Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

virus diviakov - diskusia

autor: off franko
pridané: 16.1.2011 20:47

V rakusku sa siri virus diviakov prenosny na psov.uhynulo uz min 8 psov.prenosny na cloveka nieje.vakcina neni Aujesz ky-Krankheit oder Pseudo-Tollwut-pseudo besnota.prenasa sa telesnymi tekutinami ,priamim kontaktom.zaregistroval uz tuto chorobu niekto u nas?nakazenie psa psom sa neda.


počet zobrazení: 29 561
počet hlasov: 7
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 163 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off babrosX, 21.12.2011 o 9:57

Dobrý deň, v časopise Lovu Zdar - apríl 2011 je o tejto chorobe písané na stranách 50 - 54, kde sa uvázda, citujem: "Boli vyvinuté aj očkovacie séra určené najmä pre (poľovné) psy, ktoré sa môžu dostať do kontaktu so sviňovitými." Ďalej sa tam píše: "Táto alebo tieto vakcíny sú vo Francúzsku zakázané, pretože krajina vyhlásila Aujeszkého chorobu za neškodnú." Podľa vyššie uvedeného by teda vakcína vyvinutá mala byť, avšak nebude možné sa k nej dostať. Vedeli by sa veterinári vyjadriť k tomu ako by bolo možné a kde riešiť túto situáciu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabica, 12.12.2011 o 16:52

V okrese VK v obore karikáš vlani uhynulo 9 psov Aujesz ky potvrdené. Choroba sa šíri v Madarsku minulý týžden uhynulo 20psov po polovačke v nejakej obore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 9.12.2011 o 10:12

stav hlásili na miestne príslušnú RVaPS..preto ťa odporúčam priamo kontaktovať "Tvoju" veterinu, kde ti poskytnú info, pretože ACH sa hlási a monitoruje na území SR. Výstrahu nemajú prečo dávať a koniec koncov každý mesiac vydáva ŠVaPS " Mesačný výkaz nákazlivých chorôb zvierat ", ktorý sa síce týka hospodárskych zvierat, ale vieš si aspoň približne urobiť obraz o distribúcii ochorenia v rámci SR... Spoločenké zvieratá nemajú byť prečo riešené nejakými oznámeniami, pokiaľ sa nejedná o ochorenia prenosné na ľudí viď besnota... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 9.12.2011 o 10:04

jelšovec ... pre upresnenie mal som na mysli lokalitu BA a okolie v mojom poslednom príspevku ,príspevok staršieho dáta bol v lokalite krupina o ktorom neviem že by sa viac opakoval" ACH".Veterinárna správa ako si uviedol aj odkaz nevydala žiadenu výstrahu pre ACH.Vieš nám poradit kde si možeme kuk ,,ako píšeš kde chovatelia hlásili tento stav "ACH" ? dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 9.12.2011 o 10:01

ja nehovorím, že každý úhyn psa na polovačke je spôsobený ACH, ale od roku 2008 sú častejšie hlásenia o tejto chorobe aj z radov chovateľov PUP, a preto by sa to nemalo ignorovať...koniec koncov , každý má vlastný rozum, tak nech sa zariadi podľa seba...sú chovatelia, čo neočkujú ani proti parvoviróze, ani herpesu... ich problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 9.12.2011 o 9:55

lowec čo riešiš, prosím ťa? sám na začiatku tejto diskusie píšeš o potvrdenom výskyte...oka, v okrese PT začiatok tohto roku - potvrdený diviak , úhyn psa , tak isto potvrdený, odkaz o ohnisku v okrese RS nájdeš v diskusii, okres VK - minulý rok potvrdené 2 prípady... poznatky o tvojej lokalite si zistíš na príslušnej RVaPS, na oddelení epizootológie... podľa monitoringu je asi 30 % populácie diviačej séroopozitív na vírus ACH... Tu ti povedia viac..odkaz ja nediskutujem formou JPP... to či Ty týmto info veríš, je Tvoj problém... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 9.12.2011 o 9:54

jelšovec ... ak vieš alebo maš poznatok o realnej hrozbe ACH ,napiš lokalitu ,kde to bolo aj potvrdené ,prosím ak si to len myslíš alebo počul si len o tom... diskutuj vo forme len formou "Len keby,myslím si, moj názor.. k veci . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 9.12.2011 o 9:33

Ty to berieš ako paniku, ja to beriem ako varovanie pred reálnou , smrteľnou a hlavne neliečiteľnou chorobou.....ja Ti tvoj názor neberiem, len pokiaľ sa psom venujem , tak hnať ich vedome do rizika,s pseudohumánnym ospravedlnením pred samým sebou je pre mňa nekceptovateľné... či už z hladiska nejakej emocionálnej väzby, alebo čisto z finančných dôvodov... a bohužiaľ momentálna situácia je taká , že kontakt psa s diviakom takouto hrozbou je... Máme na to odlišný pohľad...prajem Ti všetko dobré, nech ti psíkovia robia radosť a nech sa im všetko zlé vyhýba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 9.12.2011 o 9:32

Podľa predbežných info.v diskusii som pochopil, že sa jedná len o domienku o úhyne psov na ACH .Veterinári v BA a okolia nemajú žiadne informácie o ACH ktoré by potvrdzovali tento stav. Je viac možných iných faktorou prečo môže psík po polovačke uhynúť.Súhlasím s názorom VanFCR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 9.12.2011 o 9:26

Jelsovec, neviem preco hned mas potrebu v diskusii utocit, lebo tak medziriadkami vyznieva ten tvoj prispevok o tom ako dufas... Poviem ti tolko, ten kto sa pozera na trpiaceho psika a vie, ze mu niet pomoci k vyzdraveniu (co je tato chorova ktoru spominas) je pre mna tyran, takze ver, ze ak by k tomu raz nedajboze doslo, pozerat sa nebudem. Je to o pohlade na zivot, ak si niekto potrebuje chranit svoje ego, lebo svojho psa miluje a chce ho pre seba, potom ok, nech ho ma na gauci. Ja nasich psov milujem a preto mam nazor aky mam, radsej kratsi zivot ale plnohodnotny, jasne, ze vedome ich riziku nevystavujeme, ale ak sa ma stat, stane sa...navyse, mnohokrat pes na spolocnej polovacke moze zahynut z uplne inych dovodov ako je ACH ...staci spomenut otravu, kolaps srdca, celkovu vycerpanost, uraz...tak vsak potom vobec neber psika na polovacky, lebo sa mu moze stat cokolvek. Aj na vonok zdravemu psovi moze byt polovacka osudna, zazila som situaciu, ked na polovacke skolaboval kamaratkin dovtedy uplne zdravy pes a uz mu nebolo pomoci. Je dobre informovat, ze tato choroba je, ze je niekde vacsi vyskyt ako inde, ale nemyslim si, ze robit z toho paniku je presne to, co pomoze. A tak na mna posobili prispevky v tejto teme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 9.12.2011 o 9:18

VanFCR, dúfam že nebudeš mať možnosť vidieť v priamom prenose klinické príznaky ACH pri psoch, ale ver že pes na gauči je oproti tomu " pohľad pre bohov " ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off VanFCR, 9.12.2011 o 9:11

Nemusite s mojim nazorom suhlasit, ale...pes ma prirodzene kratsi zivot ako clovek, ci umrie prirodzene alebo na chorobu ci uraz. Nasi psi su clenovia nasej rodiny a vidim na nich, aki su stastni, ked sa oblecieme do zeleneho, zoberu sa pusky (alebo aj bez) a idu aj oni do lesa. Neviem si predstavit, ze by sme im zatrhli polovacky, ked sa beru len niektori, ti co ostavaju doslova placu, to sa az zle pocuva. Takze som toho nazoru, ze ak ma pes byt stastni, lebo polovacky miluje, tak nech poluje, hoc bude mat zivot kratsi, ale bude stastny. Smutny pes na gauci(dvore, koterci...si vyberte) je pre mna neprijatelny pohlad. ...choroby tu boli, su a budu, rovnako ako otravy a ine nastrahy. Ak ma psik zomriet, ak mu to je sudene, stane sa tak kdekolvek ci v lese, ci v meste...alebo doma od smutku, najma ak je to pes, ktory roky poluje a zrazu mu tuto cinnost zatrhnete. Takze nasi psici poluju a polovat budu, kym budu vladat a budu chciet (na psovi vidite, ci chce ist s vami alebo nie, velmi dobre vedia, kam ideme podla toho co mame oblecene a co sa berie sebou) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 7.12.2011 o 21:21

Kamarát bol na spoločnej v Kuchyni pri Malackách s dvoma foxíkmi a jeden mu do týždňa uhynul. Uhynulo viac psíkov, ktorý boli na poľovačke. Bolo to asi pred dvoma týždňami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mito1, 7.12.2011 o 21:13

Rozpraval som s MVDR so Statnj veterinarnej spravy a problem je, nikto im nedonesie psa na pitvu. Zatial mali iba jedneho z Kuchyne a tam sa ACH nepotvrdila. bola to otrava Karbofuranom. Ak by sa stalo ze niekto z Vas bude mat psa ktory uhynie po polovacke na diviaky treba aby Ste ho odniesli na pitvu (je to v prospech nas vsetkych psickarov) ak budete niekoho takeho poznat presvedcte ho aby tak spravil, lebo pokial nebude nieco oficialne potvrdene tazko sa zacne nieco diat. Reci typu, niekto povedal nie su akceptovatelne. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 7.12.2011 o 12:51

Dostal som poštu v ktorej sa uvádza: " písali z kliniky v TT a majú 16 prípadov od Malaciek" :-((( Zaujímavé, že veľa poľovníkov o tom celkom nič nevie...Tutle sa to !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maiso, 7.12.2011 o 12:35

Uhyn psov sa zistil uz aj na strednom slovensku.nakazili sa psy na polovacke u vojenskych lesoch v pliesovciach zatial tento vikend uhynuli dva psy. dufam ze je to konecny stav ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 6.12.2011 o 21:51

Pocul som ze vraj je uhynov uz 12 a nieje to ACH ale je to otrava Karbofuranom , pouziva sa to pri výrobe hnojiv v duslosala ... priznaky su podobne ale njede o vírus aleo otravu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sirase, 27.11.2011 o 18:17

neviem ako je to s modrou,ale bol som pred tyzdnom na spolocnej na drobnu a nehovoril nikto nic a bola tam aj srncia ale diviaky chvala bohu nie.a suhlasim s marceliuskom a matulkoch-om ,ma dobry napad a vyziu.a urcite ak sa nieco rozbehne sa pridam!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 27.11.2011 o 13:16

Vie niekto ci sa objavila choroba v okoly Piestan??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo212, 24.11.2011 o 17:53

Vyskytuje sa tento virus aj na vychodnom slovesku?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 23.11.2011 o 22:06

Ravanelli mal som tam ist ja s kamaratovým daxlom... ale povedal som že nejdem.. povedal som čo je vo veci a ak chce nech ide.. Pýtal som sa na to už aj zvelolekárov aj par hospodárov u nás nikto o ničom nevedel.. chcelo by to niako zmedializovať alebo čo lebo ľudia čo nechodia na internet nevedomky zbytočne prídu o psíkov lebo niesu o tom informovaný ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ravanelli, 23.11.2011 o 9:53

Ide niekto na SD do Závodu na Záhorí? 26-27.11.2011.? Vzdušná čiara cca 15km od Kuchyne a to sa mi vôbec nepáči!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 23.11.2011 o 9:04

Martin, písal som Ti poštu, ale zároveň by som chcel vyzvať aj ostatných čo idú na DS do Ba, aby kontaktovali vedenie, či vedia o tom a hlavne aby zrušili tieto skúšky. Ja by som to určite neriskoval !!!! Je to v tej oblasti a výstraha 1. stupňa. Nejaké skúšky mi nestoja za život môjho psíka !!!! A hlavne čo na to veterinárna správa a OPK ??? Sladko spinkajú ???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nugy, 23.11.2011 o 8:55

Sakra. A v piatok sú v BA duričské. Asi len dúfať a modliť sa aby sa nikomu nič nestalo a prostredie zo zverou boli zdravé. Nikdy som si nemyslel, že na moje prvé duričské skúšky ako vodič, budem mať také zmiešané pocity. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 22.11.2011 o 22:15

Pred tyznom som bol v jablonovom na spolocnej a vnedelu zase - nieje to ani 10 - 20 km od lozorna a perneku a nic ziadnemu psovi nieje , mal som hypochondrické obavi ale veterinar hvooril ze by pes mujsel byt v dlhom kontakte zo zverou... no chcelo by to nejake riesenie , chore psy musia strasne trpiet... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 22.11.2011 o 21:41

Ja koncim pre tento rok , chlpac mi to musi odpustit je to pre jeho dobro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 22.11.2011 o 21:41

nesla by som na polovačku keby som tak blyzko.. asi.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 22.11.2011 o 21:40

Fuu ha osem psov to je už o inom neviem čo by som robil keby som na mieste vodiča nejakeho zo psikov a modra nieje ani 150km od reviru kde polujem zo psikom :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 22.11.2011 o 21:37

och bože. ja sa bojím o moje psy. su zapolovane stale sme na polovačkach ked sa da.. :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 22.11.2011 o 21:35

Minuly tyzden. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 22.11.2011 o 21:34

tento tyžden? :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 22.11.2011 o 21:25

Prave som dostal cerstvu info , potvrdeny virus diviakov z oblasti Pernek - Modra . Po spolocnej polovacke maju 8 uhynutych psov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 22.11.2011 o 21:08

to su len reči-reči... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 22.11.2011 o 20:50

no my už polojueme takže mame strach tearz čakat ci sa nečo stane alebo nie. ale mne sa zda že som niekde čitala že vakcinaciu je možne vytvorit ale vytvoria ju len ked bude o nu zaujem aby sa im vratila ta suma čo budu muset investovat. no niesom si ista. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 22.11.2011 o 20:46

Ale čo som čital tak vakcinacia nieje a nie že je ale neda sa zohnať.. natka7 vytvorenie vakcinacie nie je dnova zaležitosť inak by už davno bola teda ak už bola žiadana u tych hore ..ale ak sa bude zakladať nejaka skupina určite mam zaujem tiež mam psika akurat začiname polovať tak mam tiež obavu o neho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 22.11.2011 o 19:59

myslim že by sme sa mali všetci psičkari spojit a požiadat o vytvorenie vakcinácie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 22.11.2011 o 19:07

Normálne ma mrazí !!!! Je mi z toho nanič :-((( Hovorili mi o tom na výstave... Bojím sa o svojich psov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 22.11.2011 o 17:12

Priklánam sa k názoru matulkoh - p.Hraško ak sa toho ujmeš tak sa kludne pridám,prihlásim,zaregistrujem a myslím že nie len ja ale aj ostatní čo ich zaujímajú vlastné psy a toto zoskupenie by mohlo mať aj sirsie využitie ako je využitie našich psov v praxi pri organizovaní dohladávok alebo aj spoločných polovačiek.Uvediem príklad v piatok volal kamarát "postrielal som jelienča prídeš?" bol som do obeda na výstave so psom a po obede som išiel kolegovi na oslavu "50" obvolal som kamošov každý niečo mal...další príklad "v sobotu prídeš na spoločnú nemáme psov" no neprídem pretože už som slúbený inde a nie len ja ale aj dalších 7 kamošov čo majú psov čiže toto "Združenie PUP" môže mať aj širšie využitie ved kolko vodičov psov by sa rado zúčastnilo spoločnčj polovačky,norovačky,dohladávky a nemajú kde lebo nevedia prínos by určite bol v každom smere ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Petusa, 22.11.2011 o 11:25

Bioveta ma vraj pripravok pouzitelny na vakcinaciu (zdravych) psov Gamakon pisu to odborne clanky z USA vraj "Bioveta (Germany) Gamacon" ak mate dakto moznost preverit tento fakt osobne alebo dajakeho rozhladeneho pana MVDr. to ozvite sa hlasno, aby vsetci poculi... ;> ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 163 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM