Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Dohoda medzi poľovníkmi a zhodármi - diskusia

autor: off Parohar01
pridané: 10.2.2011 11:54

Dobrý deň chcel by som vás formou tejto diskusie požiadať aby ste sa vyjadrili k problému známemu všetkým a to zber zhodou laickou verejnosťou. Chcem len vedieť či by sa neujal nápad, na ktorý som došiel s kamarátom a síce že každý zhodár čo nájde paroh by ho doniesol ukázať hospodárovy príslušného PZ. Ktorý by si ho obodoval prípadne odfotil aby vedel čo má v revíry a zhodárovy by následne z hod vrátil. Myslíte že by sa to dalo nieako zrealizovať alebo ste prišli na niečo lepšie ? Tak sa prosím vyjadriťe.

počet zobrazení: 15 113
počet hlasov: 3

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off kaso79, 11.8.2013 o 16:51

Pani, jeden maly postreh...pre vsetkych. Bol som nedavno v Rakusku...Maju tam zimnu prezimovaciu krmnu stanicu pre vysoku (celkovo maju tri)...chodi tam krmit len jeden clovek, zver ho pozna, neboji sa, neodskakuje viac ako do 20 metrov. Tak je zaruceny pokoj, zimovanie v jednej lokalite (kolo 150 kusov tam zimuje)...85 percent shodov najdu v okruhu 200 metrov okolo tej stanice...zver ma klud, pokoj. Doziva sa vysokeho veku. Jelene kapitalne. Ale na druhej strane nikto cudzi tam si nedovoli ist, respektuje sa, ze to je oznacene tabulou zakaz vstupu. Pokuta je udajne 500 eur, ale nikomu ju este nemuseli dat, bo tam nikoho nepristihli, nestretli..Tak maju moznost pekne dokumentovat niekolko rokov vyvoj parozia konkretnych jelenov, pretoze kazdy rok najdu paru z nich...Nemusim hovorit ze skody na porastoch su minimalne vdaka tomuto systemu. je to o ludoch a chapani prirody a spolunazivani s nou, nie len jej drancovani...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 172 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on Jeger, 12.9.2013 o 12:50

urssus máš pravdu, ale v prvom rade by sa mali naučiť správne prikrmovať hlavne poľovníci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off piadihajzlik, 12.9.2013 o 11:24

neboj urssus,az taký neznalý laik nie som,dobrým sušeným senom a kamennou solou sa nedá nič pokaziť. A keby si videl,čím naši zelenohnedý experti kŕmia,tak sa chytíš za hlavu :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off urssus, 12.9.2013 o 11:08

piadihajzlik dufam ze to tvoje prikrmovanie konzultujes s niekym veci znalim. V tejto republike si kazdy mysli ze ma na vsetko rozum a pravo ale ked nieco pokazi, ziadnu zodpovednost. Laickym prikrmovanim mozes zveri ublizit, v najhorsom pripade ju aj zabit. Ak sa niekto o zver chce starat, nech to robi normalne, spravi si polovne skusky, prihlasi sa do PZ a moze sa starat. Taketo nepremyslene, nekoordinovane ciny narobia viac skody ako uzitku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off piadihajzlik, 12.9.2013 o 11:01

Ja nepotrebujem polovníkom zabezpečovať vrecia s kukuricou,aby si potom doma svinky a husi vykŕmili ,a zver tak velké gulové uvidí. Radšej osobne zver prikrmujem,aspoň viem čo dostala. Takže povolenku na zber zhodov nemám až tak zadarmo,a navyše si ani nájdené zhody velmi neprivlastnujem,darujem ich hospodárovi. Na zhode nevidim nič takého zaujímavého,len ma to baví hladať :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 12.9.2013 o 9:17

goret môj príspevok pochopil. bohužiaľ piadihajzlík nie. pjadihajzlik ty asi patríš k tým čo by chceli všetko zadarmo. a koľko som dal za poľovnícky lístok? neviem už si nepamätám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 12.9.2013 o 7:01

goret má úplnu pravdu!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.9.2013 o 6:40

Ak by povolenie zbierať zhody bolo "za niečo", nemusia to byť eurá, ani fľašky, ale napr. pomoc pri prikrmovaní alebo senách, potom by to mohlo mať aj iný efekt. Ten, kto by to dostal "za niečo" by okrem pocitu, že pomohol zveri a že si zhod od nej zaslúži, by "strážil" revír pred tými, ktorí by chceli zbierať zhody "za nič". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off piadihajzlik, 11.9.2013 o 23:33

Najlepšia dohoda medzi polovníkmi a zhodármi je vybaviť si povolenku ....stojí to polhodinu času,a pri zbere sa nemusiš ničoho báť,hoci som sa nestretol s nikým,kto by sa v hore do mńa zastaral. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off piadihajzlik, 11.9.2013 o 19:38

Ondrík,u vás sa dávajú povolenky za vrecia s kukuricou? Myslel som že je to zadarmo,tak ako aj u nás. Teraz tak trošku premýšlam,koľko si toho dal za poľovný lístok? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 11.9.2013 o 9:07

Uzavrime túto nezmyselnú tému. K dohode medzi zhodárom a poľovným hospodárom samozrejme dôjsť môže. Zabezpeč pár vriec kukurice a dostaneš povolenku na zber parožia, napríklad. Stále však platí: nemáš povolenie, nezbieraj parožie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 11.9.2013 o 9:05

jan1984 10.09.2019 o 22:08 ,,sme slobodna krajina a kazdy si ma pravo povedat co chce,, toto si napísal. Tak preto si ma vulgárne napadol v pošte, keď som povedal svoj názor na to ako pridávaš fotografie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan1984, 10.9.2013 o 23:26

KONECNE SI POCHOPIL VSETKY BODY CO SOM MYSLEL HNED OD ZACIATKU,VIES ABY SA NIECO NIEKAM POHLO TREBA OTOM ZACAT DISKUTOVAT,ABY SA DALI DO KOPY SPRAVNY LUDIA, A PISAL SOM TAK ZAHMLENE PRETO BO KTO CHCE POCHOPI A PRIDASA.LEBO NA TEJTO STRANKE SU AJ POLOVNICI CO MAJU PAPIERE ZA PENAZE JEDNODUCHO ZBOHATLICI A TY SI V REVIROCH ROBIA CO CHCU. AJ TO BY SA MALO ZACAT RIESIT ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 10.9.2013 o 23:23

diskusiou to nevyriešiš a myslím že naše poľovníctvo sa zmieta vo väčších problémoch ako je riešenie otázky zhodov...je na to zákon postup nahromad dôkazový material nahlás to stráž les buzeruj ľudí...rob čo uznáš za vhodné len to nerieš tu je to zbytočné...čo tak radšej napraviť našu pokrivenu mienku,zakročiť proťi ochranarom a konečne vystúpiť z tiena medialných kačíc a vráťiť zmysel tomu čomu sa venujeme?...poľovník je v prvom rade človek a doba je taká aký su ľudia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan1984, 10.9.2013 o 23:17

KONECNE SI POCHOPIL CO SOM MYSLEL, A NATO TREBA NADAVAT A UTOCIT JEDEN NA DRUHEHO?AJ JA SOM BOL TAKY PRCHKY AKO TY KED SOM MAL 25R.RIESENIE V LESE SA KAZDY ZAKON ZLE UPLATNUJE BO SA TO TAM DA TAZKO USTRAZIT 95% TYCH CO CHODIA NA ZHODY TO ROBY PRE FINANCNY ZISK S TYM BY SA MALO NIECO ROBIT.KED NEDOSTANU ZA ZHODY PENIAZE URCITE PERCENTO ZHODAROV PADNE ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 10.9.2013 o 23:09

čakal som že sa zmožeš aspoň na to že vysvetlíš skutočnú podstatu problému navrhneš nejaké zmeny na zlepšenie súčasného zlého stavu nemyslím že nejaká dohoda so zhodármi je možná...myslím si že kebyže zistíš že sa dá efektívne zúročiť jelení trus o nejaký čas k zhodárom pribudnú aj hovniari ktorým budeme musieť vyhotoviť povolenku na zber jeleních bibiek koli ktorím budu prehanať a plašiť zver aby to mohli dávať dajme tomu do mlieka a predvať ako kakaove bôby? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan1984, 10.9.2013 o 23:07

ONDRIK POCHOPIL CO SOM MYSLEL ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 10.9.2013 o 22:48

ty poriadkumil nemýľ si demokraciu z anarchiou tvoj názor má jeden háčik až budeš chcieť robiť poriadky v poľovníckych radoch začni sám od seba jednoduchou vecou najprv mysli a potom hlásaj svoje bludy ...nepotikali sme si ale si pod moju uroveň tak ma to netrápi ...tvoj pocit moj pocit chlapi ťi to vysvetlili hlavne urssus jednoduchou rovnicou nepoukazuj na druhých sám si taký ak nie horší...končím debatu s tebou si trápny a stracam tebou drahocený čas :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan1984, 10.9.2013 o 22:19

pre tych co nepochopili a idu my vypisovat voloviny. tak to poviem priamo. mali by sme si najprv spravit, poriadok v nasich polovnickych radoch, a byt prikladom, je pekna teoria ,ale prax by mala byt lepsia. a potom sa venovat inym . bo poznam kopec polovnikov co chodia na zhody do inych polovnych revirov bez povolenky. a to je este horsie,bo ked ja nemam v reviri a co skocim si do susedneho a toto by nemalo byt ,takze je to o ludoch,zakony mozu byt akekolvek ,ale je na ludoch ci ich budu dodrziavat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan1984, 10.9.2013 o 22:08

ani ty mna nezaujimas! uz vobec nie a nemam zapotreby sa hadat zo zasranom,neviem kedy sme si potykali jedna vec .a druha vec ze vobec nechapes co som sa snazil povedat,boh niesi ela premudreli az az.ako ziadny zasran sa domna navazat nebude .sme slobodna krajina a kazdy si ma pravo povedat co chce,vyjadruj sa az ked pochopis kto co mysli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 10.9.2013 o 21:54

počuj nezaujímaš ma ani trochu vylievaj si srdiečko niekde inde nechaj poľovníkovi čo je poľovníkovo...už ked tu omielaš zhodarov nedeľ ich na takých a hentakých poznáme danú problematiku niežeby som vás hádzal do jedného vreca ale nezdá sa ťi že už vrtaš do všetkeho nie som boh ale takých ako ty kvákajov mam po krk začal so zhodami teraz tu pletieš nelegálny odstrel jediný kto tu závidí budeš asi ty to je tak ťažké pochopiť že pre každého čosi plaťí a vám sa jednoducho stále ustupovať nedá čo si všímam tvoju reakciu ide ťa roztrhať že ty niečo robíš a nemaš z toho až tolko ako taky isty ako ty čo nerobí nič ak to robíš z vypočítavosťi tak to nerob ...budeš asi poriadna otrava tak ti radšej vyjdu v ustrety aby mali pokoj no ty nemáš dosť...nárokuješ si na niečo čo ťi nepatrí a ešte sa obúvaš a očiernuješ tých ktorý na to maju právo zo zákona absolvovaním procesu ktoremu ty prd rozumieš je lepšie vedieť ako si myslieť tak sa naprv pýtaj a daj si vysvetliť až potom plieskaj kraviny...pekný večer ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jan1984, 10.9.2013 o 21:29

tam kde su normalny ludia ako napriklad chpo polana tam to funguje super.pretoze to tam riadia spravny ludia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan1984, 10.9.2013 o 21:27

neviem preco sa tu hadat koli hlupostiam ked sa nelegalne kazdy rok odstreli par kusov zveri,urssus, naco je povolenka? ked v kazdom zdruzeni padne coto i bez povolenky, mozu sa nahnevat vsetci polovnici, ale ruku na srdce kde sa tak este nestalo!? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan1984, 10.9.2013 o 21:24

wolfhunter. ja neospravedlnujem nic tak nemiesaj hrusky s jablkami, ja neobhajujem nikoho. nieje zhodar ako zhodar a nieje polovnik ako polovnik.takze neospravedlnujem nikoho. bo poznám sustiakovych zhodarov ze cely rok nevie co je les a zrazu ide na zhody chodit a plasit zver ,potom su normalny zhodary ktory niesu polovnici ale maju povolenku,potom taky ako my ze prikrmujeme zver, dalsi co sa o zver nestaraju a dalsi su taky polovnici ,ze ked vidia jelene v parozi tak ich prezenu ako kopovy aj cez 3 reviry, a za sezonu maju aj 80 ks zhodov a potom to predaju vykupcom .takze ja neobhajujem nikoho bo na svete je vela ludi.tak ako si napisal ty najskor sa pozri pred svoje dvere a nesud ma ked ma nepoznas co si pan boh?vsetko vies vsade bol.na slovensku nikdy nic normalne fungovat nebude bo slovak zavidi slovakovy aj nos medzi ocami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 10.9.2013 o 16:13

jednoducha matematika. mas povolenku = zhodar, nemas povolenku = zlodej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on WolfHunter, 10.9.2013 o 15:57

jan1984 iba hľadáš špekulácie na ospravedlnenie svojho porušovania zákona nelegálnym zberom!to že niekto nerobí to čo má a čo mu ukladajú povinnosťi nie je síce v poriadku ale ani to ťi nedáva právo robiť si čo chceš v duchu že môžeš...nevynášaj súdy konáš protizákonne a ešte sa snažíš obhajovať sa...zákon bol prijatý práve koli takým ako ty možno nie najšťastnejšie riešenie ale z niektorými zhodármi sa fakt nedá...vybav si povolenku a venuj sa tomu potichu z uctou...nevykrikuj tu kto je aký v prvom rade sapozri na seba v cudzom oku vidíš smietko a v svojom brvno prehliadaš! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jan1984, 10.9.2013 o 15:35

Ondrík ty byvas v afrike? ked maju revir taky co v zivote nevedia co je skotocne polovnictvo,a co maju revir za eura. mozes behat aj po 15 lesnych uradoch.a nic sa nezmeny bo vladnu eura nie zdravy rozum.uz by si mohol vediet ako to je na slovensku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 10.9.2013 o 11:09

ku komentáru jan1984 1.9.2013 o 22:38. Ak poznáš PZ kde sa o zver nestarajú tak ako im to prikazuje zákon o poľovníctve, obráť sa na lesný úrad. Pokiaľ tak neurobíš, môžu si dotyční poľovníci zbierať zhody pretože na to majú právo! Či sa to niekomu páči alebo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 10.9.2013 o 10:55

ondrik, podpora! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan1984, 10.9.2013 o 10:15

Ondrík pobavil , bo vzdy trafena hus zagaga ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jeger, 2.9.2013 o 12:57

Ondrik aj ty mna :D veď má v niečom pravdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 2.9.2013 o 10:55

jan1984 pobavil! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan1984, 1.9.2013 o 22:38

no matko vyjadrim sa aj ja .pravdu maju jedny aj druhy. ked su polovnici ktory sa o zver staraju prikrmuju ju a davaju do toho kus svojho srdca,je nespravodlive ze im tam daky krcmovy v šuštiakoch. čo poriadne nevedia ako jelen vyzera chodia a zbieraju zhody aby ich predali a mali zarobok, ale su aj taky polovnici ,co sa o revir respektive o zvernestaraju a poznaju len olovene krmivo, tak ty polovnici nemaju pravo tiez na zber zhodov. a PS: poznam vela polovnikov co za zhodni pobehaju aj 5revirov, co je v rozpore o zakone polovnictva.tak nech sa pani polovnici pozru aj do svojich radov ,nech si vycista doma a potom riesia inych ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

správca admin, 19.8.2013 o 22:20

357AS, dnes o 14:30: V diskusii si každý môže povedať svoj názor, veď i autor diskusie chce počuť a pýta sa na vaše názory na položenú otázku. Ak si si ale všimol, tvoj názor zablokovaný nebol, bola zablokovaná tvoja ďalšia reakcia na apple-ho príspevok, aby sa zabránilo ďalším hádkam. Preto vás prosím, aby ste už ďalej hádky neriešili, kto bude chcieť, váš názor - príspevok si prečíta. Osobné spory riešte súkromne. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 19.8.2013 o 22:13

357AS, 18.8.2013 o 14:47: Áno, vulgarizmus v tvojom zablokovanom príspevku nebol, ale sú to mylné informácie, ktoré len zbytočne podporujú hádky. Tým chceme zabrániť. Nie je predsa pravda, že je zablokovaný každý príspevok, ktorý oponuje názorom apple. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 19.8.2013 o 22:10

parohac222, 18.8.2013 o 10:43: BANN sa nedostáva za svoj vlastný názor ale za neprispôsobivé vyjadrovanie a tu konkrétne to bolo za osočovanie a mylnú predstavu o portáli - LovuZdar.sk nie je herný portál. Napísal som prečo dostal LESNYprievan BANN a myslím, že citovať to nemusím. (bod č.11 všeobecných pravidiel portálu odkaz ) a jozef, 18.8.2013 o 11:56: Keď nevieš, nevyjadruj sa, šíriš tak mylné informácie a navádzaš čitateľov neprávom proti mne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 19.8.2013 o 14:30

apple,tliachaš tu 5.cez 9.hráš sa tu na niečo čo ani z daleka nie si,tak ako si ty dovolíš hodnotit iných,tak oni hodnotia teba,ale samozrejme pravda sa ti tažko číta,tie tvoje "rady" čo si tu popísal samozrejme NEVYRIEŠIA NIČ,absolútne !!! Tzv.zhodári tu boli,sú,aj budú,aj ked ty tu už nebudeš.A k žiadnej dohode na základe tejto diskusie tu určite nedôjde.Preto si dovolím znova tvrdit že táto diskusia je zbytočná a ak si tu budeš pritakávat sám,tak to už nemožno nazvat diskusiou,to už je len jablkový džús :-)A ako si si všimol,vyjadrujem sa len o tebe a reagujem len na tvoje osočovanie,tak ak je vymazaný môj komentár,tak tento tvoj posledný už mal byt vymazaný dávno,lebo ja som ta v predchádzajúcich komentároch neoznačil za ani za hlupáka,ani ti nikto neskáče po hlave,takže "slkidni hormón" Začínaš tu väčšinou hádky,mal by si sa zamysliet predovšetkým sám nad sebov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 18.8.2013 o 16:38

357AS, a čože máš so mnou? najpv vyhlásiš, že sa tu zbytočne dikutuje: 17.8.2013 o 10:37 Úplne zbytočná diskusia... teda všetci čo sem prispievajú svojimi vedomosťami a skúsenosťami, alebo nejakými myšlienkami sú úplní trpáci, lebo pre teba je zbytočné diskutovať a vymieňať si vedomosti, skúsenosti, nápady. presne to si vyhlásil a ak ti napíšem, že tvoj príspevok je zbytočný - čo aj je a to je naozaj slušné hodnotenie, tak ešte mi ideš skákať po hlave. nepáči sa ti to? a mne a ostatným sa má páčiť tvoje scestné : Zbytočná diskusia???? čo si za kádrováka, keď si dovolíš takýmto spôsobom hodnotiť iných? a za svoje hlúposti ešte obviňuješ iných? čo ťa oprávňuje vôbec sa o mne tak vyjadrovať? a aj o ostatných? len si pozri, ako nikoho neurážaš, aj do príspevku tu pod týmto! a ešte budeš osočovať aj správcu diskusie. pritom ničím rozumným si do diskusie neprispel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off 357AS, 18.8.2013 o 15:01

Už je to tu naozaj smiešne až trápne :-) Na čo tu máte potom tie diskusie ???? Zrušte to a basta,aplee a jemu podobní by si mohli založit vlasnú stránku a dat si tam aspon 10 správcov aby im tam nikto neoponoval :-) Odpoved by si mi správca diskusie2 kludne mohol napísat aj tu,nie poštou,lebo tvoje vymazávacie metody zaujímajú aj dalších.(inak ani poštou mi nebolo napísané prečo) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 18.8.2013 o 14:47

Správca diskusie2,čo v mojom poslednom príspevku bolo pre teba tak nestrávitelné že si ho vymazal ??? Vulgárne slová tam neboli,nikoho som osobne neurážal. Snád sám "velký" aplee sa urazil že si zas niekto dovolil napísat nesúhlas s jeho "múdrostami" ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namreh, 18.8.2013 o 13:55

parohac222 zvykneš si,ja som si už zvykol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 172 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM