Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
IBO výpredaj

kaliber 8x68s je dobry a aku strelu pouzit - diskusia

autor: off ANDELIK
pridané: 5.1.2011 16:18

kal.8x68 s poradte je to dobry kaliber


počet zobrazení: 46 471
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mibe74, 8.1.2011 o 18:39

A este nieco - u nas dostanete kupit CZ-tu le taku, ktora je urcena pre nas trh. Vezmite si zbran, ktora je urcena na vyvoz a hned zbadate rozdiel v kvalite pazby, chod zaveru a celkove spracovanie. Inak tie zbrane nedostanete u nas kupit a ani v podnikovej predajni-jedine okrem modelu HA HUNTER. Ja som chcel povodne CZ 550 magnum safari classic, ale cena tam bola uz 3000 eur a este k tomu jej nebolo na sklade. Inak, nie som ziadny plateny agent zbrojovky. Uroven spracovania u zbrani CZ sla dolu-to je fakt. V minulosti bola uroven spracovania na ovela vyssej urovni, ako dnes. Ale zaver je spolahlivy a neznicitelny. Inak maju dobre vymysleny aj spustovy system, len ho treba dat vyladit puskarovi- je spolahlivy aj za extremnych podmienok. A ferlach tiez vyraba kvalitne zbrane. Napriklad ferlaski puskari zamietli kovane hlavne a pracuju len s hlavnami pretahovanymi-tie su kvalitnejsie. avsak je potrebne vsetko dolapovat do dokonalosti. Tu CZ treba trochu doladit, sem tam nieco dobrusit, vylestit trecie plochy na spustovom ustrojenstve a upravit pazbu. A mate spolahlivu zbran za menej penazi, ako keby som vysolil za napr.blasera. Zaverovy system cechov je overeny desiatkami rokov pouzivania a dokonca bol okopirovany po celom svete. Inak mam kamarata puskara s ktorym som dost casto a ten poluje s mauserom M24. Upravil si ho, spust mu chodi vynikajuco, ani napinacik netreba. Uz mnohi mu nukali za jeho staru pusku aj cisto nove zbrane. Dokonca aj na ministerskej polovacke si ju vsimli a hned ju chceli od neho odkupit. Je vsak nepredajna. Kedze vyraba pazby na mieru, tu, ktoru ma je prekrasna. Ma este dva original mausery M24, ktore takisto bude upravovat-su to totiz originaly. Skrati hlaven, vsetko vylesti, pretoci hlaven a spravi novu pazbu. Vsetky v kalibri 8x57JS. Inak by ste neverili, ako taka upravena zbran vyzera, ked si ju porovnate s originalom. Este nie su ani zdaleka hotove, no uz ma na nich velmi vela zaujemcov. A dokonca aj zo zahranicia. Inak k nemu chodia davat upravovat zbrane aj zo zahranicia, ked su tu na polovacke. Ja mam s nim len velmi dobre skusenosti.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off michal89, 7.1.2011 o 21:00

Finist, viem že podla zákona od 1. apríla diviačatá oficiálne prechádzajú do kategorie lanštiakov ale u diviačej zveri sa stava ze svina sa oprasi aj v lete prípadne aj v jesen a vtedy su to v podstate este diviacata na jar z minuleho roka..len take nepodarky 20, 30 kilove to boli..2 som z tej čriedy strelil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 7.1.2011 o 20:49

Finist- poľa zákona áno, ale taká 30 kg rukavica sa nenazýva lanštiakom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Finist, 7.1.2011 o 20:27

Michal ak to bolo v máji mal by to byť už lanštiak. Či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 7.1.2011 o 18:06

michal89-presne z tohto dôvodu som pred pár rokmi prešiel na RWS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 7.1.2011 o 14:34

v maji som s spce neprestrelil asi 30 kilove prasa(zrejme z neskorsieho vrhu). Strela sa rozbila na chrbtovych stavcoch- to bola riadna paseka vo vnutri. Strielal som asi na 40 metrov a zostalo v ohni ale to neospravedlnuje co ta strela spravila, keby to bol vecsi diviak tak je problem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 7.1.2011 o 14:28

8x68??je to dobry kaliber, ak polujes v Afrike,na kozorožce v Španielsku,atd.Dnes je v 8x57 IS strelivo co ma usťovu energiu 4000J.Nič viac netreba dodať.Ak kalber 8x68 chces..tak si ho kupis.Najlepsie zbehnut niekde na strel.a vyskusať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2011 o 14:11

Každý zasah je rozdielny . 150kiloveho diviaka som ešte neulovil :-D síce, ale niekoľko desiatok diviakov menších hej. Na strele spce ma štvali kusky plašťa v divine nafúkané a nepredvídatelné chovanie sa strely . U mňa nikdy viac SPCE. Keď mám na výber z desiatok druhov prečo by som si mal kúpiť to najhoršie ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 7.1.2011 o 13:44

plne suhlasim..ja som z SPCE strelil 4 diviaky ( najvecsi oklo 150 kg-nespravil ani krok-na vysoku komoru) ale z tou nekompaktnostou ma to stvalo tak som presedlal na normu oryx a som spokojnejsí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2011 o 13:40

Samozrejme 8 x57 js je dostačujúca ráž. Strelivo SPCE považujem za nekompaktné a nepresné ale to je iba môj názor z pratických skúseností. Zver Ti však padne i po strele spce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ANDELIK, 7.1.2011 o 13:30

A strelivo S§B 12.7g ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ANDELIK, 7.1.2011 o 13:28

bone revír mame tak 50 na50 lesy luky ja vlastním kal.8x57 som sním spokojny ja som chcel pocut nazor na 8x68s nic viac nepotrebujem.A ktej 8x57js po komorovej rane jelenica cca 30 met.viac neurobí tomu ver ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2011 o 13:17

army 9 ja som o žiadnych zmysloch nepísal ! Ja som napísal " bone práve pre ten záver a nie len pre ten pramoťažný zaver ,ktorý už uviedla na trh i firma merkel v modeli helix " Ta si na to reagoval : "Edu len pre poriadok . Merkel RX Helix NEMA priamotazny zaver . " na to som Ti odpovedal ,že citujem predajcov a tiež výrobcu ktorý píše Merkel helix je opakovacia guľovnica s revolučným priamoťažným záverom !!! Takže nie len ja ale i predajcovia asi nevedia čo predávajú ba aj výrobca čo vyrába . Každopádne obaja to nazvali rovnako aj predajcovia aj výrobcovia. Priamoťažný záver !!! ja som to iba zopakoval .odkaz Poriadok musí byť :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 7.1.2011 o 12:17

Edu v zmysle ovladania strelcom priamotazny JE . V zmysle zamykania nab. komory NIE . Helix ma otocny zavornik . Pohyb paky zaveru je priamy ale zavornik sa najprv otoci a az potom ide zaver vzad . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 7.1.2011 o 8:40

R8 cka bude urcite uspešnejšia,Mne osobne sa pači viac R93... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.1.2011 o 0:46

Mysanecko podľa mňa bude úspešnejší blaser R8. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 6.1.2011 o 23:43

Merkel RX Helix vyzerá tiež super. Som zvedavý či R8 alebo RX Helix bude úspešnejšia na trhu :). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2011 o 23:20

army9 vôbec netuším ako si prišiel na to že merkel helix nemá priamoťažný záver . Ja citujem predajcov !!! : "Opakovacia guľovnica s revolučným priamoťažným záverom posúvajúcim sa v jednej línii a výmennými hlavňami. odkaz odkaz Tu sa dozvieš o priamoťažnom závere viacej odkaz :-D len pre poriadok :-D ako to fachá na videu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 6.1.2011 o 22:03

Bone... chcem sa spytat preco sa kamarat chce zbavit rosslera 6,5x55 SE, pretoze si chcem zadovazit presne tu istu zbran v tej razi...rad by som vedel konkretne ake chyby ma, v mojom okoli rosslera nikto nema.. a aby som isiel aj trošku k teme..rad by som kupil 6,5-polku, nakolko som doteraz strielal 8x57 JS a aj po horších ranach(šikmo od zadu, vysoka komora, rovno od zadu do stehna-ospravedlnujem sa za nepolovnicku ranu) zver neodisla dalej ako 30 m a učinok striel bol prefektny, no zda sa mi to hlavne na srnciu az prilis silne-strielam norma ORYX 12,7g. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 6.1.2011 o 21:39

Edu len pre poriadok . Merkel RX Helix NEMA priamotazny zaver . Helix ma kasicky otocny odsuvny zaver ktory je ovladany priamym pohybom cez kulisu ktora zabezpecuje jeho otacanie . Funguje to asi tak ako keby si napr. na M16 po kazdom vystrele rucne natiahol zaver , ta ma tiez otocny zavornik . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2011 o 20:53

bone veď na trhu je kopec zbraní tak si môžeš vybrať bezpečnejšiu napríklad ZKK .Takže každému neulahodíš niekto chce mať celý život škodovku iný si kupi mercedes ,ktorému by ten v škodovke vôbec nemusel dôverovať . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 6.1.2011 o 20:07

Proste tomu neverim. Schranka je odklapacia a ta sa nestrati. Vies, ja tomu nejak neverim a aj cela zbran sa nieze mi nezda, ale ja jej jednoducho neverim. Inak vonkajsi profil ma pekny. Mna ale neoslovila. A uz som ju drzal v rukach, ale to bola R93. Kamarat ju kupil pred rokmi asi za 100 000 a tusim v kalibri 300 win mag. Ja tym roztahovacim segmentom-no vobec sa mi to nezda byt bezpecne. Cela zbran je skladacka a to sa mi nepaci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarik01, 6.1.2011 o 20:00

bone OK.A teraz k téme,držal si už v rukách R8?Nechápem prečo by som mal stratit zásobník.Ja ho vyberám len vtedy,ked ho idem naplnit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 6.1.2011 o 19:54

OK horarik, koncim s tebou tuto debatu, lebo ta aj tak nepresvecim. Mysli si,co chces ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarik01, 6.1.2011 o 19:52

akurát čakali na nejakého slováka,že im príde strelit predposledného medveda.Ak mám dobré informácie tak posledného strelili min rok/vraj v sebeobrane/.Jediné medvede čo majú sú zo Slovinska a aj tie len občas nakuknú/pre istotu/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 6.1.2011 o 19:46

Kua horarik, ked ti pisem, ze tam bol, tak tam naozaj bol. nevymyslam si. Mozno tam mali nejakeho skodnika a takouto formou odstrelu sa ho zbavili. A navyse im to prinieslo zopar peniazkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 6.1.2011 o 19:44

bone ja som videl veľa ľudí čo zo ZKK stratili záver na ktorom je mimochodom i číslo zbrane . Ak si raz kupim blaser R8 ubezpečujem ťa že zásobník celkom určite nestratím ! R8 je vynovená R93 ktorá je tiež famoznou zbraňou . Ak si však myslíš ,že je to nespolahlivá zbraň a ZKK je oveľa spolahlivejšie ja Ti to nevyvraciam . Strielaj kludne ZKK . Osobne sa nespolahlivosti od značky Blaser neobávam ,ale ani v najmenšom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarik01, 6.1.2011 o 19:42

bone v minulosti bolo Rakúsko stavmi medvedov na tom ršte horšie ako teraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 6.1.2011 o 19:36

Horarik01-to bolo asi pred, no neviem uz urcite, ale asi pred minimalne 10-timi rokmi. Hovoril, ze mali vtedy stastie, lebo o dva dni zacal platit nejaky zakaz o vyvoze a teraz neviem, ci zveriny alebo trofeji-to ti na 100% uz nepoviem. Ale videl som jeho fotky, takze to mozem potvrdit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 6.1.2011 o 19:32

Podla mna je blaser len marketingovy trhak a preto to vsetci kupuju. No co si mam mysliet o tom, ked sa so zasobnikom vybera spust. Predsa tam musi dochadzat k opotrebeniu materialu. A ked to niekde stratis, si nahrany. Napr pri CZ 527 carabine aj keby som stratil zasobnik, tak vlozim naboj do komory a strielam, ale u blasera nie. Ja myslim na vsetko, moze sa totiz stat vselico, nahoda je blbec. No ja za blaser urcite nie som-tot moj nazor. Podla mna skladacka, ktora nema taku cenu, za aku ju predavaju. To radsej mam v ruke spolahlivejsiu ZKK-cku alebo CZ-tu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarik01, 6.1.2011 o 19:29

bone tá polovačka na medveda v Rakúsku sa mi nezdá z toho dôvodu,lebo v Rakúsku majú min množstvo medvedov aj to len v okolí hraníc zo Slovinskom.A sú chránené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2011 o 19:28

bone ale ja ťa nenahováram :-D Never ! :-D Ja mu verím!!! Nemám s tým najmenší problém :-D aj na merkloch aj na heym a samozrejme ,že i na famoznej R osmičke :-D Kto chce mať starú ZKK nech si kúpi takú nemám najmenšiu námietku voči tomu . R8 ma dostala fenomenálnym dezignom , famoznym záverom ,uplne dokonalou lahodnosťou upínania montáže ako je vidieť na videu a proste celou prezíznosťou ,dokonalosťou a krásou tohoto šperku v zbraniach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2011 o 19:23

R8 profesional stojí 2250 samozrejme vždy sa dá ešte uhrať aj zlavička . Mne sa bači aj v tom čiernom prevedení . Proste famozna zbraň za 2000 euro so zlavičkou neni o čom !!!odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 6.1.2011 o 19:22

Za tie peniaze by som si dal zbran vyrobit, alebo kupim zachovalu ZKK a dam si tam spravit hlaven od Walthra. to by bolo najrozumnejsie riesenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 6.1.2011 o 19:19

No neviem EDU, ja tym priamotaznym neverim. Inak zbran sa aj mne paci. Ale o jej spolahlivosti ma nic nepresveci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 6.1.2011 o 19:18

R8 Professional stojí 2250 EUR. Mne sa páči Lux. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2011 o 19:13

bone práve pre ten záver a nie len pre ten pramoťažný zaver ,ktorý už uviedla na trh i firma merkel v modeli helix by som si R8 rád kupil . Dá sa zohnať už od 2500€. Excelentná zbraň je Blaser R8. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 6.1.2011 o 19:11

Poznám človeka čo skúsil veľa kalibrov a pár rokov dozadu si kúpil 9,3x62 a tvrdí že nič lepšie ešte nemal. Osobne s ním nemám skúsenosť, podľa mňa je to podobné ako 8x57IS ( pomalá a ťažká strela) len v silnejšom prevedení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 6.1.2011 o 18:54

Pokial sa rozhodnes pre jeden alebo druhy, v ziadnom pripade neurobis chybu. Ja som skor za 9,3x62-to je ale len moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 6.1.2011 o 18:52

Vďaka za radu, tak ten 8x68S z voľby vynechám. Nie som ešte tak dobrý, aby som si kúpil kaliber určený na väčšie vzdialenosti. Rozhodnem sa medzi 8x57IS a 9,3x62. Vďaka za podnetné info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 6.1.2011 o 18:43

Lovec333-v akom reviri polujes? myslim, lesy alebo polia-luky? Do lesa na kratko je iny vyber, ako na pole na dlhsie vzdialenosti, ked sa nemozes dostat blizsie ku zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel