Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

podávanie liečiv pre raticovu zver (proti crevnym parazitom) - diskusia

pridané: 1.2.2011 17:59

poradte mi niekto ako sa podavaju tieto lieciva, mam balenie, na 45 kg šrotu, chcem sa spytat aky srot je najlepsi, pripadne na ake miesta sa davaju tieto lieciva a kedy je najlepsi termin..kazda rada je pre mna dobra

počet zobrazení: 21 070
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 294 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 3.9.2011 o 19:00

Na čo tie dôkazy budú dobré? Ty ich isto spochybníš a my ostatní ich nepotrebujeme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 3.9.2011 o 18:22

goret, len nechaj Eda, nech nám predloží dôkazy o prikrmovaní v Nemecku a o jeho neškodnosti, čo neškodnosti, o životne dôležitej nevyhnutnosti pre prežívanie v stave núdze - v zime. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.9.2011 o 8:57

Páni, zdá sa mi, že budem musieť oprášiť správcovstvo diskusie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 3.9.2011 o 5:38

Edu, to ma /nás/ teší, len aby neboli retušované a zo zverníc, či zo ZOO. Ale priamo z voľného revíru a od krmelcov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.9.2011 o 19:14

osamelyvlk vsetko bude i fotky nic sa neboj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 2.9.2011 o 5:45

Edu, zase ti to lezie na mozog? Takže z fotiek nebude nič, že? To som si myslel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.9.2011 o 21:44

jozi kup si toaletak a spinavy zadok nebude . skoda ze sa neda kupit toaletak na dusu .utrel by si to udavactsto v stb a bol by si cisty . tu psenicu by som ti tlacil cez nos do tej estebackej hlavicky .mozno by si vyklicil . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.9.2011 o 21:39

jozi ty mas kanalov ufff. Haha ja si tu v Hesnskych lesoch zijem haha . nepotrebujem kanale haha . Pozdravujem vsetkych co o to stoja aj joziho vytrvalca samozrejme haha . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.9.2011 o 21:36

ejha ejha haha ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 1.9.2011 o 19:01

Jozi,a kedy nam tie tvoje vedomsti budes prezentovat?lebo ja som zatial od teba nic,co by len vzdialene pripominalo vedomosti necital.ked uz mas tu parazitologiu v malicku,nebude pre teba problem mi vymenovat prazity,ktore su sucastou potr.retazca,tak ako som ta nedavno ziadal a tiez pripravook,u ktoreho bolo klinicky dokazana skodlivost pre volnezijucu zver a samozrejme pripojit odkaz na tuto I studiu.ved mas parazitologiu v malicku.a poprosim,strucne,jasne a exaktne ,nemam cas na tvoje traktaty o elektrickach a 20dkg salamy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 1.9.2011 o 13:18

Špinavé zadky z veterinárneho hľadiska nemôžu byť normálne. To sa spýtaj veterinárov. A z nás dvoch kto má koľko vedomostí z poľovníctva a humánnej medicíny, to nechaj na čitateľov. Určite podľa nich ich nemáš viac, ako ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 1.9.2011 o 12:54

Mne úplne stačí tvoj komentár pod Eduovou fotkou, kde si napísal, že tie tri kusy srnčej zveri vyzerajú z veterinárneho hľadiska nejako divne (alebo tak nejako)... Čo sa týka tvojich poznatkov, už ma to unavuje furt ti opakovať aký si nevzdelaný a nechápavý. Chcelo by to nový impulz. Ďalším príspevkom v diskusii o jelenej ruji si ma opäť "zabil". Je nejaká oblasť v poľovníctve, kde by si mal nejaké vedomosti? P.S. Prosím tak aspoň do humánnej medicíny sa nemiešaj :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 1.9.2011 o 11:43

Edu, no tak nám z toho Nemecka daj nejaké foto tej prikrmovanej zveri. Hlavne tie zadky nás zaujímajú. A potom to nebude moje teoretizovanie, ale tebou dokázaná pravda. Každý sám posúdi, aká je realita. Ak taká, ako na estónskej kamere, vediem ja, ak budú zadky snehobiele, vedieš ty. Čo ty na to? Tak sem foto. Ale až v zime, v čase prikrmovania. No ale asi sa načakáme, ako na lubenkove doklady o prikrmovaní kamzíkov nad hranicou lesa v Tatrách. Mrlian, aké vysvetlenie o chorobách v osadách chceš? Ak sa vyskytne, hneď sú toho plné televízne noviny na všetkých kanáloch. Ak je ticho, tak tam nie sú, nie? A o prežívaní zajačikov - stopy na snehu ti nestačia? Len sa treba prejsť po zasnežených oziminách. Ak by neprežívali, nachádzali by sme ich zmrzliny. Ja som ešte žiadnu nenašiel. A že sa nebudeš dívať na TV Spektrum, lebo budeš ako každý normálny človek v práci - ja budem po nočnej. Nie som normálny? A ak nie, nemáš možnosť si to natočiť? V dnešnej dobe? A potom si to pozrieť? Vyzerá to tak, že ty to nechceš vidieť, strkáš hlavu do piesku. To nie je dobré. A potom budeš písať, že vymýšľam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 31.8.2011 o 7:18

jožko zase kecáš. Ako vysvetlíš epidémiu žltačky alebo dyzentérie v rómskych osadách. Ukáž mi ty jeden dokaz toho, že sa zajačik rodí v polovici januára a prežije. Na Spektrum sa dívať nebudem, tak ako každý normálny človek budem v práci... Lubko, ďakujem za kompliment. Už za pár dní to začne, máš už zimomriavky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.8.2011 o 19:40

osamelyvlk ja nie som v nasom pz ziaden funkcionar ani som nim nebol a ani nebudem . Ochranar som dobrovolne nie vsak pseudoochranar ale ochranar . S ludmi v LOZ VLK nemam nic spolocne nastastie ani nezdielam ich zvratene vyplody fantazie . To ze pokosime nejaku luku ci vyzberame odpadky ta nejako dufam neobtazuje .Prave dnes je mesiac co pracujem v Nemecku v Hesenskych lesoch kde poskytujem lesnicke a polovnicke sluzby u pana barona Riediesela . Takze mozem v praxi porovnat tvoje teoretizovanie o prikrmovani v Nemecku a skutocnost . Vies klavesnica pocitaca znesie vela ale Ty vzdy rad teoretizujes . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 30.8.2011 o 14:52

je strašne zaujimave ,že nik tie dristy osamelehovlka nepublikuje a nik s nim ešte nezačal spolupracovat,všade ho len posielaju do riti,proste na tom svete spravodlivost neexistuje i ked treba povedat že keby tu nepisal nič by sme sa nedozvedeli zaujimaveho čo napisali Mrlian a Jelšovec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 30.8.2011 o 11:19

Mrlian, určite pokrok nezastavíš, pretože práve o ten usilujem, ale nie oháňaním sa nezootechnickým zákonom, ale sedliackym rozumom. Za lepšie metódy starostlivosti teda nepovažujem prikrmovanie hnačkovinami, ani Cermixovanie,... Z rozmnožovaním trepeš bludy - aj zajačik v polovici januára sa rodí do potravinového a teplotného blahobytu??? Nepatrí síce medzi raticovú, ale kvôli pôrodnej hmotnosti by na tom bol oveľa, oveľa horšie. A nepíš mi, že väčšina z nich zamrzne. Čo, žiaľ, píšu aj odborníci. Choď sa sám presvedčiť a ak nájdeš zamrznutého, daj sem foto. Lebo ja osobne vídavám na oziminách iba množstvo stôp najrôznejších veľkostí, ale ešte žiadnu zmrzlinu. A o parazitoch ti povie viac dokument v pondelok na TV Spektrum, 5.9.2011, o 13,05. a v utorok, 6.9.11. o 8,25. Tam podajú najnovšie informácie odborníci, ktorí sú síce, podľa Eda, neschopní informátori, no ale my zase vieme o Edovi, kto to je, nie? "Riziko nachladenia a zápalu pľúc". Ako sa dá merať? Aj o tom som premýšľal a prišiel som k zaujímavému zisteniu. Sleduj to aj ty a prídeš rovnako na to, ako ja, že rizikovou skupinou sú deti od 7 do 15 rokov. A prečo? Lebo sú zo všetkých skupín obyvateľstva najstresovanejšie - skúšky v škole, "ťažké hodiny,...". Prečo to nie je u Rómov v osadách? Lebo ich deti zo školy určite až taký strach nemajú, ako naše, Nerómske. Ale sleduj to v masmédiách v chrípkovom období. A k jazde v protismere? No jediný určite nie som a vy že so zverou kráčate "vstříc světlým zítřkúm"? No to áno, ale s okakanými zadkami. To skôr nie k temnej budúcnosti? Mne sa to viac pozdáva. A k poslednej vete mi neostáva iné, ako len zalomiť rukami a modliť sa k sv. Hubertovi, aby ochránil zver pred tak podobne "racionálne zmýšľajúcimi zákonodarcami", ako je Edu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 30.8.2011 o 8:10

Jozi, pokrok nezastavíš, takže áno, máme lepšie metódy starostlivosti o zver ako boli pred 60 rokmi. Rozmnožovanie raticovej zveri je synchrnizované tak aby sa mláďata rodili do potravového a teplotného blahobytu. Pozri sa do slovníka cudzích slov, čo znamená slovo parazitizmus. Potom ti dojde že spojením pozitívny parazitizmus si nás zase len pobavil... poradím ti ešte jedno slovo na vyhľadanie si v slovníku - symbióza :) Keby tebe zo dňa na deň zhorel dom a Tesco, čo stojí vedľa neho, tiež by si utrpel šok. a nakonie, ukáž mi nejakého (netrénovaného) človeka, ktorý dobehne ráno v zime na električku a nezvýši si riziko nachladnutia a zápalu pľúc. Prečo asi epidémie chrípky vznikajú na jeseň a v zime? Takže opäť si jediný, ktorý ide v protismere a my so zverou kráčame "vstříc světlým zítřkům" :) P.S.Edu nemusí byť zákonodarca, stačí, že sú tam ľudia podobne racionálne zmýšľajúci ako on. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 30.8.2011 o 7:03

Len sa bav, Edu. Takí nech sa radšej bavia. Len škoda, že si taký funkcionár, "mester", ochranár,...Takí by sa baviť nemali. Ale je to lepšie a žily mi to netrhá. Z optimizmu mi to neuberá. Horšie by bolo, ak by si bol zákonodarca a mal by si tvoriť zákon o poľovníctve. To by mi bolo horšie - optimizmom by mi to poriadne potriaslo. Tak len sa bav, Edu, bav! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.8.2011 o 19:39

osamelyvlk bavis ma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 29.8.2011 o 11:23

Či sme mali lepšie metódy starostlivosti o zver pred 50- tými rokmi, neviem, ale horšie určite nie. Zveri sa oveľa ľahšie žilo bez hnačiek a Cermixu. Tomu verím. A odpovede na moje otázky? Kde sú? Okrem odvolávania sa na nezootechnický zákon a konzervatívne tradície našich otcov, ktoré za žiadne odpovede nepovažujem, nečítame tu žiadnu. Podobne na stav núdze v čase rozmnožovania zveri, prirodzený parazitizmus za chorobu, požatevný šok, zápal pľúc, ak srna prebehne 50 m a podobné bludy, za zdravé odpovede nemôžem považovať ani pri pive. Teda - ani bez piva. Pardon! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 28.8.2011 o 22:28

"Čo sa týka odčervovania, poštudoval som si Poľovníctvo I, od Hella /1962/." tvoje poznatky sú výrazne neaktuálne, v roku 1962 ešte ani Brežnev netušil, že bude musieť poslať do ČSSR bratskú pomoc. Odpovedí na otázky si dostal až až. To že sa s odčervovaním začalo až v 50. rokoch nášho storočia neznamená, že do tej doby sme mali lepšie metódy starostlivosti o zver. Ak ty máš problematiku odčervovania v malíčku, tak si si ho pravdepodobne odpílil, lebo my sme tu za celú dobu nič takého nepostrehli. Tak šup šup do zákutí siahodlhej diskusie, ktorú si sem tam svojimi príspevkami zamoril.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 28.8.2011 o 5:55

Jelsovec, mne nie je 15 a periodiká neodoberám prvý mesiac, Problemetiku odčervovania mám v malíčku. A do detailov. Otázky ohľadom dietetických porúch pre nevhdoné podávanie obilnín nemám, pretože nie v tom vidím problém. Ale v lepku, ktorý v obilninách ostáva aj pri dodržiavaní prísnych hygienických opatrení. To len vy sa s tým nechcete zmieriť. Preto mi nič nevysvetľujte, ale študujte vy, nie ja. K hygiene by som mal na širšiu debatu, ale niet teraz času. Náš, ako aj žalúdok zveri, nie je náročný na hygienu - to by ľudia v žijúci v nehygienickych životných podmienkach hromadne vymierali. To si treba najsamprv uvedomiť. Spomínam si na kamaráta, ktorý si na desiatu v bufete kúpil 20 dg salámy. Ani ju nerozbalil a hodil do koša. Keď som sa pýtal na vysvetlenie, povedal, že predavačka mala ochĺpené predlaktia. No a? Vraj je to nehygienické, mohla mať na nich bacily. Tak som sa rozrehotal. Ale zároveň zamyslel - akí sme tou hygienou vystrašení. Pomaly budeme vyžadovať, aby predavačky obsluhovali v chemických kombinézach /PCHOJ, poznáme to z vojenčiny/ a nebodaj aby si prdli, pretože ich na hodinu vyhodia z práce za hrubé porušenie pracovnej discilíny. Alebo kýchli, či zívli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 27.8.2011 o 13:02

Ano,jozibaci ja sio zhrnul vseobecne zname a najcastejsie problemy,pri odcervovani,to iba ty nie schopny tieto poznatky akceptovat a objavujes teplu vodu,ako to uz niekolkokrat podotkli. A co sa tyka obilnin ,toto je tema o odcervovani,ako si me prednedavnom laskavo upozornil ,takze svoje dotazy o dietetickych poruchach pri nevhodnom podavani obilnin adresuj inde.aj ked nepoznas problematiku do detailov a nie si ani odbornik,pokusime sa ti to vysvetlit.kde je ziak,je aj ucitel;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 27.8.2011 o 5:38

Mrlian, o mojej dôstojnosti nepochybuj. Tá je neochvejná, kým nedostanem odpovede na otázky, ... Veď vieš ktoré? Čo sa týka odčervovania, poštudoval som si Poľovníctvo I, od Hella /1962/. V ňom sa píše, že s odčervovaním sa začalo až v 50. rokoch minulého storočia a nie preto, aby sa zveri pomohlo, ale preto, aby sa parazity neprenášali na domáci dobytok na pasienkoch. Jelsovac, v článku píšeš všetko, čo už vieme, len stále nevieme, ako zabrániť hnačkovým obilninám, pomocou ktorých sa snažíme do zveri dostať Cermix, aby zveri neškodili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 24.8.2011 o 12:11

"nie som parazitológ a až tak detailne ma to nezaujíma" tým si vystihol svoj vzťah k preberanej téme a hĺbku prezentovaných vedomostí a myslím, že ak si chceš zachovať posledné zbytky dôstojnosti, tak by si mal teraz túto diskusiu ukončiť. Ty náš "parazitolog" k pohledání :) ešte raz a znova - mikrobiálna infekcia neprospieva žiadnemu stavovcovi, naopak, oslabuje ho. A ty už nikdy nemôžeš tvrdiť opak kým nám neukážeš svoj perianálny zlep s vajíčkami! P.S. odber je to veľmi bolestivý, na lepiacej páske často zostávajú i chlpy z inkriminovanej oblasti. Ty budeš mať slzy v očiach a všetci účastníci tejto diskusie tiež...boleť to ovšem bude len jedného... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 24.8.2011 o 9:37

Inými slovami, odpovedať na jednoduchú otázku nevieš, ale aj tak sa budeš hádať s Mrlianom, že nemá pravdu čo sa týka prežívania parazita mimo hostiteľa. O parazitoch ako potrave v ekoreťazci si začal debatu ty ( 22.8 o 8:47 ), nie ja. Ja som len xcel vedieť aké dôvody a poznatky ťa vedú k tomuto tvrdeniu. Ako čítam, žiadne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 24.8.2011 o 9:10

Jelsovec, tu je vlákno o vzťahu parazit - hostiteľ /raticová/, nie parazit a jeho predátor. Ja neviem, kto všetko požiera parazity, ale nateraz ma to ani nezaujíma. Každý parazit, ako živý organizmus je súčasťou potravinového reťazca. Ale ktorý u muflónej zveri konkrétne, to ti neviem povedať, pretože nie som parazitológ a až tak detailne ma to nezaujíma. Ale živiť sa nimi určite niečo živí. A nemusía to byť stavovce. Môžu to byť iné bezstavovce. A či škodia muflónom, to uvidíš v Pároch k pohledání. Či nie slúžia imunitou pred infekciami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 24.8.2011 o 8:56

Jóžibáči, ja som mal dotaz na to, aby si doložil svoje tvrdenie, že parazity sú účasťou ekoreťazca a ich existencia je odôvodnená ako potrava pre vyššie organizmy , pričom nie sú škodlivé pre stavovce. Preto som ťa vyzval, aby si uviedol, ktoré z parazitov u muflónej zveri sú súčasťou potravinového reťazca a ktoré stavovce sa nimi živia. Pretože podľa mojich vedomostí to tak nie je, a bol by som zvedavý na tvoju KONKRÉTNU odpoveď. Celé to vzniklo ako reakcia na Mrliana z 21.8.2011 o 19:58, ktorý to napísal tak ako to je v skutočnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 24.8.2011 o 8:13

Tak už je to v programe. Na TV Spektrum, v pondelok, 5.9.2011, o 13,05. Opakovanie v utorok o 8,25 Zvířecí rekordmani: Páry k pohledání, 53. Mnohým odporcom parazitov zmení uhol pohľadu na ne. Kto to už videl, vie, o čom píšem. Jelsovec, nie je podstatné, pre koho sa parazity po opustení tela hostiteľa stávajú potravou. Podstatné je, že ak sa larva dostane z čreva na vzduch zahynie. Či už zásluhou predátora, alebo vyschnutím. Ale zožrať ju niečo musí. Nemôže večne existovať. My sa tu ale bavíme o jej funkcii v čreve raticovej pred opustením tela. Dokument hovorí o tom, že chráni telo hostiteľa pred infekciou. Toto je niečo nové, čo som ešte nevedel. Ale pozrime si najprv dokument a potom budeme múdrejší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 24.8.2011 o 8:07

ja stale cakam kedy uz konecne zhltne tu pasomnicu.. a marne.. pan excelentny.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 22.8.2011 o 19:18

Edu, on ich žiaľ neobjavuje, ony sa len tmolia okolo jeho nôh a on do nich kope. Pravdupovediac som nevidel človeka, ktroý by bol tak málo vzdelaný a tak tvrdošijne sa hádal. Ako rozmaznané malé decko alebo ako mladá nevyhádaná žena :) keď už je v koncoch tak vytiahne úplne marginálnu a starú záležitosť, proste to čo sa momentálne nerieši a rada by začala druhé kolo :) ...vlastne sa vraciam k prirovnaniu jožiho k R.Dydimu, furt duma sebe že vytrime ešte jedno kolo, ale pre opuchnuté viečka a roztrhnuté obočie nie je schopný vnímať situáciu v ringu. Ja viem, presilovka je nefér, ale on si koledoval... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.8.2011 o 19:02

osamelyvlk kladol som si velakrat otazku na co ty stale objavujes objavene veci??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 22.8.2011 o 14:04

jóžibáči, samozrejme že larvy sa môžu stať potravou trebárs aj pre jazvece, ale v tom prípade ich cyklus končí. Pretože na svoj vývin nedokončia, čiže sa nedostanú späť do definitívneho hostiteľa.Čo je nie ich cieľom. Takže nie sú potravinovou zložkou ekoreťazca, a už v žiadnom prípade sa nešíria cez iné živočíšne druhy tak náhodne , ako to popisuješ. Všetky majú svoj presný vývinový cyklus, ktorý nepočíta s náhodou či ma zožerie rybka, alebo nie. Koprofágia sa u zajaca nevyvinula z dôvodu prenosu parazitov, to je len sekundárny jav. Ale to znovu nie je vysvetlenie pre prenos iných parazitov u tých zvierat , u ktorých sa nevyskytuje koprofágia. Takže mi popíš prosím , ktoré stavovce majú význam pri prenosoch endoparazitov napr. u muflónej zveri. Pre ktoré sú potravou a sú závislé na parazotoch ako potrave, a ktoré zabezpečujú opätovné nakazenie muflónov v prírode. Ty z okna električky nevidíš viacero vecí, nielen reálny stav zvierat. Na svete je mnoho výskumov poukazujúcich na zamorenie parazitami ( epidémia nie je správne slovo ), len treba čítať odkazy, čo som ti prilepil - viď španielsky výskum na jelenoch ( tretí odkaz z 18.8 ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.8.2011 o 12:59

Jelsovec, ale no! Nepíšem, že endoparazity sú potravou výlučne pre ryby! Sú potravou pre všetky červožravé organizmy. Chceš príklady? Červy strečkov nie sú potravou pre bažanty napr.? Červy v tráviacom trakte koní pre pipíšky? Alebo aj ak sa jeleň vykadí do potoka, myslíš, že si rybky niečo v jeho truse nenájdu? Koprofágia u zajaca ti tiež nič nehovorí? To všetko je ekoreťazec. A my sa ho Cermixom snažíme, iba snažíme, prerušiť. Namiesto toho ho prakticky iba posilňujeme, keďže nedostatočným podaním červy posilňujeme. Ich rezistenciu zvyšujeme. Zároveň ale rezíduami poškodzujeme ako zverinu, tak aj červy. Preto v Nemecku zverina končí v kafine. A s tým kozmonautom máš pravdu - ja v tej košickej nevidím žiadny negatívny vplyv parazitov - endo- ani ekto-. To len vy, čo ste tú zver ani nevideli. Len sa oháňate zákonom o poľovníctve. To len vy vidíte boha /možnú epidémiu/. Ja nie. Na svete žije kvantum druhov v obrovských stádach, čriedach, kŕdľoch, húfoch rýb a epidémia žiadna. Len našej zveri akosi hrozí. Zaujímavé! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 22.8.2011 o 11:17

na vnučku, samozrejme. čo už starý otec, keď doteraz nič neporiešil, hádam by nexcel na staré kolená nejakú pľiagu :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 22.8.2011 o 10:49

"treba dávať veľký pozor. bez srandy." ... na koho ?? na vnučku alebo starého otca ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 22.8.2011 o 10:38

ad Mrlian z 19.8 - kedže v diskusii na to nie je miesto,pridal som jeden článoček, stručný :), a uvítam praktické skúsenosti , tých ktorým táto téma nie je cudzia... ad jóžibáči - uveď mi príklad endoparazitov u našej voľne žijúcej zveri ( hlavne prežúvavej), ktoré sú potravou rýb a ktoré by mali byť článkom ekoreťazca, tak ako si sa to snažil zdôvodniť ( chabo ) u hrocha. inak, ty s tou košickou srnčou mi pripomínaš ruského kozmonauta, ktorý po prílete z vesmíru povedal, že Boh neexistuje, lebo Ho tam hore nevidel. Argumentácia úplne rovnaká. goret - treba dávať veľký pozor. bez srandy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 22.8.2011 o 9:48

Mnohé vnútorné i vonkajšie parazity zveri sú prenositelné aj na človeka, vnučky nevinímajúc. Čo s tým ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 22.8.2011 o 8:47

Šírenie nákazy orofekálnou cestou. Tak na to ti uvediem markantný príklad - hroch. Cez deň žije vo vode, kde aj vylučuje exkrementy - do slova zo zadku do tlamy, keďže sú vo vode natlačené "hlava na hlave". Teda - hlava na zadku. Podľa tvojej teórie by k nákaze malo dochádzať behom pár minút - hrochy by pravidelne mali hynúť na epidémie. Nie je tomu tak. Podľa mňa parazity z trusu slúžia ako potrava pre ryby a časť sa možno, resp. je to pravidlom, dostáva aj do vlastnej tlamy. Hlavne však ich vajíčka, kde sa proces prosperity opakuje. Parazity sú preto obyčajným ohnivkom ekoreťazca, ako každý živý tvor. Nesmú preto svojho hostiteľa hubiť, ako si ty myslíš, že im na tom nezáleží. Na druhej strane sú presne takým istým sústom potravy pre svojich predátorov, ako napr. kliešť - vysaje zo mňa krv, ale keď sa zo mňa pustí sliepke rovno pred zobák, tá ním nepohrdne. Je pre ňu rovnakou ňaminou, ako larva muchy, či hlísta, atď. Ak by sme teda hrochom podávali liečivá proti parazitom, robili by sme dvojakú hlúposť - pripravili by sme ryby o potravu a hrochom by napuchli už aj tak veľké bruchá. Vyjsť potom v noci z vody na súš a pásť sa, navyše čeliť levom, by bolo pre nich veľkým hendikepom. Už nespomínam kopuláciu. Nechajme ich preto s parazitmi a nesťažujme im život. Podobne ani našej zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 294 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM