Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

RWS strelivo - diskusia

autor: off MSmarian
pridané: 7.2.2011 16:38
Aké máte skúsenosti so strelivom RWS?
počet zobrazení: 57 654
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off lantis, 8.1.2017 o 13:13

Napriek nie práve najlepším referenciám som sa rozhodol vyskúšať náboje HIT pre kal. 8x57 JS. Po novom roku som s ním strelil v Maďarsku :1 ks kanček cca 100kg, zadná komora, odbehnutie 50m , prasiatko 30kg , nízka komora odbehnutie 15m, prasiatko 30kg , zadná komora odbehnutie 80m,prasiatko 30kg tesne za lopatku , odbehnutie 30m. 2 ks srnčiat za lopatku , zostali na mieste. Poškodenie diviny minimálne až na jedno srnča,ktoré bolo veľmi malé a ktoré som strielal na 30m. V tomto prípade bol účinok devastačný.Farbenie pri každom zásahu vynikajúce.V 8x57 JS som prvý krát použil monolit a som s tým veľmi spokojný.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-266 z 266 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Jager68, 11.2.2011 o 21:42

Ale tema je EWO.......kamos ho istu dobu pozival v 7x64..už ho vymenil. (Nie kôli cene.) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Pepes33, 11.2.2011 o 21:40

Ak som správne čítal, tak v jednom čísle PaR asi tak spred pol roka, možno roka, bol článok, o tom čo spôsobuje podlievanie, alebo teda čo má dosť veľký vplyv na podlievanie. Jednalo sa tam o tom, že zver má normálny pulz ako človek, a pojednávalo sa tam hlavne o tom, že v ktorom okamihu trafí strela zver, či keď srdce tlačí krv do tepien alebo keď sa sťahuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 11.2.2011 o 21:40

dobre palo..ale ked vyleti z hlavne 1150m/s...na 100m ma este kolko??? Na MOellerovej stranke to je. Pre EDU..vystrel bol cez lopatku.Dierocka ako vyvrtana tvrdokovovym vrtakom na CNC-čku...Paľo Paučo..hospodar na Vrchdobroči je svedok. Videl som po 7x57R podliaty na jelenici cely bok.Tomu som nechcel veriť.Je to obycajne pluvatko a na cca 70m to totalne odpisalo rebrá...EDU ma pravdu,ze každa rana je ,,original" a špecificka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 11.2.2011 o 21:32

podliatiny sposobuje hydrodynamický efekt a ten sa prejavuje pri rýchlosti strely nad 700m-s ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2011 o 21:27

Jager68 každý zásah je špecifický ,každý uhol je špecifický a každá zver je iná. Keď trafím srnca cez lopatku tak sú rozbité lopatky . Ak sa podarí hneď za lopatku a strela prebehne cez rebrá v nízkej komore a vstrel sa trafí medzi rebrá je škoda na divine minimálna. Keď sa to nepodarí rozfláka divinu rem 222 alebo WM300 . Jediná strela čo je naozaj katastrofa je poloplášt SPCE od S&B to je naozaj hnus čo to dokáže v nekompaktnosti strely a pliešky sú po všade dokola nafrkané z plášťa . Okrem toho to po zásahu letí absolútne nepredvídateľne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 11.2.2011 o 21:23

jager 68 nie počiatočná rychlost ale v okamihu dopadu je doležitá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 11.2.2011 o 21:17

Neviem palo 3006 ci je to tak..keby si videl srnca uloveneho kal.7 rem .mag. so strelo KJG 6,75g a 1150m/s..ci by si to tvrdil.Minimum podliate a znehodnotene..Rovnako ten isty kaliber so strelou Swift Scirocco 9,72g a 950m/s-Minimum znehodnotena zverina a minimalne podliatiny...takze ako to vlastne je??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 11.2.2011 o 21:17

Marian sak zacni ty s tvojimi skusenostami,prednedavnom som cital od teba ze je to najlepsia strela na svete tak zacni co si snou ulovil ako sa zver spravala a pod.. kus statistiky lebo tu strelu vycvalujes uz asi na 10 temach,tak si myslim ze ti ju RWS dala na testovanie uz davno a mas nejake podlozene udaje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 11.2.2011 o 21:10

podliatiny zavisia od rýchlosti strely nie od typu alebo priemeru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 7.2.2011 o 17:08

Lovil som niekoľko rokov so strelivom S&B, polopášťové strely so strižnou hranou. Na divine v mieste zásahu boli väčšie poškodenia, hlavne podliatiny. Stalo sa mi, pri love daniela, že strela po zásahu na komoru zasiahla rebro a zmenila výrazne smer. Dva roky so mlovil so stelivom GECO. Na divine boli oproti S&B menšie poškodenia. RWS EVO sa mi zdá trošku šetrnejšie k divine. Jedná sa o kaliber 9,3 x 62 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 7.2.2011 o 16:50

Chlapi správne ste to pochopili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 7.2.2011 o 16:46

Nezbudnite na jazvečíky! Bez nich to nie je ono :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 7.2.2011 o 16:43

Marian ako poznám túto partičku tak do dvoch dní tu budeme preberať socializmus a ZSSR, stavíš sa? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 7.2.2011 o 16:39

Iboo, túto tému som vytvoril špeciálne pre Teba aby si sa mohol hádať o strelive RWS EVO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off trpazlik, 23.2.2010 o 12:11

Zdravim pani
No pozeram ze za tu rozputala fajna diskusia ohladom cien nabojov RWS a inych veci a veci kupovanych cez net zo zahranicia. Ja len k tym cenam nabojov RWS. Nech su ako kolvek kvalitne a nesu znacku RWS tie naboje nie su hodne viac ako 40€ za krabicku pre .308W A to ze mi ich kupujeme za take nehorazne ceny tak to je ozaj asi len nasa vina. Ale pravda je kde na slovensku ich kupime za takuto cenu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off hunter65, 22.2.2010 o 10:36

glen
Ja som nakupoval foto optiku v USA. To co opisujes je vysledok neserioznosti predajcu, alebo Tvojej setrnosti. Neviem pri Swarovi ale na canon som si dokupil za par $ Europe garanciu a nemal som problem, orkem ineho som mal aj stastie ale spaval som dobre.
Rada - da sa kupovat v USA, ale pri vacsej investicii s rozsirenou garanciu. USa ceny su aj preto nizsie, ze maju limitovanu garanciu iba na USA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off magyaricsd, 21.2.2010 o 11:48

Norma Vulkan začali predávať za 90 sk pred 8 - 9 rokov .Dodal Frankonia.Teraz kúpím za 52 sk . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off Jager68, 21.2.2010 o 8:20

laik suhlasim.Ine cesty a možnosti nákupu som vyskusal pri nakupe puskohladu aj dalsich veci.Kedze mas prehlad,vies odhadnuť kolko som asi usetril.Pisal som,ze o maržiach našich obchodnikov sa radsej nevyjadrim..zvysil by sa mi tlak.Strelivo 6,5x65R KS RWS.BA Hermes 72€..sialenci.Dalsi predajca 60€ a nakoniec som ho mal za 45€. Je to tak ako pises.Pokial budeme ceny akceptovať,budeme za ne aj kupovať. Zdravim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off glen, 20.2.2010 o 22:59

Laik,poprosil by som Ťa vieč mi zohnať v tých USA cenách RWS strelivo?
Ďalej čo sa týka výhodnosti nákupu v USA chcem spomenúť svoju osobnú skúsenosť:V roku 2008 mi doniesol kamarát zo štátov Z6i 2-12x50 a stalo sa mi to čo som nikdy nepredpokladal-pokazilo sa prisvietenie z.o. Skúšal som reklamovať cez predajcov Swaro,všetci ma poslali do pi..
Posledná možnosť bola priamo Swaro,no na môj mail mi došla odpoveď vyreklamujte si u Swaro Optics North American-tak som poslal,shipping USA kurier =80 EUR+80EUR späť,zostáva mi dúfať,že sa viac nepoje..
Toľko o mojej skúsenosti o výhode nakupovania v USA ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off laik, 20.2.2010 o 21:32

K trhu úplne o niečom inom :
------------------------------

Ak by sme boli presní a brali tie ceny 58 euro u nás a 32 euro v USA, ako axiómy, tak :
Ak je základ 32 euro, tak potom cena 58 euro je o 81,25 % väčšia. A teraz počítajme spolu.
Ak by bol zisk koncového predajcu pri 32 euro cca. 20%, tak jeho nákupná cena by bola 26,66 euro. Jeho hrubý zisk by bol 5,33 euro.
Berme, že naši predajcovia "NIE SÚ NENAŽRANÍ", takže pri predaji za 58 euro, to kúpili za 52,66 euro pri tom istom hrubom zisku, alebo percentuálne pri 20% zisku to kúpili za 48,33euro a hrubý zisk majú 9,66 euro.
Tak opäť počítajme pomer nákupných cien pri 20% hrubom zisku :
Nákup 26,66 euro v USA a 48,33 euro, je rozdiel nákupu distribútorov v USA a u nás 21,67 euro, čo je 81,28%, ako hore, takže TVRDENIE O VEĽKOSTI TRHU je o niečom inom.
Áno, trh v USA je iný, bol som tam, veľmi často mi tam cestujú synovia, veľmi často sledujem ceny na internete, či je to aut, puškohľadov, digitalných zrkadloviek a iných tovarov, ale stále mi tam vychádzajú ceny o cca. 20-30% lacnejšie,ako u nás, no nie o 88,28% !!!!

Takže, ak výrobcovi stačí zisk v USA cca. 20% na veľkom trhu, tak sa asi uskromní aj so ziskom 30-40% na trhoch EÚ.
Mne z toho jednoznačne vyplýva, že na vine sme my zákazníci, že akceptujeme politiku našich distribútorov. Oni sa iba utešujú na našich túžbach po stále nových strelivách a tým im umožňujeme vytváranie nových nekontrolovateľných cien.
Hľadajme iné cesty nákupov a oni si to budú predávať sami pre seba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off libor1, 20.2.2010 o 21:20

Mám sedemnast a zachvilu začinam polovat rozhodujem sa mezi kalibrom 30-06 alebo 308win. ake mate skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off Jager68, 19.2.2010 o 22:04

iboo je ti jasne,že RWS je značka a kvalita.Preto ma to strelivo svoju cenu.O marži našich obchodníkov radsej nič nehovorím.Inak 50-60€ za krabicku nie je az tak vela.Ale to je EU trend.Americky trh je o uplne niecom inom.Kvantum spotrebitelov.Ja pouzivam len KS do 6,5x65R.V inom kal. len KJG. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off iboo, 19.2.2010 o 16:41

lebo z D do SK ho dovezu dve spoločnosti a predajú konečnému predajcovi a každý na tom chce kurevsky zarobiť. Veď inak by sme neboli takí bojovníci proti kríze :-P ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off trpazlik, 19.2.2010 o 15:26

Zdravim pani
Ja len jednu vec k RWS... Preco su tak kurevsky drahe na slovensku?? Krabicka nabojov do .308W TUG stoji V od 58€ do 49.€ Pozeral som RWS v USA a tam ich clovek kupi v prepočne na € za 32€ Nerozumiem preco su tu take drahe??
P.S. Je to dobre strelivo som s nim spokojny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off FLATretriver, 25.1.2010 o 9:43

vhodne do Afriky nie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS Evolution v 30-06 (autor: Peter333).

off bago, 25.1.2010 o 0:01

a ja dodám:mal už niekto náboj silver selection s touto strelou? presnosť?skúsenosti z lovu?cena?...etc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-266 z 266 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov