Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

RWS strelivo - diskusia

autor: off MSmarian
pridané: 7.2.2011 16:38
Aké máte skúsenosti so strelivom RWS?
počet zobrazení: 58 017
počet hlasov: 1
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off lantis, 8.1.2017 o 13:13

Napriek nie práve najlepším referenciám som sa rozhodol vyskúšať náboje HIT pre kal. 8x57 JS. Po novom roku som s ním strelil v Maďarsku :1 ks kanček cca 100kg, zadná komora, odbehnutie 50m , prasiatko 30kg , nízka komora odbehnutie 15m, prasiatko 30kg , zadná komora odbehnutie 80m,prasiatko 30kg tesne za lopatku , odbehnutie 30m. 2 ks srnčiat za lopatku , zostali na mieste. Poškodenie diviny minimálne až na jedno srnča,ktoré bolo veľmi malé a ktoré som strielal na 30m. V tomto prípade bol účinok devastačný.Farbenie pri každom zásahu vynikajúce.V 8x57 JS som prvý krát použil monolit a som s tým veľmi spokojný.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 23

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-240 z 266 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off glen, 30.1.2012 o 21:53

Jager68, Schnetz aj SAX dávali v minulosti do svojich nábojov originál KJG-čka,ktoré stáli x EUR,potom až dodnes tam začali šúpať kópiu a cena zostala s okopčenou strelou KJG rovnaká! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off Jager68, 29.1.2012 o 18:43

Nie je možné,že SAX nakupuje strely od Moellera? Original strelivo od Moellera na Slov. zatial este nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off pilis, 29.1.2012 o 14:56

A co řeknete na Náboj Geko? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off glen, 29.1.2012 o 13:03

Nofi, prepáč že až tak neskoro ,ale Tebe nevadí,že za kópiu strely dávaš také isté peniaze ako za originál? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off jofik70, 26.1.2012 o 23:31

to ich nikto nemal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off conty, 21.1.2012 o 21:02

ja pouzivam RWS UNI clasik, 19.gr., 680m/s na 100m. a 4393j na 100m. co sa tyka prevysenia ja na tom takmer ako ostatne strelivo ale podla mojich skusenosti ti poviem ze je to tazka strela a nema ziadny problem s prekazkou v drahe strely pre mna to je najlepsia puska, pokial uvazujes o tomto kalibri tak za tento aspon ja platim 3,25e za kus este ziadna zver mi po zasahu neusla a zverina je naozaj len malo poskodena ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off jofik70, 21.1.2012 o 19:44

ved uvydim ako sa budu tie RWS spravat na zverine ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off nofi, 21.1.2012 o 19:26

Glen, mozne to je. Ja pouzivam KJG cca jeden a pol roka a mozno som nemal nikdy original strelu od Lutza Möllera (neviem??). Posledny polrok strielam KJG SR (od SAX) a spokojnost maximalna.Ja som rozdiel v nich nevidel. Presiel som na KJG kvoli tomu, ze 19 g RWS a 18,5g CDP mna osobne dost kopali. Ked som tam dal KJG tak je to radost strielat, balistika je tam fantasticka, poskodenie diviny minimalne (parenchymatozne organy su v okoli strelneho kanalu na kasu, ale svalovina nie) a vacsinou zver ostava na mieste aj pri horsom zasahu! Aj ked KJG je rychla strela, tak jej nerobia problem ani kriky... . Pripajam video testu KJG SR 9,3x62: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off glen, 21.1.2012 o 14:04

Nofi , ja som počul od dovozcu streliva so strelou KJG a tú informáciu má od konštruktéra strely KJG p. Lutza Möllera ,že firma Schnetz z Rakúska ani firma Sax z Nemecka do svojich nábojov už nejaký čas nedáva originál strely KJG a MJG,dokonca je o tom písané aj na Möllerovej stránke. Ževraj z toho dôvodu už Peter Jedlička so Schnetzom skončil spoluprácu a v blízkej dobe má doviezť strelivo priamo od Lutza Möllera odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off nofi, 21.1.2012 o 13:24

Ja som skusil kjg a som maximalne spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off mibe74, 21.1.2012 o 9:18

co tak skusit 21,1 gramovy oryx od normy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off Edu, 20.1.2012 o 13:57

lesnik76 neviem taký mám pocit :-D prasa mi to vyvrhlo minule na spoločnej a z líšky zostali 2ks :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off sako80, 20.1.2012 o 13:50

ako som písal do 40m , najčastejšie do 20m farbila vždy výborne hned od nástrelu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off sumcar, 20.1.2012 o 9:21

sako 80 mohol by si sem dat par prikladov ako daleko ti zver odbiehala a ako farbila ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off sako80, 20.1.2012 o 8:34

ja podľa možnosti strieľam len na komoru, boli aj horšie zásahy a aj menšia zver , ale tento náboj sa vždy zachová podľa mňa až geniálne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off jarodt, 18.1.2012 o 0:13

Určitá paralela medzi RWS Uni Classic a RWS ID Classic vs Norma Oryx a Norma Vulkan tu je. Kým Uni Classic a Norma Oryx sú považované za tvrdšie srely a tým pádom za prieraznejšie a zhruba si zachovávajú po prieniku okolo 90% hmotnosti, sú skôr vhodné pre sebavedomejších lovcov, lepšie povedané lepších ako priemerných strelcov, ktorí dokážu pravidelne uloviť zver ranou na krk, miechu, ale samozrejme aj klasickou komorovou ranou na dospelú diviačiu a ťažšie kusy, kde dokážu maximálne využiť a predať svoj potencial. Pre bežných lovcov s priemernými streleckými schopnosťami, ale aj pre dobrých strelcov preferujúcich klasický spôsob poľovania s umiestnením rany na komoru sú podľa mňa vhodnejšie strely Norma Vulkan, alebo RWS ID Classic, ktoré si zachovávajú zhruba 60-70% hmotnosti po prieniku telom zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off fedi, 17.1.2012 o 20:57

1,7 g uni classic minuly rok som strielal na cca 120 kg diviaka vzdialenost priblizne 90 metrov... dostal na pluca a srdce. ostal v ohni.no strielal som nan do kopca tak sa akurat skotulal.poskodenie zveriny minimalne... vrelo odporucam ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off lesnik76, 17.1.2012 o 20:19

Edu prečo sa ti zdá vulkán drsnak? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off forte, 17.1.2012 o 18:54

Pouzivam ju v7x57 ,strelenych okolo 30ks,vysokej a diviakov na rozne vzdialenosti. Zver je pri zasahu do 50m v 90% prestrelena,pri vacsej vzdialenosti zavisi od umiestnenia zasahu. Poskodenie diviny minimalne,zver krasne farbi uz po par metroch.Odbiehanie je individuajne ,podla zasahu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off Edu, 17.1.2012 o 18:30

Strielal som uni classic z mojej 8x57 js ,7x64 a najviac z 7x65 R . Môj názor veľká spokojnosť . Teraz strielam vulkan a oryx normu . Ten vulkán sa mi zdá naozaj drsňák :-D Nemenil som strelivo pre nespokojnosť ,ale rád skúšam niečo nové . Takže ako napísal sako 80 stotožnujem sa . Samozrejme každý zásah je špecifický . Niekedy stačí jeden cm a strela sa zachová diametrálne inak. Dodám len ,že mne zver neodbiehala nikdy . 5 alebo 10 m nepovažujem za odbiehanie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off alvin, 17.1.2012 o 18:10

súhlas so sako80 , ale ani 11,7 mi nepodlievala, ale zver odbiehala. zaujímavé naposledy kanec 100 m 120mkg cez porast, trafil som ho dosť vysoko kôli tomu odbehol cca.20 m a ani kvapka farby, poškodenie zveriny minimálne ale čo je zaujímavé nedošlo k priestrelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off sako80, 17.1.2012 o 14:42

RWS UNI 13g vždy priestrel pri všetkých vzdialenostiach a druhoch zveri, vždy veľa farby a zver do max. 40m, poškodenie diviny vždy minimálne(lepšie povedané s minimálnymi podliatinami), osobne si myslím že je to v 30-06 to pravé orechové ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie RWS kegelspitz a RWS ID (autor: michal89).

off sumcar, 17.1.2012 o 13:58

hned aj pridam moju skusenost 1,- 11,7 g UNI classic 2,- jelen ihliciak, cca 120 kg 3,- 70m 4,- zasah na komoru prestrelene srdce 5,- farba asi po 20 m slabo , na nastrele nic 6,- 60m 7,- kus prestreleny 8,- podliatiny na oboch rebrach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavol68, 16.1.2012 o 17:12

Moje skúsenosti s EVO - m 7 x 65 R sú zmiešané. Zo 60 kusov mi asi 10 -12 zlyhalo, asi menšia navážka prachu lebo to len neštandardne pleslo, čo potvrdili aj kolegovia na neďalekých posedoch keď to počuli. Citeľne chýbal aj spätný náraz do pleca. Kamarátovi v Sauer 303 300 VM tiež EVO po výstrele neprebilo ďalší náboj s podobným zvukovým efektom už niekoľko krát. Čo sa týka presnosti - spokojnosť ( okrem zlyhaných ). Strela sa správa nevyspytateľne a dosť fragmentuje. Niektoré nájdené v tvare ideálneho hríbika ako z prospektu, z niektorých len zadná časť asi tretina strely. Zo včerajška ( spoločná na diviaky a ulovené 2 lanštiaky) nájdené 2 strely z ráže 7 x 64, jedna ideálna a z druhej len zadná časť. Predtým som používal ID 11,5 g - vynikajúca presnosť a zastavovací účinok, strely predpisovo zdeformované ale väčšinou priestrely. Teraz som sa dal nahovoriť na starý ale vraj osvedčený KS v 10,5 g hmotnosti. Možno pri iných kalibroch sa EVO správa super ( iná hmotnosť, rýchlosť a pod.) Pri 7 mm mňa osobne nepresvedčilo, ako povedal jeden predajca, je to premaľovaný H - mantel a reklama urobí ostatné. Ale rešpektujem aj skúsenosti iných a rád si ich prečítam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off trpazlik, 16.1.2012 o 13:41

No ja musím povedať že so strelivom RWS nemám dobré skúsenosti. Myslím že už som to tu v nejakej diskusií písal. Kúpil som náboje RWS Uni Classic 11,7g kal. 308 Win. A na strelnici som ich nevedel nastreliť na moju pušku. Rozptyl bol že som to s problémami mal v kruhu o priemer 200mm. Predtým som používal SaB SPCE 9,7g tam som mal rozptyl v kruhu o priemere 5cm. Nastreľoval som to s nastreľovacej stolici. Takže som celú škatuľu vystrieľal na strelnici a nič z toho... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter-adjunkt, 16.1.2012 o 12:05

perfektní střelivo, skoro všechn v ohni vyjímečný royklad pouze ta cena ,díky té jsem přešel na geco ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 31.12.2011 o 20:22

Srnčie skutočne odbehne pár metrov, to je v pohode nikdy netreba dohľadávať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nivo, 31.12.2011 o 13:51

Používám Evo v 30-06Spr.už druhou sezonu a zatím jsem velice spokojený.Divočáci zatím všichni v ohni i při zasahu zadní komory(noční lovy).Jediné co mě zatím odešlo pár metrů od nástřelu(20-30m)je srnčí.Ale to je pochopitelné,protože tato subtilní zvěř není pro tuto ráž a střelu to pravé ořechové(používám spíš 243W),aby dokonale předvedla svůj účinek.Dvakrát se mě ale stalo u divočáka(cca80kg)při zasahu plece,že nebyl prostřeleny.Po zasahu zustal v ohni takže jsem to dál neřešil,ale je to jediné zatím co mě u Eva překvapuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.12.2011 o 12:17

vela som toho nepostirelal evom ale strelil som lanštiaka na 220 m z blasera R93 calibrom WM 300bol som prekvapený malým vstrelom i vystrelom .Evo patrí k najmodrnejšie vyvinutým nábojom na svete samozreje cenovo je dosť drahé .Za kvalitu sa pripláca . Ja používam RWS UNI ,Norma oryx teraz skúšam vulkán . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 30.12.2011 o 21:56

Dnes som ulovil prasa, čistá komorová rana, prasa neodbehlo ani krok. Jednoznačne som presvedčený o kvalite streliva RWS EVO a tiež o veľmi vhodnom kalibri 9,3x62. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 22.10.2011 o 8:55

Len pre tých, ktorí sa zaujímajú o strelivo RWS EVO kal. 9,3 x 62. Dnes som ulovil srnča, použil som strelivo RWS EVO. Komorová rana, výstrelový otvor cca 3 cm, žiadne podliatiny, na nástrele dostatok farby, srnča odbehlo 10 m , dostatočne farbilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2011 o 20:30

Eriann súhlas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 15.3.2011 o 20:27

Aj mne sa velmi osvedcila v 308Win Blaser CDP. Netvrdim vsak ze je to najlepsia strela na svete. Proste mne sa osvedcila, bola velmi presna, sudrzna, nepodlievala a neposkodzovala zverinu. A podla miesta zasahu ostavala zver prevazne v ohni. Verim vsak, ze aj strely ako su EVO, Nosler partition, ACCUBOND, UNI a ID Classic, Vulkan, Oryx, ci Blaser CDP, patria medzi spicku a vzdy zalezi od druhui lovenej zveri, kalibru ci vzdialenosti a presnosti strelby. Tieto okolnosti potom rozhoduju o nasej spokojnosti ci nespokojnosti :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.2.2011 o 13:20

Dede, tu je téma ohľadne RWS EVO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 19.2.2011 o 16:51

Gugo, skutočne si použil RWS EVO? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gugo, 11.2.2011 o 23:52

Ja som pouzival EVO 13g strela v 8x57JRS katastrofa co to robilo so zverinou ci uz na mensie alebo vacssie vzdialenosti,strela na komoru a podliaty skoro cely bok brrrr-nechcem viacej tuto strelu,presiel som na strelivo Blaser CDP a neda sa to porovnat maximalna spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 11.2.2011 o 22:09

V 300WM som použil 8g celoplášt v domnení že bude supr na lov líšok výsledok líšky roztrhané do 200m na franforce,strely sieera 10,66g game king do vzdialenosti 150m neprestrelili jelena velké podliatiny na 260m priestrel bez vačších podliatin,nakoniec som skončil pri 14,3g RN hornady a to nemalo chybu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 11.2.2011 o 21:49

Tomu verim..v 300wm BY bolo zaujimave CDP alebo nieco s Nosler Partition, alebo monolit..KJG,TTSX,MRX,GMX...lahka strela myslis Nosler BST??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 11.2.2011 o 21:46

osobne som na srnčej zveri nebadal nejak extrémne podlievanie z 300WM ale na jelenej to bolo do 150m s lahkou strelou drastické ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 11.2.2011 o 21:42

Edu tie SPCE sa po mojich skusenostiach spravaju tiez ukazkovo len tam musi klesnut podstatne rychlost tj na vatsie vzdialenosti oni len tetrafili konstrukciu s rychlostou ale oni na to raz pridu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 201-240 z 266 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov