Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

podávanie liečiv pre raticovu zver (proti crevnym parazitom) - diskusia

pridané: 1.2.2011 17:59

poradte mi niekto ako sa podavaju tieto lieciva, mam balenie, na 45 kg šrotu, chcem sa spytat aky srot je najlepsi, pripadne na ake miesta sa davaju tieto lieciva a kedy je najlepsi termin..kazda rada je pre mna dobra

počet zobrazení: 21 037
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 294 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Mrlian, 6.9.2011 o 16:39

Ľubko už sa nemožem dočkať!! Na konci septembra mám dovolenku a vychutnám si ten koncert. Ďakujem za kompliment a všetkým za podporu, dozvedel som sa veľa nového - od vás i z internetu a kníh. Prírode zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.9.2011 o 16:19

dakujem administratorovi že už sa konečne chopil veci a dakujem Jelšovcovi a Mrlianovi ,že sme sa dozvedeli kopu novych veci,inak Andrej v Rygly už ručia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2011 o 14:30

Jozibaci ja nemám potrebu písať v téme o podávaní liečiv o vývoji zeme . Pýtam sa na meno odborníka ktorý potvrdzuje to čo píšeš . Tak mi ho prezraď a je to vybavené . Ja som čítal na podávanie liečiv zveri članky od desiatok odborníkov a všetky sa zhodujú ,že podávanie liečiv je prínosom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spravca-lovuzdar, 6.9.2011 o 13:53

tak pani uz je toho dost stale to iste dookola dalsie prispevky /pokial nebudu k teme/budete pisat zbytocne dakujem za pochopenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.9.2011 o 13:41

:)))) jóži , tvoje doterajšie príspevky absolútne vylučujú prvú vetu z tvojho príspevku z 12:59.Ale oka... Vysvetli mi, ty naozaj vidíš paralelu medzi životom srny a parazitov???To ich vážne ideš porovnávať?? Hoci majú úplne odlišnú biólogiu, stavbu tela, metabolizmus, miesto v prírode, atď... to naozaj mi ideš argumentovať takýmito .......????? A zároveň jedným dychom hovoriť že my píšeme blbosti?Tebe nielienže chýbajú základné vedomosti, ty nie si schopný racionálneho pohľadu na vec, nehovoriac o tvojej úplnej absencii akejkoľvek praktickej skúsenosti. 2 týždne si riešil Páry k pohledání a to ako dokážu tvoju a jedinú pravdu tohto sveta a nakoniec nič z toho.... opäť mi tvrdíš, že spôsob parazitácie, tak ako ho ja opisujem nefunguje u srnčej zveri. A keď sa ťa pýtam na dôkaz, nemáš nič...stále dookola len tvoje tvrdenia, bez konkrétneho dôkazu...jediná tvoja literatúra - slovník....na smiech. Tvoj príbeh pomaly ale isto končí aj tu na LZ, tak ako skončil na iných fórach... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2011 o 13:25

Osamelyvlk tak ako sa samoobnovuje les v Kanade i bizony netreba odčervovať lebo nie je na ne taký tlak od človeka ako je to na Slovensku na našu zver . Nedokazuje to však ,že odčervovaním by sa ich populácia stala chorľavejšou. Stále sa tu oháňaš množstvom odborníkov .Preto ma zaujíma aspoň jedno meno jedného odborníka ktoré nie si schopný napísať !!! Po globálnom oteplovaní príde doba ľadová je to prirodzený vývoj zeme ktorý sa opakuje stále dokola . Ano tento kolobeh človek svojou činnosťou zrýchluje to je fakt . Každopadne sa však nedá zastaviť tak ako sa nedajú zastaviť štyri ročné obdobia . Ja nie som vedec a nepotrebujem objavovať veci ktoré boli už dávno objavené ani ich vyvracať bobastickou konšpiračnou teoriou. Tiež som nevymyslel odčervovanie zveri . Na to máme iných ľudí ,ktorí to vymysleli . Ja mám zo zákona povinnosť tento preparát zveri predkladať podľa návodu . Tak mi prikazuje zákon ako mi prikazuje zver v čase núdze prikrmovať . Ak sa nebudem riadiť zákonom nebude mi zverené národné bohatstvo štátu . Je to uplne jednoduchá odpoveď .Samozrejme môžem pripomienkovať zákon s ktorým nesúhlasím . Kedže s prikrmovaním nemám žiaden problém taktiež nie s vakcináciou či podávaním liečiv nemám prečo tento zákon pripomienkovať . Vlastne ani nepoznám relevantný dôvod aké by som mal uviesť argumenty na zmenu zákona . Ono totiž žiadne argumenty od odborníkov neexistujú . Jediné čo by som mohol uviesť ako argument že existuje človek menom Jozef Begala ,ktorý trpí reformátorským bludom a v jeho hlave sa odohrava neznáma činnosť . Preto však netreba meniť zákon ale treba navštíviť lekára ktorý Ti možno s tvojim problémom pomôže . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.9.2011 o 13:09

Edu, až ty mi napíšeš odpoveď na otázku, kde bolo živočíčšstvo cez dobu ľadovú - 90 000 rokov. A periodiká a články - si písal, že ich máš aj ty! Tak si hľadaj! Alebo kto prikrmuje a odčervuje bizóny? Pri pol mliónových stavoch - tam by sa nabalili farmári a farmaceuti. A Masajovia, Nenci, Inuiti,... Každý vo svojej destinácii, samozrejme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.9.2011 o 12:59

Jelsovec, 5.9., 12,41. Som inteligentný človek, mnohým veciam veľmi dobre rozumiem, ale taká hovadina mi nie a nie vliezť do hlavy. "Nepoznám parazita, ktorého štandardný vývinový cyklus počíta so "zožratím" predátorom." Mám tomu rozumieť tak, že každý parazit, ktorý sa narodí, nemá byť zožratý predátorom pred dosiahnutím dospelosti, ale dospieť, znášať vajíčka a tak garantovať prosperitu druhu. Prosím ťa! Veď to tak nefunguje ani u srnčej. Srna tiež nepočíta s tým, že vychová mláďa pre rysa. A predsa. Ani si neuvedomuješ, aký blud tvrdíš. Keby všetky jej mláďatá mali prežiť do dospelosti /priemerne 10 za celý plodný život/, vieš si predstaviť, čo by tu bolo? Ja nie. Ani nechcem. Bolo by tu ako králikov v Austrálii, že by sme nakoniec museli nainfikovať nejakú "myxomatózu". Zase je to opačne, čo ty tvrdíš - nie je výnimkou zožratie predátorom, ale prežitie do dospelosti. Teda že po srne môžu prežiť iba 2 mláďatá z desiatich /1 za ňu a 1 za otca/. 8 musí "poslúžiť" ako zoomasa pre predátory skôr, než dožije do reprodukčného veku. Tak káže zákon o rovnováhe a platí aj pre parazity. U nich /u všetkých druhov/ je to ešte markantnejšie - kým srna splodí 10 mláďat za celý život, parazit toľko za pár minút. Ale prežiť do dospelosti môže u srny len jedna pätina, u parazitov je to nepatrný počet. Ak by aj u nich to bola iba 1/5, parazitov máme až "pod okná", ako v hororoch. Takže nie nepatrný počet parazitov hynie pred dospením, ale naopak - nepatrný prežíva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2011 o 12:53

Budem sa opakovať ,ale jozibaci keď máš toľké množstvo periodík a článkov a také obrovské množstvo odborníkov ktorí zdielajú tvoj názor najmä o prospešnosti neprikrmovania nechápem prečo nám tu nemôžeš napísať aspoň jedno meno toho tajného odborníka ,ktorý sa s tebou názorovo stotožňuje ??? Vlastne odpoveď viem !!! Žiaden totiž neexistuje preto nám nemôžeš napísať ani jeho meno ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.9.2011 o 12:30

Ty máš roky štúdia, ja roky štúdia - slovníka. Aj. Ale hlavne problémov v poľovníctve. Že bojuješ s chorobami, to je ušľachtilé a dôstojné, klobúk dolu, ale načo bojovať s chorobami, o ktorých sa iba domnievame vo voľných revíroch a kde sú podľa odborníkov zanedbateľné. To, čo vy tu vypisujete, platí a hodí sa do zverníc, na farmy, ZOO,... Pšenicu v zime nedávaš. Povedzme. Ale obilné šroty, ako odporúča Jelsovec, určite áno, lebo inak nejde podávať liečivá. A všetky obilniny sú lepkové, cestovinové. Navyše Jelsovec píše, že odčervovanie je beh na dlhé trate. To nie je na dlhé trate, to je beh do nekonečna, resp. do priepasti. A ďalšia blbosť, resp. zastrašovanie: epidémia bude decimovať populáciu. Kde naposledy si počul, že by kosila epidémia? Ja viem o poslednej v Austrálii, ale až po cielenom naočkovaní myxomatózy králikom. A s pakoňmi, bizónmi máš pravdu, že žijú na veľkom území, ale natlačené na seba, takže riziko infekcie je väčšie, nie menšie. Takže opäť táraš bludy, resp. tendenčne klameš, aby si mal oporu u ľudí. Laik číta periodiká, aby sa učil, ale nie takým bludom, ako je doba ľadová, odčervovanie, predrujný lov a podobné archaizmy a hlavne aby si tvoril vlastné racionálne úsudky. A hokej ma nezaujíma. Takže najprv mi vysvetlite, kde bol život cez ľadovú dobu, a potom na mňa kričte. Dovtedy mám uši zašpuntované. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 6.9.2011 o 11:39

Ty máš slovník, ja roky štúdia. Roky bojujem s chorobami, aby sme boli silnejší, odolnejší, zdravší. (1:0), stokrát ti opakujem, že pšenicu v zime nedávam (2:0), Infekcia sa musí držať pod kontrolou, inak epidémia bude decimovať populáciu postihnutých živočíchov (3:0), pakone, bizóny, pižmone, soby žijú na oveľa väčšom území ako raticová zver, ktorá je predmetom našeho záujmu. takže riziko prenosu infekcie u nich je menšie (4:0). Dokáž, že nie si laik, ktorý číta periodiká, a ktorému čitatelia naznačili ba priam nakričali čo si o ňom myslia a budeme sa baviť (5:0) Inak vyzeráš ako talianski hokejisti na zájazde v Kanade a chceš v Montréale prednášať ako hrať presilovku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.9.2011 o 11:16

Čo, už ideš spať? O implantovaní Slovník hovorí, ako o prenose buniek a tkanív, nie o prenose vajíčok. To znamená, že implantovať možno kožu pri popáleninách zo stehna na ruku, alebo z človeka na človeka, ako aj z prasaťa na človeka. Ale nie vajíčko pásomnice do čreva človeka. Vajíčko sa neprišíva k stene čreva, iba sa zachytí a až potom larva použije háčiky. Ale tie neprirastú na stenu čreva. Tak to neomylne vnímam ja. Prenos je proces náhodný, to máš pravdu, ale pásomnica vyrovnáva šance na prosperitu veľkým množstvom vajíčok, z ktorých stačí na prežitie a úspech mizivé promile. A či sú parazity prospešné? Ak by neboli, pakone, bizóny, soby by dávno vykapali, alebo by boli aspoň hendikepované. Nič také neslýchať. To znamená, že ak, podľa teba, nie sú parazity prospešné, nie sú ani neprospešné. "A urobíš všetko preto, aby tvoje zvieratá mali čo najmenej parazitov". No podľa laikov je to ušľachtilé, podľa mňa, ak to robíš navyše v zime pomocou hnačkovej pšenice a tvoje zvieratá sú osr.té, ako srny na Edových fotkách, to k ušľachtilosti má veľmi ďaleko. Bližšie to má k disciplinárnej komisii SPZ, SPK a odtiaľ na políciu odovzdať zbrojný preukaz. Za poškodzovanie genofondu zveri. Maj sa, implantátor! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.9.2011 o 10:44

Suma summarum, relácia Páry k pohledání nám opäť nedala dôkaz o prospešnosti parazitárnej infekcie vo všeobecnej rovine a nepotvrdila jóžiho slová o tom že podávanie liečiv má zhubnejší vplyv na zviera ako ich nepodávanie. Jóžibáči, môžeš teraz hľadať ďalšiu reláciu, prípadne dokument, ale som presvedčený že to dopadne rovnako. Zbytočne sa teraz vykrúcaš a riešiš nepodstatné veci. Narazil si nohami na dno a ja v tebe nevidím potenciál na to, aby si sa odrazil k hladine. O záchranné koleso nemáš záujem, takže kľudne si plávaj v mori sebaklamu o svojej "pravde"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 6.9.2011 o 9:57

Ja tvrdím, že parazitárna infekcia škodí. Ty hovoríš, že prospieva. Prenos je proces viac menej náhodný, pokiaľ podľa teba sú parazity prospešné, mal by si si ich nechať cielene preniesť (implantovať). jozi, slabneš ako decembrové slnko.. pol roka tu niečo trdíš a keď dochádza na lámanie chleba tak "cukneš" Ja nechcem mať parazity a urobím všetko preto aby "moje" zvieratá mali čo možno najmenej parazitov. Dobrú noc, trilobitko :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.9.2011 o 9:40

Mrlian, ty nepoznáš význam slova implantácia. Je to naštepenie buniek a tkanív do tela. Nie prenos vajíčok parazitov. Vajíčka pásomníc sa neimplantujú, iba sa prenášajú a až larvy a dospelce sa zachytávajú háčikmi na hlave o stenu čreva. A len toto nás desí. Že môžu prenášať infekciu. Ale ty, keď chceš, si môžeš dať aj implantovať vajíčka pásomnice. Len neviem, či to tvoje telo prijme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2011 o 9:03

Tak jozi nám prekrúca kade čo . Dokonca tu opisoval neškodnosť DDT pre zver či spochybnil dobu ľadovú :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 6.9.2011 o 8:45

jóži, toto je typický príklad, kedy sa laik ako ty dostane k informácii,ktorú si z dôvodu nedostatočných poznatkov, mylne interpretuje. Aj keď v tomto prípade musím uznať, že autori relácie zvolili veľmi neštastný spôsob a formulácie v príspevku, pretože ten treba chápať v širších súvislostiach a sú potrebné určité odborné znalosti ( tie papiere, ktoré ty nepotrebuješ :)) ). Čiže, aj keď ty často a rád vytrhávaš vety z kontextu, v tomto prípade si zbavený viny. Vysvetlím : Celú podstatu príspevku vysvetľuje posledná veta :" Teória znie - ak je telo zaneprázdnené s bojom s parazitmi,odpočinie si zároveň od otravných vplyvov hyperaktívneho imunitného systému . " Rozmenme si to na drobné - u ľudí existuje skupina ochorení imunitného systému, ktorý reaguje nad rámec svojej prirodzenej hladiny - hovoríme že je hypersenzitívny. V tomto prípade môže vytvárať protilátky aj proti vlastným bunkám, či hyperaktívne reagovať na obsah v črevách. U pacienta to spôsobuje závažné a dlhotrvajúce poruchy, pričom liečba týchto ochorení je veľmi obtiažna až nemožná, nakoľko často nepoznáme ani dôvod vypunuktia ochorenia...Jeden z alternatívnych postupov terapie zahŕňa aj podávanie parazitov, za účelom "zamestnania" imunitného systému, ktorý by inak poškodzoval naše bunky. Tak ako hovoria v seriáli. Je to teória menšieho zla, alebo klin sa klinom vybíja - slováci to poznajú - ráno po opici si dáme tretinkové a deň je opäť náš kamarát... Podrobnejšie k imunite bude vedieť povedať viac Mrlian, kedže je to jeho piesoček :))) Odhliadnuc od toho čo som napísal, a čomu samozrejme že nebudeš veriť, ťa xcem upozorniť , že je absolútne iracionálne porovnávať výsledky alternatívnych liečebných postupov u chorých ľudí a zdravú divožujúcu zver a jej vysporiadavanie sa s parazit. ochoreniami. To snáď môžeš robiť jedine ty. Zrozumitelnejšie sa to už napísať nedá... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 6.9.2011 o 8:32

jozi zase prekrucuješ realitu, imunitný systém veľmi zriedka napádá materský organizmus, jedná sa vtedy o automimunitné choroby, ktoré sa ťažko a zdľhavo liečia. S podávaním liečiv raticovej zveri to má pramálo spoločné... P.S. to je vštko, o pri tak sústredenom tlaku na tvoju osobu dokážeš zo seba vydať? Zrozumiteľnejšie by bolo keby si si nechal tie vajíčka sám naimplantovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 6.9.2011 o 8:10

Mrlian, zase prekrúcaš. Pozri si dokument ešte raz - ide o chvíľu /8,25/. Nehovorí sa v ňom o zápaloch čriev, ako o odpovedi organizmu proti parazitom, ale presne naopak - ak v črevách nie sú parazity /absentujú/. Preto doktor predpisuje vajíčka parazitov. Aby v črevách fungovali a teda aby agresívny imunitný systém nepoškodzoval črevá hostiteľa, vlastného organizmu bez parazitov. Zrozumiteľnejšie sa to nedá napísať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 5.9.2011 o 18:35

:DDDDDDDDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.9.2011 o 18:17

Na vši mám prikrátke vlasy na filcky som vydepilovaný je to škoda ,že si v zime nebudem môcť užívať s parazitom nejakým :-D Ale Jozi tu dúfam ešte bude :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 5.9.2011 o 18:08

jozi, zápal je nešpecifická obranná odpoveď organizmu proti cudzorodým inzultom (aj proti akýmkoľvek parazitom). Kde nie je stimul, nie je ani odpoveď. Väčšina čitateľov parazity nemá a na tvoje počudovanie sa nám darí dobre... pšenica v zimnom období v nadmernom množstve sposobuje acidózu, to už ale všetci vieme. Neodpovedáš Jelsovcovi, nedávaš relevantné protiargumenty Eduovi, doteraz si si nenechal implantovať pásomnicu, tak o čom chceš debatovať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.9.2011 o 17:55

osamelyvlk trpíš nejakou duševnou poruchou všetko konšpiračne spochybňovať . Doporučím ti dve stranky jedna je proti prúdu a druhá je dolezite.sk tam sa vyžiješ v rozprávkach do vôle . Ja mám rád fakty !!! Nie veštenie ani koniec sveta v roku 2012 . Mám tiež výhrady voči SPK i SPZ a viem ich konštruktívne vyargumentovať ! Mám i výhrady voči zákonu o poľovníctve a viem ho konštruktívne pripomienkovať . Nemusím ani sedieť v parlamente . Môže ho pripomienkovať každý dospelý človek .Čo mi vadí pripomienkujem tam kde treba nie na polovnickom servri .Aj keď debatovať o tom môžeme . Zrušilo sa napríklad dvojdňove povinne sčítanie zveri . Aj to je úspech ! Pekný večer jozi . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bracho, 5.9.2011 o 15:12

ten dokument asi nenaplnil predstavy osamelehovlka...tiez som si to pozrel tento program sledujem dost casto ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 5.9.2011 o 14:47

jóžibáči, tak dlho si sa tešil na túto časť a odbiješ to 4 vetami??to sa mi nexce veriť...nič viac???zajtra ti napíšem k príspevku v Pároch k pohledání krátky komentár, neboj. Zatiaľ len toľko, že stále si mi neodpovedal, resp. nedal možnosť študovať zdroj tvojich informácii, čo sa týka životného cyklu parazitov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.9.2011 o 14:39

Osamelyvlk veď sa nemusíš prehrabávať . Iba napíš jedno meno vyskumníka ,odborníka či veterinára ktorý potvrdzuje tvoje tvrdenie ,že prikrmovanie zveri je škodlivé a podávanie Nemeckej soli s liečivami je tiež škodlivé pre zver . Chcem toho priveľa ??? Všetci odborníci nie iba na Slovensku totiž tvrdia opak . Preto máš problém nájsť toho tvojho informátora lebo proste neexistuje !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.9.2011 o 14:25

No pozeral si Páry k pohledání? Čo je pre mňa nové, je poznatok, že bez parazitov v črevách by sme mali obrovské zápalové ťažkosti. Platí to aj pre zver. Čo teda robíme odčervovaním - snažíme o zápaly v črevách. Je to normálne? Potrebuje to gravidná srna v zime? Prosím stručnú odpoveď - áno, alebo nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 5.9.2011 o 12:41

Hlúpa otázka to možno je, ale je to len reakcia na tvoje tvrdenie, že parazity sú súčasťou potr. reťazca, čiže majú primárne iný cieľ, ako parazitovať na svojom hostiteľovi, pričom ja celú debatu tvrdím opak, a teda parazitický spôsob života, a následné poškodzovanie hostiteľa je im nevyhnutnosťou a súčasťou potravinového reťazca sa stávajú vo veľmi výnimočných prípadoch, pričom dochádza k ich zániku a strate možnosti ďalšieho rozmnožovania. viď môj príspevok z 24.8. o 8:56. Primárne sme diskutovali o spôsobe života parazitov. Preto je tá otázka taká hlúpa, ako je hlúpe tvoje tvrdenie ktoré ju podmienilo. Lebo ja nepoznám parazita, ktorého štandardný vývinový cyklus počíta so "zožratím" predátorom. Preto mám na teba dotaz, ohľadne konkrétnej skupiny, či druhu parazitov. Keď už máš tie "vedomosti"...nech sa páči ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.9.2011 o 12:18

Výskumníci a periodiká neuverejňujú napr., že nedostatočné podanie cermixu zabíja parazity, ale to, čo ja mám od nich - že posilňujú parazity. Že obilniny škodia acidózou. To mám od nich, ale hľadať vám to nebudem. A vlastne skoro všetko mám od nich. Niečo aj zo svojich bystrých postrehov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.9.2011 o 12:11

Jelsovec, nehnevaj sa, ale nie je to hlúpa otázka: Ktorý parazit je súčasťou potravinového reťazca? Ak vypadne pásomnica zo psa a zje ju sliepka, alebo bažant, nie je to súčasť potravinového režazca. Nasatý kliešť, ak sa pustí z hostiteľa a zje ho bažant, to tiež nie je potrava? Tak o čom to píšeš??? A chceš ich vymenovať? Všetky. Žiaden parazit "neodíde zo sveta" bez toho, aby neposlúžil ešte ako potrava pre svojho predátora. To je pre teba tak ťažké pochopiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 5.9.2011 o 11:33

odkazy na periodiká a výskumníkov, ktorí hovoria presný opak toho čo ty... s tým si veľa vody nenamútil. Nesnaž sa ignorovať moje otázky (1.9.)... budem sa pýtať, kým neodpovieš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.9.2011 o 11:30

Edu, Jelsovec, odkazy som tu už dal na periodiká a nechcite po mne, aby som sa ešte raz prehrabával v archíve. A keď klamem ja, klamú aj veterinári a poľovníci, uverejňujúci v periodikách skúsenosti s prikrmovaním a odčervovaním. Ale o chvíľu pôjdu Páry k pohledání /Spetrum, 13,05/. Som zvedavý na vaše výhovorky. Video už mám naštartované. Edu, v tom prvom odkaze 4 a 5 fotka, už zboku vidieť, aké sú špinavé zadky a zásterka srny. Myslíš, že to tak má byť? Alebo ja spochybňujem fotku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.9.2011 o 10:01

osmelyvlk niekolko čitateľov včetne mňa ti položilo otázku aby si nám napísal jedno jediné meno odborníka ktorých vraj poznáš veľmi veľa . Dal si meno dr. Rajskeho nič viac nič menej . Keď som si otvoril zopár článkov od spomenutého dr.Rajského čuduj sa svete písal presne opačné veci ako tu tvrdíš Ty. Prečo ??? Kde máš tých tajných odborníkov tvrdiacich ,že prikrmovanie zveri je škodlivé ??? Špecifické prikrmovanie znamená ,že niekede sa prikrmuje niekoľko násobne viacej ako na Slovensku inde iba v tej miere ako na Slovensku . Podávanie soli s liečivami a antiparazitnými účinkami je v Nemecku aplikované niekoľko násobne viac ako na Slovensku . Špecifiká sú nie len v love zveri kde sa striela na spoločných poľovačkách takmer všetko . Tiež je špecifikum prenajímaných revírov ich cena za prenájom od 30€ za HA až po neplatenie za revír a iné špecifiká ,ktoré sú v každej krajine sveta iné . Každopádne u nás platia iné zákony ako v Nemecku . Iné pravidlá platia v súkromných lesoch baronov a grofov a iné v štátnych lesoch . Tu však poľujeme na Slovensku a musíme sa riadiť Slovenskou legislatívou . Je však lož ktorú si tvrdil ,že v Nemecku je prikrmovanie zveri zakázané !!! Fotky vždy spochybníš ako to robíš vyždy . Vždy si vymyslíš nejakú konšpiračnú bludnú teoriu . Bližšie opísať prikrmovanie zveri v Nemecku môžem opísať a opíšem postupne . Škoda len že Ty nám nemôžeš opísať svoju lož o zakaze prikrmovania v Poľsku či Nemecku . Túto lož si nedokázal obhájiť . Ani si nemohol lebo sám dobre vieš ,že to bola iba lož. odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 5.9.2011 o 9:46

Osamelý vlk, v ktorom príspevku si podal konkrétny dôkaz o svojich tvrdeniach? Odkaz, fotku, hocičo.... Stále si mi neodpovedal na môj dotaz z 1.9. Prečo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 5.9.2011 o 8:56

goret, môžme i bez dôkazov? Tak debatujme o mojom lietadle na pôjde. Viem , čo si myslíš - k téme o podávaní liečiv to má ďaleko. Iste. Ale bez dôkazov to je o ničom. Presne, ako s liečivami, ich nereálnom podávaní, a následne vlastne o utužovaní červov. Teda o prečervovaní. Aký dôkaz by som akceptoval a nespochybnil? Dosť nepochopiteľná otázka, pretože tu debatujem len o tom, čo vy mi chcete vytĺcť z hlavy - že odčervovanie zveri pomáha, že hnačky gravidných sŕn posilňujú vývoj plodu v maternici a že na juhu a východe Slovenska, odkiaľ pochádza väčšina kapitálnych trofejí srnca, intenzívne prikrmujú a cermixujú. A že veterinári v periodikách píšu nepravdy. Ak mi toto dokážeš, obmäkčíš moju tvrdohlavosť. Ale hlavne pomôžeš zveri a poľovníckemu manažmentu. Zatiaľ je to v nedohľadne. Edu, veľmi sa mýliš - tvoje fotky, DVD by boli pre nás najreleventnejším dôkazom. Prisahám, že by som ich nikdy nespochybnil. Či by boli na nich zadky čisté, či špinavé. Len ich daj sem. Aj by si dal, že, ale ich nemáš - buď sa neprikrmuje a necermixuje a zadky sú čisté, alebo naopak. Ale aby sa prikrmovalo a zadky boli čisté - to už vôbec nemáš kde nafotiť. Ale pobavila ma veta - prikrmovanie je špecifické. Mohol by si nám ho bližšie opísať? Ale o fotkách - ty namiesto nich opisuješ posedy, lov,... A napokon Mrlian, Edu - tie slová adresujte veterinárom do periodík, nie mne. Od nich mám tieto dôležité informácie. Ja som v tom nevinne. Ale verím im, nie vám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.9.2011 o 16:23

osamelyvlk tebe nebude relevantný žiaden dôkaz .Ty si budeš obhajovať vždy svoju lož . V nemecku je uplne iný spôsob poľovania ako u nas .Na spoločných poľovačkach sa vždy poľuje z posedov ktoré sú asi 200 m od seba od posedov vedu prekosene cesty . Celé lesy sú posedmi priam predkané . Vnadí sa celoročne najmä oblilím . V zime sa prikrmuje .Prikrmovanie je však špecifické .Podávanie soli obyčajne s liečivami je aplikované tiež celoročne . Riediesel vlastní 40 000 ha lesov a iných pozemkov . Kukuričné a obilné polia sú ohradené elektrickými oplotkami . Rozprával som sa z poľovníkom ,ktorý poľuje na 110 ha .Na tej ploche striela 20 ks srnčej zveri a zopár diviakov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 4.9.2011 o 15:56

ďakujem "čiteteľom", že rozhodli... verím, že aj keď je to napísané "len" medzi riadkami, tak aj tak tvrdohlavý človek ako je jozibaci to pochopí (osamelyvlk 1.9. 13:18). vyššie kmeňové stavy a vyššie percento medailových trofejí, vyššia produkcia diviny sú neodškiepriteľné dôkazy. Naša slovenská zver sa rovnako líši od nemeckej ako od estónskej zveri, ak neakceptujeme dôkazy prezentované Eduom, nemôžeme brať ani joziho kameru... Z joziho strany boli odprezentované polovičné tvrdenia a pololži, naštastie sa tu napísalo veľa typov a trikov potrebných pri zveľaďovaní zveri, takže diskusia mala zmysel. Dúfam, že väčšina z nás sa od februára niečo dozvedela, nastal čas pochovať chronického trilobita z doby ľadovej a ísť ďalej. P.S. Diskusiu o jelenej ruji kaziť nebudem, ale opäť som zistil že miera joziho demagógie a polonaštudovania je nekonečná ako sám vesmír. Alebo sa pletiem? (samozrejme v tom, že vesmír je nekonečný, na koniec joziho nedoštudovanosti dovidel jedine Chuck Norris) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.9.2011 o 10:42

Osamelyvlku, tu sme v diskusnom fóre a nie na súde. Tu môžeme dabatovať = vymieňať si názory i bez dôkazov. Apropo, aký dôkaz by si akceptoval a nespochybnil ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 4.9.2011 o 5:38

goret, bez dôkazov je to tu mlátenie prázdnej slamy. Eda rozhodne, ani nikoho, nechcem rušiť. Chcem len to, aby sa prestal oháňať prikrmovaním v Nemecku, najmä však jeho relevantnosťou. Ja mám dôkazy o irelevantnosti prikrmovania - srnčiu na estónskej kamere. Ak je na tom nemecká srnčia lepšie, nech dá dôkaz. Potom vyjde pravda najavo - jeho, alebo moja. A nielen on a z Nemecka, ale aj zo Slovenska nech tu niekto podá foto, či DVD o prikrmovaní a čistých zadkoch. Ide predsa o zver a jej zdravotný stav, nie? O dodržiavaní zákona o poľovníctve. A vy ostatní dôkazy nepotrebujete? To znamená, že keď Edu povie, ale dal tu aj odkazy, že keď v Nemecku sa prikrmuje a je to správne, musí to byť pravda? Zdravotný stav zveri vás nezaujíma? To ste takí skromní? Tak ja som potom náročnejší. Nemôžem za to. Sorry! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.9.2011 o 20:59

Dušan,zle si osamelehovlka pochopil,on si myslel že zrušiš Eda nie jeho s tymi excelentnymi pripomienkami v ktorych ho tu zatial nik nepodporil a pochybujem že ho vobec niekdo nekde podporil :):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 294 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM