Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lov Rysa - diskusia

autor: off ucen
pridané: 28.12.2010 13:26

Dostal som 26.12.010 SMS, tohto znenia. Kto by mal záujem o lov, Rysa Ostrovida, volajte PZ Mladoňov, Lazy pod Makytou, Včera cca 11 00h na Spoločnej poľovačke jeden nemenovaný J.K. a J.L. ulovili Celoročne chránený druh vzácnej zveri. Vedúci poľovačky a ďalší prítomný si nesplnili občiansku povinnosť a prípad do dnešného dňa, tj. do 28.12.2010 do 12 00 h neoznámili OČ v TK, ba naopak, prítomným nariadili vymazať nafotené snímky z mobilov a zaviazali ich mlčanlivosťou.

Mali by sme si od takýchto zobrať príklad, alebo raubírom dať za vyučenú, aby im podobný, nedostali podobné maniere?

Pán hospodár a zároveň "Vedúci poľovačky" ako aj predseda PZ, ktorí vo veci nekonali, by mali okamžite ponúknuť svoje funkciu, alebo napomôcť OČ v TK k potrestaniu nespratníkov. Totižto, Ttest. Čin, nemôže riešiť PZ, ale OČ v TK.

Aký je Váš názor???

počet zobrazení: 61 397
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 31.3.2015 o 21:38

Moja skúsenosť je taká, že čo raz niekomu na Slovensku z práv zoberú, to sa mu už len tak ľahko nevráti. Nie bez dostatočne silnej lobby a tlaku verejnosti. Preto neverím, že lov rysa niekedy legálny znova bude, hoc v horských revíroch aj zmizne srnčie. Čo ma pazúry a krivý zobák je in, čo tam po zajacoch, bažantoch či hlucháňoch a obnove ich prirodzených biotopov, sú malé, nezaujímavé, ľuďom nič nehovoria a nie sú na ne dotácie. Stačí snáď poukázať len nato, že pomaly kopeme do medveďov, ale na povolenie odstrelu treba buď škody alebo medvediu agresiu. To, že sú revíry, kde na 2500ha evidujú cez fotopasce 13 rôznych medveďov nikoho netrápi, prehnaná denzita medveďa, ktorá deformuje populáciu a jeho prirodzené zvyky a správanie dostatočným dôvodom nie je. Panelákovi pseudohumanisti a stolový ekológovia a zoológovia v sakách ovládli verejnú mienku, ktorej sa potom podvoľuje aj legislatíva. Jednoducho nemáme jednotný hlas, ktorý by rovnakou silou naše záujmy hájil, toto naša komora proste nezvláda, ako keby neradi pichali do tém, ktoré pália a kde sa nevyhnú konfrontácii s verejnosťou. Názor horára v zelenom či dlhoročných poľovníkov už nikoho nezaujíma, pre väčšinu sú to buď sedliaci alebo ožrani, čo chcú všetko strieľať a ničomu sa nerozumejú. In sú médiami stvorení "experti" na všetko, ich jednostranné prezentované názory nie sú konfrontované s faktami druhej strany a preto sú často verejnosťou osvojené ako jediné správne. A poľovníctvo je pre týchto ľudí prežitok a zbytočná sadistická zábava, evidentne hromadné jatky skryté za betónovými múrmi bitúnkov sú viac humánne a vzbudzujú menej pohoršenia. Jedným z posledných mohykánov je vlk, tam to netreba zanedbať, lebo sa čoskoro môže pridať k 2 vyššie spomenutým živočíchom s celoročnou ochranou. Toto sú témy, ktoré má komora neustále do zblbnutia riešiť, tu majú atakovať legislatívu a poukazovať na reálny stav v revíroch, možno tak aj robia, ale ja osobne som takúto intenzívnu iniciatívu nezachytil. Chýba mi napríklad aj sluka, tie príjemné marcové večery trávené zväčša rozhovorom s priateľmi poľovníkmi, avšak doplnené o ten hrejivý pocit, že ak poletí tak môžem a možno sa aj zadarí. Pre mnohých bol lov slúk alebo účasť na ňom poľovníckou prvotinou či prvým pričmuchnutím k poľovníctvu ako takému. Slovenskí poľovníci určite z európskej populácie slúk neukrojili, avšak akceptovaním plošného európskeho zákazu nám zobrali veľký kus z našich zvykov a tradícií, ktoré prežili aj vojny a generačné obmeny.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 52

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 249 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off cita, 15.5.2011 o 12:44

Nějak mi ty počty měsíců, kdy se kolouch osamostatňuje nevychází...:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 15.5.2011 o 12:10

Je to omyl, že vedúcou čriedy môže byť iba matka s jelienčaťom, pretože to sa po 4 - 5 mesiacoch osamostatňuje /matka ho prestáva dojčiť/ a potom by musela odstúpiť z postu vedúcej. Avšak osamostatňujú sa všetky mláďatá. Tak kto na post vedúcej??? Čiže - ak sa jelienča narodí v júni, matku opustí v novembri, do ďalšieho vrhu by v čriede panovalo bezvládie. A to mi akosi nesedí. Aj Poľovnícky náučný slovník píše o "najživotaschopnejšej vodiacej jelenici". Skôr si myslím, že je to najskúsenejšia, ale ešte plodná jelenica "pred dôchodkom". Bez ohľadu na to, či príde o mláďa, alebo nie. Sú to len domnienky, ale nepresvedčivé skúsenosti s kamerami, vysielačkami sú však overiteľné fakty, ktoré si stačí iba všímať v dokumentárnych filmoch s touto tématikou. Ja ich mám natočené neúrekom a nepáčia sa mi. Nemám nič proti vysielačkám a kamerám, práve naopak, fascinujú ma rovnako, ako každého, ale ich kontakt so živým organizmom skresľuje realitu - zvieratá sa nesprávajú prirodzene. A to potom skresľuje aj náš pohľad na realitu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 14.5.2011 o 19:10

Už před 35 lety mi vtloukali ve škole do hlavy, že vedoucí laň je i zároveň vodící. Po strátě koloucha je vyměněna... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gocaregon, 14.5.2011 o 18:31

Je to reálne správanie v čriede. Vedúcou jelenicou môže byť iba matka jelenčaťa v čriede. S vysielačkou to zrejme nesúvisí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.5.2011 o 17:27

Jáj tak nosorožce vrtuľníkom hmm. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 5.5.2011 o 6:50

O telemetrii vyšiel článok v najnovšom čísle Myslivosti 5/2011, str. 42. Autorka sa rozplýva nad modernou technikou, mne je však skôr do plaču. Najmä nad vetami: "... srna so srnčaťom je schopná prejsť desiatky km". Alebo: "Laň so 14 dňovým jelenčaťom dokáže prekonať vzdialensť 3 km v skalnatom teréne". Opakom je veta: "...väčšina jedincov sa nevyhýba miestu, kde boli odchytené". To mi pripomína dokument o nosorožcovi, ktorého celé hodiny naháňali vrtuľníkom, kým ho narkotizovali, navrtali roh, nasadili do neho vysielačku a po roku prišli výskumníci na kontrolu a nosorožec nie že neutekal, ale dal sa pohladiť priamo z džípu. Bol vychudnutý, apatický, roh akoby obrastený machom, ale na kameru bolo povedané, že "zdá sa, že je v poriadku". Pre laikov mohol byť, odborník však mohol len zaplakať. Ako možno od takého nosorožca očakávať hodnoverné, reálne správanie v biotope??? Aj v tom článku sa spomína jelenica, ktorá sa po nasadení vysielačky stala vedúcou v čriede, ale po odlove jelenčaťa ju črieda "kopla do r.ti" a zaradila na koniec čriedy. Žeby toto bolo reálne správanie v čriede? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 5.5.2011 o 1:31

Telemetria je blud. Mám dokumenty, podľa ktorých rysy s vysielačkami hynú, pohybujú sa po netypickom území / ako šialený po kukurici, myslím to vážne/, rys pardálový v Španielskom dokumente prešiel až 30 000 km /!/, až kým ho nenašli uhynutého. Ale nádej svitá pomocou satelitu, ale s termokamerou. Tak napr. s presnosťou na jeden kus spočítali mrože na morskom pobreží. Zvieratá pritom nemali žiadnu vysielačku, o ničom ani nevedeli, bolo to akési bezkontaktné sčítanie. Namiesto do krmelcov, kŕmidiel, pšenice, Cermixu by sme mali preto investovať eurá do takýchto najdokonalejších projektov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 4.5.2011 o 21:53

početnosť rysov sa nezistí ani z pobytových zankov, ani pri odstrele...nefantazírujte. Zistila by sa, keby boli peniaze a urobil sa celoplošný monitoring-telemetrický. Kedže je to teritoriálne zviera, na základe GIS by sa dala odhadnúť početnosť. Monitoring sa vykonáva aj teraz. Poznám človeka, ktorý sa im venuje, no bohužiaľ...našiel sa dáky ,,dobrák" bez chrbtovej kosti, ktorý mu hodil poleno pod nohy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolina, 25.4.2011 o 9:17

Jozibaci , ak nemas co napisat k teme,tak nepis! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 24.4.2011 o 20:46

Jozibaci mne si ukradnutý, aj tvoja minulosť, aj tvoja pusinka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 24.4.2011 o 16:03

Paranoik je paranoik. Podaj si s podobnými ruku a mláťte sa po hubách až do omdletia. Na moju starostlivo pestovanú pusinku nemá NIKTO dôvod ani siahnuť, pretože som nikoho neudal. A moje poľovnícke vedomosti nechaj na pokoji, ako aj to, ako s nimi naložím. Zdraviu zveri zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.4.2011 o 8:11

soson súhlas .Pekne si to napísal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 23.4.2011 o 7:20

Milý Jozibaci,ad1: ja som voči Tebe nepoužil vulgárne slovo, ad2: ak si si nevšimol,už je vyše 20 rokov po revolúcii, to by si s nami zatočil ináč potichy a poza chrbty. Buď rád že Ti niekto komu si osladil život neroztrepal tú udavačskú hubu. Tak tu nemekotaj o svojich polovníckych vedomostiach, teda skôr fantazmagóriach. Lovu a lesu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 23.4.2011 o 5:33

Priatelia, v sprostostiach ste vynuikajúci. Povedal by som profesionálni. Na 1. mája by som vám na tribúne pripol tie najvyššie metále za hulvátstvo. Keby ste takí boli aj vo vedomostiach o poľovníctve, našej zveri by sa ohromne uľavilo. Ale takto... V mojom revíri by som vám nedovolil ani z auta vystúpiť, zobral by som vám poľovné lístky, zbrojné pasy, nahodil spiatočku a svinským tempom poslal na políciu odovzdať OP a zbrane. Vonku by vás už čakali tí s kazajkami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.4.2011 o 22:22

Soson, pozdravujem a želám nápodobne:o ) P.s- že by bol baci obermaxitrikokot? Vyzerá to, že áno, lebo trpí chorobou zvanou kokotnosť a preto sa mu nemožno čudovať, že píše veľké a riadne kokotiny. Ešte aj po smrti sa bude hovoriť o ňom, ako o obermaxitrikokotovi :-o) poťažne kokotovi ojedinelom:-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 22.4.2011 o 19:03

Orol tak Ty máš iný prehľad, nech sa Ti darí. :-))) PS: obermaxitrikokot je Ti známe ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 22.4.2011 o 18:58

Lubenko, nespresnil si o aký poddruh kokota ide. Podľa mňa je obrkokot:o))))))) Kokotológia, nauka o kokotoch, rozoznáva niekoľko poddruhov kokotov. Títo sú niekedy regionálne obmedzení, iní sú ubiqisti. * Kokot drevený plechom pobitý - výnimočne tupý poddruh, škodí všade a všetkým 24 hodín denne. * Kokot drevený čerešňami nadívaný - rovnaký význam ako kokot drevený plechom pobitý. * Kokot zasranej - český poddruh usadený najmä na západ od rieky Moravy * Kokot totální - obývá stredočesků kotlinu * Kokot neuveritelný - ubiquist, vyznačuje sa nepredvídateľným chovaním * Kokot ojedinelý - vyznačuje sa vysokou mierou kokotnosti neúmerne prevyšujucou všetkých kokotov aj nekokotov vo svojom okolí * Kokot naozajstný - zatial vedecky neprebádaný poddruh, do vydania tohto článku bol popísaný iba jeden exemplár: Vlado Mečiar * Kokot letecký - osoba arabského pôvodu, ktorá sa zdržuje v leteckom priemysle. Je charakteristická tým, že ničí všetko dobré, rozhoduje o veciach, ktorým nerozumie, je arogantná a nenávidí obyvateľov strednej Európy. Má mylný pocit, že je stelesnením dokonalosti a na hlave ma vyrobenú "vlnku" z posledných chumáčikov arabských vláskov. * Oberkokot - tak veľký kokot, že snáď už ani väčší byť nemôže * Totalkokot - taký kokot, že keby bola súťaž kokotov, určite skončí až na druhom mieste, pretože je taký kokot, že nedokáže ani vyhrať * Sližár jebnutý, foršňou trafený - obyvateľ obce Solčany, podľa jeho vlastných slov vedome škodí 48 hodín denne. Na otázku prečo, keď deň má len 24 hodín, jasne odpovedá: "To nevadí, ja škodím aj v noci!" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 22.4.2011 o 17:41

jozibaci titulovany si uz (10:17) ale prirodovedec este nie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.4.2011 o 15:44

správne lubenko debatovať s ťažko duševne chorých eštebakom naozaj nikam nevedie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 22.4.2011 o 13:22

Čo si objavil a končíš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 22.4.2011 o 12:47

tak toto už je aj na mna dost:):):):):):) Heuréka končim :):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 22.4.2011 o 12:42

Lubenko, zase paranoizuješ? Môj konšpiračný byt je studnicou najnovších vedeckých poznatkov z oblasti prírodných vied. Hoci nie som titulovaný prírodovedec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 22.4.2011 o 12:35

Ešte k tým sprostým tatranským vlkom. Ak by to bola pravda, že by neboli náročné na kvalitu potravy a lovili by bez rozdielu veku, v princípe by to dopadlo tak, že by lovili a lovili, svorky by sa rozrastali a zveri by ubúdalo, až by zanikla. A vlky by sa museli samé požrať. Vysvetlím to na príklade v domácich chovoch. Ak by som ja choval jelene a Lubenko vlky a ja by som dodával jelene pre ne bez rozdielu veku, zakrátko by ma Lubenko vykúpil, vlky by sa mu rakovinovite premnožovali, ale keď by som mu už nemal čo dodávať, vlky by musel kŕmiť napokon iba vlkmi. Až by aj on prišiel o všetkých vlkov. Takže tak by to nešlo. Išlo by to jedine tak, že ja by som mu predával IBA mladé jelene, odchov, ale zo starých ani kus. K ním by som si ponechal pár kusov na doplnenie čriedy a tak by som o chov jeleňov NIKDY neprišiel. Jeho chov vlkov by bol limitovaný práve tou dodávkou IBA mladej zveri. Čiže - ani on by neprišiel o vlkov. Prosperovali by sme nonstop. Presne tak to musí fungovať v prírode vo vzťahu dravec - korisť. Viem, že pre niekoho je to privysoká matematika a tu sa zase načítame hulvátskych sprostostí, ale čo by Jožibáči nevydržal pre našu zúboženú zver, o ktorú sa tak usilovne kocúrkovsky staráme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 22.4.2011 o 12:32

Jožibači dovol aby som sa zo srdca zasmial nad tym tvojim dalšim dristom a už len s tebou roztačat diskusiu,ty si obyčajny počitačovy narkoman a už ma nevyrušuj sprostostami ,lebo tu palicu do hory nedokončim :):):):) a že je tvoj konspiračny byt vlčie teritorium tak to maš pravdu ,ŠTBACI to boli riadni vlci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 22.4.2011 o 11:48

Edu, to už si tak na dne, že nič múdrejšie ti nenapadá??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 22.4.2011 o 11:46

Lubenko, ja žijem v teritóriu vlkov raz toľko, ako ty, resp. už ťahám tretiu 30, nachodil som tisícky km po vlčom teritóriu, videl som stopy, podusené ovce, ale vlkmi zožratú iba jednu mladú. Prirodzenú korisť /jeleniu, diviačiu/ - ani chlp. Podobne si všímaj správy o prepadoch salašov, alebo zájdi na políciu a vyžiadaj si dokumenty o vlčích prepadoch a potom môžeš primitívne písať oplzlosti. Ale Jožibáči si za svojím slovom stojí. Aj by som odsedel. Teraz síce sedím, ale za klávesnicou PC. Všetci píšete o hovadinách, ale kontrétne - nikto. Napíšte aspoň jednu a roztočíme debatu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.4.2011 o 11:40

skušali aj na mesiaci aklimatizovat vlky ale neujala sa táto varianta . To je velka škoda lebo by mohli byť zaujímavé fotky .Treba však skúšať bizony,pižmoňe .Bolo by vhodné vysadiť na mesiaci všetkých našich eštebakov . Jozibaci by si to vzal na povel a zúročil by tie vedomosti čo nabral z tých západých televíznych staníc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 22.4.2011 o 10:38

Lubo mne dali prvú pomoc Goret a jelsovec v diskusii políčko, už na jeho príspevky nereagujem :-))), a keď tak ešte väčšou hovadinou ako napíše on, aj keď neviem, či sa väčšia hovadina dá vymyslieť :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 22.4.2011 o 10:27

Rišo beriem tie jeho pripomienky ku špatnemu krmeni zveri v niečom ma pravdu ,ale ked už začne pisat kokotiny ku niečomu o čom nema ani paru tak to už je vrchol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 22.4.2011 o 10:21

No vidím, že nielen mne dvíha Jozibaci cukor v krvi :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 22.4.2011 o 10:17

Jožibači,prepačte všetci tu na stranke ,ale už vetšieho kokota som nečital ako si ty Jožibačiči a divim sa adminovi že ta tu ešte trpi ,nikdy nikomu nenadavam aspon takto verejne:):):):):),ale ty si to zaslužiš,žijem tu v teritoriu vlkou už 30 rokou ,ale takuto sprostost čo si naspisal som tu ešte nepočul ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 22.4.2011 o 9:24

No ale kde sú tie ostatky, keď ich nenachádzame??? Alebo sa vlky neživia raticovou korisťou??? Ja si myslím. že áno. Nezožerú hneď všetko, záleží od veľkosti svorky, ale časť poukrývajú. To natočil aj David Mech, na ostrove Ellesmere, na SV Kanady, kde 3 vlky za pár minút zlikvidovali odrastené mláďa pižmoňa. Časť zožrali, časť doniesli mláďatám a časť pozahrabovali na rôzne mieste v teritóriu. Inak som rád, že vlk je maskotom hokejistov. Zaslúži si to. Po tých ohováračkách, ako stroja na zabíjanie a vraha babičky Červenej Čiapočky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 22.4.2011 o 9:04

Jozibaci kde Ty chodíš na tie sprostosti," vlky korisť spratajú bez stopy " Síce tu vypisuješ všelijaké teórie ale asi to nemáš v hlave celkom upratané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 22.4.2011 o 8:55

Lubenko, tú jelenicu by som chcel vidieť. Už len to je drist, že si ju videl. Vlky totiž korisť spratajú bez stopy, inak by "takých" jeleníc, tu na východe, hubári nachádzali bežne. A alarmovali by Murdzikovú i Tribulu. Či iných redaktorov. Videl si už niečo také v Tv??? Potrhané ovce vídame každý rok, ale jeleniu zver... Podľa môjho neomylného názoru tú jelenicu strelil nejaký poľovník, alebo pytliak, resp. postrelil a nedohľadal. A vlky sa ponúkli. Prečo nie? Nie? A zrejme vyžrali iba vnútornosti, ako to občas vidieť v dokumentoch z Afriky, mojej milovanej, kde levy vyžerú iba obsah brucha, zvyšok nechcú ani hyeny. Zožerú ho larvy muchy mäsiarky a ich zdochlinožravé "kamarátky". Ale k naším vlkom. Ja im verím, že sú náročné na mladé delikatesy, nie na starú húžvu. V týchto dňoch môžeš vídieť ich stopy po Košiciach, vedúce k Steel Aréne a od nej, namaľované po chodníkoch so šípkami, navádzajúcimi fanúšikov k MS v hokeji. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 20.4.2011 o 20:16

lubenko to preto lebo nesleduju TV ... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 20.4.2011 o 19:26

tý tatransky vlci su asi sprosty ked strhli staru jelenicu ked okolo behalo kopu mladej zveri,sice nebola až tak stara mala tak okolo 5 rokou :?):):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 20.4.2011 o 10:23

Nezhadzuj sa a najprv sa nauč gramatiku. Potom ťa každý bude považovať za lepšieho, ako je Jožibáči. Zatiaľ vediem. Moje drahocenné poznatky nie sú z komerčných tv a ukážok lovu pri zapadajúcom slnku. Tých dokumentov mám kvantum a na každom z nich je jasne vidieť lov nie zdravej a silnej koristi, ale - MLADEJ!!! Toto si všímaj. Potom môžme pokračovať v plodnej diskusii. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 20.4.2011 o 10:08

vidíš jóžibáči, tebe stačí dokument v TV, kde s romantikou zapadajúceho slnka v pozadí strhne gepardia rodinka zdravú antilopu.koľko krát boli neúspešní predtým,to ti už v Tv nepovedia. tebe to však stačí, a hneď sa ideš stotožniť s africkými šelmami nákupom čerstvého vlašáku s prídavkom Listérie v miestnom Tresku. a spokojný, z toho odvodíš úžasnú ideu o tom že predátor loví len zdravú a silnú korisť. ja na rozdiel od teba nečerpám poznatky z komerčných TV, ani nekupujem šalát a nepoužívam ho ako zdôvodnenie svojich teórii. o vysokej matematike nič nehovor, lebo tvoja derivácia reality sa ani nedá vyjadriť,kedže je už deviáciou.Je tu dosť matematikov, ktorí by ťa tú matematiku naučili a vysvetlili ti kde je sever, len sa im nexce s tebou debatovať. ak mám teda používať tvoje numerické parafrázovanie. a už off k tejto téme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.4.2011 o 20:13

:-DDDDDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 249 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov