Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

strelivo 30-06 alebo 300 win.mag alebo 300 weath.magnum - diskusia

autor: off Petro
pridané: 1.2.2011 11:38

Poprosim všetkých vaše skúsenosti rady a postrehy s používaním streliva v týchto rážach. Top strelivo v nich.

počet zobrazení: 83 146
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Edu, 28.8.2014 o 19:40

Ja nevidím v draní žiaden problem ja strielam tiež na lopatku . Plan chovu a lovu I . to nemení a par dg mäsa tiež nie je problem vyrezať pre psíkov . Vždy lepšie z 10 jeleňov vyhodiť pár kilo lopatky ako nedohladať jeleňa . Prípadne dohladať ked je ako balon .

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

komentáre

zoradiť
zobrazené 481-494 z 494 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off lovecccc, 18.7.2008 o 8:12

iboo- no tak predsa sa dohodneme :) ja som tiež myslel že do našich podmienok- jedine na veľké vzdialenosti. Preto sa mi aj trend používania magnumov v našich podmienkach moc nepozdáva - ich energia je tu úplne zbytočná -a tiež zbytočne silný spätný ráz a ten hluk po výstrele je detoo a to nehovorím ak to má namontovanú úsťovú brzdu . Skrátka hrôza a des .Už 30-06 zvládne u nás hravo všetko a 300WM je zhruba 30% a viac výkonnejší . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off iboo, 18.7.2008 o 0:41

lovecccc - takto....videl som čo dokáže 300WM s nábojmi SB a 11,7 g strelami. obrovská rýchlosť, hematómy.... radšej to spomaliť a urobiť z toho pecku, teda aspoň 13 gramovú strelu. no keď dáš 13 g strelu do 300WM tak ajtak ju hravo vypluje dopredu s obrosvkým potenbciálom a obávam sa, že by to dopadlo ovela horšie ako spomínaná 9,3x62. tá je aspoň pomalšia a je to aj lepšie kladivo. Jedna vec je ale pravdou, že čísla ešte nikoho nezabili (mám na myslí jouly) ale 300 WM do našich podmienok ani na jeleňa nie.ja teda určite nie...alebo tak hej...na holú vysokú do 400m s dvojnožkou a parádnym variabilom ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off lovecccc, 14.7.2008 o 11:37

iboo? celkom som to nepochopil ? - ja 300 WM nepropagujem skôr naopak- do našich podmienok myslím - iba ak na streľbu na veľké vzdialenosti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off iboo, 14.7.2008 o 0:21

lovecccc - aj pri kvalitnom strelive a relatívne tažkom (myslím 13 gramové strely) budeš ajtak vysoko nad priemerom, nehovoriac o dobrom kladivovom účinku. adekvátna časť energie ide aj do pleca a cítiť aj zmenu hmotnosti strely. ďakujem, neprosím...to už radšej naozaj 9,3x62, na tú by ste ma nahovorili ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off lovecccc, 12.7.2008 o 8:12

sakra - v predposlednej vete som myslel " že kvalitným strelivom budeš dosahovať také isté výsledky ako pri hociktorom bežnom kalibri ". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off lovecccc, 12.7.2008 o 8:10

nabel1 - to akože tento kaliber kúpiť k nám je to najlepšie čo môže urobiť ??? .):):):). No ak sa tebe páči tak ti to nik neberie - ale som si istý že nemáš pravdu :) Alebo si snád múdrejší ako konštruktéri ktorí ten kaliber vyvinuli - a asi vedeli pre akú zver a na akú vzdialenosť to robia ? nemyslíš ??? Kvalitným strelivom budeš dosahovať také isté výsledky ako pri hociktorom inom bežnom strelive . Iba ak ak si myslel streľbu na veľké vzdialenosti ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off lovecccc, 12.7.2008 o 7:58

iboo- hmmm? ved too? Ale v staršom hubertlove kde je popis poľovných kalibrov a ich vznik je tiež písané že vznikol v 63-treťom pre pušku model 70 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off iboo, 3.7.2008 o 0:14

lovecccc - kukni si odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off lovecccc, 2.7.2008 o 8:40

iboo- nooo? ja som to čítal v Enciklopedie - Vojenské zbrane , autor -A.E. Hartink , strana 72 . Ináč o magnumoch som toho naštudoval dosť a aj tvoj článok sa mi zdá nejaký povedomí -niekde som ho už čítal . Ťažko sa je k tomu vyjadriť ked každý autor publikuje niečo iné - ale kedže je toto kniha o vojenský zbraniach -pripadá mi dosť čudné že tu o jeho vojenskom pôvode nieje nič spomenuté . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off iboo, 1.7.2008 o 23:29

lovecccc - ja som čítal, že bol pôvodne určený ako lahký odstrelovačkový kaliber na dlhé trate, no presnosťou sa neujal, tak skončil v "polovníctve".... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off laksen, 23.5.2008 o 18:04

poľoval som snou 4roky mal som rôzne druhy striel najlepšia bola norma 13g oryx je to dobra raž na 100 a viac metrov potom to robý svoje na malé vzdialenosti zver prepali a ta odbieha cca 80m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off bodo1948, 20.5.2008 o 21:35

Moj názor.Zbytočný prebytok výkonu.V našich podmienkach caliber zbytočný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off lovecccc, 20.5.2008 o 18:19

Noo , náboj to bol pôvodne určený pre lovecké účely . Na trh ho uviedli v roku 1963 s puškou Winchester model 70. s odsuvným valcovým záverom. je odvodený od náboja 338 Winchester Magnum . Vo vojenstve sa tato ráž nikdy nepresadila .
No myslím že k nám je to trošku nadupané kedže bol pôvodne určený na lov ťažkej zvery na väčšie vzdialenosti . Aele ak zvolíš správnu muníciu tak sa s tým dá loviť u nás všetko - veľmi dobre sa vraj osvedčia strely ako Barnes či už TSX, alebo XLC, s jedného materiaálu . Ale dosť to kope .Takže ako iboo píše kvalitná montáž a aj puškohľad ( teraz som čítal že na 300 WM. dosť odchádzajú Meopty -tak neviem - koľko si schopný do toho investovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off iboo, 20.5.2008 o 15:34

kolega ho mal pred 4 rokmi....strielal z toho SB 11,7 grmove MHP...no hrúúúza, strela absolutne nekvalitna na taky kaliber, totalny sopel. energeticky je to predimenzované na naše pomery, dobrá balistika, pecka do pleca. Ak tak, tak s najťažšími strelami min 12gramovymi, gulovnica s kompenzátorom. kvalitná pevná optika a montáž, to musí byť samozrejmosť. ale inak to mal byť športový nábpj, ktorého vývoj označili za slepú vetvu, nejako sa neujal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 481-494 z 494 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM