocovanim, ked mas nieco proti Blesonovi, tak mu napis sukromnu spravu. Mnohych citatelov tohto fora uz nebavi citat osobne sarvatky medzi jednotlivymi diskutermi, namiesto konstruktivnej a vecnej debaty na danu temu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 28.2.2011 o 14:57

celkom dobra cena ale je to také solídne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 14:37

Tu je rossler za 785 € odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 13:48

andy8 ja sa správam ku každému tak ako si zaslúži. Belson môže byť dobrý zbrojár neberiem mu to .A možno si to iba namýšla. Trocha sebareflexie by však prospelo i jemu . Každú debatu začína slovami aký sme hlupáci a aký je on majstreko .Nikto nemá skúsenosti iba on lenon . Nikto nestriel z rosslera iba lenon . Nikto mu nezakázal tu prispievať on nás upozornil viackrát ,že tu nestojíme za reč . Vraj on chodí na zámorské servre a tam sú iný makači :-D Niektorí sa dokonca vraj ukájame na obrázkoch :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 28.2.2011 o 13:33

Belson má aspon ,na rozdiel od mnohých iných čo sem prispievajú,prehlad o čom píše,a sú to skúsenosti z praxe,nie jedna babka povedala.Preto ma osobne dosť mrzí,že jeho diskusia je tu čoraz zriedkavejšia.Jeho poznatky(nielen z tejto stránky) mi totiž už pár krát pomohli.3/4 ludí z tejto stránky nemá tolko vedomostí a poznatkov o zbraniach a strelive ako on,a budú sa aj tak donho navážať,niektorým by trocha sebareflexie a súdnosti neuškodilo,si myslím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 28.2.2011 o 13:14

žiadna vojna, iba produktívna diskusia :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 28.2.2011 o 13:12

No rozpútala sa tu riadna vojna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 12:27

lacomaco ja žiadnu kritiku nevidím :-D Na to aby mal niekto najoblúbenejšie strelivo na trhu zrovna to najnekvalitnejšie netreba poľovať 27 rokov :-D Vlastne používaš stále to isté :-D Na čo to meniť .Strielaj ďalej najlepšie sú tie SPCE :-DPráci česť :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacomaco, 28.2.2011 o 11:40

Fúha, zase chrobák truhlík neznesie kritiku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2011 o 11:24

Sám najväčší Belson k nám prehovoril.Na kolená bedač :-D To bolo rečí ako sem nebude písať :-D a radiť nám hlupákom :-D Prišiel sa nám pochváliť čo všetko má v trezore čo môžu iný čo nesmú a aký sme tu hlupáci a ukájači . Zrejme by bolo lepšie aby tento excelentný ,dôležitý zbrojár z východu radil na tých zámorských servroch a velebil tam sám seba . Snáď iba trpí menšou duševnou poruchov .megalomanické (precenenie vlastnej významnosti), posed33 ďakujem ,že si nám napísal o praktickej skúsenosti s tikka guľovnicou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 28.2.2011 o 8:51

pre EDU a ANDY 8 vyhoda a nevyhoda rossler a tikka (moj nazor) poistka a chod zaveru tikka vaha rossler menitelnost hlavni rossler jemnost spuste rossler v ruke sedia perfektne obe vyhodenie a nasadenie zasobnika tikka cena rossler bohuzial ja som mal smolu aj taku ze po par prechadzkach po lese hlaven na tikke hlbkovo zhrdzavela co som tu aj zdokumentoval fotom ohladom druhej diskusie poloautomat dvojak alebo klasika vsetko zalezi na cloveku co mu je lepsie lahodiace oku a lepsie vyhovuje ja mam poloautomat a nemam problem ani na spolocnej ani na posliedke ani na postriezke a ked nevies strielat tak ti nepomoze ani gulomet a pre tych co sa spoliehaju len na jednu ranu tak to uz tiez vela ludi na to doplatilo (aj majster tesar sa utne ) :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lacomaco, 28.2.2011 o 8:20

Myslím, že Belson ti teraz povedal to, čo hovorí skúsený poľovník. Nechcem povedať že som aj ja (poľujem 27 rokov) ale odporučiť môžem obdobné. Napriek roznym odstrašovaniam mám aj guľovú kozlicu SB a je mojou obľúbenou. Druhá rana je len pre istotu. Zatiaľ sa mi darí trafiť z prvej. Ak vieš strieľať tak ti stačí aj jednoranová zlamovačka ak nie tak možno ani guľomet. Ale to je aj poľovnícka etika. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 27.2.2011 o 22:08

borat54, takúto zovšeobecňujúcu terminologii si neosvojuj. Dvoják je dvoják a kozlica je kozlica. A žiadna dvojáková kozlica ani guľová dvojka neexistujú. Vyzerá to, že za chvíľu tu bude poriadny babylon. Pokiaľ budeš poľovať aj klasickými individuálnymi spôsobmi (postriežka, posliedka), ani jeden z týchto dvoch porovnávaných druhov guľových zbraní (dvojhlavňovka/poloautomat) nie je na to optimálny (aj keď použitelný). Sú to zbrane skôr vhodné na spoločné - nadhánkové poľovačky. Ale ak by si sa mal rozhodovať práve medzi nimi, najdôležitejším kritériom je tvoja osobná preferencia, či inklinuješ ku klasike, alebo si “trendy”. Z hľadiska úžitkového sú tie rozdiely nepodstatné. Váha? Hlúposť. Mám v trezore semiauto Remington Woodmaster, ktorý je sice o nejakých 10-15 dkg ťažší od Benelli Argo, ale od hviezdneho taliana je môj dvoják zase o desať deka ľahší. A môj troják je od Benelliho ťažší len o 5 dkg. Povedz mi, čo sú toto za rozdiely pre priemerne stavaného chlapa? Na vláčenie na týždňovej poľovačke v horách sú predsa určené iné zbrane. Presnosť opakovanej rany? U dvojhlavňovky je daná sústrelom a poloautomaty rozptylom vynikať nemôžu principiálne. Jedna rana naviac u poloautomatu? Kto netrafí dvoma ranami, aj tá tretia mu bude asi na nič. Nedaj sa ošaliť rečami o 10-ranových zásobníkoch, poľovnícka legislatíva je v tomto jednoznačná (max. 1+2). Pokiaľ nemáš vo vrecku pre poloautomat predom naládované ďalšie zásobníky, ver tomu, že dvojhlavňovú zlamovačku prebiješ skôr. A ak započítaš aj ten tretí náboj do komory poloautomatu, tak podstatne skôr. A ak si náboje prebíjaš, budeš ušetrený od hľadania vystrelených nábojníc štvornožky. A ešte niečo. Neber vážne rady od ľudí, ktorí sa ukájajú nad oku a duši lahodiacimi obrázkami a nikdy nevlastnili žiadnu zo zbraní, ktoré ospevujú. Ku kalibru: hocičo od 7 po 9mm s úsťovou energiou 4-5kJ a váhe a konštrukcii strely primeranými úsťovými rýchlosťami. Ako už bolo povedané, nie je až tak dôležité, či to bude 7 alebo 8mm, ale vhodne volená konštrukcia strely. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 27.2.2011 o 22:05

MSmarian, gulovy je dvojak nie dvijka. Borat, kaliber od 7 vyssie cokolvek, podla toho co ti najlepsie sadne, nie vzdy je najvacsie najlepsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 27.2.2011 o 21:12

Lubenko čo myslíš pod renomovanou predajňou??Lebo v každej predajni ti poradia buď to čo potrebujú predať,alebo čo je najdrahšie.To je aspoň moja skúsenosť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 27.2.2011 o 21:02

a v tej predajni začnú tým najdrahším čo majú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 27.2.2011 o 21:00

tu nevie nik rozumne poradit ,každy si vravi len to svoje,mal by si zajst do renomovanej predajne a tam nech ti poradia a podstatne je kolko maš našetrene:):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.2.2011 o 20:59

Borat, ja Ti môžem poradiť dva kalibre, s ktorými mám skúsenosti. To je 308 WIN a 9,3, x 62. Oba sú dobré kalibre, predsa len sa od seba odlišujú. Môžem Ti doporučiť 9,3 x 62 je onoho lepší ako 308 WIN. Na druhej strane aj trochu drahší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.2.2011 o 20:57

Super ste poradili Boratovi, guľová dvojka za 4000 EUR. Fakt dobrí na začiatok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 27.2.2011 o 20:26

od 7mm hore ale ovela doležitejší ako kaliber bude správny vyber strely v danom kalibry ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 27.2.2011 o 20:16

A čo Heym SR30 alebo SR21? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 27.2.2011 o 19:23

och riadna debata aš to do hádky ide riadne. No nechajme teraz pušku chvíľu tak a skúsme to s kalibrom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.2.2011 o 17:22

Nazor je odlišný na dvojakové kozlice . odkaz môj je podobný ako Ľubov alias Blaser300VM ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.2.2011 o 17:16

tak dvojak sa vo všeobecnosti hovorí zbrani s dvoma guľovými hlavňami . Či sú vedla seba alebo dvojaková kozlica je uplne jedno. Obe za veľa nestoja . Vlastne stoja veľa peňazí to je fakt . Nepomer ceny a použiteľnosti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 27.2.2011 o 17:11

igoret cena do trebalo by ešte prišporiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 27.2.2011 o 17:09

hej rozumiem. Asi sa mýliš nemyslel som guľovi dvojak ale kozlicu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.2.2011 o 17:06

borat54 neviem ako to myslíš ale oproti guľovému dvojaku je automat určite lepšia voľba. Ak chceš klasiku môžeš si vybrať od českých zbraní za cenu ktorých môžeš mať rosslera ak si priplatíš tak tikku či sako cez blasera či merkela helix ktorý je horúcou novinkou a priamou konkurenciou blasera R8 .Samozrejme aj manlicher či sauer a iné značky sú veľmi kvalitné i krásne zbrane . Rossler som ti poradil v dobrom pomere kvality + ceny a možnosti dokúpiť si ďalších hlavní v iných kalibroch za 200 - 300€ . Takže rossler neglorifikujem .Sú i lepšie zbrane ale drahšie a sú aj drahšie zbrane a horšie od rosslera. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 27.2.2011 o 16:58

neviem uš to neje to pravé orechove neviem či ma rozumieš ako to myslím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.2.2011 o 16:56

S tým sústrelom je to veľmi zlé . Sú poloautomaty nádhernej konštrukcie lahodiace oku i duši .odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 27.2.2011 o 16:55

ešte sa spýtam aký rozdiel je medzi R93 a R8-čkou ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 27.2.2011 o 16:54

edu nad poloautomatom vôbec nerozmýšľam vôbec sa mi to nepáči...A jak to je stým sústrelom ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.2.2011 o 16:52

borat54 guľová kozlica je ťažká ,drahá a má iba dve rany obyčajne je problém so sústrelom aj pri renomných značkách. Ak chceš opakovať rýchlo existujú v dnešnej dobe poloautomatické guľovnice ktoré majú zasobníky aj na 10 nábojov. odkaz odkaz Takže ja by som išiel miesto dvojaku radšej do poloautomatu .Za 4000€ štelovať nejakú vložnú trubku sústrelom asi nie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 27.2.2011 o 16:40

borat54 aj ta cena sa ti paci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 27.2.2011 o 16:38

igoret je to zaujímave celkom sa mi to páči ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igoret, 27.2.2011 o 16:37

borat54 a co toto?odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borat54, 27.2.2011 o 16:35

a ešte jedno sa spýtam ake rozmery náboja sú pri 30R Blaser ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 342 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov