Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

strelivo 30-06 alebo 300 win.mag alebo 300 weath.magnum - diskusia

autor: off Petro
pridané: 1.2.2011 11:38

Poprosim všetkých vaše skúsenosti rady a postrehy s používaním streliva v týchto rážach. Top strelivo v nich.

počet zobrazení: 83 365
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Edu, 28.8.2014 o 19:40

Ja nevidím v draní žiaden problem ja strielam tiež na lopatku . Plan chovu a lovu I . to nemení a par dg mäsa tiež nie je problem vyrezať pre psíkov . Vždy lepšie z 10 jeleňov vyhodiť pár kilo lopatky ako nedohladať jeleňa . Prípadne dohladať ked je ako balon .

dať hlas príspevku | počet hlasov: 15

komentáre

zoradiť
zobrazené 441-480 z 494 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off nivo, 8.11.2009 o 9:37

RWS-Evolution,nemá konkurenci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off Edu, 1.11.2009 o 15:00

Skusenosti nemusia byť iba vekom . Darmo bude niekto poľovať 50 rokov keď nikdy nenabil iné strelivo len S&B SPCE . Sú však mladý poľovníci ,ktorí sa vzdelávajú časpopisom,knihou netom atd. Skúšajú nové strelivo a určite majú viac čo povedať k strelivu ako napríklad dôchodca konzervatívec . Vek a roky v SPZ ešte nemusia znamenať ,že s vekom pribúdajú i vedomosti napríklad ohladne streliva . To ,že si tu vyjadríme svoj názor netreba ešte považovať za hádku iba možno iný pohľad na vec .Nikto nie je bez chýb . U Ibooa si vážim ,že vie o čom hovorí a svoj názor si vie zargumentovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off mechanik, 1.11.2009 o 13:53

iboo neudam meno ziadne, nema to zmisel , , su ludia ktore tvrdia svoje, ja sa stebou hadat nebudem , ani nechcem , ale ani TA nepodcenujem , JEDNODUCHO JE TO dyskusia a predstav si neide o nicom . ale ked tvrdis ze kazdy je somar len tvoje skusenosti su OK tak ti blahoprajem , a ty sa chovaj podla svojich vedomosti donemoty, nemusis odpovedat lebo som skoncil s touto vecou. s uctou MECHANIK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off Edu, 1.11.2009 o 12:36

k poslednej vete poviem ,že recenzie sú dosť často skrytá relkama Iboo to je fakt .Opravil by som iba dnešným mediam :)) To navádza efekt ,že tu niekedy boli mediá ,ktorým sa veriť dalo :) s čím nesúhlasím :) Media nepíšuce pravdivé informácie sa likvidujú samé seba . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off iboo, 1.11.2009 o 10:42

mechanik - daj sem prosím ťa meno toho, čo tvrdí že v noci keď vystrelíš z gulovnice a vidíš plameň tak je to dôkzom toho, čo si spomínal nižšie. Darmo, síce je sviatok všetkých svätých ale bavím sa :D Pokial i len jedno meno, ktoré chceš uviesť je Dr. Jiří Hanák, tak to radšej ani nepíš! Ten pán sám velmi dobre vie, ako v dobe keď ešte sral do plienok bol autorom patentového riešenia poistiek guľovníc ZKK a ako v v jednom roku uznáva strelu od SB SPCE (MHP) za najideálnejšiu pre lov v našich podmienkach a na druhý rok v internetovej poradne každému píše, že střelivo tuzemské firmy SB je nedostačující, doporučil bych RWS......takýchto hadičiarov (čo majú hadicu zo zadku priamo do úst - a teda serú si do vlastnej) poznám za tri fúriky a ešte za lopatu k tomu. Čo si nevyskúšam sám, alebo niesom zúčastnený pri teste tomu neverím. Na margo prečítaného - ja mám prečítaných kopec časopisov o vtipoch ;-) , darmo, dnešným médiám sa nedá len tak veriť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off Edu, 31.10.2009 o 19:32

A bavím sa ďalej :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off mechanik, 31.10.2009 o 18:13

iboo ja som nemeral ale co som udal to som ani ja nevymislel , ale patri to od takych ktori par knich uz nie precitali , ale aj napisaly , a nameraly velmi vela typov strelyva od roznich vyrobcov , a vysledky boli uplne ine ako udavaju na obaloch. dalej laboruju s veskerimi typmi , a aj veru predstav si poluju na roznych miestach sveta, takze nie je to laboratorium , a jeden stych panov uz ma skusenosti 40 rokov s polovanim aj so laboraciou strelyva, uznany medzinarodne , . no tak ked on pise voloviny tak ja pisem po nom. inac nemudrujem , len ma zaujima tema . s uctou, mechanik , lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off Edu, 31.10.2009 o 12:26

Prečítal som si príspevky a poriadne som sa povabil :))) Nie len na brutál slovenčinároch, SPCE :))))) od S&B Nuž nič horšie nekompaktnejšie a nepresnejšie na trhu nenájdeš ako je SPCE .Podľa mňa najhoršie strelivo na svete :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off Edu, 31.10.2009 o 12:22

Samozrejme RWS EVO je momentalne asi najlepšie strelivo na trhu . Ale celkom budeš v pohode aj s normou vulkánom či oryxom .Prípadne RWS UNI to strielam napríklad ja . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off iboo, 31.10.2009 o 8:42

mechanik - nič proti tebe - ale súdiac podla toho čo si napísal, tak ty do streliva a vnútornej balistiky strely vidíš, ako ja do synchronizovaného plávania (plameň v noci, zovšeobecnenie na prebytok energie, klamanie v tabulkových hodnotách - meral si rýchlosti fabrického streliva Norma? keby si to skúsil čo len raz tak by si takú sprostosť do éteru nepustil, mnoho muničiek by sa mohli hanbiť za svoje výsledky - ja som meral 9,3x62 Norma Oryx 21g , Alaska 18,5g v 600mm hlavni). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off mechanik, 30.10.2009 o 13:22

cal 30 06 MA DOST PREBYTOK ENERGIE , A TIE ZAHRANICNE STRELYVA ESTE MAJU SILNEJSIU DAVKU PRACHU, NECH NIKOHO NEMYLIA UDAJE NA TYCH OBALOCH , TO JE VSETKO V LABORATORII SKUMANE , A VELA KRAT NIE SU UDAJE PRAVDIVE NA KAZDU YBRAN , RESP; NA KAZDU DLZKU HLAVNE, NAPR KED VYSTRELIME V NOCI A ZNACNY PLAMEN NAM VYCHADZA Z HLAVNE TO ZNAMENA ZE TEN PRACH NEMAL CAS ZHORIET V HLAVNI , A UZ ANI UDAJ NEPASUJE LEBO ENERGIA NEBOLA ODOVZDANA NA NABOJ ALE DO LUFTU ,. U CAL 30 06 JA PODSTATNE ABY SME VYBRALY STREDNE TVRDU STRELU, A VAHU RADSEJ VYSSIU , TYMTO DOSIAHNEME CO MAME OCAKAVAT PRI POLOVANI NA VACSIU AJ MENSIU ZVER, RICHLOST PRI USTI HLAVNI JE NAJLEPSIE KED JE OKOLO 780 AZ 830 M/SEKUNDA. TIETO UDAJE MAJU STRELIVA S VAHOU NAD 11G , SAMOZREJME U CAL 30 06. POZNAM KOLEGOV KTORE PREBYJAJU NA 14 GRAMOVE STRELIVA A MAJU SUPER SKUSENOSTI AJ STOUTOU VAHOU. AJ MOJ NAZOR JE JEDNOZNACNE NAD 11G A PRETO POUZIVAM NORMU WULKAN 11.7. G JE SUPER AJ NA TAZKU AJ NA MENSIU ZVER, LOVU ZDAR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off iboo, 29.10.2009 o 20:08

.....páni skúšal niekto z vás 13 gramový oryx (norma) v 30-06 ?? ja hej, len či niesom sám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off mirosz, 29.10.2009 o 15:41

alfa v podstate cokolvek od RWS alepo CPD je v tomto pr. v pohode evo je len mar. tah v podstate ci tam das H mantel alebo ID ,UNI je v pohode mne sa lepsie polubovali tie tasie gule 11,7 G hlavne je presne trafit a je to v poriaku 30-06 je pracant a urcite nesklame ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off Blaser300VM, 29.10.2009 o 14:12

Sprevadzal som hosta, co pouzival zlamovačku gulovnicu Brno Efeccta a strelivo EVO v 3006. Jelena 12-toraka pribil k zemi na 70 metrov. Zasah na vyssiu komoru. Zverina v poriadku. Ja pouzivam EVO v mojom oblubenom 300WMag. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off alfa, 29.10.2009 o 13:34

Inak, ja tiež používam tento kaliber v CZ 550 lux. Som spokojný s presnosťou aj ranivosťou. Je to "pokladač". No hľadám tzv. "najvhodnejšie" strelivo. Mám typ na RWS EVO, no zatial len teoreticky. Skúšal som SAKO, NORMU ale len po 1 krabici, takže nemám dosť skúseností na to aby som tu písal o ich výhodách, či nevýhodách. Momentálne používan S@B 9,7g hlavne z finančných dôvodov, no už som na tom finančne lepšie, tak chcem presedlať na niečo lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off alfa, 29.10.2009 o 13:27

Nemáte niekto skúsenosti so strelivom od RWS "EVO" - evolution do 30-06? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off lajozko, 27.10.2009 o 11:59

súhlasím s názorom mechanika, po dlhoročnom používaní 9,7 g SPCE od SB som presedlal na 12 g Megy od LAPUY a rozdiel je značný. je omnoho lepšie odovzdanie energie pri zásahu, menšie znehodnotenie diviny. A ešte jedna vec je super, že dá sa po nastrelení na 12 g Lapuy využiť 11,7g FMJ od SB. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off mechanik, 24.10.2009 o 15:38

zdar , ja tiez polujem s cal. 30 06. mam dobre skusenosti , lovyl som vela aj doma ale aj v zahranici na ciernom kontinente, pouzivam strelivo NORMA VULKAN 11.7g . je to super strelivo . ked lovym srnciu vobec neznehodnocuje zver, na zaciatku som pouzival SB 9.7g. po zasahu vyzeral ulovok jak keby vybuchol , nelubilo sa mi tento jav , mam taku predstavu ze ked ja ulovym nieco tak nech sa to da aj pekne pouzit nie polovycku zahodit kvoli zasahu. kamarat mi doporucil aj normu orix 13G, to nemam odskusane ale sa budem snazit, presnost tychto nabojov je absolutne dostacujuce na lov , mam cz 550 a dosiahnem cca 3 ,4 cm na 100m , samozrejme na strelnici , nie v lese , lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off namor676, 20.10.2009 o 21:42

Ja mám 30 06 dve, jednu blaser R93 a druhú brno effectu. Každá sa správala úplne inač. Blaser v pohode, ale keď som nastreľoval effectu mal som vadnú montáž (čo som zistil až neskôr) a musel som vystreliť viac rán, a tak si hovorím chlapče tato zbraň v tomto kalibri bola chyba. Na druhý deň po výmene montáže si hovorím tak toto bola velká chyba. Po dlhšéj úvahe bolo prijateľné jediné riešenie, nová pažba. Keď mi vyrobili novú pažbu bolo už všetko OK, a to pri váhe celéj zbrane s optikou a remeňom 3,6kg bolo príjemným prekvapením. Mám ju ,,rád" a používam ju hlavne na posliedky kde je každé dkg dobré, samozrejme moje nr.1 je blaser. Zhrnutie: každému podľa vlastnéj chuti, nie každému všetko sadne. Mne 30 06 sedí, silnejších zbraní sa nebojím (teraz mi výrábajú dvoják 9,3x74R, mal by byť hotový každú chvíľu, veď spoločné sa blížia :))). A ozaj mám 175cm a 80kg. Ale aby som neodbočoval od témy ja používam RWS EVO 11,9g max. spokojnosť. Zver dobre značí, farbí, na nástrele je skoro vždy striž a ranivosť je tiež úplne v pohode, môj bavorák po mne moc práce nemá. Svoje ,,husličky"´dávam aj do fotogalérie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off sniper100, 2.10.2009 o 16:59

Ja mám 30-06 ZKK, strieľm aj na strelnici aj v lese. Priznám sa nieje to žiadna novučičká dáma a zo starej optiky ZEISS by sa asi poniektorým tu prítomným "fajnšmekrom" zdvihol žalúdok a predstavte si strieľam SB. Čo sa "kopania" týka no nieje to 22LR, no nieje to až tak strašné ak z nej nechceš strieľať 50 nábojov denne. Chvalabohu som nič doposiaľ neminul, okrem jednej líšky a všetko čo som strelil som aj našiel. Na 100 m mi to strieľa do 10 korunáčky. Z jeleňa streleného cca na 140m krížom cez komoru mám aj guľku, ktorá je v krásnom hríbiku ,bez výraznej straty objemu či hmotnosti. V poslednej chvíli sa mi otočil a dostal to krížom, no ďaleko z nástrelu sa nedostal. Strieľal som tým aj srnca, psa, líšky a pod. a za tú cenu čo stála by som ju určite nemenil. Ako hovorím zatiaľ. Chcem vyskúšať aj strelivo norma či sako, tak potom dám vedieť ako to dopadlo. Podstatné je aby zbraň strelcovi vyhovovala. Keď som si ju kupoval vedel som tak figu o kalibroch a pod. Nechal som si poradiť a zatiaľ neľutujem a mám čisté svedomie aj voči zveri. Na menšie kusy, škodnú a na strelnicu som si dokúpil 222 rem. a je to.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off BystraLovec, 2.10.2009 o 13:02

Hladam Gulovnicu kal. 30-06 Spr. celopažbenu...Ked viete o nejakej stranke de ju maju dajte mi vedieť dik... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off xwolf, 1.10.2009 o 22:02

Neviem,ci si ty ten clovek,ktoreho som myslel,ale to je jedno. Chlap uz flintu ma a potreboval poradit naboj. Hornet22 mu namiesto toho napisal Ezopove bajky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off rys2, 1.10.2009 o 21:23

Xwolf, alias lovec, ten pánko, na ktorého poukazuješ, som bol pravdepodobne ja. Ja som písal na PID o 30-06 a aby som pripomenul aj o 5,6x52R o prestrelení suchého hranola, čo sa neskôr diskutujúcimi v téme potvrdilo. Ale nejde o to, ide o to, že aj napriek tomu, že 7,62x63 pokladám a vždy som pokladal za dobrý a spoľahlivý náboj, pre mňa osobne streľba z tohto kalibra nie je zrovna najpríjemnejšia, hlavne na strelnici – na živý terč by som si to zrejme až tak neuvedomoval (strieľal som zo ZKK 600 strelivom SB a stačilo a možno bolo chybou, že som nestrieľal aj inou značkou náboja vrátane inej flinty – to uznávam (Inak viem, čo a aké faktory vplývajú na väčší spätný ráz a ako a čím ich eliminovať a tak to tu nemusíme preberať) .Neskôr som mal možnosť kúpiť 30-06 od policajtov v perfektnom stave za babku a len kvôli uvedeným skutočnostiam som ho nezobral.Ty ho máš, Ty ho chváliš, viedol si siahodlhú diskusiu, napísal si dobrý článok na odkaz, ( posledný v poradí som ťa pochválil ), ale nejde o to. Ide o to, že najlepšou skúsenosťou je vlastné poznanie, t.j., nech si každý, pokiaľ možno vystrelí zo Springfielda sám a zhodnotí.Čo niekomu vyhovuje, nemusí automaticky vyhovovať druhému a naopak. Niekto určite napíše, že sa mu z neho strieľa ako zo vzduchovky – teda že nekope, niekto napíše, že kope, niekto napíše, kúp si Horneta, keď ťa springfield kope a pod – ale podľa mňa najlepšou skúsenosťou je naozaj vlastné poznanie – čo komu chutí, tomu má dať prednosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off Bulharskylovec, 1.10.2009 o 21:06

Tiez mam kal.30-06 a uz siedmi rok polujem s nabijmi S&B SPCE predtym 9,7 g. a teraz 11,7 g. ale ja som este zver nemusel dohladavat hoci som uz stielel aj na velke vzdialenosti.Okolo 300 m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off milanko12, 1.10.2009 o 18:47

nemam rad pane pod nikom Blaser300VM ale ma pravdu ze tento kaliber neznehodnocuje divinu ako ine proste odovzdava energiu tak aka je zver ked je velky kanec tak odovda vecsinu ked maly srnec proste neodovzda vela a staci to jasne ze ked trafis na lopatky nevyzera to pekne ale to ani po remingtone!!!!je to proste super kaliber nemusi sa bat potiahnut na vecsiu vzdialenost po jelenovy a nemusis rozmyslat ci to staci proste moj nazor je kto nezazil neuveri!30-06 je najsilnessi s najslabsich takze stymto kalibrom sa nic pokazit neda je to pocitoch!ked niekto pokasle jelena s 6.5 potom si uvedomi ze prebytocna energia je aj pri horsom zasahu len na osoch! a nakoniec zo sylnym kalibrom sa da strielat aj na male kusy ale skus toto zo slabym ako to dopadne?kazdy kaliber zabije zver ale otazka znie kedy??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off posed33, 1.10.2009 o 18:31

:)) :)) :)) :)) BLASER ty si ini kapor teraz som sa schuti zasmial :)) :)) :)) a ja ze naco nosis krompac na polovku a preco vsetky tvoje ulovky su od hliny :)) :)) :)) :)) no ked ju strelis pod kopcom tak ju musis vykopat a ked na kopci tak zase zakopat :)) :)) :)) no co kup si mensi kaliber :)) :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off posed33, 1.10.2009 o 17:17

HORNET22 pokial mas 20 kg tak 30 06 je naozaj na pi.. ! ja mam teraz svoju pusku na balistike tak som si pozical niaku CZ 30 06 a som MILO prekvapeny je to super kaliber !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off mirosz, 1.10.2009 o 16:48

hornet hodne zalezi z akej zbrane si strielal neporovnatelne sem tam ZKK 600 v pohode sauer este lepsie CZ550 kopanec
baho v pohode je aj TUG a co pocuvam ak zozenes sako je to troska tasie kamos ich ma tak to bude hodne dobre pada ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off xwolf, 1.10.2009 o 16:45

Hornet,neuraz sa ale bol aj na tomto, aj na inych forach taky panko,co opisoval podobne somariny z nejakej starej knihy o polovnictve. Naco chlapcovi pises nezmysly,co smrdia na hony polovnickou latinou.To je dobre tak na posedenie pri poslednom poldeci pred zaverecnou.
Od zaciatku do konca je to blbost,cely tvoj prispevok. Ked by si skutocne mal niekedy 30-06, nemozes napisat taku znosku hluposti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off Blaser300VM, 1.10.2009 o 16:10

Dobry kaliber. Hornet pise trochu z cesty. Podla neho ja asi divinu po zasahu 300-vkou rovno zakopavam. :o))) Skus RWS EVO. Budes spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off hornet22, 1.10.2009 o 15:40

takmer každé strelivo 30-06 čiastočne alebo značne poškodí niektorú zverinu, to je dané jeho veľkou rýchlosťou a nárazovou energiou, žiaľ je to tak, osobne by som si už 30-06 nekúpil, zbytočne veľmi rýchla strela, ak budete poľovať v obilí, suchej tráve, v šuminách a pod. predpokladám že budete mať broblém ako ja, neveriaci som pozeral prečo zver nepadla, nepadla preto že rýchla strela sa odklonila alebo údajne až rozbila o uvedené prekážky, nechcem brať ilúzie, len sa pozrite koľko 30-06 sa predáva v inzerátoch, ja som tiež 30-06 predal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off baho, 1.10.2009 o 14:30

mam 87kg.polovat budem na jelen.a diviac.zver.chcem skus.RWS uni13g.alebo NORMA vulkan.len som pocul ze toto strelivo znacne znehodnocuje divinu.preto so chcem informovat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off hornet22, 1.10.2009 o 13:35

naprosto súhlasím, o váhu som sa zaujímal len preto, že pre menšich chlapov je častá streľba z tejto zbrane "podľa mňa " útokom na "zdravie strelca", mám s tým osobné skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off xwolf, 1.10.2009 o 13:30

Jednoduchsie bude napisat,ktore sa neodporuca....v 30-06 mas toho takmer nekonecno. Kazda municka vyraba naboje pre tento kaliber.
Skus Federal,Norma,Sako,Winchester atd.,atd....je toho na mraky.
Dolezite je vediet na aku zver s tym budes v prevaznej miere polovat. Hlavne nesetri na nespravnom mieste, S&B so strelami SP,SPCE,HPC je blba volba do tohto vyborneho kalibru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie 30-06 (autor: baho).

off hornet22, 1.10.2009 o 13:28

koľko vážite kg? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off Edu, 25.9.2009 o 20:56

Ja strielam síce 7x65 R ale RWS je tiež moja značka ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off Blaser300VM, 25.9.2009 o 13:15

Vcera som mal moznost posudit tu "obrovsku a predimenzovanu" silu 300 WM na 50 kg diviacici. Zasah na 160 m za prednu lopatku a strelu sme nasli pri rozoberani pred zadym stehnom pod kozou. Strela bola ten tolko ospevovany monolit s ciernou spickou KJG, z ktoreho su vsetci posrany na tej detskej horarskej stranke. Plast a tretina strely budu prichutou do gulasa, nikde sa nenasli. Priestrel ta "uzasna" strela nezabezpecila napriek tomu, ze sa s kostou ani nestretla. Nastastie diviacica netusila polovnika a strela bola dobre umiestnena, takze dlhe dohladavanie sa nekonalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off Blaser300VM, 11.9.2009 o 21:35

Bez problemov. Pouzivam RWS TUG a momentalne EVO. Bez dohladavania a bez odpadu zveriny. Sam som strelil niekolko kusov mal som moznost aj zopar vidiet, co kolegovia strelili s Federalom. U nas je to rozsireny a oblubeny kaliber. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off lovecccc, 20.7.2008 o 15:00

iboo- pošlem ti poštu -aby sme od temy neodbočovali . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelivo 300win.magnumalebo 300watherby magnum (autor: babiak1).

off iboo, 20.7.2008 o 11:30

lovecccc - nemíš náhodou vo svojom okolí niekoho, kto má 9,3x62 ? trocha mimo témy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 441-480 z 494 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM