Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Keď to nejde tak to nejde...!!! - diskusia

autor: off Risoss
pridané: 3.1.2011 11:08

Zdravím všetkých lovuzdaristov!!!


Neviem či tu bola niekedy takáto téma, ale chem sa spýtať všetkých Vás, či už niekdo zažil niečo podobné, čo momentálne zažívam ja...


Jedná sa o situáciu, ktorá je pre poľovníka skoro ako čierna nočná mora....."neviem sa do ničoho trafiť".....troška tak laicky povedané, ale vystihuje to aktuálnu situáciu.


1./prípad.......diviak pri splne, jasne ho vidím, strielam z pevnej pozíciie, zbraň je 100% nastrelená, kotrola strelby deň po sústrel 3 výstrelov do 5 cm na 100 m.....


2./prípad.......líška pred 5 dńami, malorážka nastrelená na 50 m, perfektná viditeľnosť, bezvetrie, líšku vábim, prichádza na ostro cca na 25m.....strielam míňam, kontrolná strelba pred aj po.....bez chyby.


3./prípad......líška, včerajší klinec......sedím na lavičke pri remízke, ideálny čas na líšku, mierny vetrík, krížny cezo mňa, nastavený tak že líška by sa mala ukázať presne proti mne, proti vetríku..........tak sa aj stalo........brokovnica v pleci........líška začala troška obchádzať od remízky, strielam cca na 45-50 m..........nachádzal nástrel bez farby....idem po stopách líšky cca 50m bez farby...........nasraný na celý svet a na seba.....odchádzam domov.


Všetky udalosti v priebehu mesiaca!


Ako ďalej...?





počet zobrazení: 5 716
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 43 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off kubik856, 28.1.2011 o 19:18

No gratulujem k osobnej výhre :D čo si ulovil ?? daj aj fotky :D Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 28.1.2011 o 19:08

No, konečne. Lesu a lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Risoss, 28.1.2011 o 19:08

Zdravím všetkých - KONEĆNE PRELOMENÉ - DNEŠNÝM DŇOM DÚFAM, ŽE SKONČILA čIERNA SÉRIA NEÚSPECHOV. Všetkým čo mi držali palce ĎAKUJEM LESU A LOVU ZDAR ! viď úlovky sr,čr ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 5.1.2011 o 19:19

Edu som rád že sme sa pochopili. A k tomu alkoholu, ja ešte nevlastním zbran aby som na polovačkách nemohol piť alkohol. a k môjmu veku .... no ktory mladistvy ešte neochutnal?? (zakazane ovocie chuti najlepšie) :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on Pepes33, 5.1.2011 o 13:56

Ešte ti jednu vec poradím, nesústreďuj sa len na ten výstrel a to potiahnutie spúšte. Treba len na zvera mieriť/ alebo ťahať podľa toho či je v pohybe alebo stojí, a tú spúšť len podvedome potiahnuť ,keď už si myslíš že je ten kríž v najpeknejšej pozícii na jeho tele. Vôbec nemysli na ten výstrel, spúšť potiahni len ako hovorím ,,podvedome". Najviac chýb pri strhnutí rany je v tom, že buď sa hovorovo ,,človek bojí výstrelu" alebo chce už už potiahnuť, a myslí len na tú spúšť, kedy to cvakne. U hodne ľudí sa stáva, že mu človek dá do rúk zbraň, nech si strelí ( majiteľ zbrane sám vie že mu náboj do komory nedal - ale strelec to nevie,) a je na tom človeku vidiet že pri potiahnutí, už ako keby sám sa bránil tomu spetnému rázu ( pritom zbraň ale nestrelila), dúfam že vieš čo mám na mysli? Takto sme to robievali niektorým, aby sa odnaučili sa zbrani báť, alebo výstrelu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.1.2011 o 11:59

kubik856 ale mňa vôbec nenapadlo , že myslíš alkohol .Ba skúr naopak som to vylúčil. Alkohol sa na poľovačke požívať nesmie . Tak som sa dmnieval ,že si mal na mysli nealko . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RomanV, 5.1.2011 o 9:11

Risoss, dovolim si napisa svoj postreh. Ako byvaly sportovy strelec a terajsi polovnik viem, ze pri strelbe je velmi dolezity postup. Ja mam strelbu nacvicenu resp vydrilovanu do urcitych faz, je dobre mat v hlave vzdy tzv checklist a pamat na dodrzania vsetkych postup. Domnievam sa, ze pri tebe moze byt problem s dychanim a naslednym strhnutim strely. Je samozrejme, ze pri cieleni na zivy polovny terc sa kazdemu strelcovi rozbucha srdce, zvysi tep, znervozni (aj ked jedna "len" o lisku). Neviem povedat ze toto je na 100% tvoj problem, ale uz som sa s tym stretol a po konzultacii sa nasledne vysledky lovu zmenili. Tatkiez si skus nastavit na spusti volu, ktora ti umozni stlacat spustovy mechanizmus plynule a pri malom odpore vies, ze uz vide rana. Je toho viac, nechcem vsak rozvadzat cely postup samotnej strelby, nie je to vsak len to pevnej pozici..skus sa zamerat na toto :-) Opisal si 3 situacia s inou puskou, kde tvrdis o 100% poziciach a nastrelenej zbrani, chyba bude teda vies kde ... Ak mas otazky, kludne kontaktuj. Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Risoss, 5.1.2011 o 8:44

Orol, ďakujem. Včera večer som mal dve lisíce, cca do 100 m, obydve som si vymieril a púštal, vzhľadom k tomu, že boli aj dosť ďaleko a bol aj celkom silný vetrík a mal som so sebou malorážku. LaL zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.1.2011 o 20:26

Risoss, začne sa dariť, len musíš byť v nefalšovanom priateľstve s bohmi, prírodou a zvieratmi a nesmieš si ich pohnevať. Ako som už písal, nabudúce keď uvidíš zver, nestrieľaj, len hodne - hodne rozmýšľaj. Nad všetkým. Mieriť na zver môžeš, ale potom zver nechaj odísť v pokoji. Urob tak aspoň raz, dvakrát. Po tomto budeš mať znovu pevnú ruku a presnú mušku. LaL zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 4.1.2011 o 20:01

Edu ale prekrútil si to :D ja som myslel menej piť (Alkohol, lebo z vlastnej skusenosti mavam po nom triašku) a ty zase viac piť (triaška z dehydratácie tzn. nedostatok tekutín.) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 4.1.2011 o 19:52

Risoss, nemyslím si, že by sa diskusia posúvala iným smerom. Ono totižto všetko so všetkým súvisí a preto treba hľadať príčiny neúspechu streľby celkovo :-)) D osobne poznám priateľa, ktorý keď si dobre zatentuje, po celý deň sa mu darí vo všetkom a strieľa ako mladý boh. A zas naopak, keď si nezatentuje je mrzutý, bez nálady, nedarí sa mu cez deň nič a iba zbytočne búcha. Netrafí ani vráta a nieto ešte zver. Čiže treba vyskúšať aj tento recept:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off petob, 4.1.2011 o 17:36

Rissos podľa mňa to bola skôr zhoda náhod. Rozptyl brokového zhluku na 50 metrov je už tri metre. Ak si strieľal 4,5mm broky tak líška bez problémov vojde do krytia. A za šera aj mierenie cez šínu klame. Tou malorážkou si strieľal na 25 metrov ale mohlo to biť aj niečo menej. Podľa mňa si ju podstrelil. Ja som tak zfušoval mačku. Len tak vyletela do vzduchu a ušla. Vystrel na toho diviaka si strhol. Ak strieľaš cez deň v pohode presne na terč tak si určite spravil dáku chybu pri výstrele. Takže z toho nemaj vôbec nočnú moru. Na líšku strieľaj brokom do 35m ďalej radšej z tou malorážkou. Tak nech sa Ti darí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 4.1.2011 o 17:22

Edu 11.58. Nepíšem, že som sa na vojne naučil, ja som tam už maturoval zo streľby. To je rozdiel. Hoci aj tam pred finále sme vystrieľali cca po 5000 nábojov. Strieľali sme asi 3 mesiace, každý pacovný deň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2011 o 16:30

Ja som nič neprekrútil kubik856 citujem ťa " Menej piť, a viac trénovať." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 4.1.2011 o 13:23

Orol vzhladom na to že mam 17 rokov mi vôbec nemusite tykať, to skôr ja vam. K tomu pičnemu režimu : no čo dodať ?? zase len to že mam 17 rokov a vy 52 takže. v predchádzajucom komentari som myslel pitný režim akože obmedzené používanie alk. napojov, tým tu nechcem z nikoho urobiť alkoholika, ale Edu to celé prekrútil na doplnanie tekutín počas zimných mesiacov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Risoss, 4.1.2011 o 13:06

Mrlian...........oželel by som tú percentuálnu úspešnosť v efektivite mojich striel na bránu........s jeho "dennou gážou"....,ale aj tak ďakujem. Uvedomil som si, že naozaj po tých dvoch neúspechoch som na tú poslednú líšku strielal už s vedomím, že ju netrafím aj keď som mal brok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 4.1.2011 o 13:02

Neboj Risoss, zlomí sa to. Sám v to hrozne dúfam! Chce to len kľud a nerobiť zmätky, ono sa to podá. Našťastie sa to týka "len" našej záľuby. Predstav si keby si bol v koži Ovečkina, túto sezónu zaťiaľ dal 14 gólov, má percentuálnu úspešnosť okolo 7% a tiež čo sa posere mu to tam nepadne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Risoss, 4.1.2011 o 12:46

Chlapi ešte raz ďakujem, ale dimenzia tejto témy sa posúva niekam inam ...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off orol, 4.1.2011 o 12:38

kubík856, keď už spomínate, aký dôležitý je PitNý režim, tak nechápem, prečo nespomínate aj PiČný režim. Či ten nie je dôležitý? Netreba ho dodržiavať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.1.2011 o 11:58

jozibaci aj ja som bol dobrý v samopale :-D dokázal som na vojne na dvojo strelbách skoliť tie megalomanské figuríny uplne všetky ,ale to skoro dokázal každy. Takže na vojne sa nestrielalo obyčajne slepími a kričali sme hurá a na bodák :-D Takže kto mi povie že sa na vojne naučil strielať to je blbosť . Vzduchovka a strelba na terč určite pomáha strelcovi v tréningu to je fakt . Tiež som vystrielal tisíce diaboliek v živote . Je to najlacnejší tréning . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 4.1.2011 o 9:39

Edu ďakujem za vyčerpávajúci príspevok o pitnom režime, pre mna je veľmi poučný :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Risoss, 4.1.2011 o 9:28

Chlapi díky moc každému, skúsim si vybrať to najpodstatnejšie a dúfam, že už to konečne pretrhnem. Potom dám vedieť aj obrazovou prílohou :-). Všetkým Vám prajem veľa zdaru, "presnú mušku" a veľa pekných poľovníckych momentov. LESU A LOVU ZDAR !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.1.2011 o 7:35

priateľu, prajem ti chladnú hlavu, veselú myseľ i aby toľko stál koľko, ti visel :) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 4.1.2011 o 6:26

Keď som bol na vojne, bol som najlepší v samopale. Veľa sme strieľali v poddôstojníckej škole, preto samopal bol rozheganý natoľko, že bol zrelý do šrotu. A predsa - veliteľ pluku tomu nechcel veriť. Nie je to samochvála, len chcem napísať, čo tomu predchádzalo. Neboli to iba streľby na vojenskej strelnici, ale ešte dávno predtým, keď som choval sokola myšiara a potreboval som pre neho mäso - vrabce. Bolo to v 60. rokoch, kedy sa o ochrane prírody ešte ani nehovorilo. Každodenná streľba priniesla svoje ovocie. Preto mi napadlo, že aj v tomto prípade je potrebný dril - ak nie denne, tak aspoň pár dní pred lovom. Pár výstrelov z guľovnice nestačí. Hoci presných. Munícia do guľovníc je však drahá, preto omnoho lacnejšia je vzduchovka / a aj z nich tá najlacnejšia/ a broky - kališky. Ide o to, že pri streľbe je síce dôležité presné zamierenie, dôležitejší je však - ako tu mnohí píšu - kľud. Tesne pred výstrelom sa má pohnúť iba ukazovák, ktorým potiahneme spúšť, resp. iba jeho 2. a 3. článok od dlane. To si najlepšie a najlacnejšie natrénujeme práve streľbou so vzduchovky. Navyše - bezpečnostné normy nie sú také prísne, ako pri streľbe guľovnicou, preto si nemusíme platiť drahý pobyt na strelnici, ale môžme trénovať hocikde v revíri. A na krátku vzdialenosť. Skrátka - dostať kľud pred streľbou "do krvi". Čím viac výstrelov zo vzduchovky /hoci aj nepresných/ pred lovom, tým väčšia šanca na úspech pri ňom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off iboo, 4.1.2011 o 1:48

skúšaj ďalej, neikomu proste sem tam nieje súdené. ja mám toto isté za minulý rok (2010) v diviačej zveri v počte 7 sfušovaných kusov, karta sa obrátila, vymenil som guľovnicu a sme spokojní všetci :)))) Psychika bola najťažším zrnom na miske váh... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 23:14

walther streliť zver na komoru a na srdce nie je totožná vec. Síce srdce sa nachádza v komore ,ale na komoru sa dá trafiť aj bez zásahu srdca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off walther, 3.1.2011 o 23:04

zazil som nieco podobne.... az som sa niekde nejakej starej knihe docital, ze: citujem: Liška guľou strelena, zle moci zažehna! tak som strlil pred troma rokmi lisku gulovnicou... a od vtedy som netrafil zver nikde, len a len presne na srdce-komoru. jelen, diviak, srnec, jazvec, liska........ a uveril som tomu! mozno je to len v Tvojej mysli, ako ti radia ostatny... Ps: len tu lisku treba trafit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on vlado59, 3.1.2011 o 22:47

mám kamaráta tri krát strielal na zver tri krát sfušoval, tri krát dohladávka bez úspechu,ale kontrolne strelby 45 bodov.Proste zver a terč je rozdiel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off anonym, 3.1.2011 o 22:45

Viac strielat na zver a menej do papiera , nie si prvý ani posledný,to chce klud a nohy v teple :-)Čím skôr na ten neúspech zabudni ,ked budeš pri mierení nan mysliet,zas netrafíš,kašli na to,ukludni sa a úspech sa dostaví. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 3.1.2011 o 22:12

určite sa mu potom bude dariť!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 3.1.2011 o 22:12

no chlapi a nerozmýšlali ste nad možnosťou ktorej sa držia eskimáci pred lovom sa pomilovať s dianou a je jedno či zo svojou alebo tou druhou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 3.1.2011 o 22:05

Stalo sa mi vela krát, doprevádzal som hosťa, ked prišla príležitosť strielať host mal stoho triašku,vždy im poviem aby zložili zbran dole a ukludnil sa,necham ho tak aby pozoroval danú zver iba dalekohladom ,ak vidím že je ok, poviem aby skusil pozorovať zver cez puškohlad,ked vidím ako sa mu hlaven trasie necham ho tak až po nejakej krátkej dobe ked hlaven sa netrasie posmelím ho k lovu . Rissos :podla tvojho opisu asi pri výstrele strhneš zbran, zaujmalo by ma čo si pamätáš po výstrele ,napr. ak strielam vždy mám zalícené aj po výstrele vidím cez puškohlad čo spravila zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 20:57

kubik856 odborníci odporúčajú presný opak v tom pití Pitný režim je systém doplňovania tekutín stratených z ľudského organizmu pri bežných ale najmä náročnejších činnostiach.odkaz Takže možno je príčina i tam !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 3.1.2011 o 19:42

akože ja sa toho tiež obávam :D ale moje heslo znie, " Menej piť, a viac trénovať." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 3.1.2011 o 17:25

presne ako povedal orol,skus len tak na zver zopar krat zamierit a nestrel, vydychaj a potom skus,ked utečie nevadi ,ved nejde o život,hlavne klud,dobry vysledok sa určite dostavi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.1.2011 o 16:07

Ako píše Edu na 50m ( nie krokov ) sa ani nečudujem. Tiež z malokalibrovky strieľať na ostro stojacu líšku ( ale aj z inej flinty a na inú zver ) je dosť problematické, keďže vieme, že úspešnosť dobrého zásahu je len asi do 55%. Viackrát to to totiž bolo kompletne rozoberané v časopisoch: streľba na zver na ostro. P.s- odporúčam na budúce na lovnú zver aspoň raz - dvakrát nestrieľať! Pokochaj sa výhľadom na zver, primier si, porozmýšľaj nad všetkým, skrátka nestrieľaj! Potom sa Ti znovu bude dariť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.1.2011 o 15:08

Nie je to poľovníckou triaškou ? Zbraň si nastreloval Ty sám? Na 50 m je líška dosť ďaleko na brokovnicu podľa mňa . Niekedy sa to proste nepodarí trafiť . Mne sa to stalo tiež ,že som netrafil :-DDD. Aj diviaka na 3 m ale trafil som aj líšku na pol kilometra .Ak Ti povedal Zigi9 chybu si najlepšie nájdeš na strelbe sám . Sám vieš okolnosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off silma20, 3.1.2011 o 14:28

To bude tym, ze ked mieris na lisku dopredu vies ze netrafis. Musis zabudnut na tie predchadzajuce neuspechy. Mysliet len na lisku a sustredit sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 3.1.2011 o 11:34

Každému sa stane že chýbí kto tvrdí opak ten podľa mňa klame. Tebe sa to akosi nakopilo, skús nato nemyslieť sústreď sa na strelbu určite ti to tam padne. Držím palce. Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 3.1.2011 o 11:32

Nerieš. Zober malorážku a vystrieľaj krabičku nábojov do terča. Choď si zastrieľať na asfaltové holuby a tak nejak. Nechaj to tak. Ako prišlo, tak odíde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 43 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov