Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Dobry Polovny Pes - diskusia

autor: off Miki
pridané: 2.1.2011 12:32

dobry den chcel by som sa spitat ci je Nemecky Polovny Terier dobry alebo su leši kopov a bígl.

počet zobrazení: 15 160
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-56 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 2.1.2011 o 19:58

suhlas andy8 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 2.1.2011 o 19:56

Ak psa na durenie,tak jednoznačne duriča, či kopov,daxel alebo štajerák,to už je vec osobných preferencií.Teriér,aj keby bol akokolvek dobrý v durení zveri,nikdy plnohodnotne nenahradí dobrého kopova alebo štajeráka v duričskej práci,pretože kvalitného duriča robia zo psa aj iné vlastnosti,než len ostrosť a ochota poduriť diviačiky.Je to ucelený súbor ako psychických tak aj fyzických a morfologických vlastností psa.Preto je durič duričom a teriér teriérom-brlohárom.Ak niekomu teriér vyhovuje,nech sa páči,každý má možnosť výberu,no nech nestavia teriéra na rovnakú úroven ku kopovovi čo sa durenia týka,hlave v ťažkých vysokohorských podmienkach.Môj názor je taký,že každé plemeno by sa malo prednostne používať k tej práci na ktorú bolo šlachtené.Nikto nespochybnuje že teriér nemôže aj duriť,no nikdy to nebude také durenie ako u dobrého duriča. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2011 o 19:18

Zigi9 :-D Vlciaskala veď ja som povedal len svoju skúsenosť ako spomenul Zigi9 za tých viac ako 25 rokov som prešiel nejednu spoločnú poľovačku a nejeden poľovnícky revír . Takže čisto moje osobné skúsenosti .Žiadne recenzie ani memorial. Ja mám doma kunu na ktorú keď zavolám mušu sedí mi na ramene a tiež mi všetci tvrdili ,že toto zviera je absolútne nezvládnutelné .No vidíš a je to hravé ako mačka .Poslušné čistotné a krásne zvieratko .Pozri ako sa zabáva v obyvačke:-D odkaz Každý si o svojom psíkovi myslí že je ten naj to samozrejme chápem . Ja viem že ak pustím kunu a niekde v dosahu bude veverica je bez akejkoľvek šance za pár sekúnd po smrti .A to by si človek myslel aká je veverica nesmierne rýchla :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 2.1.2011 o 19:05

myslím, že porovnávat plemeno podle nějakého memoriálu je zcestné, stačí si zajít na obyčejný hon a každý to uvidí na vlastní oči, jak jsou skvělí :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 2.1.2011 o 19:03

edu neni to celkom tak nechapem preco vsetci posudzujete jagose ako nezvladnutelne psi ktore su ostre a stale sa byju z ostatnymi psami a strecaju a vjednom kuse duria len srnciu neni to celkom tak staci si pozriet vysledky poslednych piatich rocnikov memorialu frantiska sigeta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BystraLovec, 2.1.2011 o 18:31

Z tu spomínaných plemien bude asi najvhodnejší Štajersky durič je ľahko zvládnuteľný dobrí durič a lepši na dohľadavku neš kopov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2011 o 17:45

Vlaciaskala Možno niekde do diery pustiť alebo tak ako že je ostrí pes len pojašený a veľmi ťažko zvládnuteľný . Za tých 25 rokov čo chodím po poľovačkách nie len v našom PZ mám túto skúsenosť . Samozrejme je to iba môj subjektívny názor a moja subjektívna skúsenosť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2011 o 17:40

Ak na durenie tak určite kopov !!! jagterier je poblaznený pes ktorého je ťažko zvládnuť a bude behať po srnčej a štekať celú poľovačku .Samozrejme beriem to v globále a pripúšťam ,že sú aj jagterieri ok čiste percentuálne určite kopov je pes na durenie diviakov zo spomentých bigl,jagterier a kopov najvhodnejší alebo i štajerský durič. Výborne pracuje i na farbe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 2.1.2011 o 17:37

edu neni jakterier ako jakkterier vela zalezi na tom akeho ma ten pes majitela ja osobne som videl vela polovnych psov ktore boli dobre zapracovane ale aj slabsie a boli medzi nimi aj psi ktore doslova retardovane a bez priciny napadaju ostatne psy a dokonca aj ludi a povedsine to boli kopovi ale ako vravim vela zalezi na majitelovi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 2.1.2011 o 17:28

vprvom rade si musime uvedomit a ujasnit na aky sposob polovania psa chceme podla uvedených plemien typujem na durenie tak ja by som radsej volil jagteriera ten je z týchto naj univerzalnejsi kopov potrebuje vetsie pohony ale neni to vzdy tak o bigloch toho moc neviem ale z mojich skusenosti vam mozem povedet ze aspon tie co som videl ja za nic nestali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BystraLovec, 2.1.2011 o 16:35

adam89 jazvečík je dobrí ale ma dosť veľké problémy vo vysokom snehu. orol jagterier je taky tvrdohlavý pes treba zním to aj vedieť ale treba brať do úvahy aj to čo hovori cita ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 2.1.2011 o 16:17

Hlavně musí UMĚT vůdce psa VYCVIČIT a i psa vést, protože je mnoho lidí, kteří i když dostanou(koupí) psa vycvičeného, tak s ním spokojeni nebudou. Prostě na to nemají. Když mě někdo posadí do F1, tak taky na její zvládnutí nebudu mít, ale asi bych neměl proto říkat, že je to vůz na h.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 2.1.2011 o 15:45

Dobrý je aj jagteriér, aj kopov aj bígl. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off adam89, 2.1.2011 o 15:32

hrubosrsty jazvecik.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BystraLovec, 2.1.2011 o 14:45

A čo tak Štajerský durič je to vinikajúci pes do honu aj na dohľadavku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2011 o 14:04

Ano jagterier tak na trojku :-D dobrý . Všetko záleží na čo má byť dobrý do gulášu ? do vysokého snehu? Na durenie ? Na vystavovanie ? Na norovanie ? Na donašanie z vody ? atd. Ak do gulášu tam by som nejakých väčších radšej volil . Svoj názor na jagteriera si nechám pre seba aby som neurazil majitelov :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-56 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM