Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Porovnávanie 30-06Sprg. alebo 8X57JS alebo 7x64 - diskusia

autor: off swdtiger
pridané: 20.12.2010 19:45

Svagor si zastava osmicku a ja sprngfilda.on striela hornady a ja normi.napiste mi prosim Vas nazor na tieto dva kalibre a ktory je podla Vas lepsi

počet zobrazení: 38 111
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off lovec84, 30.10.2013 o 11:13

Ja mam sauer highland v 30-06 co vazi 2,7kg a hlaven 51 cm a v pohode. Ten kto sa boji spätneho razu nech si doma lepi letadielka a netrepe sa do hory. Tato tema sa tu opakuje do okola X krat. Do 6000 J to nie su kopance len jemne pohladenie. :-)

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 321-334 z 334 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off ricardo8, 15.12.2007 o 11:19

A tak ma napodlo ze pri muflonej si musis byt na sto percent isty zasahom lebo sa nahladas!Stary baran sa velmi tazko striela na komoru bo tam ma rohy! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off ricardo8, 15.12.2007 o 10:50

Iboo mas pravduje to o strelcovi! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off ricardo8, 15.12.2007 o 10:47

msabi-Nemyslim ze mas pravdu ze zver sa striela len na komoru zalezi to na aku vzdialenost strielas1Preco by som mal strelit na komoru napr. jelena ktory mi prisiel na 50 m ked som mu strelil na krk a ostal v ohni a bez dalsieho trapenia a bolesti!A myslim ze zalezi aj na druhu kalibru a streliva:priklad ja polujem s kalibrom 7x57R a strelivo SB 11,2 SPCE a strelil som srnca na 40 metrov a vobec po zasahu neznacil, ked som prisiel na nastrel bolo tam vela farby a kus odbehol 70 metrov.Bol streleny na komoru a podla mna ta strela vobec neodovzdala energiu lebo to bolo blizko a srnec bol malej hmotnosti!Svokor mi povedal mal si ho strelit na krk ked bol tak blizko!Tak neviem ci stale na komoru!Moj nazor! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off msabi, 15.12.2007 o 6:44

Chlapci raticova zver sa striela na komoru a nie na krk ani chrbtica mucko akukolvek raz si viberies z tych co tu pises tak si viberies dobre uz je iba na tebe pre aku sa rozhodnes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off miko, 15.12.2007 o 6:32

iboo-mas pravdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off iboo, 15.12.2007 o 0:05

ricardo8 - to je nazor! ja vsade opakujem, kde ludia, ktori o ton nemaju ani paru, ze aky akliber je dobry, ci velka diera ci mala diera, ci 13g strely, alebo ci 9g, ci norma, ci partizan....chlapi, naucte sa strielat! nie nastrelovat na 100m na cierny kruh o priemere 25 cm,ale skusit sem tam trafit podpivnik, alebo co lepsie zapalkovu skatulku. zakladom je naozaj trafit, az potom pride na rad strela, jej typ, ucinok, vaha,...... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off ricardo8, 13.12.2007 o 22:50

Ja si myslim ze 7x64 je velmi dobry kaliber pre vsetku uvedenu zver ale netreba zabudat ze 95% je strelec az potom puska!Poznam jedneho ,,polovnika,, co tvrdi ze diviaka striela zasadne na oko a ked netrafil asi3 a dva sme museli dostrelit bo mali odstrelenu sanku tak svoj nazor zmenil!Trochu od temy ale je to tak! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off iboo, 13.12.2007 o 18:36

miko - doporucim ti, nestrielaj na lopatku, moc to devastuje zverinu. Lepsia volba je podla mna na krk, alebo vysoka komora (chrbtica za lopatkou) . mne osobne nejde o to, aby zver ostala v ohni, nech si pobehne..aj psik si pride na svoje.Obcas ale odbiehanie neprichadza do uvahy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off gabrielSO, 13.12.2007 o 17:28

jvizy-aku máš zbraň ??ja verím ža určite 7x64,alebo sa mylim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off miko, 13.12.2007 o 16:49

vsak o to ide ak chces aby ti zver ostala na mieste ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off iboo, 13.12.2007 o 16:37

miko - lopatkova rana je okamzite vyradenie z funkcie motoriky, ci trafis 30-06, alebo 6,5x52R ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off miko, 13.12.2007 o 16:21

7x64 je to dobra raz,pouzi do nej striznu hranu(SPCE) alebo Barnes Triple Shock od S&B(skusenost-co strelis za lopatku a na lopatku vsetko zostane v ohni)Lovu zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off iboo, 13.12.2007 o 14:17

jvizy - kde si prisiel na tento korunovany nezmysel ? 308 je z uvedených najpomalsia, co je prave ze najvhodnejsie do lesa! Alebo mas skusenost ze s danym kalibrom niekto netrafil v lese cez kriky? no bude to asi v tych krikoch, ak by strela zo 7x64 alebo 30-06 letela tou isou cestou tak by netrafil s este vacsou pravdepodobnostou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Aky kaliber zbrane si kupit (autor: mucko).

off jvizy, 13.12.2007 o 12:05

7x64 je velmi dobra raz na to co pises ale treba pouzit SB 11,2g strizna hrana alebo ked si na tom financne lepsie tak RWS 11,7 EVO. To iste u Springfielda.Zver zostane v ohni !!! Pozor 308W je dobry len na cisty teren !!! nie je dobry do lesa !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 321-334 z 334 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM