Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

kaliber 8x68s je dobry a aku strelu pouzit - diskusia

autor: off ANDELIK
pridané: 5.1.2011 16:18

kal.8x68 s poradte je to dobry kaliber


počet zobrazení: 46 366
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mibe74, 8.1.2011 o 18:39

A este nieco - u nas dostanete kupit CZ-tu le taku, ktora je urcena pre nas trh. Vezmite si zbran, ktora je urcena na vyvoz a hned zbadate rozdiel v kvalite pazby, chod zaveru a celkove spracovanie. Inak tie zbrane nedostanete u nas kupit a ani v podnikovej predajni-jedine okrem modelu HA HUNTER. Ja som chcel povodne CZ 550 magnum safari classic, ale cena tam bola uz 3000 eur a este k tomu jej nebolo na sklade. Inak, nie som ziadny plateny agent zbrojovky. Uroven spracovania u zbrani CZ sla dolu-to je fakt. V minulosti bola uroven spracovania na ovela vyssej urovni, ako dnes. Ale zaver je spolahlivy a neznicitelny. Inak maju dobre vymysleny aj spustovy system, len ho treba dat vyladit puskarovi- je spolahlivy aj za extremnych podmienok. A ferlach tiez vyraba kvalitne zbrane. Napriklad ferlaski puskari zamietli kovane hlavne a pracuju len s hlavnami pretahovanymi-tie su kvalitnejsie. avsak je potrebne vsetko dolapovat do dokonalosti. Tu CZ treba trochu doladit, sem tam nieco dobrusit, vylestit trecie plochy na spustovom ustrojenstve a upravit pazbu. A mate spolahlivu zbran za menej penazi, ako keby som vysolil za napr.blasera. Zaverovy system cechov je overeny desiatkami rokov pouzivania a dokonca bol okopirovany po celom svete. Inak mam kamarata puskara s ktorym som dost casto a ten poluje s mauserom M24. Upravil si ho, spust mu chodi vynikajuco, ani napinacik netreba. Uz mnohi mu nukali za jeho staru pusku aj cisto nove zbrane. Dokonca aj na ministerskej polovacke si ju vsimli a hned ju chceli od neho odkupit. Je vsak nepredajna. Kedze vyraba pazby na mieru, tu, ktoru ma je prekrasna. Ma este dva original mausery M24, ktore takisto bude upravovat-su to totiz originaly. Skrati hlaven, vsetko vylesti, pretoci hlaven a spravi novu pazbu. Vsetky v kalibri 8x57JS. Inak by ste neverili, ako taka upravena zbran vyzera, ked si ju porovnate s originalom. Este nie su ani zdaleka hotove, no uz ma na nich velmi vela zaujemcov. A dokonca aj zo zahranicia. Inak k nemu chodia davat upravovat zbrane aj zo zahranicia, ked su tu na polovacke. Ja mam s nim len velmi dobre skusenosti.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 9.1.2011 o 21:39

Samozrejme ,že sa zabávame .Ale človek by si mal zachovať aj nejakú dôstojnosť nie púšťať bludy do vetra potom meniť nick na Fernet atd.:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 9.1.2011 o 20:54

Edu už so to tu rza pisal :D ale neda mi :D podľa mňa je ten bone v skutočnosti naš skvely jožibači :D len s inym nickom :D maju spoločne obidvaja to že kecaju bludy na ktorych sa dobre zabavame :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 9.1.2011 o 20:49

PERLIčKY :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 9.1.2011 o 20:44

bone môžeme porovnávať rosslera za 800€ s čz. Len neviem v čom ? Mám ešte jednu otázku na teba . Naozaj si myslíš že mauser vymysleli v čezete a následno ho skopíroval celý svet ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off holz1, 9.1.2011 o 19:44

Edu on možno ešte nemal žiadnu zbraň, keď zháňa mosina cez inzerciu. odkaz Koho to zaujíma môže mu aj zavolať, má tam aj telefón ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 9.1.2011 o 19:39

Ten prispevok, co tu teraz davam, je z fora polovacka.com a napisal ho lacino 1712: Co ta kope ceska puska viac ako nemecka? :ohmy:nie je to nahodou tvarom pazby?Aj tych ma cz na vyber dost,staci si vybrat.Ono je problem v tom ze uz sa u nas udomacnil nazor ze vsetko co je cudzie je lepsie.Nech nemci alebo rakusania vyrobia flintu za 900 eur a porovname kvalitu potom.Ja hovorim ze jedna cz ked ma gazdu staci na dva zivoty beznych polovnikou.Kto chce trieskat nezmyselne peniaze do zbrani je to jeho vec.Ja som si nechal cz 550 lux 30 06 a remington 700 243 win.ktory pojde za ostatnymi ktore som uz predal.Jedna flinta a cz urcite postaci kazdemu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.1.2011 o 19:10

Strelec Strelec pije fernet :-D Bone naozaj si nás tu pobavil :-D Fernet bol KO už z rána keď sa dnes registroval :-D Obdivujem ak si niekto založí x nickov iba preto lebo sa za ten predchádzajúci začal hanbiť :-D Bone takže mauser vymysleli v česku a následne ho okopíroval celý svet ? Zaujímavá informácia :-D Tá skušobňa česká bola tiež super hláška :-D tá záruka štátu je uplná špička :-D Ja by som mal dilemu či tú čezetu reklamovať u českého premiera alebo prezidenta ! Keď za to všetko ručí štát :-D Tiež som si predstavil tých utrápených američanov ako vyraďujú pri veštici tie guľovnice pre Slovensko :-D Bone Ty máš s čz tie najlepšie skúsenosti len preto lebo si ešte nikdy nemal naozajstnú zbraň . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 9.1.2011 o 18:43

Tak teraz ten debil zabil. :o))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off holz1, 9.1.2011 o 18:18

Blaser300VM, bone chlastá fernet. Veď sa práve priznal že to jeden a ten istý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fernet, 9.1.2011 o 18:09

Blaser 300VM.nepisal som to pre teba. A nemusis hned vyryvat. Normalne mam pocit, ze ty si najlepsi a vies vsetko najlepsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 9.1.2011 o 17:57

bone, preco slopes, ked uz o 17.00 si KO? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 9.1.2011 o 17:11

Army9 tak ked sa netriedia, comu ja neverim, tak to si na omyle. Kvalitnejsie vyrobky sa vyvazaju. Uz napriklad zbran, ked sa vrati z reexportu je na tom lepsie, ako modely, ktore su urcene na trh tu. Inak kupis iba zbran, ktore maju na strankach czub.cz, ale nie pre americanov. maju tam napr. CZ 550 american magnum, ale len pre nich a nie pre nas trh. Samozrejme, ked sa opytas aj priamo v zbrojovke, tak ti to nepovedia. Inak fabrika vie vypustit z vyroby aj kvalitny kus, ale aj nekvalitny. Maju velky rozptyl vyroby-to uznam. Ale co sa tyka bezpecnosti zbrane, tak uz som pisal, ze ake maju prisne skusky. Pri CZ sa nemusis bat o pevnost zaveru, lebo ten je konstrulovany aj na ovela vacsie kalibre, ako je 375H&H. Vies, ze ten zaverovy system uz okopiroval cely svet?. Je to zmodernizovany mauser-system zaveru. A urcite mu verim viac, ako blaserackemu systemu na zaklade roztiahnutia segmentov. Pretoze system mauser je rokmi osvedceny a montuju ho aj napr. do gulovnice hannibal v kalibri 700 nitro express. To ten blaseracky by sa rozletel na kusky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 9.1.2011 o 16:46

IŽ-ku....najlepsiu polovnicku flintu. Kup si napr.Browning..1200-1300€.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 9.1.2011 o 16:34

kup si ZH vieš ako ich všetkych rozčuliš:):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 9.1.2011 o 16:22

kua chlapi...teraz som v takom rozpoložení :D normalne neviem ci si mam toho Rosslera kupit...ale ani CZ ani Blaser ani Sauer ani Manlicher aniRemington..tak co si mam kupit?..sa naseriem tak si kupim Mosin nagant :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off army9, 9.1.2011 o 14:34

Bone ten Safari clasic sa vyraba v Amerike z dielov ktore tam CZ dovaza a je primarne urceny pre americky trh . Je to "polozakazkova" vyroba puskarskej firmy . Jasne ze je tam vyssia cena a horsia dostupnost . A tym kecom o triedeni zbrani never . Pri puske s koncovou cenou okolo 1000 eur sa s tym nikto nebude zdrzovat . Rychlo vyrobit , vyexpedovat a predat . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.1.2011 o 21:27

Kaliber je dobry, ale je urceny do zlamovacich zbrani. Vyraba ich blaser. Ak vsak narazas na to-"co je ocividne", co som povedal o zbraniach blaser, tak voci zlamovackam nemam vyhrady. Uzamknutie je dostatocne pevne. Asi si myslel, ze budem neustale v jednom kuse nadavat na zbrane blaser. No len narazam na ich priamotazny zaver, voci ktoremu nemam doveru. Napriklad Merkel K4 v kalibri 8x75RS nase skusky nezvladne. natiahne ju. A to stoji okolo 5000 eur. Inak ceska skusobna ma jedny z najprisnejsich skusok vo svete. Na CZ sa netreba bat, ze ju roztrhne pri skuskach. Vlastne tu zaruku dava stat, ktory skusa hlavne nezavisle na zbrojovke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motajisko, 8.1.2011 o 21:07

Bone - čo mi povieš na kaliber 30 R Blaser ? Ďakujem za odpoveď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bodo1948, 8.1.2011 o 20:19

bone na hrad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.1.2011 o 20:03

sak ja nikoho nepresvedcam, len vam chcem podat veci tak jak popravde su ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 8.1.2011 o 18:48

kua nema nahodou jožibači novy nick? ten bone ma presne taky isty štyl presviedčania jak jožibači :D nezda sa vam? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.1.2011 o 18:47

Ved my tie CZ-tky ani nezhaname. Bud kludny. Co si si namixoval? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.1.2011 o 18:39

A este nieco - u nas dostanete kupit CZ-tu le taku, ktora je urcena pre nas trh. Vezmite si zbran, ktora je urcena na vyvoz a hned zbadate rozdiel v kvalite pazby, chod zaveru a celkove spracovanie. Inak tie zbrane nedostanete u nas kupit a ani v podnikovej predajni-jedine okrem modelu HA HUNTER. Ja som chcel povodne CZ 550 magnum safari classic, ale cena tam bola uz 3000 eur a este k tomu jej nebolo na sklade. Inak, nie som ziadny plateny agent zbrojovky. Uroven spracovania u zbrani CZ sla dolu-to je fakt. V minulosti bola uroven spracovania na ovela vyssej urovni, ako dnes. Ale zaver je spolahlivy a neznicitelny. Inak maju dobre vymysleny aj spustovy system, len ho treba dat vyladit puskarovi- je spolahlivy aj za extremnych podmienok. A ferlach tiez vyraba kvalitne zbrane. Napriklad ferlaski puskari zamietli kovane hlavne a pracuju len s hlavnami pretahovanymi-tie su kvalitnejsie. avsak je potrebne vsetko dolapovat do dokonalosti. Tu CZ treba trochu doladit, sem tam nieco dobrusit, vylestit trecie plochy na spustovom ustrojenstve a upravit pazbu. A mate spolahlivu zbran za menej penazi, ako keby som vysolil za napr.blasera. Zaverovy system cechov je overeny desiatkami rokov pouzivania a dokonca bol okopirovany po celom svete. Inak mam kamarata puskara s ktorym som dost casto a ten poluje s mauserom M24. Upravil si ho, spust mu chodi vynikajuco, ani napinacik netreba. Uz mnohi mu nukali za jeho staru pusku aj cisto nove zbrane. Dokonca aj na ministerskej polovacke si ju vsimli a hned ju chceli od neho odkupit. Je vsak nepredajna. Kedze vyraba pazby na mieru, tu, ktoru ma je prekrasna. Ma este dva original mausery M24, ktore takisto bude upravovat-su to totiz originaly. Skrati hlaven, vsetko vylesti, pretoci hlaven a spravi novu pazbu. Vsetky v kalibri 8x57JS. Inak by ste neverili, ako taka upravena zbran vyzera, ked si ju porovnate s originalom. Este nie su ani zdaleka hotove, no uz ma na nich velmi vela zaujemcov. A dokonca aj zo zahranicia. Inak k nemu chodia davat upravovat zbrane aj zo zahranicia, ked su tu na polovacke. Ja mam s nim len velmi dobre skusenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off Blaser300VM, 8.1.2011 o 18:24

bone uz sa nestrapnuj s tvojimi zarucenymi informaciami. Uz brzdi, ked uz nebrzdil tata, ked ta robil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.1.2011 o 18:05

Chlapi, asi neviete, ze zbrane Remington u nas dostanete kupil iba tie kusy, co ich americania vyradili. Mannlicher ma puzdro zaveru z nejakeho vysokopevneho hlinika. Je to dobre mozno na par rokov, ake urcite nevydrzi tolko, ako zkk. Zkk, hoci starsia, tak ma velmi spolahlivu spust a ten system, ako aj zaverovy je bezporuchovy. Inak viem, ze je to vsetko z ocele a nie z nejakeho duralu a plastov. Mam doma ZKK 600, kaliber 30-06 a rok vyroby 1967. Vtedy sa este rucne triedili a lapovali diely, kontrola bola lepsia. Urcite mi ta moja stara ZKK vydrzi ovela dlhsie, ako vami spominany blaser, sauer a mannlicher-to som si isty. No a chod zaveru je ako po masle. Ja, pokial si kupujem zbran, tak ju chcem mat najdlhsie. Z tej CZ 550 american-to ze zbran hrdzavie este neznamena, ze je nespolahliva. Bohuzial, tak to dnes v zbrojovke dost flakaju. Inak ten ich zaverovy system je urcite bezpecnejsi, ako blaseracky. Ten rossler na puzdro zaveru z nejakeho duralu. No tak si dajte vsetci na zbrane duralove montaze a strielajte. Urcite a ani zdaleka nevydrzi tolko, ako ocel. a remington povazujem u nas kupeny za najvacsi smejd. Ine je, ked si ho niekto donesie priamo zo zahranicia, kde s nim uz niekto strielal. Inak, ako som pisal, tak tie remingtony tu dovazaju uz vyradene z ameriky. o tom vsak malokto vie. a blaser by som nechcel ani zadarmo. Darmo, ze dobre vyzera, ovela dolezitejsia otazka je funkcnost a bezpecnost zbrane. Mannlicher, ako som uz pisal, tak vyrobili ich obrovske mnozstvo pre americanov, avsak islo to na ukor kvality. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 8.1.2011 o 15:01

bone-ešte si zabudol na merkel, krieghoff, heym a ferlach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off palo3006, 8.1.2011 o 13:12

Bone mal pravdu 7x57boldobrý v Afrike ale okolo roku1900 a inak mám jednu ZKK a strašne rád ju vymením za niektorý s tých vašich rakúskych šmejdou aj bez doplatku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.1.2011 o 13:01

holz1 :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off holz1, 8.1.2011 o 12:42

No bone nevien či si predajca alebo reklamný agent CZ zbraní ale robíš im medvediu službu, keď už sme pri tých medveďoch väčšiu blbosť akože nejaký tvoj strýko ulovil medveďa v rakúsku si si vymyslieť nemohol, samozrejme okrem už spomenutých blbosti o šmejdoch a najlepšom kalibri do afriky 7x57. Normálne som ostal zakopmlexovaný, čo mám teraz robiť s mojim blaserom a strelivom RWS EVO, dúfam že aspoň optika zeis môže byť. Teraz ma napadlo nevymeni niekto blaser za ZKK. Značka doplatím za to ZKK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.1.2011 o 12:26

Jager68 :-DDDD daj si pozor aby sa ti ten blaser šmejdácky nerozletel v rukách ako píše bone :-D .Lebo to je taký istý šmejd ako sauer a mannlicher :-D Lubo aj o ihličkové maskáče je tam veľký záujem :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 8.1.2011 o 12:16

bone !!!!!!, kde si bol doteraz???? Kua co mam teraz robiť??? ZKK už su vypredane a podarilo sa mi zohnať len ten nahovno vyrobený šmejdový Blaser.Ach ja nešťastník.Teraz sa mi vsetci budu smiať.A do Afriky radsej ani nejdem.Ale teba by tam mali poslať.Ako sa ti možu v tej hlave ,,vyliahnuť" také sprostosti??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.1.2011 o 11:53

To sa snad ani neda komentovat, ten magor sa trosku omeskal. Silvester uz bol. ZKK v 7x57 je v Afrike uplne bingo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.1.2011 o 11:45

Lubo aj toto je špičkový výrok od bona :-D :" Velmi oblubene su tam aj stare ZKK-cky. No neradi tam vidia niekoho s blaserom a strelivom rws. " Predstav si že v afrike stačí keď sa niekto pozrie na starú ZKKčku a zrazu je šťastný :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.1.2011 o 11:38

Bolo by to vesele ale je to taky smiech cez slzy. On sa totiz aj najde blbec, co si tu amerikanku aj kupi ked chce presne a daleko strielat. Poznam jedneho. Raz ju mal v hore a hned ju predaval. :o))))))) A co mame potom robit my, co mame doma obycajne nevytuningovane seriovky a dokonca ani neprebijame. My sa potom tak nejak menejcenne citime. Ani kondiciu neziskame nosenim tazkej kolajnice po hore. Budem si musiet aspon nejakeho jelenka fixkou namalovat na pazbu a mozno z nej kusok ufiknem pre lepsi pocit a zvysene ego. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.1.2011 o 11:32

Lubo to si nevedel že čz je uplne bezudržbový ? :-D huaaaaaaaa to ani čistiť nemusíš to sa samé čístí :-D To pri tvojich šmejdáckych zbraniach ale nemôžeš vedieť :-D Tak keď budeš kupovať nejkú treba sa vyvarovať trom šmejdovým značkám ako spomenul bono :-D mannlicher, blaser a sauer :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 8.1.2011 o 11:11

Hneď je tá sobota veselšia :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.1.2011 o 11:08

Uz ho vidim debila, ako pirsuje s tym CZ amerikanom bezudrzbovym. :o)))))) To ma najviac pobavilo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 8.1.2011 o 10:58

Blaser300VM :-DDD určite príspevok od bone právom patrí medzi top 10 :-D Mňa najviac rozosmiala veta "Podla mna je te rossler taky smejd, ako remington, mannlicher, blaser a sauer" :-D Ako keby niekto povedal že BMW je podľa neho taký istý šmejd ako mercedes a audi . :-D Vraj si treba kúpiť spolahlivú škodovku českú za tie isté peniaze:-D najlepšie tento model :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.1.2011 o 10:39

Tak tento komentar len vytlacit a zaramovat. Medzi TOP 10 na LZ bez zavahania. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 8.1.2011 o 10:20

Michal 89 Tak on ma rossler titan v kalibri 6,5x55SE. Kaliber mi porovnal s 30-06, lebo ma aj ten a povedal, ze ranivost a uspesnost skoro na tej istej urovni ako aj poskodenie diviny. Ale mal nejaky problem so spustou. Tusim, ze mu nechcela spustat, alebo sa nejak pokazila. Uz presne neviem. Inak rossler titan by som v zivote nekupil. Jednak je to posrata skladacka a vysvetli mi, ze ked je tam lothar walther hlaven, preco ta zbran stoji 1000 eur, ked samotna kvalitna hlaven od waltra stoji okolo 700-800 eur. Zalezi, aku chces. Ine su ceny na tzv sportove hlavne, ktore vykazuju velmi dobru presnost. Podla mna je te rossler taky smejd, ako remington, mannlicher, blaser a sauer-vsetko len marketing. Ludia to kupuju, ze aha, ja mam blaser...... a ti predajcovia si len tlapkaju po vreckach, ze aki su ti ludia hlupi. Ak blaser vymysli nejaku zbran, tak stoji nehorazne peniaze, len preto, ze je to znacka. Ale nik sa uz nezaobera bezpecnostou zbrane. To si dam radsej zbran spravit na zakazku pre seba a mam ju na cely zivot. A viem, ze sa mi nerozleti v rukach. Zavolaj do zbrojovky a tam ti ju spravia. Alebo nejakeho dobreho puskara. Na tvojom nieste, pokial strielas aj na dialku a chces kaliber 6,5x55SE, tak si kup CZ 550 american. Ma tazsiu hlaven a je presnejsia, ako napr modely lux alebo standart. A ked chces fakt presne strielat, tak prebijat strelivo. Inak ja osobne radsej kupim CZ-tku, ako nejaky remington, mannlicher a pod blbosti. Mannlicher vypluli obrovske mnozstvo na trh, americania to kupuju jak blazni, ale kvalita isla rapidne dole. A viem, ze ta CZ-ta sa mi nerozleti v rukach. Pazbu sice si das upravit, mozno nieco doladit, dobry puskar to zvladne v pohode a mas spolahlivu zbran. Zaver je velmi penvy a konstkukcia ti zabezpeci bezudrzbovy provoz do vsetkych podmienok. Napr v afrike ich vela striela-tych CZ a tvrdia, ze lepsiu zbran nemali v rukach. Velmi oblubene su tam aj stare ZKK-cky. No neradi tam vidia niekoho s blaserom a strelivom rws. Usudok si urob sam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov