Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Jazvečík hrubosrstý-hladkosrstý - diskusia

autor: off Jakubec
pridané: 3.1.2011 11:30

Chcel by som sa poradit v okruhu hubosrsteho jazvecika ake mate skusenosti s tymto plemenom ..

počet zobrazení: 71 089
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Igor43, 6.1.2014 o 19:11

Pred vyše 2 rokmi som si zaumienil, že si zaobstarám poľovníckeho psa. Mojou požiadavkou bolo, že to má byť pes nižšieho vzrastu, ktorého budem používať výhradne na durenie a dohľadávku zveri. Vzhľadom na moje požiadavky ( okrem týchto ) padlo rozhodnutie na hrubosrstého jazvečíka. Brlohárske skúšky absolvoval vo veku 13 mesiacov len kvôli zaradeniu do chovu (absolvoval ich v I.c- pred skúškou bol iba 3x v umelom brlohu na bezkontaktnom norovaní a inak s ním do brlohu nechodím a ani ho na to neučím a nedovoľujem mu to, nevyhľadávam brlohy ). Absolvoval som s ním okrem KBL v I.c.,SHOJ 3,4,4( hlasitosť má t.č. za 4 ),FD I.c.(najlepší),FSMP I.c. s max.počtom bodov, SD I.c.( skončil 3. najlepší). Na SD z 11 psov absolvovali skúšku v I.c. len 3 psi- z toho 2 hrubosrsté jazvečíky a jeden kopov, ostatné kopovy, jeden jazvečík a jeden špringeršpaniel skončili v II.c.( 4psi) a 4 v III.c.( 4 psi). Môj psík má neskutočnú chuť revírovať, odbieha a hľadá ďaleko, z pohonu sa vracia takmer vždy posledný ( ale v časovom, termíne ),je smelý do húštin,pekne hlási diviaka. Samozrejme, ak by natrafil na obrovského kanca, asi by ho ťažko zadržal, ale možno je výhoda práve v tom, že by ho stále hlásil a kanec by zrejme pri malom protivníkovi ani veľmi neutekal, čo dáva predpoklad na jeho úspešné ulovenie. Poľujem v revíri s poriadnymi húštinami a debrami, ktoré psík zrevíruje bez problémov. A sneh? Prosím Vás, aký sneh? V našich zemepisných podmienkach? Je 6. januára a máme jarné počasie. Klíma sa mení, presúva sa k nám subtropické podnebie o čom svedčí výskyt nových druhov flóry a fauny. Samozrejme, iné je to viac na severe,v horských podmienkach, kde je snehová pokrývka vyššia, súvislá a vydrží dlhšie. Ja osobne si jazvečíka neviem vynachváliť a to sa musím priznať, že pred rozhodnutím zaobstarať si poľovníckeho psa,som jazvečíky za psov prakticky ani nepovažoval. Po osobných skúsenostiach musím nakoniec konštatovať, že jazvečík má naozaj poriadnu dávku inteligencie a chuti do práce a pri správnom vedení- ako písali chlapci nižšie, z neho hravou formou vykrešete pomocníka na svoj obraz- má neskutočný potenciál! Nenechávam sa znechutiť odporcami jazvečíkov, ktorí majú síce hlúpe poznámky na adresu jazvečíkov ale len do chvíle, kým nevidia prácu môjho psíka. Viem ich ale pochopiť, pretože pred vyše 2 rokmi som zmýšľal rovnako, ale prax mi ukázala, že som si snáď ani lepšie vybrať nemohol! Verte, jazvečíkom ostanem verný asi až do smrti, aj keď " nikdy nehovor nikdy". Nie som úplný kynologický začiatočník- v minulosti som sa venoval nie síce poľovníckej, ale služobnej kynológii. So psami som rástol a čosi prežil, dosiahol aj slušné výsledky, takže si dovolím o sebe možno neskromne poznamenať, že psíkom trochu rozumiem, viem ohodnotiť ich schopnosti a vlastnosti ako aj ich potenciál a ten jazvečíky v poľovníckej kynológii aj pri durení a dohľadávke zveri rozhodne majú!!!

dať hlas príspevku | počet hlasov: 32

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 582 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off urssus, 21.7.2014 o 20:12

Ano, SHOJ je povinne absolvovat kvoli chovnosti. Su tam aj minimalne znamky ktore musis dosiahnut pre psi a pre suky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vadkan, 21.7.2014 o 19:13

Tiež študujem klubový spravodaj a v rubrike "Niekoľko poznámok k uchovneniu jazvečíkov" som sa dočítal (nedočítal?), či je potrebné absolvovať SHOJ k uchovneniu. Viete mi pomôcť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 18.7.2014 o 19:16

Cez týždeň mi prišiel spravodaj SKCHJ pre rok 2014 a nejako mi tam chýbajú uchovnené jedince, čím že to je? Tlačiarenská vada alebo nezvýšilo miesto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off goret, 19.6.2014 o 11:16

na okraj: ak nemáte domáce vajcia známeho pôvodu a čerstvosti, pozor na salmonelu. Hlavne v letným mesiacoh je rozumnejšie vajcia uvariť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off namor676, 19.6.2014 o 9:59

Skôr nie, ale nie som psí ,,dietológ", pokiaľ Ti nechce žrať samotné granule máš viacero riešení. Najprv skús zmeniť druh, mne kuracie nechceli a jahňacie bez problému. Pokiaľ nechce vôbec granule, tak ich miešaj s prísadami napr. jeden deň zmienené vajíčko, druhý deň sardinky v oleji, tretí vývar a pod., s tým že postupne budeš znižovať množstvo prilepšenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off sumcar, 19.6.2014 o 9:27

su vajcia vhodne na pridavanie do granuli dlhodobejsie, totizto pes granule zmiesane s vajciami berie dobre, bez nich velmi slabo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off andy8, 19.6.2014 o 2:16

Že avidín ničí biotín je jedna pravda,druhá zas ze obsahuje vela prospešných látok (horčík,selen,jód,atd ) preto sa ho oplatí dávať ,a kvôli avidínu sa bielok neoplatí ani variť ,ako to niektorí robia,pretože avidín sa vytratí pri dlhodobom varení,aby bielok neobsahoval avidín ,museli by sme ho variť min. 20 minút...pri tom 1,2-och vajciach do tyzdna su pre psa hodnoty avidínu zanedbateľné.To uz si skor treba davat pozor na skrmovanie (hlavne dlhodobé) veľkého množstva vnutorností napr. pečene,ktore ma pre psa horsie následky nez bielko s avidiinom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off stevof, 18.6.2014 o 14:53

ďakujem za rady v diskusii ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off gabes007, 17.6.2014 o 11:15

Podava niekto lososovy olej aj steniatkam? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off goret, 16.6.2014 o 20:24

Len tak na okraj: kedy na posledy bol psík odčervený? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off S-i-m-o-n-k-a, 16.6.2014 o 19:52

Ide o to, že surové bielko obsahuje proteín avidín, ktorý spôsobuje to, že v tele psíka čiastočne ničí biotín v žĺtku, teda látku, ktorá podporuje zdravú srsť atď. Pokiaľ dáš psíkovi iba surové bielko, tak si látku biotín vezme z tela psíka, čo môže mať za následok vypadávanie srsti, slabotu. Čiže ak surové, tak iba žĺtko so škrupinkami (najlepšie urobíš, ak ich vysušíš a podrvíš na prach). Pokiaľ chceš dať psíkovi prísun proteínov, tak vajíčko uvar a daj mu aj žĺtko, aj bielko. A čo sa týka toho, že ti to nechce jesť. Ak to nechce rozmiešané v granuliach (alebo v surovej/varenej strave), tak mu urob raz, dva krát do týždňa pochúťku žĺtko, tvaroh, med a uvidíš, čo s tou miskou urobí :-) Prípadne ak ti nechce vajíčko, tak skús alternatívu aká tu už bola spomenutá. Lososový olej (kvalitný! Nie ten najlacnejší) je taktiež výborný na zdravú, peknú, lesklú srsť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off Daxlkopov, 16.6.2014 o 18:06

ja dávam namiesto vajíčka rybí olej je lepší a nie je len na srsť, napr. na zuby, kosti, srdce, ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off lubenko, 16.6.2014 o 17:39

aj ja som chcel poradit len žltko tak ako napisal namor, aj otec ked sme mali jazvečikov tak im daval len žltka,miešal im to so sušenými škvarkami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off namor676, 16.6.2014 o 17:35

Dávaj mu iba žĺtko, a to mu rozmiešaj napr. s granulami alebo inou potravou. Bielko v surovom stave vyvoláva u psov hnačky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off stevof, 16.6.2014 o 16:31

mal som na mysli serióznu diskusiu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off goret, 16.6.2014 o 10:50

v sopráne hlásia iba sučky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off Hekler, 16.6.2014 o 9:57

majiteľ by mal isť psíkovi príkladom, lebo okrem peknej srsti bude mať psík lepší hlas a možno bude hlásiť až v "sopráne" ? ((::: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off goret, 16.6.2014 o 9:51

koho sú to a aké staré sú tie vajcia? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off IvanPB, 16.6.2014 o 9:49

Skús mu ukázať ako na to... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off hunter2, 16.6.2014 o 9:42

Zaviazať oči. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off patrikseven, 15.6.2014 o 15:40

Kľudne môžeš,bude z nich mať krásnu lesklu srsť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off goret, 15.6.2014 o 15:05

podávaj mu ich sušené roztlčené v mažiari ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie podávanie surových vajec psovi (autor: stevof).

off Knapcik, 15.6.2014 o 14:43

skus mu to zamiešat pocukruj a daj piškotu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off nils22, 10.1.2014 o 21:02

Jazvecik je vsestranne plemeno ako pisu ci uz brloh,dohladavka .... ale aj duric .Ked si pozriete vysledky Memorial Frantiska Sigeta z minulych rokov tak do troch najlepsich psou patril aj jazvecik :). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off abba1, 10.1.2014 o 9:15

pavian takých je ako šafránu, alebo ešte menej, viac je takých, ktorí poznajú: čierny s dlhým chvostom - kopov, čierny s krátkym chvostom - jagdteriér, menej časté plemená sú strakatý, chlpatý, nové plemená sú bastard, kríženec to treba odj...ť .... bohužiaľ takéto sú skúsenosti z posledných rokov .... k téme: jazvečík je vynikajúce plemeno brlohár, durič, farbiar - často hlásič zhasnutej zveri, vždy som ho choval popri iných plemenách a aj budem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off pavian, 9.1.2014 o 20:30

Rozprávať o tom, aký je ktorý pes durič nemusí iba ten, kto ho niekedy mal, vychoval, či predviedol na skúškach, ale aj nezávislý štandový dobre všímavý strelec, čo ročne absolvuje X poľovačiek a aspoň trošku rozumie kynológii... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off VanFCR, 9.1.2014 o 11:52

preco chces jazvecika ak mas AJD? co sa tyka durenia a revirovania a tak si myslim ze to bude velmi podobne aj co s tyka vzdalovania sa od psovoda. S jazvecikom ako duricom osobnu skusenost nemam, len co som videla u inych,ale mame 4 AJD (mali sme 5) a kazdy je iny, niekto sa vzdaluje primerane, iny viac. Myslim, ze tak isto to bude aj u jazvecikov. Len maju nevyhodu nizsich nozok. Mali sme jednu sucku AJD ktora nevyrastla, mala velkost asi ako jazvecik, bola skvela sikovna snaziva, ale v snehu bolo citit ze dostava zabrat v kopcoch. Dali sme ju kamaratovi na rovinu a tam je spokojna :-) Ty pozeram ze polujes asi tiez viac v kopcovitom terene, tak ak si spokojny s AJD, neriesila by som jazvecika. Jedine teda ze by si spokojny nebol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off lubenko, 9.1.2014 o 8:06

exc125, otazka znela aký je jazvečik durič,na kopova sa nepýtal i ked si to dal ako priklad a myslim že tu dostal už velmo dobre referencie na jazvečika ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off exc125, 8.1.2014 o 23:01

rozprávat o tom aky je jazvečík durič može len ten kto mal doma jazvečíka duriča a teriera a vedel ich porovnat ... lebo človek ktorý mal doma iba jedno dne plemeno to nemože povedat osobne som nigdy nechcel kopova považoval som ho za nepodarok no ked som si zaobstaral kopova zistil som čo je to durič.príklad... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie SHOJ - vek (autor: michmich).

off michmich, 8.1.2014 o 20:47

určite? takze mozem ist tam aj s 10-mesačnou jazvečíčkou? kedze dali terminy SHOJ iba na apríl.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off tonny, 8.1.2014 o 13:47

Igor 43. Plně souhlasím, lépe to asi nejde vystihnout.Každé plemeno má své nezastupitelné místo.A zejména na naháňkách je výhoda mít smečku z více druhů plemen.Asi stejná otázky by stála za dlouhou debatu - co je lepší na naháňce -hlasitost za 4 na každou i starou stopu, nebo raději 2 na viděnou.Já raději tu 2 když pes hlásí, žene něco před sebou. Ježuch je super, jen záleží na podmínkách. Někde je to super pro kopova, někde pro jezevčíka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie SHOJ - vek (autor: michmich).

off harad24, 8.1.2014 o 11:58

Ucast na SHOJ nie je obmedzena vekom VP ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off mozaik, 8.1.2014 o 7:29

Já mám momentálně druhou fenu drs. jezevčíka standart. Koupil jsem ji po výborných zkušenostech s tou první. Tahle druhá je ale ještě o dost lepší. Učit jsem ji musel jedině odložení, jinak všechno dělá sama. Hlasitá na stopě, u zhaslého kusu a honí všechno, ale do 20 min. se na mě přiběhne podívat a pokud chci, tak už u mě zůstane. Vím, že u jezevčíků zůstanu na pořád, i kdybych si k nim případně pořídil ještě nějakého většího psa. Barvář je to super. Přirozeně inteligentní, do kontaktu nejde a to mi vyhovuje, protože se o ni nemusím tolik bát. Jako honič je jezevčík svou povahou výborný, ale díky svým krátkým nožkám jen do menších honiteb a ve vysokém sněhu je opravdu omezený a mnohem dříve unavený. Měl jsem v životě dost psů, ale takový vzájemný vztah jako mám s jezevčíky, jsem s žádným jiným psem neměl. Na jednu stranu se ani nedivím, že pro křížení s kopovem vybrali pánové jezevčíka (kopovy ani jinými psy nepohrdám). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off miroo, 6.1.2014 o 20:50

Veľmi dobre napísané Igor43. Tí chlapci čo dolu popísali bud majú 5000 ha revíri, alebo žiadnu zodpovednosť v ňom. Uznávam slov. kopova pokiaľ je dobre vedený,orientujúc sa hlavne na diviačiu zver, ale bezhlaví, rýchlonohí durič je pre menší revír hotová pohroma, a nehovoriac o tom, ked ich je v pohone viac.Opakujem uznávam SK, sám som ho vlastnil, ale potreba mať k tomu primeraný revír a hlavne zodpovedného majiteľa psa. Všade inde je jazvečík, alebo iný nízkonohý durič lepšia voľba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off findula, 6.1.2014 o 19:56

Igor43 dávám 1+. Kdo nezkusí neuvěří ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off Igor43, 6.1.2014 o 19:11

Pred vyše 2 rokmi som si zaumienil, že si zaobstarám poľovníckeho psa. Mojou požiadavkou bolo, že to má byť pes nižšieho vzrastu, ktorého budem používať výhradne na durenie a dohľadávku zveri. Vzhľadom na moje požiadavky ( okrem týchto ) padlo rozhodnutie na hrubosrstého jazvečíka. Brlohárske skúšky absolvoval vo veku 13 mesiacov len kvôli zaradeniu do chovu (absolvoval ich v I.c- pred skúškou bol iba 3x v umelom brlohu na bezkontaktnom norovaní a inak s ním do brlohu nechodím a ani ho na to neučím a nedovoľujem mu to, nevyhľadávam brlohy ). Absolvoval som s ním okrem KBL v I.c.,SHOJ 3,4,4( hlasitosť má t.č. za 4 ),FD I.c.(najlepší),FSMP I.c. s max.počtom bodov, SD I.c.( skončil 3. najlepší). Na SD z 11 psov absolvovali skúšku v I.c. len 3 psi- z toho 2 hrubosrsté jazvečíky a jeden kopov, ostatné kopovy, jeden jazvečík a jeden špringeršpaniel skončili v II.c.( 4psi) a 4 v III.c.( 4 psi). Môj psík má neskutočnú chuť revírovať, odbieha a hľadá ďaleko, z pohonu sa vracia takmer vždy posledný ( ale v časovom, termíne ),je smelý do húštin,pekne hlási diviaka. Samozrejme, ak by natrafil na obrovského kanca, asi by ho ťažko zadržal, ale možno je výhoda práve v tom, že by ho stále hlásil a kanec by zrejme pri malom protivníkovi ani veľmi neutekal, čo dáva predpoklad na jeho úspešné ulovenie. Poľujem v revíri s poriadnymi húštinami a debrami, ktoré psík zrevíruje bez problémov. A sneh? Prosím Vás, aký sneh? V našich zemepisných podmienkach? Je 6. januára a máme jarné počasie. Klíma sa mení, presúva sa k nám subtropické podnebie o čom svedčí výskyt nových druhov flóry a fauny. Samozrejme, iné je to viac na severe,v horských podmienkach, kde je snehová pokrývka vyššia, súvislá a vydrží dlhšie. Ja osobne si jazvečíka neviem vynachváliť a to sa musím priznať, že pred rozhodnutím zaobstarať si poľovníckeho psa,som jazvečíky za psov prakticky ani nepovažoval. Po osobných skúsenostiach musím nakoniec konštatovať, že jazvečík má naozaj poriadnu dávku inteligencie a chuti do práce a pri správnom vedení- ako písali chlapci nižšie, z neho hravou formou vykrešete pomocníka na svoj obraz- má neskutočný potenciál! Nenechávam sa znechutiť odporcami jazvečíkov, ktorí majú síce hlúpe poznámky na adresu jazvečíkov ale len do chvíle, kým nevidia prácu môjho psíka. Viem ich ale pochopiť, pretože pred vyše 2 rokmi som zmýšľal rovnako, ale prax mi ukázala, že som si snáď ani lepšie vybrať nemohol! Verte, jazvečíkom ostanem verný asi až do smrti, aj keď " nikdy nehovor nikdy". Nie som úplný kynologický začiatočník- v minulosti som sa venoval nie síce poľovníckej, ale služobnej kynológii. So psami som rástol a čosi prežil, dosiahol aj slušné výsledky, takže si dovolím o sebe možno neskromne poznamenať, že psíkom trochu rozumiem, viem ohodnotiť ich schopnosti a vlastnosti ako aj ich potenciál a ten jazvečíky v poľovníckej kynológii aj pri durení a dohľadávke zveri rozhodne majú!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 32

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off pavian, 6.1.2014 o 18:49

Každý pes je iný, niektorý sa vracia ako presne hodinky, iný je aj 2-3 dni po poľovačke preč, to bol prípad mojej dávnejšej suky, nebolo to vôbec blúdením alebo slabou orientáciou, jednoducho jej niekedy bola jedna poľovačka málo, rekord mala týždeň a podľa overených slov kamaráta, poľovala poctivo každý deň a po týždni sa jednoducho objavila pred chalupou... Škoda jej, bola to lovecky neskutočne nadaná suka, len nemala odhad :( Naposledy som bol pre suku čo išla po diviakoch 45km a ďalších 45 naspäť, pritom to bolo cez hrebeň len pár kilometrov a to sa vracia a orientuje výborne... A naviac, takéto zimy jazvečíkom prajú. Nehaním preto ani nechválim žiadne plemeno, kúp si psa akého chceš, akého robota sa ti niekde páčila a čo z neho budeš mať, to už bude do značnej miery na tebe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off lubenko, 6.1.2014 o 17:23

u nas ma kolega dvoch drsnosrstych a kamarad dvoch hladkosrtých jayvečikov a to by ste mali počut v pohone ten koncert,super robota a býva tu dakedy dost snehu i ked je ho moc je problen ,ale su hodne pracovitý ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off semo444, 6.1.2014 o 16:48

Michal89 ja už mám AJD je to super durič, ale teraz chcem menšieho psa. Kamarát ma jazvečíka je výborný durič, chcem sa opýtať či to nieje len ojedinelý prípad a aké máte skúsenosti s týmto plemenom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie aký je jazvečík durič (autor: semo444).

off Jaruj88, 4.1.2014 o 22:43

ja chovam dve chovne suky kopova a jazvecika ako tak t poviem kopovka je perfektna na zadrzanie postrielanej vysokej aj na kanca ona sa cisto orientuje len na diviaciu ktoru vytrvalo duri neraz na spolocnej prihnala do pohonu partiu dzikoch perfektne pracuje nepotrebuje ziadneho psa len ona sama na prechadzke sa mi vzialy asi na 1 km ihned ako ju vypustim tak reviruje a hlada diviaky taku ma chut k praci.... myslim si ze je lepsie ked sa ti pes nemota okolo noch a ide tie CCA 3 km prec zase jazvecicka tak to je tiez perfektne sidlo je strasne ostra aj na kontakt ide na stope je krasne hlasita vytrvala a vzidaluje sa odomna tiez asi na 1 Km a tiez pekne prehladava hustiny a hlada diviakov jazveciky su velmi verne psi ktora sa vedia odvdacit tak isto perfektne vie zadrzat diviaka az do mojho prichodu z kancom je to uz kusok problem lebo je to dost maly pes a dospelu jelenicu neudrzi na mieste jelenca este ano... kusok jazvecik ma problem zo snehom ale mal som ju uz aj ked bolo 70cm snehu a si mal vidiet tu chut do prace prekonala neprekonatelne jazvecika pouzivam v reviry co ma 1200 m.n.m a su to cisto smrekove,jedlove a borovicove lesy kde su dost hlboke doliny a jarky kde ludska noha dlho nevkrocila.... Ps. ked spojis kopova a jazvecika mas neskutocnu dvojku z ktorej ti bude sanka padat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 41-80 z 582 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM