Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lov Rysa - diskusia

autor: off ucen
pridané: 28.12.2010 13:26

Dostal som 26.12.010 SMS, tohto znenia. Kto by mal záujem o lov, Rysa Ostrovida, volajte PZ Mladoňov, Lazy pod Makytou, Včera cca 11 00h na Spoločnej poľovačke jeden nemenovaný J.K. a J.L. ulovili Celoročne chránený druh vzácnej zveri. Vedúci poľovačky a ďalší prítomný si nesplnili občiansku povinnosť a prípad do dnešného dňa, tj. do 28.12.2010 do 12 00 h neoznámili OČ v TK, ba naopak, prítomným nariadili vymazať nafotené snímky z mobilov a zaviazali ich mlčanlivosťou.

Mali by sme si od takýchto zobrať príklad, alebo raubírom dať za vyučenú, aby im podobný, nedostali podobné maniere?

Pán hospodár a zároveň "Vedúci poľovačky" ako aj predseda PZ, ktorí vo veci nekonali, by mali okamžite ponúknuť svoje funkciu, alebo napomôcť OČ v TK k potrestaniu nespratníkov. Totižto, Ttest. Čin, nemôže riešiť PZ, ale OČ v TK.

Aký je Váš názor???

počet zobrazení: 61 426
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 31.3.2015 o 21:38

Moja skúsenosť je taká, že čo raz niekomu na Slovensku z práv zoberú, to sa mu už len tak ľahko nevráti. Nie bez dostatočne silnej lobby a tlaku verejnosti. Preto neverím, že lov rysa niekedy legálny znova bude, hoc v horských revíroch aj zmizne srnčie. Čo ma pazúry a krivý zobák je in, čo tam po zajacoch, bažantoch či hlucháňoch a obnove ich prirodzených biotopov, sú malé, nezaujímavé, ľuďom nič nehovoria a nie sú na ne dotácie. Stačí snáď poukázať len nato, že pomaly kopeme do medveďov, ale na povolenie odstrelu treba buď škody alebo medvediu agresiu. To, že sú revíry, kde na 2500ha evidujú cez fotopasce 13 rôznych medveďov nikoho netrápi, prehnaná denzita medveďa, ktorá deformuje populáciu a jeho prirodzené zvyky a správanie dostatočným dôvodom nie je. Panelákovi pseudohumanisti a stolový ekológovia a zoológovia v sakách ovládli verejnú mienku, ktorej sa potom podvoľuje aj legislatíva. Jednoducho nemáme jednotný hlas, ktorý by rovnakou silou naše záujmy hájil, toto naša komora proste nezvláda, ako keby neradi pichali do tém, ktoré pália a kde sa nevyhnú konfrontácii s verejnosťou. Názor horára v zelenom či dlhoročných poľovníkov už nikoho nezaujíma, pre väčšinu sú to buď sedliaci alebo ožrani, čo chcú všetko strieľať a ničomu sa nerozumejú. In sú médiami stvorení "experti" na všetko, ich jednostranné prezentované názory nie sú konfrontované s faktami druhej strany a preto sú často verejnosťou osvojené ako jediné správne. A poľovníctvo je pre týchto ľudí prežitok a zbytočná sadistická zábava, evidentne hromadné jatky skryté za betónovými múrmi bitúnkov sú viac humánne a vzbudzujú menej pohoršenia. Jedným z posledných mohykánov je vlk, tam to netreba zanedbať, lebo sa čoskoro môže pridať k 2 vyššie spomenutým živočíchom s celoročnou ochranou. Toto sú témy, ktoré má komora neustále do zblbnutia riešiť, tu majú atakovať legislatívu a poukazovať na reálny stav v revíroch, možno tak aj robia, ale ja osobne som takúto intenzívnu iniciatívu nezachytil. Chýba mi napríklad aj sluka, tie príjemné marcové večery trávené zväčša rozhovorom s priateľmi poľovníkmi, avšak doplnené o ten hrejivý pocit, že ak poletí tak môžem a možno sa aj zadarí. Pre mnohých bol lov slúk alebo účasť na ňom poľovníckou prvotinou či prvým pričmuchnutím k poľovníctvu ako takému. Slovenskí poľovníci určite z európskej populácie slúk neukrojili, avšak akceptovaním plošného európskeho zákazu nám zobrali veľký kus z našich zvykov a tradícií, ktoré prežili aj vojny a generačné obmeny.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 52

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 249 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lysec, 2.4.2015 o 9:44

Obávam sa, že nakoniec vzniknú dve proti sebe stojace platformy. Ochranári a poľovnícka mafia, ktorá bude riešiť problémy s veľkými šelmami po svojom. Dokonca je možné, že v niektorých prípadoch (súkromné revíry) prídu k slovu aj jedy. A my poctivci (alebo podľa tých "smelších" "zasrani") sa budeme potácať niekde medzi nimi ...Ale takto nejako to funguje zrejme vo všetkých susediacich štátoch. Inak by tam už museli byť našimi medveďmi, vlkmi a rysmi (ale aj orlami) dávno zaplavení...Meniť sa bude asi len počet tých poctivých ,ktorí budú postupne ubúdať a zvyšovať počty "mafiánov". Aj "Cosa nostra" začínala tým, že pomáhala chudákom riešiť nespravodlivosti páchané na nich silnejšími.A tiež preto sa mafii bez problémov podarilo ovládnuť americké odbory . Myslím, že naše poľovnícke špičky to dobre vedia a preto sa ani do problémov s veľkými šelmami nijako nehrnú. Tento stav im zrejme vyhovuje - veď nech si ochranári svojimi kontraproduktívnymi hovadinami sami natlčú huby...Tie nemé tváre však môžu na to veľmi škaredo doplatiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 1.4.2015 o 18:39

Jožko to bude to prave orechove že už aj nepolovnickej verejnosti vadi čo to tam v S P K stvaraju za nezakonosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off PPETERR, 1.4.2015 o 18:33

Chlapi k danej téme by som sa rád vyjadril aj ja. Načo sa tu hádať medzi sebou? Osobne si myslím, že zásadnú chybu v prípade ochranárskych aktivít robíme my sami a to tak poľovníci, ako aj rybári. Azda najlepšie mi to vystihuje spojenie:" Nepoužívame zbraň adekvátnu zbrani útočníka". Ochranárske pseudo spolky napádajú žiadosti o lov kormorána, medveďov atď. Využívajú právo vstupovať do konaní a ak už aj nedosiahnu zrušenie, minimálne oddialia samotnú vykonateľnosť, ktorá je napríklad v prípade kormoránov už následne zbytočná, nakoľko kým konanie dospeje do konca, milé kormorány dávno odletia zas od nás preč. Osobne si myslím, že tu existuje azda iba jedna šanca a tou je pozorné sledovanie aktivít istých spolkov a účelové vstupovanie do konaní, ktoré štartujú oni. Majú zálusk na ďalšie chránené vtáčie územie? Majú zálusk na ochranu ďalšieho tvora? Na to? Na tamto? Nehovorím teraz iba o konaniach, ktoré sa nás poľovníkov, či rybárov bytostne dotýkajú. Možno až účelová deštrukcia /samozrejme legálna/, účelové spomaľovanie procesov a ich aktivít dospeje dajme tomu k tomu, že budú nútení "vyjednávať". Takúto "záškodnícku" činnosť by podľa môjho názoru mali vykonávať nie radoví členovia, ale orgány zastrešujúce rybárov a poľovníkov, aby boli jasne pomenovateľné a aby teda "protivník" jasne vedel s kým musí vyjednávať. Nie som rojko, dokonca ani nesnívam o tom, že "tam hore" zasadnú ľudia, ktorí budú rozhodovať skutočne na základe faktov a odbornosti. Veď už samotné ochranárske spolky sú neraz len "pofidérne skupinky" ľudí bez akejkoľvek odbornosti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off zepo, 1.4.2015 o 18:16

Ľubko,ak mi autor najlepšej odpovedi v tejto diskusii dá povolenie aby som ju poslal pánovi prezidentovi SPK tak mu ju pošlem aj ked´sa p.p.SPK bude možno čudovať že mu ju posiela nepoľovník ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 1.4.2015 o 16:59

pán apple nie nebavia ma...roky sa nevieme zmobilizovat fungujeme v chaose ktorý vyhovuje len tým ktorým sme na posmech ktorý si na ukor nás varia svoju polievočku a takisto aj tým ktorých krmime svojími poplatkami a veselo vyhadzujeme peniaze na ich zábavu...je to tak slovenske... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 1.4.2015 o 15:33

WolfHunter, teba tuším tiež nebavia tie prázdne reči a vyplakávanie sa vlastnom hrobe, však? :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 1.4.2015 o 15:11

stále sa stažujeme na ochranárske lobby...kde je naše lobby a nevyhovarajme sa tu na našich nečinných bossov...bez vetra sa ani lístok nepohne...to že nekoná zopár kompetnentných nie je dovod pre tisíce aby sa hrali na mrtve chrobaky!!! ked sa da kadejaka haluz hocijakeho ochranarskeho mamlasa dat do eteru ta kde sme my inteligenti???... ¨ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off huber, 1.4.2015 o 14:29

My sme najväčší pätolizači v EU a naša legislatíva je vo veľa prípadoch prísnejšia ako legislatíva EU. Maďari majú tiež zakázaný lov slúk ale majú povolený monitoring. Nebuďme naivný a nemyslite si, že tí čo "reprezentujú"(na drahých terénnych autách)nás poľovníkov niečo aj spravia pre nás, okrem vyberania poplatkov. Ochranárske loby je také silné, že naše argumenty ani len nevypočujú tí ktorých sa to týka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 1.4.2015 o 14:20

... toto naša komora proste nezvláda, ako keby neradi pichali do tém, ktoré pália a kde sa nevyhnú konfrontácii s verejnosťou.... nelegálna spk je tu 5 rokov. za ten čas sa profilovala dosť jasne: dajte nám peniaze a nepýtajte sa, čo robíme! a tu sa dočítam toto. no mať slabšie svalstvo panvového dna tak mám hanbu... jednoducho nepoučiteľní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 1.4.2015 o 13:57

Jožko Srnka ved ti nik nebrani to skopirovat vytlačit ,dat do obalky a doporučene poslat tam kam si mysliš že to ma byt doručene,len sa opýtaj Stagstalkera či s tým suhlasí,ja sa pod to s radostou podpišem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zepo, 1.4.2015 o 9:01

Páni,tento príspevok Stagstalkera treba poslať doporučene do vlastných rúk šéfovi PK a SPZ možno si ho prečíta a podnikne praktické kroky na riešenie problémov na ktoré poukazujú radoví poľovníci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 31.3.2015 o 21:38

Moja skúsenosť je taká, že čo raz niekomu na Slovensku z práv zoberú, to sa mu už len tak ľahko nevráti. Nie bez dostatočne silnej lobby a tlaku verejnosti. Preto neverím, že lov rysa niekedy legálny znova bude, hoc v horských revíroch aj zmizne srnčie. Čo ma pazúry a krivý zobák je in, čo tam po zajacoch, bažantoch či hlucháňoch a obnove ich prirodzených biotopov, sú malé, nezaujímavé, ľuďom nič nehovoria a nie sú na ne dotácie. Stačí snáď poukázať len nato, že pomaly kopeme do medveďov, ale na povolenie odstrelu treba buď škody alebo medvediu agresiu. To, že sú revíry, kde na 2500ha evidujú cez fotopasce 13 rôznych medveďov nikoho netrápi, prehnaná denzita medveďa, ktorá deformuje populáciu a jeho prirodzené zvyky a správanie dostatočným dôvodom nie je. Panelákovi pseudohumanisti a stolový ekológovia a zoológovia v sakách ovládli verejnú mienku, ktorej sa potom podvoľuje aj legislatíva. Jednoducho nemáme jednotný hlas, ktorý by rovnakou silou naše záujmy hájil, toto naša komora proste nezvláda, ako keby neradi pichali do tém, ktoré pália a kde sa nevyhnú konfrontácii s verejnosťou. Názor horára v zelenom či dlhoročných poľovníkov už nikoho nezaujíma, pre väčšinu sú to buď sedliaci alebo ožrani, čo chcú všetko strieľať a ničomu sa nerozumejú. In sú médiami stvorení "experti" na všetko, ich jednostranné prezentované názory nie sú konfrontované s faktami druhej strany a preto sú často verejnosťou osvojené ako jediné správne. A poľovníctvo je pre týchto ľudí prežitok a zbytočná sadistická zábava, evidentne hromadné jatky skryté za betónovými múrmi bitúnkov sú viac humánne a vzbudzujú menej pohoršenia. Jedným z posledných mohykánov je vlk, tam to netreba zanedbať, lebo sa čoskoro môže pridať k 2 vyššie spomenutým živočíchom s celoročnou ochranou. Toto sú témy, ktoré má komora neustále do zblbnutia riešiť, tu majú atakovať legislatívu a poukazovať na reálny stav v revíroch, možno tak aj robia, ale ja osobne som takúto intenzívnu iniciatívu nezachytil. Chýba mi napríklad aj sluka, tie príjemné marcové večery trávené zväčša rozhovorom s priateľmi poľovníkmi, avšak doplnené o ten hrejivý pocit, že ak poletí tak môžem a možno sa aj zadarí. Pre mnohých bol lov slúk alebo účasť na ňom poľovníckou prvotinou či prvým pričmuchnutím k poľovníctvu ako takému. Slovenskí poľovníci určite z európskej populácie slúk neukrojili, avšak akceptovaním plošného európskeho zákazu nám zobrali veľký kus z našich zvykov a tradícií, ktoré prežili aj vojny a generačné obmeny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 52

off Lysec, 31.3.2015 o 17:26

Growler - je to už dosť dávno od Vášho príspevku ,ale predsa. Prínosom povolenia limitovaného lovu rysa (ale aj vlka) by bola hlavne skutočnosť, že rys by bol účinnejšie (väčším počtom poľovníkov)chránený v dobe odchovu mláďat. Doba lovu by musela byť samozrejme dostatočne dlhá ,aby v poľovníkovi , ktorý by rysa (vlka) stretol povedzme v máji evokovala pocit, že ho predsa nemusí loviť v dobe ochrany ,lebo bude mať na neho dosť času na jeseň a v zime (napr.október až február). A lepšia väčšina poľovníkov by takto mala argument aj k tomu, aby tieto šelmy chránili pred svojimi nepoctivými kolegami a zároveň by dohliadala ,aby sa dodržal aj stanovený limit lovu. Som presvedčený, že vinou ochranárskej úzkoprsosti dnes trpia naše populácie vlka a rysa viac ako trpeli do roku 1994, keď ochrana prírody začala úplne blbnúť (v naivnej viere, že čo je na papieri bude každý aj dodržiavať).Bohužiaľ - "túdle" ,ako hovoria a ukazujú bratia Češi... A keď už sme pri Čechoch. U nich by rysom mala byť už zaplavená celá krajina . Aj tam je už najmenej polstoročia totálne chránený a jediný výsledok jeho celoročnej ochrany je zrejme len ten, že ho už najmenej 30 rokov celoročne (samozrejme nelegálne) lovia ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Lysec, 19.4.2014 o 7:05

Neviem či pisateľ tohto udania je poľovník ,alebo len ochranca prírody,resp.či sa považuje za obidvoch. Skutočnosť, že to neoznámil sám nasvedčuje buď tomu, že sám má strach tak urobiť, alebo si len takýmto spôsobom snaží vyrovnať účty s funkcionármi PZ kde je zrejme členom.Ale ,dajme tomu, že sa jedná len o vystrašeného poctivca. V takom prípade by som mu odporučil zamyslieť sa nad tým, či trest.konanie v danej veci je v prvom rade riešením príčiny ,alebo následku. V živote usporiadanej ľudskej spoločnosti platí, že najprv je treba odstrániť príčinu a až potom riešiť následky ! V tomto prípade sa upytliačenie rysa javí skôr ako následok toho, že je celoročne chránený. A celoročne je chránený preto, lebo si to dokázala presadiť skupinka naivných ochranárov prírody a to napriek tomu, že rys najmenej v celom karpatskom oblúku nemôže byť považovaný za ohrozeného živočícha. Takže pán kolega, alebo nekolega - z hrušky dolu .Alebo naberte sám tú odvahu, alebo (ak chcete byť naďalej medzi poľovníkmi )... držte jazyk za zubami ,pretože tak to chce naša legislatíva . Je až pozoruhodné , ako našim zákonodarcom záleží na tom , aby z nás robili pokrytcov !Nech sa teda nečudujú ,že veľa poľovníkov začína vyznávať heslo " kto chce kam ,pomôžme mu tam" a riešia veci po svojom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

off Blaser300WM, 1.12.2011 o 21:56

Ja som tiez necakal nic ine. Prave preto som mal hned na zaciatku tejto diskusie zaujem o stand na spolocnej, ktory samozrejme trva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.12.2011 o 9:42

A čo si čakal??....Pov. Bystrica je unikát. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ucen, 30.11.2011 o 21:09

Uplynul takmer 1 rok od barbarstva s upytlačeným rysom v Lazoch pod Makytou. predseda OPK v PB prisľúbil, že vec prešetrí a o výsledku nás oboznámi. Čítali ste tu niekde, alebo na iných stránkach záver o výsledku šetrenia? Alebo sa držia porekadla, psi štekajú a karavána ide ďalej? M. U. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Osamelyvlk, 17.5.2011 o 5:22

Edu, ja netrpím. A keď, tak len pre kocúrkovské zákony. Nielen poľovnícke. A smiech? Občas tu napíšem aj niečo pre zasmiatie a preto by ma trápil pravý opak - ak by sa nikto nezasmial. To ako keby si povedal vtip a níkto by sa nezasmial. Netrápilo by ťa to? Určite áno. No ale paranoikom to nevysvetlíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 16.5.2011 o 17:43

osamelyvlk ale teraz si sa pomýlil, veď mýliť sa je ľudské, skús ešte trochu porozmýšľať :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.5.2011 o 17:37

Jozibaci ty si jeden veľký omyl . Ty sa mýliť nemusíš . ŽI si v svojej genialite a reformátorskom blude i naďalej . Takému bolševíckemu udavačovi to i prajem . Trp !!! Zla si sa už napáchal dosť. Dnes si všetkým už len pre smiech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 16.5.2011 o 15:05

Každý sa zvykne občas mýliť, pretože je len človek. Ty sa nezvykneš mýliť preto, lebo si blázon. To, že si vstúpil k boľševikom a si vedený v záznamovej knihe štb ako tajný spolupracovník nebola z tvojej strany mýlka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 16.5.2011 o 0:56

Ale no, pandur1. Ja sa nezvyknem mýliť. A máš tu aj dvoch rovnako podarených kamarátov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.5.2011 o 21:21

premvadasz ale narodil poznám takeho veterinara čo vie dať psovi injekciu eutanáznu hadam by to aj na osameleho vlka zabralo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 15.5.2011 o 19:40

nie osamelývlk to nie som ja, skús hádať znovu :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 15.5.2011 o 19:40

Edu taky lekar sa este nenarodil ktory by pomohol jozimu!!! podla mna kazdy doktor po prvom tyzdni terapie joziho by rozthal svoj diplom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.5.2011 o 19:34

Osamelyvlk opusti svoju genialitu a vyhladaj lekársku pomoc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 15.5.2011 o 18:56

pandur1! To si ty? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 15.5.2011 o 18:54

Komárom, ako aj všetkým parazitom, je úplne jedno, či má zver v krvi dostatok, alebo nedostatok erytrocytov/červeného farbiva. Ony ju potrebujú pre svoju obživu a pre potomstvo.Tu sa bavíme o odsávaní krvi a jej doplnení novou krvou. Nie o jej oslabení nedostatkom hemoglobínu. To je iná kapitola. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 15.5.2011 o 18:51

14,56 - Ale ako nazvať človeka, ktorému to poľovnícky vôbec nemyslí - ja si myslím že ho všetci poznáme :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 15.5.2011 o 17:57

Dozvedel som sa iba to, že na gugli to nie je správne vysvetlené. Píšu o nedostatku farbiva a nazývajú to málokrvnosť. Tak buď píšeme o krvi, alebo o červenom farbive /o hruškách, alebo o jablkách/. Nás ale zaujíma krv, preto som správne uviedol ja, podľa spomínaného dokumentu o soboch, nie google. Mali by to napraviť a správne vysvetliť. Ale my, poľovníci vieme, o čo ide. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.5.2011 o 17:19

Tvoj príspevok 10.05. 2011- 8:26 odkaz ty požívaš termín chudokrvnosť aj v tomto príspevku, kde uvádzaš, že chudokrvnosť je nedostatok krvi. Uvádzaš to aj aj dnes ( podo mnou ) v príspevku o 15:55 cit: a každému je jasné, že sa jedná o nedostatok krvi (kon. citátu). Aspoň si sa zas čosi dozvedel, že áno:-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 15.5.2011 o 17:02

Tak som si to vygúglil a nie som o nič múdrejší, pretože chudokrvnosť, málokrvnosť i anémia hovoria o nedostatku hemoglobínu v krvi. Komáre však nevysávajú hemoglobín z krvi, ale krv s hemoglobínom. Tak ako to nazvať??? Podľa tohto výkladu by malo ísť správne o málokrvnosť /komáre odsajú krv, nie iba hemoglobín/ a nedostatok hemoglobínu by znamenal chudo-, alebo málohemoglobinnosť, málo červeného farbiva. To však nesúvisí so zverou a odsávaním krvi. Takže výklad na gúgli je nepresný, od veci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.5.2011 o 16:14

Prečo "nám napíš". Vygúgli si, čo je chudokrvnosť, aby si si to pre budúcnosť nezamieňal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 15.5.2011 o 15:55

Tak nám napíš, čo je to chudokrvnosť! Nie som vzdelaný v tomto obore, mám to iba z dokumentu o soboch a každému je jasné, že sa jedná o nedostatok krvi. Správnejšie by malo byť málokrvnosť, pretože nejde o chudú krv, ale o menšie množstvo, keďže sa jedná o odsávanie krvi sobom komármi. Ale mám to z dokumentu okopírované. Takže to nie je celkom iba moja chyba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.5.2011 o 15:17

Keby si aspoň nekecal:-o)) ty nevieš ani čo je to chudokrvnosť, aj tam si zamieňaš pojmy s dojmami :-o)) prednedávnom si o tom písal:-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 15.5.2011 o 14:56

Lubenko, kiež by ťa vyslyšal /dúfam, že srandy poznáš/. Ale obaja, nič poľovnícke nemáte??? Poznáte tú psychostupnicu. Nármálnemu človeku to normálne myslí - poľovníkovi poľovnícky, rybárovi rybársky, /v prípade potreby, teda poľovník medzi poľovníkmi, rybár medzi rybármi/. Debilovi to slabo myslí, pretože je slabomyseľný. Imbecilovi ešte menej, ale ešte mu to myslí. Aj idiotovi to ešte myslí, hoci najmenej. Ale ako nazvať človeka, ktorému to poľovnícky vôbec nemyslí a predsa tu píše? Na vojne sme im hovorili gumáci, alebo vygumovaní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 15.5.2011 o 14:03

jozi jediny omyl je,ze ty si prisiel na tento svet ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 15.5.2011 o 13:41

Pane bože,daj mu večnu slavu tomu osamelemu :):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 15.5.2011 o 13:09

Bez komentáře...:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 15.5.2011 o 12:56

Jún /VI./, kedy jelenice vrhajú mláďatá, plus 4 - 5 mesiacov, rovná sa október až november /X. - XI./. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 249 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM