Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

kaliber 8x68s je dobry a aku strelu pouzit - diskusia

autor: off ANDELIK
pridané: 5.1.2011 16:18

kal.8x68 s poradte je to dobry kaliber


počet zobrazení: 46 242
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mibe74, 8.1.2011 o 18:39

A este nieco - u nas dostanete kupit CZ-tu le taku, ktora je urcena pre nas trh. Vezmite si zbran, ktora je urcena na vyvoz a hned zbadate rozdiel v kvalite pazby, chod zaveru a celkove spracovanie. Inak tie zbrane nedostanete u nas kupit a ani v podnikovej predajni-jedine okrem modelu HA HUNTER. Ja som chcel povodne CZ 550 magnum safari classic, ale cena tam bola uz 3000 eur a este k tomu jej nebolo na sklade. Inak, nie som ziadny plateny agent zbrojovky. Uroven spracovania u zbrani CZ sla dolu-to je fakt. V minulosti bola uroven spracovania na ovela vyssej urovni, ako dnes. Ale zaver je spolahlivy a neznicitelny. Inak maju dobre vymysleny aj spustovy system, len ho treba dat vyladit puskarovi- je spolahlivy aj za extremnych podmienok. A ferlach tiez vyraba kvalitne zbrane. Napriklad ferlaski puskari zamietli kovane hlavne a pracuju len s hlavnami pretahovanymi-tie su kvalitnejsie. avsak je potrebne vsetko dolapovat do dokonalosti. Tu CZ treba trochu doladit, sem tam nieco dobrusit, vylestit trecie plochy na spustovom ustrojenstve a upravit pazbu. A mate spolahlivu zbran za menej penazi, ako keby som vysolil za napr.blasera. Zaverovy system cechov je overeny desiatkami rokov pouzivania a dokonca bol okopirovany po celom svete. Inak mam kamarata puskara s ktorym som dost casto a ten poluje s mauserom M24. Upravil si ho, spust mu chodi vynikajuco, ani napinacik netreba. Uz mnohi mu nukali za jeho staru pusku aj cisto nove zbrane. Dokonca aj na ministerskej polovacke si ju vsimli a hned ju chceli od neho odkupit. Je vsak nepredajna. Kedze vyraba pazby na mieru, tu, ktoru ma je prekrasna. Ma este dva original mausery M24, ktore takisto bude upravovat-su to totiz originaly. Skrati hlaven, vsetko vylesti, pretoci hlaven a spravi novu pazbu. Vsetky v kalibri 8x57JS. Inak by ste neverili, ako taka upravena zbran vyzera, ked si ju porovnate s originalom. Este nie su ani zdaleka hotove, no uz ma na nich velmi vela zaujemcov. A dokonca aj zo zahranicia. Inak k nemu chodia davat upravovat zbrane aj zo zahranicia, ked su tu na polovacke. Ja mam s nim len velmi dobre skusenosti.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off peterber, 27.1.2016 o 21:29

200gr Accubond a 196gr Oryx na nizsej rychlosti robi zazraky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 27.1.2016 o 21:00

Chcel by som sa spytat kto mate skusenosti s tymto kalibrom ake je najvhodnejsie strelivo na jeleniu zver? Myslim najlepsi stop efekt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marcelbyk, 1.1.2016 o 16:34

maverick: co ta konkretne zaujima? mam s tym strelene viac kusov vrátane srnčej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maverick, 30.12.2015 o 18:36

Ma niekto prakticke skusenosti (viac ulovkov) s rws evo v tomto kal.? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maverick, 26.12.2015 o 21:43

Nosler partition je pre mna top strela strielam ho vo vsetkom kde ho viem zohnat alebo preladovat a to planujem aj v 8x68s do buducna urcite nosler partition13g ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 26.12.2015 o 13:18

Mne sa pacil H-mantel od RWS hlavne na ciernu a prebijane strelivo so strelou nosler partition. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 26.12.2015 o 9:16

Zo serioveho streliva v 8x68 som strielal vsetky rwsky a cdp ale absolutne najvyvazenejsi ucinok, balistika a spokojnost mam s norma swift a frame 13g. To je strela par excelans. Kratke ci dlhe vzdialenosti, velky ci maly kus, dobra alebo zla rana swift a frame nesklame. Minus vysoka cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off marceld, 26.12.2015 o 8:53

RWS KS 14.5 g super strelivo na vysoku mimymum poskodenie divyny aj v 6.5x68 8.2g tejto znacky super odporucam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borza222, 24.12.2015 o 19:05

Podla mna nie je az tak moc predimenzovany, zalezi to od konkretneho reviru a pomienok v ktorych sa poluju resp. hlavne vzdialenost. Videl som ako to funguje v kombinaci R8+Zi6+ rws evo a účinok bol zaručný aj do 500m. Ale s 300 WM by som ho neporovnaval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maverick, 24.12.2015 o 13:23

najuniverzalnejšia strela pre 8x68s - prosim podeľte sa so skusenosťami s akou strelou / strelivom mate najlepšie skúsenosti v 8x68s. V prevažnej miere sa jedna o poľovanie na diviačiu a jeleniu zver. vopred ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 20:35

strednyjozo samozrejme ak máš viacero guľovníc a ešte ich i používaš napríklad na afriku je to ok . Ja som sa vyjadril ,že 8x68S je pre Slovensko predimenzovaný kaliber ako univerzál . Nezakúpil som ani W300MG ani 8x68S . Ak to máš ešte ako ďalšiu hlaveň pre blasera nemám žiadnu pripomienku . Otázka bola : kal.8x68 s poradte je to dobry kaliber??? Preto som popísal svoj názor na tento kaliber . Každý kaliber je dobrý inak by sa nevyrábal aj REM 222 je dobrý kaliber to je fakt . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gunar, 6.9.2012 o 20:26

Nikto tu napísal o 8x68s ako o jedinom kalibri. Ja len že rozdiel medzi 300wm a 8x68s je asi taký ako rozdiel medzi 7x64 a 30-06 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strednyjozo, 6.9.2012 o 20:23

Už to konečne pochopte že sú aj ľudia ktorý vlastnia viacero zbraní a nepoľujú iba v europe. A Edu tvoje príspevky majú ohľadom zbraní fakt veľkú výpovednú hodnotu. Keď je u Teba na vysoku a diviaču zver primeraný kaliber 300WM nechápem prečo by nemal byť vhodný aj 8x68, už si z neho strieľal? A ak áno z akej zbrane? Ja osobne nevidím nejaký veľký rozdiel medzi uvedenými kalibrami jak v spätnom ráze tak ani v poškodení zveriny a dostupnosť streliva je dostatočne široká. Na Slovensko tento kaliber nepotrebujem, na to mám dostatočné množstvo iných zbraní. Mňa zaujímali praktické skúsenosti s mnou uvedenými strelivami. A prečo 8x68 a nie 300WM, lebo zo správnym strelivom mi 300WM nahradí 3006, ale priemer ničím nenahradíš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 6.9.2012 o 19:54

Tiez myslim, ze 8x68 nieje ako univerzalny kaliber na nase podmienky urcite najlepsi vyber a uz vobec nie ked sa jedna nebodaj este aj o jedinu a prvu zbran. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 19:07

soson samozrejme že je výhoda mať svoju zbraň v Afrike . Ja poznám tiež zopár ľudí čo poľovali v afrike ale nebrali si svoje zbrane . Gunar ja používam 7x65R ,7x64 ,8x57 js to sú moje zbrane. W300MG je dobrý kaliber do ktorého je výborný výber streliva . Túto zbraň si požičiavam lebo špeci upravená na ľaváka má úsťovú brzdu a je so strelivom RVS EVO v pohode na diviaka vysokú ok. Mňa by zaujímala jediná odpoveď prečo si kúpiť na poľovačku na Slovensku jedinú univerzálnu guľovnicu v kalibri 8x68 S ??? Poznám takých zúfalcov ktorí si kúpili len preto lebo sa jej chcel majiteľ pod cenu zbaviť . Jasne keď ti niekto dá sauera s zeiss diavari pod 2000€ je to lákavá ponuka nejako sa preglgne i ten kaliber pre ktorý túto zbraň nemohol predchádzajúci majitel predať . Vedel dobre prečo sa jej chce zbaviť :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gunar, 6.9.2012 o 18:19

Edu v inej diskusii uvádzaš , že pouzivaš aj 300wm. Tá je podľa Teba iná ako 8x68s??? / nehodnoť vyber a dostupnosť streliva ale pouzitelnost u nás/ menej kope? Robí menší "masaker"? Alebo s tou .300wm poluješ len Afriku ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 6.9.2012 o 18:01

Edu mam 6 kamaratov čo polovali tento rok afriku ale bez svojej flinty tam nesiel ani jeden, skôr si myslím, že je žiadané mať svoju flintu s ktorou si zžitý a dokonale ju poznáš, pretože v afrike Ti može ísť o holý život v každej sekunde polovačky a maturovať s nejakou flintou čo nepoznám mi pr´de dosť riziko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 17:47

pepies nemám predstavu čo máš na mysli pod pojmom dlhé trate ? Do afriky si málokto nosí zbraň ,ale budíš. Kto chce poľovať v Afrike môže to byť dobrá voľba . Na Slovensku som nenašiel žiadnu výhodu pre tento kaliber . Toľko môj názor . Samozrejme názor nemá každý rovnaký . Kto má viacero guľovníc kľudne si môže z dlhej chvíle zaobstarať i tento kanón . Ako univerzálnu guľovnicu pre poľovanie na Slovensku nie je tento kaliber podľa mňa dobrou voľbou . W270,7x64,3006 ,8x57js sú kalibre ,ktoré sú dostatočné na lov všetkej zveri na Slovensku a do ktorých je široký výber streliva . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 6.9.2012 o 17:38

Strelivo do 8x68S vyrába okrem RWS aj Brenneke, Norma, Impala a myslím, že aj KJG-čka sa dajú zohnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 6.9.2012 o 16:43

Edo,Edo opytaj sa svojho kamaráta Googla a zistiš že do toho kalibru je dostatočny vyber nabojov a kaliber vôbec nieje predimenzovany na naše pomery.Ja by som ho uprednostnil na dlhé trate pred 300 WM aj 300WSM a môžeš snim odpolovať aj afriku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 16:03

ANDELIK sa pýtal ja som vyjadril svoj názor ,že 8x68 myslím že je to ešte S čiže 8,2 x 68 predimenzovaný kaliber . Gunar keď potrebuješ mať na V 0 6000J tak je všeko v poriadku . Keď si otvoríš kettnera zistíš ,že do tohoto kalibru ponúka strelivo iba od jednej značky a tou je RWS . Komu sa páči tento atypický kaliber nech mu hlava stŕpa . Prípadne sa môže hrať doma v pivnici na muničku majiteľ tohoto kanónu a plniť stare nadute nábojnice . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gunar, 6.9.2012 o 15:45

Edu Edu.... Čo príspevok ohľadom zbraní / nielen v tejto téme/ to perla... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tthunt, 6.9.2012 o 12:25

Z Blaserky sa ziadne kopance nedeju!!! Samozrejme ze 8x68 nie je kaliber pre polovnika, ktory striela vacsinu zveri malej hmotnosti a na kratke vzdialenosti. Ale kal. ako 8x68 alebo 300WM ma take moznosti vyuzitia o ktorych sa beznym standartnym kalibrom ani nezda.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 12:04

tak potom je všetko v poriadku . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strednyjozo, 6.9.2012 o 12:03

Ja som sa nezmienil že s tým budem poľovať na Slovensku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.9.2012 o 11:05

8x68 je predimenzovaný kaliber do ktorého je problém zohnať i širší výber streliva . Pre Slovenské podmienky uplne k ničomu . Proste masaker a poriadne kopance to je to jediné na čo je tento kaliber dobrý . Ani zadarmo !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tthunt, 6.9.2012 o 11:05

Pouzivam uz 9 rokov Blaser R93 v kal. 8x68 a strielam RWS Hmantel. Na kratku vzdiealenost to je prilis makke strelivo a projektil sa rozbija ale od 100m dalej pracuje exceletne. Z tejto zbrane som strelil niekolko desiatok kusov zveri a ani jeden jediny krat som o kus neprisiel a absolutne ziadne dohladavky so psom neboli nutne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off strednyjozo, 6.9.2012 o 10:20

Páni chcel by som vedieť aké je podľa vašich skúseností dobré strelivo do 8x68. Do môjho užšieho výberu sa dostalo RWS H mantel alego KJG, som na vážkach a neviem sa rozhodnúť. Poľovať budem na vzdialenosti cca 300m, čo sa balistiky týka tak mám na puškohľade balistickú vežičku takže to neriešim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2011 o 19:50

A bone má hneď nové info :-D Teraz by to mal bone urobiť presne tou cestou ako Ty Ľubo .Len tak zo zvedavosti či by sa vrátil k tej čezete:-D PS: Nepotrebuješ zamestanca Lubo ? :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.1.2011 o 19:35

Kruteho poznam mozem potvrdit, ze urcite mal uz v rukach nejaky Blaser, dokonca aj moj, lebo mi uz upravoval montaz na jeden atypicky puskohlad. Mozno ze by radsej vychvalil gulovy dvojak, najlepsie vlastnej vyroby, ale krive slovo na Blaser nepovedal. O tuto medvediu sluzbu sa stara iny dovozca zbrani, ktory s radostou rozsiruje bludy o nebezpecnosti a nespolahlivosti, hoci kedysi davno v mojich zaciatkoch ma sam na tuto zbran lakal. Vtedy som ju nekupil, lebo som si myslel, ze nie som taky debil aby som dal 200 tacov za pusku s puskohladom. Odniesol som si krasnu CZ 550, ktorej som sa nabazil za 3 dni, nastastie som ju takmer bez straty predal svojmu zamestnancovi, ktoremu som ju potom strhal z vyplaty, co bolo tiez velke terno cakat na vlastne prachy pol roka. Stale som sa nepoucil a este som vymyslel medzistupen Browning. S tym som chvilu aj poloval, ale nakoniec som ho daroval ako uplatok znamemu. Mal som vtedy v Nitre kupit hned ten Blaser, dost by som usetril. A keby som potom niekedy pocul na vlastne usi ako niekolkokrat tie komentare, tak by som mohol povedat: Ale pane, ved ja som si ho od Vas kupil a vtedy bol dobry? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2011 o 19:23

Jager68 smutne je že okrem Blasera považuje bone za šmejd ešte i sauer :-D a manlicher :-D To je už diagnóza nie kritika:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 10.1.2011 o 14:59

Pocuvaj bone.S Milanom sa poznam uz nejaky ten rôčik ale nikdy nepovedal na Blaser že je to zla flinta.Na priamoťažný zaver tiež netvrdil že je zlý.Jednoducho je konzervativnjsi a preto mu viac pasuje Mauser system. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2011 o 13:56

bone to že jeden krutý povie svoj názor v Malženiciach neznamená že musí mať pravdu :-D A možno blasera ani nevidel ešte :-D Možno príde Blaser300VM a povie Ti názor na Krutého :-D Jeden nikdy nevie :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 10.1.2011 o 13:48

EDU ta bezpecnost nezarucuje presnost hlavne. uz som pisal, ze na jej presnost ma vplyv rovnost hlavne a jej nasledne spracovanie. Jelsovec, ak mi neveris, skus sa opytat napriklad puskara pana Kruteho z malzenic. Opytaj sa ho na pevnost a bezpecnost zaveroveho systemu blaser a cz. Uvidis aka bude jeho reakcia a skus napisat. Inak, ako som spominal, tak mannlicher vypustil na trh obrovske mnozstvo zbrani, avsak kvalita sla rapidne dole.A inak daval som sem zlozenie a material ceskej ocele preto, lebo je asi najpouzivanejsia zbran nasich polovnikov. Urcite nema tolko lovcov napriklad na to, aby mal doma kazdy jeden nejaku drahu zbran zacinajuc od 2500 eur hore. Ale kvalitou hlavnoveho materialu urcite na nich CZ nema-mozno s vynimkou mannlichera. a zober si napriklad mzdu nemca a slovaka. Alebo skus napisat na rakuske fora, ze aka je skusenost so zbranou rossler titan. napis, rad si precitam. Ale neviem kedy, pretoze na internet budem mat pristup asi okolo 15 februara. Majte sa a ať vám to stříli. S pozdravom: bone-fernet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2011 o 13:10

Jelsovec a ešte k tomu to púšťajú do sveta často za diasiatky násobky ceny ako stojí tá fenomenálna čz :-D ešte tomu dajú aj desiatky rokov záruku :-D prípadne doživotnú a to všetko bez českej skúšobne :-D Ľudia to ešte aj kupujú :-D Keby v Nemecku vedeli ,že existuje čz pozahadzovali by tie kapitalistické marketingové zbrane:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 10.1.2011 o 10:54

nemusel si mi o tom ferlachu takto, napriamo. oči sa mi zarosili, po tvojej prvej vete.... :) bone aka Fernet, neodchádzaj, len mi povedz či si fakt myslíš že výrobcovia zbraní by vypustili do sveta niečo tak nekvalitné, ako nám to opisuješ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2011 o 9:54

Bone citujem ťa " Záverovy system cechov je overeny desiatkami rokov pouzivania a dokonca bol okopirovany po celom svete." Myslíš tým záver mauser ??? Takže čz ho okopírovala od Nemcov a následne ho nemci okopírovali od Čechov??? :-D Je pravda ,že si pil ten fernet? Na kvalitu hlavňovej ocele ani nadávať nemôžeš lebo ju totiž vôbec nepoznáš :-D Jedine od rozprávania chlapov v krčme.Raz si dal jeden pán urobiť z korunovky fukert bixu . Prišiel do Prahy vytiahol ketnera a hovorí mohli by ste mi urobiť bixu chcel by som tam guľu okolo 7m stačil by aj 308 W. To bol rok 1992 myslím :-D Zbrojar pozrel do katalogu kde bola zbraň osadená zámkom presne rovnakým ako mala zbraň toho pána . A bola až po kalibre väčšie ako 7mm. Čosi si pohundral a priniesol oooobrovitú knihu plnú čísiel a povedal :-D Váženy pane pro vaši zbraň maximálne 5,6 rem alebo savage. Ukazujúc na čísla hovoriac o materialoch ich vzájomneho použitia jeden voči druhemu a množstva vecí a poúčok ,ktoré normálny poľovník nikdy nepočul sa zistilo ,že o neni také ľahké ako vo ferlachu :-D Tak bolo to odsúhlasené pracovalo sa rok na 5,6 savage. potom druhý rok :-D medzi tým nám zavreli hranice z ceny zopár desatisíc kčs sa stalo zopátisíc okolkovaných českých korún :-D Nakoniec sa zistilo ,že tu máme colnicu a zbraň ostala bez vývozného povolenia v uplne inej krajine :-D to nastúpila ďalšia štrapácia . Sústrel sa podaril tak že na 100m striela pol metra do ľava a hore asi 70cm tá guľa :-D Nepomohla ani najlepšia skúšobňa na svete bone :-D ani záruka toho štátu :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 10.1.2011 o 9:32

Mauser nevymysleli v cz-te, ale ako som pisal, tak je to zdokonaleny mauserov system. A nick som si nezmenil preto, zeby ste nevedeli, kto pise, ale, ako budu urcity ludia reagovat, ked uvidia ten isty nazor. JELSOVEC-NEPOVEDAL SOM, POKIAL NARAZAS NA TO, CI SOM MAL MOZNOST Z TYCH ZBRANI STRIELAT. aNO MAL SOM, ALE JA SOM SA VYJADROVAL O BEZPECNOSTI ZAVERU ZBRANE A TAKTIEZ POUZITIE LAHKYCH KOVOV NA PUZDRA ZAVERU. v ZIADNOM PRIPADE NENADAVAM NA KVALITU HLAVNOVEHO MATERIALU NA SAUER ALEBO BLASER. TAKISTO AJ DREVO JE VELMI PEKNE .hLAVNE SU URCITE MINIMALNE O TRIEDU VYSSIE, AKO MA CZ. lEN NEVERIM TOMU BLASERACKEMU UZAVERU A NAPR. POUZITIE LAHKEHO KOVU NA NAPR. ROSSLER TITAN a TA POISTKA NA ROSSLERI NIE JE BOHVIECO-OHNUTY PLECH.Ale uz mlcim a odchadzam. MAJTE SA A PRAJEM VELA ZDARU PRI LOVE A STRELBE. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.1.2011 o 9:25

ferlach tiež nie je oproti čz žiadna výhra :-D nefandi si :-D Jelsovec . Neprešiel českou skúšobňou a palamentom tak za veľa isto nestojí :-D Lebo ako všetci dobre vieme česko má tú najlepšiu a najprísnejšiu skúšobňu na zbrane . A český záver sa volá mauser :-D okopíroval ho od čechov celý svet :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 10.1.2011 o 9:19

tomulino asi to tak bude. rebel bez príčiny. proti všetkým a každému. bone aka Fernet aka ..... A z ktorých z tých "šmejdov" si mal možnosť ty osobne strielať? lebo ak som dobre čítal, je to z tvojej strany len o tom že kamarát mal, strýko videl, chlapci hovorili.... to mi vážne pripomína niekoho soby vo švédsku a opice v japonsku v debate o krmelci.:) ale aspoň že si uznal ten ferlach. spadol mi kameň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 143 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov